MrsJapan

30/08/2018

77ss1po.png

בגלל ששמתי לב לאחרונה לכמות חובבי ברנדון סנדרסון שנמצאים באתר הזה, פעילים יותר ופעילים פחות, החלטתי לפתוח נושא שירכז את כל החפירות שאי פעם רציתם לחפור עליו!

אז מי זה בכלל ברנדון סנדרסון?שמחה ששאלתם. ברנדון סנדרסון הוא סופר פנטזיה (אפית בעיקר) אמריקאי מפורסם, שכתב די הרבה ספרים וסדרות, כמו "אלקטרז", "גנזך אורות הסער", "הערפילאים", "מלחמת הנפילים" ועוד. ספרו הראשון, אלנטריס, יצא ב2005. חלק משמעותי מספריו מתרחשים ב"קוסמייר". הוא גם מרצה לכתיבה יצירתית, אבל למי אכפת?

המון שאלות לדיון, תענו על כמה מהן לבחירתכם או שתמציאו כמה בעצמכם :)

 • מתי התחלתם לקרוא את ספריו של סנרדסון, ומה היה הספר הראשון שלכם?
 • מהו הספר האהוב עליכם פרי עטו ולמה?
 • מי היא הדמות האהובה עליכם מספריו, ולמה?
 • מה הופך את ברנדון לסופר מוצלח כל כך לדעתכם?
 • מהי הסצנה האהובה עליכם מספריו? (לא לשכוח תגית ספוילר!)
 • איזה ספרים שלו קראתם, ומה חשבתם עליהם?
 • האם קראתם את ההמשך לסדרת הערפילאים, "חוק ומסג", שיצא ממש לא מזמן?
 • והכי חשוב -  שתפו תיאוריות על המשכי הספרים והקוסמייר! (כמובן, עם תגית ספוילר - וכתבו בכותרת ספוילר לאיזה ספר זה:) )

ולסיום, fun facts לא חשובות בעליל -

 1. ברנדון סנדרסון הוא בן 42. צירוף מקרים?
 2. ברנדון סנדרסון הוא מורמוני, והיה מיסיונר בעבר. גם קארד, גם סנדרסון... מה יש בדת הזאת שכל הסופרים הטובים נמשכים אליה?
 3. אלקטרז ואלנטריס הם ספריו היחידים שיצאו בעברית לא בהוצאת אופוס.

דיון נעים!

The orange dragon

30/08/2018

 • מתי התחלתם לקרוא את ספריו של סנרדסון, ומה היה הספר הראשון שלכם? לא זוכר מתי זה היה אבל זה היה לב פלדה
 • מהו הספר האהוב עליכם פרי עטו ולמה? זה כנראה "הערפילאים: באר האלוהות" בגלל שהוא נכנס קצת יותר לאלומינטיקה מהקודם ובגלל שלא ממש אהבתי את הסוף של השלישי
 • מי היא הדמות האהובה עליכם מספריו, ולמה? לסטיבורנס הידוע בתור קפצן מהערפילאים, אני די אוהב את השינוי שהוא עבר בגיבור העידנים.
 • מה הופך את ברנדון לסופר מוצלח כל כך לדעתכם? אני אוהב את הספרים שלו, לא יותר מסובך מזה
 • איזה ספרים שלו קראתם, ומה חשבתם עליהם? קראתי את סדרת מלחמת הנפילים, אהבתי את האקשן והחשיבה של דייויד על החולשות של הנפילים, אבל לא ממש אהבתי את הסוף 
  קראתי גם את העידן הראשון של הערפילאים, מאד אהבתי את הספרים, הדמויות, האלומנטיקה והסיפור היו מאד מעניינים. האלומנטיקה והיכולות האחרות בעיקר. אבל עוד פעם הסוף טיפה קושר את הכל בסרט יפה בצורה שלא כל כך אהבתי
 • האם קראתם את ההמשך לסדרת הערפילאים, "חוק ומסג", שיצא ממש לא מזמן? לא, אני עכשיו פעם ראשונה שמעתי ואני לא יכול לחכות לקרוא אותו

Otoshigami

30/08/2018

הו, נושא מעניין. ברנדון סנדרסון ^^

אז אני לא אגיב באופן עקבי שאלה שאלה, פחות נוח לי... אבל כן אכסה את רוב מה שיש לי לומר בנוגע לאדם המוכשר הזה.

