Ashifu-Sama

16/05/2018

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªGUNDAM THE ORIGINâ¬â

בעידן שלנו, גאנדם הפכה להיות סדרה שממש קשה להכנס אליה. עם עשרות של סדרות, יקומים ועונות, מאות פרקים, סרטים, אובות, אונות, מנגות, נובלות ועוד, לצופה המתחיל אין מושג ירוק מה הוא צריך לעשות בשביל להכנס לגאנדם.
אני בטוח שלכל אחד מכם עלתה בראש המחשבה "וואי אולי אני אנסה גאנדם!" אבל מהר מאוד הבלבול שנכנסתם אליו מנע מכם להתחיל. סוגיה טרגית זו קרתה אף לי בעבר, אך היום, אפתור אותה לכולכם! אז תהדקו חגורות, ותתחילו לקרוא!

קריאה וצפייה מומלצת לכולם, גם לבכיינים שאומרים "א-אבל אני לא אוהב מכה:(" שהמכה היחידי שהם ראו זה גורן לאגן וקוד גיאס!

 

חשוב לציין: למי ש"פוחד" שזה פרנצ'ייז גדול מדי, ארוך מדי וכו'. כל סדרת גאנדם היא סדרה בשל עצמה ונכתבה כנראה גם בהפרש מהשניה, ככה שאתם יכולים לצפות לסופים סגורים ולעצור מתי שתרצו.
(ז"א שאתם יכולים לראות את הסרטים של המקורי, להרגיש מסופקים ויאללה ביי)

המאה האוניברסלית


מה זה בעצם? ציר הזמן המקורי של גאנדם, החל מהסדרה המקורית Mobile Suit Gundam ועד היום. הוא מכיל את המספר הרב ביותר של הסדרות וכנראה גם הכי אייקוני. סיכוי גדול שכל תוכן של גאנדם שנחשפתם אליו עד היום בלי לחפש יותר מדי היה מפה. הוא מכיל את היסודות של גאנדם ואת הבסיס לכל העיצובים האייקונים שהפרנצ'ייז מציע.

על מה מסופר? בעתיד היחסית-רחוק רוב בני האדם עזבו את כדור הארץ על מנת לגור במושבות בחלל שמחולקות לקבוצות הנקראות "צדדים". על מנת לחגוג את העידן החדש, התחילו לספר את השנים מחדש תחת השם המאה האוניברסלית (Universal Century). העניינים מסתבכים כשצד 3, 'הנסיכות של זאון' מכריז על עצמאות מהפדרציה של כדור הארץ ויוצא נגדה למלחמה, שלדורות תזכר כאסון הנורא בהיסטוריה של האנושות. סימן ההיכר הגדול ביותר של הסדרות הוא התלבושות של הפדרציה והנסיכות של זאון, כמו כן העיצוב המקורי של הגאנדם RX-78-2.

איפה מתחילים? Mobile Suit Gundam, הסדרה המקורית משנות ה-70, היא ההתחלה של הכל ודרושה כדי שתבינו את שאר הסדרות.
כעקרון לסדרה יש קצב התקדמות איטי ודי מביך, אך היא קובצה על ידי היוצר המקורי יושיוקי טומינו ל-3 סרטים, ככה שההמלצה האמיתית היא להתחיל מהם.

נ.ב למי שזה הספיק לו, לכו להערות בסוף לפני שאתם בורחים.

 

הסדרות שהיא מכילה (בסדר כרונולוגי)


ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªGUNDAM THE ORIGIN ANIME SNAPSHOTâ¬âGundam: The Origin - מ.א 0068

מה זה? סיפור המקור של המאה האוניברסלית, כעשר שנים לפני גאנדם המקורי. מספר את ההיסטוריה של נסיכות זאון ומה הוביל אותה למרוד בפדרציה 10 שנים מאוחר יותר. הסיפור ברובו מסופר מנקודת מבטו של שר אזנאבל היריב של גיבור גאנדם, אמורו ומציג את קורות חייו החל מילדותו ועד הפיכתו לשר אזנאבל המוכר והאימתני (והסופר מגניב).

