-SuBaRu-

20/06/2019

ת××× × ×§×©×ר×
 ההרפתקה המוזרה של ג'וג'ו | JoJo no Kimyou na Bouken | JoJo's Bizarre Adventure | סתיו 2012
אקשן, הרפתקאות, על-טבעי, ערפדים, שונן | David Production | מקור - מנגה מאת הירוהיקו אראקי

אני בטוח במאה אחוז שלכל אדם שצופה באנימה כבר זמן מה יש את הפרנצייז' הזה, או את האנימה הזו, שכולם חופרים לו כבר שנים לראות, אבל הוא מעולם לא מצא זמן לשבת ולעשות זאת. בשבילי, ישנן לא מעט אנימה כאלו (עוד לא ראיתי בלאק לגון, האנטר האנטר ופמאב, אל תצלבו אותי), אך האנימה שהייתה הדומיננטית ביותר בזמן האחרון ב-PTW העצום שלי היא ג'וג'ו. מעולם לא ידעתי מה שווה לי, לקרוא, לראות או לא להתקרב לזה בחיים, בסוף החלטתי גם לקרוא וגם לראות באותו הזמן, כך שתוכלו למצוא כאן גם השוואות למקור במנגה של הפארט הראשון (את השני לא קראתי). ספין הוא מקום שגו'ג'ו מככב בו די הרבה, כלומר יש כאן לא מעט מעריצים של ג'וג'ו וכך גם לא מעט סיקורים של ג'וג'ו, כך שחשבתי שיכול להיות מגניב אם באתר יהיו סיקורים של כל אחד מהפארטים של ג'וג'ו שהסתיימו, ואני כאן בכדי לעזור ולבקר את 2 הפארטים הראשונים. אז בואו נתחיל!


ההרפתקה המוזרה של ג'וג'ו חלק 1: דם הפאנטום

כידוע לכולם (אני לפחות מקווה), ג'וג'ו זה פרנצ'ייז ענקי, מהגדולים ביותר במדיום האנימה בכל הקשור לז'אנר האקשן-שונן, אך כמו שג'וג'ו זה פרנצ'ייז גדול ופופולרי, כך זה פרנצ'ייז מאוד ותיק במדיום. כך שצריך מנגה ברמה מאוד גבוהה בשביל לפתוח פרנצ'ייז כזה. אלה היו הציפיות שלי, וזה היה ממש כואב להתאכזב.

העלילה מתרחשת באנגליה של המאה ה-19 ועוקבת אחרי היריבות בין ג'ונתן ג'וסטאר המכונה "ג'וג'ו", אציל בריטי צעיר, לבין דיו בראנדו, פשוט עם שאביו של ג'וג'ו לקח תחת חסותו בעקבות טובה שהיה חייב לאביו של דיו, דאריו. דיו הוא אדם אנוכי בעל תשוקה אינסופית לשליטה, ובכך, במשך שנים הוא ממרר את חייו של ג'וג'ו ומנסה להפוך אותם לגיהנום עליי אדמות בכדי שהוא יוכל לגנוב את ההון הרב של המשפחה. בכדי לעשות זאת, דיו מחפש מסכת אבן עתיקה בעלת כוחות על-טבעיים בכדי להפיל את המשפחה ולגנוב את הכסף שלה. משם העליעלה מסתבכת, המסכה יוצאת משליטה וכך גם דיו, וג'וג'ו צריך לעצור אותו.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªJoJo no Kimyou na Bouken 2012 screencapsâ¬â

