TsUNaMy WaVe

06/04/2019

כן, הכותרת היא פארודיה על הכותרת של המדריך של @achyo שחושב שמה שאני הולכת להסביר לכם כאן זה הדבר הכי מסובך בעולם.

הקדמה

במדריך הזה אראה לכם את הדרך הכי פשוטה וקצרה לקודד בעזרת התוכנות AvsP ו-Megui.
האם הן גם יכולות להיות מסובכות? כן. האם אפשר לעשות איתם דברים הרבה יותר מסובכים הקשורים לעיבוד וידאו וקידוד? כן. אבל זה לא משנה את העובדה שבשביל רוב האנשים, אלו שסתם רוצים "להדביק את הכתוביות על הפרק", עדיין אפשר להשתמש בתוכנות האלה בקלות. אם וכשתרצו לשפר את הקידוד שלכם, או להוסיף כל מיני דברים כמו טייפים חיצוניים מפוטושופ/אפטר אפקטס, עדיין תוכלו לעשות זאת על בסיס כל מה שאראה כאן, ולא תצטרכו ללמוד תוכנות אחרות ולהסתבך מחדש.
אז, שנתחיל?

דברים שצריך לעשות רק בפעם הראשונה

בשביל לקודד עם התוכנות האלה, מן הסתם שדבר ראשון צריך להוריד אותן. את Megui אתם יכולים להוריד מכאן, ואת AvsP מכאן. כדי שהתוכנות האלה יעבדו, דרושים עוד שני דברים קטנים. עליכם להתקין גם את AviSynth (הורדה כאן) וקודקים עדכניים (אני ממליצה על KLite, כאן). תחלצו (ותתקינו אם צריך) את כל אלה איפה שנוח לכם.
אבל יש עוד משהו קטן שצריך לעשות לפני שמתחילים לעבוד. זהו שלב לא חובה באופן כללי, אבל כן חובה בשביל המדריך שלי (כי ככה אני עובדת).

אז מהו אותו דבר קטן שנותר לעשות? להעביר את ה-DLL שמרנדר את הכתוביות לתיקיית הפלאגינים של AviSynth. אל תדאגו אם לא הבנתם מה זה אומר. הנה הסבר שלב אחרי שלב:

ספויילר

1. לכו לתיקייה בה אגיסאב מותקן (נמצאת בד"כ בתוך Program Files>Aegisub). שם תכנסו לתיקייה בשם csri ותעתיקו את הקובץ בשם VSFilter:
3jycqza.jpg
(אצלי השם הוא VSFilterMod כי אני משתמשת בגרסא קצת שונה. ממש לא קריטי)
אם אין לכם שם את הפלאגין, אתם מוזמנים להוריד אותו מכאן.

2. לכו לתיקיה בה התקנתם את AviSynth (באופן דומה, היא נמצאת בד"כ בתוך Program Files>AviSynth). תכנסו שם לתיקיה plugins ותדביקו את הקובץ שם:
hlg30ix.jpg

זהו!

הסבר למה השלב הזה אומר, למתעניינים:
הפלאגין שהעתקנו הוא הפלאגין בו אגיסאב ותוכנות אחרות משתמשות כדי לרנדר את הכתוביות. בין השאר, הפלאגין הזה מאפשר לנו להשתמש אחר כך בסקריפט שלנו בפקודה שתטען את הכתוביות לוידאו. במקום להוסיף לקוד שלנו שורה מכוערת ומעצבנת בה אנחנו מייבאים את הפלאגין ידנית לסקריפט, אנחנו שמים מראש את הפלאגין בתיקיית הפלאגינים של AVISYNTH וככה הוא כבר "מכיר" את הפקודה בלי שנצטרך להסביר לו במפורש מאיפה לקחת אותה. 

 

כמו כן, ישנו שלב אקסטרה-שלמה, על שם @cN3rd . אישית אני לא עובדת ככה (אז לא חייב לעשות אותו בשביל המדריך), אבל זו גם דרך נחמדה וקלה, וככה תקבלו Approval (חלקי) משלמה המקודד הנודע!

הוראות לשלב אקסטרה-שלמה. אין לי כוח להסביר מה עומד מאחורי מה שאנחנו עושים פה, אז תשאלו את שלמה.

פתחו את Megui ולחצו על הכפתור הבא:
gdpsq01.jpg

כעת שנו את ההגדרות כפי שמסומן ולחצו Update:
ayk5p6r.jpg
​לחצו OK וסגרו את המגויי.

 

החלק האמיתי של המדריך

שלב א': הכנת סקריפט

עכשיו אחרי שעברנו את כל ההקדמות, בואו נתחיל לקודד!
פתחו את AvsP. כעת יש לפניכם חלון לבן וריק, איזה יופי! D:
6s9ec76.jpg

כעת, תעתיקו לתוכו את שתי השורות הבאות:

Directshowsource("Your video path")
TextSub("Your subtitles path")

השורה הראשונה טוענת את הוידאו לסקריפט. במקום "Your video path", תכניסו את הנתיב המלא + השם של הRAW שלכם.
השורה השניה טוענת את הכתוביות. במקום "Your subtitles path", תכניסו את הנתיב המלא + השם של קובץ הכתוביות שלכם.

אצלי למשל, זה נראה ככה:

Directshowsource("F:\Lia\[Junna] Shoujo Kageki Revue Starlight - NCOP (BD 1920x1080 x264 FLAC) [5C8370BD].mkv")
TextSub("C:\Lia\ASS files\skrsop.ass")

יכול להיות שבמדריכים אחרים ראיתם שעל הקוד הפשוט הזה צריך להוסיף עוד כל מיני שטויות... אז תרשו לי להבטיח לכם - לרוב השטויות האלה לא רצויות ואפילו סתם מבלבלות! אני מקודדת ככה שנים, וכמעט כל הפרקים שלי קודדו ככה, ולא שמעתי שום תלונות על הקידוד עד היום.

אתם גם יכולים ללחוץ עכשיו F5 ולראות תצוגה מקדימה של הוידאו עם הכתוביות!
bkcsioc.jpg
מגניב, נכון? D:
עכשיו רק נותר לכם לשמור את הקובץ בכל שם שיעלה על דעתכם, ובזאת סיימנו את חלק א'~

הסברים + טיפים לאנשים שמתעניים ו/או רוצים לדעת טיפה יותר לעומק

* אם יש לכם יותר מקובץ כתוביות אחד לפרק (למשל, הקריוקים אצלכם בקבצים נפרדים), אתם פשוט יכולים להעתיק ולהדביק את השורה שטוענת את הכתוביות ולהחליף את השמות לכל הקבצים של הפרק~

* הפקודה DirectShowSource היא נורא בסיסית. לפעמים היא יכולה לעשות צרות, אבל על RAW נורמלי כנראה שהיא לא תעשה. כמו כן, ואולי הדבר הכי חשוב, היא טוענת גם את האודיו של הוידאו, שזה דבר שישמש אותנו בהמשך.

* בעיקרון הסקריפט שכתבנו הוא המקום בו תעשו כל עיבוד כזה או אחר לוידאו שלכם (אם תרצו בעתיד). אם מעניין אתכם לעשות שינויים בוידאו, לדעת עוד פקודות ואיך להתעסק איתן, המקום הכי טוב לקרוא וללמוד ממנו זה הוויקי של AviSynth.

 

שלב ב': Megui והקידוד עצמו

פתחו את Megui, וטענו את הסקריפט שכתבתם על ידי לחיצה על הכפתור המסומן בתמונה:
r47by0k.jpg

כנראה שעכשיו נפתח לכם איזושהי תצוגה מקדימה של הוידאו. פשוט תסגרו אותה. כעת תלחצו על הכפתור למטה שכתוב עליו AutoEncode:
g4u862j.jpg

כעת נפתח לכם חלון האפשרויות הבא:
u76jic6.jpg

שני הדברים הבערך יחידים שאתם צריכים להתעסק איתם כאן הם ה-Container והחלק התחתון (Size and Bitrate). בקונטיינר, פשוט תבחרו איזה פורמט אתם רוצים שהוידאו שלכם יהיה (MP4/MKV זה הסטנדרט).
ב-Name of output אתם יכולים לשנות את המיקום והשם של הוידאו המקודד (אישית אני משנה שם ומיקום אחרי הקידוד, זה ממש לא קריטי).
ועכשיו לחלק הטיפה טריקי ואולי הכי "מסובך" במדריך הזה: בחירת הגודל/הביטרייט של הקובץ. לעשות כאן שטויות יכול להביא לתוצאות מאוד לא נעימות.
בעיקרון, אתם יכולים לבחור איך להגדיר את הוידאו או לפי הגודל שלו, או לפי הביטרייט שלו. יש הרבה תאוריה מאחורי זה, וכל מיני דרכים חכמות (אבל קצת מסובכות) לבחור את הגדלים. אבל בתכלס? אפשר פשוט ללכת לפי אחד מכללי האצבע הבאים (עליכם לבחור רק באחת מהאפשרויות):

  • לבחור ב-File Size, ולהכניס את הגודל של הוידאו המקורי (אם הוידאו שלכם שקל 500 מגה, אז לשים שם 500 מגה), או טיפה פחות. (אין טעם לשים יותר, זה לא ישפר את הוידאו)
  • לבחור ב-Average Bitrate, ולהכניס את הביטרייט של הוידאו המקורי (אם אתם יודעים איך למצוא אותו, שזה לא מסובך, סתם לא משהו שכולם יודעים), או פשוט לבחור בביטרייט "הגיוני". יכול להיות שבשלב הזה @cN3rd רוצה לצעוק עליי, אבל בעיקרון אני פשוט נותנת ביטרייט בדרך כלל לפי הרזולציה. 720p מקבל ~2000 ביטרייט, 1080p מקבל ~4000 ביטרייט. ושוב, כמו שאמרתי קודם - ככה אני עושה שנים ולא ראיתי תלונות. אבל כן, אם אין לכם כוח להתעסק בזה ו/או לא מבינים בזה, פשוט תלכו לפי הגודל של הקובץ. (וכמו בסעיף הראשון, אין טעם לשים ביטרייט שהוא מעל הביטרייט המקורי, זה לא ישפר שום דבר)
  • לבחור ב-No Target Size (אך ורק אם ביצעתם את שלב האקסטרה-שלמה מהחלק "דברים שצריך לעשות רק בפעם הראשונה").

כעת, לחצו על Queue. כל מה שנותר לכם כעת הוא להמתין עד שהקידוד (4 שלבים) יסתיים.

וזהו! בשלב הזה במדריכים אחרים מגיע בד"כ השלב שמראים לכם איך להוסיף את האודיו לוידאו שקודדתם ועוד כל מיני שטויות. אז תרשו לי להגיד לכם - זה מיותר. זהו, סיימנו. יש לכם וידאו מקודד עם הכתוביות שלכם, כולל אודיו כולל הכל - אתם לא צריכים לעשות עוד שום דבר!

אמרתי לכם שזה פשוט. 3:
מי שרוצה ללמוד קידוד מתקדם, זה לא המדריך ולא המקום - אבל את הבסיס יש לכם. מי שרוצה להוסיף טייפים באפטר - זה בדיוק עוד שורה (או יותר, תלוי בשיטה) בסקריפט שהכנו קודם. הכל מוכן ופתוח לכך שתמשיכו ללמוד ולהשתפר בעתיד.

מקווה שהמדריך עזר לכם. מוזמנים לשאול שאלות~

DeadlyAngle

06/04/2019

אמג, זה כזה קל. O_O 

ישנם פקודות נוספות שצריך להוסיף במידה והשתמשתי בטייפ מתקדם? 

TsUNaMy WaVe

06/04/2019

צוטט: DeadlyAngle

אמג, זה כזה קל. O_O 

ישנם פקודות נוספות שצריך להוסיף במידה והשתמשתי בטייפ מתקדם? 

אם הכוונה שלך להוסיף טייפים "מבחוץ" (כלומר שמחוץ לקובץ הכתוביות), אז כן - אבל רק פקודות שקשורות לטייפים האלו. לילו מכסה את זה במדריך שלה (כאן). ויש עוד דרכים, אבל הן לא קשורות למדריך הזה.

Akagami no Shimon

06/04/2019

מלכה. מפורט עד הפרט האחרון כולל בונוס שלמה. לא ידעתי שיש פקודה בסקריפט שחוסכת את הוספת האודיו אחר כך, תמיד כיף ללמוד דברים חדשים~
תודה לך~

achyo

06/04/2019

חולה עליך 3>

אין לי מושג מה עבר לי בראש כשחשבתי על הכותרת הזאת, בכנות. כשעבדתי על המדריך חשבתי בכלל על כותרת אחרת ואז ברגע האחרון החלפתי לזאת. שמח שזה נתן לך השראה להראות לעוד אנשים בקהילה על עוד דרכים שונות לעשות את אותו הדבר, אם כי ביעילות מעט פחותה. ישר כוח! 

אני אנסה את המדריך שלך בשבועות הקרובות ואתן פידבק סופי אחרי שאעשה (שוב) בדיקה נרחבת ואגיע למסקנה נחרצת לגבי מה התוכנה הטובה יותר. 

 

TsUNaMy WaVe

06/04/2019

צוטט: achyo

חולה עליך 3>

אין לי מושג מה עבר לי בראש כשחשבתי על הכותרת הזאת, בכנות. כשעבדתי על המדריך חשבתי בכלל על כותרת אחרת ואז ברגע האחרון החלפתי לזאת. שמח שזה נתן לך השראה להראות לעוד אנשים בקהילה על עוד דרכים שונות לעשות את אותו הדבר, אם כי ביעילות מעט פחותה. ישר כוח! 

אני אנסה את המדריך שלך בשבועות הקרובות ואתן פידבק סופי אחרי שאעשה (שוב) בדיקה נרחבת ואגיע למסקנה נחרצת לגבי מה התוכנה הטובה יותר. 

 

חח הנחתי שתאהב.
ורק לא הבנתי על איזה יעילות פחותה אתה מדבר. הכלים שהראתי פה הם יעלים ולא השתמשתי באף צעד מיותר (בניגוד למדריכים אחרים שהיו פה על התוכנות האלו).

Shaykoko2

06/04/2019

תאמת רציתי לשאול אותך כשיזדמן לי על איך את עושה את הקידוד במגוי, המדריך הזה ענה לי על השאלה אני מניח~

כל הכבוד על ההשקעה ומי יתן ואנשים יתחילו לקודד במגוי ^-^

achyo

06/04/2019

צוטט: TsUNaMy WaVe

חח הנחתי שתאהב.
ורק לא הבנתי על איזה יעילות פחותה אתה מדבר. הכלים שהראתי פה הם יעלים ולא השתמשתי באף צעד מיותר (בניגוד למדריכים אחרים שהיו פה על התוכנות האלו).

היא עושה את אותו הדבר ביותר זמן, מהניסיון שלי, לא שהוא כזה נרחב. 

TsUNaMy WaVe

06/04/2019

צוטט: achyo

היא עושה את אותו הדבר ביותר זמן, מהניסיון שלי, לא שהוא כזה נרחב. 

יותר זמן? זה כבר תלוי במחשב ובאופטימזציה של התוכנות. חוץ מזה, שלא השתמשת בשיטה שלי, אז להגיד שהשיטה שלי לוקחת יותר זמן בלי שאפילו ניסית אותה זה קצת...

מה שבטוח, אם זה התירוץ שלך, סלאמתק, תישאר בתוכנה המגבילה שלך חח. לי יש את החצי שעה המסכנה לחכות לקידוד של פרק, אני לא ממהרת~

bravo six

06/04/2019

ממדריך מושקע!! למדתי הרבה מהמדריך שלך הקודם על תזמון שעברתי עליו לפני בערך שבוע וחצי והוא ממש עזר לי ! 

 וגם אני בטוח שכשאעבור על המדריך הזה אלמד ממנו הרבה למרות שכבר למדתי קידוד, דרך המדריכים שלך תמיד יש משהו חדש ללמוד :) 

.B.G

06/04/2019

תמיד מועיל ובעיקר כיף לקרוא/לצפות במדריך שלך. כל הכבוד על הזמן וההשקעה!
השלב של ה- AutoEncode תמיד סיבך לי את החיים חח. היו יוצאים לי דברים הזויים בלשון המטעה, אז נראה לי שפתרת לי את הבעיה.

אראגון

08/04/2019

ליה, כל הכבוד. 

תגידי השיטה הזאת מקודדת מחדש את האודיו? 

TsUNaMy WaVe

08/04/2019

צוטט: אראגון

ליה, כל הכבוד. 

תגידי השיטה הזאת מקודדת מחדש את האודיו? 

כן. לא ברמה שאוזן אנושית נורמלית יכולה לשים לב להבדל ט'ו.
ואישית, בתור אחת שעובדת עם קבצי בלוריי ישירים - לקודד את האודיו זה מאסט. אחרת 200~300 מגה מהפרק יהיו רק האודיו - ושוב, זה לא הבדל ששמים לב אליו באמת.

the force

08/04/2019

איזה מדריך נהדר! אני חושבת שאחד הדברים המרשימים שאפשר לעשות זה להצליח ללמד את הבסיס של הבסיס של הבסיס בצורה כזו שגם אדם עם אפס אפס אפס נסיון יצליח להבין, בעיקר כי שוכחים כבר מה הבסיס. וגם יש פה הרחבה על הדברים למי שמעוניין! נהדר עד מאוד.

anime boy

08/04/2019

מדריך יפה, סגנון מיוחד^^

-תמיד רציתי לקודד את האודיו, זה יוצר שלימות (להרגשה).

רק לודאות, אחרי שזה לא יועיל להוסיף בגודל של הוידאו מעל 500 מגה, אז זה אומר שמה שקודדתי פעם על מספר 10 ב config וגרם לפרק לשקול גיגה וחצי (כולל הזמן שהמתנתי) היה מיותר לגמרי?... 

TsUNaMy WaVe

09/04/2019

צוטט: anime boy

מדריך יפה, סגנון מיוחד^^

-תמיד רציתי לקודד את האודיו, זה יוצר שלימות (להרגשה).

רק לודאות, אחרי שזה לא יועיל להוסיף בגודל של הוידאו מעל 500 מגה, אז זה אומר שמה שקודדתי פעם על מספר 10 ב config וגרם לפרק לשקול גיגה וחצי (כולל הזמן שהמתנתי) היה מיותר לגמרי?... 

אכן. אם שמת גודל שגדול מהגודל המקורי זה חסר טעם, זה לא עושה כלום חוץ מלהאריך את הקידוד ולהוציא קובץ גדול מדי ללא צורך.

Ido4224

12/04/2019

דבר ראשון, תודה רבה על המדריך! מושקע ומפורט מאוד D:

דבר שני, כשאני מנסה לקודד בדיוק כמו שאמרת, המג'יי אומר לי שאין פונקציה שנקראת "TextSub" ישר על טעינת קובץ ה-AviSynth וכשאני מקודד עם "TextSubMod" אז הקידוד מתחיל ונעצר יצר בשלב ה-FFmpeg AC-3. יש לך מושג איך לפתור את זה?

TsUNaMy WaVe

12/04/2019

צוטט: Ido4224

דבר ראשון, תודה רבה על המדריך! מושקע ומפורט מאוד D:

דבר שני, כשאני מנסה לקודד בדיוק כמו שאמרת, המג'יי אומר לי שאין פונקציה שנקראת "TextSub" ישר על טעינת קובץ ה-AviSynth וכשאני מקודד עם "TextSubMod" אז הקידוד מתחיל ונעצר יצר בשלב ה-FFmpeg AC-3. יש לך מושג איך לפתור את זה?

אם יש לך VSFilterMod כמו שלי, אז כן, אתה צריך להשתמש ב-TextSubMod. המדריך הזה לא נועד לאנשים שהתעסקו עם הVSFILTER ומשתמשים במשהו שהוא לא הברירת מחדל של אגיסאב, אלא לכאלה שעכשיו מתחילים לקודד ועוד לא עשו כלום, לכן לא נגעתי בזה.

לגבי הבעיה שלך, לא כל כך ברור לי למה זה לא עובד (לצרף תמונה + הסקריפט שלך זה די המינימום כשמבקשים עזרה בקידוד). 3 הצעות שאני שולפת מהראש שיכולות לגרום לזה (למרות ששוב, לא נתת לי מספיק מידע):
- לא השתמשת בDIRCETSHOWSOURCE
- הקודקים שלך לא מעודכנים
- יש לך תיקיות עם שמות בעברית בPATH

Ido4224

12/04/2019

צוטט: TsUNaMy WaVe

אם יש לך VSFilterMod כמו שלי, אז כן, אתה צריך להשתמש ב-TextSubMod. המדריך הזה לא נועד לאנשים שהתעסקו עם הVSFILTER ומשתמשים במשהו שהוא לא הברירת מחדל של אגיסאב, אלא לכאלה שעכשיו מתחילים לקודד ועוד לא עשו כלום, לכן לא נגעתי בזה.

לגבי הבעיה שלך, לא כל כך ברור לי למה זה לא עובד (לצרף תמונה + הסקריפט שלך זה די המינימום כשמבקשים עזרה בקידוד). 3 הצעות שאני שולפת מהראש שיכולות לגרום לזה (למרות ששוב, לא נתת לי מספיק מידע):
- לא השתמשת בDIRCETSHOWSOURCE
- הקודקים שלך לא מעודכנים
- יש לך תיקיות עם שמות בעברית בPATH

הקוד:

mzl18cr.jpg

לפני הקידוד (אני משתמש בקונפיגורציה של שלמה):

weh637i.jpg

הבעיה בלוג:

vqix5y5.jpg

 

בעיקרון אם אני מנסה לקודד בלי הסאונד זה עובד יופי, אבל אני ממש אשמח לדעת איך מקודדים עם הסאונד :S

TsUNaMy WaVe

12/04/2019

צוטט: Ido4224

הקוד:

mzl18cr.jpg

לפני הקידוד (אני משתמש בקונפיגורציה של שלמה):

weh637i.jpg

הבעיה בלוג:

vqix5y5.jpg

 

בעיקרון אם אני מנסה לקודד בלי הסאונד זה עובד יופי, אבל אני ממש אשמח לדעת איך מקודדים עם הסאונד :S

ניסית לקודד לפי לביטרייט/גודל? כי להגיד את האמת, בחיים לא עבדתי בשיטה של שלמה ודי הוספתי את זה כי הוא אמר שככה זו גם דרך (אבל למיטב הבנתי גם הוא לא בדק את זה). אם מסתבר שבשיטה שלו זה לא עובד כנראה אוריד את זה מהמדריך. אז תוכל לנסות בדרך שלי? (ביטרייט/גודל, מה שזורם לך, זה לא באמת קריטי)

אבל מה שכן, לפי הERROR, נראה שהבעיה היא בכלל לא משהו אחר. כנראה שאין לך את הVSFILTER במקום הנכון. זה קרה לעוד מישהו לא מזמן והוא בא לשאול אותי. ואז מסתבר שהיו לו שתי תיקיות של AVISYNTH על המחשב משום מה. יכול להיות שזו גם הבעיה אצלך, שAVISYNTH מותקן פעמיים (בגרסאות שונות או משהו) ורק באחד מהם יש את הVSFILTER, והAVSP קורא ממקום אחד והמגוי ממקום אחר.

Ido4224

12/04/2019

צוטט: TsUNaMy WaVe

ניסית לקודד לפי לביטרייט/גודל? כי להגיד את האמת, בחיים לא עבדתי בשיטה של שלמה ודי הוספתי את זה כי הוא אמר שככה זו גם דרך (אבל למיטב הבנתי גם הוא לא בדק את זה). אם מסתבר שבשיטה שלו זה לא עובד כנראה אוריד את זה מהמדריך. אז תוכל לנסות בדרך שלי? (ביטרייט/גודל, מה שזורם לך, זה לא באמת קריטי)

אבל מה שכן, לפי הERROR, נראה שהבעיה היא בכלל לא משהו אחר. כנראה שאין לך את הVSFILTER במקום הנכון. זה קרה לעוד מישהו לא מזמן והוא בא לשאול אותי. ואז מסתבר שהיו לו שתי תיקיות של AVISYNTH על המחשב משום מה. יכול להיות שזו גם הבעיה אצלך, שAVISYNTH מותקן פעמיים (בגרסאות שונות או משהו) ורק באחד מהם יש את הVSFILTER, והAVSP קורא ממקום אחד והמגוי ממקום אחר.

ישבתי על זה עכשיו חמש שעות בערך והצלחתי לסדר את זה איכשהו. אני חושב שהבעיה קרתה כי הסאונד של המקור הוא FLAC ואני הגדרתי אותו ב-MeGUI כ-FFmpeg AC3. אני חושב שאין צורך למחוק את השיטה של שלמה כי היא עשויה לעבוד למי שבאמת עושה את הכל פעם ראשונה ואין לו הגדרות קודמות שהוא שיחק איתן במחשב.

אנסה גם את השיטה שלך מאוחר יותר עם הביטרייט.

בכל מקרה, תודה רבה!! D: