Psycho

24/02/2018

אז... כשציפיתי בעונה השלישית של מאגי (הרפתקיו של סינבאד) שמתי לב שכל אזור יש תרבות, משטר ומראה משלו ואז עלתה לי מחשבה שאולי באמת המדינות במאגי מבוססות על מדינות שבאמת קיומות וצדקתי! 

אז עכשיו אתחיל בכל אזור במאגי ואיך הוא במציאות והתחיל מהמקומות הראשונים שרואים בסדרה ועד לאחרונים.

המדינה הראשונה שהופיעה היא קישן (שם עליבאבא עבד כסוחר ומורג'ינה הייתה שפחה) לפי מה שבדקתי היא לא באמת מדינה אלא "מדינה מפוזרת" בתוך מדבר קצת מבאס :(

המדינה (או איך שלא תקרא לזה) השנייה שמופיעה היא בעצם שבט קוגה (השבט שנכבש על ידי אימפריית קו ו"סבתא" של אלאדין הנהיגה אותו) ובמציאות זו האימפריה המונגולית (למרות כשקראתי על האימפריה עצמה זה לא הסתדר לי כי האימפריה המונגולית היא הייתה האימפריה השלישית בגודלה בכל ההיסטוריה ובמאגי זה רק שבט קטן ואז נזכרתי שהקואי אמרה שבאמת זה היה שבט מאוד חזק שהתחלש אז יכול להיות שהסדרה מספרת על אחרי נפילת האימפריה) .

המדינה השלישית שמופיעה היא רפובליקת בלאבד (מקום מולדתו של עליבאבא) והיא במציאות... הודו! את האמת הופתעתי.

המדינה הרביעית שמופיעה היא אימפריית קו והיא בעצם האימפריה הסינית (מסביר כמה דברים על התלבושת והשמות...).

המדינה החמישית היא ממלכת סינדריה שבמציאות היא פקיסטן (כשחושבים על זה מאוד הגיוני כי במאגי אומרים שסינדריה בגודל של אמפריה ופקיסטן היא המדינה המוסלמית השנייה בגודלה) .

המדינה השישית שמופיעה לנו היא מגוסטודנט ובמציאות היא האימפרייה הבבלית.

המדינה השביעית שמופיעה היא לא מדינה אלא יבשת ושמה הוא היבשת השחורה! במציאות היא בעצם אפריקה וזה ממש קל לניחוש גם מבלי לבדוק לעומק.

המדינה השמינית היא ממלכת הליוהפט (האזור שממנו הגיע השותף לחדר של אלאדין במגוסטודנט וגם האזור שממנו הגיע המורה לחרבות של עליבאבא) למרות שהיא לא ממש מופיע באנימה ובקושי מוזכרת הכנסתי אותה שמינית ובמציאות היא מצרים העתיקה.

המדינה התשיעית היא אימפריית ראים והיא האימפריה הרומית (בהתחלה חשבתי שהאימפריה היוונית אבל השכלתי) 

המדינה העשירית שמופיעה היא אימפריית פרת'וויה (מקום מולדתו של סינבד) והיא מוצגת כהאימפריה הפרסית (חשבתי שהיא האימפריה הרומית בגלל הפשיזם אבל טעיתי).

המדינה האחת העשרה היא שבט אימוצאק (השבט שכולו קרח) ולצערי חוץ מזה שהיא מדינה צפונית לא מצאתי כלום (לדעתי האישית זאת אולי רוסיה בגלל מזג האוויר, החוזק הגופני והשאיפות הגבוהות שהחברה דורשת).

המדינה השתיים העשרה שמופיעה היא ממלכת סאסאן (זאת שלכל האנשים שם יש פוני שמכסה את העין) מסתבר שהייתה אימפרייה שקראו לה האימפריה הסאסאנית והיא קשורה בצורה שלא כל כך הבנתי לאימפרייה הפרסית (משום מה הממלכה הזאת הזכירה לי ממש את כנען לפי הקפידה על הדת והחברה שסוגרת את עצמה מאנשי חוץ וזרים).

המדינה השלוש עשרה היא מדינת אטרמיירה (המדינה שנשלטת על ידי נשים) מסתבר שהיא מבוסס על האימפריה היוונית (עכשיו אני נוסעת ליוון!).

המדינה הארבע עשרה והאחרונה היא ממלכת קינה (היא מופיה רק במנגה והיא מסופחת לאימפריית קו) והיא מבוססת על יפן העתיקה.

אם יש איזשהו אזור במאגי ששכחתי או לא עניתי על מספיק שאלות אשמח לתגובה ואשתדל לענות.

בכללי אשמח לתגובות וחוות דעת כי השקעתי על זה שעה ^^

מאגי - מבוך הקסמים / Magi – The Labyrinth of Magic

אלאדין, ילד קטן, היוצא למסע ברחבי העולם בשביל לחפש את הראש של חברו הוגו.בדרך הוא פוגש חברים חדשים – עליבאבה ומורגיאנה ועוד דמויות המבוססותעל אגדות אלף לילה ולילה.לאורך מסעו הוא מגלה דברים חדשים על העולם ועל עצמו.

  • 8.28
  • גמור
  • סדרה
408

SHAY-TOHAMI

24/02/2018

וואי נורא מעניין לא חשבתי שהמדינות מבוססות באמת על מדינות במציאות !

cN3rd

24/02/2018

rxnmklr.png

Love anime

24/02/2018

וואו לא חשבתי שהמדינות במאגי מבוססות על מדינות מהמציאות...

חח מעניין איך היו עושים את ישראל 

Psycho

24/02/2018

צוטט: Love anime

וואו לא חשבתי שהמדינות במאגי מבוססות על מדינות מהמציאות...

חח מעניין איך היו עושים את ישראל 

זה נראה לי קצת בעייתי לעשות את ישראל... התקופה במאגי היא תקופת האימפריות רוב הסיכויים שבאותה התקופה הייתה כבר גלות (רואים את האימפרייה הרומית מאוד חזקה והאימפרייה היוונית מאוד קטנה וחלשה אז הסיכוי הגובה שלא הייתה אז מדינה) ואם זה היה קצת לפני אז היו צריכים לעשות את ממלכת יהודה.

Otoshigami

25/02/2018

וואי, כל כך נהניתי לקרוא את זה! אם כי אני מודה שלא קראתי עד הסוף (לא סיימתי לצפות ונעצרתי ביבשת השחורה חח). תודה רבה על הפרסום ^^
ואכן, גם אני הרגשתי בכך תוך כדי צפייה. זו לא תופעה נדירה שמבססים תרבויות במדיה על סמך תרבויות קיימות, לפעמים אפילו בעלי שם דומה למקור. אם כי להבדיל בין רוב התרבויות בעצמי היה מעט מאתגר, אודה שלחלקן הבולט יותר שמתי לב. בין היתר הבחנתי מיד בדימיון בין שבט קוגה לאימפריה המונגולית (שהאמת, ריפרנס שעלה לי מהסרט 'מולאן' חח), ואף אמרתי לשותפתי לצפייה שאימפריית קו מבוססת על האימפריה הסינית (התלבושות, השמות ואפילו הקישוטים היו הטענה שלי חח).

מה שממש הפתיע אותי זה לדעת שבאלבאד היא הודו חח... האמת שחוץ מהעוני המחפיר, קשה היה לי לראות את הדימיון... אך כשאת מעלה זאת עכשיו, באמת זכור לי שהארמון של מלך באלבאד מזכיר את הטאג' מאהל.
נושא מרתק. תהיי בטוחה שאחזור לקרוא את זה עד הסוף כשאסיים את הסדרה (;

MrsJapan

26/02/2018

וואו, הנושא באמת מרתק. לגבי שבט קוגה - האימפריה המונגולית הורכבה, בתכלס, מהרבה שבטים יחסית קטנים, כך שנראה לי שזה בא להביא דגימה מהתרבות הזו ולאו דווקא הקבלה ישירה לאימפריה.

Kamui

26/02/2018

האמת ששמתי לב, גם על הדרך היה גם כמה סיפורים היסטורים ואגדות מוכרות. כמו ההומנקלוס (או מה שהוא לא יהיה) שהמאגי הזקנה יצרה ולאחר שהיא מתה הוא הפך למלך ולמאגי של הממלכה שלה שמבוסס על איזה סיפור היסטורי של מפקד צבא (אם אני זוכר נכון) שהפך לקיסר רומא. והיה את הקרב הזה של אליבאבא עם הקוף אדם ההוא שמבוסס על איזה מיתוס 

דארגון

24/06/2019

מוזכר בסוף משהו בקשר לשלומו המלך והג'ינים לא

דארגון

24/06/2019

אגב אטרמיירה לפי דעתי זה הסבה של השם ארתמיס שהיתה אלת הציד מהמיתולוגיה היוונית

Psycho

28/06/2019

צוטט: דארגון

אגב אטרמיירה לפי דעתי זה הסבה של השם ארתמיס שהיתה אלת הציד מהמיתולוגיה היוונית

יכול להיות שאתה צודק וגם יכול להיות שקראו ליוון בסדרה בשם הזה בגלל זה.

TURI

29/06/2019

צוטט: Psycho

יכול להיות שאתה צודק וגם יכול להיות שקראו ליוון בסדרה בשם הזה בגלל זה.

אני דיי בטוח שהמדינה הזו מבוססת על "ארטמיס" והציידות שלה או האמזונות.

בנוגע למדינה ה11 אני חושב שמדובר על האסקימוסים.

דרך אגב מי עבר את האימפריה המונגולית מבחינת שטח חוץ מההאימפריה הבריטית?

Psycho

04/07/2019

צוטט: TURI

אני דיי בטוח שהמדינה הזו מבוססת על "ארטמיס" והציידות שלה או האמזונות.

בנוגע למדינה ה11 אני חושב שמדובר על האסקימוסים.

דרך אגב מי עבר את האימפריה המונגולית מבחינת שטח חוץ מההאימפריה הבריטית?

בדקתי שוב ומסתבר דהיא השניה בגודלה. אז כנראה טעיתי כשאמרתי שהיא השלישית.