תוכן העניינים:אנימה-ספין - רשת אנימה חברתית
 

אנימה-ספין היא רשת אנימה חברתית אשר מציעה בית ומשפחה חמה ואוהבת לכל צופי האנימה בישראל, מכל האוכלוסיות והגילים. יחד עם עיצוב מרהיב וייחודי, משתמשים פעילים וצוות איכותי, אנו בונים ומפתחים את הרשת החברתית במטרה שכל צופה אנימה בישראל יכיר ויהיה רשום אליה.

כמו כן מאגר האנימות החופשי של אנימה-ספין מונה כ-1,800 רשומות אנימה ובכל עונה הצוות המופקד על המאגר עושה עבודה נמרצת על-מנת להביא למשתמשים את רשימת אנימות העונה בלחיצת כפתור אחת.

הפורום הוא חלק בלתי נפרד מקהילת אנימה-ספין, מונה מאות דיונים מפעילים, פעילויות מטעם צוות האתר, סיקורים מחכימים ומדריכים עוזרים שמגבירים את חוויית הגלישה.

ההרשמה והשימוש באתר מהווים הסכמה מלאה להסכם שימוש זה בין המערכת והנהלת האתר לבין הגולש. תוכלו לעיין בעמוד מדריכים ועזרים על-מנת להבין כיצד הדברים פועלים. המדריכים בעמוד הוכנו על ידי הקהילה ונבחרו בקפידה על ידי הנהלת האתר. גלישה נעימה!

 הגדרות יסוד:


נושא - הגדרה: נושא הוא רשומה בפורום של אנימה-ספין, ועליה ניתן להגיב. על כל נושא בפורום לקדם דיון מסוג כלשהו, או להציג נושא (אנימה\משחק\שיר\תוכן אחר) באופן שנותן מקום לדיון עליו. על שאלות פשוטות ונושאים שלא משאירים מקום לדיון ודברים אשר לא מתאימים לאף קטגוריה של הפורום, ראה ערך: פוסט.
 
פוסט - הגדרה: פוסט הוא רשומה באזור האישי של משתמש, ובו יש חופשיות גדולה יותר מזו הקיימת בנושאים בפורום. על פוסט לעקוב אחרי חוקי האתר אך הוא אינו מחויב להשאיר מקום לדיון או להציג נושא כלשהו, כמו כן, בפוסט ניתן לפרסם סרטון\תמונה\טקסט באופן יותר חופשי מאשר בפורום. למרות זאת, אסור להציף את העמוד הראשי של האתר על ידי פוסטים. 

ספאם (נושא/הודעה/פוסט/חוות דעת/זבל) - הגדרה: ספאם הינו תוכן משתמש שתכולתו אינה קשורה לתוכנו של האתר, ו/או חלק ממנו ומעודדת משתמשים רבים לסטות מהדיון ולהגיב הודעות שאינן במקום, או קשורות לתוכן הנושא, מיותרות, מציפות את עמודי האתר, יוצרות אי-סדר, חסרות תוכן, פוגעניות או עוברות על תנאי שימוש אלו.


סוגי ספאם:

אם הבחנתם בספאם בתוכן משתמשים ו/או מהנ.ל העוברים על תנאי השימוש ועונים להגדרה המופיעה בסעיף זה, אתם יותר ממוזמנים לדווח לצוות האתר ע"י לחיצה על כפתור ה-"דיווח".

אין להגיב תגובות המכילות בקשות ניהוליות (קרי; נעילה, עריכה, מתן אזהרה, מחיקה, נעיצה או העברה) לצוות האתר. יש אך ורק לדווח על כך ע"י לחיצה על כפתור ה-"דיווח".

הקפצה - הגדרה: פעולה בה משתמש מגיב לנושא אשר עבר זמן רב מאז התגובה האחרונה בו, ובכך "מקפיץ" את הנושא לראש הנושאים בפורום. פעולה זו נראית בעין רעה, מכיוון שאם נושא לא היה פעיל כבר זמן רב, ככל הנראה הנושא כבר לא רלוונטי לדיון. למרות שהקפצה בדרך כלל נראית כדבר רע ואסור ברחבי הפורום, מותר להקפיץ נושאים שעוד רלוונטיים. ניתן להקפיץ סיקורים או נושאי תוכן שונים בכל עת.

 נושא זכויות יוצרים
 

עמדת אנימה-ספין בנוגע להפרת זכויות יוצרים:
אנימה-ספין היא רשת חברתית וקהלתית ש95% מהתוכן שלה נעשה ע"י הקהילה עצמה. אנימה ספין אינה אחראית על התכנים שמפורסמים באתר כי היא אינה יכולה לעקוב, לדעת ולנהל כמות אדירה של תוכן. אפשר לדווח על כל הפרה של זכויות יוצרים ואנחנו נטפל בזה.

מאגר אנימה ספין הוא מאגר של סיקורים, חוות דעת ואינדקוס של כל האנימות בגישה נוחה לקהילה הישראלית שנועדה לסדר ולמיין אנימות לפי העדה של הקהילה.
 חוקי האתר:
 

 1. תרבות דיון וכבוד הזולת הינם ערך עליון בקהילת אנימה-ספין ואין כל צורך בתגובות שמכערות את אווירת האתר. יש להתייחס בכבוד לכל משתמשי האתר ובכל תכניו. יש להתנהל בצורה נכונה ולשמור על שפת כתיבה נקייה מביטויים פוגעניים, מהשמצות, מגזענות, מסקסיסטיות, מהקטנות או שפה גסה; ניבולי פה, קללות, העלבות, הפגנת זלזול בכל דת, אומה, מגדר, קבוצת גיל, קבוצה אתנית, דעה פוליטית, דעה לא פופולרית או נטייה מינית. איומים שונים לגבי פעולות בחיים האמיתיים, הסתה מכוונת בצורה ישירה או עקיפה למשתמש ו/או קבוצת משתמשים אסורים בהחלט ויטופלו בחומרה.
  • יש להביע דעה ו/או ביקורת בצורה נאותה, בונה ומכובדת לכל. וניסיונות שונים למשוך תשומת לב, גם אם היא שלילית - לא תתקבל בברכה.
 2. אין להפיץ ו/או לפרסם תכנים שאינם מתאימים לקטינים. תכנים הכוללים מוטיבים אירוטיים, גרוטסקה ואלימות, כגון: פורנוגרפיה, תמונות זוועה, תכנים בלתי חוקיים אחרים בשום מצב. בדיונים בעניין אנימות וסדרות עליהן קיימות מגבלת גיל לצפייה, אין לפרסם שום תוכן ללא אזהרה מראש בצורה בה מודע לכל, כי תוכן המפורסם כאן אינו תואם קבוצת גיל כזו או אחרת.
 3. פרסום אשר פוגע ו/או עלול לפגוע בצנעת הפרט או ברגשות הציבור, כולל גם הפצה או פרסום של תוכן העלול לעודד התנהגות פלילית בכל צורה שהיא או עבירה על חוקי מדינת ישראל, ימחק מיידית מהאתר וידווח למשטרת ישראל.
 4. אין למחוק תוכן משתמש מהאתר כדי לזרז נעילה של נושא או בשביל כל סיבה אחרת ללא אישור מפורש לכך ממנהל ראשי או אלו שהוסמכו על ידיו לאשר מחיקה של תוכן זה.
