מירוץ החיים - התייעצות

אני לגמרי לא בטוחה שזה המקום לזה, אבל רציתי להתייעץ איתכם לגבי רעיון שעלה לי לסיפור אתמול באמצע הלילה.

לסיפור קוראים - "מירוץ החיים" והרי לכם ההקדמה הגולמית ביותר שלי:

ברוכים הבאים למרוץ החיים!

כמו שתינוק יוצא מרחם אימו כך אליו אתם מגיעים.
אנחנו יודעים עליכם הכל, מתאריך הלידה ועד הסכום המדויק שאתם חייבים בבנק, אבל אל תגדאגו, אנחנו יודעים זאת רק כי אתם מילאתם את הטפסים.
מירוץ החיים זה לא סתם משחק, הוא מדמה בצורה הטובה ביותר את המסע של כל אדם במהלך חייו ואת הבחירות שיאלץ לעשות, רק בזמן מקוצר של שנתיים בלבד!

אתם בוחרים אם תרצו להשתתף, אנחנו רק שולחים הזמנות.

רק זכרו, ברגע שהחזרתם את הטפסים אין דרך חזרה.

***

אז כעיקרון הסיפור יעסוק במשחק מפוקפק (אולי תכנית ריאליטי, לא בטוחה לגבי זה) שבעצם מאלץ אנשים לבחור בין דברים שבחיים האמיתיים הם לעולם לא היו עושים, אבל המשחק מתיימר להיות הדבר הכי קרוב לחיים האמיתיים שיצא להם להכיר (וכפי שאפשר להבין מקריאה בין השורות - זה ממש לא נכון).

עכשיו, אני צריכה את עזרתכם בכמה דברים:

 • אם אחליט לכתוב את הסיפור הזה בקרוב, הייתם מעוניינים לקרוא אותו?
 • הייתם רוצים לכתוב דמויות לסיפור? בדמות אני מתכוונת ממש לבנות את הדמות - מראה, גיל, אופי, רקע ועוד קריטריונים שאקבע שרלוונטיים לדמויות כאן.
 • כדאי לי לעשות את זה תכנית ריאליטי? 

אני מפרסמת את זה כאן כי שמתי לב שאנשים פה לא נוטים לקרוא סיפורים בהמשכים, וזה, אם יהיה, עומד להיות סיפור ארוך למדי.
אשמח לראות את דעתכם :)

35 תגובות

 • מאת @P.G. Eye
  16/06/2018

  נשמע מדהים, ובו זמנית ממש לא יציב. זה מסוג המותחנים שאתה מצפה לראות מה לסופר יש להביא לך, מוכן להמשיך עם הזרם ולהכנס אל תוך הסיפור כאוות נפשך, להתפרע בעולם החדש שמציבים לך עם אקשן תעלומה וטוויסט מרכזי שיספקו את הרצון המוזר שלך להרגיש חיים שונים, מבלבלים בעולם בו הכל מזויף. אתה תמיד ניגש אל ספרים כאלה בחוסר ציפיה, כי יש להם ככ הרבה אפשרויות לאן ללכת שאתה לא יודע בכלל מאיפה להתחיל. לי לפחות, לפתוח ספר מסוג כזה בראש נקי זה דבר לגיטימי.

  אתה לא מצפה לכלום חוץ מדבר אחד, שהוא הציפיה שלא תיתקל בעוד עלילה חרושה, עוד טוויסט חרוש.
  אילו קונספט כזה (מדהים) היה מונח בידיים שלי, הייתי זורקת אותו כמעט מיד לאור ההבנה שכנראה אפרוש מעיצוב הסיפור, שיקח לי שנים להחליט מי, מה, מו, איפה, ככה ולמה. מה שאני מנסה לומר, שלקחת ולעצב קונספט כזה כרוך בהרבה חשיבה ועבודה 0: (או שזו פשוט העצלנות שלי שמדברת, ולכתוב דברים ארוכים ומסובכים כאלה זה דבר של מה בכך לאנשים אחרים)

  בכל מקרה~ אם את באמת בעניין של זה, אני יותר מאשמח מלקרוא ולראות לאן תפתחי את זה. 
  (ואני פחות ממליצה על העניין של התוכנית ריאליטי. תנסי בהתחלה לפתח משהו בסיס בראש עם הקונספט של זה, ותראי לאן זה יזרום. אם תאהבי, תמשיכי~)

