הידעת? 'מלך' השדים והשאלה של נורמן

נכתב על ידי Otoshigami

עובדה I – 'המלך' של השדים

למי שלא זוכר, בפרק השלישי זכינו לראות הצצה קטנה לשולחן מלא בשדים. בשיחה שלהם הוזכר מספר פעמים שד מיוחד שככל הנראה הוא המנהיג או האדון שלהם. הוא זה שצריך לקבל את השלישייה המובחרת, הוא זה שהם 'נושאים תפילה' אליו… ואם שמתם לב, סימנו כל פנייה אליו בעיצוב קצת שונה. האזכור של הישות הזאת נמצא גם בפרק הזה, בו קרונה שואלת את אמה ונורמן האם הם שמעו "עליו". הנה השורה לאלו שפספסו את האזכור המעוצב:
pasted image 0

אז למה בעצם עיצבנו אותו, ומי זה?
לצופי האנימה המשפט הזה היה יכול להיות מאוד לא ברור אם לא שהיינו מעצבים אותו ובכך מקשרים אותו לאותה ישות שדיברו עליה בפרק השלישי. במנגה הקשר ברור בהרבה, מכיוון שהם לא אומרים סתם 'עליו' אלא קוראים לו בשם.
אז למה באנימה לא קוראים לו בשם שלו?
כדי לענות על זה, מבט אחד באופן שבו השם שלו מופיע במנגה יספיק (צ'אפטר 7 במנגה. זו הסצנה שהופיעה באנימה בפרק 3):

https://i0.wp.com/file-image.mpcdn.net/42944/970096/19.jpg

אני מאתגר אתכם לקרוא את השם שלו בקול! חח
מבינים את הבעיה? השם שלו סוג של מצונזר לקוראים, כך שאין ממש דרך לדעת איך קוראים לו. נכון לפרק הנוכחי של המנגה (124), השם שלו עוד לא נאמר בפירוש ועד עכשיו ממשיכים לקרוא לו בתור ה'קשקוש' הזה.
וטוב, לזה קרונה התייחסה בעצם כשהיא שאלה אותם אם 'הם יודעים עליו'. תודו שעכשיו השאלה הזאת ברורה הרבה יותר, וגם הסיבה שבגללה אנחנו מעצבים את ההתייחסות אליו באופן מיוחד ^^


עובדה II – השאלה הראשונה שנורמן שואל את קרונה

ראינו הפרק שאמה ונורמן באים לאחות קרונה לקבל מענה על שאלות שונות. הם מתחילים בתהייה האם זה בסדר לשאול כל דבר… ולאחר שהאחות מאשרת להם שכן, הם שואלים על… מכשיר המעקב. נכון? לא נכון.
השאלה הראשונה שנורמן שואל את קרונה במנגה היא:
index

או בעברית – "איך זה מרגיש להיות מבוגר שרוצח ילדים?". שאלה לא פשוטה בכלל שנראה שלא ממש נוח לקרונה לענות עליה, מאחר והיא מתחמקת באלגנטיות ואומרת להם שהיא 'יכולה לענות גם על השאלה הזאת', שזו הקטנת ראש ומשחק על זה שהוא שאל מלכתחילה "האם אפשר לשאול גם שאלה כזאת" ולא שאל אותה באופן ישיר.

אנחנו באופן אישי חושבים שזו שאלה מאוד חזקה וקשה שאמנם לא מוסיפה לעלילה, אבל ממש כואב היה לדעת שהיא הושמטה באדפציה הגם ככה מאכזבת הזאת.


עד כאן לחפירות 'הידעת' של השבוע מאת עבדכם הנאמן!
מקווים שנהניתם מהשלמות הידע הקטנטנות שחשבנו שכדאי מאוד לא לפספס~

  • 47
  • 10088
  • 0
  • 24/02/2019

ארץ לעולם לא המובטחת פרק - 7

פרויקט בשיתוף עם AntyLicense Subs

1 תגובות