Freeze

01/03/2019

9ebumhn.jpg
 מנגה: ההרפתקה המוזרה של ג'וג'ו נושא הדיון: דעותיי על הנבלים הראשיים בג'וג'ו
הנושא מסודר לפי הפארטים והוא מכיל ספויילרים מלאים לכל פארט. הקריאה באחריותכם!


בהמשך לסדרת דיוני ופרסומי הג'וג'ו שלי כאן בפורום, היום ארצה לשתף ולדבר איתכם על הנבלים בג'וג'ו. כמו בכל הנושאים שלי, אני אוהב לדבר הרבה מבלי להגיע לעיקר, אז בואו נתחיל עם קצת מלל חסר תועלת שימלא את הפסקה.
ובכן, אם קראתם או צפיתם קצת בסיפורי גיבור ורשע אתם וודאי יודעים איך הקטע עובד. בדיוק כמו שצריך דמות ראשית או קאסט ראשי טוב על מנת שתהיה חווית קריאה או צפייה נעימה, אז כמו כן גם צריך נבל טוב. ואיזה פלא פלאים! 
בג'וג'ו כמעט ולא חסרים כאלה בכלל. בערך...

יש משהו שאני כמעט תמיד נוהג להזכיר כשזה בנוגע לג'וג'ו. והדבר הזה הוא השינוי וההתפתחות שמתרחשים במהלך כל הפארטים. בדומה לשינוי שיש בפרוטגוניסטים בג'וג'ו, כך גם יש שינוי באנטגוניסיטים. מנבלים ענקיים וחסונים שנראים מאוד עוצמתיים ובלתי מובסים (לדוגמא: קארס), לנבלים שפחות ממוקד בהם ההיבטים שציינתי לפני כן, ויותר רמת ה'תחכום', המורכבות ואישיות שלהם (לדוגמא: יושיקאגה קירא). אני חושב שזה שיפור גדול בכתיבת הדמויות של אראקי, כי מי רוצה דמות עוצמתית וכל יכולה בתור נבל? הסיפור הזה כבר חרוש! ולמזלינו השיפור הזה נעשה טוב יותר ויותר ככל שהפארטים מתקדמים.

בואו נתחיל

דיו ברנדו: 
דיו ברנדו הוא הנבל די טיפיקלי. הוא שרירי, עצום חזק ועוצמתי. זה נובע מהטבע שהיה לג'וג'ו בתחילת הדרך, ומההשראה ששאבה מסדרות MANLY אחרות בתקופה כמו הקוטו נו קן שהייתה להיטה בתקופה אז. אבל מה שמיוחד פה זה שיש לנו גברים חסונים שנלחמים עם פוזות מוזרות שלא נראות הגיוניות לביצוע בכלל. מה שאני אוהב אצל דיו זה את כמה שהוא פיסכופת. למשל, כשהוא הורג את אביו המאמץ, ג'ורג' ג'וסטאר הוא אפילו לא מרגיש שום דבר. אין לו שום בושה או חרטה. אין אפילו קמצוץ של הרגשות האלה אצלו. ממה שהבנתי גם מכמה סרטונים נהדרים ביוטיוב זה שיש לו המון סימבוליזם לסרטי ערפדים, למשל הצליל WRY שהוא עושה. (קישור)  עם זאת, המוטיבים שלו קצת מהא. כל מה שהוא רוצה תכלס זה כוח והוא רע לשם רוע.

קארס: 
כפי שאמרתי בהתחלה, קארס הוא דמות די אולטימטיבית, כל עוד השמש לא פוגעת בו. בנוסף על כך הוא גם מאוד אינטלגנטי. הוא היוצר של מסכת האבן שדיו לבש על מנת להפוך לערפד. הסיבה לכך שהוא יצר את מסכת האבן היא כדי שהוא ואנשיו ('אנשי האבן') יוכלו ללכת תחת השמש מבלי להישרף. אך מסכת האבן לא הייתה מספיק בשביל לגרום לו ללכת תחת השמש. בשביל להשלים את משימתו הוא היה צריך את האבן האדומה של אסיה\אג'ה (Aja אין לי מושג). כשאנשי האבן האחרים ראו את התעווה של קארס לכוח הם מיד רצו לעצור אותו. קארס כמובן ניצח את כולם בזכות כוחתיו המדהימים~. אני חושב שקארס הוא נבל לא רע בכלל, יש לו רקע מעניין ומטרה לא רעה בכלל. רפרנס מצחיק פה, זה ששלושת אנשי האבן הגדולים הם (Wammu (Wham), Esidisi (ac/dc), Kars (the cars שקרויים על להקות גדולות משנות ה-70 וה-80.

דיו (שוב): 
הוא חזר אלינו שוב הישר מפארט אחד, רק שהפעם יש לו D גדולה בשם. הדעות שלי עליו די רלוונטיות גם כאן, אין הרבה שינוי לדמות שלו לדעתי, הוא נהיה אולי יותר פסיכי. אני חושב שאיך שהוא הוצג בפארט 3 היה ממש מגניב. היה הרבה מסתורין סביבו ובנוסף גם הייתה ציפייה רבה לקרב האחרון, לפחות לי. מה שכן, הקרב הסופי נגד ג'וטארו היה קצת מוזר כי נראה שדיו שכח להשתמש בעיני הלייזר והיכולת שלו להקפיא דברים. אבל כמו שאני מכיר את דיו, השחצנות שלו גברה עליו והוא חשב שהוא מסוגל להביס את ג'וטארו רק עם הסטאנד שלו לבד. או שפשוט אראקי 4×
:goat:הרפרנס פה הוא לרוני ג'יימס דיו ולשיר שלו Egypt The chains are on.

קירא יושיקאגה: 
קירא יושיקאגה הוא הרוצח השכונתי הידידותי שלכם, ואוליי הנבל הכי מקורי אבר. אין לו מטרות גדולות כמו "להשתלט על העולם" או משהו בסגנון, כל מה שהוא רוצה לעשות זה לחיות חיים שקטים ושלבים ולעשות את התחביב שלו מדי פעם. התחביב שלו זה לרצוח אנשים, ובעיקר נשים עם ידיים יפות כי למה לא?! כמובן שג'וסקה הקינק שיימר מדרגה עליונה לא מוכן לקבל את זה, אז הוא מנסה להביס את קירא. הקרב הראשון של קירא היה נגד ג'טארו וקויצ'י אבל בעיקר קויצ'י. בסוף הקרב קירא מצליח להימלט ולשנות הזהות שלו עם הסטאנד Cinderella ומפה לשם אנחנו מקבלים את אחד הארקים הטובים ביותר בג'וג'ו. הארק של החיפוש אחר קירא הוא הארק אחד המעניינים והמותחים ביותר שהיו בג'וג'ו. כל הסטאנדים שנשלחו על ג'וסקה והשאר בארק היו מגוונים ונבדלים אחד מהשני. ואף קרב לא הרגיש לי מאוס כמו בפארט 3. בנוסף על כך, היו גם מלא הפתעות, למשל בדיוק כשחשבנו שג'וסקה והשאר עומדים למצוא את קירא ולהביס אותו, קירא מצליח להתגבר על המצב והוא ננקב על ידי החץ פעם שנייה ומקבל פצצה שלישית שמאפשרת לו להחזיר את הזמן אחרוה כל פעם שמישהו מגלה את זהותו. זה היה קונספט ממש מעניין ונראה שאראקי לא מוכן לשחרר מקונספט של שליטה על הזמן, אנחנו נראה את זה גם בהמשך... הרפרנס של קירא הוא שהוא נראה כמו דויד בואי והסטאנד שלו הוא קילר קווין (הלהקה). השיר היחיד של דויד בואי וקווין ביחד זה Under pressure שבעצם ממש מתאר את כל התחושות של קירא בארק האחרון של פארט 4.

דיאבולו:
על דיאבולו אנחנו בהחלט לא יודעים כלום והוא נשאר מיסתורי עד שלב מסויים במנגה כשהוא מוצג לראשונה עם הסטאנד שלו קינג קרימזון, שגם היכולת שלו די מסתורית. והמסתורין זה הדבר שהופך את דיאבולו לנבל ממש טוב. אפילו בסוף הפארט אנחנו לא יודעים עליו הכל ויש הרבה מקום לחשיבה עליו ולשאלות שלא נענו. למשל, מיהו אביו? איך אימו ילדה אותו בבית הסוהר? ומהי הזהות האמיתית של דיאבולו? דופיו או דיאבולו? זוהי אחת השאלות שאנחנו נאלצים להישאר איתה אפילו לאחר סיום הפארט, וכל מה שאנחנו יכולים לעשות זה לפתח ספקולציות והשערות על מנת לענות על השאלות האלה. לדיאבולו יש רקע מעניין ללא ספק. בנוסף על כך, האישיות שלו מעניינת לא פחות. הפחד של דיאבולו להחשף והרצון שלו להיות חבוי ומסתורי כל כך גדול שהוא מוכן אפילו להרוג את בתו כדי שלא ישתמשו בה נגדו. זה מאוד מיצאותי אגב. ניתן לראות שברגע שגילו שטריש מקושרת אליו, חלק מהמפיה החליטו לבגוד בו ולצאת למרדף אחריה.
עם זאת, אני חושב שהבאסה היחידה עם דיאבולו זה הקרב הסופי של הפארט. הקונספט של סטאנד רקוויאם הוצג לנו ממש לקראת הסוף והוא היה ממש מגניב, אך זה הרגיש טו מאצ'. הקצב היה מהיר מדי לדעתי, לא היה זמן להבין מי נגד מי ואיך הכל עובד. אבל חוץ מזה, הכל טוב. לא מצאתי רפרנס לדיאבולו, אשמח שתגידו אם אתם מצאתם. 

הנריקו פוצ'י: 
אם הייתי רוצה לתאר את פוצ'י בקצרה הייתי אומר שהוא מעין המשכיות של דיו.
כנער פוצ'י תמיד היה מסוקרן ברעיון של גורל, ובאמונה שכל דבר שקורה יש לו משמעות וסיבה קוסמית. כשהיה נער הוא נתקל בדיו בכנסייה המקומית בעיירה שלו. הפגישה הזו השפיעה רבות על פוצ'י והעצימה את האמונה בגורל. ובכך גם ירש את הרצון של דיו שהיה "להשיג את גן עדן". פוצ'י רואה בדיו כאב ואפילו ברמה מסויימת כאל. עם זאת, דיו לא רואה אותו באותה הצורה, אבל העובדה שפוצ'י היה כל כך קרוב אליו, זה מעיד על משהו. פוצ'י כל כך מעוור על ידי הרעיון של הגורל עד כדי כך שהוא לא מסוגל לראות שהמעשים שהוא עושה הם רעים ומצדיק אותם באמונה שמה שהוא עושה זה הדבר הנכון. (".
evil that doesn't know it's evil is the worst"). לסיכום, פוצ'י לא רואה את מעשיו כרעים מפני שהוא עושה אותם למען מטרה נעלה. הוא נבל וגם לא באותו הזמן.

פאני וולנטיין: 
פאני וולנטיין הוא הנשיא ה-23 של ארצות הברית וה"אנטגוניסט" של ג'וני (ג'ונתן) ג'וסטאר וג'ירו זפלי. לוונלטיין יש מטרה אחת, והיא לאסוף את כל חלקי ה'גופה' תוך כדי מרוץ הSBR על מנת להפוך למשתמש הסטאנד האולטימטיבי ובכך להבטיח את בטחונה של ארצות הברית לעד מפני כל איום. הפרוטגוניסטים שלנו ג'וני ג'וסטאר וג'ירו זפלי גם כן מעוניינים באיסוף החלקי ה'גופה' מסיבות אנוכיות למדי ובכך מתחילה היריבות בינהם על מי ישיג את ה'גופה'. וולנטיין רוצה להיפטר מג'וני וג'ירו, אבל בגלל שהם הדמויות הראשיות הוא לא מצליח כמובן. הסטאנד של וולנטיין הוא D4C והיכולת של הסטאנד הזה היא לעבור בין יקומים כאשר הוא שם את גופו או חפץ כלשהו בין שני משטחים ואומר "דוג'יאן". היכולת הזו ממש מגניבה והופכת אותו תכלס למשתמש הסטאנד הכי חזק בכל הסדרה, כי ברגע שקורה לו משהו הוא יכול להחליף גוף מיקום אחר. בנוסף על כך, היא נותנת לנו את הקרב הכי ארוך (עם מלא תוכן) ואדיר שהיה אי פעם בג'וג'ו. לסיכום, לוולנטיין אי אפשר ממש לקרוא נבל מפני שבסופו של דבר מטרותיו הרבה  יותר טובות מהמטרות הגיבורים שלנו, ג'וני וג'ירו שהיא בסופו של דבר לגרום לג'וני לעמוד שוב...


