Egao

01/12/2017

~מנצל ללא בושה את ספין כדי להציל סיקורים שלי מאנימס שנסגרים הסופ"ש~

8lqLneh.jpgGr9FqgS.jpg

 

מפתחים: Atlus

פלטפורמה: Playstation 3, XBOX 360

תאריכי יציאה: ביפן - 17.2.11

באמריקה - 26.7.11

באירופה - 10.2.12

ז'אנר: פאזל, פלטפורמה, הרפתקאות, 

דירוג גילאים: NC17 - מגיל 17 ומעלה

זמן משחק: 16 שעות בממוצע. אישית, נהנתי ממנו 22 שעות ^^

 

עלילה:

וינסנט ברוקס (Vincent Brooks) הוא גבר בן 32 שנמצא בשלב בחיים בו הוא כבר נהייה אדם עצמאי, בעל עבודה סדירה וטובה ובמערכת יחסים ארוכה עם אישה בשם Katherine, כאשר אט-אט מתחיל לפעול עליו לחץ למסד איתה את הקשר.

כאשר הוא יוצא לילה אחד לבר המקומי עם חבריו, וינסנט נתקל באישה העונה לשם Catherine. בזכות השתייה באותו ערב, וינסנט מוצא את עצמו למחרת עם Catherine במיטתו, כשהוא מבין שהוא בגד בKatherine.

בעודו מתחיל להבין את חומרת הטעות, וינסנט מתחיל לחלום סיוטים לילה אחר לילה, שם הוא הוא צריך לטפס במעלה מגדל מתפרק, אחרת, לפי החלום, ימות.

אך האם יש לכך קשר לתעלומת סדרת הרציחות שצצה לאחרונה בה המכנה המשותף היחיד הוא שכל הנרצחים גברים שבגדו בנשותיהן?

 

2I9IRPe.jpg

 

דמויות: 

וינסנט ברוקס - Vincent Brooks

sbfgMsd.png

הדמות הראשית אותה אנו משחקים.

 

קאת'רין אם-סי.ברייד - Katherine McBride

AWLkwPj.png

החברה של וינסנט איתה הוא נמצא בקשר ארוך כבר זמן רב, רצינית למדי ובעלת ראש על הכתפיים.

 

קאת'רין - Catherine

9jP4muX.png

 

היא האישה איתה וינטסנט בוגד בחברתו. היא אישה מאוד קלת דעת. למעשה, היא הטיפוס האידיאלי מבחינת מראה ואופי עבור וינסנט.

 

אורלנדו האדיק - Orlando Haddick

zBYFN8r.png

חבר קרוב של וינסנט איתו הוא נוהג לצאת לבלות בערבים.

 

ג'ונתן אריגה - Jonathan Ariga. מכונה "ג'וני" - Jonny

InCDmTs.png

חבר קרוב של וינסנט איתו הוא נוהג לצאת לבלות בערבים.

 

טוביאס נבינס - Tobias Nebbins. מכונה "טובי" - Toby

HjbMXec.png

חבר קרוב של וינסנט איתו הוא נוהג לצאת לבלות בערבים. הוא הצעיר שבחבורה.

 

אריקה אנדרסון - Erica Anderson

LwcOYoW.jpg

אריקה היא המלצרית בבר המקומי אליו הולכת החבורה. היא מקשיבה לשיחות שלהם ונותנת עצות והערות לדמויות.

 

הבוס 

pWduPHI.png

הבוס של המקום שמשמש גם כברמן, איתו ניתן לנהל שיחות, כשהוא מתערב גם בשיחות של חלק מהדמויות האחרות.

 

משחקיות:

ובכן, המשחקיות של המשחק מורכבת משני חלקים - הלילה ושאר היום.

אתחיל דווקא בשאר היום קודם. במהלך היום מוצגים קטעים של וינסנט עם Katherine וCatherine. חלקם באנימציה של אנימה, חלקם באנימציית התלת-מימד של המשחק. יש מדד של "סדר" ו"כאוס", כשסדר זה כחול והכאוס אדום. על פי כל מיני בחירות ומעשים שתעשו במהלך המשחק, המדד ינתה יותר לסדר או לכאוס, ובמידה והוא נמצא בתחום ה"כאוס" או ה"סדר", בחלק מהקטעי האנימציה וינסנט יבצע דברים מסויימים שישפיעו על המשך המשחק.

אחרי קטעי האנימציה, יש את הבר בערב, בו ניתן לשתות, לדבר עם אנשים, לשלוח הודעות לCatherine ו-Katherine. ההודעות וחלק מהשיחות עם האנשים ישפיעו על המדד ויגלו לכם עוד פרטים על המשחק והמתרחש בו.

QCtjXE9.jpg

 

בלילה, אתם עומדים להיכנס לסיוט בו אתם צריכים לטפס במעלה מגדל. המגדל מרוכב מקוביות, כאשר צריך להזיז אותן ולטפס במעליהן. במקביל, המגדל מתפרק בתחתיתו וצריך להגיע לראשו לפני שזה קורה, ובכך להיחלץ ממנו.

יש מספר רב של קוביות שונות, כמו קוביות שהם בעצם פצצה, קוביות מחליקות ועוד וישנן המוני טכניקות איך לעבור ולטפס במעלה המגדל אותם מציגים לשחקן.

כאשר מסיימים לטפס במעלה המגדל, מסיימים את השלב ומגיעים למעין אזור מנוחה בו אפשר לשמור בין שלב לשלב, כאשר כדי להמשיך צריך לענות על שאלה שישאלו אתכם, כשכל השאלות הן שאלות מוסריות, שלפי התשובה שלהם המדד של "כאוס" ו"סדר" ינוע לכיוונים שונים.

כך הדבר חוזר על עצמו, עד שמגיעים לבוס, אשר מעבר למגדל המתפרק, גם מתקיף את השחקן. כל הבוסים הם דברים שונים מחיי היומיום שרודפים את וינסנט, רק בצורה... יותר מפלצתית. ומלחיצה. מאוד.

במידה ווינסנט מצליח לא למות בדרך או ליפול מהמגדל, הוא מתעורר מהחלום אחרי הבוס לאותו הלילה.

בשביל לתבל את העניינים יש כל מיני טכניקות שונות שמעלים, שלבים משתנים ומאתגרים, כלי עזר, בוסים מלחיצים ואווירה נהדרת שגורמת לאדרנלין שלך לזרום כשאתה עולה במעלה המגדל.

yHmi2dX.png

אני מודע לכך שקשה להבין איך המשחק מתנהל מהבחינה הזו, כדאי שתציצו לגיימפלי של המשחק מאחר ולא ניתן להבין זאת בעזרת הסברים, אני רק אבלבל אתכם.

 

מדיה:

https://www.youtube.com/watch?v=nXVOA3rCFIk

https://www.youtube.com/watch?v=OvHamWWb5V8

https://www.youtube.com/watch?v=caXk4Wn-Oqc

 

דעה אישית:

ובכן, על המשחק שמעתי עוד לפני שהיה לי את הPS3 ומאוד רציתי לשחק בו. כחודשיים אחרי שקניתי את הPS3, הוא הוצע למכירה בחנות הוירטואלית במבצע ב-24 שקל. כמובן שקפצתי מיד על ההזדמנות ולמען האמת, עד כמה שהציפיות שלי היו גבוהות, לא התאכזבתי מהמשחק.

על המשחק שמעתי מאחר והוא מהיוצרים של פרסונה, אותו צוות ואפילו רמיזות שונות למקורות מיתולוגיים שונים והעיסוק בשאלות שאמורות להשאיר הרבה חומר מחשבה לשחקן. בעוד פרסונה מיועדת יותר לנוער מתבגר, Catherine פונה לקהל יותר מבוגר - נערים לקראת סוף גיל ההתבגרות ואנשים מבוגרים. ניתן לראות את זה בשאלות שהמשחקים מעלה, כמו שבפרסונה השאלות המתעוררות הן לגבי גיבוש האישיות של בן אדם לדוגמה, ובמשחק הזה השאלות הן שאלות מוסריות על החברה ועל הממסד.

Catherine מביאה לנו מה שעולם הגיימינג מחכה לו כל הזמן, וזה מקוריות ושינוי, לצד משחק איכותי.

המשחק מציג עלילה לא שגרתית במיוחד העוסקת בגבר שמוצא את עצמו קרוע בין אישה רצינית המעוניינת למסד איתו את הקשר לבין התגלמות האישה האידיאלית שנכנסת בפתאומיות לחייו, כשהוא קרוע בין מוסר ובין תשוקותיו. המשחק מהרגע הראשון, כבר מהעלילה, משדר רצינות ופאן בוגר וזה נשמר לאורך כל המשחק, באווירה, בצורת הצגת העלילה, בפסקול הנהדר, בכל דבר.

המשחק מאפשר לנו לבצע בחירות שונות שמשפיעות על המשכו (ואפילו ישנם 8 סופים שונים!), כנהוג ליוצרי פרסונה (שגם שם יש מספר סופים). מעבר לכך, הוא מציג משחקיות מקורית למדי שלא מזכירה ממש שום דבר שנעשה לפניה ומתאימה לכל אחד. המשחק יודע להיות מאתגר עבור כל אחד ולא יתר על המידה. זאת אומרת, בעזרת רמות הקושי השונות, כל שחקן יכול להתאים לעצמו את המשחק וכך המשחק מאתגר בצורה מהנה ולא בצורה שמעיקה על אף שחקן! ועד כמה שהגיימפלי נראה רפטטיבי, הוא מגוון כל כך ומכניס בשחקן אדרנלין. אני יכול להגיד שעד כה המשחק הזה היה המשחק שהכניס בי הכי הרבה אדרנלין ששיחקתי בו, בייחוד עם הבוסים המלחיצים שאם לא הייתי מנמיך בכל אחד מהם את הווליום לא הייתי מצליח להתרכז מרוב שהם קריפים!

מעבר לעובדה שאנחנו מקבלים קונפליקט מעניין ושונה ממה שאנחנו רגילים לקבל ברוב המשחקים, אפשרות להשפיע על העלילה ומשחקיות מעניינת ומהנה, המשחק עשוי ברמה גבוהה. בין אם זה מדובר בשאלות שמעלה המשחק, הפסקול הנהדר, היכולת של המשחק לגרום לך להרגיש בדיוק מה שהיוצרים התכוונו, הפאן הבוגר של המשחק והעובדה שהמשחק מהנה עבור כל אחד (ואני אומר את זה בתור מי שלא מת על משחקי חשיבה XD), היכולת להשפיע על הדמויות וכל מיני דברים כמו לשלוח לדמויות הודעות, המשחק פשוט עשוי טוב.

המשחק מומלץ פשוט לכל מי שבידיו הקונסולות של המשחק. בין אם תרצו לשחק בו בגלל המשחקיות המיוחדת, בין אם זה בגלל העלילה או בגלל היוצרים או כל סיבה אחרת, המשחק פשוט שווה לכל מי שאוהב משחקים, פשוט כי הוא הנאה טהורה.

וכעת, לדירוג:

מוזיקה - 9.5/10 לא היה רגע אחד שהמוזיקה לא הצליחה להכניס אותי לאיך שהם רצו שארגיש. הבעיה היחידה היא שכנראה אני לא אקשיב לOST בזמני הפנוי, כי הוא פשוט מתאים רק כשמשחקים במשחק XD

עלילה - 10/10 היוצרים של פרסונה לא איבדו את הטאץ' שלהם ובהחלט הביאו לעולם עוד משחק טוב עם עלילה טובה, אין מה להגיד חוץ מזה שמאוד נהנתי.

דמויות 7/10 דווקא הדמויות שאמורות להיות הצד החזק במשחק הם כנראה הצד החלש בו. הרבה יותר מדי דמויות לא פותחו משחק, כמו החברים של וינסנט למרות שהם מופיעים לאורך כל המשחק וגם וינסנט, בגלל הבחירות שלכם, עלול להרגיש קצת חסר אישיות. עם זאת, הקאת'רין עשויות נהדר.

גרפיקה 8/10 - לא מחכה לכם איזו הפתעה גרפית, אם כי הדבר האחרון שאפשר להגיד על Catherine זה שהגרפיקה גרועה. הגרפיקה עושה את חלקה היטב, וזה כל הסיפור מהבחינה הזו.

הנאה 9/10 - למרות שהמשחק קצת כבד ודורש הפסקה מדי פעם, המשחק מהנה. מאוד.

הצגה 10/10 - אני לא חושב שהייתה דרך יותר טובה להציג את העלילה מאשר איך שזה נעשה O_O

ממוצע - 8.9/10 בהחלט משחק ששווה קנייה ואת הזמן שלכם D:

מקווה שאהבתם את הסיקור ומקווה שאתם עכשיו רצים לשחק.

lazy raven

01/12/2017

 נשמע מגניב אולי אני אנסה 

I NEED HEALING

02/12/2017

רק אני מפחד מהתמונות של המשחק?

Egao

02/12/2017

צוטט: I NEED HEALING

רק אני מפחד מהתמונות של המשחק?

נראלי שכן

Futaba Sakura

02/12/2017

אני כל כך רוצה לשחק בזה את האמת הרבה  שמעתי על המשחק הוא מהיוצרים של פרסונה לכן אני דווקא כן רוצה להיכנס לזה למרות שזה לפלייסטיישן 3 ויש לי 4 אז אני לא יכולה לשחק בזה כלל, אולי גיימפליי יום אחד נשמע אדיר.

Egao

02/12/2017

האמת שזה לא לגמרי בלתי אפשרי לשחק בזה על ה-PS4.
לסוני יש שירות סטרימינג של משחקים (והכוונה לא בסטרימינג של צפיה אלא סטרימנג שבעזרת האינטרנט אתה משחק מתוך ספריית משחקים מוצעת) בשם Playstation Now. השירות עולה עלות חודשית, אבל יש לו 7 ימים ראשונים חינם לניסיון, ואחד מהמשחקים שאפשר לשחק בו זה את Catherine. ואפשר לשחק מכל קונסולה של סוני את כל המשחקים המוצעים בשירות, גם אם הם לא לקונסולה עצמה, שזה היתרון בשירות בעצם, יחד עם העובדה שלא צריך לקנות את כל המשחקים. 

זה קצת מסורבל, אבל אפשרי. מעבר לעובדה שהולך לצאת משחק המשך לקאת'רין ל-PS4.

Futaba Sakura

02/12/2017

צוטט: Egao

האמת שזה לא לגמרי בלתי אפשרי לשחק בזה על ה-PS4.
לסוני יש שירות סטרימינג של משחקים (והכוונה לא בסטרימינג של צפיה אלא סטרימנג שבעזרת האינטרנט אתה משחק מתוך ספריית משחקים מוצעת) בשם Playstation Now. השירות עולה עלות חודשית, אבל יש לו 7 ימים ראשונים חינם לניסיון, ואחד מהמשחקים שאפשר לשחק בו זה את Catherine. ואפשר לשחק מכל קונסולה של סוני את כל המשחקים המוצעים בשירות, גם אם הם לא לקונסולה עצמה, שזה היתרון בשירות בעצם, יחד עם העובדה שלא צריך לקנות את כל המשחקים. 

זה קצת מסורבל, אבל אפשרי. מעבר לעובדה שהולך לצאת משחק המשך לקאת'רין ל-PS4.

אה, אם יצא אני אקנה אני יכולה לבדוק אם יש אולי לאימולטור אבל בכל מקרה כרגע אני משחקת בפרסונה 4.

cN3rd

10/01/2019

צוטט: FasTShoT

היום המשחק הזה שוחרר לסטים הוא עולה 83 שקל 

וקוראים לו Catherine Classic 

https://store.steampowered.com/app/893180/Catherine_Classic/

לא חשבתי שיגיע היום הזה.

אני מקווה שגם Catherine: Full Body יזכה להגיע ל-PC במהרה בימינו.

FasTShoT

10/01/2019

צוטט: cN3rd

לא חשבתי שיגיע היום הזה.

אני מקווה שגם Catherine: Full Body יזכה להגיע ל-PC במהרה בימינו.

Full Body זה משחק המשך ?

Egao

10/01/2019

צוטט: FasTShoT

Full Body זה משחק המשך ?

גרסה מורחבת של המשחק.

 

צוטט: cN3rd

לא חשבתי שיגיע היום הזה.

אני מקווה שגם Catherine: Full Body יזכה להגיע ל-PC במהרה בימינו.

ואני יותר מקווה שהגרסה לויטה תצליח לצאת בנס במערב

Shinkou

11/01/2019

איזה קטע, קראתי את הסיקור שלך באנימס מזמן והייתי ככה קרוב להזמין את המשחק לPS3. קראתי אותו עכשיו מחדש וההייפ חזר, נשמע משחק מיוחד ומקורי לאללה, וסיקרת אותו טוב.

אם הוא יצא למחשב עכשיו? ברור שאקנה אותו.

Egao

11/01/2019

צוטט: Shinkou

איזה קטע, קראתי את הסיקור שלך באנימס מזמן והייתי ככה קרוב להזמין את המשחק לPS3. קראתי אותו עכשיו מחדש וההייפ חזר, נשמע משחק מיוחד ומקורי לאללה, וסיקרת אותו טוב.

אם הוא יצא למחשב עכשיו? ברור שאקנה אותו.

וואה וואה, כמעט הייתי אשם בעוד מישהו שקנה קונסולה בגללי (אתה לא היחיד שעשיתי לו חשק לקונסולה מסוימת לול), למרות שזה בהחלט משחק שווה
בכ"מ לא זוכר כבר אם הם פרסמו את זה אחרי או לפני, אבל אחרי זה נתקלתי בסיקור של המשחק בסויקה-סאן ונראה לי שהם סיקרו את זה קצת יותר טוב ממני, אז שווה הצצה:
http://suikasan.blogspot.com/2015/01/catherine-katherine-horror-love-puzzle.html

Shinkou

11/01/2019

צוטט: Egao

וואה וואה, כמעט הייתי אשם בעוד מישהו שקנה קונסולה בגללי (אתה לא היחיד שעשיתי לו חשק לקונסולה מסוימת לול), למרות שזה בהחלט משחק שווה
בכ"מ לא זוכר כבר אם הם פרסמו את זה אחרי או לפני, אבל אחרי זה נתקלתי בסיקור של המשחק בסויקה-סאן ונראה לי שהם סיקרו את זה קצת יותר טוב ממני, אז שווה הצצה:
http://suikasan.blogspot.com/2015/01/catherine-katherine-horror-love-puzzle.html

קול, אעיף מבט.

ואתה יכול להחמיא לעצמך, אבל אל תחמיא לעצמך עד כדי כך חח. יש לי PS3, פשוט הייתי קרוב להזמין את המשחק בעקבות הסיקור שלך P:
עכשיו כשזה נגיש יותר בנמצא בסטים ובמחיר נחמד, בטוח אקנה. תודה על הסיקור!

Egao

11/01/2019

צוטט: Shinkou

קול, אעיף מבט.

ואתה יכול להחמיא לעצמך, אבל אל תחמיא לעצמך עד כדי כך חח. יש לי PS3, פשוט הייתי קרוב להזמין את המשחק בעקבות הסיקור שלך P:
עכשיו כשזה נגיש יותר בנמצא בסטים ובמחיר נחמד, בטוח אקנה. תודה על הסיקור!

האמת שאם יש לך PS3, עדיין אמליץ לך לקנות אותו אליו. כל פעם שהמשחק הזה בהנחה בחנות הוירטואלית הוא עולה בין 19 ל24 שקל באמת שזה משמעותית פחות מהמחיר בסטים.
למרות שאם אתה כבר ממש רוצה להתחיל אותו, אני לגמרי יכול להבין אותך לול

ואין בעד מה. סיקור נורא ישן שלי xD מלא אימוג'יז וזה. אני מתבטא אחרת היום, אבל נורא מצחיק לראות את זה היום לפחות שנתיים אם לא שלוש אחרי שכתבתי את זה.

FasTShoT

11/01/2019

צוטט: Egao

האמת שאם יש לך PS3, עדיין אמליץ לך לקנות אותו אליו. כל פעם שהמשחק הזה בהנחה בחנות הוירטואלית הוא עולה בין 19 ל24 שקל באמת שזה משמעותית פחות מהמחיר בסטים.
למרות שאם אתה כבר ממש רוצה להתחיל אותו, אני לגמרי יכול להבין אותך לול

ואין בעד מה. סיקור נורא ישן שלי xD מלא אימוג'יז וזה. אני מתבטא אחרת היום, אבל נורא מצחיק לראות את זה היום לפחות שנתיים אם לא שלוש אחרי שכתבתי את זה.

החשק שעשית לי למשחק הזה !!!

קניתי למחשב מכיוון שאין לי קונסולה פלסטיישין 3 

http://prntscr.com/m5vh4m

Egao

11/01/2019

צוטט: FasTShoT

החשק שעשית לי למשחק הזה !!!

קניתי למחשב מכיוון שאין לי קונסולה פלסטיישין 3 

http://prntscr.com/m5vh4m

תהנה, מוזמן לשתף חוויות מהמשחק

FasTShoT

11/01/2019

צוטט: Egao

תהנה, מוזמן לשתף חוויות מהמשחק

אני אגיד לך כשקראתי בפעם הראשונה את הסיקור אז אמרתי שאני חייב לשחק במשחק וכשראיתי אותו בסטים אתמול אמרתי אני חייב לקנות את המשחק 

כמובן שהמחיר שלו בסטים צריך להיות יותר נמוך אבל יותר עדיף להביא למי שיצר את המשחק תכסף מאשר לפרוץ תמשחק מכיוון שמגיע לו תכסף 

Egao

11/01/2019

צוטט: FasTShoT

אני אגיד לך כשקראתי בפעם הראשונה את הסיקור אז אמרתי שאני חייב לשחק במשחק וכשראיתי אותו בסטים אתמול אמרתי אני חייב לקנות את המשחק 

כמובן שהמחיר שלו בסטים צריך להיות יותר נמוך אבל יותר עדיף להביא למי שיצר את המשחק תכסף מאשר לפרוץ תמשחק מכיוון שמגיע לו תכסף 

סביר להניח שהמחיר עוד ירד, אבל תמיד משחקים עולים יותר ביום שהם יוצאים, והפורט יצא אתמול - אין מה לעשות, הם חייבים לחסות עלויות על הפורט. מצד שני המכירות בזמן הזה הכי משמעותיות לחברות והן אלה שיקבעו אם יגיעו עוד פורטים בהמשך למשחקים אחרים או לא.

FasTShoT

11/01/2019

צוטט: Egao

סביר להניח שהמחיר עוד ירד, אבל תמיד משחקים עולים יותר ביום שהם יוצאים, והפורט יצא אתמול - אין מה לעשות, הם חייבים לחסות עלויות על הפורט. מצד שני המכירות בזמן הזה הכי משמעותיות לחברות והן אלה שיקבעו אם יגיעו עוד פורטים בהמשך למשחקים אחרים או לא.

מסכים איתך 

ותגיד אתה תקנה תמשחק למחשב

אני מתאר לעצמי שלא כי יש לך אותו בטח לסוני 3

Egao

11/01/2019

צוטט: FasTShoT

מסכים איתך 

ותגיד אתה תקנה תמשחק למחשב

אני מתאר לעצמי שלא כי יש לך אותו בטח לסוני 3

לא, איזו סיבה יש לי? xD אני יותר נהנה לשחק בקונסולות גם ככה.

ובנוסף לזה, אני גם ככה מתכנן לקנות את הגרסה המורחבת, Catherine Full Body, כשתצא.