Alter

24/06/2019

path-of-exile-logo.png

יצא לי לשחק לא מעט במשחק Path of Exile (זמין גם בסטים) בשנה שעברה, ולמרות שתכלס לא הגעתי לendgame, כן סיימתי את הקמפיין של המשחק עם שלוש דמויות שונות, ואני מרגיש צורך לספר על החוויה הזו. טריילר למשחק:

בכניסה למשחק עומדת בפניך בחירה בליגה, מה זה ליגה? טוב, בPath of Exile קיים קונספט די נחמד שקיים גם בחלק ממשחקים אחרים בסגנון (למשל דיאבלו) שבו פעם בכל כמה חודשים, מלבד לליגה (אפשר לחשוב על ליגה כעל שרת משחק) הסטנדרטית שתמיד פתוחה ואין בה יותר מידי עניין, נפתחת ליגה זמנית ובה יש מכניקה מיוחדת. לדוגמא, כשהתחלתי לשחק זה היה Betrayal, ובו מלבד הסיפור הרגיל של המשחק יש גם ארגון של אנשים בני אלמוות שמופיעים במפות במהלך המשחק ותפקידך להפריע לפעילותם ולשנות את הקשרים, היריבויות והמבנה של הארגון שלהם על ידי תפיסה של חבריהם לאחר שהבסת אותם בקרב. כמו כן, אם המכניקה המיוחדת של הליגה מקבלת מספיק אהדה מהשחקנים, היא מתווספת למשחק באופן קבוע לאחר שהליגה הסתיימה. בנוסף, חשוב לציין שבליגה חדשה שנפתחת צריך להתחיל שחקן חדש, כל מה שיש לך בעיקרון לא קיים בליגה החדשה, וזה מוסיף המון replayability למשחק. ולבסוף, רוב השחקנים משחקים בליגות הזמניות וגם קיימת קהילה לא קטנה של מירוצים לסיום הקמפיין (שחובה לעשות אותו כדי להגיע לendgame שהוא אטלס המפות, גריד ענק של דאנג'נים שאפשר להיכנס אליהם ובהם מתנהלת מלחמה בלתי פוסקת של השפעה בין הelder לshaper) ובכללי למציאת החפצים החדשים שנוספו ביחד עם הליגה.

You Died, גרסאת Path of Exile
לאחר שבחרתי בליגה הזמנית שהתברר לי שרק התחילה, בירך אותי עמוד של בחירה של דמות, ולצערי הרב לא הייתה כלל אופציה לשנות את המררה של אף אחת מהדמויות, סימן רע בדרך כלל, אבל הייתי מוכן להבליג. כאשר עמדתי מול הדמויות, כל אחת עם סיפור קצר שמספר מה הסיבה שהיא הוגלתה לwraeclast מלאת הזוועות ושבה המתים קמים לתחייה, הייתי די אבוד לגבי מה לבחור, אז עשיתי את מה שכל אחד אחר היה עושה ולאחר בירור קצרצר באינטרנט (כמו שכל משחק rpg דורש), גיליתי שבמשחק הזה, בשונה ממשחקים אחרים, אתה בונה את הדמות שלך לפי הסקיל/ים שאתה רוצה לשחק איתם, והדמויות מספקות רק מיקום התחלתי בעץ passives הענק, וכ-6 נקודות לבזבוז באחד משלוש הסאב קלאסים שיש לכל דמות (שזה חשוב, אבל לא מגביל כל כך).
עץ ענקי שמאפשר לך לבחור בדיוק מה שאתה רוצה שהשחקן שלך יהיה.

לאחר חשיבה לא מעמיקה כל כך, החלטתי ללכת על הwitch ולהיות נקרומאנסר, כי זה נשמע מגניב בזמנו, להשתמש בזומבים כדי להרוג את כל מה שנמצא בדרכי, ואחר כך לצרף אותו לצבא של זומבים ושלדים, תמיד קסם לי הקטע של מיניונס במשחקים, וגם חשבתי שיהיה מעניין לראות עד כמה רחוק אני אצליח לקחת את זה.

די רחוק...

התשובה שהגעתי אליה - זומבים זה מגניב, אבל אני צריך לשמור מרחק מאויבים, ושלזמן את כל הצבא מחדש אם הוא מת באמצע קרב בוס זה נורא ואיום, במיוחד שאתה לא בנית את הדמות שלך בצורה שמאפשרת לך לשרוד יותר מכמה פגיעות של הbig bad boss התקופתי (וגם המיני בוסים די הכאיבו) או לשרוד את המכניקה של הליגה הנוכחית.

לאחר שסיימתי את הקמפיין שמלא בבוסים, מפלצות נוראיות ולבאקראפטיות להחריד עם מחושים, תמנונים, סירנות, קניבלים, זומבים, רוחות רפאים ושילובים מעניינים של כל אלו ביחד, התחלתי להשתעמם מהדמות, ברגע הזה הדמות שלי הגיע למצב שבו הרגשתי שאני פחות משחק במשחק, הקטע של הדמות היה כולו להשתמש בהילה שגורמת לאויבים שנמצאים לידי לזחול, בעוד הזומבים והשלדים שלי מחסלים אותם, דבר שהיה נחמד בהתחלה אבל הפך מהר מאוד למונוטוני ומשעמם.

וזה הוא אטלס העולמות, לאחר סיום הקמפיין הוא נפתח, וכל נקודה במפה הזו היא דאנג'ן ייחודי עם בוס משל עצמו.