שאלות לדיון:

 • מה אתם חושבים על כל נבל ראשי בג'וג'ו?
 • מיהו הנבל הראשי המועדף עליכם ולמה? 

שיהיה דיון פורה~!

MISTER X D

01/03/2019

אני רק בפארט 4, אבל אני אנסה לענות על השאלות בכל מקרה, לצמרות שאני רק בקטעים של קירא..(אגב, יצא לך "חשובים" במקום "חושבים")

 • מה אתם חשובים על כל נבל ראשי בג'וג'ו? עד כה, (פארט 4) הנבלים מצויינים, מוזרים, חזקים ויצירתיים, לא מפתיע לסדרה כמו ג'וג'ו. אני חושב שדיו נעשה בצורה מצויינת, והוא אוברפאוור בטירוף, וזה חלק מהסיבות  שאני כ"כ אוהב אותו. בפארט 3 הוא לגמרי גנב את ההצגה, ואחרי 19 פרקים בערך שבנו לנו את כל הסיפור עם דיו, נלחמנו בשליחים של דיו, הגענו אליו והיה שווה כל פרק ופרק, הקרב האחרון היה מטורף, הייתי במתח כל רגע, חייב לומר שקראתי את המאנגה של פארט 3 כי את האנימה לא אהבתי, במאנגה זה נעשה בצורה מופתית, סיפור מדהים(:
 •  קארס גם, משוגע לגמרי, ביזארי ברמות והוא גנב את ההצגה כל שנייה שהיה על המסך, היה כ"כ מהנה לצפות בו!! הכוח שלו מגניב בטירוף ואהבתי אותו כמעט כמו שאהבתי את דיו.
 • מיהו הנבל הראשי המועדף עליכם ולמה? כרגע זה דיו, די הסברתי אבל שוב, הוא חזק, ענקי(פיזית ומנטלית) מאיים, וכמובן - מוזר.  

+ חייב לומר שאפו על הנושא, זהו הנושא הכי מעניין וכיפי שראיתי באתר עד כה, פירטת לגמרי ורואים שהשקעת. מקווה להשתתף בעוד דיונים ש(אולי, אני מקווה) תיצור בעתיד(:

 

 

Yammi Reckorrd San

01/03/2019

אישית? אני מוצא את דיו כנבל ממש גרוע. כל מה שיש לו בראש זה להרוס את משפחת ג'וסטאר כי העלילה צריכה לנוע. אני נהנה מהסמליות שלו כמו ZAA WARUDOOO, WRYYY וMUDAMUDAAA אבל חוץ מזה אני רואה בו נבל די גרוע. דווקא בפארט 6, ששם הוא בונה את פוצ'י בתור המשכיות הוא נהיה מעניין, אבל אז הוא כבר לא נבל ראשי. 

דיאבלו גם כן, נבל גרוע. אני מוצא דווקא את המחסור ברקע עליו כדבר רע. כי אין לי במה להתעניין בו. 

פאני וולנטיין, וקארס הם די בסדר. לא נוראים, אבל לא טובים במיוחד. 

פוצ'י לעומת זאת נהדר. וקירה? המקוריות שבו תענוג. הוא לא רוצה להרוס את העולם או להשתלט עליו, או שטות בנאלית אחרת שיש לדיו. הוא רק רוצה חיים שקטים.

Red Sage

01/03/2019

 • דיו של חלק 1 מרושע, תחמן, בוגדני ומאוד קלאסי אפילו אם הוא קצת נדוש
 • קארס הוא ההפך מג'וסף, ג'נטלמן אמיתי. הוא תמיד מצוייר בשיא היופי הגברי במיוחד בפאנל שבו בשמש עולה והוא לובש את המסיכה. אני אוהב את המזג הקר והרצינות שלו לעומת השטותיות של ג'וזף.
 • דיו של חלק 3 פחות טוב מדיו של חלק 1 כי הוא פשוט ילדותי לעומתו, הוא צורח כמו מטורף ומאבד את קור הרוח שלו וזורק על ג'וטארו מכבש ושיט
 • קירה גאוני, פשוט גאוני. לעומת הקודמים הוא מקורי, שום שטויות של להשתלט על העולם, רק לחיות חיים שקטים. 
 • דיאבולו לא משהו, הוא די לא שם ואז הוא שם לרגע ואז הוא שם בסוף. הוא לא מקור של עניין, אין בו משהו שמושך את הקורא, יחידת המתנקשים של ריזוטו נבלים טובים יותר
 • פוצ'י נחמד בהתחלה ורק משתפר עד הסוף, דיו של חלק 3 היה צריך להיות קצת כמו פוצ'י. אני אוהב את הדרך בה הוא משוכנע שמה שהוא עושה הוא טוב לכל האנושות ואת הברומנס שהיה לו עם דיו
 • וולנטיין נהדר לדעתי, אני אוהב הכל לגביו. סטאנד, אישיות, מראה, ומוות. כולם נעשו בצורה מדהימה. הוא הנבל האהוב עלי בגלל הדרך שבו הוא מצדיק את המעשים שלו והאינטרקציה שלו אם ג'וני ב"break my heart, break your heart"

Freeze

08/03/2019

עוד משהו ששמתי לב אליו בקשר לדיו והסטאנד שלו. אם שמתם לב לזה The World מעוצב כמו צוללן (יש לו בלוני חמצן על הגב), זה כנראה רפרנס לשיר של רוני ג'יימס דיו - Holy Diver.

Image result for the world back jojo

THE GOLDEN JOJO

09/03/2019

אז הנבל שלדעתי הוא הנבל של הסדרה הוא דיו, נתחיל מזה שהוא קיבל שני פארטים שבהם הוא הנבל,וגם יש לו ביצים לעשות דברים שהוא ידע שזה ממש מסוכן בשביל חייו,הוא נקרא על שמו של הרוני ג'יימס דיו האגדי שאני מעריץ אותו,גם דיו הוא ערפד שמוסיף לדמות שלו הרבה וגם שיש לו סטאנד מאוד מגניב

הנבל האהוב עלי הוא קירא ישוקאגה

MISTER X D

22/04/2019

אתמול סיימתי את פארט 5.

אני מאוד מסכים איתך לגבי הקרב האחרון. זה באמת היה טו מאצ'. זה היה 8 עמודים בסך הכל (תקן אותי אם אני טועה.), ופשוט הרגיש כאילו זרקו את דיאבלו סתם ככה.

מצד שני, בתור נבל אני חושב שהוא מרתק, חזק, מוזר, והוא נראה מדהים. עיצוב הדמות שלו מאוד מצאה חן בעיני~

 

MISTER X D

06/06/2019

צוטט: Freeze

עוד משהו ששמתי לב אליו בקשר לדיו והסטאנד שלו. אם שמתם לב לזה The World מעוצב כמו צוללן (יש לו בלוני חמצן על הגב), זה כנראה רפרנס לשיר של רוני ג'יימס דיו - Holy Diver.

Image result for the world back jojo

למען האמת אני בטוח ב100 אחוז שזוהי הסיבה. כל העיצוב של the world מושפע מהדמות שבקאבר של האלבום holy diver של דיו, שיצא ב-1983, ולפי מה שהבנתי זו הסיבה שקוראים לדיו "דיו".

הקאבר של האלבום
896cr30.jpg