  • מאת @puma161~
   16/06/2018

   הו גאד. גרמת לי ממש לפקפק בעצמי עכשיו XD

   טוב, זו אחת הסיבות שאני לא מתכננת לעשות איתו משהו בקרוב, כבר יש לי פרויקט אחד רציני שהתחלתי. 
   אבל לא, אני לא זורקת קונספטים לא משנה כמה הם טובים/גרועים, בעיקר אם אני ועוד אנשים חושבים שהם אכן טובים. מקסימום אני לא מצליחה להוציא מהם את המירב, אני חיה עם זה~ אבל... הו. העצלנות עוד תמנע כל כך הרבה דברים טובים.

   אוקי. אז ריאליטי לא מדהים. הבנתי. נראה מה אוכל לעשות בנידון שלא יהרוס לי הכל ^^

   • מאת @Lucifer
    16/06/2018

    היא אמרה את זה בצורה עדינה מאוד. אבל בערך מה שאני אומר. 
    בכל מקרה, הנושא של הסיפור לא "מדהים" ו"מרתק". הוא יפה וסולידי. שקט ומתאים לספר שאתה בזמנים שאין לך ספר אחר(תאמיני לי פומה, ספרים מהסוג הזה חסרים בעולם שלנו).
    ככה אני נחשפתי לבני הנפילים(סדרה שאם הייתי מגיע אליה בציפייה לספר מדהים ומרתק הייתי מתאכזב ויורק לסופר בפרצוף).

 • מאת @jemes
  16/06/2018

  נשמע כמו סיפור מורכב ומדהים שאני הייתי שמח לקרוא בכיף^^
  אם את רואה שיש לסיפור הזה פוטנציאל אז תכתבי אותו(בבקשה:)
  בנוגע לדמויות- אני אשמח להרכיב דמות לסיפור הזה אבל אני רק צריך לדעת דברים בסיסיים כך שהדמות תשתלב בסיפור כמו תקופה(העבר, הווה עתיד-או משהו אחר בכלל) ואיזור(הם מכול העולם או רק ממדינה אחת)
  ובנוגע לתוכנית ריאלטי-אין לי מושג, מה שנרה לך יותר זורם

  • מאת @puma161~
   16/06/2018

   יאיי לי ותודה לך ^^

   וכמובן, אני אתן את כל הפרטים הרלוונטיים להרשמה בבוא הזמן :)

   • מאת @jemes
    16/06/2018

    אווו איזה כיף^^
    בהצלחה לך:)

 • מאת @Lucifer
  16/06/2018

  הקונספט של הסיפור נשמע מסקרן. אבל איך אני אגיד את זה... גם אם הרעיון הספציפי הזה של: "דימוי החיים בשנתיים בלבד" מקורי, הרעיון של "משחק מפוקפק/תוכנית ריאלטי/חברה שעושה ניסוי חברתי שאף אחד אחר לא יודע עליו... חרוש למדיי. כמו הסדרה מפוצלים, הרץ במבוך ועוד.
  זו הסיבה שאם הייתי רואה את הספר על המדף הייתי מחזיר אותו בלי לחשוב פעמיים כשאני אומר "משעמם. סופר בלי דימיון." 

  • מאת @puma161~
   16/06/2018

   וזו בדיוק הסיבה לשאלות שהצגתי למטה :)

   אז אתה אומר לי שלמרות הקונספט שדווקא מסקרן אותך היית חושב שזה "משעמם. סופר בלי דמיון." רק בגלל שזו תכנית ריאליטי? עם כל הכבוד זה קצת נוקשה, אבל דעה זו דעה אז שיהיה.

   בכל מקרה, נתעלם לרגע מהעובדה שחרוש יכול להפוך לנפלא כל עוד עושים את זה טוב, יש לך הצעות אחרות? כי אני אומנם שמחה על כל ביקורת, אבל אני רוצה הצעות אחרות ולא סתם "זה חסר דמיון. אני לא קורא את זה."

   אני שמחה שהקונספט מסקרן ^^

   • מאת @Lucifer
    16/06/2018

    לא בגלל שזו תוכנית ריאלטי. ונראה שלא הבנת נכון(על הבנת הנקרא שמעת :)? 
    אני אומר שהנושא של "ניסוי חברתי" ו"להכניס אנשים למקום כלשהו" זה קורה בהרבה סרטים, סדרות, ספרים, אפילו בקצת אנימות. עכשיו תחשבי אם את רוצה ליצור עוד ספר שהוא "עוד מהז'אנר, מאשר ספר ייחודי עם נושא שיש מה לחדש בו ולשים בו את הנגיעה הייחודית שלך. 
    והקטע שאמרתי שהקונפט "מסקרן" זה יותר כמו בכיוון "אם חבר היה מכריח אותי לקרוא אז הייתי קורא ונהנה אבל הייתי שוכח את הספר חמש דקות אחריי." (ככה קראתי המון סדרות שאני אפילו לא זוכר את השם או הכריכה שלהם... רק כי חבר הכריח אותי לקרוא. והם היו בסדר ולא יותר מזה, ולפעמים אפילו גרועות.)

    • מאת @puma161~
     16/06/2018

     אני תוהה לעצמי למה אתה כזה... הייתי רוצה לכתוב 'טוקסיק' אבל אני לא מדברת ככה, אז אני תוהה לעצמי למה אתה בא בגישה כל כך מזלזלת :/ (וזה לא אפילו באנימות, יש הרבה כאלה)
     בכל מקרה, קראתי מחדש את מה שכתבת כי הרגשתי שפספסתי משהו וחשבתי ששיניתי את הקטע ההוא אבל מסתבר שלא. שמופסי~
     הו. אם כך הייתי מעדיפה כבר שתאמר שהוא זבל של דבר, יותר טוב מלהתיימר להיות מנומס כשאתה לא...

     אני מודעת לעובדה שהקונספט בהחלט חרוש, וזו בדיוק הסיבה שאני שואלת לגבי זה. אני באמת לא מחפשת אותך שתטיף לי עד כמה הוא חרוש, אני מחפשת הצעות שיעזרו לו להיות פחות. וכן, אני חושבת שאני כותבת מספיק טוב כדי להוציא מזה משהו לא רע, ואם אני לא אצליח אז באסה לי. 

     אז באמת, וסליחה שהתגובות שלי כאלה חופרות ומצטדקות, אתה לא עונה על השאלה שלי, והיא  - האם יש לך רעיון, שהוא לא אחד מהחרושים האלה שהצגת למעלה, שישפר את מה שהצגתי כאן? באמת שאם אתה לא מתכוון לענות על זה אז אל תטרח להגיב...

     נ.ב: אל תחשוב שאני מתעלמת ממה שאתה כותב, להיפך, וכבר הבנתי למה אתה מתכוון. תאמין לי שאני ממש סבבה בהבנת הנקרא :)

     • מאת @Lucifer
      16/06/2018

      והבעיה פה היא נקודת החשיבה שלך. את מנסה להוציא משהו "לא רע". תגידי, כשאת קוראת ספרים(אם את בכלל קוראת ספרים... או שאולי את רק מתיימרת להיות קוראת ספרים וקראת רק עשר ספרים בכל החיים שלך כולל ספרי תנ"ך), את מחפשת ספרים שהם רק "בסדר..." או "אוקי... יש יותר טובים.." או ספרים מדהימים! שסוחפים אותך לעלילה לחלוטין וגורמים לך לשכוח מהסביבה! ספרים שהעלילה שלהם מרתקת וצורת הכתיבה גורמת לך להרגיש טעם מתוק בפה!
      כי אם את מחפשת ספרים מהסוג הזה... את אמורה להבין שכל ספרים ה"בסדר..." הם ספרים שאף אחד ואני בדגש על זה, לא קורא! הם מסוג הספרים שצוברים שנים של אבק. 
      אם את מחפשת ספרים כאלה ורוצה לכתוב סיפור שהוא רק "בסדר...." אז משהו לא בסדר איתך, בכנות. 
      אני מבין אם את היית מנסה לכתוב סיפור שהוא רק "בסדר.." בתור טיוטה, אם אם זה רק סיפור בשביל הכיף. אבל לפי מה שאני רואה פה את מנסה לכתוב סיפור רציני ויפה. 
      ודבר ראשון, לפני שכותבים סיפור או אפילו פותחים דף, צריך ללמוד לשאוף גבוה. לשאוף לשלימות מוחלטת, לדעת שלא תקבל שלימות מוחלטת ולנסות להגיע הכי קרוב למטרה הזו. כי רק ככה סיפור טוב נוצר. את חושבת שג'יי קיי רולינג ישבה יום אחד ואמרה "אני אכתוב ספר בסדר כזה, הוא לא צריך להיות טוב. אני רק רוצה ספר." תאמיני לי שלא. היא השקיעה את הנשמה בספר שלה. 
      את חושבת שפטריק רותפס, הסופר של הסדרה קוטל המלך ישב יום אחד ואמר "בואו נכתוב ספר כזה לבלוג... אבל זה יהיה סיפור רציני שאני רוצה שיהנו ממנו, אבל לכוון גבוה... לא צריך." ממש לא! 
      עכשיו את מבינה למה התעצבנתי? אם היית אומרת "אני כותבת סיפור חובב... לא רציני.." הייתי נותן עצות. אבל כשאני רואה מישהי שרוצה לכתוב סיפור רציני, שייהנו ממנו, אבל לוקחת נושא חרוש ואומרת "הכתיבה שלי מספיק טובה בשביל להפוך את הסיפור ל'לא רע'," זה מעצבן אותי. מאוד.

