הנה הם באים השלדים הלבנים: Overlord II – פוסט הכנה

Sasuga, Ainz-Sama. בעודנו משוחחים על כוס צנונה עם שיבאס (או עם מיץ תפוחים – תלוי בגיל), עשרות יפנים חרוצים וודאי נעולים בחדר ומעיפים דפי ציור של מומון ההרפתקן, נאבה הנסיכה והאמוסקה החיננית באוויר. ניחשתם נכון, עונה חדשה של ״Overlord״ מתוכננת לעלות מדי שבוע לכבלי הטלוויזיה ביפן מבית האולפן ״MADHOUSE״. אז לפני שתתחילו לעוט כאיילות שלוחות בנוגע ללוחות הזמנים ותדירות התרגום, דעו שאנו בעצמנו לא בטוחים כמה זמן זה ייקח. פיסת האינפורמציה הרלוונטית לכם היא שנתרגם גם את העונה החדשה. בנימה הזו, אנו מחפשים מתרגמים (!) שיסייעו לנו בהשלמת המשימה הזו. אם אתם חפצים בתרגום פאנסאב, גם אם אין לכם ידע מקדים בתחום, פנו אלינו לצורך בדיקת התאמה.

ובכן, עונה חדשה וזה. וודאי כבר הבחנתם בזה, אך ריבוי המונחים והמושגים מהעונה הקודמת גרמו לקודמינו בתפקיד לבצע כמה פאשלות (האמוסקה, אנחנו מסתכלים עלייך) – אז החלטנו לנצל את הפורום הסולידרי על־מנת להקל על צופינו ולרכז עבורכם מאגר בסיסי של אינפורמציה שלא תקבל תשומת לב רבה במהלך שחרור ההוצאה (ע"ע: ״הערת המתרגם״), וגם כי נרצה למנוע ריבוי של הערות כאלו בתוך הפרקים.

4fac694c.jpg

 

נתחיל מהבסיס: Overlord היא סדרת פנטזיה בשורשה. יש יצורים אלמותיים (גם: זומבים), יש שלדים (גם: ליצ'ים ואלדר ליצ'ים), יש דרקונים, יש גמדים, יש ענקים, יש אלפים, יש ערפדים, יש שדים, יש אורקים, יש חרקים מדברים, יש משני צורה, יש בני אדם ו(אין) פָּאָפֵּטִים. כל מין שכזה מאכלס וחופן בתוכו ציוויליזציה של ממש עם חוקי ממסד משתנים. כאן מגיע הקאץ', איינז – כלומר סאטושי (האלטר אגו מאחורי הפרסונה) – לא רוצה לחזור אל עולמו האמתי, נטול יצורי הקסם ורווי הפאפטים. הוא, לשם שינוי, מעדיף לרבוץ לנצח באוטופיה שבנה עם חבריו ולמקד את חייו בה.

קוֹרט של היסטוריה: חברנו העגמומי משתגר אל עולם מועשר תרבות וידע. המון בזכות יישויות זהות לו, שהגיעו לעולם מאות שנים לפניו והנחילו בו את עושרן הרב. הראשונה שבהן היא קנוניה המכונת ״ששת האלים הגדולים״. היא נחתה בעולם החדש שש מאות שנים לפני איינז והחזיקה בכוחות שהבינה האנושית לא הצליחה לתפוס דאז. היא הייתה זו שהביאה את רעיון הקסם (גם: "Tier Magic"), ואת רעיון חפצי הגילד (גם: "Guild Items" ו־"World Class Items") למחוזותם. ישויות אלה הגיעו בתקופה בה בני האדם נאנקו מול יתר הציוויליזציות, ומטבע הדברים חיו עם החרב על הצוואר ועם המחשבה שיוכלו להיכחד בכל יום. קנוניה זו סייעה לבני האדם ומיקמה אותם בראש שרשרת המזון (לכן ארגונים אחרים, שנים רבות אחרי, סוגדים לדמויות האלה ורואים בהן אלים [הכת ״סְלֵיִן תֵאוֹקְרֵסִי״ מהעונה הראשונה, לדוגמה]).

 

tumblr_static_tumblr_static__640.png

 

בחלוף הזמן, הדמויות הללו נעלמו מן העולם בדיוק באותה הצורה שבה הגיעו אליו – פרט לדמות אחת, ״סוֹרְשָׁאַנָה״ – 'אל המוות'. סושראנה עשה מאמצים רבים לשמור על הסטטוס קוו בהיעדר חבריו, ובמשך מאה שנים גם הצליח לעשות זאת. אך ההיסטוריה מספרת לנו שגם הוא לבדו לא הצליח להגן על העולם מפני הגורל שציפה לו. מן העלטה הגיחה קנוניה נוספת; היא כינתה עצמה בשם ״שמונת האלים החמדנים״. בשונה מששת האלים הגדולים, שרצו לסייע לשאר המינים ולבנות עבורם עולם טוב יותר, שמונת המלכים החמדנים היו חפצים בשלטון דיקטטורי תוך סיפוק טובות הנאתם האישיות. כדי לעשות זאת, חיסלו המלכים החמדנים את סושראנה ובנו אומה משלהם, בה שלטו במשך כמה עידנים. אך גם להם התכניות לא הסתדרו, וסכסוכים פנימיים הובילו להשמדתם ולהשמדת רוב הנפשות הפועלות סביבם. כל שנותר מקבוצות אלה הן חפציהן ומורשתן, שעד ימינו מאוּזכרות בסדרה דרך ארגונים ואומות שונים. איינז מועבר אל העולם החדש במטרה לחולל גם הוא שינוי. סאטושי חפץ בהפיכת נזאריק לאגדה נצחית, כזו שלא מתפוגגת במבחן הזמן ונותרת על קנה לנצח (מטרתו האחרת היא למשוך אליו שחקני יגדראזיל בפוטנציה דרך שם קבוצתו, שעמדה בקצה העליון של טבלת הניקוד). כאן מתחילה העונה הראשונה, למעשה.

overlord-the-dark-warrior1.jpg?w=999&h=476

 

מבט לעונה השנייה: העונה הראשונה הסתיימה ב־ ספוילרים… ספוילרים… ספוילרים־ רגע ההיוודעות של איינז לכך שאומות העולם מחזיקות גם הן בחפצי גילד שיכולים לפגוע בו ובנתיניו. את הידיעה חווה על בשרו (תרתי משמע) לאחר שאחת משומרות הסף שלו, הערפדית שאלטיר, הייתה נתונה תחת שטיפת מוח שגרמה לה למרוד בנזאריק ובאהובה איינז. העונה השנייה ממשיכה מהנקודה הזו, בה איינז ונתיניו ממשיכים לחקור עוד אודות העולם אליו שוגרו ומנסים להבין מי האחראי לתקרית אליה נקלעו.

ו…זהו. לא נרצה לחשוף בפניכם את כל עלילת הסדרה בפוסט אחד (וגם כי, למען הגילוי הנאות, זה כנראה ייקח יובלות שאין לאף אחד בכמויות מספיק גדולות). כל שנותר הוא להמתין לתרגום הפרק הראשון, שיעלה כבר בימים הקרובים אל האתר – והנה חסכתי לכם את התגובה בתחתית הפוסט.

לפוסט באתר

14 תגובות

 • מאת @TheJoker
  13/01/2018

  שלום לכל צופי אוברלורד למיניהם.
  אלה הרוצים לדעת - פרסמנו בזה עתה (למען האמת, לפני שעה בערך) את הפרק הראשון של העונה השנייה של אוברלורד.
  הפרק באתר של סופר-סאב.

  * הפתיח והסיום יהיה החל משבוע הבא ונעדכן את זה בגרסה מחודשת בפרק הראשון.

  צפייה מהנה.

 • מאת @MeDuzA
  13/01/2018

  בהצלחה בפרויקט~ מחכה לזה

 • מאת @Neymar
  13/01/2018

  ראשון 

  • מאת @Naruto Uzumaki
   13/01/2018

   מהיום אני עושה איתך תחרות

   • מאת @Neymar
    13/01/2018

    אני בטוח מפסיד לך חחחח:stuck_out_tongue_winking_eye:

    • מאת @Naruto Uzumaki
     13/01/2018

     מי יודע אולי כן ואולי לא:stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye::stuck_out_tongue_winking_eye:

     • מאת @Neymar
      13/01/2018

      לא אני יודע אתה ער 24 שעות איך אתה רוצה שהנצח חחח אתה לא אנושי :joy:

  • מאת @MeDuzA
   13/01/2018

   תפסיק לרשום את זה כבר

   • מאת @Neymar
    13/01/2018

    חחח סלח לי אבל אני תמיד אוהב להיות ראשון :stuck_out_tongue_winking_eye: אז פשוט אל תתייחס 

    • מאת @MeDuzA
     13/01/2018

     אף אחד לא מתחרה איתך פה

     • מאת @Neymar
      13/01/2018

      בכל מקרה מתי תתרגם את עונה 2 של להכות את הדם ?

      • מאת @MeDuzA
       13/01/2018

       חח זה לא קשור לפה, אנחנו סתם מספימים את הפוסט

     • מאת @Neymar
      13/01/2018

      חחחח אני יודע אבל אתה לא תבין את זה