yona135135

07/12/2017

 

North AmericaRelated image

 

מפתחים: Spike Chunsoft
פלטפורמות: PlayStation 4, PlayStation Vita, Microsoft Windows
תאריך יציאה ביפן (ויטה וPS4): ב12 לינואר 2017
תאריך יציאה באמריקה (ויטה וPS4):ב26 לספטמבר 2017
תאריך יציאה באירופה (ויטה וPS4): ב29 לספטמבר 2017
תאריך יציאה בסטים (מחשב): ב26 לספטמבר 2017
ז'אנרים: ויז'ואל נובל, הרפתקאות, מיסתורין
דירוג גילאים: 16+ מכיל אלימות וקללות

 

עלילה

16 ילדים עם כשרונות מיוחדים מוצאים את עצמם כלואים בבית ספר בו הם מחוייבים לשחק במשחק רצח קטלני עד שרק שני תלמידים ישארו בחיים.

קאדה אקאמאטסו, תלמידת תיכון רגילה נחטפת ומתעוררת ללא זכרונות בתוך בית ספר מוזר עם עוד 15 נערים ונערות. 16 התלמידים מגלים שנקלעו למשחק מוות קטלני בו כדי לעזוב את בית הספר הם צריכים לרצוח את אחד התלמידים בלי שאף אחד יגלה אותם. איך הם הגיעו לבית הספר המוזר הזה? ומי עומד מאחורי כל זה?

המשחק Danganronpa V3 killing harmony הוא המשחק הרביעי בסדרת משחקי דאנגנרונפה וסיפורו מתחיל אחרי האירועים בDanganronpa 3 despair arc ו- Danganronpa 3 future arc.

 

משחקיות

הויזו'ואל נובל

רוב המשחק והסיפור עובר דרך הויזו'ואל נובל. אתה מסתובב בבית הספר, מדבר עם אנשים שאתה צריך לדבר איתם וחוקר חדרים חדשים.

Related imageRelated image

הטריילז

כמו בכל משחק משחק ראשי של דאנגנרונפה אחרי חקירת אירוע הרצח אתה מגיע למשפט בו אתה מפענח את הרצח ומגלה מי הרוצח. בכל משחק מוסיפים פיצ'רים חדשים לטרייל. אני אדבר על הפיצ'רים החדשים של הטריילים בV3.

שקרים:
יש רגעים ב Non-Stop Debate שכדי להגיע לאמת אתה צריך לשקר. אתה יכול להפוך את משמעות הכדורים שאתה מקבל וכך לשקר.

Mass Panic Debates:
מאוד דומה לNon-Stop Debate רק שקורות 3 שיחות בו זמנית מה שגורם לקושי רב יותר למצוא את התשובה הנכונה.
 

Image result for danganronpa v3 gameplay lies

Scrum Debate:
הקבוצה מתחלקת לשני צדדים שמתווכחים אחד עם השני. בפיצ'ר הזה אתה צריך להתאים את הטענה של חברי הצד שלך לטענה של חברי הצד הנגדי.

                                                                                         Related image

Excavation Imagination:
פיצ'ר בו אתה צריך למחוק את הקוביות בצבע הדומה כדי למצוא חפץ סמל או מילה שיעזרו בטרייל.
Image result for danganronpa v3 Excavation Imagination

Brain Drive:
פיצ'ר שדומה מאוד לפיצ'ר של הסנואו בורד במשחק הראשון רק שפה אתה נוהג במכונית וצריך לאסוף את חלקי השאלה לפני שאתה עונה עליה.

Related image

זמן חופשי

 כמו בכל משחק דאנגנרונפה יש לך זמנים חופשיים בהם אתה יכול לדבר עם איזה דמות שאתה רוצה ולגלות עליה פרטים שלא ידעת עליה קודם. אני אישית מאוד אוהב את הפיצ'ר הזה כי הוא גורם לך להקשר עם הדמויות גם מחוץ לעלילה הראשית. אחרי פרי טיים הבונד שלך ושל הדמות גדל וכשאתה מגיע למקסימום בונד אתה מקבל אייטם מיוחד שקשור לדמות.

