Ashifu-Sama

07/09/2017

תמונה קשורה


מעניין איך היה נראה עולמם של קומיקסי מארוול לו יכלו הגיבורים לעשות הון מעיסוקם. בעולם בו "צדק" ו"גבורה" הפכו להיות מושגים מסחריים, קוטטסו קאבורגי, או בשמו הגיבורי "ווילד טייגר" מוצא את עצמו צעד אחד מאחורי שאר הגיבורים כאשר דובק בערכים הישנים של רדיפת צדק על פני ההתמסחרות המאופשרת בימים אלו. לאחר קשיים עם החברה שמייצגת אותו, טייגר נאלץ לעבור ספונסר לאחת החברות הגדולות, שם מקבל חליפה חדשה ומצוות כנגד רצונו לכוכב העולה החדש: בארנבי ברוקס ג'וניור, אותו הוא מתעב. השניים, שמתחילים כהפך הגמור מ"צמד" גיבורי על הופכים לאחד הDuos הכי אהובים בעולם האנימה והעולם שלהם. הם לומדים להתגבר על הצדדים השליליים אחד בשני, תוך כדי שהם מלמדים זה את זה לקחים חדשים לחיים. בארנבי מושפע מפניני החכמה והערכים אותם צבר טייגר במהלך השנים בעוד שהוא לומד מבארנבי איך להסתגל לעולם כפי שהוא כיום. וזה חברים, הבסיס של האנימה טייגר & באני, שלמען האמת מציעה הרבה יותר איכויות מסתם ברומאנס מצויין בעזרת עולמה העשיר, הצבעוני ומלא הדמויות האנושיות ובעלות התכונות ששובות את הקהל כאילו לא נראו מעולם.

תוצאת תמונה עבור ‪Tiger & Bunny SCREENSHOTS‬‏


בעולם של טייגר & באני, בערך כ45 שנה לפני תחילת הסדרה התחילו להופיע אצל אנשים יכולות מיוחדות הנקראו NEXT. אמנם בהתחלה האנשים האלו סימלו לשאר העולם אימה וטרור, אך מהר מאוד האנשים האלו התחילו לנצל את כוחותם על מנת לשמור על השלום בעולם והתחילו להקרא גיבורים. אותם גיבורים במרוצת השנים הפכו למובילי דעת הקהל הגדולים בעולם, שמספקים לטלווזיה שלנו רייטינג שלא ראתה מעולם. חברות הפרסום מבינות את השפעתם הרבה ומהר מאוד מספקת סיוע כלכלי לכל הגיבורים בתמורה לפרסום כזה או אחר, בעיקר על חליפותיהם. בנוסף לטייגר ובארנאבי קיימת ליגה שלמה של גיבורים המתחרה במשך עונות שידור על התואר גיבור העונה. מה שתיארתי כרגע הוא בעצם המסגרת שהעולם שטייגר & באני סובב סביבה, אך כמובן שהעולם עשיר משתארתי. אחד היתרונות הגדולים בסדרה לדעתי הוא ההתפתחות של העולם במהלך הפרקים. תחילה הבעיות קטנות, אנושיות, בערך בסדר הגודל שרואים בספיידרמן שלפעמים יש קצת חריגות. אך ככל שגיבורינו מתגבשים, לומדים ומתחזקים הם מוכנים בדיוק בזמן לסכנות גדולות יותר ומתוך כל כמה פושעים פשוטים צצים לפתע גם נבלי-על שגורמים ללא מעט בעיות. הגדילה הזו של הבעיות יחד עם גיבורנו והעולם מרגישה ממש טבעית ולא מאולצת כמו באחוז גדול מהאנימות שאנו נתקלים בהן כיום, בעיקר שוננים. שום דבר לא מרגיש "לא הגיוני" וזה דבר טוב כשמדובר בעולם בו אנשים יכולים לגלות יום אחד שהם יכולים לעוף או להרים משקלים ממש כבדים. יחד עם גודל הבעיות גם התבונה והחיבור בין הדמויות גדל. טייגר ובארנבי מתחברים והכימיה ביניהם והדאגה שלהם זה לזה שמתפתחת עושה טוב בלב הצופים, אך הם לא כל אור הזרקורים, יש עוד קאסט שלם של דמויות בליגת הגיבורים והוא חלק מאוד חשוב ממה שעושה את הסדרה למעולה.

מעבר לעובדה שבערך כל גיבור מקבל פרק בו הוא הדמות הראשית, ניתן לראות את הגיבורים שכבר כיכבו בפרק משלהם ממשיכים לתרום ולהתחבר עם טייגר ובארנבי בעודם פותרים איתם תעלומות יחד או אפילו מבלים איתם בזמן החופשי או בבניין הגיבורים. תחילה הקשר בין כל הגיבורים הוא יריבות מרה, יש להם גם הבדלים במראה, בגיל וברקע שהם באים ממנו, אך כל הקווים האלה מטשטשים בזמן שהעלילה מתקדמת. הגיבורים טובים גם בזכות הקשרים ביניהם וגם כדמויות אינדיבידיאוליות, כשהאהובה עליי מבין הדמויות הצדדיות היא בלו רוז, ילדה בשם קארינה שרוצה בכלל להיות זמרת, אך בזכות טייגר מבינה את המהות של להיות גיבורה ומאותה נקודה והלאה מתחילה להסתכל על טייגר בהערצה ומפתחת רגשות משונים כלפיו. ובלו רוז היא רק דוגמה אחת לקאסט עשיר של דמויות. החסרון היחיד בקאסט הייחודי והעשיר הזה, הוא האורך של הסדרה. כיוון שמדובר ב25 פרקים שעשרת הפרקים האחרונים בהם מוקדשים אך ורק לפתרון תעלומה ודרמה, אנו נשארים עם 15 פרקים להציג את העולם והדמויות וכשנחסר מהמשוואה את הזמן שמוקדש גם לקרבות ולקשר של טייגר ובארנבי לא נשאר עם די זמן כדי לתת לשאר הדמויות את הפיתוח וזמן המסך שמגיע להם. אני מאמין שאם הסדרה הייתה ארוכה יותר, לא רק שהיא לא הייתה נמאסת עוד, אלא יכולנו לקבל עולם עשיר פי כמה עם Lore שמתפשט על יותר שנים, עם יותר פושעים וכמובן, הרבה יותר זמן לתת לדמויות זמן מסך יקר וצ'אנס לפתח מערכות יחסים יותר מערכות אחת עם השניה. עוד דבר שפגע לי קצת בהנאה עם הדמויות זה שלא התממשו ממש רומנים בין הדמויות בקאסט ואני בחור שאוהב לראות שיפים ולא נהנה להתאכזב מהעובדה שהם ישארו בגדר חלומו.

283475.jpg

כמו שאמרתי קודם לכן, הסדרה מתחלקת לשני חלקים כאשר הראשון נועד להציג את העולם, הדמויות והכלים (שאם תשאלו אותי, זה החלק האהוב עליי בכל אנימה) ולאחר מכן בחלקה השני התעולמה שמוצגת על אש קטנה כבר בתחילת הסדרה תופסת תאוצה והופכת לשילוב די נחמד של דרמה ואקשן. אמנם החלק השני לדעתי הוא הפחות מהנה, כי כמו שאמרתי, אני באמת מעדיף הרבה יותר את הימים חסרי הדאגות בהם מציגים את העולם והדמויות. ובחלק השני מצאתי את עצמי הכי הרבה פעמים אומר "אוף למה הם עשו את זה" כיוון שלקחו בו את העולם היפה שהציגו בחלק א' והתעסקו איתו מעט ולאו דווקא תמיד בכיוון שרציתי שיתעסקו. בחלק הראשון גם הוצגו דמויות שציפיתי שיהיו נבלי-על גדולים שלבסוף לא קיבלו זמן מסך גדול מדי בחלק ב' שהסיפורים שלהם לעולם לא קיבלו קלוז'ר, אבל מה לעשות, זה מה שקורה ב25 פרקים. אני רק רוצה לטהר ולהבהיר שאני עדיין חושב שהחלק השני הוא מדהים, גם אם לא כמו הראשון. כי מה לעשות, להגיע לגדולה שהחלק הראשון הגיע כמעט אף אחד לא יכול, אז זה לא אומר שהחלק השני לא מעולה ברמות.

בסופו של דבר יצא שדיברתי כ"כ הרבה על דמויות ועולם ונבלי על, ששכחתי שהסדרה בכלל על גיבורים. אולי בגלל שזה לא באמת מה שחשוב. כאילו, זה כן חשוב כי זה בסיס, אבל זה נשאר בסיס. אין איזה Lore מטורף על למה הנקסט קיבלו כוחות, אין גם כוחות ייחודיים שלא ראיתם בכל קומיקס גיבורי על שיצא כבר, הקטע של הגיבורים בנאלי ככל האפשר מעבר לעובדה שהם בעלי ספונסרים, שאגב, חייב לציין, הספונסרים הם חברות שקיימות במציאות, ככה שנחמד לראות מותגים מוכרים כמו פפסי על דמויות. במהלך הסדרה גם נלגום קצת מהיחסים בין הגיבורים לספונסרים שלהם ולא נתעלם מהעובדה שהעולם ממוסחר. הגיבורים יצטרכו להשקיע המון מהזמן שלהם ולעשות המון ויתורים על מנת לרצות את נותני הממון שלהם, כמו כן לעשות מעשים שמרגישים כמו מטלות על מנת לייצר לעצמם יחסי ציבור הולמים. לדעתי האספקט הזה מוסיף לריאליזם של העולם והופך אותו למצויין פי כמה וכמה. כיף לראות איך המדיה מזייפת ימים בחייהם הפרטיים של הגיבורים כדי לתת לקהל הרגשה של אותנטיות ולהרוות את הצמא שלהם לגלות פרטים אישיים על הגיבורים. 

תוצאת תמונה עבור ‪Tiger & Bunny SCREENSHOTS‬‏

בכל מקרה אני חושב שהגזמתי קצת באורך, אתם לא חייבים לקרוא הכל, כי זה בכל זאת חופר רצח. אז אם בא לך איזה מן אמ;לק: תראו טייגר & באני, זאת אחת האנימות הכי טובות אם לא הכי טובה שיש. שכחתי לציין דבר מאוד חשוב וזה שלפי סקר שנערך בNHK, תאגיד השידור היפני, בו בחנו לפי הקהל היפני מה 100 האנימות הטובות בעולם, טייגר & באני זכתה במקום הראשון, לדעתי בצדק. אז כן חברים, למרות שהיה לי עוד המון מה להגיד נראה לי שאשאיר אתכם עם המגילה הזו, קריאה מהנה לכולם. תנו בלייק ותגובה אם אהבתם ויאללה ביי, יום טוב!

תוצאת תמונה עבור ‪Tiger & Bunny SCREENSHOTS‬‏

טיגריס וארנב / Tiger & Bunny

בעולם ישנם אנשים הנולדים עם כוחות על משונים. האנשים האלה נקראים נקסט (Next). ישנם נקסט שהופכים לגיבורים, ישנם שהופכים לפושעים. הגיבורים מופיעים בתכנית ריאליטי הנקראת HERO TV LIVE, בה משדרים את מעשי הגבורה שלהם, נותנים לכל גיבור נקודות ובסוף העונה מכריזים על הגיבור המוביל, ה-MVP.קוטטסו הוא גיבור ישן שמצתוות עם...

  • 9.5
  • גמור
  • סדרה
40

MeDuzA

07/09/2017

סיקור ממש טוב :)

Ecchicide

07/09/2017

סיקור מצוין מאד כרגיל, זה לא באמת היה כזה ארוך והכתיבה שלך זורמת - לא הרגשתי את האורך ולא ניסיתי לקרוא בכח, נהנתי וקראתי ברצף.
אז אין לך מה לדאוג לגבי האורך, it's not so bad
בכל מקרה, אולי לא הייתי צריך לקרוא במחשבה שנייה אם אני לא מתכוון לראות את זה
די הוקסמתי ממה שסיפרת, כל הגיבורים והאווירה הריאליסטית, היחסים בין הדמויות, הדמויות עצמן, העולם, הכל נשמע לי מעולה
השימוש בספונסרים כדי לתת תחושה יותר "ריאליסטית" לעולם גאוני לדעתי, אני בטוח שהם גם מימשו אותו יפה?
בכל מקרה תודה על עוד כמה דקות נפלאות של קריאה, לאבלאב

AltairChan

07/09/2017

סיקור נהדר! אני מקווה להתחיל כבר את האנימה ביום שבת, זה נשמע טוב מאוד! 

Elementary

07/09/2017

אהבתי את הפסקה הראשונה, היא הרגישה לי ממש זורמת ונעימה לקריאה. כמו כן גם שאר התוכן של הסיקור, סיקור מוצלח, אני מסכימה עם Ecchicide האורך בסיקור לא היה כזה מורגש והקריאה הייתה די זורמת, מהנה והאמת אפילו הרגשתי שבכיף אוכל לקרוא המשך לסיקור הזה המדבר על הביטים ופרקים נוספים שאהבת במידה והיה.

האמת הרעיון עצמו של הסדרה נשמע ממש רעיון יפה, גיבורי על שהופכים לסמלים מסחריים, לא הופתע אם דבר כזה היה קורה במציאות וילדים היו פשוט שואפים להתחפש אליהם במציאות. אהבתי את זה שאמרת שבסדרה מכניסים לאט לאט את הצופה לתוך העלילה האמיתית - דהיינו לא מפילים ישר על הגיבורים את נבל העל, אלה מראים איזה פרק שניים מה הולך בינייהם ואז רק מביאים אותו ככה שיותר קל להתרגש מההולך בסדרה ולא סתם ככה להסתכל ולא להבין מאיפה זה בא פתאום וטוב גם ככה אין לי סנטימנטיים לגיבור אז שיהיה מה שיהיה. 

אני לא ממש הבנתי את מה שאמרת בנוגע לדמויות, האם התכוונת לזה שכל דמות (דהיינו משתי הדמויות) מקבל פרק משלו, או שבעצם כל דמות גיבור הנמצאת על קאסט הגיבורים מקבלת פרק משל עצמה? 

 הגיבורים יצטרכו להשקיע המון מהזמן שלהם ולעשות המון ויתורים על מנת לרצות את נותני הממון שלהם, כמו כן לעשות מעשים שמרגישים כמו מטלות על מנת לייצר לעצמם יחסי ציבור הולמים. לדעתי האספקט הזה מוסיף לריאליזם של העולם והופך אותו למצויין פי כמה וכמה. כיף לראות איך המדיה מזייפת ימים בחייהם הפרטיים של הגיבורים כדי לתת לקהל הרגשה של אותנטיות ולהרוות את הצמא שלהם לגלות פרטים אישיים על הגיבורים. 

יפה שיוצרי הסדרה בחרו להציג גם את הפאן הזה. שהוא די מהותי במציאות בה החברות שהן ספונסריות לגיבורי העל רוצה לעשות גם רווח מהגורם בו הוא משקיע. 

קיצר, אני מקווה לראות את הסדרה הזו עוד חודש או משהו אחרי שאתפנה לצפות בסדרות האחרות שאני מחכה כבר בקוצר רוח לראות אותן, תודה על סיקור מוצלח, נהנתי לקרוא אותו:)

Ashifu-Sama

07/09/2017

צוטט: Elementary

אהבתי את הפסקה הראשונה, היא הרגישה לי ממש זורמת ונעימה לקריאה. כמו כן גם שאר התוכן של הסיקור, סיקור מוצלח, אני מסכימה עם Ecchicide האורך בסיקור לא היה כזה מורגש והקריאה הייתה די זורמת, מהנה והאמת אפילו הרגשתי שבכיף אוכל לקרוא המשך לסיקור הזה המדבר על הביטים ופרקים נוספים שאהבת במידה והיה.

האמת הרעיון עצמו של הסדרה נשמע ממש רעיון יפה, גיבורי על שהופכים לסמלים מסחריים, לא הופתע אם דבר כזה היה קורה במציאות וילדים היו פשוט שואפים להתחפש אליהם במציאות. אהבתי את זה שאמרת שבסדרה מכניסים לאט לאט את הצופה לתוך העלילה האמיתית - דהיינו לא מפילים ישר על הגיבורים את נבל העל, אלה מראים איזה פרק שניים מה הולך בינייהם ואז רק מביאים אותו ככה שיותר קל להתרגש מההולך בסדרה ולא סתם ככה להסתכל ולא להבין מאיפה זה בא פתאום וטוב גם ככה אין לי סנטימנטיים לגיבור אז שיהיה מה שיהיה. 

אני לא ממש הבנתי את מה שאמרת בנוגע לדמויות, האם התכוונת לזה שכל דמות (דהיינו משתי הדמויות) מקבל פרק משלו, או שבעצם כל דמות גיבור הנמצאת על קאסט הגיבורים מקבלת פרק משל עצמה? 

יפה שיוצרי הסדרה בחרו להציג גם את הפאן הזה. שהוא די מהותי במציאות בה החברות שהן ספונסריות לגיבורי העל רוצה לעשות גם רווח מהגורם בו הוא משקיע. 

קיצר, אני מקווה לראות את הסדרה הזו עוד חודש או משהו אחרי שאתפנה לצפות בסדרות האחרות שאני מחכה כבר בקוצר רוח לראות אותן, תודה על סיקור מוצלח, נהנתי לקרוא אותו:)

דבר ראשון ממש שמח שאהבת ומקווה שתראי! בכ"מ בקשר לשאלתך. כמעט כל אחד מהגיבורים מקבל פרק בו הוא הפוקוס הראשי (לאו דווקא פרק עליו, אבל פרק בו הוא מקבל יותר זמן מסך וחשיפה)

אראגון

07/09/2017

כל הסיקור נראה כמו טרנסלייט אחד גדול. (תקן אותי אם אני טועה וזה לא מה שזה)

Ashifu-Sama

07/09/2017

צוטט: אראגון

כל הסיקור נראה כמו טרנסלייט אחד גדול. (תקן אותי אם אני טועה וזה לא מה שזה)

...
לפעמים אני טועה אם אנשים לא יודעים לקרוא או שזה בכוונה

אראגון

07/09/2017

צוטט: Ashifu-Sama

...
לפעמים אני טועה אם אנשים לא יודעים לקרוא או שזה בכוונה

כלומר, זה סיקור מקורי שלך?

Ashifu-Sama

07/09/2017

צוטט: אראגון

כלומר, זה סיקור מקורי שלך?

מן הסתם

babayaga

07/09/2017

מושקע כמו כל סיקור שלך. תמשיך ככה אסיפו^^

אראגון

07/09/2017

צוטט: Ashifu-Sama

מן הסתם

טוב כל הכבוד על ההשקעה.

 

 

(חשבתי שזה טרנסלייט בגלל כמה ניסוחים מוזרים שבדרך כלל מאפיינים אותו.

דוגמאות:

"הם לומדים להתגבר על הצדדים השליליים אחד בשני"

"אמנם בהתחלה האנשים האלו סימלו לשאר העולם אימה וטרור"

"כאשר דובק בערכים הישנים של רדיפת צדק על פני ההתמסחרות המאופשרת בימים אלו"

"וכמובן, הרבה יותר זמן לתת לדמויות זמן מסך יקר וצ'אנס לפתח מערכות יחסים יותר מערכות אחת עם השניה" )

Ashifu-Sama

07/09/2017

צוטט: אראגון

טוב כל הכבוד על ההשקעה.

 

 

(חשבתי שזה טרנסלייט בגלל כמה ניסוחים מוזרים שבדרך כלל מאפיינים אותו.

דוגמאות:

"הם לומדים להתגבר על הצדדים השליליים אחד בשני"

"אמנם בהתחלה האנשים האלו סימלו לשאר העולם אימה וטרור"

"כאשר דובק בערכים הישנים של רדיפת צדק על פני ההתמסחרות המאופשרת בימים אלו"

"וכמובן, הרבה יותר זמן לתת לדמויות זמן מסך יקר וצ'אנס לפתח מערכות יחסים יותר מערכות אחת עם השניה" )

כן כי משלב לשוני יפה זה נורא

אראגון

07/09/2017

צוטט: Ashifu-Sama

כן כי משלב לשוני יפה זה נורא

כי המשפטים לא ברורים.

אבל הכל בסדר, אם לך הם ברורים זה מה שחשוב

Ye Xiu

08/09/2017

איפה איפה איפה אני יכול לראות את הסדרה מתורגמת?

היא נראת כל כך מגניבה :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Ashifu-Sama

08/09/2017

צוטט: Ye Xiu

איפה איפה איפה אני יכול לראות את הסדרה מתורגמת?