שווה צפייה? כן (מומלץ בחום)

ולמה זה? הסיפור הוא אדפטציה לחלק ממנגה שמספרת מחדש את גאנדם המקורי בצורה טובה יותר. הוא גורם לסיפור המקורי של גאנדם להשמע יותר הגיוני וגורם לנו להעריך חלק מהדמויות בצורה הרבה יותר גדולה מאשר שהערכנו אותן בעת הצפיה במקורי. הכתיבה נפלאה, הפסקול מצויין ובגלל שהפרקים מוקרנים קודם כל בקולנוע דאגו לנו לתקציב לא קטן שדואג שהפרזנטציה תהיה מהממת.
+ זה על פאקינג שר, פאקינג כולם אוהבים את שר.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªMS IGLOO SNAPSHOTâ¬â
MS IGLOO - מ.א 0079

מה זה? DVD שיצא בשנת 2004, מראה עוד קצת פרטים על המלחמה ומספר על צוות המהנדסים של זאון ועל החפזון שלהם לפתח טכנולוגיה חדשה.

שווה צפייה? לא ראיתי האמת, אבל הבנתי שזה לא כ"כ מעניין, רק למי שרוצה עוד מידע לגבי למה הצד המנצח ניצח + חרא CGI.

 

 

Mobile Suit Gundam - מ.א 0079 - 0080ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªGUNDAM 0079  AMURO VS CHAR SNAPSHOTâ¬â

מה זה? הסדרה המקורית והראשונה מבחינת יציאה של גאנדם. מספרת את הסיפור של אמורו, ילד שבלית ברירה צריך לנהוג בגאנדם ולהצטרף למלחמה כשהמושבה שלו נהרסת.
הסיפור מתמקד בעיקר ביריבות בין אמורו לשר אזנאבל ובקרבות הרבים של אמורו וצוות White Base נגד שושלת הזאבי השולטת בנסיכות של זאון

שווה צפייה? כן! (מומלץ בחום)

ולמה זה? אי אפשר להכנס למאה האוניברסלית מבלי לראות את המקור, ככה שאין אפילו ברירה. אך אי אפשר להתעלם מזה שהסיפור מצויין, הדמויות מעניינות ולמרות האנימציה העתיקה של שנות השבעים וסגנון הציור הטיפה ילדותי, הקרבות מעולים. מציג אפיקת חלל שמזכירה שילוב של מלחמת העולם השניה וStar Wars,כן כן. מומלץ בחום לראות את הסרטים במקום הסדרה כדי לא להרדם מהקצב ובשביל ההרגשה הסינמטית.

 

 

The 08th MS Team - מ.א 0079 - 0080ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªGUNDAM 08TH MS SNAPSHOTâ¬â

מה זה? סיפור על יחידת גאנדם בחזית המזרח-אסיאתית. סיפור על אהבה אסורה בין חייל של הפדרציה וחיילת של הנסיכות.

שווה צפייה? כן

ולמה זה? אמנם הסיפור לא משאיר טביעת רגל ענקית בעולם של גאנדם, אבל עם קאסט מקסים של דמויות ורובטים שנראים די מגניב, היד של ההמלצות קלה על ההדק. נחמד לראות את המלחמה גם מנקודת מבטם של חיילים שלא שייכים ליחידות המובחרות.

 

0080: War in the Pocket - מ.א 0079 - 0080ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªGUNDAM 0080 SNAPSHOTâ¬â

מה זה? צד 6 אמור להיות האיזור הניטרלי של המלחמה, אך כשהנסיכות שומעת שהפדרציה בונה שם גאנדמים הדגש על המילה אמור קצת נהרס.

שווה צפייה? כן

ולמה זה? "ספיישל כריסמס" שמראה איך עולמו של ילד קטן שחולה על מלחמה מתהפך כשהוא רואה אותה במו עיניו. יש קטעים מרגשים גם. הבעיה היחידה היא שהקול של הילד הזה מעיק.

 

 

Mobile Suit Gundam Thunderbolt - מ.א 0079 - 0080 ×ª×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªGUNDAM THUNDERBOLT SNAPSHOTâ¬â

מה זה? עוד סיפור על המלחמה, רק עם פאקינג ג'אז.

שווה צפייה? כן

ולמה זה? כבר אמרתי שיש ג'אז? לא, ברצינות, רובוטים נלחמים בחלל עם פאקינג ג'אז, זה פשוט מגניב. בנוסף לזה, אחד העיצובים הכי מגניבים שתראו אי פעם לגאנדם. אה וגם הדמויות טובות ולא זוכר אם ציינתי או לא אבל.. פאקינג ג'אזזזזזזזזז!!!!!

 

0083: Stardust Memory - מ.א 0083ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªGUNDAM STARDUST MEMORY SNAPSHOTâ¬â

מה זה? תקרית מסויימת גרמה לכך שאחרי המלחמה אתם כבר לא תרצו לעודד יותר את הפדרציה. בשביל להבין למה תאלצו לצפות.

שווה צפייה? כן (מומלץ בחום)

ולמה זה? לא הכרחי עבור עונה 2, אבל תגיעו אליה הרבה יותר מוכנים. הסיפור אפל יותר מבד"כ, כולל חלק מהקרבות הטובים ביותר והעיצובים הטובים ביותר של גאנדם אי פעם.
הדמויות קצת מציקות אבל יש להן את הרגעים שלהן.

 

 

Mobile Suit Zeta Gundam - מ.א 0087ת××× × ×§×©×ר×

מה זה? העונה שבאמת ממשיכה את המקור, AKA עונה 2. מספרת סיפור קצת יותר אפל. הפעם הפדרציה הפכה לחרא גמור, אז מה עושים? טרור חיובי!

שווה צפייה? כן (חובה להמשך ציר הזמן)

ולמה זה? אמנם דעת הכלל מאמינה שזטא היא העונה הטובה ביותר, אך אצלי היא לא ישבה בול בטעם. בכל זאת מעניינת מאוד, הביקורת על הפדרציה שמפתחת לקונפליקט תלת צדדי והעובדה ששר פאקינג אזנאבל משתף פעולה פעולה עם הטובים הם כנראה מה שהופכים את זטא להיות העונה האהובה ביותר של גאנדם. אילו רק הייתה לנו דמות ראשית אחרת...

 

Mobile Suit Gundam ZZ - מ.א 0088ת××× × ×§×©×ר×

מה זה? גנבי מתכות טיפשים הופכים להיות החיילים החשובים ביותר במאבק כנגד הנסיכות של ניאו זאון. פשוט בושה.

שווה צפייה? בבקשה אל

ולמה זה? וואו כמה שזה משעמם. זו גם קומדיה רק שהיא לא מצחיקה. משאירים רק את הדמויות הלא מעניינות בזטא ומוסיפים להן חבורה של פרחחים שהעולם היה יותר טוב בלעדיהם.
זה חלק מהקאנון, אבל הוא לא הכרחי ומוטב שיחד נכחיש אותו, למען עולם טוב יותר.

 

 

 

Char's Counterattack - מ.א 0093ת××× × ×§×©×ר×

מה זה? שר חוזר, רק שהפעם הוא שוב לא בצד של הטובים. סרט שסוגר סופית את היריבות ארוכת הימים של אמורו ושר ובכך את אירועי המאה האוניברסלית שהוצגו בהתחלה.

שווה צפייה? אחושרמוטה כן

ולמה זה? כל מי שראה את גאנדם המקורי נהנה בזכות אמורו ושר, מי לא ירצה לראות איך זה נגמר? כמובן שהסוף מספק, הקרבות מעולים, אמורו משחק פה את ההופעה הכי טובה שלו והכי חשוב, הרובוטים מגניבים טילים. 

 

Gundam Unicorn - מ.א 0096 ×ª×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªGUNDAM UNICORN SNAPSHOTâ¬â

מה זה? הסוף האמיתי של המאה האוניברסלית (עד כה). בנאג'יר הגבר צריך לנהוג בחכמה בגאנדם יוניקורן(לא גיי) כדי לפתור עימות בין הפדרציה והצלע האחרונה שנשארה מנאו זאון על איזו קופסה מיסתורית. 

שווה צפייה? כן (מומלץ בחום)

ולמה זה? זמני יציאה איטיים דאגו שלפחות האנימציה תראה משגעת. הפסקול קול, הדמויות גם, הרובוטים גם ופאקינג גאנדם יוניקורן. יש וייב כיפי לאורך כל הסדרה והרצון לדעת מה יש בקופסה של לפלאס יגרום לכם להשאר לראות עוד ועוד.

Gundam F91 - מ.א 0123ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªGUNDAM F91 SNAPSHOTâ¬â

מה זה? רגע לא אמרתי שיוניקורן האחרון? וול, זה יצא קודם ואני חושב שיוניקורן די מבטל את זה, מקווה שזו הייתה הכוונה לפחות.

שווה צפייה? לא

ולמה זה? פייסינג שרץ מהר יותר מסוניק, דמויות שלא קיבלו את הפיתוח המגיע להן ובכללי סיפור סביר שכבר לא מרגיש קשור למאה האוניברסלית (מזל שיש מדים של פדרציה אחרת לא הייתי יודע בכלל)

 

Gundam Victory - מ.א 0153ת××× × ×§×©×ר×

מה זה? כרגיל, ילדון צריך לנהוג בגאנדם כי אין ברירה, רק שהפעם הוא נגד אויבים מכוכב צדק.

שווה צפייה? אמרו לי שחרא, לא ניסיתי.

ולמה זה? פעם שעברה שאמרו לי לא לראות וראיתי הייתה ZZ, לא רציתי שזה יחזור על עצמו, בטח לא כשאומרים שזה גרוע פי כמה. מה גם שזה כ"כ רחוק מהאירועים של המקור שהקשר ביניהם מרגיש מקרי ואין שום זכר למה שהפך את המאה האוניברסלית למה שהיא, אז למה לטרוח?

 

 

 

הערות לסיום


וול מקווה שהמדריך הזה היה שימושי לכם, עכשיו לא רק שאתם יודעים מאיפה להתחיל, אלא גם איך לסיים! יש פה ה-כ-ל! (לפחות לגבי המאה האוניברסלית)
לא מאמין שרשמתי בשביל ספין כ"כ הרבה מידע שכנראה שרובו לא יקרא (אבל היי, עשיתי את זה כי נהנתי!)
המדריך נכתב בהשראת מדריך מANN, ככה שאם מישהו ראה את המקור שלא יתבלבל.*
לגבי מה לראות או לא לראות, תזכרו שזו רק דעתי ואתם יכולים לחלוק עליה בכל יום. מצידי תדלגו על האובות המגניבות אבל תראו F91, חברים לא נהיה, אבל לפחות ראיתם גאנדם :)
אם מספיק אנשים ימצאו את המדריך הזה שימושי תקבלו ביום מן הימים חלק ב' לגבי היקומים האחרים של גאנדם (AKA איפה שאתה רואה עונה אחת וסיימת ואי אפשר להסתבך באמת).
אם קראתם הכל או אפילו רק חלקים שנחוצים לכם כרגע, נסו להביע הערכה, כי זה לקח לי זמן וזה סופר ישמח אותי. 
אז יאללה, כמובן שאתם מוזמנים להגיב לי הערות החל מטעמי אסתטיקה, ניסוח, או כל דברים שהפריע לכם. או אפילו, אם יש לכם לב, מה שאהבתם!

פרגנו בלייקים, תגובות וכל השטויות (תפיצו אמן)
ואם אור קורא את זה {מוניטין}

 

 

ItsTaco :D

16/05/2018

אני ככ אוהב את התמונות שאתה שם בנושאים שלך.

כבר הרבה זמן שרציתי לראות גאנדם, אולי עכשיו אתחיל לדרבן את עצמי

מרהאיתן

16/05/2018

קראתי הכל, תודה על ההשקעה, גם אם אראה גאנדם וגם אם לא המדריך היה מאוד מעניין

Senpai

16/05/2018

ואו אסיף, שאפו על ההשקעה!
רואים שאתה אוהב את גאנדם (כשדיברת על זה בסקייפ לא ידעתי שזו אנימה בכלל), ושנהנת בכתיבה.
קראתי הכל וזה נשמע די מעניין, אז אם לא אכפת לך אשמור את הנושא במועדפים ואנסה לצפות בזה בקרוב!
תודה על המדריך ~ 

 

(((Gaijin)))

16/05/2018

וול, אני לא רוצה להתחיל להשמיע קולות של "וואו אני בהחלט אצפה בזה"... אבל כן, אני אצפה בזה באיזשהו שלב אחרי שאטפל ב-PTW שלי
בכל מקרה, קבל את הערכה שלי, שקראתי את הכל מההתחלה ועד הסוף, בכך שאעיר על שגיאות כתיב:

איפה מתחילים? Mobile Suit Gundam, הסדרה המקורית משנות ה70, היא ההתחלה של הכל ודרושה כדי שתבינו את שאר הסדרות.
כעקרון לסדרה יש קצב התקדמות איטי ודי מביך, אך היא קובצה על ידי היוצר המקורי יושיוקי טומינו ל3 סרטים, ככה שההמלצה האמיתית היא להתחיל מהם.