Image result for danganronpa v3 freetime

 

 

דעה אישית

אני אישית חושב שבדאנגאנרונפה 2 שיחקתי נוראי כי זה היה משחק הדאנגאנרונפה הראשון ששיחקתי אז לא ידעתי לנצל את המשחק כמו שצריך. את כל הלמידה מהטעויות שלי יישמתי בV3 ותודה לאל שלא חזרתי על אותן טעויות מטופשות. העלילה של המשחק מעולה. אני חושב שהיו בה כמה חסרונות גדולים אבל אני מאוד נהניתי מהעלילה. יש לי ולהרבה מאוד אנשים חילוקי דעות לגבי הסוף, חלק חושבים שהוא מחרבן על כל הפרנצ'ייס וחלק חושבים שהוא מעולה. אני מסכים מאוד עם שני הצדדים. הסוף באמת מחרבן על שאר הפרנצ'ייס אבל אי אפשר להתעלם מכמה שהסוף מעניין וטוב. מאוד אהבתי במשחק הזה שהם הלכו על קונפליקט בין האמת לשקרים במקום הופ ודיספייר, זה נתן קצת שינוי מעניין שבוצע בדרך מעולה בסוף ובעיקר בטרייל האחרון.

רוב הדמויות במשחק מעולות. אני אישית מאוד נקשרתי לקאיטו מאקי שואיצ'י ומיו והם הפכו להיות 4 הדמויות האהובות עלי במשחק (מאקי הפכה להיות בסט גירל של הפרנצ'ייס ועקפה את נאנאמי). מערכת היחסים בין הדמויות היתה מאוד דינאמית ומעניינת. יש רק כמה דמויות שהיה לי חסר מהן והן היו קירומי קיו ורנטארו, הרגשתי ששלושת הדמויות האלה פשוט לא השפיעו עלי במהלך המשחק כל כך. כן היה להן תפקיד בעלילה אבל לא הרגשתי שקיבלתי עליהן מידע שיגרום לי להזדהות איתן או להרגיש כלפיהן רגש עז כלשהו. אני חייב לשבח את היוצרים על יצירת אחת הדמויות השנואות עלי במשחקים אי פעם, קוקיצ'י. קוקיצ'י הביא למשחק רכבת הרים של רגשות עם השקרים שלו. אני מרגיש טיפה פתי שהאמנתי לחלק מהשקרים שלו כמו שאר הדמויות אבל זה הפך את המשחק להרבה יותר מעניין והיה לי הרבה יותר קל בגללו להקשר לשאר הדמויות. וסוף סוף קיבלתי שיפ מדהים בדאנגאנרונפה שבאמת הייתי עושה הכל בשבילו (אהם אהם קאיטו ומאקי אהם אהם)

אחד הדברים שאני אוהב בדאנגאנרונפה זה עיצוב הדמויות. בגלל שלכל דמות יש כישרון משלה תמיד עיצובי הדמויות מאוד מיוחדים ומגניבים. בV3 עיצוב הדמוית נשאר באותה הרמה המעולה שהוא היה בה. אני אישית בעיקר אהבתי את עיצובי הדמויות של רנטארו קאיטו מאקי ואנג'י אבל כל עיצובי הדמויות היו מעולים.

הסאונדטרק של V3 מצויין. כל קטעי הסאונדטרק החדשים מעולים ומעבירים רגש ואווירה בצורה מדהימה. הסאונדטרק האהוב עלי הוא הסאונדטרק של הסקראם דיבייט וכל טרייל הייתי מחכה שיגיע הסקראם דיבייט.

לסיכום המשחק לדעתי היה מעולה. למרות כמה חסרונות כמו טריילים טיפה קלים והסוף בחלקו המשחק היה מצויין ואני ממליץ לכל אוהבי הפרנצ'ייס לשחק בו (אחרי ששיחקתם בשאר המשחקים ראיתם את האנימות. לכל אלה שרוצים להכנס לפרנצ'ייס הנה קישור לנושא שכתוב בו את הסדר שבו צריך לשחק ולראות).

 

מקווה שנהנתם!

Related image

 

MrsJapan

07/12/2017

סיקור מעולה, יונה~דאנגאן באמת נשמע כמו אחלה משחק.

Futaba Sakura

07/12/2017

צוטט: MrsJapan

סיקור מעולה, יונה~דאנגאן באמת נשמע כמו אחלה משחק.

נעלבתי.

『 amanojaku』

07/12/2017

איפה תאריך ההנחה בסטים? xD