Lapis-lazuli

28/04/2018

7212328.jpg

שם הסדרה: סטיבן יוניברס, שם במקור: Steven Universe

ז'אנר: מצויר, קומדיה, אקשן, מד"ב, דרמה

יוצר/ת: רבקה שוגר

מדובבים ומדובבות:

סטיבן- זאק קליסון / Zach Callison

פרל- דידי מגנו הול / Deedee Magno-Hall

אמתיסט- מיקאלה דיאטז / Michaela Dietz

גארנט- אסטל / Estelle

גרג- תום סקרפלינג / Tom Scharpling

לאפיס לזולי- ג'ניפר פז / Jennifer Paz

פרידוט- שלבי רברה / Shelbi Rabara

ג'ספר- קימבלרי ברוקס / Kimberly Brooks

קוני- גרייס רולק / Grace Rolek

לארס- מת'יו מוי / Mattew Moy

סיידי- קייט מיקוצ'י / Kate Micucci

רוז קוורץ- סוזן איגן / Susan Egan

תקציר כללי:

הסדרה סובבת סביב נער שמו סטיבן יוניברס. סטיבן אינו נער רגיל אלא חצי בן אנוש וחצי קריסטל ג'ם (Crystal gem - אבן קריסטל), האבן שלו היא רוז קוורץ והיא ממוקמת בביטנו. הוא ירש אותה מאימו, רוז קוורץ, שהייתה קריסטל ג'ם מלאה (וגם האבן שלה הייתה ממוקמת בביטנה). רוז התאהבה באביו של סטיבן, גרג, הביאה את סטיבן לעולם אך לשם כך נדרשה לוותר על עצמה וקיומה בשביל ללדת אותו. סטיבן גר בביץ' סיטי יחד עם הקריסטל ג'מס האחרות ועם אביו גרג. שלוש הקריסטל ג'מס שליוו אותו מהתחלו הן פרל, גארנט ואמתיסט. לאחר מכן מצטרפות גם קוני לאפיס ופרידוט. ההתחרשויות בסדרה מובילות לעברן של רוב הדמויות ולכמה מהתעלומות הגדולות, הגדולה ביניהן הוא עברה האמיתי של רוז.

9751620.gif

דמויות:

טוב, כל הספוילרים יהיו בספוילר.

סטיבן:

סטיבן הוא חצי נער אנושי וחצי קריסטל ג'ם. האבן שלו היא רוז קוורץ והיא ממוקמת בביטנו, הוא הבן של רוז קוורץ- קריסטל ג'ם מלאה וגרג- בן אנוש. סטיבן הוא דמות אופטימית וחיובית. סטיבן נדיב ותמיד מנסה ורוצה לעזור לכולם, כשאשר אינו מצליח סטיבן מוצא את עצמו במצב שבו אינו יודע מה לעשות וכיצד להתמודד עם הסיטואציה. סטיבן גדל ללא אימו אך קיימות דמויות נשיות רבות בחייו שמלוות אותו. ה3 הבולטות הן: גארנט, פרל ואמתיסט. סטיבן עובר שינוי משמעותי מתחילת הסדרה עד העונות האחרונות בו הוא גדל ומתגבר, מבין יותר טוב את האחריות המוטלת עליו וככל שהוא מתעמק במתחרש סביבו, בניסיון לעזרה ויותר מהכל- בעבר של אימו, הכל מתחיל להסתבך.

1043347.gif

ספויילר

בגלל עצם היותו קריסטל ג'ם, סטיבן קיבל כוחות מיוחדים שלא נראו קודם. הוא מסוגל לזמן מגן ובועת מגן, להיכנס לחדר שקט מעוצב עננים משלו, לרפות ולרחף. סטיבן הצליח לרפא את האבן השבורה של לאפיס לאחר שהוציא אותה מהמראה בעזרת הרוק שלו. לסטיבן יש אריה ורוד (הוא מכנה אותו באנגלית "Lion") האריה כנראה היה שייך לאימו והיא החזירה אותו מהמתים/ריפאתה אותה כשהיה במצב אנוש. סטיבן יכול למצוא חפצים של אימו ברעמתו של האריה ואף להיכנס לתוכה. בדומה לכך הוא יכול לעשות זאת עם חברו לארס. סטיבן הציל את לארס לאחר שמת, הוא החזיר אותו והפך אותו למעיין זומבי ורוד, שיערו של לארס הוא בצבע של שיערו של האריה וסטיבן יכול להיכנס מהשיער של האחד ולצאת משיערו של האחר. סטיבן הצליח לבצע פיוז'ן (fusion-מיזוג/איחוד) עם חברתו, קוני. שם הפיוז'ן שלהם הוא "סטיבוני" וזה פיוז'ן חזק במיוחד. במהלך קרב עם ג'אספר הצליח סטיבן לבצע פיוז'ן לראשונה עם קריסטל ג'ם, אמתיסט, וליצור את סמוקי קוורץ. סטיבן נידון למשפט בשם אימו על כך שהיא ניפצה את פינק דיימונד. סטיבן לקח את כל האשמה עליו אך ניצל מהמשפט בזכות לארס. סטיבן מנסה לחקור כיצד באמת התנפצה פינק דיימונד אבל זה רק מסבך אותו עוד יותר.

פרל:

פרל היא קריסטל ג'ם שנחשבת יקרה, מסוג פנינה. קריסטל הג'ם של פרל ממוקם במצחה. פרל הייתה חברה בקריסטל ג'מס עוד עם רוז והכירה אותה טוב. פרל משמשת כדמות אימהית דאגנית ועקשנית. פרל מקפידה לדאוג לסטיבן בכל רגע נתון. פרל תמיד דאגה כי סטיבן לא יצליח לבצע פיוז'ן כמו שצריך.

8978640.gif

ספויילר

פרל הייתה מאוהבת באימו של סטיבן, רוז קוורץ. פרל חוותה שיברון לב כאשר רוז בחרה בגרג ולא בה. משוער כי פרל שייכת בעצם לוואיט דיימונד, שכן, לכל דיימונד יש פרל משלה. לבלו דיימונד בלו פרל, צבעה של בלו פרל כחול כמו של הדיימונד שלה והאבן שלה ממוקמת בחזה כמו הדיימונד שלה. לילו דיימונד ילו פרל, צבעה של ילו פרל צהוב כמו של הדיימונד שלה והאבן שלה ממקומת בחזה כמו הדיימונד שלה. צבעה של פרל הוא לבן והאבן של ממוקמת במצח, כמו וואיט דיימונד, מכאן ניתן לשער כי היה ביניהן קשר. פרל מאוד מתקשה להתגבר על עברה תחילה, היא מאוד מתגעגעת לרוז אך לומדת להתגבר עליה. סטיבן ופרל מתחברים ופרל מתחילה להיות דאגנית כלפיו אך גם לשחרר. פרל ביצעה פיוז'ן עם רוז קוורץ שנקרא "ריינבו קוורץ". למרות הקשים שלה עם אמתיסט היא ביצעה איתה פיוז'ן מדהים "אופל". כאשר פרל הייתה צמאה לשלמות היא רימתה את גארנט בשביל לבצע את הפיוז'ן לסרדוניקס. יחד עם גארנט ואמתיסט הן יצרו את אלכסנדריט והביסו את מלכיט. סטיבן גילה כי פרל היא בעצם אבן שניתן להזמין למטרות שירות, כמו של הדיימונדס, אבל היא מרדה בהזמנה שלה בשביל להצטרף לרוז קוורץ. פרל מסוגלת לזמן מהאבן שלה חניתות והולוגרמות.

אמתיסט:

 אמתיסט היא קריסטל ג'ם שהאבן שלה ממוקמת בחזה. שלא כמו אמתסיט אחרות, היא נמוכה וקטנה אבל עדיין חזקה יותר מהן ומוכיחה את עצמה כדמות מלאת עוצמה. היא חצופה, משעשעת, עקשנית ושובבה. אמתיסט נוצרה בכדור הארץ כחלק ממשלחת מהומוורלד. אמתיסט לא משמשת דמות אימהית לסטיבן אלא מלמדת אותו לעשות שטויות אך גם להפיק מהן לקחים.

3845154.gif

ספויילר

אמתיסט היא הקטנה ביותר בחבורה של הקריסטל ג'מס. רוז קוורץ, אימו של סטיבן, היא זו שעזרה לה לכל אורך דרכה. אמתיסט מתקשה תחיל אך לאחר מכן מקבלת את עצם היותה "פגומה". סטיבן מסביר לה שהוא מעריץ אותה כך למרות שג'אספר לועגת לה וקוראת לה "בדיחה". סטיבן יוצר יחד איתה את הפיוז'ן "סמוקי קוורץ". פרל ואמתיסט חוו מחלוקות וניסו כמה וכמה פעמים להתמזג אך ללא הצלחה. בפעם בה הן היו צריכות להציל את סטיבן הן הצילחו ליצור את אופל. אמתיסט נבדלת מרוב הג'מס בגלל עצם היותה שונה במימדיה ושונה מהקריסטל ג'מס בזה שהיא נוצרה ב"גן הילדים" ולא בהומוורלד. אמתיסט מצליחה להתיידד לאט לאט עם פרידוט. לאמתיסט יש תחביב לשנות צורה. אמתיסט מסוגלת לזמן שוטים מהאבן שלה.

גארנט:

 גארנט היא המנהיגה הנוכחית של הקריסטל ג'מס לאחר רוז. אבניה ממוקמות בכפות ידיה. היא שקטה, רגועה, אינטיליגנטית, ממומשמעת והחזקה מבין כולם באותו הזמן. גארנט מתחילה כדמות מאוד מסתורית ולא ברורה אבל לאחר מכן היא מתפתחת רגשית ומביעה הרבה אהבה לסטיבן. גארנט היא דמות מאוד אימהית אך משחררת בחייו של סטיבן. גארנט נתפסת כמושלמת בעיניי הרוב.

5809955.gif

ספויילר

בהמשך מתגלה כי גארנט היא פיוז'ן של שתי אבנים, ספאייר ורובי. רובי היא חיילת מהמעמד הפשוט שהחוותה פיוז'נים פעמים רבות אך רק עם אבנים מסוגה. ספאייר היא אבן יקרה הניתנת לכל דיימונד, כיוון שבסאפייר היכולת לנבא את העתיד. סאפייר מסוגלת גם לרחף. גארנט היא פיוז'ן שמייצג את האהבה בין רובי וספאייר. רובי וספאייר התאהבו ורובי הצילה את ספאייר מפרל ובאותו הזמן הן קיומו פיוז'ן בטעות אל מול בלו דיימונד, לאחר מכן הן ברחו יחד וכך יכלו להתקיים בצורה של גארנט. רובי וספאייר הן הפכים שונים מה שהופך את גארנט למושלמת. גארנט יציבה בתכונותיה כיוון שהיא משלבת גם את התכונות של ספאייר וגם של רובי. לדוגמא: כעס וסלידה, שני הפכים שמתאזנים וחיים בשלווה בגארנט. גארנט רואה בפיוז'ן כמשהו טהור וקדוש ולכן מאוד מתעצבנת כאשר פרל מרמה אותה בשביל לבצע פיוז'ן. עם כל פיוז'ן חדש בין שתי אבנים גארנט מתרגשת יותר ויותר. גארנט אמרה כי פיוז'ן הוא לא שניים ולא אחד. גארנט הייתה מאושרת כשאשר סטיבן הצליח לבצע פיוז'ן לסטיבוני ולסמוקי. גארנט התרגשה לפגוש את רודונייט, פיוז'ן שמייצג קשר הדוק של אהבה. לגארנט יש שלוש עיניים אותן היא מסתירה מתחת למשקפי השמש שלה. הנשק של גארנט הוא מעין כפפות אגרופים ענקיות וחזקות. גארנט מסוגלת לראות את העתיד ולהעניק את היכולת לראות את העתיד. בהמשך גארנט מספרת לסטיבן, לארס, רודונייט וכמה אבנים נוספות בהומוורלד שעברו על החוקים של הומוורלד ונחשבות "פגומות", את סיפורה של רוז קוורץ. גארנט מספרת כי רוז ניפצה את פינק דיימונד.

קוני:

קוני היא החברה הכי טובה של סטיבן ומכירה מקרוב את כל הקריסטל ג'מס. סטיבן מאוהב בקוני ובהמשך רואים שגם קוני מרגישה משהו כלפיו. תחילה קוני הייתה ילדה ביישנית אך בהמשך היא מתגלה כדמות אמיצה ועצמאית.

6330016.gif

ספויילר

סטיבן מבצע את הפיוז'ן הראשון שלו עם קוני ויוצר את, סטיבוני. הפיוז'ן מעיד על כך שיש חיבור עמוק מאוד בין קוני לבין סטיבן. עם הזמן בעונה השנייה קוני מתחילה ללמוד סיף אצל פרל, פרל רואה בקוני את מי שתגן על סטיבן אפילו תמורת חייה כמו שהיא הגנה על רוז. לאחר מכן קוני מצטרפת לקריסטל ג'מס והיא בת האנוש הראשונה שחברה בקריסטל ג'מס. בזכות סטיבן קוני מסוגלת להתמודד עם הקשיים שהיא חווה ולומדת להתמודד עם טעויות שקורות. לקוני יש את החרב של רוז קוורץ, אמא של סטיבן. בפיוז'ן של סטיבוני קוני נותנת את מיומנויות הלחימה שהיא למדה אצל פרל. סטיבוני משתמשת בחרב של רוז שיש לקוני ובמגן של סטיבן. כיוון שהרבה חלקים חשובים בהתפתחות העלילה, סטיבן חווה כסטיבוני גם קוני חוותה אותם וחזתה בכל מני חלומות על קריסטל ג'מס, דיימונדס וכו'. גארנט לימדה את קוני וסטיבן לחיות בשלווה בתור סטיבוני בשביל שלא תיווצר התפרקות אם אחד מהם מרגיש קושי. קוני לומדת בסדרה להציג להוריה גם את הרצונות שלה ולא להיות רק מופנמת. קוני היא קוראת נלהבת של ספרות פנטזיה ומנסה למשוך גם את סטיבן לתוך זה. קוני באה לסטיבן רבות בשביל אימונים. 

פרידוט:

פרידוט היא ג'ם מהומוולרד שאבנה ממקומת במצחה. תחילה, פרידוט נשלחה כטכנאית שנשלחה ע"י הומוורלד בשביל לבדוק ולשפץ התקנות אחרונות על כדור הארץ. לכל אורך העונה הראשונה היא מהווה איום של הקריסטל ג'מס ומנסה להשמיד אותן. בהמשך תפקידה משתנה והיא הופכת לדמות אחרת ועומדת בבחירה של התלבטויות קשות.

3257539.gif

ספויילר

פרידוט חוזרת בעונה השנייה בתפקיד משמעותי יותר. כאשר היא חוזרת היא נתפסת ע"י הקריסטל ג'מס וכורתת איתן ברית לחיסול ה"אשכול" שנשתל ע"י הומוורלד בשביל להרוס את כדור הארץ. כשנתקלים בה לראשונה פרידוט נראית מרשימה ומאיימת אך זאת רק בגלל שלבשה חליפה משופרת. כשהיא נתפסת החליפה שלה נאבדת ומוסרת והיא נראית קטנה יותר ואף מעט משעשעת, בערך בגודלה של אמתיסט. בחלק האחרון של העונה השנייה היא לומדת להתגבר על מה שלימדו אותה בהומוולרד על כך שהכל פועל בהיררכיה וסמכות ואין מקום לרצונותיה ודעותיה ולומדת על חברות, קשרים וחיים, במיוחד בגלל סטיבן. בהמשך היא מכריזה על עצמה כחברה בקריסטל ג'מס. היא עצבנית ויכולה להיות חמת מזג אך לומדת מטעויות. בהמשך היא מגלה שיש לה יכולת לשלוט במתכות, אומנם היכולת שלה לקויה, אך היא מצליחה לזמן על ג'אספר חתיכה מתכתית כשהיא מאיימת על סטיבן ואמתיסט וכך לפוצץ אותה. לא ברור מה הנשק שלה. לפרידוט הייתה הזדמנות להסגיר את הקריסטל ג'מס לילו דיימונד אך היא בחרה למרוד בה ולהתחצף אליה. פרידוט חיה באסם של משפחת יוניברס יחד עם לאפיס.


לאפיס לזולי:

 לאפיס היא ג'ם מהומוורלד שבעת המנוסה נסדקה ונכלאה במראה. יותר מאוחר המראה נלקחת ע"י הקריסטל ג'מס. סטיבן מוצא אותה ומוציא את לאפיס ואחר כך גם מרפא את הסדק שלה. כאשר לאפיס משתחררת היא לא בוטחת בקריסטל ג'מס שכן השאירו אותה כלואה ובוטחת רק בסטיבן ולכן תוקפת אותן. מאוחר יותר לאפיס עוברת בחירות משמעותיות ודמותה משתנה.

1001848.gif

ספויילר

לאחר שסטיבן מרפא אותה לאפיס חוזרת להומוורלד ומספרת מה שידעה ועברה ונשלחת משלחת להשמיד את כדור הארץ וכשהכל נראה אבוד לאפיס משמידה את המשלחת. לאחר מכן לאפיס מצילה את הקריסטל ג'מס מג'אספר בכך שמבצעת איתה פיוז'ן ואז כולאת אותה בתחתית הים. לאפיס מקריבה את עצמה המון במהלך הסדרה בשביל דמויות שונות. בהמשך ג'אספר חוזרת ומבקשת מלאפיס שתעשה איתה פיוז'ן שוב ושיחזרו לצורת מלכיט, שהייתה פיוז'ן חזק ביותר. לאפיס מסרבת ואומרת כי זה לא בריא לשתיהן, כיוון שאומנם לאפיס אהבה להיות בצורת הפיוז'ן של מלכיט אך התחילה להיות צמאת כוח ולא הרגישה שלמה עם הפיוז'ן. לאחר התלבטויות ועזיבות לאפיס מחליטה להישאר בכדור הארץ. לאפיס מתחברת מחדש עם פרידוט ויחד שתיהן חיות עם חיית המחמד החדשה שלהן, באסם של משפחת יוניברס. האבן שלה ממקומת בגבה. ללאפיס היכולת לשלוט במים. לאפיס מסוגלת ליצור כנפיים ממים והרכיבה עליה את סטיבן כמה פעמים.

ג'אספר:

ג'אספר היא ג'ם מהומוורלד ואוייבת מושבעת של הקריסטל ג'מס. האבן שלה ממוקמת במקום האף שלה. ג'אספר מסרבת להראות כל חולשה ואו לקבל עזרה. ג'אספר מביעה בגלוי מה שהיא חושבת על כל אחד. ג'אספר בטוחה בשלב כלשהו שסטיבן הוא בעצם אימו, רוז.