אז ברנדון סנדרסון... הכרתי אותו רשמית לפני שנה ומשהו, כאשר התחלתי לקרוא את סדרת גנזך אורות הסער. האופן שבו זה קרה היה משעשע - אחד מקבוצת הצופים שהייתה עוקבת אחר כיתת ההתנקשות כשהייתי מתרגם אותה ( @קאלאדין , אם לדייק) סיפר לי בפרטי שהוא 'במסע צלב להפיץ את השמועה על הגנזך!'. אמנם שמתי את הצעתו באיזה תא צדדי במוח למשך כחצי שנה, אבל בסופו של דבר כשהייתי בחנות הספרים והוא המשיך להתעקש שאנסה את הספר, נעתרתי לבקשה וחיפשתי את הכרך הראשון. ולא מצאתי.
למעשה, במשך כמעט חודשיים שיחקתי 'חתול עכבר' עם הכרך הראשון של הגנזך, עד שלבסוף השגתי אותו בהזמנה בצומת ספרים, והדבר היחיד שהצטערתי עליו הוא שלא קניתי אותו מוקדם יותר.

הספר היה פשוט נהדר, וגמעתי בשקיקה גם את החלק השני (זה היה בדיוק בראש השנה שעבר... התחלתי וסיימתי אותו ביומיים האלו חח). לא עבר זמן רב וכבר סיימתי גם את שני החלקים של רסיסים של אור, ואני עד עכשיו בהתלבטות האם לוותר על התענוג של הקריאה בעברית לטובת החלק השלישי של הגנזך בהקדם או להמשיך לחכות לתרגום... מה שכן, הגנזך זו ללא ספק הסדרה האהובה עלי, ובתוכה הכי אהבתי את החלק השני של דרך המלכים. הסוף שלו הוא פשוט אחד הסופים הכי מדהימים שקראתי אי פעם.

בנוסף, אני בקריאה של הערפילאים. התחלתי את הספר הראשון בטרילוגיה ממש מעט אחרי שסיימתי את רסיסים של אור, אבל למרות תחושת הסנדרסון והייחודיות בכתיבה שלו, הרגשתי ירידה ברמה או בסגנון הייחודיות בין הגנזך לערפילאים. קראתי אמנם את הספר הראשון, אבל פחות אהבתי, וזה גרם לי להעמיד את החלק השני בהולד ארוך... עד לשבוע שעבר שבו התחלתי את הספר השני מחדש. והאמת? כשאני במרחק כמעט שנה מהגנזך, קל יותר להתחבר לערפילאים ונהניתי לחזור לכתיבת הסנדרסון המיוחדת עם נקודות המבט, הדמויות האנושיות וקטעי הכתיבה בתחילת כל פרק~

אני לא יודע מה הופך את סנדרסון לסופר מוצלח בעיני כולם, אבל בעיניי לפחות הוא מוצלח בזכות האלמנטים המיוחדים שבכתיבה שלו. הרחבתי על כך בסיקור שלי לגנזך אורות הסער, אך אציין כעת בקצרה שקודם כל קסמה לי בניית העולם המשכנעת שלו - ללא חורים, מתמקד בדברים קטנים ביותר, לא יוצר כוחות לא-מוסברים או לא הגיוניים. הוא אמנם 'זורק אותך למים' בתחילת הכתיבה, אבל תמיד יוקדש אזור (והמתאים ביותר מבחינת עיתוי) להרחבה על האלמנטים השונים שמלווים את הכתיבה. לדוגמה, הוא ישתמש בביטוי 'ספרנים' כאילו זה דבר של מה בכך וכולנו מבינים מה זה, ורק לאחר חצי ספר, כשתופיע ספרנית יוצאת דופן והגיבור יתהה על כך, הוא ירחיב את ההסבר על הספרנים בצורה שתהיה lore-friendly עם מהלך הסיפור.
עוד דבר זה שהדמויות אנושיות להפליא ומאוד מהנה לראות את הלבטים והתחושות שלהם בפרקים שלהם... שכפי שציינתי כמה פעמים, כל פרק ביצירות שלו מסופר מנקודת מבט של דמות, וממש כתוב בהוואי והאופי שלה. דמות קודרת תתאר כל מה שסביבה בצורה קודרת, ודמות שמחה ועליזה תתאר הכל בצורה קלילה.. ממש מרגישים את זה (ולמי שקרא את הגנזך, אני מאמין שאתם זוכרים את ליפט, הילדה האורית שברחה מ"אפלה" בפרק שנשמע כאילו נגזר מסדרת ילדים חח).
בנוסף יש את הכתבים. בכל ספר יש יומן, ספר או כל מקור כתב אחר שאמרותיו מחולקות בתחילת הפרקים. זה אחד האלמנטים האהובים עלי בכתיבה שלו, ותמיד אני נהנה להרכיב את הפאזל בסוף כשדברים מתבהרים.
זאת ועוד המון אלמנטים שקשה לי לשים עליהם את האצבע עכשיו הופכים את סנדרסון לכותב המוצלח ביותר שיצא לי לקרוא את פרי עטו.

הסצנה האהובה עלי היא ללא צל של ספק הסוף של חלק ב' של דרך המלכים...
כל הקרב האחרון, הנטישה של סאדיאס, ההתמודדות המרגשת ומעוררת ההערצה של דאלינאר עם המצב... החילוץ של קאלאדין ולגראנד פינאלה - המסירה של חרס הרסיס של דאלינאר לסאדיאס תמורת ההבטחה... זה פשוט מקבץ 150 עמודים שמעביר בי צמרמורת וסחף אותי כמו ששום ספר לא סחף מעולם.
חוץ מזה יש עוד לא מעט סצנות שונות שאהבתי במהלך הספרים שלו... כל סצנה עם שנינות, הלימוד המתקדם של ג'סנה ושאלאן, הקרבות של דאלינאר ואדולין...

הדמות האהובה עלי מספריו... שלושת הגיבורים של הגנזך, אני מניח. כל אחד בדרכו שלו. דאלינאר וקאלאדין מדהימים, והם רחוקים מלהיות מושלמים (טוב, קאלאדין יותר, אבל יש לו את השריטות המעצבנות שלו שמונעות ממנו להיות מארי סו). בערפילאים אני פשוט פחות התחברתי לדמויות, אבל אני מניח שקלסייר הוא דמות שקשה לא לאהוב. את וין ממש שנאתי בספר הראשון, אבל היא משתפרת. בינתיים מהמקום שאני נמצא בספר השני, אני מתחיל להתחבר לדמות של אלנד (שגם לא סבלתי בספר הראשון). אה, וגם את סייזד. אין על סייזד~

בנוגע לחוק ומסג, אני מניח שזה דבר שאוכל לדבר עליו כשאסיים את השניים וחצי הספרים שנותרו לי מהערפילאים.
כנ"ל בנוגע לתאוריות על הקוסמייר. עד שלא אסיים את הערפילאים ואקרא את אלנטריס, אני מניח שזה חלק שנשגב ממני.

וטוב, בנוגע להאם זה שסנדרסון בגיל 42 זה צירוף מקרים או לא... אענה על זה בשנה הבאה ברשותך (;

דיון נחמד. השתדלתי לא לחפור כמו בדרך כלל... נראה לי שהצלחתי. בערך חח.
ח"ח, ריה~

M 2 D 2

30/08/2018

בגלל שאין לי כל כך כוח לכתוב הרבה מהטלפון אני אגיד בקצרה שאהבתי את כל הספרים שלו כאשר הטרילוגיה שהכי אהבתי היא גנזך אורות הסער למרות שהכרתי אותו בפעם הראשונה כשהתחלתי את הערפילאים ומיד התאהבתי בספרים שלו ומאז אני רק מחכה שיצאו ספרים חדשים שלו בתרגום לעברית. 

נ.ב הדמות האהובה עלי היא קלאדין אבל אני גם ממש אוהב את דאלינר ואת וין

Ashaman

30/08/2018

דמות אהובה - או syl או wit
ספר אהוב - words of radiance (אני חושב שהסוף של מחזור כישור הזמן יקח את מקומו, אבל מי יודע)
סופר טוב :)

אראגון

30/08/2018

גנזך אורות הסער. זה כל מה שצריך לומר. 

Red Sage

30/08/2018

קראתי רק את טרילוגיות מלחמת הנפילים והערפילאים וממש אהבתי את שניהן, בערפילאים סנדרסון יצר מספר מערכות קסם אחת על גבי השנייה וכולן מעניינות ומקובעות עם חוקים ומגבלות וממש נשאבתי בגלל זה

עריכה: הייתי באתר שלו וראיתי את כמות הספרים שהוא כתב שנכללים בקוסמייר וחשבתי "יותר מדי ברנדון בסנדרסון שלי"

Yosarin senpai

30/08/2018

אני כל כך שמחה שפתחו את הנושא הזה!