 אות מוספית שבאה לפני מספר צריכה להיות מופרדת ממנה על ידי מקף. לכן זה יהיה "ה-70", "ל-3"

Mobile Suit Zeta Gundam - מ.א 0087

מה זה? העונה שבאמת ממשיכה את המקור, AKA עונה 2. מספרת סיפור קצת יותר אפל. הפעם הפדרציה הפכה לחרא גמור, אז מה עושים? טרור חיובי!

שווה צפייה? כן (חובה להמשך ציר הזמן)

ולמה זה? אמנם דעת הכלל מאמינה שזטא היא העונה הטובה ביותר, אך אצלי היא לא ישבה בול בטעם. בכל זאת מעניינת מאוד, הביקורת על הפדרציה שמפתחת לקונפליקט תלת צדדי והעובדה ששר פאקינג אזנאבל משתף פעולה פעולה עם הטובים הם כנראה מה שהופלכים את זטא להיות העונה האהובה ביותר של גאנדם. אילו רק הייתה לנו דמות ראשית אחרת...

"שהופלכים" :1

אבל זה מאהבה. BTW, איך סידרת את התמונות במקביל לטקטס? כשאני מנסה הכל מתפרק לי :/

Oppai Dragon

16/05/2018

בסביבות חנוכה רציתי להתחיל גאנדאם אבל ירדתי מהרעיון גם לאור העובדה שאין לי מושג הסדר וגם העובדה שאין לי זמן. עצם העובדה שאין לי זמן (יחסית) לא השתנתה, אבל עכשיו אני לפחות יודע איך להתחיל~ (ואולי אני אראה מתישהו, אני מקווה שיהיה לי זמן ושאולי אציח לראות גם אם קצת בחופש[??])

תודה על המדריך ועל ההשקעה, מקווה שאצליח להשתמש בו מתישהו~

 

Ashifu-Sama

16/05/2018

צוטט: (((Gaijin)))

וול, אני לא רוצה להתחיל להשמיע קולות של "וואו אני בהחלט אצפה בזה"... אבל כן, אני אצפה בזה באיזשהו שלב אחרי שאטפל ב-PTW שלי
בכל מקרה, קבל את הערכה שלי, שקראתי את הכל מההתחלה ועד הסוף, בכך שאעיר על שגיאות כתיב:

 אות מוספית שבאה לפני מספר צריכה להיות מופרדת ממנה על ידי מקף. לכן זה יהיה "ה-70", "ל-3"

"שהופלכים" :1

אבל זה מאהבה. BTW, איך סידרת את התמונות במקביל לטקטס? כשאני מנסה הכל מתפרק לי :/

תוקן בייבי. ותודה על הבונה כפרות.
בכ"מ לגבי התמונות אתה פשוט לוחץ עם העכבר על התמונה אחרי שהדבקת ומצמיד לשמאל (אתה תבין איך כשתלחץ)

Ashifu-Sama

16/05/2018

צוטט: Oppai Dragon

בסביבות חנוכה רציתי להתחיל גאנדאם אבל ירדתי מהרעיון גם לאור העובדה שאין לי מושג הסדר וגם העובדה שאין לי זמן. עצם העובדה שאין לי זמן (יחסית) לא השתנתה, אבל עכשיו אני לפחות יודע איך להתחיל~ (ואולי אני אראה מתישהו, אני מקווה שיהיה לי זמן ושאולי אציח לראות גם אם קצת בחופש[??])

תודה על המדריך ועל ההשקעה, מקווה שאצליח להשתמש בו מתישהו~

 

>אין לי זמן
תודה על התזכורת לציין במדריך את הדבר החשוב ביותר. אף אחד לא צריך להיות מאויים מהאורך של גאנדם, כי אפשר לעצור ישר אחרי כל סדרה ולהרגיש שלם. כל סיפור מקבל סוף סגור ככה שאתה יכול לעצור בכל נקודה ולהמשיך גם שלוש שנים אחרכך וגם אם לא תזכור הרבה, יש תזכורת בתחילת כל סדרה.

anilina

16/05/2018

קודם כל העיצוב, כבר עושה לי את היום :)

מדריך מעולה אסיף, מסביר הכל ופשוט ידידותי למשתמש, זה פשוט מדהים וכיף לראות את זה. 

הרבה זמן רציתי לראות גאנדם ומשיחות איתך הבנתי איך להתחיל, ועכשיו הרבה אנשים יוכלו להבין את הפרנצ'ייז הגדול "המפחיד הזה".

כרגע אני בסרט הראשון של הגאנדם וחייבת פה לצדד באסיף. ההתחלה דיי איטית ואפילו קצת משעממת, אבל אחר כך זה תופס קצב ופשוט כיף לראות את זה. תעשו לעצמכם טובה ותראו את זה (ומדברת מישהו שבעבר הדריפה קוד גיאס ואחת הסיבות המרכזיות זה בגלל "המכה" שיש שם).

(((Gaijin)))

16/05/2018

צוטט: anilina

קודם כל העיצוב, כבר עושה לי את היום :)

מדריך מעולה אסיף, מסביר הכל ופשוט ידידותי למשתמש, זה פשוט מדהים וכיף לראות את זה. 

הרבה זמן רציתי לראות גאנדם ומשיחות איתך הבנתי איך להתחיל, ועכשיו הרבה אנשים יוכלו להבין את הפרנצ'ייז הגדול "המפחיד הזה".

כרגע אני בסרט הראשון של הגאנדם וחייבת פה לצדד באסיף. ההתחלה דיי איטית ואפילו קצת משעממת, אבל אחר כך זה תופס קצב ופשוט כיף לראות את זה. תעשו לעצמכם טובה ותראו את זה (ומדברת מישהו שבעבר הדריפה קוד גיאס ואחת הסיבות המרכזיות זה בגלל "המכה" שיש שם).

אם כבר הזכרת את קוד גיאס - אני הדרפתי רק בגלל הציור... אוי. זה מכאיב לי פיזית בעיניים

Gyro

16/05/2018

חרא מדריך וחרא דבר TURN A GUNDAM הכי טוב אובייקטיבית

Ashifu-Sama

16/05/2018

צוטט: (((Gaijin)))

אם כבר הזכרת את קוד גיאס - אני הדרפתי רק בגלל הציור... אוי. זה מכאיב לי פיזית בעיניים

חרא עליך 
ציור של קלאמפ >>>>>>>>>

צוטט: Gyro

חרא מדריך וחרא דבר TURN A GUNDAM הכי טוב אובייקטיבית

כריש הומו בכלל לא ראית TURN A

Yammi Reckorrd San

16/05/2018

הסדרת גאנדאם האהובה עליי היא בכלל לא סדרת גאנדאם אוטנטית (G Gundam). במקום זה היא סיינט סאייה עם אקשן רומאנס מוגזם ורק במקרה הם נלחמים עם רובוטים שם. 

אם הולכים על סדרת גאנדאם אמיתית? אז ממה שצפיתי אין ספק שטארן א הכי טוב מהם. אבל יש לי עוד הרבה סדרות גאנדאם לצפות בהן.

Ashifu-Sama

16/05/2018

צוטט: Yammi Reckorrd San

הסדרת גאנדאם האהובה עליי היא בכלל לא סדרת גאנדאם אוטנטית (G Gundam). במקום זה היא סיינט סאייה עם אקשן רומאנס מוגזם ורק במקרה הם נלחמים עם רובוטים שם. 

אם הולכים על סדרת גאנדאם אמיתית? אז ממה שצפיתי אין ספק שטארן א הכי טוב מהם. אבל יש לי עוד הרבה סדרות גאנדאם לצפות בהן.

בדיוק אתמול התחלתי את G, כרגע זה אפיסודי וחמוד. זה נשאר אפיסודי לנצח או שבשלב מסויים יש עלילות של כמה פרקים? אני בסדר עם שניהם, סתם מעניין

Chef

16/05/2018

Someone finally does the dirty work.

אסיף, תודה. הבהרת את הטיימליין בצורה ברורה לעין ובנוסף הוספת את הסטייל ההומוריסטי ומהדוקדק שלך בכתיבה (שאני אישית מאוד אוהב).
לא יודע אם אתחיל גאנדם בזמן הקרוב, אבל אם איי-פעם ארצה להכנס לפרנצ'ייז, לא אהסס כי יש לי פה את המדריך שלך.

תודה רבה לך על ההשקעה יא מכוער כמו קוף! אוהב מלא.

Inhorman

16/05/2018

אסיף כל הכבוד על ההשקעה! (עכשין אחרי שאמרתי את זה נמשיך לעניינים החשובים יותר). 

זה בהחלט נראה נחמד, ואם אתה ממליץ על זה ומכור לזה זה בטח ממש טוב, אבל אני קצת עסוק כרגע בשביל להוסיף עוד סדרות לצפות בהן, אולי מתישהו בעתיד. 

נ.ב: הקטע שאתה כותב ליד התמונה בטח ממש נחמד במחשב אבל מהמובייל זה פשוט דוחס אותיות וקוטע מילים באמצע. 

Ashifu-Sama

16/05/2018

צוטט: Inhorman

אסיף כל הכבוד על ההשקעה! (עכשין אחרי שאמרתי את זה נמשיך לעניינים החשובים יותר). 

זה בהחלט נראה נחמד, ואם אתה ממליץ על זה ומכור לזה זה בטח ממש טוב, אבל אני קצת עסוק כרגע בשביל להוסיף עוד סדרות לצפות בהן, אולי מתישהו בעתיד. 

נ.ב: הקטע שאתה כותב ליד התמונה בטח ממש נחמד במחשב אבל מהמובייל זה פשוט דוחס אותיות וקוטע מילים באמצע. 

פורומים זה לא למובייל ידידי

Yammi Reckorrd San

16/05/2018

צוטט: Ashifu-Sama

בדיוק אתמול התחלתי את G, כרגע זה אפיסודי וחמוד. זה נשאר אפיסודי לנצח או שבשלב מסויים יש עלילות של כמה פרקים? אני בסדר עם שניהם, סתם מעניין

בהתחלה זה די אפיסודי, כי הסדרה מציגה את הדמויות שבעתיד תראה אותם כחלק מהטורנירים ובתור חברי צוות של דומון וריין. באיזור פרק 15 ממה שאני זוכר, מתחיל החלק היותר עלילתי. 

Ecchicide

16/05/2018

קיבלת {מוניטין} בייבי אבל זה לא תקף כאן
מגיב כאן תגובה רצינית מזה כמה חודשים נטו בגללך, אבל אני לא אהיה חנפן אלא כנה הפעם, למרות שאשמע כמו חנפן
סה"כ זה מאמר שאני יכול להשוות אותו לדו"ח מעבדה שקיבל 100 (בקטע טוב, חלקם נהדרים לקריאה ביניהם אלו שקיבלו 100, כי היו מתומצתים, הכילו בדיוק את המידע שהקורא צריך לדעת ולא כללו את השטויות הלא רלוונטיות שחפרו לבודק וכדומה)
אז בסך הכל, יש כאן בדיוק את מה שצריך, אקסטרה מלל למעוניינים (על למה, כמה, איך ולא רק איזה סדר)
ובסך הכל, תתרגם לאנגלית ותהיה מפורסם!
אבל אחלה מדריך, בטוח שישמש את עניני הטעם כאן איכשהו או לפחות יפתח אנשים למכה שהוא לא קוד גיאס או גורן לאגן וכו' וכו'
+ אחלה תמונות ועיצוב דף, מוניטין

Akagami no Shimon

17/05/2018

כתיבה מעולה! כל הכבוד, אסיף~ אם לא תכתוב עוד כאלה לא תקבל מוניטין מאור...

Ashifu-Sama

17/05/2018

צוטט: Akagami no Shimon

כתיבה מעולה! כל הכבוד, אסיף~ אם לא תכתוב עוד כאלה לא תקבל מוניטין מאור...

#מחזירים_את_המוניטין_לספין