anilina

13/07/2019

2zne68f.jpg

(איך רואים שאני זקנה בנשמה).

אז חזרתי!! בתכלס היו לי כל כך הרבה דעות להביע בכל מיני תחומים, ובעקבות חוסר (ועצלנות למצוא) פלטפורמות לפרסום, אז החלטתי לפרסם פה. צפו לעוד תכנים שירשמו בעתיד (וגם יהיו כאלה שקשורים לאנימה, אל תדאגו).

אז אחד מאהבותי המוזרות הן הומר נונסנס. מה זאת אומרת? פשוט הומור של שטויות, בדיחות שלא קשורות לכלום ופשוט שטויות במיץ עגבניות. חלק מהקומיקאים שאני אוהבת הם כמובן חבורת טלוויזיה מהעתיד, רועי כפרי וסדרת הרשת "סוף הדרך" (יש כאלה שלא יגדירו אותה נונסנס, אבל יש כל כך הרבה שטויות שלא קשורות לכלום ובקיצר לכו תראו), אבל האבות של הומור הנונסנס, ואפילו נחשבים לאבות הקומדיה המודרנית, הם האהובים עליי ביותר והם כמובן חבורת מונטי פייתון.

מונטי פייתון הם חבורה של שישה קומיקאים (5 בריטים ואמריקאי אחד) שפעלו משנת 1969 עד שנות ה80 והוציאו תוכנית מערכונים מצליחה (שלה היו 4 עונות) ו3 סרטים שאפשר לקרוא להם סרטי קאלט. הם נפגשו לאחר שכולם עבדו על תוכניות רדיו ונפגשו בBBC על מנת ליצור תוכנית טלוויזיה, שם נוצר הקליק הראשוני שבו החלו ליצור את התוכנית שהפכה אותם למפורסמים "הקרקס המעופף של מונטי פייתון". עכשיו אתם בטח תוהים מה אומר השם בכלל "מונטי פייתון" וזה בדיוק הקסם בזה. זה המהות של הומור הנונסנס, הם בחרו בשם כי זה היה פשוט מצחיק ומשעשע.

החבורה מורכבת מ6 אנשים-

t9abum7.jpg  

אריק איידל- אחד מכותבים של החבורה, שיחק במערכונים ובסרטים. תפקידו המיוחד היה המלחין והכותב של השירים שהחבורה שרה. לאחר תקופת מונטי פייתון היה ידוע ככותב שנון ושחקן שהופיע בהופעות קמע (בעיקר). ידוע כחבר טוב של ג'ורג' הריסון.

1q9q5fn.jpg

טרי ג'ונס- כותב ושחקן בחבורה והופיע בכל הופעות החבורה. טרי הינו היסטוריון בהכשרתו (דבר שבא לידי ביטוי בכתיבת הסרט "מונטי פייתון והגביע הקדוש"). לאחר תקופת מונטי פייתון בעיקר כתב לתוכניות, כיכב והוציא סרט (שדיי כשל). כרגע כותב ספרי ילדים וכתבי עת. דווח כי סובל מדמנציה.

1dtj32z.jpg

מייקל פאלין- אחד מהכותבים הראשיים של החבורה ואחד מהשחקנים הידועים שבהם. לאחר מונטי פייתון המשיך בקריירת המשחק ואף הצליח בה. החל להוציא סרטים דוקומנטריים ותוכניות טיולים. ידוע כאקטיביסט.

g1n4m2k.jpg

ג'ון קליז- אחד מהכותבים הראשיים והשחקנים (שהופיע ב3 עונות של הקרקס המעופף ובסרטים). ידוע גם מהתוכנית "המלון של פולטי", תוכנית קומדיה מאוד מפורסמת בבריטניה. לאחר מונטי פייתון המשיך בקריירת המשחק והופיע בתוכניות וסרטים מפורסמים. אישית המועדף עליי מכל החבורה.

ghwhkcg.jpg

גרהאם צ'אפמן- אחד מן הכותבים והשחקנים, גילם ב2 מתוך 3 הסרטים את הדמות הראשית. לאחר מונטי פייתון, המשיך לשחק ולכתוב וגם הוציא ספר אוטוביוגרפי בשם "סיפורו של שקרן". צ'אפמן היה הומוסקסואל מוצהר (בתקופה שבה לא היה נהוג להצהיר על כך) והיה במערכת יחסים. היה ידוע כאלכוהוליסט. חלה בסרטן ומת בשנת 1989 כתוצאה מסיבוכי הטיפולים שגרמו לשבץ. בן 48 היה במותו.

1yp7zmq.jpg

טרי גיליאם- החל כאנימטור בתוכנית, אך המשיך להתרחב ונהיה גם שחקן, במאי וכותב. האמריקאי היחיד בצוות. לאחר התוכנית המשיך לביים ואחראי על סרטים מעולים בהם "12 קופים" ו"מופע הפלאים של ד"ר פרנסוס".