היא נראת כל כך מגניבה :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

היה פה דיבור באתר פעם על זה שלג'נדרי סאבס או משהו כזה תרגמו. אני דוגל בצפיה בדיבוב האנגלי אבל

Ye Xiu

08/09/2017

צוטט: Ashifu-Sama

היה פה דיבור באתר פעם על זה שלג'נדרי סאבס או משהו כזה תרגמו. אני דוגל בצפיה בדיבוב האנגלי אבל

לא אוהב את הפאנסאב הישראלי?

Ashifu-Sama

08/09/2017

צוטט: Ye Xiu

לא אוהב את הפאנסאב הישראלי?

בלי קשר לזה שאני לא אוהב פאנסאב הישראלי. אני מדבר על דיבוב פה

Ye Xiu

08/09/2017

צוטט: Ashifu-Sama

בלי קשר לזה שאני לא אוהב פאנסאב הישראלי. אני מדבר על דיבוב פה

הממממממ אוקיי בכל מקרה הם לא תרגמו זאת אז אני אראה את זה באנגלית

תודה בכל מקרה :innocent::thumbsup:

MoyashiSama

08/09/2017

רציתי לראות את זה מזמן.. 

Ye Xiu

09/09/2017

צוטט: Ashifu-Sama

תמונה קשורה


מעניין איך היה נראה עולמם של קומיקסי מארוול לו יכלו הגיבורים לעשות הון מעיסוקם. בעולם בו "צדק" ו"גבורה" הפכו להיות מושגים מסחריים, קוטטסו קאבורגי, או בשמו הגיבורי "ווילד טייגר" מוצא את עצמו צעד אחד מאחורי שאר הגיבורים כאשר דובק בערכים הישנים של רדיפת צדק על פני ההתמסחרות המאופשרת בימים אלו. לאחר קשיים עם החברה שמייצגת אותו, טייגר נאלץ לעבור ספונסר לאחת החברות הגדולות, שם מקבל חליפה חדשה ומצוות כנגד רצונו לכוכב העולה החדש: בארנבי ברוקס ג'וניור, אותו הוא מתעב. השניים, שמתחילים כהפך הגמור מ"צמד" גיבורי על הופכים לאחד הDuos הכי אהובים בעולם האנימה והעולם שלהם. הם לומדים להתגבר על הצדדים השליליים אחד בשני, תוך כדי שהם מלמדים זה את זה לקחים חדשים לחיים. בארנבי מושפע מפניני החכמה והערכים אותם צבר טייגר במהלך השנים בעוד שהוא לומד מבארנבי איך להסתגל לעולם כפי שהוא כיום. וזה חברים, הבסיס של האנימה טייגר & באני, שלמען האמת מציעה הרבה יותר איכויות מסתם ברומאנס מצויין בעזרת עולמה העשיר, הצבעוני ומלא הדמויות האנושיות ובעלות התכונות ששובות את הקהל כאילו לא נראו מעולם.

תוצאת תמונה עבור ‪Tiger & Bunny SCREENSHOTS‬‏


בעולם של טייגר & באני, בערך כ45 שנה לפני תחילת הסדרה התחילו להופיע אצל אנשים יכולות מיוחדות הנקראו NEXT. אמנם בהתחלה האנשים האלו סימלו לשאר העולם אימה וטרור, אך מהר מאוד האנשים האלו התחילו לנצל את כוחותם על מנת לשמור על השלום בעולם והתחילו להקרא גיבורים. אותם גיבורים במרוצת השנים הפכו למובילי דעת הקהל הגדולים בעולם, שמספקים לטלווזיה שלנו רייטינג שלא ראתה מעולם. חברות הפרסום מבינות את השפעתם הרבה ומהר מאוד מספקת סיוע כלכלי לכל הגיבורים בתמורה לפרסום כזה או אחר, בעיקר על חליפותיהם. בנוסף לטייגר ובארנאבי קיימת ליגה שלמה של גיבורים המתחרה במשך עונות שידור על התואר גיבור העונה. מה שתיארתי כרגע הוא בעצם המסגרת שהעולם שטייגר & באני סובב סביבה, אך כמובן שהעולם עשיר משתארתי. אחד היתרונות הגדולים בסדרה לדעתי הוא ההתפתחות של העולם במהלך הפרקים. תחילה הבעיות קטנות, אנושיות, בערך בסדר הגודל שרואים בספיידרמן שלפעמים יש קצת חריגות. אך ככל שגיבורינו מתגבשים, לומדים ומתחזקים הם מוכנים בדיוק בזמן לסכנות גדולות יותר ומתוך כל כמה פושעים פשוטים צצים לפתע גם נבלי-על שגורמים ללא מעט בעיות. הגדילה הזו של הבעיות יחד עם גיבורנו והעולם מרגישה ממש טבעית ולא מאולצת כמו באחוז גדול מהאנימות שאנו נתקלים בהן כיום, בעיקר שוננים. שום דבר לא מרגיש "לא הגיוני" וזה דבר טוב כשמדובר בעולם בו אנשים יכולים לגלות יום אחד שהם יכולים לעוף או להרים משקלים ממש כבדים. יחד עם גודל הבעיות גם התבונה והחיבור בין הדמויות גדל. טייגר ובארנבי מתחברים והכימיה ביניהם והדאגה שלהם זה לזה שמתפתחת עושה טוב בלב הצופים, אך הם לא כל אור הזרקורים, יש עוד קאסט שלם של דמויות בליגת הגיבורים והוא חלק מאוד חשוב ממה שעושה את הסדרה למעולה.

מעבר לעובדה שבערך כל גיבור מקבל פרק בו הוא הדמות הראשית, ניתן לראות את הגיבורים שכבר כיכבו בפרק משלהם ממשיכים לתרום ולהתחבר עם טייגר ובארנבי בעודם פותרים איתם תעלומות יחד או אפילו מבלים איתם בזמן החופשי או בבניין הגיבורים. תחילה הקשר בין כל הגיבורים הוא יריבות מרה, יש להם גם הבדלים במראה, בגיל וברקע שהם באים ממנו, אך כל הקווים האלה מטשטשים בזמן שהעלילה מתקדמת. הגיבורים טובים גם בזכות הקשרים ביניהם וגם כדמויות אינדיבידיאוליות, כשהאהובה עליי מבין הדמויות הצדדיות היא בלו רוז, ילדה בשם קארינה שרוצה בכלל להיות זמרת, אך בזכות טייגר מבינה את המהות של להיות גיבורה ומאותה נקודה והלאה מתחילה להסתכל על טייגר בהערצה ומפתחת רגשות משונים כלפיו. ובלו רוז היא רק דוגמה אחת לקאסט עשיר של דמויות. החסרון היחיד בקאסט הייחודי והעשיר הזה, הוא האורך של הסדרה. כיוון שמדובר ב25 פרקים שעשרת הפרקים האחרונים בהם מוקדשים אך ורק לפתרון תעלומה ודרמה, אנו נשארים עם 15 פרקים להציג את העולם והדמויות וכשנחסר מהמשוואה את הזמן שמוקדש גם לקרבות ולקשר של טייגר ובארנבי לא נשאר עם די זמן כדי לתת לשאר הדמויות את הפיתוח וזמן המסך שמגיע להם. אני מאמין שאם הסדרה הייתה ארוכה יותר, לא רק שהיא לא הייתה נמאסת עוד, אלא יכולנו לקבל עולם עשיר פי כמה עם Lore שמתפשט על יותר שנים, עם יותר פושעים וכמובן, הרבה יותר זמן לתת לדמויות זמן מסך יקר וצ'אנס לפתח מערכות יחסים יותר מערכות אחת עם השניה. עוד דבר שפגע לי קצת בהנאה עם הדמויות זה שלא התממשו ממש רומנים בין הדמויות בקאסט ואני בחור שאוהב לראות שיפים ולא נהנה להתאכזב מהעובדה שהם ישארו בגדר חלומו.

283475.jpg

כמו שאמרתי קודם לכן, הסדרה מתחלקת לשני חלקים כאשר הראשון נועד להציג את העולם, הדמויות והכלים (שאם תשאלו אותי, זה החלק האהוב עליי בכל אנימה) ולאחר מכן בחלקה השני התעולמה שמוצגת על אש קטנה כבר בתחילת הסדרה תופסת תאוצה והופכת לשילוב די נחמד של דרמה ואקשן. אמנם החלק השני לדעתי הוא הפחות מהנה, כי כמו שאמרתי, אני באמת מעדיף הרבה יותר את הימים חסרי הדאגות בהם מציגים את העולם והדמויות. ובחלק השני מצאתי את עצמי הכי הרבה פעמים אומר "אוף למה הם עשו את זה" כיוון שלקחו בו את העולם היפה שהציגו בחלק א' והתעסקו איתו מעט ולאו דווקא תמיד בכיוון שרציתי שיתעסקו. בחלק הראשון גם הוצגו דמויות שציפיתי שיהיו נבלי-על גדולים שלבסוף לא קיבלו זמן מסך גדול מדי בחלק ב' שהסיפורים שלהם לעולם לא קיבלו קלוז'ר, אבל מה לעשות, זה מה שקורה ב25 פרקים. אני רק רוצה לטהר ולהבהיר שאני עדיין חושב שהחלק השני הוא מדהים, גם אם לא כמו הראשון. כי מה לעשות, להגיע לגדולה שהחלק הראשון הגיע כמעט אף אחד לא יכול, אז זה לא אומר שהחלק השני לא מעולה ברמות.

בסופו של דבר יצא שדיברתי כ"כ הרבה על דמויות ועולם ונבלי על, ששכחתי שהסדרה בכלל על גיבורים. אולי בגלל שזה לא באמת מה שחשוב. כאילו, זה כן חשוב כי זה בסיס, אבל זה נשאר בסיס. אין איזה Lore מטורף על למה הנקסט קיבלו כוחות, אין גם כוחות ייחודיים שלא ראיתם בכל קומיקס גיבורי על שיצא כבר, הקטע של הגיבורים בנאלי ככל האפשר מעבר לעובדה שהם בעלי ספונסרים, שאגב, חייב לציין, הספונסרים הם חברות שקיימות במציאות, ככה שנחמד לראות מותגים מוכרים כמו פפסי על דמויות. במהלך הסדרה גם נלגום קצת מהיחסים בין הגיבורים לספונסרים שלהם ולא נתעלם מהעובדה שהעולם ממוסחר. הגיבורים יצטרכו להשקיע המון מהזמן שלהם ולעשות המון ויתורים על מנת לרצות את נותני הממון שלהם, כמו כן לעשות מעשים שמרגישים כמו מטלות על מנת לייצר לעצמם יחסי ציבור הולמים. לדעתי האספקט הזה מוסיף לריאליזם של העולם והופך אותו למצויין פי כמה וכמה. כיף לראות איך המדיה מזייפת ימים בחייהם הפרטיים של הגיבורים כדי לתת לקהל הרגשה של אותנטיות ולהרוות את הצמא שלהם לגלות פרטים אישיים על הגיבורים. 

תוצאת תמונה עבור ‪Tiger & Bunny SCREENSHOTS‬‏

בכל מקרה אני חושב שהגזמתי קצת באורך, אתם לא חייבים לקרוא הכל, כי זה בכל זאת חופר רצח. אז אם בא לך איזה מן אמ;לק: תראו טייגר & באני, זאת אחת האנימות הכי טובות אם לא הכי טובה שיש. שכחתי לציין דבר מאוד חשוב וזה שלפי סקר שנערך בNHK, תאגיד השידור היפני, בו בחנו לפי הקהל היפני מה 100 האנימות הטובות בעולם, טייגר & באני זכתה במקום הראשון, לדעתי בצדק. אז כן חברים, למרות שהיה לי עוד המון מה להגיד נראה לי שאשאיר אתכם עם המגילה הזו, קריאה מהנה לכולם. תנו בלייק ותגובה אם אהבתם ויאללה ביי, יום טוב!

תוצאת תמונה עבור ‪Tiger & Bunny SCREENSHOTS‬‏

שמע הרגע סיימתי את הסדרה וכל מה שכתבת פה אתה צודק מילה במילה

גם בעיני החלק הראשון היה הכי טוב החלק השני פחות אני יכול אפילו לומר שטיפה רפרפתי בפרקים בחלק השני כי זה דיי היה צפוי מי היה הפושע ואיך זה יגמר

סיקור ממש מעולה לסדרה הכי טובה