Freeze

09/06/2019

p4mncdi.jpg

אהלן חבר'ה, לא מזמן שמעתי על כך שעומדים לעשות עונה שנייה לסדרת הדרמה הישראלית ששודרה בהוט ב-2016 "אורי ואלה". העונה שנייה תקרא "הברווזון המכוער" והיא תספר לנו על אחת מדמויות המשנה, צוקי ותשודר ב-2019. החלטתי לעשות סיקור על הסדרה שאהבתי וכה נהנתי לראות. את הסדרה פגשתי לגמרי במקרה לאחר שהאזנתי לאלבום של גיא לוי וגל תורן "ליילי" ביוטיוב וראיתי סרטון קצר מהסדרה. מפה לשם התעניינתי והתחלתי בינג'.

 

feh41d9.jpg

אורי ואלה, זוג במערכת יחסים רומנטית, או אב וביתו? השניים מתמודדים עם האובדן של אם המשפחה, תמי, בעקבות מחלת הסרטן. אורי הוא זמר מוצלח בעל קריירה מפוארת שמנסה לפתוח פרק ב' בחייו לאחר אובדן אישתו. אלה בת 27 חסרת מטרה או כל תוכניות עתידיות, מנסה למצוא את עצמה עם גברים ועבודות זמניות. הגבולות של המערכת יחסים של אורי ואלה לא מוגדרים, לאחר מות האם הקשר ביניהם לא מתפרק, אלא רק גורם להם להתקרב ולהתכרבל יותר. 

בפרק הראשון אנחנו רואים את אורי הולך לקולנוע לבד. קצת לפני הקרנת הסרט מתיישבת לידו אישה בגילו והם מתחילים לפרלרטט, הסרט מתחיל, והפלירטוטים ממשיכים. לאחר מכן נכנסת לקולנוע בחורה שלא מפסיקה לצעוק ולהפריע לכולם. בתום הסרט, אורי יוצא עם אותה פלרטטנית מהקולנוע ובדרך החוצה הם פוגשים את הבחורה שהפריעה מתעלפת. הבחורה הזו היא כנרת, תל אביבית גרושה עם שתי ילדות. אורי נוטש את האישה הפלרטטנית ומתעקש לסייע לכנרת לחזור לדירתה, שם הוא פוגש את האקס שלה. האקס וכנרת רבים. אורי וכנרת מחליטים לעזוב את הדירה ופתאום הם מתנשקים. מפה לשם, הם עכשיו ביחד. 

העלילה של הסדרה מעניינת ומשתנה מפרק לפרק, היא יוצרת קונפליקטים מעניינים בין הדמויות, סוחפת ומפתיעה לא מעט, אך היו רגעים שההפתעות יצרו מקרים קצת לא אמינים. הפוקוס הוא בעיקר על אורי ואלה, ותוך כדי מוצגות לנו עוד דמויות שממלאות את המסך בצורה נהדרת. 

3djgist.jpg

אין לנו יותר מדי דמויות בסדרה. אורי, אלה וכנרת הם הדמויות הראשיות שלנו ויש לנו גם דמויות משנה צוקי, שמוליק וזוהר.

אורי, כפי שאמרתי, הוא זמר בעל קריירה מפוארת ואלמן טרי. הוא הדמות הקומית שלנו בסדרה, עם זאת הוא גם רגיש נורא. יש לו קסם מאוד מושך והמערכת היחסים שלו עם כנרת ואלה ממיסה את הלב. אני חושב שנהנתי ממנו הכי הרבה מבין שאר הדמויות. כנרת, החברה החדשה של אורי, מצליחה לעורר אותו מחדש וגורמת לו להרגיש שמחה סוף-סוף לאחר האובדן שסבל. כדי שתבינו, אורי ואלה גרים יחד בבית מפואר וגדול בתל אביב, בעוד כנרת גורשה מדירתה ונאלצת לחיות ברחוב. בכל אופן, המשחק של כנרת פנומנלי לדעתי. היא מצליחה לגרום שינוי מעניין אצל אורי.

אלה, הילדה הטובה של אבא. היא לא מסוגלת לעשות כלום בלעדיו והיא מוצאת את עצמה ללא שום תוכניות לעתיד ועדיין גרה בבית של אבא בגיל 27. בפרק הראשון אנחנו רואים את אלה עם בן זוג ששמו לא ידוע. הם במערכת יחסים שלא מתקדמת לשום מקום, מהר מאוד היא זורקת אותו ומתחילה מערכת יחסים חדשה עם צוקי. צוקי הטבח, הוא בחור דברן, רומנטי, פלרטטן ומצחיק- או יותר נכון, מנסה להיות. צוקי מבוגר מאלה בכמה שנים וחבר טוב של אורי, ולכן צוקי לא היה בטוח אם המערכת יחסים עם אלה מתאימים לו, אבל בסוף הם 'מתאהבים'.

שמוליק הוא אחיה הגדול של אלה, הוא בניגוד אלייה בעל חיים מצליחים, וכמו אביו עוסק במוזיקה. את שמוליק מגלם גל תורן, אחד הזמרים האוהבים עליי, אבל נדבר על זה אחר כך. לשמול (כינוי שאלה נתנה לו) יש משפחה וילד קטן גבר רצח, הוא בא לבקר את אורי ואלה מדי פעם בפרקים. במהלך הסדרה מתגלה לנו ששמול היה קרוב יותר לאימא.

ולבסוף, זוהר, היא החברה הכי טובה של אלה והיא סטודנטית לאומנות. אלה מזמינה אותה לגור בביתה, מסיבה לא ידועה כלל וכלל ואין לנו שום רקע עליה. מרגיש לי שהכותבים שמו אותה סתם כדי להיות Plot device לדבר מסויים שמתרחש לקראת סוף הסדרה.

Image result for â«×××¨× ×××× ×××××תâ¬â

פסקול הסדרה מורכב ממוזיקה ישראלית מקורית. שלמה בראבא המגלם את אורי שר בעצמו ונותן ביטוי נוסף לכאבים הנפשיים שהדמות שלו עוברת. מי שיצרו את הפסקול לסדרה הם גל תורן, סולן מרסדס בנד המגלם את שמוליק וגיא לוי, חבר ילדותו של גל תורן ומלחין שירים וידוע על עבודתו במופע הילדים "שירים לעמליה". לא כל השירים נכתבו במיוחד עבור הסדרה, חלקם נוצרו מפרוייקט משותף של גל תורן וגיא לוי, "ליילי" ששוחר בשלמותו בשנת 2017.

זהו אלבום מסוגת פופ ג'אז מעולה. מלא זמן לא יצא לי לשמוע אלבום בעברית ברמה כזו. המילים, המנגינה והקול של גל תורן כמובן, כולם מעולים. ממליץ לכם גם לשמוע את הפסקול בנוסף לסדרה.

לסיכום, אורי ואלה היא סדרת דרמה עם מלא הפתעות, דמויות טובות ועם עלילה קלילה ומהנה.
העלילה מתחדשת כל פרק, עם זאת, העלילה לקראת הסוף מרגישה לא מציאותית.
ציון: 7 מתוך 10.

-SuBaRu-

09/06/2019

אני זוכר שלפני חצי שנה ככה ניסיתי את הסדרה והשתעממתי למוות, כנראה שזה פםשוט לא היה בשבילי.

בכ"מ, סיקור נהדר, עשית לי חשק לנסות את הסדרה שוב~

Rindou

09/06/2019

גם שלמה בראבא וגם פסקול שגל תורן לקח חלק בו, נשמע מעניין בגדול.

ח"ח על הסיקור, אהבתי ;)