 

מה שמיוחד בהומור של מונטי פייתון הוא הומור נונסנס מוזר שפשוט אתה מתגלגל מצחוק והעובדה שאין שורת מחץ.הקטעים שבהם עברו המערכונים היו מיוחדים (כדוגמת המערכונים המצוירים של טרי גיליאם ודמות הקולונל של גרהאם צ'אפמן שהייתה מזהירה שהמערכונים היו מטופשים). למרות שזה הומור נונסנס, המערכונים היו מאוד חכמים והציגו תקופת חיים וביקורת סמויה על תקופת החיים הזאת ואפשר להרגיש זאת במערכונים שלהם. גם בסרטים אפשר להרגיש זאת, שלמרות שהם מתייחסים לתקופת זמן אחרת, אפשר להרגיש את הביקורת שהם עושים בעזרת השטויות שלהם.

ניתן טעימה של שני המערכונים האהובים עליי (יהיו בקישור וחלון נפתח כי הכתבן פח אשפה):

https://www.youtube.com/watch?v=vZw35VUBdzo

https://www.youtube.com/watch?v=pfRdur8GLBM

5myqk0b.jpg

אני התאהבתי בהם בעקבות הסרט "חייו של בריאן", סרט שצוחק בעיקר על הנצרות ועל איך שהיא נוצרה, אבל עדיין מורגש הנונסנס והשטויות שהם בעיקר עושים. המשכתי לחקור ופשוט התאהבתי בשטויות שלהם. לאחרונה ראיתי את הסרט הכי מצוטט שלהם "מונטי פייתון והגביע הקדוש" ואני במהלך ההפסקות בשירות הצבאי פשוט נחנקתי מצחוק והבנתי עד כמה הם גאונים, שמשטויות שלמות אפשר להבין עד כמה הם גאונים ומצחיקים. עובדה שבגללם קראו לתוכנת מחשב על שמם (פייתון לקשיי תפיסה שביניכם). בישראל לצערי הם פחות ידועים וחבל כי אנשים שנחשבים אבות הקומדיה המודרנית צריכים להיות מוכרים (למרות שההומור שלהם קצת נישתי).

 

מקווה שנהניתם :)

AnimeBoy

13/07/2019

always look at the bright side of life

-SuBaRu-

13/07/2019

בריאן כוכב עליון 3>
עצוב לי שלא הזכרת ככ את טעם החיים, אחד הסרטים הכי טובים שלהם.

anilina

13/07/2019

צוטט: -SuBaRu-

בריאן כוכב עליון 3>
עצוב לי שלא הזכרת ככ את טעם החיים, אחד הסרטים הכי טובים שלהם.

האמת שזה הסרט היחיד שעוד לא ראיתי, הוא כרגע הדבר הבא שאראה. הייתי חייבת לעשות את ההמלצה הזאת פשוט.

achyo

13/07/2019

בריאן כוכב עליון הוא לגמרי אחד הסרטים האהובים עליי. ההומור בו גאוני ומדוייק, ובקטעים כמו "ביגוס דיגוס" אני לא יכול שלא לצחוק. רק לחשוב על זה ולהקליד את התגובה הזאת עורר בי גיחוך. 

אחלה נושא, מעולם לא ממש התעניינתי בהיסטוריה שלהם. עשית לי חשק לראות את "מונטי פייתון והגביע הקדוש". עבודה טובה! 
לא ידעתי שקראו לשפה פייתון על שמם, משעשע. 

achyo

13/07/2019

צוטט: anilina

האמת שזה הסרט היחיד שעוד לא ראיתי, הוא כרגע הדבר הבא שאראה. הייתי חייבת לעשות את ההמלצה הזאת פשוט.

"בריאן כוכב עליון" זה באנגלית "Life of Brian", כתבת בנושא שכן ראית אותו... 

-SuBaRu-

13/07/2019

צוטט: achyo

"בריאן כוכב עליון" זה באנגלית "Life of Brian", כתבת בנושא שכן ראית אותו... 

דיברתי על "טעם החיים" (=The meaning of life)

ItsTaco :D

13/07/2019

לינה מה לעזאזל את עושה פה???

ובריאן כוכב עליון סרט מוש

UnKnownUser

13/07/2019

צוטט: AnimeBoy

always look at the bright side of life

xD אני רציתי לכתוב את זה.

UnKnownUser

13/07/2019

מה עושים כשאין תקציב לסוסים? לוקחים שני חצאים של קוקוס ונוקשים בהם זה בזה.

Rindou

13/07/2019

מת על מונטי פייתון, ראיתי בריאן כוכב עליון, מונטי פייתון והגביע הקדוש, טעם החיים ואפילו סיפורו של שקרן. אך עדיין לא סיימתי את הקרקס המעופף.

אם כבר מדברים על מערכונים אהובים, המערכון הכי אהוב עליי הוא the lumberjack song.

Ashifu-Sama

13/07/2019

ראיתי בזמנו את בריאן כוכב עליון ואת הגביע הקדוש, שני סרטים שהם יותר ממעולים. אהבתי ממש.

puma161~

13/07/2019

יו, לינה, נפלא לראות אותך כאן~

האמת שצפיתי רק בבריאן כוכב עליון שלהם (כיתה ד נראה לי, לא זוכרת כמעט כלום חוץ מזה שמתי מצחוק). חוץ מזה ראיתי  גם את דג ושמו וונדה (לא זוכרת של מי מהם), שהיה פשוט מדהים.