אז מפני שכבר הבנתם שאני לא הכי עף על הפארט הזה, וגם בשביל לשמור את הביקורת ברוח כמה שיותר אופטימית, אתחיל מהדברים הטובים שיש לפארט להציע. דבר ראשון, אני חייב לציין לטובה את הארט סטייל. נכון, בפארט 3 הוא משתפר פלאים, אבל עדיין מדובר בסטייל ציור מאוד יצירתי ושונה מהאנימה הרגילות שמושדרות, וזה ממש כיף לצאת מדי פעם מבועת המיינסטרים הזו שהקיפה אותנו בשנים האחרונות בעזרת אנימה קצת שונה מהנורמה (אני פשוט מת על עיצוב השמיים באנימה, לא משנה באיזה פארט). דבר שני שארצה לציין לטובה הוא הפסקול, לא רק את המוזיקה, אלא גם את הסאונד אפקטס באנימה. הסאונדים באנימה הם רועשים, בומבסטיים וחזקים, הם נותנים לצופה הרגשה של סרט קולנוע. הפסקול ממש לא רע, הוא עוזר לאווירה של "אנגליה של המאה ה-19" ושל "תחילת המהפכה התעשייתית" וכל זה והוא בכללי, נותן צ'ארם מאוד ייחודי לאנימה. מה שכבר הופך בשבילי את האדפטציה לנעלה יותר מהמקור, מפני שאת כל מה שמנגה לא יכולה לספק, האנימה עשתה על הצד הטוב ביותר.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªJoJo no Kimyou na Bouken 2012 screencapsâ¬â

עכשיו, נעבור לדברים שלא אהבתי. קשה מאוד לבצע אדפטציה למקור לא טוב, ולהפוך את האדפטציה לטובה (חוץ מכמה יחידי סגולה). עדיין, העלילה איטית, תיאטראלית ומשעממת, הדמויות שטוחות ולא מעניינות ובכללי, הפארט פשוט נמרח, עם כמה שהוא קצר. רוב הפארט מלא יותר בברבורים חסרי משמעות ופחות באקשן עוצר נשימה ומלהיב, כך שמצאתי את עצמי רוב הזמן מפהק ומקווה שהאנימה תתקדם לאנשהו מאשר שמצאתי את עצמי במתח לגבי מה יקרה בהמשך.

כבר הזכרתי שהדמויות שטוחות ומשעממות נכון? עכשיו ארצה להרחיב על כך. הדמויות בפארט מורכבות מטוב מוחלט נגד רע מוחלט, מבלי שום שינוי באופי של הדמויות, ומקאסט קטן של דמויות משנה משעממות וחסרות אופי. ג'וג'ו מייצג את הצד הטוב, הוא טוב לב, מתחשב, ג'נטלמן, וגם קצת נאיבי לפעמים - דמות טובה גנרית לגמריי (לול, אפילו לגוקו, המוגדר כ"הסופרמן של מדיום האנימה" יש תכונת אופי שמייחדת אותו - האהבה לקרבות). דיו מייצג את הצד הרע בסיפור, הוא מניפולטיבי, ערמומי, תחמן ותאב בצע. למה הוא כך? שאלה טובה. זה כי הוא חרא של בנאדם. אין באמת מניע, עזבו מניע הגיוני, אין מניע בכלל. מה שאני כן יכול לזקוף לזכותה של הדמות שלו זה שיש לה פוטנציאל עצום, אבל הוא מתגלה רק בפארט 3, באסה.


ההרפתקה המוזרה של ג'וג'ו חלק 2: נטיית הקרב

אחרי שהבנתם מה חשבתי על הפארט הראשון, אני די בטוח שכבר עשיתם 1+1 והבנתם שלא היו לי הרבה ציפיות לפארט השני. אז איך הוא היה? את האמת, לא רע בכלל.

העלילה מתרחשת בניו-יורק, 50 שנים חלפו מאז אירועי הפארט הקודם. ג'וזף ג'וסטאר, נכדו של ג'ונתן ג'וסטאר (ג'וג'ו), יוצא לסיים את משימת סבו ולהשמיד את מסכת האבן אחת ולתמיד, אך לאט לאט הוא מסתבך עם יוצרי המסכה, אנשי הנציב, שעליהם הוא צריך לגבור הפעם.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªJoJo no Kimyou na Bouken 2012 screencapsâ¬â

השיפור הכי גדול בין פארט 1 לבין פארט 2 הוא העניין אצל הצופה, פארט 2 הוא משמעותית יותר מהיר (זה עדיין ג'וג'ו, אז אל תצפו כאן למשהו שיעבור לכם בשנייה), משמעותית יותר מוזר ומשמעותית יותר מהנה. הארט ועיצוב הדמויות רק השתפרו מהפארט הקודם, איכות הציור וההפקה השתפרה פלאים ואפילו הפסקול יותר טוב (הפתיח השני נהדר).

את רוב הקרדיט לשיפור העצום של פארט 2 מפארט 1 צריך לזקוף לטובת ההומור, וביחוד לדמות הראשית ג'וזף, הוא פשוט אדיר. הוא מתנהג לרוב כפרחח רחוב (שינוי מהותי מההתנהגות המנומסת והתיאטרלית של ג'ונתן בפארט הקודם), הוא לא מפחד לקחת סיכונים ולא תמיד ללכת בדרך הרגילה בכדי להשיג את המטרות שלו. ג'וזף הוא לא ג'ונתן, הוא לא מושלם ולא קרוב לכך. הוא משנה את כל הגישה שלו כלפי העולם במהלך הפארט ומתבגר ומתחשל. הוא פשוט מרגיש כמו דמות הרבה יותר קלילה, כיפית ותאמינו או לא - אמיתית. בזכות העובדה שהוא מתגבר על המכשולים שניצבים לו בדרך בצורה לא קונבנציונאלית, ההרפתקה שלו היא הרבה פחות צפוייה והרבה יותר מעניינת מההרפתקה של ג'ונתן. לעומת הפרצוף המשועמם שהיה לי במהלך הקריאה והצפייה בפארט הראשון, כאן לאט לאט התחיל להיות לי חיוך על הפנים והתחלתי להכנס לסיפור.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªJoJo no Kimyou na Bouken 2012 screencapsâ¬â

אבל, עם כמה שהפארט הזה הוא שיפור עצום מהפארט הקודם לו, עדיין לא מדובר באחד מושלם או אפילו מעולה. ראשית, הקאסט המשני לא מספיק טוב ומעניין, נכון, מדובר בשיפור מהפארט הקודם במידה מסויימת, אבל עדיין, ג'וזף תמיד באור הזרקורים. בפארט אמנם יש אקשן, ויש יותר ממנו מבפארט הקודם (בו לוקח לאגרוף 10 דקות בכדי לפגוע), אבל עדיין, הכוח של ג'וזף לא מספיק מעניין ומגניב, הוא מאוד מאוד פושט וגנרי. מזל שבפארט 3 מגיעים הסטאנדים, שלדעתי היו צריכים לבוא מוקדם יותר, מפני שהם היו מצילים לא מעט רגעים מתים, גם  בפארט הראשון וגם בשני.

בפארט הקודם, הנבל שהדמות הראשית התמודדה מולו היה דיו, דמות שאמנם ציינתי שלא ממש אהבתי, אבל כן ציינתי שהיה לה לא מעט פוטנציאל להפוך לדמות מעולה. בפארט הזה ג'ונתן צריך לגבור על אנשי הנציב, נבלים שהיו הרבה פחות מאיימים מדיו וגם להם לא היה ממש מניע, כך שהם ברמה של דיו, רק בלי פוטנציאל, וזה די מבאס. לג'וזף מגיע נבל אכזר שיעמוד מולו, לכן אני הייתי מעדיף שאנשי הנציב יהיו האוייבים של ג'ונתן ושדיו ייתייצב מול ג'וזף, זה ישפר את האנימה משמעותית.


סיכום

אני חושב שכבר חפרתי מספיק על 2 הפארטים, כל מה שארחיב מפה ייכנס לטריטוריית הספויילרים, ואני לא אוהב לספיילר אם אני לא חייב. את הפארט הראשון לא אהבתי במיוחד והפארט השני היה שיפור עצום, אך גם הוא היה רחוק מלהיות מושלם, כך שאני חושב שאעמיד את הדעה הכוללת שלי לאנימה בערך בממוצע בין 2 הפארטים - סביר.

 

ההרפתקה המוזרה של ג'וג'ו / JoJo no Kimyou na Bouken (TV)

סיפורינו מתחיל במאה ה-19 באנגליה, אציל צעיר בשם ג’ונתן ג’וסטאר מוצא את עצמו ביריבות מרה עם דיו בראנדו,אדם מן המעמד הנחות שאבא של ג’ונתן לקח תחת חסותו לאחר מותו של אביו, דאריו בראנדו.חוסר שביעות רצונו של דיו ממצבו הקיים ותשוקתו האין סופית להשיג שליטה על הכל,מובילה אותו לחיפוש מסכת אבן אצטקית עתיקה...

 • 7.79
 • גמור
 • סדרה
391

מרהאיתן

20/06/2019

הפרנצ'ז משתפר בפארט 3 ו-4 (בעיקר ב-4, פארט מדהים)

Fuminocchi

20/06/2019

זה רק ההתחלה, חכה שתגיע לחלק 8.
חוץ מזה כל חלקי ג'וג'ו הם מדהימיםםם

-SuBaRu-

20/06/2019

צוטט: GODDESS Johnny

זה רק ההתחלה, חכה שתגיע לחלק 8.
חוץ מזה כל חלקי ג'וג'ו הם מדהימיםםם

אני רק בפארט 3.

Mazino

20/06/2019

סיקור מעולה, דיו באמת לא מממש את הפוטנציאל שלו בפארט 1, ונראה לי שפספסת את הפואנטה של ג'וסף, או פשוט פחות התחברת אליה.

Lior kimelman

20/06/2019

אני מאוד מסכים איתך בקשר לחלק הראשון, הוא קצת משעמם והוא שם בעיקר כדי להראות את "הג'וסטאר הראשון". אבל משהו שאולי יפתיע אותך הוא שגם אראקי כנראה יסכים איתך.
הנה מה שאראקי כתב על ג'ונתן בווליום הראשון של ג'וג'ו:

85if7mq.jpg
אראקי רצה בעיקר לצייר את דיו, וג'ונתן היה שם כדי להתנגד לו, ג'ונתן ודיו הם דמויות מנוגדות לחלוטין, צדק מול רוע.
דיו רוצה כוח, והרבה. הוא יעשה כל מה שהוא יכול כדי להשיג את הכוח הזה. ג'ונתן מאוד פסיבי, והוא מגיב למה שדיו עושה. הוא לא תוקף, הוא יותר מגן.
וכמובן שג'ונתן מושפע מהדמויות הגדולות שהיו באותה תקופה, ככה שהוא לא מחדש הרבה.

החלק השני בהחלט הרבה יותר טוב, ג'וזף הג'וג'ו האהוב עליי בינתיים (אני כרגע בפארט 6).
אבל למרות זאת הוא עדיין מאוד דומה לג'ונתן, גם אם זה קצת בגלל התקופה שבה נוצרה המנגה.

אבל הוא כן שונה מג'ונתן באיך שהוא פועל. ג'ונתן מאוד פיזי, הוא נלחם עם היידים ופחות עם הראש. בניגוד אליו ג'וזף נלחם עם החוכמה והאינסטינקטים שלו, ואת זה אני הרבה יותר אוהב. כמובן שזה עוד לא משתווה לקרבות של החלקים הבאים, כי האמון זה כמעט כלום לעומת הפוטנציאל שיש לקרבות סטאנד.

MISTER X D

20/06/2019

אחלה סיקור, רואים שאתה מפנים מהביקורות שנותנים לך!

אישית אני חושב שפארו 1 הוא נהדר ונותן בסיס מעולה לעלילה.

פארט 2 לדעתי כמעט מושלם, וזה בגלל הדמויות והאקשן.

ומה זאת אומרת שבפארט 3 הארט סטייל משתפר? לכל חלק בג׳וג׳ו יש את הסגנון ציור הספציפי שלו, הסגנון דל פארט 3 לא יתאים לפארט 6 ושל פארט 1 לפארט 8.

הרחבת הרבה, אישית משעמם אותי כבר לראות סיקורים על העונה הראשונה של ג׳וג׳ו, לא חידשת שום דבר, אבל יש לך יכולות ניסוח מעולות ואתה יודע מה אתה עושה!

 

-SuBaRu-

20/06/2019

צוטט: MISTER X D

אחלה סיקור, רואים שאתה מפנים מהביקורות שנותנים לך!

אישית אני חושב שפארו 1 הוא נהדר ונותן בסיס מעולה לעלילה.

פארט 2 לדעתי כמעט מושלם, וזה בגלל הדמויות והאקשן.

ומה זאת אומרת שבפארט 3 הארט סטייל משתפר? לכל חלק בג׳וג׳ו יש את הסגנון ציור הספציפי שלו, הסגנון דל פארט 3 לא יתאים לפארט 6 ושל פארט 1 לפארט 8.

הרחבת הרבה, אישית משעמם אותי כבר לראות סיקורים על העונה הראשונה של ג׳וג׳ו, לא חידשת שום דבר, אבל יש לך יכולות ניסוח מעולות ואתה יודע מה אתה עושה!

 

פעם הבאה פארט 4.

Ashifu-Sama

20/06/2019

>אז מפני שכבר הבנתם שאני לא הכי עף על הפארט הזה
איך הבנו? 

בכ"מ סיקור חביב מאוד. הכתיבה הרגישה לי טיפה חסרת ערך מוסף, הכוונה היא שכשאני קורא ביקורת (בעיקר בפורום) אני לא מצפה רק לטוב\רע, טעים\לא טעים ומה העלילה. אני מחפש איזה טוויסט, איזה בידור מסויים בכתיבה, שנינות, עוקצנות, משהו שלא יכולתי לקרוא במאל. אולי איזה פרט טריוויה מעניין אפילו. בסופו של דבר אתה כתבת ביקורת לסדרה שכולם כבר ראו ואלו שלא ראו כנראה כבר יודעים את מה שכתבת פה מהאינטרנט. תחפש דרכים לפלפל את הביקורת שלך כדי שיהיו אך ורק שלך. יש לך בסיס טוב, תשפר אותו ואתה על דרך המלך. בהצלחה~

-SuBaRu-

21/06/2019

צוטט: Ashifu-Sama

>אז מפני שכבר הבנתם שאני לא הכי עף על הפארט הזה
איך הבנו? 

בכ"מ סיקור חביב מאוד. הכתיבה הרגישה לי טיפה חסרת ערך מוסף, הכוונה היא שכשאני קורא ביקורת (בעיקר בפורום) אני לא מצפה רק לטוב\רע, טעים\לא טעים ומה העלילה. אני מחפש איזה טוויסט, איזה בידור מסויים בכתיבה, שנינות, עוקצנות, משהו שלא יכולתי לקרוא במאל. אולי איזה פרט טריוויה מעניין אפילו. בסופו של דבר אתה כתבת ביקורת לסדרה שכולם כבר ראו ואלו שלא ראו כנראה כבר יודעים את מה שכתבת פה מהאינטרנט. תחפש דרכים לפלפל את הביקורת שלך כדי שיהיו אך ורק שלך. יש לך בסיס טוב, תשפר אותו ואתה על דרך המלך. בהצלחה~

>אלה היו הציפיות שלי, וזה היה ממש כואב להתאכזב.

ככה.

לגבי הביקורת, קשה לי לחשוב על דרכים לחדש משהו לאנשים שהם כבר עברו את פארט 7 כשאני עוד בפארט 3. ניסיתי להשתמש בדעה שלי שהיא לא הכי פופולרית. בכללי, עד עכשיו לא נטיתי לבקר את מה שפופולרי, אז זה קצת חדש לי. בכ"מ, תודה על הביקורת. אתה היית הפוש הראשון שלי ללהתחיל להעלות סיקורים לספין.

Fuminocchi

21/06/2019

צוטט: -SuBaRu-

>אלה היו הציפיות שלי, וזה היה ממש כואב להתאכזב.

ככה.

לגבי הביקורת, קשה לי לחשוב על דרכים לחדש משהו לאנשים שהם כבר עברו את פארט 7 כשאני עוד בפארט 3. ניסיתי להשתמש בדעה שלי שהיא לא הכי פופולרית. בכללי, עד עכשיו לא נטיתי לבקר את מה שפופולרי, אז זה קצת חדש לי. בכ"מ, תודה על הביקורת. אתה היית הפוש הראשון שלי ללהתחיל להעלות סיקורים לספין.

חכה שתגיע לחלק 2, זה חלק מדהיםםםםםם
CCIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIZZZZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

-SuBaRu-

21/06/2019

צוטט: GODDESS Johnny

חכה שתגיע לחלק 2, זה חלק מדהיםםםםםם
CCIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIZZZZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

אבל אני כבר בשלוש.

Freeze

21/06/2019

בתור ראש קהילת הג'וג'ו בספין אני מרגיש מחוייב לענות
 

אוקיי, קודם כל יש לי כמה הערות טכניות:

 • הפונט שבחרת די מכוער, הגודל של כתב קטן מדי לטעמי והתמונות ענקיות.
 • כתבת שדיו ממרמר את החיים של משפחת ג'וסטאר. זה לא ממש נכון, ואם כן הוא עושה את זה בסודיות ולא באופן גלוי. חשוב לציין את זה.
 • "בכדי לעשות זאת, דיו מחפש מסכת אבן עתיקה" דיו לא מחפש אחר מסכת האבן, הוא נתקל בה ואז בודק את ממצאיו על אנשים אחרים. הוא רואה שאחד מהם נהפך לחזק, אבל לא חסין מפני אור השמש.
 • "אז מפני שכבר הבנתם שאני לא הכי עף על הפארט הזה" מאיפה הבנו את זה?
 • אין אזכור אחד של סיזר בחלק על פארט 2, דמות ראשית שבעצם מעצבת את ג'וזף מחדש. הוא היה רגיל לחשוב שהוא הכי מוכשר בהכל, אבל סיזר הוכיח לו אחרת ונתן לו דלק לאימונים ועבודה קשה, דבר הפוך לגמרי מג'וזף שאנחנו מכירים.
 • "...הסטאנדים, שלדעתי היו צריכים לבוא מוקדם יותר" חחחח. אני מסכים שלא היה כבר מה לעשות עם האמון אחרי פארט 2. אבל סטאנדים בפארט 2 זה מוקדם מדי. אגב, יש תאוריה שאומרת שג'וזף היה עם הסטאנד שלו, הרמיט פרפל גם בפארט 2 (זה מסביר גם למה הוא ידע "מה הולכת להיות השורה הבאה שלך").  

יכולת 'לפלפל' את העיניים כמו שאסיף אמר אם היית מדבר על הסימבוליזם הרב שיש לדיו עם ערפדים מהקולנוע המערבי (למשל: מאיפה מגיע צליל הWRY שהוא עושה). לדבר על הרפרנסים המוזיקלים בקצרה. יש מלא דברים שנתונים לפרשנות שיכולת להוסיף שהיו נותנים יותר עניין.

 

-SuBaRu-

21/06/2019

צוטט: Freeze

בתור ראש קהילת הג'וג'ו בספין אני מרגיש מחוייב לענות
 

אוקיי, קודם כל יש לי כמה הערות טכניות:

 • הפונט שבחרת די מכוער, הגודל של כתב קטן מדי לטעמי והתמונות ענקיות.
 • כתבת שדיו ממרמר את החיים של משפחת ג'וסטאר. זה לא ממש נכון, ואם כן הוא עושה את זה בסודיות ולא באופן גלוי. חשוב לציין את זה.
 • "בכדי לעשות זאת, דיו מחפש מסכת אבן עתיקה" דיו לא מחפש אחר מסכת האבן, הוא נתקל בה ואז בודק את ממצאיו על אנשים אחרים. הוא רואה שאחד מהם נהפך לחזק, אבל לא חסין מפני אור השמש.
 • "אז מפני שכבר הבנתם שאני לא הכי עף על הפארט הזה" מאיפה הבנו את זה?
 • אין אזכור אחד של סיזר בחלק על פארט 2, דמות ראשית שבעצם מעצבת את ג'וזף מחדש. הוא היה רגיל לחשוב שהוא הכי מוכשר בהכל, אבל סיזר הוכיח לו אחרת ונתן לו דלק לאימונים ועבודה קשה, דבר הפוך לגמרי מג'וזף שאנחנו מכירים.
 • "...הסטאנדים, שלדעתי היו צריכים לבוא מוקדם יותר" חחחח. אני מסכים שלא היה כבר מה לעשות עם האמון אחרי פארט 2. אבל סטאנדים בפארט 2 זה מוקדם מדי. אגב, יש תאוריה שאומרת שג'וזף היה עם הסטאנד שלו, הרמיט פרפל גם בפארט 2 (זה מסביר גם למה הוא ידע "מה הולכת להיות השורה הבאה שלך").  

יכולת 'לפלפל' את העיניים כמו שאסיף אמר אם היית מדבר על הסימבוליזם הרב שיש לדיו עם ערפדים מהקולנוע המערבי (למשל: מאיפה מגיע צליל הWRY שהוא עושה). לדבר על הרפרנסים המוזיקלים בקצרה. יש מלא דברים שנתונים לפרשנות שיכולת להוסיף שהיו נותנים יותר עניין.

 

ראיתי גם את התגובה שהגבת לי בטלגרם, אבל היה לי קשה לקחת אותה ברצינות. שמח לראות שהגבת עכשיו תגובה שאני באמת יכול להפיק ממנה לקחים.

- זה הפונט שראיתי שהמסקרים באתר משתמשים בו ואצלהם לא ראיתי תלונות. חוץ מזה, לא קראת את הסיקור באייפון? שם אני לא יכול לשלוט על הפונט? אם זה ממש סיוט אשתמש בפונט אחר בפעם הבאה.

- יש כאן אי-הבנה. רשמתי שדיו ממרמר את החיים של ג'וג'ו (ג'ונתן ג'וסטאר). וגם אם הוא עושה זאת בסודיות, זה לא שולל את העובדה שהוא אכן עשה את זה (אגב, הוא לא עושה זאת בסודיות בכלל, פשוט אבא של ג'וג'ו מטומטם).

- בזה אתה צודק, גם אני חשבתי לרשום כך בהתחלה אבל ניסיתי להשוות את התקציר שלי לתקציר בספין בכדי שיהיה כמה שיותר מובן. אולי זה לא היה הרעיון הכי טוב, כי אני בטוח שאתה מלומד הרבה יותר ממני בכל הקשור לג'וג'ו.

- עניתי לאסיף.

- באמת שכחתי לפרט עליו, אין לי מושג למה. אני עכשיו עורך את הסיקור ומוסיף ומשנה הרבה דברים בפארט 2.

- מכיר את התאוריה. בכללי, אמנם אני רק בתחילת פארט 3, אבל עדיין הסטאנד של ג'וזף הוא הכי פחות מרשים ומעניין. מזל שלא רואים אותו הרבה.

חידשת לי עכשיו, לא ידעתי את זה ולא שמעתי על זה. לגבי הרפרנסים, תאמת שכנראה בגלל שאני לא קורא את המנגה, היה לי ממש קשה לשים לב להרבה רפרנסים (חוץ מבשירי הסיום, שעליהם לא ידעתי אם לפרט או לא בכדי שהביקורת לא תהיה ארוכה מדי).