      • מאת @puma161~
       17/06/2018

       *עשרה | ואני לא מתיימרת. אני אכן קוראת ספרים ורמת הזלזול שאתה מעביר כאן עוד תוציא אותי מדעתי מתישהו, אבל כרגע אני אחלה :)

       אתה מודע לעובדה שאני בהחלט שואפת גבוה, וה - 'לא רע' שלי מתייחס אך ורע בתור סרקזם גמור לתגובות האלה שלך, נכון? כי נראה לי כאילו אתה לא מודע לזה. אז הרי לך - אני אכן שואפת לשלמות, השאיפה לשלמות הזאת גרמה לי לזרוק כמה פרויקטים ישנים שלי כי התעצבנתי מיותר מדי פאקים קטנים שלי.
       אתה מודע לעובדה שאני מצידי אעבוד גם עשר שנים על סיפור אחד שאני מתכוונת לכתוב? כי לי נראה שאתה פשוט בא הנה ומטיף לי למרות שאין לך שום מושג על התכנונים שלי, וזה מעצבן אותי. 

       ואגב, ספר טוב/בסדר/גרוע/מדהים זה תלוי קורא. אני חושבת שסדרת הארי פוטר זה זבל אחד גדול. ולא קראתי את הדבר השני שציינת אז אין לי יותר מדי מה לומר עליו~

       • מאת @Lucifer
        17/06/2018

        עשרה*
        ואני לא מבין ציניות. כך שבעיה שלך שהשתמשת בציניות. ואל 'תתגאי' בזה שזרקת כמה פרויקטים לפח, אם את חושבת שזה מייחד אותך כי כול סופר ממוצע זרק יותר מחמש יצירות שלו לפח רק בגלל "פאקים" קטנים. 
        ספר טוב/בסדר/גרוע, לא תלוי בקורא. ספר טוב אמיתי יכול לסחוף אדם שגם לא אוהב את הז'אנר לתוך הספר. קוטל המלך הוא הדוגמא המושלמת. ולא אמרתי שהארי פוטר מתאים לכולם, אבל *כן* מרגישים שהיא השקיעה עליו ו*כן* מרגישים שהוכנסה בו הנשמה. לא משנה מה העלילה וכו'. 
        (קוטל המלך, אגב, עכשי וכשאני חושב על זה, גם לא מתאים לכולם. השפה שלט גבוהה מדיי לרוב האנשים ואפילו למבוגרים היא יכולה להיות גבוהה מאוד ככה שאני לא בטוח.. אבל כן מרגישים שהושקעו בו המון מרץ ועבודה ושהוכנסה לתוכו כל הנשמה של הסופר).
        בנוסף, על רוב הספרים הטובים עבדו עשר שנים. 
        אני עובד על טיוטות חמש שנים(התחלתי לכתוב רק לפני חמש שנים) רק בשביל לחבר אותם לספר אחד וברוב הטיוטות אני לא משתמש. ובכל הטיוטות השקעתי את כל המאמץ שלי במשך חודשים. 
         

