Ecchicide

03/09/2017

 

תוצאת תמונה עבור ‪yuri kuma arashi banner‬‏

בין הרבה אנימות סלייס אוף לייף, זבל כמו אבסולוט דיו ואלדנוהא.זירו 2, הצלחות כגון אנסאטסו קיושיטסו ודט' פרייד (מדבר לטובת הכלל), עונת החורף של שנת 2015 טמנה לנו יהלום נסתר בשם Yuri Kuma Arashi. היהלום, כנראה, לא היה בולט מספיק, או שפשוט לא היה מושך עקב שמו בתרגום חופשי, סופת דובות לסביות. הרבה צופים כנראה נרתעו מן השם או לפחות ניסו ולא התאימו להם יחסי אהבה בין בנות לבנות שהן דובות. אם זה לא היה מה שהפריע, יש המון דברים אחרים שכן ויכלו להצמיד לאנימה הזו את המילה "מוזרה ביותר", "משוגעת" וכדומה. מה שהם לא ידעו, שמצפה להם חוויה מהנה ומרתקת במיוחד באורך 12 פרקים, שמשום מה באניליסט לא טרחו להוסיף את הז'אנרים האחרים שלה מלבד פסיכולוגיה, אבל סוד שיש רק במאל: היא גם כוללת שוג'ו איי, סיינן, דרמה, פנטזיה ובית ספר.
 

החוויה שלנו מתחילה היכנשהו בחלל החיצון, בכוכב קטן בשם קומאליה, שבדיוק התפוצץ וגרם למטר מטאורים בכדור הארץ. אותו מטר, לפתע גרם לכל הדובים בכדור הארץ לנהוג באלימות ותוקפניות כלפי בני האדם, ובכך החלה התקפת הדובים על האנושות. על מנת למנוע אובדן חיי אדם, נבנתה חומה גדולה בין החלק שבו שוכנים הדובים על כדור הארץ לבין החלק שבו שוכנים בני האדם. את הקיר הזה, כמובן, כמה דובים הצליחו לעבור ולהסתוות בין בני האדם וכאשר נתגלו - הופעלה אזעקה המעידה על התקפת דוב. (כן, החלק האחרון טיפה נשמע כמו ישראל בצוק איתן, אבל זה לא כזה דומה כמו שזה נשמע.) אניוויז,  ילדתנו היקרה העונה לשם Kureha Tsubaki וחברתה היקרה Sumika Izumino נמצאות להן בבית הספר, נהנות מהפרחים ומאהבתן היפה והטהורה, עד שלפתע מספר אירועים לא צפויים החל להתרחש וחיש מהר חייהן השתנו מקצה לקצה.
 

בכל מקרה, כשהתחלתי לצפות באנימה לא ידעתי למה אני אמור לצפות. מצד אחד, זו יצירה של איקוהארה, שיצר אנימות מעולות נוספות ומצד שני, כל העניין נשמע הזוי, לסביות, דובים, כוכב לכת מתפוצץ... היו לי ספקות לפני שצפיתי באנימה, אבל עוד בהתחלת הפרק הראשון, בו ישר חשבתי לעצמי "מה זה, זה של שאפט?" ואז נזכרתי: "אה לא! זה יותר הסגנון של איקוהארה, רואים שזה הולך להיות מגניב" - התאהבתי.

ציטוטים שחוזרים על עצמם כדי להדגיש משהו, אנימציה נעימה לעין, מוזיקת רקע מתאימה וסיפור מוזר, אך לא בקטע יותר מדי חמור ותחושת הכיף והמהירות בה עבר הפרק, קנו אותי לגמרי. כשהמשכתי, לא התאכזבתי לגלות שזה רק משתפר ומשתפר.

תוצאת תמונה עבור ‪yuri kuma arashi gif‬‏

איטית זו לא המילה שאבחר לאנימה הזו, למרות שלוקח לנו, הצופים, מספר קטן של פרקים כדי "לקלוט" מה הכוחות, מי נגד מי ו.. זהו. הייתי אמור להוסיף עוד מילים כמו למה, כמה, איך וכיוצא בזה אבל.. מצטער להודיע שאת אלו לא תגלו תוך מספר קטן של פרקים. אחד הדברים הקסומים יותר באנימה הזו היא המסתוריות שלה. לא מצאתי לעצמי רגע בו אין לי שאלות ותהיות בראש לגבי העלילה, רגע בו הייתי בטוח שהבנתי את הכל ורגע בו לא הייתי סקרן. ככל שעוברים הפרקים, נפתרות יותר תעלומות ובאותה העת מצטרפות לעלילה תעלומות חדשות וכך גם שאלות חדשות בראשם של הצופים. יורי קומה אראשי הרגישה לי כמו פאזל מסויים, עם קו עלילה אחד גדול ועוד מליון קטנים שמתקשרים לגדול. חלק נכבד מהזמן של האנימה הוקדש לפלאשבאקים, בהם אנו מבינים יחסים בין דמויות, אירועים ישנים, סיפורי רקע של דמויות ושלל דברים נוספים. כל פלאשבאק, מבחינתי, היה שקול לחתיכת פאזל במוח שלי ונדרשו ממני 12 פרקים של אנימה בלבד כדי להרכיב אותו וליצור לעצמי במוח עוד זיכרון של אנימה מוצלחת, ללא ספק.
 

לצד כל התעלומות והמסתורין, הרגשתי קצת מוזר ממה שהאנימה משדרת. מצד אחד, בין בנותינו בסדרה ישנן חברויות מדהימות שאם הן היו שלי, לא הייתי מטיל בהן ספק אפילו לשנייה. החיבה הגדולה שמופגנת בין דמות למשנה הייתה ראויה להערכה והייתה עשויה בצורה טובה, לא בצורה של דמות אחת כנועה לאחרת וניתנת לשליטתה, אלא באמת חברות טהורה ויפה שבנויה מחיבה בין 2 הדמויות. כמובן שאלו היו כמה ספציפיות, וחלק מהעלילה של האנימה יצר עוד כאלו. מצד שני, היו המון קטעים שאותי אישית זעזעו בחומרה שלהם. ישנו ארגון מסוים בסדרה שפשוט פעל מבלי לראות בעיניים רגש של בן אדם ורמס אותו מכל כיוון אפשרי רק בגלל שהוא לא עקב אחרי תכתיבי החברה והיה נחשב למרושע. קטעים כאלו גרמו לי להרגיש טיפה רע, ולא הבנתי מה הם אמורים להעביר לנו הצופים - לעקוב אחרי מה שהחברה אומרת לנו? או שהם היו חסרי משמעות? אצטרך לחקור ולהבין

ae84XP2O0dO4UkWxq4vpoWwmCB84-veYVgxCgMUZwmy5xNk3DxtZKzSEruzQ-j2pBNI1q0DOTwUuPX81Ee2jby9LUtaP0elFHjLGT5pfNHphLJw8OW378byO7hzO0XXVA9U8yHTX

אם כבר מדברים, לגבי הדמויות שלנו יש לי רגשות חצויים. כלומר, אהבתי כאילו, את רובן, אבל הרגשתי כאילו השקיעו בחלק מהדמויות הראשיות וחלק אחר הזניחו. כוונתי בדברים אלו היא שלאחת הדמויות הראשיות היה סיפור רקע די שבלוני, משעמם ורגיל בעוד שלאחרות היה סיפור רקע יותר מסתורי ומרתק וחבל לי על זה כי כל הדמויות היו מעולות אז מגיע לכולן סיפור רקע מקורי ויפה, אבל לא נורא. אפרופו דמויות, הקאסט היה קטן ומעולה. היחסים בין הדמויות, כפי שציינתי, הם ראויים לשבח, בין אם הם רומנטיים או לא. לא לדאוג, אין באמת יותר מדי קטעים שמערבים באמת תשוקה מינית בין הבנות, למי שחשש.ה, יותר אהבה שאני בספק שהיא אפלטונית אבל כן.. זה היה מעניין מאד, ודווקא מתאים באנימה הזו, אם כבר אמרנו שהיא צריכה להיות מיוחדת, אז עד הסוף, כי נראה לי שזו אנימת השוג'ו איי היחידה באותה העונה, ככה שזה מייחד אותה קצת. לדמויות לא היה אופי מיוחד מדי ולא הרגשתי את הברקת המאה או דמות השנה כשניסיתי להתחבר אליהן, אבל בו בזמן הן לא היו גרועות כלל וכלל, אז אין לי באמת מה להיות ביקורתי ומגעיל כלפיהן, הן מקסימות ולולו בסט גירל.
 