 5. משתמשים כפולים, הינם משתמשים שנפתחו בנוסף למשתמש הראשון של אדם כלשהו. משתמשים כפולים מותרים באנימה-ספין אך עם הסייגים הבאים:
  • משתמש שהורחק מהאתר באופן זמני או תמידי אינו רשאי להגיב בכל רחבי האתר עם משתמש נוסף. משתמשים אשר הורחקו מן האתר הורחקו כחלק מעונש ויורשו לחזור לאתר רק לאחר תום תקופת הענישה או לאחר ערעור מוצלח.
  • פתיחת משתמש נוסף לצורך ספאם, פרסום או כוונה זדונית אחרת אסורה.
 6. אין לפרסם בפורום נושאים המכילים קישורים לסיקורים ותכנים באתרים חיצוניים אשר עלולים להתפרש כנושאי פרסום של אתרים אלו (לדוגמא נושא שיש בו קישור לסיקור באתר חיצוני אשר אותו אתם כתבתם). עם זאת, יש מספר חריגים לחוק זה:
  • פרסומי פרקים/הכרזות של קבוצות פאנסאב.
  • פרסומים אשר אושרו על ידי צוות האתר.
 7. אין לפרסם פוסט תומך/מקדם/בעל אופי אובדני. צוות אנימה-ספין מבין כי לפעמים המצב נהיה קשה ועולה צורך לפרוק, אך יש גבול שאנו לא מסכימים שאותו יעברו באתר. כמו כן, צוות אנימה-ספין כן תומך בשיתוף רגשותיכם עם חבריכם באתר באופן פרטי, ומעודד אתכם לפנות לגורמים מוסמכים כדי לקבל עזרה מקצועית יותר מזו שאנו מסוגלים לספק לכם כאנשים ללא הכשרה פורמלית בנושא.
 8. אין לפרסם ספויילרים באזורים פומביים מחוץ לתיבת ספויילר. הכותרת של התיבה חייבת לציין את שם הסדרה\אנימה\מנגה\לייט נובל או כל סיפור כזה או אחר. בנוסף יש לציין מאיזו נקודה בסיפור עליו הספויילר מדבר. אל תהרסו לאחרים את חווית הצפייה\קריאה.
 9. אין לפרסם בפרקים של קבוצות פאנסאב קישורים לקבוצות פאנסאב אחרות או קישורים למטרות רווח אישי. זה כולל קישורים לשרתי דיסקורד, סקייפ, טלגרם, פייסבוק או כל פלטפורמה אחרת. תגובות שיכילו קישורים כאלה ימחקו ותשלח הודעת אזהרה למפרסמם.
 10. על קבוצות הפאנסאב חל איסור להשתמש במערכת העלאת הפרקים על מנת לפרסם את אתרם האישי. אין לפרסם במערכת 'פרקים' שהם לא באמת פרקים, אלא כל סרטון פרסומי אחר שנועד לגרום למשתמשים לעבור בצורה כזו או אחרת לאתר של קבוצת הפאנסאב או מקום אחר. 'פרקים' אלו ימחקו ללא הודעה מוקדמת.
 11. ניצול מערכת האתר לרעה או כל כוונה זדונית נגד משתמשים או האתר אסורה בהחלט.
   