        • מאת @noa~~
         17/06/2018

         לא קשור לוויכוח בכלל, אבל מה זאת אומרת ספר שבו מרגישים את ההשקעה של הסופר ואת הנשמה שהוכנסה?
         אנשים רציניים שמוציאים ספר לאור לא מוציאים אותו כדי להגיד ''היי תראו הספר שלי בסטימצקי'', כי לכתוב ספר זו עבודה לא פשוטה וספר שנכתב בזילזול לא יעבור הוצאה לאור. אנשים כותבים ספרים כי הם אוהבים את זה, כי הם רוצים להעביר משהו לקהל הקוראים. יכול בהחלט להיות שאתה תקרא ספר, שלדעתך המשלב שלו לא מספיק גבוה, ושהעלילה חרושה, ושהדמויות בעלות אופי נדוש וקלאסי- ומן הסתם לא תאהב אותו.
         האם זה אומר שהסופר לא השקיע כמה שנים טובות בכתיבת הספר הזה ובחשיבה על הדמויות והעלילה? האם זה אומר שהוא לא השקיע את הנשמה שלו בשביל לסיים לכתוב את הספר הזה ולהוציא אותו לאור? ממש לא.
         ממש ממש לא.
         לפי דעתי, גם לספרים שהם ילדותיים לטעמי או ספרים שאני בחיים לא אעז לקרוא - אי אפשר לקרוא ספרים שזילזלו בכתיבה שלהם. אפשר להגיד שלדעתך הסיפור לא משהו, ובאמת יכול להיות שהוא לא משהו, יכול להיות שהוא חרא של סיפור. אבל זה לא אומר שהסופר לא השקיע מאמצים בכתיבה ובגלל זה גם אסור לזלזל בספר ובסופר עצמו.
         וגם, היה חשוב לי להעיר. שיש דבר בעולם הזה שנקרא צניעות. גם אם אני אתיימר לכתוב את הסיפור הטוב ביותר בעולם, או הציור הטוב ביותר בעולם, או השיר הטוב ביותר בעולם- כשאני אראה אותו לאחרים או אספר על התכנונים שלי לאחרים- אני לא אגיד להם שזה יהיה הדבר הכי טוב שהיה קיים ויהיה קיים בעולם הזה. גם אם אני רוצה שזה מה שהוא יהיה, וגם אם לשם אני מכוונת- אני אומר שאני מקווה שזה יהיה סיפור ''לא רע'', למרות שבתכלס? מאחורי הקלעים אני אשקיע את הנשמה שלי.
         אני לא חושבת שכשפומה כתבה שהיא תוכל לכתוב סיפור ''לא רע''- היא התכוונה ש''לא רע'' זה הגבול שאליו הסיפור יגיע. אני חושבת שלהגיד ''אם אני אכתוב את הסיפור הזה, הוא יהיה כל כך טוב שאתה וכל האנשים בעולם תיפלו מהרגליים'' זה מוגזם. נכון שאפשר להגיד ביותר ביטחון ''אני אשקיע בסיפור הזה כדי שהוא יהיה טוב'' אבל אני לא חושבת שצריך לתפוס אנשים על קטנות במילים שהם אמרו. ואני גם לא חושבת שצריך לתפוס אנשים על המילים שהם לא אמרו. מי אמר שהיא חייבת להגיד לך לאן היא רוצה לקחת את הספר הזה? אז היא אמרה שאם היא תכתוב, היא מאמינה שהיא תוכל להגיע לרמה של ''לא רע+". אוקיי, אז מה? זה אומר שהיא לא נותנת את כל כולה בסיפור? אז היא בחרה להשמיט את החלק שבו היא יושבת שעות מול המחשב כדי להוציא את המיטב מעצמה ולתאר סצנה במילים. היא ליטרלי פתחה פה דיון כדי לשמוע דיעות של אחרים ולקבל נקודות מבט שונות בנוגע לסיפור הזה.
         אני חושבת שגם אם המקום שממנו אתה מגיע נכון, ואני לא בטוחה לגבי זה- הגזמת בתגובה שלך.

