Ashifu-Sama

28/01/2018

Fire Punch
תמונה קשורה

בחיים לא הייתי חלוק בדעותיי לגבי מנגה כמו שהייתי חלוק לגבי Fire Punch. להגיד שאין לי מה להגיד עליה לא יהיה מדויק, יש לי המון, פשוט קשה למצוא את המילים. לעיתים היא הייתה מעניינת ממש ולעיתים היא הייתה זוועתית ברמה שצחקתי מרוב שהיא גרועה.. אז בסופו של דבר היא סוג של ממוצעת, אבל זה גם לא נכון להגיד. טוב, אני מניח שיש לי סיקור שלם להסביר את עצמי, זאת בתקווה שאצליח כמובן.

פ"פ (Fire Punch) תרגיש לכם בהתחלה כמו מה שאני מרגיש כלפי כל שונן שיוצא בעשור האחרון (בוקו נו הירו אקדמיה אני מסתכל עליך). זבל תעשייתי חסר נשמה שמנסה לשחזר את ההרגשה של הצופים כאשר צפו בנארוטו, בליץ', או כל שונן אחר שהיה אהוד בזמנו. העולם של פ"פ הוא עולם פוסט אפוקליפטי, בו לאנשים יש כוח בשם Blessing שפועל כמו PU שונני קלאסי שלכל אחד יש כוח מיוחד משלו. מישהי בשם Ice Witch החליטה שעל הזין שלה כל העולם והקפיאה אותו לאלף עזאזל. מאז האנושות נלחמת על מנת לשרוד בכלל. אגני ולונה הם אח ואחות שגרים באיזה כפר בטיזנבה ויש להם את הכוח לשחזר את הגוף שלהם. יום אחד, נתעלם מהנסיבות למה, מגיע מפקד צבאי ממדינה זרה עם החיילים שלו ומחליט שהכפר שלהם יכול לקפוץ לו ושורף את כולם. אגני אמנם, שורד, אך כיוון שלהבות של אותו בחור לא נכבות עד שהן מסיימות לעכל את מה שהן שרפו. אגני נשאר איש האש לנצח. בדיעבד לא כיף 'תם יודעים, כאבי תופת ואתה לא יכול לגעת בכלום וזה. גם לאגני לא כיף, לא שהחיים שלו בזבל ולא שאחותו מתה. אז מה הוא עושה? יוצא למסע נקמה מהסרטים.

תמונה קשורה  תמונה קשורה

תחילה חשבתי שאתאכזב מאוד מפ"פ, ציפיתי למסע נקמה משעמם של פרוטגוניסט חסר אופי, בהתחלה זה מרגיש שזה הכיוון שזה לוקח, אך אחרי הווליום השלישי or so המנגקה לוקח את היצירה שלו בידיים. בווליום הרביעי פ"פ עושה מהפך ומבינה שהיא שלהיות שונן חסר נשמה לא עושה לה טוב, אז היא מנסה להיות אחד פילוסופי. היא מנסה להיות מהשוננים שאנשים מ4צ'אן ישמחו לדסקס עליהם בגאווה ואליטיסטים יתייחסו אליהם בכבוד כמו יצירות של יושירו טוגאשי. אז זה מגניב, מתעסקים פתאום בנושאים כמו לאומיות, דת וכל מה שסובב אותה, מוסר, השקפות עולם מפרספקטיבות שונות, חינוך וחשיבותו ועוד מלאנתלפים נושאים מעניינים שאפשר להבין בלי לנסות לנתח בכוח. אז למה בכל זאת אמרתי שהיא זבל לפעמים? יש רגעים בהם המנגקה שוכח שהוא רצה לקחת את הסיפור ברצינות ודופק דברים מפגרים. בין אם זה טוויסטים שלא רציתם שיהיו, מניעים מפגרים אחושילינג לנבלים או שינויים מהירים בפייסינג על מנת לשנות את הרקע של המנגה כמעט לגמרי, הכל קיים. וברגעים האלה, המנגה באמת מאכזבת, זה לא דברים מפגרים שאפשר להנות מהם, זה באמת קאנסר. ככה שהמנגה זוכה לאיזון לא בריא בין גדולה וחכמה לבין איידס וסרטן.

כמו כל דבר במנגה, גם הדמויות שנויות במחלוקת. הפרוטגוניסט הוא אמנם סוציופט מטומטם, אבל בווליומים הראשונים מתלווה אליו מישהי בשם טוגאטה שהיא פאקינג שיא הבידור, באמת אחת הדמויות שיותר נהנתי לקרוא. אליהם מצורף קאסט שהוא בול הם, לא באופי עצמו, אלא ברמת הכתיבה. חלק מעולות, מצחיקות ומעניינות, בעלות מוסר לפעמים שיכול לגרום לנו להגיע להארות לגביי חיינו וחלק פשוט אדג'יות ומציקות בקטע שאתה לא מבין מה המטרה שלהן ביקום. זה חוסר איזון שפחות תסבלו ממנו, אני חושב שכל הדמויות, הגרועות והטובות מאוד נסבלות לגמרי (למעט אגני עצמו שהוא מגרעה לעילה). מבחינת עיצוב הייתה לי בעיה קשה עם הדמויות, עזבו שאגני נראה כמו הפאגוט ההוא מBNHA, חצי מהבנות פה נראות כמו בנים והיה קשה לי להבין שהן בנות עד שאמרו את זה לפחות 5 פעמים (וגם אז היה קשה לי לדמיין להן קול נשי כשקראתי). + היוצר סובל מSame face syndrome כשהוא מחזיק בבעלותו בשני סוגי פרצופים, עיניים בהירות של ילד ארי עם כוונות טובות ועיניי פחם, אין עוד איזה משהו מרגש אצלו. אבל מה, יש דמויות שלמרות הכל העיצוב שלהן עובד איכשהו.

tumblr_p2u8uwjxhM1tgwu8po2_1280.png tumblr_p2u8uwjxhM1tgwu8po1_1280.png

אז כמו שהבנתם קשה לי לתת דעה מוחלטת על Fire Punch, זו הייתה חוויה משונה. קראתי את זה בקצב סביר (8 ווליומים ביומיים שהייתי עסוק בהם) ובהתחשב בזה שהפייסינג זורם כנראה שזה נחשב לאט, למרות שביום השני קראתי די בצ'יק את חמשת הווליומים האחרונים כי חל בהם שיפור אחרי הכל. זו באמת חוויה משונה שתכלס מי שיש לי מספיק זמן פנוי צריך לעבור. זו לא המנגה ההיא שתשבחו לנצח (AKA 20th Century Boys) אבל גם לא משהו שירגיש כמו בזבוז הזמן שלכם. קל להבחין שהיוצר שלה אינטליגנט, הוא פשוט לא ידע מה הוא עושה הרבה מזמן, מקווה שיכתוב עוד דברים והפעם עם קצת יותר שכל ושיקח טיפה פחות LSD כשהוא כותב. אז להגיד שנהנתי מפ"פ? אממ, כן? לא? לא יודע? האם למרות הכל אני ממליץ עליה? כנראה שכן

anilina

28/01/2018

אחד הסיקורים הכי טובים שלך אסיף

האמת שקראתי את התקציר, באמת חשבתי כמוך בהתחלה, מנגת שונן טיפוסית שפשוט שוב פעם ממציאה את הגלגל מחדש.

אבל הסיקור שלך (ומה שדיברנו בפרטי) עשה לי חשק גדול לקרוא. זאת באמת נראית חוויה לקרוא אותה, לא שלילית ולא חיובית, אבל משהו שחייב לקרוא.

 

Chef

29/01/2018

סיקור נהדר אסיף (כרגיל)
בתכלס אני לא ממש אוהב את זה שבסיפורים יש עליות וירידות באיכות הכתיבה. זה תמיד מוריד את החשק שאתה מגיע לקטע שכתוב ממש ממש רע עד המצב שאתה חוטף שבץ ממה שאתה רואה וקורא.
חוץ מזה, אני לא כל כך התלהבתי מהרעיון של המנגה עצמה (נמאס לי מסיפורי נקמה), אז אני לא רואה את עצמי מנסה אותה. 

 

XayLies

29/01/2018

וואי סיקור נהדר ורואים שהשקעת זמן :)

הדמות הזאת נראית ממש מגניבה לדעתי מבחינת הציור שלה ^^

השם

29/01/2018

האיור שלה מעולה