לאתגר המונולוג, "סיפור"

סיפורים הם דבר מוזר, אתם לא חושבים?
כולם כל כך דומים ושונים אחד מהשני. אתם יודעים מה משותף לכולם?
צרות.

אני חושב שהסיפורים חושפים הרבה עלינו. כלומר- תימצאו סיפור שהכל בו בסדר.
ותנו לי לגלות לכם סוד: חוץ מ"עלילותיו של דני- אוסף משפטים חשובים לפעוטות" אין סיפורים שלדמויות אין בעיות.
אני כבר יודע את התשובה שלכם, "טוב, כי סיפורים צריכים להיות מעניינים." וזאת תשובה נהדרת. אבל האם חשבתם פעם למה דווקא זה מה שמעניין אותנו? מה רע בספר חביב שמספר על ילד פופולרי ואהוב, ממשפחה נורמאלית ונחמדה, שנולד בעולם קסום ומושלם?

אני נותן לכם נקודה- אתם תחליטו לאן לקחת אותה. תפקידו של סיפור הוא לתת שאלות- לא תשובות. תאמינו לי, לעולם אל תאמינו למי שנותן לכם תשובה פשוטה ומוחלטת על שאלה קשה וגורלית, לא יתכן שלשאלה קשה תיהיה תשובה קלה. ואני למדתי את זה על בשרי (הדימיוני).

שמי הוא סיפור. כולכם מכירים אותי, רק כל פעם עם בגדים ותפאורה אחרת. אני יכול לספר לכם הכל וכלום. אז אל תצפו ליותר מידי. מעטים בני המזל שרואים סיפור כפי שהוא באמת.
רואים? כבר נפלתם על זה! באמת חשבתם שעל השאלה "מה הוא סיפור באמת?" תיהיה תשובה קלה כל כך? קוראים הם עם מוזר...

5 תגובות

 • מאת @Tahel
  07/09/2018

  הנקודה שלך נכונה מאד!

 • מאת @Tahel
  07/09/2018

  :joy::joy:

 • מאת @נילה
  06/08/2018

  ואו מאוד מעניין מה שכתבת כאן או יותר נכון שיתוף מחשבותייך "מה הוא סיפור באמת" לדעתי אין תשובה קלה כמו שאת אומרת אבל אין גם תשובה קשה או ערוכה איך שתקראי לזה סיפור לדעתי זה עולם שלם של הדימיון שלנו כל סיפור מכניס אותך למציאות שונה בה יש חוקים כללים שונים ובני אדם מסוימים שבהם אנו מתרכזים כמובן  ובכן לכל סיפור יש מסר או משמעות לדעתי עם היא קלה כמו סיפורים של ילדים קטנים יותר או קשה כמו סיפורים קשים ומענינים בשבילנו זה אותו דבר אני לא חושבת שאת צודקת  את אומרת שלא תיהיה תשובה קלה כל כך נכון? (עם לא הבנתי את זה נכון תתקני אותי) אבל במקום לחשוב עם היא תיהיה קלה או קשה ניסית לחשוב על המשמעות של המילים? התשובה יכולה להיות משפט  קצר או אפילו שני מילים אבל מלאים במשמעות (חח חפרתי פה על נקודה  אחת אני לא כוללת את כל מה שכתתבת נראלי ) טובטוב אפסיק לחפור :)

  • מאת @Yosarin senpai
   06/08/2018

   האמת שאני לא חושבת שבשביל להגיד מה זה סיפור צריך מיליון עמודים- אני חושבת שפשוט אין מילים שיכולות באמת להגדיר את זה. ככל שאני כותבת יותר אני רק מבינה כמה שפה זה דבר מוגבל. לדוגמה "שמחה": יש כל כך הרבה סוגים שונים של שמחה, לפעמיים צריך דימויים רבים כדי להסביר איזו שימחה בדיוק מרגישה הדמות.
   בספר של ג'ורג' ארוול "1984" הוא מראה את החשיבות של שמות שונים לרגשות שונים בצורה מאוד מעניינת. לפעמיים אני חושבת שיש הרבה דברים לא ממשים שאנחנו פשוט לא מודעים אליהם כי פשוט אין לנו מילה או מילה עבורם.

   אני מרשה לעצמי קצת לחפור כאן בתגובה כי אני רואה שהשקעת בתגובה שלך- מקווה שזה בסדר.

 • מאת @violet chan
  01/08/2018

  אני אוהבת את זה, אחרי הקריאה הראשונית (כרגע) קשה לי להבין משהו, אני אקרא את זה שוב עוד מעט :innocent: