legopart

30/05/2018

"מתמצאת בקול ובריח החרב שלך חוצאת את דרכה ופוגעת במטרה. זו דרך שוממת. זו דרך שוממת. כאלו אומללים החיים." 
(מתוך שיר שמושמע בפתיחה)

 

רציתי לפני הסיקור שאני משכתב אותו בשנית לכתוב הערה קטנה בנושא.

לראשונה הכרתי את דמותו של זטואיצ'י בסרט שנעשה בשנת 2003 כריימיק  סרט עם השחקן הראשי 'טקאשי קיטאנו' שמשחק לרוב בסירטי Mafia עם רציחות.
חייב להגיד שעד היום אני נורא נגעל מהסרט הזה, ואני ממש ממליץ לאנשים להתרחק ממנו כמו מאש! 
Zatoichi_Columbia.jpg
כמו כן אציין שיוצר המנגה של וואן פיס "אייצ'ירו אודה" כמעריץ של הדמות שגילם השחקן המנוח 'שינטרו קטצ'ו' יצר דמות בקומיקסים שלו בשם "אדמירל פוג'יטורה" שגם הוא דמות של סייף עיוור, רק עם כוחות חזקים שלוקח השראה מהדמות של זטואיצ'י.... וזה קצת פחות קשור.

fujitora_zatoichi-300x146.jpg

//במסגרת סרטי סמוראיים, במסגרת סרטי ZATOICHI הסייף העוור 

בחרתי לסקר על סרט 17 כי הוא קיבל הרבה ביקורות טובות  ואפילו 2 סרטים שעשו לו ריימיק, נראה לי אמריקאיים שעליהן לא אדבר.
לכן הוא היה הראשון שראיתי בסדרת הסרטים הזו (אני מתכוון לסיים אותה בחודשים הבאים כשיהיה לי זמן)

 

ichi17.jpg

שם הסרט: Zatoichi Challenged
שנת יציאה: 1967
תמונת פוסטר: 1, 2
כותב:  RUOZO KASHARA 
במא:  ​Kenji Misumi
מפיק:Ikuo Kubodera
ז'אנר: Jidaigeki ("סמוראים"), פעולה
שפה: יפנית 
משך הסרט: 150 דקות
שחקן ראשי: Shintaro Katsu 'שינטרו קטצ'ו' 
שקנים נוספים: Jushiro Konoe, Miwa Takada, Yukiji Asaoka
לפי סיפוריו של KAN SHIMOZAWA

V2OreQ4.jpg

*תקציר:

סדרת סרטי זטואיצ'י: סדרת הסרטים שנעה בין 1962-1973 (26 סרטים) עם השחקן הראשי 'שינטרו קטצ'ו. העוסקת בנווד עוור שבקיא מאוד באמנות החרב.

הסרט מתחיל כשגיבורינו 'איצ'י' (זטואיצ'י) מתאכסן באכסנייה ששם מנצלים את זה שהוא עיוור וממקמים אותו בחדר שבו נמצאת דיירת נוספת עם ילד כאשר ממוקם רק מחסום עץ קל בינם, הוא לא מתרגז על כך. 
הדיירת הנוספת גוססת ולפני שמתה נותנת לו תליון ומבקשת שייקח את הילד שלה לאביו, אמן בשם 'סוקיצ'י' שגר בעיר מרוחקת 'מיאבר'. 
כמו בסרטים והסדרות הטובות (צ'רלי צ'פלין הנער, ומצויירים כמו סמוראי ג'ק וכנראה יש עוד מלא דוגמאות) הוא מקבל על עצמו להיות בייביסיטר של ילד קטן ושובב 'יוטה' שנצמד אליו לאורך כל המסע. 
לאורך כל המסע הילד מצייר כל הזמן תמונות של אימו ואפילו מצייר אותה על החול ומכך איצ'י מבין שיש לו כשרון ציור ושהוא מצייר תמיד את אימו בפנקס. 

gmIgbgR.jpg
בהמשך הסרט הוא מגלה שאביב של הילד 'סוקיצ'י' עובד אצל מפיונר 'גנזו' במפעל לייצור כלי חרס שעבורם הוא מצייר את התמונות ומחזיקים אותו שם כשבוי ולא נותנים לו ללכת בטענה שהוא צריך להשאר ולהמשיך לעבוד עבורם. 
כש'איצ'י' מוצא ופוגש את 'סוקיצ'י' שמנסה לבצע בריחה מהמקום הוא מספר לו על האישה שמתה ואכן הוא זוכר אותה למרות שהם נפרדו לפני שנים והיו רק חודש ביחד והוא לא ידע את זה שהיה לה ילד ממנו. 
לכן לא היה מוכן לקבל את המידע הזה עד ש'איצ'י' הראה לו את התליון ואמר שהוא נשלח מהאישה ההיא להביא את הילד לאביב והראה לו דף מהפנקס של הילד ואת העובדה שהוא יודע לצייר וצייר הרבה מאוד את דיוקנה של אמו, מה שמעיד שהילד מוכשר וירש את הכישרון מאביב (מצפייה שנייה תבינו יותר לעומק מה הוא באמת צייר ומה הופיע בפועל בדף הנייר ש'איצ'י '  - זה באמת מרגש!!!) אבל זה מה ששכנע אותו לקחת את הילד. 
הקרבות המשמעותיים בסרט היו מול אנשיו של 'גנזו' ומול הסמוראי שנשלח מההמשלה 'תצ'ורו אקטסוקה' לעצור את מפעלו של 'גנזו' ולהרוג את כל האנשים שקשורים אליו ועבדו עבורו (שזה אומר שהוא רוצה להרוג את אביב של הילד שרק עתה נפגשו.)

jBUlUZS.jpg

**דעה אישית:
סרט מצויין שבו מוצג קרב חרבות מצויין ומרגש מההתחלה ועד סופו. 
מאוד ממליץ על הסרט גם בגלל סגנון העלילה והאופי המיוחד של "אמן החרבות העוור".
בגדול, חוות הדעת שלי על כל הסרטים של זטואיצ'י היא על האופי המדהים שלו, עם עיניים סגורות שפשוט נלחמת למען הזולת ובעל לב כל כך טוב, שכל רגש שמולבש עליו מועבר לצופה עד העצם. אתה מרגיש את הכאב שלו, את הדמעות שלו, את הבדידות ותחושת הצדק שלו.
כשבפועל הוא עוור ונווד.
היו בסרט רגעים מרגשים שממש מבחינים בו כיצד הוא מאמץ את העיניים להפתח ולראות ובתגובה הן רק מתגלגלות כלפי מעלה ובמהלך הקרבות או כשהוא הולך הוא מכופף ונוטה ליפול על הקרקע, כן במהלך הקרב הוא נופל על הרצפה ובמדרגות ועדיין לא מוותר. 
למרות כל זאת הוא לוחם חרב מאוד מוכשר, חזק , פיקח, טוב לב וישר. 
מבחינתי זה היה אחד הסרטים המרגשים שראיתי במיוחד בגלל עומק הדמות שממש חשים אותה בצורה מעמיקה במהלך כל הסרט.


תמונות:

ספויילר
GsWTn6i.jpg
gmSKJ1h.jpg
BlukpGa.jpg
jBUlUZS.jpg
FBK1zh8.jpg

סצ'נת הקרב של הסרט שאולי תשכנע אתכם לצפות בו (תראו מהאמצע)

ציון כללי: (רק כי זה סרט ישן מאוד) הוא מקבל 8.1/10 {כאשר הסרט לא נופל מסרטים שהיו מקבלים גם 10/10}

Neymar

30/05/2018

נחמד