6247774.gif

ספויילר

תחילה ג'אספר התנגדה בכל תוקף לפיוז'ן וכינתה אותם כ"טקטיקה זולה שנועדה רק בשביל להפוך ג'מס לחזקות יותר". לאחר שחוותה את הפיוז'ן עם לאפיס היא נהייתה צמאת כוח וגעגועים לפיוז'ן איתה ולכן התחננה בפניה לעשות זאת שוב. היא מבצעת פיוז'ן עם לאפיס לאחר שמובסת ע"י גארנט, פיוז'ן בעצמה. לאחר מכן כשג'אספר חוזרת בגן הילדים ונתקלת בסטיבן, אמתיסט ופרידוט, היא מבצעת פיוז'ן נוסף עם מפלצת פגומה. שכן, ג'אספר היא מטרת הנקמה של אמתיסט לאחר שג'אספר הביסה את אמתיסט וקראה לה "בדיחה". באותו הזמן סטיבן אמר לאמתיסט שהוא חושב שהיא מדהימה בדרכה שלה ואז נוצר הפיוז'ן סמוקי קוורץ. ג'אספר, סירבה להיות מובסת ע"י פיוז'ן נוסף ולכן ביצעה את הפיוז'ן עם המפלצת. לפיוז'ן עם המפלצת היו תוצאות הרסניות והשאירו צלקות ועיוותים על ג'אספר בעצמה. ג'אספר הובסה ע"י פרידוט שהעיפה עליה חתיכת מתכת שנתקעה בה.

לארס וסיידי:

לארס וסיידי הם שניים בגיל העשרה שעובדים בחנות דונאטס בה סטיבן מבקר לעיתים קרובות. לארס חסר אחריות והתחשבות, חסר ביטחון, נואש, לא ידידותי במיוחד ושלילי. סטיבן מוצא בלארס חבר קרוב למרות שליליותו וההתרחקות שלו מסטיבן. סיידי ידידותית, עצמאית, ביישנית אך יכולה להיות אחראית ובעלת יכולת פיקוד. סטיבן מוצא גם בסיידי חברה די טובה. לסיידי יש קראש על לארס ונראה כי לארס מחבב לא פחות את סיידי. היחסים ביניהם מלאי חיבה אך ויכוחים וחוסר הסכמות שמגיעות לבסוף לפרשות.

7328061.gif

ספויילר

בעונות הרביעית והחמישית לארס מקבל תפקיד חשוב. לארס נחטף יחד עם סטיבן והועבר איתו להומוורלד. לארס לומד להתגבר על פחדיו, להתגבר על חששותיו שיפדח את עצמו ועל מחשבותיו שלא יהיה מספיק טוב. לארס מקריב את עצמו להשמיד רובוטים שנשלחים לסרוק את הסביבה אחר אבנים פגומות (כמו פיוז'נים בין אבנים שונות), אחריו ואחרי סטיבן. לאחר שלארס מת סטיבן בוכה עליו ובעזרת כוחות הריפוי שלו לארס חוזר לחיים. אך לארס לא חוזר בצורה רגילה, גופו נצבע ורוד (כמו הגוף של אריה) ושיערו נצבע ורוד בהיר גם הוא (בגוון רעמתו של אריה) וסטיבן מסוגל להיכנס לתוכו כמו שהוא יכול לבצע עם רעמתו של אריה. לארס הופך להיות מנהיג חבורת המורדים בהומוורלד. באותו הזמן סיידי שנותרה על כדור הארץ מפסיקה לעבוד בחנות הדונאטס ומקימה להקת רוק.

רוז קוורץ:

רוז קוורץ היא המנהיגה המקורית של הקריסטל ג'מס, אימו של סטיבן שוויתרה על צורתה הפיזית בשביל שיוולד. האבן שלה ממוקמת בביטנה. רוז מופיעה כדמות חזקה וחשובה בחייהם של רוב הדמויות בסדרה. רוז מעולם לא פגשה באמת את סטיבן אך השאירה לו הודעות וחפצים.

