Ashifu-Sama

20/10/2017


אי שם בארץ רחוקה, נמצאת ממלכת פיורי. אומה קטנה ושלווה שמאכסנת כ17,000,000 נפשות ומקום מלא בקסם. נמצא בכל בית, ונמכר גם בשוק, בשביל הרוב, קסם הוא לא יותר מכלי, חלק שגרתי מחיי היום-יום. אך לחלק מהאנשים, קסם הוא ממש אמנות וחייהם של אותם אנשים מוקדשים לקסם, האנשים האלה נקראים מכשפים. מאוגדים יחדיו בגילדות קסומות, הם מקדישים את חייהם בחיפוש אחר תהילה ועושר. ואכן, פיורי מלאה בגילדות שכאלה. אך גילדה אחת מעיר אחת נמצאת מעל כולן, אחת שנולדו ממנה אינספור אגדות, אחת שתמשיך ליצור אגדות עד קץ הימים ושמה, פיירי טייל.

תוצאת תמונה עבור ‪FAIRY TAIL MANGA TUMBLR‬‏

האם באמת שווה לכתוב על פיירי טייל סיקור? המחשבה הזו העסיקה אותי יותר זמן משיקח לי לכתוב את הסיקור הזה. תהיתי אם באמת יש טעם לספר ולבקר על משהו שכולם מכירים. אנימה שאם אין לך דעה מגובשת עליה כנראה שאתה לא רואה אנימה מספיק זמן בחייך. אנימה שאתה תתבייש לראות אם ראית יותר מ10 אנימות כי בקהילה אומרים שהיא פח. אבל גם אנימה שיש לה חלק של מלא אנשים. בין אם האנשים האלו הם ילדים בני 12~13 שרק התחילו לראות אנימה ובין אם הם אנשים כמוני, שנחשפו לסדרה לפני שנים ולא רצו להפסיק לעקוב, פיירי טייל היא חלק מכולנו. אז כן, לפני שאני מתחיל לספר מי מה מו אפתח בהקדמונת של רקע אישי.

פיירי טייל היא לא האנימה הראשונה שראיתי מחוץ לטלווזיה, היא השניה. את הראשונה אני אוהב עד היום והיא לא אחרת מאשר גורן לאגן. זה ישמע מטומטם אבל הסיבה שלפיירי טייל יש לי יותר רגש, (מעבר לאורך שלה) היא שבניגוד לגורן לאגן שהשאירה רושם טוב על המדיום וגרמה לי לא להתלבט כשחשבתי על לראות פיירי טייל. פיירי לעומת זאת, גרמה לי לרצות להתחיל לראות עוד אנימות. אני מרגיש באיזשהו מקום בעל חוב לסדרה, על זאת שבזכותה אני חלק מהקהילה הזו. כילד בן 12 פיירי טייל הייתה אהבת חיי. היא השאירה אותי בפה פעור, קאסט ענק של דמויות בשלל הצבעים עם שלל סוגי האופי, שבגיל בו לא ידעתי מה הן קלישאות ולא הכרתי שוננים אחרים נראו לי כמו הדבר הכי טוב בעולם. ובאמת, בגיל בו כולם חפרו לי שאני צריך להפסיק לראות פוקימון ודרגון בול כי זה לילדים, יכולתי לומר בגאווה שאני רואה פיירי טייל. כמובן שעם השנים בעוד אני גדלתי והחכמתי פיירי טייל הפכה לרכבת הערים הכי חמה בעיר עם עליות וירידות (בעיקר ירידות) בין כל ארק וארק. לא מזמן החלק הזה בחיי שנקרא פיירי טייל נגמר, לא יכולתי יותר לחכות ליום בשבוע שיצא צ'אפטר כמו שאני עושה כבר 5~6 שנים. עכשיו הגיע הזמן שאפלוט כל מה שאני באמת חושב על 545 צ'אפטרים של שונן ג'נרי שתופס לי מקום גדול יותר בלב מסיינן איכותי.

תמונה קשורה

אז, אי אפשר באמת לסקר מנגה לפני שאני מספר על מי ומה מדובר. אז כן, רובנו יודעים כבר מה העלילה בפיירי טייל, אבל בואו נכנס לזה טיפה בשם הסיקור. הסיפור מסופר על ידי קוסמת צעירה בשם לוסי הארטפיליה, שנמצאת במסע לחיפוש אחר 'מפתחות שמיימים' (מפתחות קסם המחזיקות בתוכן נשמות שמיימיות) ובמטרה להצטרף לגילדה המפורסמת, פיירי טייל. אך מזלה של לוסי אינו מאיר לה פנים כאשר סלאמנדר המפורסם מפיירי טייל אומר לה שיכניס אותה לגילדה בתנאי שתבוא למסיבת היאכטה שלו. מה שלוסי לא יודעת, זה שזה לא סלאמנדר והוא לא מפיירי טייל, אלא בסה"כ עבריין שחוטף בנות ומוכר אותן כשפחות. אך לוסי במזל כאשר היא ניצלת על ידי נאטסו, נער שפגשה קודם לכן בעיר. למרבה הפתעתה נאטסו הוא גם סלאמנדר האמיתי, ככה שהיא מצאה את האדם הנכון להנצל על ידו. כמובן שנאטסו מציע ללוסי להצטרף לפיירי טייל ואין ספק שלוסי מסכימה לו ופה באמת מתחילה לה העלילה של פיירי טייל

הצ'אפטר הראשון שתואר כאן, הוא הקצה של הקצה של הקרחון של העולם של פיירי טייל, שאודה שהוא עולם יחסית עשיר. כן, זה לא הים הענקי שורץ האיים המהממים בוואן פיס, או גרסה מודרנית אבל הזויה של הכוכב שלנו כמו בהאנטר, אבל גם לארת'לנד של פיירי טייל יש קסם משלה (סטיגידיש). פיורי היא כמעט המדינה היחידה שיש לה יחס, אבל נתנו לנו לחקור אותה טוב מדי. ראינו המון ערים, כפרים, גילדות, גילדות אפלות, גם ארמון גדול עם שליטים קצת מעצבנים. בקיצור פיורי היא החבילה המלאה. מדי פעם הירו מאשימה (המנגקה) מרשה לעצמו גם לצאת קצת מפיורי למקומות כמו האי גלונה או האימפריה הגדולה של אלוורז בסוף המנגה. יחסית לעולם קסום ומוזר העולם של פיירי טייל לא כל כך מוזר. זאת אומרת שאין סביבות הזויות רצח ואיים שעשויים מעוגה כמו בוואן פיס. אמנם יש גזעים מוזרים, בינם ענקים למשל, או דרקונים אם אתה חוזר 400 שנה אחורה, אבל בגדול העולם נראה סטנדרטי. כמובן שזה לא הופך אותו לנעים לחקירה, הכפרים, הערים וגם האיים היו באמת מהממים ואין כמעט מקום בסדרה שאני לא זוכר עד היום. אה ושכחתי לציין שיש גם יקום מקביל? אז כן, עולם עשיר. היה מעניין גם להכנס עמוק לתוך הקבוצות השונות באוכלוסיה כמו המועצה, עשרת המכשפים הקדושים וכל מיני חבורות למיניהם. הירו יצר מדינה שיכלה להעסיק אותנו לשנים ונתנה לנו תירוץ לדבוק בקצב של הצ'אפטרים היוצאים גם כשהעלילה איטית ברמות מייגעות ואין כוח.
 
תמונה קשורה

העלילה של פיירי טייל בעצם מתחלקת לדעתי לשלושה חלקים. הראשון הוא מה שנקרא "יריית הפתיחה" מדובר בחמשת הארקים הראשונים של פיירי טייל. כל שונן לוקח את הזמן בהתחלה על מנת לבנות דברים ולהתחמם. להירו לא באמת היה כוח לעשות את זה, אך הארקים הראשונים היו מעין שלב למידה בשבילה, בו הוא חקר את העולם שבנה בעצמו על מנת להבין לאיזה כיוון ילך עם זה בהמשך. יריית הפתיחה בנויה מ5 ארקים קצרים בהם חברי פיירי טייל עוברים חוויות שישאירו חותם על האישיות שלהם לאורך הסדרה. למרות שהארקים קצרים הם משמעותיים מאוד עבור הדמויות וכמות הדרמה והקרבות המבדרים שהייתה שם בהחלט שבתה את הצופים. כן, אפשר לדבר על זה שגם שם היה סרטן, אבל מי שהוריד קצת את הסטנדרטים שלו בשביל קצת זמן טוב, לא התחרט (לרוב לפחות). אחרי חמישה ארקים קצרים בהם הקאסט סוג של מתבסס ולומד להשלים עם עברו, מגיע מה שאני מכנה כ"זמן השיא". זמן השיא בנוי משלושה ארקים ארוכים (לפחות הרבה יותר מהקודמים להם) עם עלילה יותר ממכרת, נבלים יותר כיפיים ורעיונות יותר נחמדים. הסדרה עולה שלב, יש לך יותר זמן להבין מה אתה אוהב ולא אוהב בארק ובכל זאת אין תחושת מריחה. יש יותר דמויות, עכשיו כבר לא רק מהגילדה של חברינו הטובים ויותר קרבות והקרבות טובים מאוד. לארקים האלה באמת יש אווירה מצויינת והם מה שבתור ילד קטן גרמו לי להודות שהייתי קונה בוקסר של פיירי טייל ולא פוחד לצאת איתם לרחוב. עד כה פיירי טייל באמת הייתה סדרה שהייתי ממליץ אותה למי שלא רוצה לקחת את מה שהוא רואה ברצינות, אבל פה, חל השינוי. בין אם הקהל רוצה לקחת את הסדרה ברצינות, הירו לא משאיר לו ברירה כאשר מגיע "הטיים-סקיפ" החלק השלישי והאחרון בסדרה שקורה לאחר טיים-סקיפ ארוך. הירו מציב לעצמו מטרה, הוא מחליט לענות בפירוט על כל השאלות ששאלנו את עצמנו בתחילת הסדרה. לחלק זה ישמע דבר טוב, אבל.. זה לא. אין לי בעיה שעונים לי על השאלות שלי, אבל לא כמו שהירו ענה. מעבר לזה שלא נהנתי מאף טוויסט לגבי אף דמות, אני חושב שברגע שהסדרה התרכזה בנבל ראשי אחד במשך שלושה ארקים, היא נדפקה. הנבל בפיירי טייל הוא מכשף חזק בן 400 שנה בשם זרף שמשום מה אנשים ממש אוהבים. אבל אני לא אהבתי, בין אם זה כי הוא נשנש לא קטן לבין אם זה כי לתת לנשנש לא קטן להיות הנבל של סדרה היה רעיון איום. לכן כשהארקים האחרונים לוקחים את עצמם ברצינות מדי בגלל הקוף הזה, אין סיבה שלא אכעס עליו. 

בקיצור TL;DR שני החלקים הראשונים של הסדרה כיפיים אחושלוקים והחלק השלישי פשוט גורם לך לאכזבה של החיים, גם אם יש בו רגעים קסומים פה ושם. לבסוף מגיע הפינאלה שסה"כ אני בסדר איתו, רוב הדמויות קיבלו מה שהגיע להן והשיפים היו מעולים. קיבלתי גם סגירת מעגל מצויינת בסוף הצ'אפטר האחרון, מה שגרם לפיירי טייל להסתיים אצלי באור טוב למרות כל החרא שעברתי איתה וזה מה שבעצם גרם לי לכתוב עכשיו את הסיקור הזה

תמונה קשורה

הדבר שבאמת שובה בפיירי טייל הם לא העלילה או העולם שדיברתי עליהם. כאילו, הם כן, בצורה מסויימת. אבל העונג האמיתי שלי היה עם הדמויות. כן, אפשר להתלונן עד אחרי מחרתיים על השטיחות שלהן, על זה שהפיתוח שהן עוברות מזערי עד לא קיים, אבל זה לא משנה בשבילי עובדה אחת, הן מדהימות. הקאסט בפיירי טייל ססגוני בהחלט, לא רק במראה. חברי הגילדה הקסומה והקטנה שלנו הופכים להיות גם משפחה שלנו ולא רק אחד של השני. משהו באופי של הדמויות פשוט כיפי ומשפחתי וגורם לך להמשיך לראות אותן. אם נחזור למה שציינתי קודם לגבי זה שהסוף עצמו היה מספק, זה כי הצ'אפטר האחרון התעסק בדמויות, אלמנט שלא נפגע לי באף שלב בסדרה. הדעה שלי על אף דמות כמעט לא השתנתה (חוץ מהאפי, שבכתה ח כבר הבנתי שהאוטיזם שלו קשה). אמנם למרות המדהימות של הקאסט הראשי, לפעמים הנבלים היו מעט משעממים לדעתי. נבלים שלא נראו אחרי הארק שלהם בד"כ שכחתי, לפחות כדמויות מעבר ל"הזה שהיה איתו קרב מגניב". ולא רק נבלים, הרבה חבר'ה מהארקים האחרונים היו כאלה שלא השאירו חותם. אני יכול לספר לך אלף דברים על הדמויות ביריית הפתיחה ותקופת השיא, אך כל מי שמופיע אחרי הטיים-סקיפ כמעט מופיע לי במעורפל. לא שיש חבר'ה מוצלחים כמו סייברתוט', אבל לרוב החדשים כבר אין הרבה להציע. זו עוד אחת מהסיבות שהחלק השלישי הוא הנחות מכולם. כמו כן זה לא מפריע לי לחשוב על כמה נהנתי מהדמויות בשני הארקים הראשונים ואני חושב שכל מי שלא מפריע לו אוטיזם ברמה מינימאלית יהיה מאוד שבע רצון מהקאסט הגדול שיש לנו. הקשרים בין הדמויות הם הדבר הכי חשוב בסדרה, החברויות, הירבויות והזוגות שנוצרים במהלך הסדרה הם פשוט משהו שמחמם את הלב וגורם לי להמשיך שוב ושוב לבוא לקרוא ועכשיו גם לדבר על זה פה.


תמונה קשורה

לסיכום, פיירי טייל היא משהו. האם המשהו הזה גרוע או טוב? אני לא יודע. קשה לי להיות אובייקטיבי שהסיבה העיקרית שכתבתי את הסיקור הזה היא כדי לפלוט 6 שנים החוצה. נמנעתי מאוד מספוילרים למנגה, אבל אם יתחשק לי או שאנשים יבקשו, בכיף אדחוף פריקה של החיים בתיבת ספוילר. אבל כרגע That's it. בסופו של דבר הסיקורים האלו אמורים להגמר בהמלצה\לא המלצה על מנת שהקורא ידע אם לקרוא את המנגה או לא. וזה קצת, בעייתי. יש כ"כ הרבה דברים טובים יותר שהייתי ממליץ לקרוא את כל העולם ואשתו קודם והבעיה בזה היא שאחרי שקראת את כל העולם ואשתו אז זין על פיירי טייל ואין טעם לנסות את זה. אז, אולי כדאי לקרוא\לראות כשאתה עוד בתחילת דרכך כצופה, לפני שהסטנדרטים בשמיים ואפשר עוד להנות מסרטן שקל להתחבר אליו רגשית. או בקיצור, לצופים שלא ראו מליון אנימות אני מרגיש שזה די Must. למי שכבר מבין מהחיים שלו ותהה עכשיו אם לתת לזה צ'אנס.. אל. וזהו, פיירי טייל הייתה באמת חוויה משמעותית בשבילי, היא הכניסה אותי לעולם שלה ולעולם של אנימה ואני באמת חושב שהחיים שלי היו שונים בלעדיה, לא משנה כמה סרטן היא. אז כן חברים, זה הכל להיום, מקווה שמישהו אשכרה קרא את הכל, וגם אם לא, לא נורא! להתראות בסיקור אחר חברים!

הלו הלו, זה עוד לא הסוף. עכשיו מגיע החלק הדיוני של הסיפור

 • האם קראת\ראית פיירי טייל? אם כן מה דעתך?
 • מה לדעתך משלושת החלקים שצייני בסדרה הוא החלק הכי טוב?
 • בהמשך לשאלה הקודמת, מהו הארק הספציפי הכי טוב?
 • מי הדמות הכי אהובה עליך?
 • אם יש לכם עוד משהו להוסיף על הסדרה, מוזמנים לשתף את דעתכם

יום טוב~

Naruto Uzumaki

20/10/2017

הדמות הכי האוהבה אלי זה נאטסו דרגאניל

yona135135

20/10/2017

סיקור מעולה אסיף!

MrsJapan

20/10/2017

 • האם קראת\ ראית פיירי טייל? אם כן מה דעתך? ראיתי את כל מה שיצא לסדרה אי פעם. כל הפרקים והOVA. לדעתי, זה שיט. אבל שיט ממכר. כאילו, זו סדרה סבירה, ועם כמה שהן סטאריוטיפים, יש כמה דמויות שאני אוהבת וברור לי שאם יצא המשך אראה אותו. 
 • מה לדעתך משלושת החלקים שצייני הוא הכי טוב? לאדעת, אני זוכרת שאהבתי את טנרו, הזה של לקסוס, טרטרוס ומגדל גן העדן
 • מי הדמות האהובה עליך? אהבתי את ארזה, לוי וקאנה. גם גריי סבבה. את רוב שאר הראשיים אני לא סובלת (נטאסו, לוסי, גאג'יל, וונדי, כל אלה)

סיקור ממש טוב, אסיף!

shark furry

20/10/2017

 • האם קראת\ראית פיירי טייל? אם כן מה דעתך?
  ראיתי, קראתי, הייתי אובססיבית, הבנתי שבזבזתי שנתיים מהחיים שלי על גוש קקי פרובלמטי גדול
   
 • מה לדעתך משלושת החלקים שצייני בסדרה הוא החלק הכי טוב?
  לא חלק ספציפי שציינת אלא בערך מהארק של האורסיון סייס לGMG (מינוס החלק עם הדרקונים)
   
 • בהמשך לשאלה הקודמת, מהו הארק הספציפי הכי טוב?
  אורסיון סייס/טנרו איילנד/החלק הראשון של הGMG (יעני הטורניר עצמו)
   
 • מי הדמות הכי אהובה עליך?
  ליון נסיח שלי אבל אני גם מתה על כל החבר'ה של סייבר וקרים סורסייר ושריה ווונדי נסיכות לסביות פייט מי
  אגב איילין היא מלכה לא סתם קראו לי eileensquad בטאמבלר
   
  • אם יש לכם עוד משהו להוסיף על הסדרה, מוזמנים לשתף את דעתכם
   OHHHHH BOY
   יש לי הרבה מאוד להגיד על פיירי טייל (^:

   אהה קודם כל ההערה שלך לגבי השיפים כי בתור אחת שהייתה חלק מהפאנדום זה משהו שנורא מעצבן אותי כי זה חלק מאוד מרכזי שם...
   השיפים הראשיים של פיירי טייל מקדמים נורמליזציה של הטרדה מינית, סטוקינג ואפילו התעללות במקרים מסוימים. אנשים מנסים להגן שזה מוצג בצורה קומית (לרוב) אבל אני לא רואב איך זה הגנה, בהתחשב בזה שאלה לא נושאים לצחוק עליהם בסדרת הומור רדוד. סאטירה, פרודיה והומור שחור לא תמצאו בפיירי טייל, ככה שליטרלי עשו צחוק מנושאים רציניים ובעיתיים שאשכרה הורסים חיים של אנשים סתם ככה.

   בייסיקלי, ככל שהסדרה המשיכה ונהייתה יותר פופולארית, מאשימה - וביחד איתו גם הקהל שלו - איבדו את הערכים והמוסר שלהם.

   עכשיו איבדתי את הכוחות לחפירה ממושכת אז אני סתם אכתוב פה ראנט על זה שהירו מאשימה לא יודע לכתוב בשיט
   לפיירי טייל היה כל כך הרבה פוטנציאל, עם רעיון נחמד ודמויות כיפיות.
   אבל אם נסתכל שניה, סטינג ורוג מתפתחים בתור דמויות יותר מנאטסו וגריי; ארזה היא סתם קליפה יפה (וגם על זה אפשר להתווכח) של דמות; ג'לאל נשמע חכם אחרי הטיימסקיפ אבל הוא כל הזמן חוזר על אותם דברים; כל הקרבות צפויים מראש; גם הטוויסטים צפויים מראש; ועוד שיט
   שלא לדבר על החרא של זרף ומייביס... זה הג'יפה של הג'יפה על לא רוצה להתקרב לזה עם מקל אז אני אעצור פה--

Chef

20/10/2017

כמו תמיד אסיף האיכות וההשקעה שאתה שופך לסיקורים שלך לא מפסיקה להדהים אותי. כל הכבוד על ההשקעה ועל הפריקה. חייב להסכים איתך שמשהו שרק מתחיל בדרכו בעולם האנימה מחויב לראות/לקרוא פיירי טייל.
אני דוגמא טובה לכך. פיירי טייל הייתה בין האנימות הראשונות שראיתי, ואשכרה סיימתי את העונה הראשונה וחשבתי באותו הזמן שזו בין האנימות הכי טובות שיש. אבל אחרי שנפתחתי לעוד דברים לא טרחתי לראות את ההמשך. הסדרה נהייתה שיטחית, צפוייה, רדודה ולא מעניינת לעומת הדברים האחרים שראיתי. אבל בכל זאת זה יהיה ההפך למי שראה בקושי 10 אנימות, ולכן הצפייה מומלצת למתחילים. כאשר הטעם לאט לאט משתנה ושהבן אדם נחשף לדברים הרבה יותר מושקעים שאשכרה לא גונבים אלמנטים מסיפורים אחרים ומספרים סיפור מעניין וחדיש, פיירי טייל נראה כמו קופי ופייסט עלוב של עוד סדרות הרבה יותר מוצלחות מהז'אנר.

 • האם קראת\ראית פיירי טייל? אם כן מה דעתך?
  כמו שאמרתי בתגובה שלי, פיירי טייל היה דה שיט שרק התחלתי להכנס לתחום האנימה. ואז שלאט לאט נפתחתי לדברים חדשים שהם לא רק שונן, ואפילו שנפתחתי לעוד שוננים כמו אנטר אנטר ו hitman reborn, הבנתי עד כמה פיירי טייל לא משהו ורדוד לעומת שוננים אחרים.
 • מה לדעתך משלושת החלקים שצייני בסדרה הוא החלק הכי טוב?
  tbh אני כבר לא זוכר שום ארק וכמעט שום דמות חוץ מגריי ונאטסו, אז אני לא יכול להגיד איזה ארק אני אוהב ומעדיף.
 • בהמשך לשאלה הקודמת, מהו הארק הספציפי הכי טוב?
  לא זוכר כבר כלום :(. אני רק זוכר שלא סבלתי את ה-time skip המאוד חסר פואנטה שהיה.
 • מי הדמות הכי אהובה עליך?
  אני תמיד אהבתי את ארזה. גברברית תותחית יפה שתמיד אפשר לסמוך עליה. פלוס בנות עם שיער אדום זה מוש.
 • אם יש לכם עוד משהו להוסיף על הסדרה, מוזמנים לשתף את דעתכם
  אני חושב שאמרתי את כל מה שצריך להגיד

TsUNaMy WaVe

20/10/2017

 • האם קראת\ראית פיירי טייל? אם כן מה דעתך?
  קראתי, ועכשיו בדיוק אני בתהליכי השלמה של האנימה (לא שנשאר לי כזה הרבה, אבל זה מצחיק שבדיוק עכשיו העלת את הסיקור חח). בכל מקרה, הדעה שלי די דומה לשלך. ההתחלה שבתה אותי, הטיימסקיפ הוריד לי מלא אבל המשכתי לקרוא וזה באמת היה נחמד מדי פעם, אבל לא משהו כמו שזה היה.
   
 • מה לדעתך משלושת החלקים שצייני בסדרה הוא החלק הכי טוב?
  בגלל שלא ציינת את שמות הארקים שבכל חלק, אני לא ממש יודעת להגיד בדיוק. מה שכן, הארק האהוב עליי הוא כנראה אורשיון סייס, לפי זה תשליך על החלק שהוא נמצא בו חח. נראה לי שהוא בטח בחלק הראשון? אהבתי מאוד את החלק הראשון. לא יודעת אם הוא יותר טוב מהשני, אבל אני יותר נהנתי ממנו.
   
 • בהמשך לשאלה הקודמת, מהו הארק הספציפי הכי טוב?
  אורשיון סייס הוא הכי אהוב עליי, אבל לא נראה לי שהוא הכי טוב... נראה לי הכי טובים היו אדולאס והטורניר הגדול ההוא. פשוט יש דברים ספציפים שלא אהבתי בהם, ובגלל זה הם לא אהובים עליי. (אורשיון סייס לא היה כזה "חכם" או "מגניב", אבל אהבתי שם הכל, אז...)
   
 • מי הדמות הכי אהובה עליך?
  זה די קשה... אני מסכימה איתך מאוד שמה שהשאיר אותי בסדרה זה הדמויות, אבל מצד שני אין איזה דמות אחת שממש ממש אהבתי. בתחילת הסדרה ממש אהבתי את לוסי. הייתה תקופה שאהבתי ממש את וונדי. אבל כאילו זה אף פעם לא ממש החזיק? היחיד שאני עד היום ממש אוהבת הוא מישהו שבקושי הופיע, וזה מיסטוגן (יעני אדולאס ג'ראר). אני גם אוהבת את לבי. אה, ודמות שכנראה תהיה ספוילר רק למי שצפה באנימה:
  ספויילר
  אמא של ארזה הייתה דמות נהדרת לדעתי. אולי הדמות הכי טובה שהוצגה בארקים האחרונים. התבאסתי שנפטרו ממנה ממש מהר :/
 • אם יש לכם עוד משהו להוסיף על הסדרה, מוזמנים לשתף את דעתכם
  עשיתי פעם קוספליי ללוסי חח

Ecchicide

20/10/2017

נהנתי ככ לקרוא את הסיקור בהתחשב בעובדה שהדעה שלי על פיירי טייל הייתה די דומה לשלך וכמה שירדת על זה שסיקורים ארוכים זה לא כיף בסוף רשמת אחד כזה ונהנתי הכי בעולם לקרוא אותו ואני חושב שגם השאר

האם קראת\ראית פיירי טייל? אם כן מה דעתך?
בתור אדם חדש לעולם האנימה, אחרי נארוטו ווואן פיס, התחלתי לראות פיירי טייל. בוא נגיד שגם, כמוך - התאהבתי. זה היה בגיל יותר מאוחר אבל עוד לפני שפיתחתי סטנדרטים, כי אתה יודע.. מה כבר ראיתי? אבל וואו, כמה שנהנתי. חרשתי את הכל בלי לשים לב לכמה אני רואה וסיימתי די מהר אני חושב, עם המון ציפיות לפיירי טייל 2014. בהתחלה ממש נהנתי מ2014 אבל מתישהו זה כבר התחיל לאכזב אותי. המשכתי טיפה למנגה וקראתי עד איזה אמצע טרטרוס והפסקתי מסיבה מסוימת, עדיין יש לי חלום להמשיך לקרוא ולסיים את המנגה, אבל נקווה שאמצא זמן לזה.
בקיצור, אני חושב שפיירי טייל הוא משהו עם הרבה הרבה קסם (הבנתם למה התכוונתי נו) והרבה עניין, לחדשים וללא חדשים, זה באטל שונן נהדר שגורם לך להיות מרותק למסך לא משנה כמה אתה יורד על הרמה של זה, זה פשוט כיף. ובסופו של דבר, בצפייה, הכיף הוא חשוב.
אז בקיצור, חושב שכל אליטיסט עם האף בשמיים יכול גם כן להוריד את המסיכה כאן ולהודות שהוא אכן נהנה לצפות או לקרוא את פיירי טייל.

מה לדעתך משלושת החלקים שצייני בסדרה הוא החלק הכי טוב?
האחרון הוא בבירור לא. (מה שכן צפיתי בו) נורא אהבתי את אורשיון סייס, פאנטום לורד, טנרוג'ימה, אדולס וכו' וכו' ואני לא בטוח לאיזה חלק הם משתייכים..... אבל אם לומר את האמת גם די נהנתי בגראנד מאג'יק גיימס, אבל זה לא נטו בגלל הדרדור של זה.
אני מניח שמה שציינתי משתייך לחלק השני, אז החלק השני.

בהמשך לשאלה הקודמת, מהו הארק הספציפי הכי טוב?
אממ, אני באמת לא יודע. אף פעם לא בחרתי ארק אהוב ועכשיו, אחרי כמה שנים, אני לא הכי זוכר אותם.
למרות זאת, את ההנאה אני לא באמת יכול לשכוח כשאני מנסה לחשוב על זה, אז בטח אדולס או פאנטום לורד

מי הדמות הכי אהובה עליך?
מינרווה! סתם, תמיד היה לי סוג של חיבור כזה לארזה, אהבתי את הattitude, אהבתי את הלוקס, אהבתי בה את הכל פשוט. היא הייתה אחד הדברים היותר קסומים בפיירי טייל.
מצד שני, גם תמיד הייתה לי משיכה אישית מטורפת למיראג'יין, אבל לצערי היא הייתה פחות בולטת אז אני מניח שאבחר בארזה.

בקיצור, אחד הסיקורים היותר טובים שלך, נהנתי לקרוא ואני חושב שאתה צריך להמשיך לכתוב המון, סיקורים ארוכים זה ה-שיט אצלך ולדעתי, תמשיך לסקר דברים שיש לך יותר מדי מה לפרוק עליהם, דברים שיש להם סוג של ערך מוסף בשבילך כמו פיירי טייל.
תודה רבה רבה על הסיקור כפרותתתתת

Akagami no Shimon

20/10/2017

סיקור מעולה, אסיף! יש לך כישרון ויכולת ניסוח מדהימה, נהנתי לקרוא! כל הכבוד!

 • האם קראת\ראית פיירי טייל? אם כן מה דעתך?
  צפיתי בפיירי טייל, היא מדורגת מקום רביעי ב-TOP 5 שלי, ללא ספק אנימה טובה. מחכה לעונה השלישית.
 • מה לדעתך משלושת החלקים שצייני בסדרה הוא החלק הכי טוב?
  החלק השני שציינת, "זמן השיא".
 • בהמשך לשאלה הקודמת, מהו הארק הספציפי הכי טוב?
  אהבתי את הטורניר ההוא.
 • מי הדמות הכי אהובה עליך?
  גילדארטס קלייב.
 • אם יש לכם עוד משהו להוסיף על הסדרה, מוזמנים לשתף את דעתכם.
  :thinking:

DoubleM

20/10/2017

האמת שראיתי איזה 120 פרקים והפסקתי כי הבנתי שזה שיט (וזאת הייתה האנימה הראשונה שלי).

הדמות שאני הכי אוב בסדרה היא גילדארטס כי הוא מגניב מאוד והוא גם חזק מאוד אבל אני לא יודע מה עוד היה בסדרה בהמשך אני רק זוכר שהפסקתי בארק שזרף והדרקון שלו אקנולוגיה השמידו את האי אבל משהו הגן על האי והם התעוררו 7 שנים לאחר מכן :P

לדעתי זאת אנימה נורא משעממת כי הקרבות חוזרים על עצמם והם לא משתנים וכך גם הארקים בסדרה.

אי אפשר להגיד שהאנימה הזאת משעממת כי היא נורא סוחפת וזורמת ומצחיקה והיא גם נורא ממכרת אבל באיזשהו שלב הבנתי שזה בזבוז זמן וויתרתי עליה

Ashifu-Sama

20/10/2017

צוטט: TsUNaMy WaVe
 • האם קראת\ראית פיירי טייל? אם כן מה דעתך?
  קראתי, ועכשיו בדיוק אני בתהליכי השלמה של האנימה (לא שנשאר לי כזה הרבה, אבל זה מצחיק שבדיוק עכשיו העלת את הסיקור חח). בכל מקרה, הדעה שלי די דומה לשלך. ההתחלה שבתה אותי, הטיימסקיפ הוריד לי מלא אבל המשכתי לקרוא וזה באמת היה נחמד מדי פעם, אבל לא משהו כמו שזה היה.
   
 • מה לדעתך משלושת החלקים שצייני בסדרה הוא החלק הכי טוב?
  בגלל שלא ציינת את שמות הארקים שבכל חלק, אני לא ממש יודעת להגיד בדיוק. מה שכן, הארק האהוב עליי הוא כנראה אורשיון סייס, לפי זה תשליך על החלק שהוא נמצא בו חח. נראה לי שהוא בטח בחלק הראשון? אהבתי מאוד את החלק הראשון. לא יודעת אם הוא יותר טוב מהשני, אבל אני יותר נהנתי ממנו.
   
 • בהמשך לשאלה הקודמת, מהו הארק הספציפי הכי טוב?
  אורשיון סייס הוא הכי אהוב עליי, אבל לא נראה לי שהוא הכי טוב... נראה לי הכי טובים היו אדולאס והטורניר הגדול ההוא. פשוט יש דברים ספציפים שלא אהבתי בהם, ובגלל זה הם לא אהובים עליי. (אורשיון סייס לא היה כזה "חכם" או "מגניב", אבל אהבתי שם הכל, אז...)
   
 • מי הדמות הכי אהובה עליך?
  זה די קשה... אני מסכימה איתך מאוד שמה שהשאיר אותי בסדרה זה הדמויות, אבל מצד שני אין איזה דמות אחת שממש ממש אהבתי. בתחילת הסדרה ממש אהבתי את לוסי. הייתה תקופה שאהבתי ממש את וונדי. אבל כאילו זה אף פעם לא ממש החזיק? היחיד שאני עד היום ממש אוהבת הוא מישהו שבקושי הופיע, וזה מיסטוגן (יעני אדולאס ג'ראר). אני גם אוהבת את לבי. אה, ודמות שכנראה תהיה ספוילר רק למי שצפה באנימה:
  ספויילר
  אמא של ארזה הייתה דמות נהדרת לדעתי. אולי הדמות הכי טובה שהוצגה בארקים האחרונים. התבאסתי שנפטרו ממנה ממש מהר :/
 • אם יש לכם עוד משהו להוסיף על הסדרה, מוזמנים לשתף את דעתכם
  עשיתי פעם קוספליי ללוסי חח

אורשיון סייס זה בחלק השני, הראשון זה כאילו מהפרק הראשון עד אחרי לאקסוס. זה הארק השני הכי אהוב עליי, זה שהוא לא חכם לא אומר כלום, הוא מעולה, לא חושב שהמטרה בפיירי טייל זו שהסדרה תהיה חכמה.

בכ"מ תודה לכולם על התגובות, אני ממש מעריך!

 

TsUNaMy WaVe

20/10/2017

צוטט: Ashifu-Sama

אורשיון סייס זה בחלק השני, הראשון זה כאילו מהפרק הראשון עד אחרי לאקסוס. זה הארק השני הכי אהוב עליי, זה שהוא לא חכם לא אומר כלום, הוא מעולה, לא חושב שהמטרה בפיירי טייל זו שהסדרה תהיה חכמה.

בכ"מ תודה לכולם על התגובות, אני ממש מעריך!

 

חח אז החלק השני. ופיירי טייל זו לא אנימה חכמה, פשוט אורשיון סייס יחסית לארקים אחרים שהיה בהם יותר "עומק" עלילתי - פחות חכם מהם. זה כל מה שהתכוונתי. כמו שכבר אמרתי זה עדיין הארק האהוב עליי 3:

TURI

20/10/2017

קודם כל. כל הכבוד על ההשקעה בביקורת.

צוטט: Ashifu-Sama
 • האם קראת\ראית פיירי טייל? אם כן מה דעתך?
 • אם יש לכם עוד משהו להוסיף על הסדרה, מוזמנים לשתף את דעתכם

כן קראתי את המנגה. בנוגע לדעתי אין לי חוות דעת טובה כל כך על המנגה. חלק מהדעה שלי קשורה למה שציינת, וחלק בגלל דברים שהיו חסרי תוכן או סיבה, שהתרחשו מאז הקרב נגד טרטרוס ועד הקרב האחרון, והיו בעייתים ביותר. ראו אוזרהתם יש פה ספויילרים לא מסומנים בנוגע לארקים האחרונים של הסדרה כמו גם מידע לגבי הסרט השני של פיירי טייל בכי הדרקון (לא צפייתי בו אבל הבנתי שהמידע הזה עומד להופיע בו).

ספויילר
התחיל בנוגע לנושא שהוא אחד הדברים שראיתי שבקרו את הסדרה אליו דיי רבות. נושא יחסי הכוחות שנעים תמיד לטובת חברי פיירי טייל (וכיוצא בזה נוצרים קרבות לא הגיונים). לי באופן אישי זה לא משהו שהייתי מחשיב אותו לדבר הבעייתי ביותר במנגה. כן יש לזה משקל עם וזה כן יוצר מספר בעיות גדולות בהרבה אבל לא צריך לשפוט מנגה רק בגלל זה, ולי באופן אישי רוב הקרבות שהתרחשו בסדרה עד הקרב נגד טרטרוס, לא נראהו חסרי היגיון עד כדי כך. הבעיה שלי עם הנושא התחילה מהקרב נגד טרטרוס ועד סוף המנגה,  והבעיה העיקרית שלי היא נגזרת מהנושא ולא הנושא עצמו. כאשר מגעים לארק האחרון מתקיים איחוד של מספר גורמים כנגד גורם אחד, ונוצר מצב שבו נאמר שאין לפיירי טייל לבדם סיכוי מול אותו גורם בראש אותו גורם עומד זריף ו13 גנרלים חזקים באופן מחריד (לפי טענת הסדרה) עכשיו הכל טוב ויפה אבל מתוך 13 גנרלים שנאמר שהם חזקים יותר מכל חברי פיירי טייל ביחד... שמונה גנרלים לא אחד, לא שניים, לא שלושה, לא ארבע, אלא שמונה הובסו על ידי חברי פיירי טייל בקרב רגיל. נעזוב את הבדלי הכוח המשמעותים למה היה צריך לייצר את הצבא הזה? זה היה חסר טעם, וחסר תועלת עלילתית, בנוסף התפקיד של רוב הדמויות שהופיעו ללחימה היה לרוב שולי. הציין אגב שמתוך הנותרים (שהובסו בדרך מוזרה כשלעצמה בחלק מהמקרים.) רק שניים (שהם "Larcade Dragneel" ו-"God Serena") הובסו על ידי גורם זר שלא קשור לחברי פיירי טייל. שוב נעזוב את הנושא של יחסי הכוחות שנוטעים לרעת חברי פיירי טייל זה לא העיקר פה, העיקר הוא למה היה צריך לכנס צבא שמורכב מכל כך הרבה דמויות, שלא ראינו מהן הרבה, ידענו שהן קיימות, וידענו שהן יכולות לעזור בלחימה ובסופו של יום לא לתת להן לעשות כלום כנגד אותם אויבים (כנגד אוייבת אחת הופיעה דמות שנראה בארק קודם יותר שהיא לא תחזור למה היא חוזרת אין לי מוסג)? דבר נוסף שבעייתי פה הוא ש6 מתוך השמונה הובסו בקרב רגיל לא התקיים מאמץ קבוצתי כנגדם לא התרחש קרב מפואר של 10 חברים בפיירי טייל כנגד דמות חזקה אחת זה היה קרב אחד על אחד פשוט ונורמלי. בעיה נוספת והיא החמורה ביותר בסדרה לפי דעתי היא הבגידה במוסר שלה פעם אחר פעם, היוצר של פייירי טייל נשאל ברעיון פעם, "האם הוא יציג קסם שמחזיר מתים לחיים?" התשובה שהיוצר אמר הייתה: לא. וזה היה לא, נחרץ בלי סימן שאלה אלא סימן קראיה. בארק האחרון (גם בארק טרטרוס). הציגו לנו מספר דרכים להחזיר את המתים לחיים בעזרת קסם, אין לי בעיה עם זה במצב שזה היה קיים מלכתכילה או שאילו לא היו אומרים לנו שהדרך הזו אפשרית והיו נותנים לזה רמיזות אבל למה למה למה? להציג פעם אחר פעם דמויות שאומרות, שאין דרך להחזיר אדם שמת ופעם אחר פעם הן אומרות שזו הסיבה שהחיים הם הדבר היקר ביותר ושאין להשיבם, ואז בסוף מראים לנו קסמים כאלה שוב, ושוב, ושוב נעזוב חוסר ההיגיון שנוצר פה, מוסר השכל של הסדרה ננטש לחלוטין! בנוסף דבר נוסף שהסדרה נכשלת בו בתכום המוסר הוא שהדמויות אומרות אותו עוד פעם, ועוד פעם. והוא תחייו כמה שיותר. באחד הקרבות שתנהלים כנגד טרטרוס אחת הדמויות אומרת לאויבית שלה, שהיא וותרה על החברים שלה! באותו זמן חלק מהם היו מתים לאחר לחימה כנגד חברי פיירי טייל. למה לציין דבר כזה כאשר את נלחמת לא כדי לעלף אותה אלא כדי להרוג אותה? דוגמה נוספת לבגידה במוסר ההשכל של הסדרה הוא נאמר לנו שהדמויות חזקות משום שהן מאמינות, ודואגות לחברים שלהן. בארקים האחרונים מוצגים לנו דמויות חזקות שלא דואגות לחברים שלהן אבל גם דמויות חזקות שכן  שמכבדות את החברים שלהן, ודואגות להם "כתוצאה מזה הן מוצגות כמשהו יוצא מגדר הרגיל?" התשובה למי שתוהה היא לא. הדמיות ההאלה מובסות באופן מוזר בלשון המעטה. יותר מפעם אחת נאמר לנו שחברי פיירי טייל דואגים לחיים ומכבדים גם את החיים של האויבים שלהם חצי מהקסט הראשי בציע רצח או היה שותף לרצח בצורה כזו או אחרת וכאשר האויבים שלהם עשו משהו כזה הם ביקרו אותם על זילזול בחיים. דבר נוסף אני יכול לתת עוד דוגמאות על הצגת דמויות באופן מיני של נשים שלא לצורך (אין לי כוונה לתת דוגמאות אבל היו מספר סצנות שהיו מגדרות כהנטאי). לא הציין את הרקע והסיבות המוזרות של זריף רק הציין שהוא מתנער מאחריות על מעשיו ומאשים את העבודה שהוא בן אל-מוות בכל הצרות שלו, ו-Acnologia מהסיבה הפשוטה שלפי הבנתי הסרט השני של הסדרה אמור לתת להם קצת יותר רקע כמו הסבר לפעולות המוזרות של Acnologia. ועכשיו בנוגע לדמויות יש מערכות יחסים רומנטיות בסדרה את חלקן אני לא האהבתי כל כך למרות שחלקם קיבלו פיתוח באופן הוגן. לדוגמה זו של Gajeel ו-Levy. אבל היו לא מאט מערכות יחסים רומנטיות שנוצרו באופן מטופש אפילו לסדרת מנגה לדוגמה זו של Mirajane ו-Laxus שנוצרו רק בפרקים האחרונים של המנגה (למרות שהייתה ליוצר רמיזה לזה באחת הכריכות של אחד הפרקים).


דרך אגב זו דעה שכתבתי בתור תגובה לתגובה אחרת בפורום אחר אבל היא רוולנטית גם לכאן.

ספויילרים לגבי סוף הסדרה.
 

 חלק גדול מהדמויות הרגיש לי כמו דמויות קרטון במיוחד החדשות (הכוונה היא לעיקר הSpriggan 12.) הן רק הוצגו, ולא כלום, אין עבר, אין רקע, אין אופי רק רצון לשרת את Zeref בלי הסבר. אותו הדבר לגבי Acnologia לא הציגו לנו את העבר שלו כמו שצריך (למרות שהבנתי שיציגו יותר בסרט מספר 2 של פיירי טייל.). ודמות נוספת שנשכח היא Rogue שהגיע מהעתיד זה לא שדברים השתנו משום שהוא הובס כל מה שקרה מבחינתו הוא חזרה לעתיד/קו זמן דיסטופי עברו בנוסף מה היה הנושא של Ankhseram הוא רק הוזכר, ולא הופיעה אפילו פעם אחת מה היו המנעים שלו או אפילו מי הוא. דבר נוסף, שפשוט לא קיבל שום הסבר הוא החברים של Makarov Dreyar מאפו הם הכירו אחד את השני (באנימה נאמר, שהם היו בפיירי טייל אבל נעזוב את זה.) מה הם מה המנעים שלהם, וכדומה.
בנוגע לאימא של ארזה Irene צפייתי למשהו אחר (לדוגמה, שארזה היא יצור קסום, שנוצר על ידי Irene.) בנוסף לא הוסבר לנו אך Neinhart ידע על כל הסיפור של ארזה, ומה בדיוק היה הקשר שלו לIrene Belserion.
בנוגע לAugust, אין לי משהו להגיד... למרות ששוב לא נחצה כאן גבול מסוים, וזה משהו, שקיים בהרבה דברים קיימים אבל עדיים זה לא משהו, שאני יכול לקבל או רוצה לקבל נכון, שהיו בפיירי טייל הרבה מעוד סצנות (שפשוט אפשר לקראו להן סוג של סטייה מינית.) אבל פה זה כבר גובל במשהו אחר בנוסף זה היה חסר צורך.

 

צוטט: Ashifu-Sama

 

 • מה לדעתך משלושת החלקים שצייני בסדרה הוא החלק הכי טוב?
 • בהמשך לשאלה הקודמת, מהו הארק הספציפי הכי טוב?

1. לא הבנתי הזה ארקים אתה מכניס בחלק הראשון. ומאפו מתחיל החלק השני. אבל כרגע אני מפתח ציפיות גדול שהסרט החדש של פיירי טייל יציל את הסדרה. כי הסרט הקודם היה דיי טוב.

2. אולי כנגד The Oración Seis או אולי כנגד Laxus.

שוב כל הכבוד על ההשקעה בביקורת.

KaTeX

20/10/2017

ראיתי את כל ה 277 פרקים, אני לא קורא מהמנגה ונהנתי.

נאטסו הכי אהוב עלי

ואחרי זה יש את גריי, לאקסוס, גרארד וגילדארטס

The Black Mermaid

20/10/2017

 • אם קראת\ראית פיירי טייל? אם כן מה דעתך?
  אני ראיתי את האנימה. אבל את הפרקים שעדיין לא יצאו שזה פרק 276 ומעלה(אם אני לא טועה) קראתי את המנגה.
  וזאת בפירוש האנימה האהובה עליי!
 • בהמשך לשאלה הקודמת, מהו הארק הספציפי הכי טוב?
  וואיי כל כך הרבה ארקים אהובים עליי! מרגישה כאילו אני בוחרת בין הילדים ש(אין)לי.... נראה לי שהאהוב עליי הוא "ארק משחקי הכשפות הגדולים" או "ארק פנטום לורד". בשני הארקים האלה למדנו המון על הדמויות והכרנו דמויות חדשות (ג'וויה, גאג'יל, סטינג, רוג ועוד המוןןןןןןןןןן אחרים) ובכללי הם היו מענינות ממש, לא יכלתי להפסיק לצפות פשוט. התמכרתי! 
 • מי הדמות הכי אהובה עליך?
  שוב- בחירה קשה כל כךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךך!!!!!!!! אני מאוהבת בכל דמות ודמות! אני חושבת שהאהובה עליי היא לוסי כנראה. כי היא באמת הגרעין של החבורה שלהם והיא תמיד מצחיקה ונחמדה אבל יש לה גם עבר עצוב(ואני חולה על זה כי זה מוסיף לה כל כך הרבה עומק לדמות)
 • אם יש לכם עוד משהו להוסיף על הסדרה, מוזמנים לשתף את דעתכם
  ספויילר- לא לקרוא אלא אם כן סיימתם הכל! עד הצ'אפטר האחרון שקיים
  הייתי כל כך רוצה שnalu (לוסי ונאסטו) יאושרו! הזוגיות שלהם מעולם לא אושרה ומעולם לא אמרו שזה יקרה בניהם ואני כל כך עצבנית על זה! אני כל כך חיכיתי לרגע שהם יהיו ביחד, וזה בסוף לא קרהההה!!!!:sob: את כל הזוגות כמעט אישרו ודיברו עליהם בצאפטר האחרון ורק עליהם אפילו לא רמזו! אפילו לא מיני רמיזה!  *באסה*

Ashifu-Sama

20/10/2017

צוטט: ^Lucy Heartfilia ^
 • אם קראת\ראית פיירי טייל? אם כן מה דעתך?
  אני ראיתי את האנימה. אבל את הפרקים שעדיין לא יצאו שזה פרק 276 ומעלה(אם אני לא טועה) קראתי את המנגה.
  וזאת בפירוש האנימה האהובה עליי!
 • בהמשך לשאלה הקודמת, מהו הארק הספציפי הכי טוב?
  וואיי כל כך הרבה ארקים אהובים עליי! מרגישה כאילו אני בוחרת בין הילדים ש(אין)לי.... נראה לי שהאהוב עליי הוא "ארק משחקי הכשפות הגדולים" או "ארק פנטום לורד". בשני הארקים האלה למדנו המון על הדמויות והכרנו דמויות חדשות (ג'וויה, גאג'יל, סטינג, רוג ועוד המוןןןןןןןןןן אחרים) ובכללי הם היו מענינות ממש, לא יכלתי להפסיק לצפות פשוט. התמכרתי! 
 • מי הדמות הכי אהובה עליך?
  שוב- בחירה קשה כל כךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךך!!!!!!!! אני מאוהבת בכל דמות ודמות! אני חושבת שהאהובה עליי היא לוסי כנראה. כי היא באמת הגרעין של החבורה שלהם והיא תמיד מצחיקה ונחמדה אבל יש לה גם עבר עצוב(ואני חולה על זה כי זה מוסיף לה כל כך הרבה עומק לדמות)
 • אם יש לכם עוד משהו להוסיף על הסדרה, מוזמנים לשתף את דעתכם
  ספויילר- לא לקרוא אלא אם כן סיימתם הכל! עד הצ'אפטר האחרון שקיים
  הייתי כל כך רוצה שnalu (לוסי ונאסטו) יאושרו! הזוגיות שלהם מעולם לא אושרה ומעולם לא אמרו שזה יקרה בניהם ואני כל כך עצבנית על זה! אני כל כך חיכיתי לרגע שהם יהיו ביחד, וזה בסוף לא קרהההה!!!!:sob: את כל הזוגות כמעט אישרו ודיברו עליהם בצאפטר האחרון ורק עליהם אפילו לא רמזו! אפילו לא מיני רמיזה!  *באסה*

הירו מאשימה אישר את היותם יחד בקומיק קון וצייר את הילדה שלהם ואת הבן של גריי וג'וביה

EviMan10

20/10/2017

 • האם קראת\ראית פיירי טייל? אם כן מה דעתך? לדעתי הסדרה פיירי טייל היא סדרה לא עמוקה במיוחד אך מאוד מתאימה לטווח גילאי 10-14 מפני שהקרבות בה דיי מרשימים, היא אנימה לא אלימה במיוחד ואין לה גם השפעה על דעות הצופים שדרך אגב ילדים בסביבות הגילאים הללו מושפעים מאנימות בקלות.
 • מה לדעתך משלושת החלקים שצייני בסדרה הוא החלק הכי טוב? לא ציינתה איזה ארקים יש בכל אחד מהחלקים ואין לי כוח לבדוק.
 • בהמשך לשאלה הקודמת, מהו הארק הספציפי הכי טוב? היו הרבה ארקים טובים אז אני אדלק על השאלה.
 • מי הדמות הכי אהובה עליך? כביכול בזמן שראיתי את הסדרה הייתי יותר קטן אז זה היה נאטסו(ילדים אוהבים את גיבוןר הסדרה תמיד)
 • אם יש לכם עוד משהו להוסיף על הסדרה, מוזמנים לשתף את דעתכם. ב-17.11 אמור לצאת בלו ריי לסרט של פיירי טייל דרגון קרי

SleaderS

22/10/2017

בעבר אמרו לי שאני דומה לנאטסו

@Eden-Chan  אהם אהם היא אמרה

(אל תגלי להם למה)

Eden-Chan

23/10/2017

צוטט: SleaderS

בעבר אמרו לי שאני דומה לנאטסו

@Eden-Chan  אהם אהם היא אמרה

(אל תגלי להם למה)

חח אוקיי 

+Pazzel+

28/07/2019

אני ראיתי את האנימה ואחרי שאמרו שהעונה האחרונה תצא השנה, ציפיתי לה בכליון עיניים כי כל מה שחוויתי במהלך כל הסדרה היה מדהים. אחרי שחיכיתי וחיכיתי הבנתי שייקח לזה יותר זמן מהמצופה והתחלתי לקרוא את המנגה מאיפה שהפסקתי את האנימה. נהנתי מהמנגה כמעט כמו שנהנתי מהאנימה, אבל אז הגיע הפרק הראשון -זה שחיכיתי לו כל כך הרבה- ראיתי אותו (כי למה לא), ולדעתי הוא היה טוב. אחרי עוד 10 פרקים כאלו הבנתי את מה שלא הבנתי לפני: זה דפוק. פשוטו כמשמעו. אוקי, זרף הוא הנבל הראשי. אוקי, יש מתחתיו נבלים חדשים עם כוחות מגניבים. אוקי, נאטסו נהיה יותר חזק. אבל למה? למה כל היופי הזה שראיתי המנגה לא מתבטא בצורה נפלאה כמו שהוא התבטא לפני, בכל ה-280 פרקים האחרים, למה האיכות תמונה כל כך גרועה שאני יכול/ה להגיד שנהנתי מהפרקים הקודמים יותר? 

אז לסיכום:                                                    נהנתי מהסדרה עד לעונה האחרונה שלדעתי הרסה. לא הייתה שום התקדמות עם הרומנטיקה שבין הדמויות והרגשתי פחות קומדיה, שלפני כל העונה הזו היא נמצאה בשפע בדיוק בזמן שבו היית צריך אותה ולדעתי העונה האחרונה רק נמרחה כדי לרצות את הצופים.