האווירה, לאורך כל האנימה, הייתה לגמרי מסתורית ומותחת. המוזיקה ברקע רק הוסיפה לכך וכתוצאה מכך הרגשתי דיי אינטנס בהרבה מהפרקים, מתוח ונחוש בדעתי לחרוש את האנימה עד שאגלה את כל התעלומות - כלומר עד הסוף. כן, הפתיח קצת רגוע וגורם לכם לכבות את המוח מכל השאלות שלו לאיזו דקה וחצי במהלך הפרק, אבל מיד לאחר מכן כשמפתיעים אתכם עם משהו הוא חוזר לעבודה ורצוי שעם הספק גדול פי שניים! היו המון שטויות שאופייניות לאיקוהארה שתרמו לי לאווירה, לדוגמה כאשר יש משפט, עד שהסצנה עצמה מתרחשת יש הקדמה מגניבה כזו עם מוזיקה קולית והכל, אז כאילו למה לא? עוד אווירה, עוד כיף!

תוצאת תמונה עבור ‪yuri kuma arashi kureha gif‬‏
 

לסיכום, לא ציפיתי לכל כך הרבה טוב מאנימה שנוהגים לשפוט אותה כל כך מהר עקב היותה אנימת מימ (שמעתם KUMA SHOCK פעם??? אסיף המלך) או סתם אנימה שמערבת רומן "קצת שונה" עבור רוב הצופים, כלומר, רומן בין נשים, שלדעתי לא מוזר בכלל ולא גרם לי לרתיעה אפילו לשנייה. האנימה יורי קומה אראשי הפתיעה אותי מאד לטובה בתוכן שלה, באווירה שלה ובמסתוריות שלה. ציפיתי שהיא תהיה הרבה פחות בוגרת, פסיכולוגית, מסתורית ומגניבה אבל הופתעתי לגלות שהיא בכלל לא מה שחשבתי. אני מרגיש שהשבת הזו נוצלה היטב כשהיא הוקדשה לאנימה כמו יורי קומה אראשי, כי האנימה הזו היא פשוט מסוגננת היטב ומשאירה טעם של עוד בכל פרק ופרק, ככה שאם אתם מחפשים איזו אנימה לנשנש בישיבה אחת - יורי קומה אראשי נמצאת כאן בשבילכם, תמיד.

נהנתי מכל שנייה של צפייה, הייתי מתוח, סקרן, נלהב, מזועזע, מודהם, מוגנב, רעב, צמא, קר, חם, מה שלא תרצו! בקיצור, רוצו לצפות! 
 

תודה רבה שקראתם את הסיקור שלי ונתראה בפעם הבאה ילדיי ;)

Gyro

03/09/2017

מסקר סדרה של איקוהארה ולא שם דגש עצום על סימבוליזם.................
בכ"מ סיקור ממש נחמד ושמח שנהנית ויאללה ליצירה הכי טובה שלו 

Ecchicide

03/09/2017

צוטט: Gyro

מסקר סדרה של איקוהארה ולא שם דגש עצום על סימבוליזם.................
בכ"מ סיקור ממש נחמד ושמח שנהנית ויאללה ליצירה הכי טובה שלו 

EH פחות עניין אותי כי הוא היה יחסית דבילי כאן, אם אעשה על פינגוויןדראם מילא...
אוטנה יותר מאוחר

yona135135

03/09/2017

צוטט: Gyro

מסקר סדרה של איקוהארה ולא שם דגש עצום על סימבוליזם.................
בכ"מ סיקור ממש נחמד ושמח שנהנית ויאללה ליצירה הכי טובה שלו 

#מאווארו

Gyro

03/09/2017

צוטט: yona135135

#מאווארו

לא... 
אוטנה, מאווארו זה השני 

Ecchicide

03/09/2017

צוטט: Gyro

לא... 
אוטנה, מאווארו זה השני 

אני אחליט אחרי שאצפה באוטנה, ואז נריב על זה ברכבת ואישה תתערב לנו, כיף?

Gyro

03/09/2017

צוטט: Ecchicide

אני אחליט אחרי שאצפה באוטנה, ואז נריב על זה ברכבת ואישה תתערב לנו, כיף?

אחלה רפרנס רק שלא היית שם ולא גרסו אותך במגרסת ילדים

MrsJapan

03/09/2017

נשמע מעניין. 

Elementary

04/09/2017

האמת שהתחלתי לקרוא את הסיקור הזה אתמול כשחיכיתי לאוטובוס והתרשמתי מהסדרה לטובה. אני אישית לא כזה מתחברת לסדרות שיש בהן הרבה פלאשבקים, משום מה מצאתי את עצמי נרתעת מהן בגלל כל המעבר בין העבר להווה אבל אם איך שתיארת את הסדרה קיבלתי את הרושם שבסדרה הזו הקטע הזה עשוי בצורה יותר ברורה ופחות מבלבלת. 

בנוגע לאנימציה לפי התמונות שפיזרת נראה שאני אענה ממנה ואם גם הסאונדטרק טוב הרי כי ישובח, אני מניחה שהם עשו לאחת הדמויות עלילה שבלונית ולכל השאר עלילה קצת יותר מורכבת ומיסתורית משתי סיבות, אם זו הדמות הראשונה שהם עשו לה קו עלילה אז הגיוני שהם יעשו סיפור רקע נדוש כי זו הדמות הראשונה ולא תמיד בטוחים על ההתחלה "צעדינו לאן" ורק אם הזמן מתחילים לשחות במים העמוקים ולחשוב קצת מחוץ לקופסא המוכרת לכול. אך אם זו לא הדמות הראשונה שהם הציגו את סיפור הרקע שלה. ייתכן שהם פשוט רצו לתת לסדרה קצת תחושה "רגילה" בסגנון של, נכון יש פה קרב של דובים המושפעים ממטאורים ודברים בסגנון, אבל סיפור העלילה הזה רגיל אז אין סיבה שלא תתחברו אליו למרות כל מה שקורה מסביב. במילים אחרות ניסו להביא לצופה משהו שהגיוני שהוא יתחבר אליו (זו התאוריה שלי, אבל לא ראיתי את הסדרה, ככה שקח את דברי בערבון מוגבל).

לדוגמה כאשר יש משפט, עד שהסצנה עצמה מתרחשת יש הקדמה מגניבה כזו עם מוזיקה קולית והכל, אז כאילו למה לא? עוד אווירה, עוד כיף!

 אני אוהבת את הקטעים הללו בסדרות, בהן חורגים מקו העלילה הרגיל ונותנים מין הסבר כללי כזה על העניין, בעיני זה מוסיף המון והופך תעלילה לזורמת יותר, חח, אם כל פסקה שאני קוראת בה לי רק לקחת ולראות את הסדרה. (אבל יש כמה סדרות שאני צריכה לסיים לראות קודם).

סתם מתוך סקרנות, הסיפור של שתי הבנות בבית הספר שהחיים שלהן משתנים מתחיל כמה שנים אחרי כל הקטע של המטאורים והחומה או במקביל?