שימוש במאגר:
במאגר ניתן לקרוא את כל הרשומות הקיימות באתר, לתת חוות דעת, להוסיף לרשימה ולדרג.
בנוסף, ניתן להוסיף רשומות חדשות. הרשומות יעברו דרך צוות האינדקסים שלנו, ולאחר בדיקה ועריכות במידת הצורך - האנימה תאושר ותיווסף למאגר. אך שימו לב, הצוות יכול גם לסרב לרשומה מכל מיני סיבות.


חוות דעת:
מטרת חוות הדעת היא להעביר את דעתו של המשתמש כלפי אנימה מסוימת. כלומר, התוכן היחיד שאמור להיות בחוות הדעת הוא דעתו של המשתמש ותוכן רלוונטי לדעה זו. חוות הדעת אינה המקום לשאול שאלות, לבקש פרקים או לבקש תרגום.

דוגמה לחוות דעת תקינה:
"הסדרה הייתה נחמדה, סדרה קלילה להעביר איתה את הזמן."

דוגמה לחוות דעת לא תקינה:
"איפה אפשר לצפות באנימה?/למה אין פרקים?/יש את הפרקים באתר X בקישור Y/מתי עולה פרק חדש?"...


שימוש באזור האישי

 1. ניתן לעצב את האזורים בכל דרך שתחפצו בה, אבל חל איסור מוחלט לעבור על חוקי האתר, בנוסף לחוקים בסעיף זה. במקרים הפשוטים יותר- תשלח הודעה למשתמש שיתבקש לשנות את העיצוב (במקרה והמשתמש יסרב/לא ישנה - העיצוב ימחק). במקרים חריגים - המשתמש עלול להיענש.
 2. אמנם האזור הוא האזור האישי שלכם, אבל חייב שהפרופיל יהיה קריא ונוח לשימוש.
 3. אין לפתוח משתמש עם כינוי פוגעני/גזעני/מיני בצורה כלשהי.
 4. אין לעצב את האזור האישי בתוכן פורנוגרפי/סוטה/פוגעני/גזעני.
 5. אין לעצב את האזור האישי בדרך שפוגעת בהמשך הגלישה ובחווית המשתמש.
 6. אין להוריד/להסיר/לטשטש/לשנות בכל דרך אחרת את לוגו האתר, התפריט עליון או כפתור הפעולות.
 7. חובה שהטקסט באזורים האישיים יהיו קריאים. זה נתון לפרשנות הנהלת האתר.
 8. חל איסור לגנוב קוד css של משתמש אחר ללא אישורו, אנא כבדו זכות זו; אם אתם חושבים שמישהו גנב לכם את העיצוב, אתם מוזמנים לפנות להנהלה. רק קחו בחשבון שכל עוד העיצוב הוא לא באמת אחד-לאחד אותו עיצוב (מבחינת צבעים, גדלים, צורות וכו'), מבחינתו זה לא נחשב גניבה ואנחנו לא מתכוונים לטפל בזה.
 9. אין להוסיף אנימציות שעלולות להכביד על מכשירים פחות מתקדמים.
 10. אין לשים תמונת פרופיל עם תכנים פוגעניים/סוטים/מיניים/פורנוגרפים.


זכויות משתמשים

 1. למשתמשים יש את הזכות לערער/לקבל סיבה על הענישה/מחיקה/עריכה/העברה של התוכן שהם כתבו באתר.
 2. למשתמשים יש את הזכות לבקש נעילה/מחיקת תוכן שלהם בלבד, כמו כן להנהלה יש את הזכות לסרב או לאשר את הבקשה או למלא את הבקשה באופן חלקי.
 3. למשתמש יש את הזכות לעצב את האזור האישי שלו בכל דרך שלא מפריעה לגלישה באתר ועומדת בתקנון זה.
 4. מחיקת משתמש כרגע איננה זמינה. בעתיד אפשרות תינתן האפשרות לסרב על קרדיט על כל התוכן שיצרתם באתר. זה לא כולל פוסטים, הודעות פרטיות ופרסומי קיר. משתמש אשר ירצה למחוק את המשתמש שלו יצטרך לפנות להנהלת האתר. כל התכנים הציבוריים שלכם יועברו למשתמש. 
 5. כל משתמש באתר רשאי להעביר ביקורת על האתר ועל פעולות צוות האתר באופן פומבי. הביקורת חייבת לעמוד בתנאי תקנון זה. כל פגיעה או חריגה מהתקנון תוביל לאזהרה ואף הרחקה מהאתר במקרי קיצון. ביקורת\תלונה\דיווח על חבר צוות באופן ספציפי תעשה בדיווח או בהודעה אישית להנהלה הגבוהה.


זכויות ההנהלה

 1. כחלק מחוקי הפורום, הנהלת אנימה-ספין שומרת לעצמה את הזכות למחוק, לערוך, להעביר ולנעול תכני משתמש העוברים על חוקי הפורום. אמנם, אין אפשרות להתווכח מול מנהל מטעם הקהילה, אך ניתן לשלוח דיווח כדי לערער על החלטה זו.
 2. הנהלת אנימה-ספין שומרת לעצמה את הזכות להרחיק משתמשים שעברו על החוקים בצורה חריגה ללא התראה מוקדמת.
 3. הנהלת אנימה-ספין שומרת לעצמה את הזכות לשנות את התקנון בכל עת, ללא התראה מראש, אך תשתדל להתריע על שינויים מהותיים בחוקי האתר.
 4. הנהלת הקהילה שומרת לעצמה את הזכות לפנות למשטרת ישראל במקרה של עבירה על חוקי ישראל, או מכל סיבה אחרת שהיא רואה לנכון להעביר לטיפול המשטרה.
 5. הנהלת אנימה-ספין שומרת לעצמה את הזכות לשנות את עיצובי האזור האישי של משתמשים או להורות עליהם לתקן חלקים בהם המפריעים לשימוש באתר לפי שיקול דעתה.