4150986.gif

ספויילר

מסופר כי רוז הייתה חיילת של פינק דיימונד אך היא מרדה בה. רוז הכירה את פרל, פרל התאהבה בה ויחד הן ביצעו אל מול גרג את הפיוז'ן "ריינבו קוורץ". רוז פגשה את גארנט כשהייתה פיוז'ן בפעם הראשונה והיא צירפה אותה לקריסטל ג'מס. רוז אמרה לה "אל תשאלי שאלות יותר, כיוון שאת התשובה", ניתן לראות כי המשפט הזה השפיע מאוד על גארנט כיוון שהיא באמת לא שואלת הרבה שאלות במהלך הסדרה. רוז נתנה ביטחון עצמי לאמתיסט כשפגשה אותה כאשר הייתה קטנה ואמרה לה "את מושלמת כמו שאת". רוז מואשמת בניפוץ של פינק דיימונד וסטיבן נשפט במקומה. יש לרוז קשר עם אריה שהשאירה לסטיבן ובין השאר השאירה אצלו הודעות וחפצים שרצתה להעביר לסטיבן. גארנט סיפרה כי רוז ניסתה להסביר לפינק דיימונד על החיים בכדור הארץ שרוז התלהבה מהם לא מעט. רוז התאהבה בעוד בני אדם לפני גרג. במשפט של סטיבן מוכח כי לא בטוח שדווקא רוז הייתה זו שניפצה את פינק דיימונד.

אריה:

אריה הוא אריה ורוד מסתורי שמגן על סטיבן ובעל יכולות משונות קסומות שמתקשרות לסטיבן. סטיבן מגדל את אריה כחיית מחמד לכל דבר. אריה בעל קשר חזק לסטיבן ונותן לו לרכוב עליו, לדאוג לו, ללטף אותו וכו'.

4750972.gif

ספויילר

סטיבן מסוגל להיכנס לרעמתו של אריה. אריה נותן לסטיבן וקוני את נשקה הסודי של רוז קוורץ, החרב שלה. אריה מספק מזכרות מרוז שנמצאות בעולם בתוך הרעמה שלו. סטיבן מצא שם הודעת וידיאו מאימו. האריה הופיע לראשונה במדבר ועקב אחרי סטיבן לביתו. פרל הייתה בהלם לראות את האריה ויותר מזה לגלות על הקשר של האריה לרוז שכן רוז לא סיפרה לה על האריה ופרל הייתה בטוחה כי רוז גילתה לה הכל. מתגלה כי תחילה אריה היה אריה רגיל שניצל ממוות ע"י רוז ופיתח את יכולותיו הקסומות (כמו במקרה של לארס עם סטיבן).

הפסקול:

9800757.gif

 הפסקול של סטיבן יוניברס הוא מדהים ואף הטוב ביותר שיצא לי להיתקל בו. השירים מופיעים בכל סיטואציה בה מנסים להעביר מסר ורגש מסוים בצורה בולטת יותר. דוגמא לכך: בשיר "It's over, isn't it?" מיוצג הגעגוע החזק שבשיר בשילוב הקטע בתוכנית. רוב השירים נכתבו ע"י רבקה ושאר הכותבים בסדרה שפעלו יחד ושיתפו כל מילה בכל שיר אחד עם השני. לכל דמות יש כלי מוזיקלי המלווה אותה באופן בולט יורת בשירים שלה. במקרה של פרל זה פסנתר, במקרה של גארנט זה סינתי סייזר, במקרה של סטיבן זה יוקלילי וכו'. השיר האהוב עליי הוא דווקא Love like you, שיר שלדעתי מעביר מסר מדהים מצד של רוז.

שירים בולטים:

Sronger than you

It's over. Isn't it?

Do it for him/her

Here comes a thought

Both of you

Love like you

דעתי על הסדרה:

טוב, אני חושבת שזאת סדרה מדהימה ללא ספק. החל מהדמויות שלה, העלילה, ועד הפסקול והבדיחות הקטנות. בסדרה מעבירה מסרים מדהימים דרך פרקים ושירים, הדמויות מייצגות קשיים ודברים שיכולים להיות רלוונטים בחיי היום יום ונותנות אופציה להזדהות איתן. הסדרה להיות מאוד משעשעת אבל גם עמוקה, לאחרונה יש התפתחות מדהימה בעלילה ואני באמת מחכה כל הזמן לראות עוד ועוד פרקים. זו ללא ספק אחת הסדרות האהובות עליי בכלליות וסדרת הקארטון האהובה עליי בפרט. ממליצה בחום לראות אותה.

מוזמנים לשתף בדעתכם ולתת ביקורת על הסיקור.

מקווה שאהבתם ונתראה מתישהו 3:

4741175.gif