סה"כ אהבתי מאוד את הסיקור, אהבתי את האנימציות ברקע ואת השימוש במילה "אניוויז" מוכנה לעשות איתך הסכם על משמורת עליה, מקווה לראות את הסדרה הזו בעתיד הקרוב ולהגיב שוב על הסיקור בעתיד, טנקיו!

Ecchicide

04/09/2017

צוטט: Elementary

האמת שהתחלתי לקרוא את הסיקור הזה אתמול כשחיכיתי לאוטובוס והתרשמתי מהסדרה לטובה. אני אישית לא כזה מתחברת לסדרות שיש בהן הרבה פלאשבקים, משום מה מצאתי את עצמי נרתעת מהן בגלל כל המעבר בין העבר להווה אבל אם איך שתיארת את הסדרה קיבלתי את הרושם שבסדרה הזו הקטע הזה עשוי בצורה יותר ברורה ופחות מבלבלת. 

בנוגע לאנימציה לפי התמונות שפיזרת נראה שאני אענה ממנה ואם גם הסאונדטרק טוב הרי כי ישובח, אני מניחה שהם עשו לאחת הדמויות עלילה שבלונית ולכל השאר עלילה קצת יותר מורכבת ומיסתורית משתי סיבות, אם זו הדמות הראשונה שהם עשו לה קו עלילה אז הגיוני שהם יעשו סיפור רקע נדוש כי זו הדמות הראשונה ולא תמיד בטוחים על ההתחלה "צעדינו לאן" ורק אם הזמן מתחילים לשחות במים העמוקים ולחשוב קצת מחוץ לקופסא המוכרת לכול. אך אם זו לא הדמות הראשונה שהם הציגו את סיפור הרקע שלה. ייתכן שהם פשוט רצו לתת לסדרה קצת תחושה "רגילה" בסגנון של, נכון יש פה קרב של דובים המושפעים ממטאורים ודברים בסגנון, אבל סיפור העלילה הזה רגיל אז אין סיבה שלא תתחברו אליו למרות כל מה שקורה מסביב. במילים אחרות ניסו להביא לצופה משהו שהגיוני שהוא יתחבר אליו (זו התאוריה שלי, אבל לא ראיתי את הסדרה, ככה שקח את דברי בערבון מוגבל).

 אני אוהבת את הקטעים הללו בסדרות, בהן חורגים מקו העלילה הרגיל ונותנים מין הסבר כללי כזה על העניין, בעיני זה מוסיף המון והופך תעלילה לזורמת יותר, חח, אם כל פסקה שאני קוראת בה לי רק לקחת ולראות את הסדרה. (אבל יש כמה סדרות שאני צריכה לסיים לראות קודם).

סתם מתוך סקרנות, הסיפור של שתי הבנות בבית הספר שהחיים שלהן משתנים מתחיל כמה שנים אחרי כל הקטע של המטאורים והחומה או במקביל?

סה"כ אהבתי מאוד את הסיקור, אהבתי את האנימציות ברקע ואת השימוש במילה "אניוויז" מוכנה לעשות איתך הסכם על משמורת עליה, מקווה לראות את הסדרה הזו בעתיד הקרוב ולהגיב שוב על הסיקור בעתיד, טנקיו!

כמה שנים אחרי, כל המטאורים והחומה הם סוג של "סיפור רקע" לעולם הנוכחי שכל הדמויות חיות בו באותו הרגע

Elementary

04/09/2017

צוטט: Ecchicide

כמה שנים אחרי, כל המטאורים והחומה הם סוג של "סיפור רקע" לעולם הנוכחי שכל הדמויות חיות בו באותו הרגע

אז זה אומר שהסיכוי שאחת מאותן בנות שיש ביניהן קשר היא דובה במסווה בעצם, מה שככל הנראה יסבך את העלילה עוד יותר.

Ecchicide

05/09/2017

צוטט: Elementary

אז זה אומר שהסיכוי שאחת מאותן בנות שיש ביניהן קשר היא דובה במסווה בעצם, מה שככל הנראה יסבך את העלילה עוד יותר.

את זה תצטרכי לגלות בעצמך ;)