         אמרת שהרעיון הכללי של העלילה חרוש? צודק. יש הרבה ספרים וסרטים בסגנון הזה. אני בטוחה שגם היא יודעת את זה, הרי היא בעצמה הביאה כמה דוגמאות.
         הייתה לך הערה? אחלה. נגמר הסיפור.
         לא הבנתי לאן הויכוח הזה הספיק להתפתח. הוא כבר גלש הרבה מעבר לשאלות שהיא שאלה :\

        • מאת @Ishailg
         17/06/2018

         חבל שאני חוזר.

         שים לב שאתה ממשיך לתקוף אותה בזמן שהיא עונה לעקרונות שלך.

         תרגיע את עצמך, עכשיו

      • מאת @Ishailg
       17/06/2018

       אבקש להרגיע את הרוחות. אתה יורד פה לפסים אישיים וזה מיותר, שלא אצטרך להיות צוות פורום

       • מאת @Lucifer
        17/06/2018

        אבקש להסכים^^
        אבל אני אמרתי פה דעה אישית על אנשים כאלה בכללי. בנוסף שסתם ככה לא היה לי הרבה כעס עם אנשים מהסוג הזה כי, בכנות, זה לא ענייני. 
        אבל פשוט יש לי חבר שבזמנים אלה(כן... בחודשים האלה..) התחיל לכתוב סיפור כדי להתחרות בי(כי בכיתה אני כמו חלק בידורי במקום העיתון שאין לנו, אני מתכוון, הסיפור שלי) והוא כותב בדיוק כמוה(פומה) וזה מחרפן אותי לראות שגם לה יש נקודת מבט כזאת. 

     • מאת @Lucifer
      16/06/2018

      אני לא מנסה להיות מנומס. אני מנסה לכתוב בדיוק את מה שאני חושב באותו רגע במילים המדויקות. אני יכול לעדן את זה אבל אז אני מאמין שאני לא מעביר את התחושה המלאה ואני מרגיש שאני משקר לעצמי. 

 • מאת @lihitrisomy21itachi
  16/06/2018

  כן,כן,לא.

 • מאת @YanosonaY
  16/06/2018

  כן, כן וכן.

  • מאת @puma161~
   16/06/2018

   תודה, תודה ושוב תודה :)

 • מאת @noa~~
  16/06/2018

  זה נשמע לי רעיון עם פוטנציאל ממש טוב לסיפור ^^
  בכללי הייתי שמחה לתת לסיפור כזה צ'אנס ולהתחיל לקרוא אותו- אבל אם אני אמשיך לקרוא אחרי הפרק הראשון זה כבר תלוי בדמויות בעלילה ובעיקר בכתיבה שלך (למרות שאני בטוחה שתצליחי לעניין אותי ;))
  אישית יצירת דמויות זה החלק הכי שנוא עליי בסיפור (ולהרוג אותן זה החלק הכי כיף, מודה XD) אז אני פחות בקטע של כתיבת דמויות, אבל בנוגע לשאלה של התוכנית ריאליטי אני חושבת שזה רעיון טוב. כי אחרי הכל היוצרים של ''מירוץ החיים'' צריכים מניע. אם זה לא יהיה ריאליטי- אז הייתי מנסה לחשוב על דרך אחרת ממנה הם ירוויחו שעשוע ו\או כסף מ''מירוץ החיים''. אולי אפשר בכלל להפוך את זה לניסוי בבני אדם או משהו, לא יודעת. יכול להיות שזה יותר מדיי סטייל מפוצלים ><
  בכל מקרה - אני הייתי שמחה לקרוא סיפור כזה. הוא נשמע ממש מעניין. ויש לך ראש ממש מקורי- תשמרי על הרעיונות שלך ותפתחי אותם- אף פעם אי אפשר לדעת לאן הם יקחו אותך 3:

  *מסיימת לכתוב ויושבת בצד בפינה חשוכה אחרי שאני קולטת כמה חפרתי :0*

  • מאת @puma161~
   16/06/2018

   שמחה לדעת שאת מזהה כאן פוטנציאל ^^
   גילוי נאות - נדירות הפעמים בהן כתבתי דמויות לסיפורים שלי ולא פשוט זרמתי (זה יצר המון סיבוכים אחר כך אבל נו מילא).
   הו גאד, עכשיו אני מרגישה כאילו לקחתי השראה ממפוצלים XD מה שלא נכון כי שכחתי מה הלך שם. אני אקח את ההערה שלך לגבי מניע~
   תודה לך :)