פרטיות

בעקבות מעמסה טכנולוגית על האתר, מלא דברים שצריכים להיות תחת פרטיות לא קיימים נכון לעכשיו.
אנחנו נעדכן את זה. זה אומר שאי אפשר למחוק משתמש, אין תקנון מסודר, מחיקה של הודעות וכו'.

הנהלת אנימה-ספין לא תשתף פרטים אישיים של משתמשים ותדאג עד כפי יכולתה לשמור על פרטיות משתמשיה. כמו כן, הנהלת אנימה-ספין רואה בחומרה פרסום של פרטים אישיים של משתמשים באתר, ולכן תעקוב אחרי החוקים הבאים:

 1. חל איסור מוחלט לפרסם מידע אישי שלכם או של אחרים כגון: מספרי טלפון/כתובות בפומבי. צוות האתר אינו לוקח שום אחריות על נזק שעלול להיגרם מכך. במידה ומשתמש יפרסם בפומבי את פרטיו האישיים - צוות האתר שומר לעצמו את הזכות למחוק את המידע, אך לא מתחייב כי יעשה זאת.
 2. אין לשדל משתמש למסור את פרטיו האישיים בכל דרך שהיא, שידול משתמש תוביל לבאן מיידי מן האתר.

 

אופני אכיפה:
מעבר על חוקי האתר מספר פעמים יגרור ענישה בצורה הבאה: תחילה, תינתן אזהרה מילולית בנושא/פוסט/חוות דעת, לאחר חזרה על עבירות תינתן אזהרה אישית בהודעה פרטית ולבסוף יינתן באן, כאשר כל פעם שמשתמש יקבל באן הזמן בו הוא נמצא בבאן יוכפל. כמו כן, ישנן עבירות אשר יזכו את המשתמש באזהרה בהודעה פרטית לאחר העבירה הראשונה, ובמקרים חריגים כאלו אשר יזכו את המשתמש בבאן ישירות ללא אזהרה מראש.
צוות האתר רשאי לבחור את אורך הבאן כראות עיניו מאחר וכל מקרה לגופו, ואף במקרים חמורים לתת באן לצמיתות.

 

דיווחים:
באנימה-ספין ישנה מערכת דיווחים המאפשרת למשתמשי האתר להפנות את תשומת לב ההנהלה אל המתרחש באתר. שימוש במערכת זו, הוא בעיקר למקרים שעוברים על תנאי השימוש באתר ומצריכים טיפול מחברי צוות האתר, כמו: 

 1. ביטויים פוגעניים, גזענות, סקסיסטיות, הקנטות, הקטנות או שפה גסה; ניבולי פה, קללות, העלבות, והשמצות.
 2. הוצאת דיבה, פגיעה במשתמש, פרסום אתרים מתחרים וכל עבירה אחרת על החוקים אשר נמצאים בתקנון זה.
 3.  כדי להפנות את תשומת לב ההנהלה לנושאים שאמורים להינעל. כמו כן, אין לדווח על נושאים אשר לא קשורים לניהול האתר כגון צפייה ישירה, פרקים, פאנסאב וכדומה.
 4. חוות דעת שאינן תקינות.
 5. שגיאות או תקלות ברשומות אנימה שבמאגר.

את הדיווחים רואים כלל צוות האתר, ולפיכך, משתמש רשאי לשלוח הודעה פרטית לחבר צוות האתר אם הוא מוצא לנכון לא לשתף את כלל הצוות בדיווח.

 

אי ידיעת החוקים אינה פוטרת מעונש - ראו הוזהרתם!