 • מתי התחלתם לקרוא את ספריו של סנרדסון, ומה היה הספר הראשון שלכם? התחלתי לקרוא את הספרים שלו שנה שעברה, כשחברה שלי קראה את "אלקטרז"- אז ניסתי גם. התאהבתי הספר מיד  (אהבתי במיוחד את ההערות של אלקטרז בתחילת הפרקים). חשבתי שלא יתכן שהוא יכתוב משהו טוב יותר, ואז מצאתי את "לב פלדה". וברגע שסיימתי את גנזך (בעברית) הבנתי שסוף סוף יש לי סופר מועדף. אגב, מישהו יודע איך אפשר לצור איתו קשר? כתובת מייל למשל?
 • מהו הספר האהוב עליכם פרי עטו ולמה? גנזך אורות הסער זאת הסדרה האהובה עלי, בלתי אפשרי לבחור ספר אחד.
 • מי היא הדמות האהובה עליכם מספריו, ולמה? יש יותר מידי. הוא פשוט כותב דמויות טובות ואמיתיות מידי.
 • ספויילר ל''מלחמת הנפילים''.
  קחו לדוגמה את "פרופ" (אני לוקחת אותו כי 1-את המעבר שלו הכי קל להסביר. 2-לא רוצה לחפור יותר מידי על גנזך.) תשוו בין האיש שדיוויד פוגש בתחילת הסדרה, מין "גיבור" ומודל הערצה קלאסי. ככל שהסדרה מתקדמת הוא הופך להיות יותר אנושי ואמיתי- בעיקר כי ההסתכלות של דייוויד עליו משתנה(וגם האניפורמציה לקורא), זה מאוד דומה לחיים האמיתיים ולהסתכלת שלנו על אנשים מסויימים. והאמת, אני פשוט מעריצה את הרעיון של החולשה שלו, זה כל כך פשוט, אמיתי וגאוני. לא ניראלי שיש מישהו שלא יכול להזדהות עם זה.
 • מה הופך את ברנדון לסופר מוצלח כל כך לדעתכם? אין לו סיגנון אחד ברור (כמו ריק ריירדן למשל). הוא מסוגל לכתוב הכל, ואפילו דמות שמופיע לקטע קצר נחרטת בזכרון ומרגישה אנימה יותר מאנשים אחרים. אין מילים כדי לתאר את הכשרון שלו בבנית עולמות ודמויות שונות לחלוטין. בדרך כלל אצל כל סופר אתם תמצאו דמות ש"חוזרת על עצמה", אצל ברנדון זה פשוט לא ככה. בחיים לא הייתי מנחשת שאותו סופר כתב את "מלחמת הנפילים" ואת "ערפילאים". @Otoshigami הסביר את זה בצורה הרבה יותר טובה ממני.

  מהי הסצנה האהובה עליכם מספריו? (לא לשכוח תגית ספוילר!) שאלה בלתי אפשרית, אולי: 

  ספויילר לכרך ב' של הספר הראשון, "גנזך אורות הסער"
  הקטע הכי קצר שאני הכי אוהבת זה כשקאלאדין פגש את שנינות
 • איזה ספרים שלו קראתם, ומה חשבתם עליהם? קראתי את כל הספרים שתורגמו לעיברית (חוץ מהסדרה החדשה של "ערפילאים")
 • האם קראתם את ההמשך לסדרת הערפילאים, "חוק ומסג", שיצא ממש לא מזמן? קניתי אותו, אני רוצה לקרוא את ערפילאים שוב לפני כן.
 • והכי חשוב -  שתפו תיאוריות על המשכי הספרים והקוסמייר! (כמובן, עם תגית ספוילר - וכתבו בכותרת ספוילר לאיזה ספר זה:) )
  זאת רק תאוריה לגבי גנזך וערפילאים
  בגנזך אורות הסער שנינות אומר לקאלדין ולדאלינר לכנות אותו "הויד", בערפילאים יש פסקה ממש קטנה שבה קאליסייר (ניראלי) פונה לאדם בשם "הןיד". סופרים לא נוהגים לחזור על שמות פעמיים- ובטח לא על שמות דמיוניים. ובדיוק עכשיו יצאה סדרת המשך לערפילאים, בדיוק כשהוא ממשיך להוציא את גנזך אורות הסער. צרוף מיקרים? אין סיכוי. אני דיי בטוחה ששנינות הוא איזו אישות-על או עובר בין מיימדים... לא אופתע אם הוא היה דמות שולית בעוד ספרים (אבל אני כן אופתע מזה שלא שמתי לב).
  ואני מוכנה להמר על הכסף (שאין לי) שג'אסנה לא מתה (אם כן, אז אני מתכננת התנקשות)

  אגב, עוד מישהו חוץ ממני משתגע מזה שכולם מתבלבלים בין השמות של "מלחמת הנפילים" ל"בני נפילים"? 

 

MrsJapan

30/08/2018

צוטט: ריין

אני כל כך שמחה שפתחו את הנושא הזה!

 • מתי התחלתם לקרוא את ספריו של סנרדסון, ומה היה הספר הראשון שלכם? התחלתי לקרוא את הספרים שלו שנה שעברה, כשחברה שלי קראה את "אלקטרז"- אז ניסתי גם. התאהבתי הספר מיד  (אהבתי במיוחד את ההערות של אלקטרז בתחילת הפרקים). חשבתי שלא יתכן שהוא יכתוב משהו טוב יותר, ואז מצאתי את "לב פלדה". וברגע שסיימתי את גנזך (בעברית) הבנתי שסוף סוף יש לי סופר מועדף. אגב, מישהו יודע איך אפשר לצור איתו קשר? כתובת מייל למשל?
 • מהו הספר האהוב עליכם פרי עטו ולמה? גנזך אורות הסער זאת הסדרה האהובה עלי, בלתי אפשרי לבחור ספר אחד.
 • מי היא הדמות האהובה עליכם מספריו, ולמה? יש יותר מידי. הוא פשוט כותב דמויות טובות ואמיתיות מידי.
 • ספויילר ל"מלחמת הנפילים"