   *כולנו חופרים לפעמים. אין מה לשבת בחושך בגלל זה ^^*

   • מאת @noa~~
    16/06/2018

    לאלא מפוצלים זה אחר לגמרי, הם חיים בחברה שמפולגת על ידי 4 קבוצות שמשייכים לשם אנשים על פי תכונות אופי בולטות.
    מה שהזכיר לי מפוצלים זה העובדה שבסוף(אזהרת ספוילר למי שעוד לא קרא-) מגלים שזה היה ניסוי חברתי שביצעו עליהם. החברה שלהם מזויפת, לא אמיתית. וזה בעצם המניע שהזכרתי XD
    אבל הכל טוב, אני לא חושבת שאיי פעם שמעתי על רעיון כמו שלך- וקראתי הרבה ספרים :stuck_out_tongue_winking_eye:
    נ.ב מזדהה לגמרי לגבי הקטע עם הדמויות. אני חושבת שאני עומדת לשכתב סיפור שלם בגלל שהתחלתי לשנוא את הדמות הראשית XD

    • מאת @puma161~
     16/06/2018

     הא נכון. זה מה שזה היה.
     אם מסתכלים על זה ככה אז הרעיון שלי יותר דומה ל - 'המועמדת' ואלה...

     מה :O אני כל כך אשמח אם אשנא דמות שלי. זאת אומרת, דמויות שלי שאני שונאת תמיד מתות איכשהו XD

     • מאת @noa~~
      16/06/2018

      גם דמויות שאני אוהבת תמיד מתות איכשהו ;)
      וכן, יש כל מיני ספרים שבהם מכניסים אנשים למציאות מסוימת כמו משחקי הרעב, המועמדת, הרץ במבוך נחשב?
      בכל מקרה, סופר טוב יודע להלהיב את הקוראים לגבי המציאות שהוא יצר, ואני מניחה שפשוט יש לי חולשה לסיפורים מהסוג הזה 3:

      • מאת @puma161~
       16/06/2018

       כל הדמויות שלי תמיד מתות איכשהו XD
       אמממ ספציפית כאן הרץ במבוך לא נחשב, כי הם לא היו מודעים לכך ובסיפור הזה הם כן מודעים, אבל האחרים כן.
       גם לי יש חולשה כלפיהם :>

 • מאת @Ishailg
  16/06/2018

  ריק ומורטי מאץ'?

  • מאת @puma161~
   16/06/2018

   שום מושג על מה אתה מדבר. לא רואה ריק ומורטי~

   • מאת @Ishailg
    16/06/2018

    הרעיון שלך לוקח השראה מסוימת מאיזה פרק של ריק ומורטי, בכל אופן- כדאי לך לראות

    • מאת @Lucifer
     16/06/2018

     אל. תראי. ריק ומורטי. זו אחת הסדרות המפגרות והמטומטמות שיצאו אי פעם. היא תוריד לך את האייקיו בפרק הראשון ובפרק השני את תהיי מטומטמת כמו מורטי.

     • מאת @Ishailg
      16/06/2018

      מה

      אתה

      עוף מהקבוצה הזאת

      יודע מה? עוף מהיקום הזה

      • מאת @Lucifer
       16/06/2018

       ^^
       ניסיתי לראות. באמת שניסיתי. זה פשוט מטומטם.

    • מאת @puma161~
     16/06/2018

     נו שיהיה, בכל אופן - נע. לא נראה לי מעניין במיוחד~

     • מאת @Lucifer
      16/06/2018

      אני לא מדבר על עניין. זה פשוט (אני מרגיש) כאילו היוצרים אמרו: "בואו נזרוק זקן מגמגמם כזה ונער מפגר לגמריי ושני הורים ממש אבל ממש דפוקים(קסם של הורים... בערך..) לסדרה אחת ונביא קומיקאי לא מצליח בעליל וזה יביא לנו מלא כסף בגלל שהדור היום דפוק לחלוטין!"
      החברה של ריק ומורטי-2018
      (מאז לעכשיו:) ונחשו מה... הם צדקו!