רוצים להשתתף בפעילויות כיפיות?
- לחצו כאן בשביל עוד פרטים

[29.12.18] נוספו חוקים מספר 5 ו-6
[24.3.19] שינוי ניסוח קל בהגדרת נושא בכדי להפוך את הכוונות מאחוריו ליותר ברורות

Alter

10/12/2018

 

חוקים זמניים והגדרות יסוד

כפי שאתם אולי כבר יודעים, תקנון האתר נמצא כעת בכתיבה מחדש. תחילה, הרעיון היה לחכות לשדרוג בכדי לבדוק את המים ולראות לאן הוא ייקח אותנו בשביל שנוכל להתאים את התקנון ואת התנהלות הצוות אליו. אולם, בעקבות דיווחים חוזרים ונשנים, ובעקבות אכיפה לא סדירה של הצוות של חוקים אשר נמצאים כעת בכתיבה, החלטנו לעשות סדר בבלגאן ולשחרר באופן זמני חלק מן הטיוטה של התקנון כחוקים סדירים לפורום של אנימה ספין. חשוב לנו לציין כי מדובר בטיוטה ראשונית שעלולה להשתנות, ואם יש למישהו הצעות לשינוי או שיפור של חלק או כלל חוקים אלו, הוא יותר ממוזמן להציע את הצעותיו על ידי שימוש בכפתור הדיווח או בעזרת שליחת הודעה פרטית לאחד מחברי הצוות.

הגדרות יסוד

תוכן משתמש (באנגלית: User content). הגדרה: כל תוכן אותו משתמש יוצר ברחבי האתר כגון:

 • נושא
 • תגובה
 • פוסט
 • חוות דעת

נושא (באנגלית: Topic). הגדרה: נושא הוא רשומה בפורום של אנימה ספין, ועליה ניתן להגיב. על כל נושא בפורום לקדם דיון מסוג כלשהו, או להציג נושא (אנימה\משחק\שיר\תוכן אחר) באופן שנותן מקום לדיון עליו. על שאלות פשוטות ונושאים שלא משאירים מקום לדיון או דברים אשר לא מתאימים לאף קטגוריה של הפורום, ראה ערך: פוסט.

פוסט (מאנגלית: Post). הגדרה: פוסט הוא רשומה באזור האישי של משתמש, ובו יש חופשיות גדולה יותר מזו הקיימת בנושאים בפורום. על פוסט לעקוב אחרי חוקי האתר אך הוא אינו מחויב להשאיר מקום לדיון או להציג נושא כלשהו, כמו כן, בפוסט ניתן לפרסם סרטון\תמונה\טקסט באופן יותר חופשי מאשר בפורום. למרות זאת, אסור להציף את העמוד הראשי של האתר על ידי פוסטים.

ספאם (באנגלית: Spam - נושא/הודעה/פוסט/חוות דעת זבל)
הגדרה: ספאם הינו תוכן משתמש שתכולתו אינה קשורה לתוכנו של האתר, ו/או חלק ממנו ומעודדת משתמשים רבים לסטות מהדיון ולהגיב הודעות שאינן במקום, או קשורות לתוכן הנושא, מיותרות, מציפות את עמודי האתר, יוצרות אי-סדר, חסרות תוכן, פוגעניות או עוברות על תנאי שימוש אלו.

 • סוגי ספאם:
  • מלל חסר משמעות.
  • אשכול ו/או תגובה העוברים על תנאי שימוש האתר.
  • הצפה של תוכן.
  • תוכן פרסומי לא מאושר.
  • תגובות הכוללות רק סמיילי/מספר/אות.
  • סרטוני יוטיוב ללא טקסט נלווה המקדם דיון.
  • תגובה אשר לא תורמת לדיון כלל (כגון: תומך, מחזק, לא נכון וכל דבר בסגנון ללא ביסוס).
  • נושאי פארודיה על נושאים קיימים, אם לא אושרו על ידי הנהלת האתר.
 • אם הבחנתם בספאם בתוכן משתמשים ו/או מהלן העוברים על תנאי השימוש ועונים להגדרה המופיעה בסעיף זה, אתם יותר ממוזמנים לדווח לצוות האתר ע"י לחיצה על כפתור ה-"דיווח".
 • אין להגיב תגובות המכילות בקשות ניהוליות (קרי; נעילה, עריכה, מתן אזהרה, מחיקה, נעיצה או העברה) לצוות האתר. יש אך ורק לדווח על כך ע"י לחיצה על כפתור ה-"דיווח".

הקפצה (באנגלית: Bump) היא הפעולה בה משתמש מגיב לנושא אשר עבר זמן רב מאז התגובה האחרונה בו, ובכך "מקפיץ" את הנושא לראש הנושאים בפורום. פעולה זו נראית באור רע, מכיוון שאם נושא לא היה פעיל כבר זמן רב, ככל הנראה הנושא כבר איננו רלוונטי לדיון. למרות שהקפצה בדרך כלל נראית כדבר רע ואסור ברחבי הפורום, מותר להקפיץ נושאים שעוד רלוונטיים. נושאים רלוונטיים הם בעיקר נושאי דיון וסיקורים.

החוקים

 1. תרבות דיון וכבוד הזולת הינם ערך עליון בקהילת ספין ואין כל צורך בתגובות שמכערות את אווירת האתר. יש להתייחס בכבוד לכל משתמשי האתר ובכל תכניו. יש להתנהל בצורה נכונה ולשמור על שפת כתיבה נקייה מביטויים פוגעניים, מהשמצות, מגזענות, מסקסיסטיות, מהקטנות או שפה גסה; ניבולי פה, קללות, העלבות, הפגנת זלזול בכל דת, אומה, מגדר, קבוצת גיל, קבוצה אתנית, דעה פוליטית, דעה לא פופולרית או נטייה מינית. איומים שונים לגבי פעולות בחיים האמתיים, הסתה מכוונת בצורה ישירה או עקיפה למשתמש ו/או קבוצת משתמשים.
  1. יש להביע דעה  ו/או ביקורת בצורה נאותה, בונה ומכובדת לכל. וניסיונות שונים למשוך תשומת לב, גם אם היא שלילית - לא תתקבל בברכה.
 2. אין להפיץ ו/או לפרסם תכנים שאינם מתאימים לקטינים. תכנים הכוללים מוטיבים אירוטיים, גרוטסקה ואלימות, כגון: פורנוגרפיה, תמונות זוועה, תכנים בלתי חוקיים אחרים בשום מצב. בדיונים בעניין אנימות וסדרות עליהן קיימות מגבלת גיל לצפייה, אין לפרסם שום תוכן ללא אזהרה מראש בצורה בה מודע לכל, כי תוכן המפורסם כאן אינו תואם קבוצת גיל כזו או אחרת.
 3. פרסום אשר פוגע ו/או עלול לפגוע בצנעת הפרט או ברגשות הציבור, כולל גם הפצה או פרסום של תוכן העלול לעודד התנהגות פלילית בכל צורה שהיא או עבירה על חוקי מדינת ישראל, ימחק מיידית מהאתר וידווח למשטרת ישראל.
 4. משתמשים כפולים, הינם משתמשים שנפתחו בנוסף למשתמש הראשון של אדם כלשהו. משתמשים כפולים מותרים כעת באנימה ספין אך עם הסייגים הבאים:
  1. משתמש שהורחק מהאתר באופן זמני או תמידי אינו רשאי להגיב בפורום עם משתמש נוסף. משתמשים אשר הורחקו מן האתר הורחקו כחלק מעונש ויורשו לחזור לאתר רק לאחר תום תקופת הענישה או לאחר ערעור מוצלח.
  2. פתיחת משתמש נוסף לצורך ספאם, פרסום או כוונה זדונית אחרת אסורה.
 5. אין לפרסם בפורום נושאים המכילים קישורים לסיקורים ותכנים באתרים חיצוניים אשר עלולים להתפרש כנושאי פרסום של אתרים אלו (לדוגמא נושא שיש בו קישור לסיקור באתר חיצוני אשר אותו אתם כתבתם). עם זאת, יש מספר חריגים לחוק זה:
  1. פרסומי הוצאות/הכרזות של קבוצות פאנסאב.
  2. פרסומים אשר אושרו על ידי צוות האתר.
 6. אין לפרסם פוסט תומך/מקדם/בעל אופי אובדני. צוות אנימה ספין מבין כי לפעמים המצב נהיה קשה ועולה צורך לפרוק, אך יש גבול שאנו לא מסכימים שאותו יעברו באתר. כמו כן, צוות אנימה ספין כן תומך בשיתוף רגשותיכם עם חבריכם באתר באופן פרטי, ומעודד אתכם לפנות לגורמים מוסמכים כדי לקבל עזרה מקצועית יותר מזו שאנו מסוגלים לספק לכם כאנשים ללא הכשרה פורמלית בנושא.

דיווחים

באנימה ספין ישנה מערכת דיווחים המאפשרת למשתמשי האתר להפנות את תשומת לב ההנהלה אל המתרחש באתר.  שימוש במערכת זו, הוא בעיקר למקרים שעוברים על תנאי השימוש באתר ומצריכים טיפול מחברי צוות האתר, כמו:

 1. ביטויים פוגעניים, גזענות, סקסיסטיות, הקנטות, הקטנות או שפה גסה; ניבולי פה, קללות, העלבות, והשמצות.
 2. הוצאת דיבה, פגיעה במשתמש, פרסום אתרים מתחרים וכל עבירה אחרת על החוקים אשר נמצאים בתקנון האתר ובחוקים בנושא זה.
 3.  כדי להפנות את תשומת לב ההנהלה לנושאים שאמורים להינעל. כמו כן, אין לדווח על נושאים אשר לא קשורים לניהול האתר כגון צפייה ישירה, פרקים, פאנסאב וכדומה.

חוקים ותקנות אלו תקפים באתר מרגע זה, אי קריאת החוקים לא פוטרת מעונש!