אז החלטתי ליצור שחקן חדש. אבל לפני שנדבר על השחקן החדש, נראה לי שזה מקום טוב להסביר טיפה על החפצים ועל ההחפצה (לא של נשים , זה כבר לא בסדר לעשות) של כל דבר בPath of Exile. ובכן, Path of Exile דוגל בגישה מעניינת למשחק, ולפיה, כל מה שיכול להיות חפץ, יהיה חפץ. החל מהדרך לקנות דברים מnpcs ומאנשים אחרים (סחר חליפין עם currency שיכול לשנות את המספרים והנדירות של החפצים שלכם, אך משמש גם ככסף של המשחק) ועד סקילים, כן, סקילים! שהם גבישים צבעוניים שנכנסים לסלוטים ייעודיים בחפצים של הדמויות.

כן, כמעט כל החפצים האלו יכולים להיחשב כסוג של "כסף" מלבד השימוש הרגיל שלהם בשיפור נשקים.

אז איפה היינו? נכון, הדמות החדשה, החלטתי שאני רוצה להיות יותר hands on מבחינת המשחקיות, ובכל זאת רציתי להשתמש במה שלמדתי מהמשחק הקודם, אז הייתי בטוח שאני רוצה להילחם ממרחק יחסית בטוח, אבל בכל זאת שתהיה לי שרידות כלשהי, והפתרון היה ללכת על האססין, שנמצא מאוד קרוב לנקודות בעץ הסקילים הפאסיוויים הגדול שמורידות את היכולת לחסום מתקפות, אבל מביאות 30% של חמיקה מהתקפות פיזיות וקסמים, שזה די גדול מבחינת שרידות לדעתי, ומכיוון שיש גם הנון נקודות של דמג' מסוג chaos, שהוא סוג של הדרך של המשחק לייצג רעל, החלטתי שהסקיל שאתמקד בו יהיה סקיל לחץ וקשת שרוב הדמג' שלו יהיה גם הוא רעל, והגעתי לסקיל כזה "caustic arrow" היורה חץ ולאחר זמן מסוים החץ מתפוצץ ומשאיר אחריו איזור שכל מה שדורך עליו יורעל, עם הדמות הזו כן נהנתי יותר, אבל גם הייתי מאוד תלוי בrng כל פעם שפקששתי ונפגעתי על ידי בוס, כי חוץ מה30% של החמיקה באמת שלא היה לדמות שלי יותר מידי להציע מבחינת שרידות.

הרבה ג'יפה ירוקה על הרצפה שרוצחת הכל בערך.

בהסתכלות אחורה, נורא נהניתי עם שתי הדמויות במהלך הקמפיין, ולא הרגשתי שהמשחק מקשה עליי יותר מידי לסיים אותו עד לאקט 5 שבו כן יש קפיצה די משמעותית בקושי של המשחק ונוספים מפלצות, בוסים ומיניבוסים רבים לעולם של wraeclast שדי מעלים את הקושי ודורשים טיפה יותר מחשבה בבנייה של הדמות ולמידה של המכאניקות של הבוסים והאויבים הרגילים. אני מאוד ממליץ על המשחק הזה לכל אדם ואדם, גם ברמה הקאז'ואלית יותר שלו.

ולקראת הסיום של הפוסט כמה טיפים למשחק שנכתבו בדם ובעיקר בcounter של הפעמים שהדמויות שלי מתו:

  • לאחר האקט השלישי, מתחיל להיות חשוב להעלות את הelemental resistance (אש, קרח וחשמל, מchaos אפשר ומומלץ להתעלם, אין כמעט אויבים שעושים את סוג הדמג' הזה) של הדמות בעזרת חפצים ל75% (שזה המקסימום), כי לאחר מכן נראה שהמשחק מאוזן על זה שיהיה לך מקסימום ברסיסטאנס, ואם אין לך דמות חסונה ביותר, אתה תהיה צריך לשחק על ידי הכללים שלהם.
  • לאחר אקט 5 ולאחר אקט 10 (וסיום הקמפיין בעצם) יש ירידה של 30% מהרסיסטאנס של הדמות שלכם, אז תיערכו לזה מראש עם החפצים שלכם! לאחר אקט 10 צריך 135% ברסיסטאנס מחפצים ופאסיבים כדי להגיע למקסימום של 75%, ואם תתעלמו מהרסיסטאנס אתם תמותו, הרבה.
  • תשתמשו בבילדים מהאינטרנט לדמות הראשונה שלכם, יש אתרים מעולים לכך כמו poebuilds.cc, חפשו שם league starter או budget או new player friendly, אלו בדרך כלל טובים לשחקנים חדשים!
  • הדרופים במשחק הם מאוד תלויי מזל, אבל החפצים החזקים ביותר במשחק הם player crafted, אז אל תתייאשו גם אם לא יוצא לכם יותר מידי unique (המקביל של לג'נדרי).

בגדול הייתי רוצה להרחיב יותר, כי ממש לא הספקתי פה לגעת בקצה הקרחון מבחינת מה שיש למשחק להציע, אבל נראה לי שזה מספיק לעכשיו, לפחות עד שאכתוב סיקור יותר מושקע ומסודר. לבסוף, בעתיד הקרוב יהיה ניתן לצפות בכלל התכנים שיפורסמו על ידי (גם אלו שלא יהיו בספין) בבלוג החדש שפתחתי, מוזמנים לעקוב! (קישור לבלוג).

MISTER X D

25/06/2019

לא שיחקתי, אבל וואו, עכשיו אני משוכנע שאוריד את המשחק~ 

wєєdєd єlѕα

25/06/2019

סיקור מעניין מאוד. עכשיו אני מוריד, אשחק עוד מעט שיהיה לי זמן, נשמע מבטיח^^