אודות האיגוד

מי אנחנו ומה מטרתנו

איגוד הפאנסאב העברי היא קבוצה קהילתית המאחדת מספר קבוצות פאנסאב בעלות מטרה משותפת: להעלות את מודעות הפאנסאב כהוויתו בעיני קהל הצופים בכלל ובעיני אלו הרוצים להיכנס למלאכה בפרט.
המכנה המשותף בין חברי הקבוצה הוא היחס וההשקפה בנוגע למלאכת הפאנסאב, הכוללים עמידה באתיקה ובעבודה מקצועית ורצינית בכל חלקי הפאנסאב, מתרגום המילים ועד לאפקט הקריוקי. כל פאנסאב שנמנה על חברי הקבוצה שם לנגד עיניו כמטרה לפרסם את הוצאותיו על הצד הטוב ביותר שהוא יכול, הוצאות איכותיות שלא נועדו רק 'שיהיה טקסט עברי בתחתית הדף', אלא כמה שיותר צמוד למקור, איכותי, נעים לעין בקריאה ובתזמון וכמה שיותר קרוב למושג 'הוצאה מושלמת'.

מאז ומתמיד היו קיימות מחלוקות בין פאנסאברים המשתייכים לקבוצה הזאת לבין פאנסאברים המזלזלים באתיקה, עד שהתפתחה סלידה בין הקבוצות. תפקיד הקבוצה הזאת הiא להציג באופן חד וחלק את העמדה שלנו, את אתיקת הפאנסאב כפי שאנחנו רואים אותה, ולתת כלים ומענה לכל פאנסאבר חדש בתחום - כל עוד יש בו נכונות להישמע לאתיקה ומשתדל כמיטב יכולתו להגיע לידי הוצאות איכותיות.
בניגוד למה שאנשים נוטים לחשוב מביקורותנו החריפות לעתים, המטרה שלנו בסופו של דבר היא אינה למנוע מקבוצות פאנסאב חדשות להיפתח, אלא למנוע מקבוצות פאנסאב להיפתח באופן שגוי. כל קבוצת פאנסאב שתיפתח מתוך הבנה למה היא נכנסת, תשקיע את כל כולה מבלי לחפף במלאכות השונות ומבלי לעבור על כללי האתיקה - אנו נעודד ונפעל לקדם אותה בשמחה רבה. קבוצה שתעבור על האתיקה ותנצל את הצימאון של הצופים לתרגום בשביל להשיג כבוד מדומה כלשהו או גרוע יותר, רווח אישי, תוקע על ידינו ללא רחמים.

פעילויות האיגוד הן:

 • אתיקת הפאנסאב.
 • "עשרת הדיברות" שכל פאנסאבר איכותי שרוצה תמיכה מהאיגוד חייב לעמוד בהן. מדובר בזכות הקיום של הפאנסאב למרות היותו קו אפור הגובל באי-חוקיות. דברים כמו רווח אישי מפאנסאב, חוסר השקעה בתרגום במטרה לזכות בכבוד, גזלנים שלוקחים עבודות של אחרים ללא קרדיט, תרגום בידי אנשים שנכשלים בהעברת המשמעות המקורית של האנימה - כל אלו ועוד הן עבירות של האתיקה ושל ההשקפה שלנו בנוגע לפאנסאב, וזו התופעה שאנו רוצים למגר.
 • כלים ומדריכים.
  כעת זה מפנה לדף 'מדריכים ועזרים' בנושא פאנסאב באתר. בקרוב יהיה דף של הקבוצה המרכז את כל המדריכים והכלים למתחילים בתחום, לסייע בעד המתחילים. יש לציין שהעצה הטובה ביותר היא להצטרף לקבוצת פאנסאב קיימת ואיכותית ולרכוש בה את הניסיון הדרוש, אך אנו לא שוללים מי שלא ירצה בכך, כל עוד ישקיע ולא יזלזל במלאכה.
 • שאלות ותשובות.
  מקום שבו פאנסאברים מתחילים יכולים לשאול את חברי האיגוד כל שאלה בנושא פאנסאב.
 • מחלוקות ודיונים
  מקום שבו כל אדם מוזמן להתווכח ולדון איתנו על העמדה והאתיקה שלנו. אנחנו תמיד פתוחים לשמוע דעות ואף פעם לא מעמידים את דעתנו באופן אבסולוטי.
 • ביקורות פאנסאב.
  עמוד שבו יפורסמו כפוסטים ביקורות של פאנסאב שירצו ביקורת מאת חברי הארגון. נועד לתת הערכת רמה של הוצאות הקבוצה המבוקרת.
  אנו מוכנים לתת ביקורת לכל קבוצת פאנסאב שאינה עוברת על האתיקה, ושמשקיעה מאמצים באמת לעשות את העבודה כהלכה.
  * ייתכן שניתן גם ביקורות לקבוצות העוברות על האתיקה מבלי לשאול לדעתן, כדי להוקיען ולפרסם לציבור הצופים את העוול שהם עושים עם האנימה המתורגמת, וכמה שאתם הצופים מפסידים בחווית הצפייה שלכם בכך שאתם צופים ונותנים יד להמשך פעולתן.

האיגוד ביחס לצופים

הקבוצה אמנם פונה לקהילת הפאנסאב, אך גם לצופים יש מקום לתת יד אם אתם מאמינים במטרה ובדעה שלנו. אם אתם בעד לקדם פאנסאב איכותי באנימה-ספין ובקהילת הפאנסאב בכלל, תוכלו להביע את תמיכתכם בכך שתעקבו אחר הקבוצה. כל אדם עוקב מסמל עוד אדם שמאמין בערכי הפאנסאב האיכותי והאתי, ונותן לנו כוח למגר או לפחות להפחית את התרגומים המקולקלים שהורסים את חווית הצפייה ואת ערכי המוסר.
אנו מבינים שללא מעט צופים לא אכפת מאיכות ההוצאות ובעיקר רוצים להבין מה הולך באנימה ותו לא, אך אנו מאמינים שיש צופים שכמונו אכפת להם שהוצאות תהיינה איכותיות, מעבירות את המשמעות כתקנה, ויותר מכל - מוסריות. אנו קוראים לצופים האלה לסייע בידינו ולעשות עוקב, כדי שנזכה לראות קבוצות איכותיות חדשות נפתחות, ולא קבוצות תאבות-כבוד שלאחר שנהנות ממעט תהילה הן נסגרות אחרי חצי פרויקט שגם הוא יורק בפרצוף של אלו שעבדו ליצור את הפרקים אי שם בארץ השמש העולה.
נודה לכם אם תשתפו איתנו פעולה למען המטרה.