[המלצה] ציפור שחורה - סטיב אייר ולולי שוב

wtgxib2.png

ציפור שחורה
סטיב אייר ולולי שוב

ווילאם וורן גרין, שופט דינים לשעבר, בנקאי בהווה, מעולם לא האמין שחייו וכל עולמו עלולים להשתנות בגלל מילה אחת, מילה זהומה חסרת כל ערך ודלת תוכן אשר נזרקה לה לאוויר בלא רצון וגרמה לעולם סביבו להתהפך ולהפוך לתוהו ובוהו חסר מעצור. המקרה היה לפני שנים, כשישב לצד מיטתו של הגוסס, איש רם דרג הלחש לאוזנו את המילה שמאותו הרגע, בלא שום כוונה מוקדמת כלאה את ווילאם וורן גרין בתוך תעלוה סוחפת, אשר הובילה אותו חזרה לימיי נעוריו ואל לליל אכזבותיו.

אילו יכול היה לחזור לאחור היה וודאי קובר את אותו הסוד לפני שנים, אך היום בו הסוד נחשף נותר חרוט בליבו לעולמים, אילו היה יכול, היה מעלים אותו מן העולם כי הסוד הזה מטרתו היחידה הייתה הייתה להרוס, הייתה להשחי את לב יודעיו ולמכור את ליבו לכל המרבה במחיר. ווילאם וורן עושה את המיטב על מנת להתמודד עם כל אותם הדברים המוזרים שהחלו להסתחרר בעולמו, החל מרצח חברו הקרוב טים תומסון שעל פרק ידו הוא מצא את הצופן הראשון וכה באדם נוסף אשר הוסיף עוד רסיס מידע לשרשרת הרמזים עקובת הדמים, מותן מטריף קוראים זה מגולל בפניי קוראיו ובפני ווילאם וורן גרין עצמו את הסיפור הנסתר מאחורי הסוד, ומאחורי זהותו האמיתית.

ציפור שחורה ספרם הראשון והמשותף של סטיב אייר ולולי שוב, הצליח כבר מרגע הוצאתו לאור למכור יותר מחמישה מיליון עותקים ותורגם ליותר מ-20 שפות והפך להיות רב מכר בינלאומי. בעקבות ההצלחה של הספר הזה מיומו הראשון זכויות ההסרטה עליו נמכרו לחברת "ניו ליין סינמה" חברת הסרטים אשר יצרה את סרטי זוכת פרס האוסקר "שר הטבעות".

דעתי האישית
אם תשאלו אותי מהו ספר, אומר לכם מיד שזהו הספר. הספר היחיד בעולם אשר הצליח לסחוף אותי מתחילתו ועד סופו, ומהרגע בו התחלתי לקרוא בו לא יכולתי לתת לו להעלם מהישג ידי,כבר מהעמוד הראשון ידעתי שלא אוכל להוריד ספר זה מהיד, ובאמת שמהרגע שהתחלתי לקרוא אותו לא הצלחתי לעצור ואפשר לומר שתוך שעות ספורות הצלחתי לקרוא את כל הספר במלואו ולהנות מכל עמודיו שהפתיעו אותי מספר פעמים. הספר המדהים והמרשים הזה מגולל בפנינו סיפור, מאורע אשר יכול לקרות לכל אחד מאיתנו, כי למי מאיתנו אין סודות? כולנו יודעים דברים. וכולנו שומעים דברים, והספר הזה מראה לנו עד כמה לעיתים הם עלולים להיות אפלים.

אחד הדברים המיוחדים יותר בספר הזה, זה הדרך שבה הוא מתחיל, צמיד המילים הראשונות בעמוד הראשון של הספר הזה הינו "ציפור צחורה" בעוד צמד המילים בעמוד האחרון הוא "לחופש נולדה" וככה במהלך העלילה אנו לאט לאט מצליחים לחבר את כל סיפור הבייניהם העומד מאחורי המילים הללו ומאחד אותן למילה אחת, הדהים אותי כיצד הסופר חשב על כל פרט ופרט ומיקד את כל המילים בספר במקומם המתאים, האמת גם הפתיע אותי זה שהתרגום שלו לא פגע בדברים שרצה הסופר להעביר בשפת המקור של הספר.

אני ממליצה לכם בחום לקחת ולתת לספר הזה צ'אנס. קריאה נעימה^^

~ ההמלצה נכתבה על ידי בת דודה שלי, אני רק פרסמתי כאן.

5 תגובות

 • מאת @P.G. Eye
  02/06/2018

  תודה רבה~ נשמע ממש מעניין. אקרא אותו בהזדמנות 
  (מסתבר שאני לא היחידה שבודקת את המילים בתחילת הספר ובסיום הספר כדי לבדוק אם יש ביניהם הקשר)

 • מאת @W. Minerva
  02/06/2018

  כמה עמודים?

  • מאת @Elementary
   02/06/2018

   421 עמודים^^

   • מאת @W. Minerva
    02/06/2018

    נחמד^^ קודם אסיים את

    Death Note: All in One Edition

    XD

    (2400 עמ')

    • מאת @Lucifer
     02/06/2018

     מן הסתם שני ספרים מחוברים.
     כמו שיש ספר של שר הטבעות שהוא 1104 עמודים אבל הוא בעצם שני ספרים מחוברים.
     הספר היחיד שאני מכיר שהוא בערך 1500 עמ' והוא לא מחובר זה הספר השני בסדרת קוטל המלך, "דרכיו של האיש החכם."
     הוא למעשה היה כל כך ארוך שחילקו אותו לשני כרכים, אבל הוא ספר אחד. (או לפחות היה. לי יש את הגרסה המשולבת, או לפחות הייתה. הכרך נקרע מרוב שהוא היה גדול כל כך.)