   קחו לדוגמה את "פרופ" (אני לוקחת אותו כי 1-את המעבר שלו הכי קל להסביר. 2-לא רוצה לחפור יותר מידי על גנזך.) תשוו בין האיש שדיוויד פוגש בתחילת הסדרה, מין "גיבור" ומודל הערצה קלאסי. ככל שהסדרה מתקדמת הוא הופך להיות יותר אנושי ואמיתי- בעיקר כי ההסתכלות של דייוויד עליו משתנה(וגם האניפורמציה לקורא), זה מאוד דומה לחיים האמיתיים ולהסתכלת שלנו על אנשים מסויימים. והאמת, אני פשוט מעריצה את הרעיון של החולשה שלו, זה כל כך פשוט, אמיתי וגאוני. לא ניראלי שיש מישהו שלא יכול להזדהות עם זה.

 • מה הופך את ברנדון לסופר מוצלח כל כך לדעתכם? אין לו סיגנון אחד ברור (כמו ריק ריירדן למשל). הוא מסוגל לכתוב הכל, ואפילו דמות שמופיע לקטע קצר נחרטת בזכרון ומרגישה אנימה יותר מאנשים אחרים. אין מילים כדי לתאר את הכשרון שלו בבנית עולמות ודמויות שונות לחלוטין. בדרך כלל אצל כל סופר אתם תמצאו דמות ש"חוזרת על עצמה", אצל ברנדון זה פשוט לא ככה. בחיים לא הייתי מנחשת שאותו סופר כתב את "מלחמת הנפילים" ואת "ערפילאים". @Otoshigami הסביר את זה בצורה הרבה יותר טובה ממני.

  מהי הסצנה האהובה עליכם מספריו? (לא לשכוח תגית ספוילר!) שאלה בלתי אפשרית, אולי: 

  ספויילר לכרך ב' של הספר הראשון, "גנזך אורות הסער"
  הקטע הכי קצר שאני הכי אוהבת זה כשקאלאדין פגש את שנינות
 • איזה ספרים שלו קראתם, ומה חשבתם עליהם? קראתי את כל הספרים שתורגמו לעיברית (חוץ מהסדרה החדשה של "ערפילאים")
 • האם קראתם את ההמשך לסדרת הערפילאים, "חוק ומסג", שיצא ממש לא מזמן? קניתי אותו, אני רוצה לקרוא את ערפילאים שוב לפני כן.
 • והכי חשוב -  שתפו תיאוריות על המשכי הספרים והקוסמייר! (כמובן, עם תגית ספוילר - וכתבו בכותרת ספוילר לאיזה ספר זה:) )
  זאת רק תאוריה לגבי גנזך וערפילאים
  בגנזך אורות הסער שנינות אומר לקאלדין ולדאלינר לכנות אותו "הויד", בערפילאים יש פסקה ממש קטנה שבה קאליסייר (ניראלי) פונה לאדם בשם "הןיד". סופרים לא נוהגים לחזור על שמות פעמיים- ובטח לא על שמות דמיוניים. ובדיוק עכשיו יצאה סדרת המשך לערפילאים, בדיוק כשהוא ממשיך להוציא את גנזך אורות הסער. צרוף מיקרים? אין סיכוי. אני דיי בטוחה ששנינות הוא איזו אישות-על או עובר בין מיימדים... לא אופתע אם הוא היה דמות שולית בעוד ספרים (אבל אני כן אופתע מזה שלא שמתי לב).
  ואני מוכנה להמר על הכסף (שאין לי) שג'אסנה לא מתה (אם כן, אז אני מתכננת התנקשות)

  אגב, עוד מישהו חוץ ממני משתגע מזה שכולם מתבלבלים בין השמות של "מלחמת הנפילים" ל"בני נפילים"? 

 

לגבי התאוריה על שנינות
זה בבירור לא צירוף מקרים. אני כמעט בטוחה שזה כבר ידוע, אגב. שנינות הוא גם הויד, גם שנינות ואני חושבת שהוא מופיע גם באלנטריס - אבל אני לא בטוחה.

Yosarin senpai

30/08/2018

צוטט: MrsJapan
לגבי התאוריה על שנינות
זה בבירור לא צירוף מקרים. אני כמעט בטוחה שזה כבר ידוע, אגב. שנינות הוא גם הויד, גם שנינות ואני חושבת שהוא מופיע גם באלנטריס - אבל אני לא בטוחה.
תאורית שנינות
נכון. עכשיו כשאת אומרת את זה אני דיי בטוחה שהוא הופיע שם... שנינות אמור להיות איכשהו חוליה מקשרת בין הרבה מהספרים שלו (אם לא כולם). והוא דיי בבדאות יודע משהו, בהתחשב בסוף אחד הכרכים של רסיסים של אור...

 

Yosarin senpai

30/08/2018

למישהו יש תמונה של ג'אסנה/מטיל נשמה? זה יעזור לי מאוד...

Otoshigami

31/08/2018

@ריין  הו, וואי נכון. הסצנה של שנינות וקאלאדין עם הסיפור במדורה הייתה אחת הסצנות הכי מדהימות שקראתי אי פעם! לא יודע איך שכחתי ממנה חח.
ובנוגע לתמונה, נכון לזמן כתיבת הסיקור שלי, אני די בטוח שאין תמונה רשמית של ג'סנה. של מטיל נשמה יש... רק רגע:

ספויילר
twok_navani-2-webres.jpg
אוקיי, זה בערך. זה שרטוט שמיוחס ליומן של נאבאני שמייצג כביכול איך מרכיבים את מטיל הנשמה על היד.
מה שכן, מצאתי את הפאנארט הזה שמציג די יפה את האופן המקובל שבו אמור להיראות מטיל הנשמה על פי הספר, יחד עם ג'סנה:
ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªthe stormlight archive soulcasterâ¬â
עד כמה שזכור לי, זה תיאור שממש מתאים לכתוב.

 

Inhorman

31/08/2018

צוטט: MrsJapan
לגבי התאוריה על שנינות
זה בבירור לא צירוף מקרים. אני כמעט בטוחה שזה כבר ידוע, אגב. שנינות הוא גם הויד, גם שנינות ואני חושבת שהוא מופיע גם באלנטריס - אבל אני לא בטוחה.
ספויילר לאלנטריס/ערפילאים דור 1/חוק ומסג/הגנזך שתורגם שמדבר על איפה הויד נמצא
הויד הוא שנינות בגנזך, קשה שלא לשים לב אבל הוא מופיע בעוד המון מקומות. 
בערפילאים דור 1 הוא מופיע פעם אחת כמודיע של קלסייר ופעם נוספת שמו מוזכר כשוין מחפשת מודיעים בעיר של קט (שכחתי את שמה) אבל בסוף היא לא פוגשת אותו. 
באלנטריס הויד מופיע כקבצן או משהו כזה (לא זוכר בדיוק) שעוזר לסריני להעביר ציוד אל תוך אלנטריס (או משהו כזה, לא לסקול אותי אם טעיתי). (לשים לב, המתרגם משום מה תרגם את שמו כ"הואד") 
ובחוק ומסג שני האנשים שמארחים את המסיבה שווקס נמצא בה בתחילת הספר מדברים עם קבצן שתיאורו מתאים להויד. 

סנדרסון, לחפור או לקצר כי אני כותב מהטלפון?  

נחשפתי לסנדרסון לראשונה כשסיימתי את סדרת "כישור הזמן" שכידוע בגלל שהסופר שלה, רוברט ג'ורדן, נפטר לפני שהוא הספיק לסיים אותה ברנדון נבחר לתפוס את מקומו. לאחר מכן קראתי את הערפילאים, את הגנזך (שהרבה זמן חיכיתי שיגיע לספריה) ואז את אלקטרז. לאחר חיפושים רבים אדם מסוים שאולי יעדיף שלא אזכיר אותו בשמו אז לא אעשה את זה הביא לי את אלנטריס וזה היה מדהים (כאן המקום לציין שוב את תודתי העמוקה כלפי אותו אדם). 

אל הקוסמייר נחשפתי כאשר נכנסתי לקבוצה של דיונים על ספריו של ברנדון (איפשהו בין הקריאה של הגנזך לאלקטרז) והאירו את עיני לדבר המדהים הזה, לאחר מכן קראתי את כל מה שקראתי שוב פעם (את הקריאה מחדש של הערפילאים סיימתי יחסית לאחרונה, ממש לפני חוק ומסג) וראיתי המון דברים שלא זיהיתי בקריאה הראשונה, מה שרק מוכיח עוד יותר כמה שברנדון גאון. 

כמו שאמרתי, אני מהטלפון ולכן לא אחפור יותר מדי אבל אשמח להשתתף בדיונים. 

Yosarin senpai

31/08/2018

צוטט: Inhorman
ספויילר לאלנטריס/ערפילאים דור 1/חוק ומסג/הגנזך שתורגם שמדבר על איפה הויד נמצא
הויד הוא שנינות בגנזך, קשה שלא לשים לב אבל הוא מופיע בעוד המון מקומות. 
בערפילאים דור 1 הוא מופיע פעם אחת כמודיע של קלסייר ופעם נוספת שמו מוזכר כשוין מחפשת מודיעים בעיר של קט (שכחתי את שמה) אבל בסוף היא לא פוגשת אותו. 
באלנטריס הויד מופיע כקבצן או משהו כזה (לא זוכר בדיוק) שעוזר לסריני להעביר ציוד אל תוך אלנטריס (או משהו כזה, לא לסקול אותי אם טעיתי). (לשים לב, המתרגם משום מה תרגם את שמו כ"הואד") 
ובחוק ומסג שני האנשים שמארחים את המסיבה שווקס נמצא בה בתחילת הספר מדברים עם קבצן שתיאורו מתאים להויד. 

סנדרסון, לחפור או לקצר כי אני כותב מהטלפון?  

נחשפתי לסנדרסון לראשונה כשסיימתי את סדרת "כישור הזמן" שכידוע בגלל שהסופר שלה, רוברט ג'ורדן, נפטר לפני שהוא הספיק לסיים אותה ברנדון נבחר לתפוס את מקומו. לאחר מכן קראתי את הערפילאים, את הגנזך (שהרבה זמן חיכיתי שיגיע לספריה) ואז את אלקטרז. לאחר חיפושים רבים אדם מסוים שאולי יעדיף שלא אזכיר אותו בשמו אז לא אעשה את זה הביא לי את אלנטריס וזה היה מדהים (כאן המקום לציין שוב את תודתי העמוקה כלפי אותו אדם). 

אל הקוסמייר נחשפתי כאשר נכנסתי לקבוצה של דיונים על ספריו של ברנדון (איפשהו בין הקריאה של הגנזך לאלקטרז) והאירו את עיני לדבר המדהים הזה, לאחר מכן קראתי את כל מה שקראתי שוב פעם (את הקריאה מחדש של הערפילאים סיימתי יחסית לאחרונה, ממש לפני חוק ומסג) וראיתי המון דברים שלא זיהיתי בקריאה הראשונה, מה שרק מוכיח עוד יותר כמה שברנדון גאון. 

כמו שאמרתי, אני מהטלפון ולכן לא אחפור יותר מדי אבל אשמח להשתתף בדיונים. 

תאורית שנינות הויד הקבצן
אז מה לדעתכם ההסבר לזה? לי יש שני תאוריות:
1- הוא עובר בין מימדים
2- לערפילאים, גנזך ואטלנטריס יש סוג-של אווירה דומה. מה אם זה בעצם אותו עולם, רק זמנים שונים?

Inhorman

31/08/2018

צוטט: ריין
תאורית שנינות הויד הקבצן
אז מה לדעתכם ההסבר לזה? לי יש שני תאוריות:
1- הוא עובר בין מימדים
2- לערפילאים, גנזך ואטלנטריס יש סוג-של אווירה דומה. מה אם זה בעצם אותו עולם, רק זמנים שונים?
ההסבר (מכיל ספוילרון לרסיסים של אור) 
ההסבר ידוע, בקוסמייר (היקום שרוב ספרי סנדרסון נמצאים בו) ישנם שלושה מישורי קיום (או משהו כזה, לא מבטיח לדייק בשמות של מונחים): המישור הגשמי, בו העלילה מתרחשת, המישור המחשבתי (או הקוגניטיבי) שמתבסס על המחשבות על דברים והמישור הרוחני שבו נמצאת בעצם המהות של דברים, קשה לי להסביר עליו כי אני לא באמת יודע עליו מספיק אבל ידוע שהוא לא תלוי מקום ועוד כמה דברים.
העניין הוא כזה, מכיוון שאנשים לא חושבים על החלל אין לו כמעט נוכחות במישור המחשבתי ודלגני עולמות (למשל הויד) משתמשים בזה בשביל לדלג על החלל במעבר בין העולמות.
דוגמא טובה לכך אפשר לראות בצללעולם ברושאר שבו מה שים במישור הגשמי הוא היבשה וזאת מכיוון שצללעולם הוא המישור המחשבתי ברושאר ואנשים חושבים על הים הרבה פחות מעל היבשה. 
 

Yosarin senpai

31/08/2018

צוטט: Inhorman
ההסבר (מכיל ספוילרון לרסיסים של אור) 
ההסבר ידוע, בקוסמייר (היקום שרוב ספרי סנדרסון נמצאים בו) ישנם שלושה מישורי קיום (או משהו כזה, לא מבטיח לדייק בשמות של מונחים): המישור הגשמי, בו העלילה מתרחשת, המישור המחשבתי (או הקוגניטיבי) שמתבסס על המחשבות על דברים והמישור הרוחני שבו נמצאת בעצם המהות של דברים, קשה לי להסביר עליו כי אני לא באמת יודע עליו מספיק אבל ידוע שהוא לא תלוי מקום ועוד כמה דברים.
העניין הוא כזה, מכיוון שאנשים לא חושבים על החלל אין לו כמעט נוכחות במישור המחשבתי ודלגני עולמות (למשל הויד) משתמשים בזה בשביל לדלג על החלל במעבר בין העולמות.
דוגמא טובה לכך אפשר לראות בצללעולם ברושאר שבו מה שים במישור הגשמי הוא היבשה וזאת מכיוון שצללעולם הוא המישור המחשבתי ברושאר ואנשים חושבים על הים הרבה פחות מעל היבשה. 
 

האמת שעד שניתקלתי בפורום הזה, לא שמעתי על הקוסמייר. תודה על ההסבר!

ספויילר "רסיסים של אור"
כששנינות דיבר עם שאלאן כשהיא הייתה ילדה, הוא שואל למה קוראים לכלבים "כלבי גרזן" ושיש מקומות שקוראים לו רק כלב. אילו ספרים נכללים בתוך הקוסמייר? לפי זה יתכן שהוא הופיע גם במלחמת הנפילים/אלקטרז

Inhorman

31/08/2018

צוטט: ריין

האמת שעד שניתקלתי בפורום הזה, לא שמעתי על הקוסמייר. תודה על ההסבר!

ספויילר "רסיסים של אור"
כששנינות דיבר עם שאלאן כשהיא הייתה ילדה, הוא שואל למה קוראים לכלבים "כלבי גרזן" ושיש מקומות שקוראים לו רק כלב. אילו ספרים נכללים בתוך הקוסמייר? לפי זה יתכן שהוא הופיע גם במלחמת הנפילים/אלקטרז

הו, אז חשפתי אותך לקוסמייר? [מחכך ידיים בזדוניות] 

בכל מקרה לשאלתך, כדור הארץ הוא לא חלק מהקוסמייר, אבל סקדריאל (העולם של הערפילאים) כן ובו יש כלבים, אולי גם בעולמות אחרים אבל אני לא בטוח אז לא אתבטא בעניין. 

Liroli

07/09/2018

יש לי את דרך המלכים א' וממש חיכיתי לקרוא את זה כי שמעתי על זה המלצות שזה מדהים. ואז הגיע הרגע, התחלתי לקרוא וניסיתי איכשהו להבין מה לעזאזל קורה. אמרתי לעצמי שאני אתן לזה צ'אנס. בעמוד 100 פשוט התייאשתי כי באמת שלא הבנתי כבר מה הולך עם הסיפור...אני לא מזלזלת בו או משהו, זה אומר שהכתיבה שלו באמת על רמה ואולי מבלבלת אפילו. אותי היא ממש בילבלה.

אני כן מתכננת אבל לחזור לזה מתישהו...

Yosarin senpai

30/09/2018

בבקשה תגידו לי שזה לא שקרvyi3kun.jpg

Otoshigami

30/09/2018

צוטט: ריין

בבקשה תגידו לי שזה לא שקרvyi3kun.jpg

אמת גמורה (:

היו שמועות על כך לאחרונה, ובשבוע שעבר זה נהיה רשמי. ללא ספק מצפה לאייקון הבא בקוצר רוח ^^

The orange dragon

10/12/2018

צוטט: The orange dragon
 • מתי התחלתם לקרוא את ספריו של סנרדסון, ומה היה הספר הראשון שלכם? לא זוכר מתי זה היה אבל זה היה לב פלדה
 • מהו הספר האהוב עליכם פרי עטו ולמה? זה כנראה "הערפילאים: באר האלוהות" בגלל שהוא נכנס קצת יותר לאלומינטיקה מהקודם ובגלל שלא ממש אהבתי את הסוף של השלישי
 • מי היא הדמות האהובה עליכם מספריו, ולמה? לסטיבורנס הידוע בתור קפצן מהערפילאים, אני די אוהב את השינוי שהוא עבר בגיבור העידנים.
 • מה הופך את ברנדון לסופר מוצלח כל כך לדעתכם? אני אוהב את הספרים שלו, לא יותר מסובך מזה
 • איזה ספרים שלו קראתם, ומה חשבתם עליהם? קראתי את סדרת מלחמת הנפילים, אהבתי את האקשן והחשיבה של דייויד על החולשות של הנפילים, אבל לא ממש אהבתי את הסוף 
  קראתי גם את העידן הראשון של הערפילאים, מאד אהבתי את הספרים, הדמויות, האלומנטיקה והסיפור היו מאד מעניינים. האלומנטיקה והיכולות האחרות בעיקר. אבל עוד פעם הסוף טיפה קושר את הכל בסרט יפה בצורה שלא כל כך אהבתי
 • האם קראתם את ההמשך לסדרת הערפילאים, "חוק ומסג", שיצא ממש לא מזמן? לא, אני עכשיו פעם ראשונה שמעתי ואני לא יכול לחכות לקרוא אותו

עדכון: עכשיו התחלתי את "חוק ומסג". רק הגעתי לפרק 4 אבל עד עכשיו אני אוהב את הספר. זה מדהים איך סנדרסון הצליח לשלב את האלומינטיקה והתכמות בחברה שקרובה יותר לחברה של ימינו מאשר לימי הביניים. גם הרעיון של דו-כוח מאד מעניין ופותח דרך להרבה שימושים וקרבות מעניינים. כנראה יהיה לי עוד להגיד על הספר אחרי שאני אקרא עוד ממנו, שזה בדיוק מה שאני חוזר לעשות.