FreeKy

03/11/2019

n442hf1.jpg

וואן פיס ונארוטו שתיהן בין סדרות האנימה הגדולות והמזוהות ביותר בעולם.
כמו כל סדרות השונן, גם בין שתיהן יש נקודות דמיון רבות, ובכל זאת, ניסיתי לשם את שתיהן ראש בראש ולנסות לענות לעצמי על השאלה, איזו סדרה טובה יותר- נארוטו או וואן פיס?
*בהשוואה אני מתייחסת לכל הפרקים שיצאו בנתיים באנימת וואן פיס, ולנארוטו+נארוטו שיפודן.

צפיתי בשתי הסדרות, ובסופו של דבר גם נהניתי משתיהן, מה שמקשה עליי לבחור אחת שטובה יותר מהשנייה. אני אנסה להשוות בין שתיהן בכמה פרמטרים.
אז בואו נתחיל!

העלילה

לוואן פיס יש קו עלילה נחמד, כך גם הסיפור. אחד הדברים שאני יותר אוהבת בוואן פיס, זה הרעיון שחלק כל כך גדול מהעולם הוא עדיין מסתורי ולא ידוע. קיימים המון פרטים, וככל שמתקדמים בקו העלילה מגלים כמה חשובים פרטים מסוימים שבהתחלה לא שמת לב אליהם או שהחשבת אותם לשוליים. הרבה פעמים בשיחה על וואן פיס, יוצא לי להשוות את העלילה לפאזל, כל פעם אנחנו נחשפים לעוד חלק בעולם ולעוד פרט חשוב ומנסים לחבר את כולם יחד כדי ליצור תמונה שלמה וברורה. מה שכן, תמיד היה נראה לי תמוה איך באנימה שמתמקדת בעולם של שודדי ים, קרבות ומאבקי כוחות, יש כל כך מעט מקרי מוות ואיבוד יקרים במהלך התקדמות העלילה.
בנארוטו, המקרה שונה, קורים הרבה מצבים בהם במהלך הסדרה הדמויות מאבדות אנשים קרובים להם. המקרים האלו עיצבו את הדמויות שנותרו בחיים, נתנו להם מטרה ומוטיבציה להמשיך, והם תרמו להתפתחות הדמויות. מהבחינה הזו, נארוטו מרגיש לי יותר ריאליסטי מוואן פיס, שכן, אני לעולם לא אחשוב שאודה, היוצר של וואן פיס, יהרוג את אחד מחברי צוות הקש.
מבחינת העברת הסיפור, נארוטו, עם כל ההנאה שבצפייה ובהתפתחות העלילה, הרגיש לי מעט מבולגן בשלב כלשהו, בעיקר לקראת סוף הסדרה.
 

לדוגמא (ספוילר)
בהתחלה חשבנו שפיין הוא הנבל הראשי, והיא סיפור נורא גדול מסביב לזה. אבל לא, בסוף בכלל מסתבר שהוא נשלט על ידי טובי, וטובי הוא בכלל אוביטו שנחשב למת כבר שנים. אבל זה לא הסוף, אוביטו נשלט גם הוא על ידי לא אחר ממאדארה האגדי. אז מאדארה הוא בעצם הנבל שחיכינו לו כל הזמן הזה, חחחחח לא. בסוף מתברר שהקרב הגדול הוא בכלל נגד זטסו וקאגויה.

מצד אחד, אי אפשר לומר שהעלילה של נארוטו צפויה כי יש בה המון תפניות מה שמוסיף לעניין בצפייה, מצד שני, כמות התפניות האלו גרמו לי להרגיש כאילו אני צופה בעלילה שהדבר היחיד שמעניין את היוצר בה הוא ליצור עוד טוויסטים בניסיון להפתיע את הצופים.

וואן פיס קלה יותר לצפייה מבחינת הבנת קו העלילה. קיימים רמזים שנשתלים, פלאשבקים, הסברים, ובעצם הכל נכתב בצורה מאורגנת יותר. עדיין יש דברים שנשארו תעלומה, אבל הם אלו שמכניסים סקרנות, וגם אותם נגלה בהמשך.
אחרי הכל, לאודה לקח שנים (400 פרקים) לגלות לקוראים איך שאנקס הצליח להבריח מפלצת ממבט בלבד.
ואנחנו עדיין מחכים להסבר על דברים נוספים, כמו מהו הוואן פיס.

ספויילר
לקח הרבה זמן עד שהצופה קיבל את ההסבר על מה זה האקי, הסוגים מאחוריו, ואיך זה מתקשר למקרים שלא שקרו קודם לכן ולא היה להם הסבר.

ואנחנו עדיין מחכים להסבר על דברים נוספים, כמו מהו הוואן פיס.

ספויילר

איך בלאקבירד לקח שני פירות שטן,   על3   נשקים (פלוטון, אורנוס, ופוסידון והמאה שאסור לדבר עליה.

דבר שמקלקל מעט בשתי האנימות האלו, הן המריחות של העלילה. לדעתי הדבר בולט יותר דווקא בפרקים של וואן פיס, שם יש סצינות של שניות ארוכות בהן רואים פשוט את העיניים של הדמויות, את הפנים של הגיבורים, או תמונת על של המקום. השניות האחדות האלו, מקבלות הרבה משמעות כשהן חלק מפרק של פחות מ-24 דקות, שיוצא רק פעם שבוע.
בנארוטו אולי הזרימה בפרק עצמו טובה יותר, אבל כמות הפילרים (העצומה) גורעת משמעותית מחווית הצפייה.

 

קרבות

 

בקטגוריה הזו אני נאלצת להכריע שנארוטו הוא המנצח. למרות שהיו כמה קרבות טובים, בעיקר בתחילת וואן פיס לטעמי, נארוטו עדיין עוקף את וואן פיס בסיבוב עם כריאוגרפיה טובה יותר, פחות משיכה של הקרבות, וגם פשוט יותר סצינות אקשן. יש הרבה קרבות מדהימים בנארוטו (סאסקה מול איטאצ'י, נארוטו מול פיין, נארוטו מול סאסקה), והיופי הוא שהרבה פעמים נארוטו, הדמות הראשית, בכלל לא נכללת בהן, וגם לא סאסקה או סאקורה, לדוגמא, גאארה נגד לי, ג'יראיה נגד פיין, אוביטו מול קאקאשי, שיקמארו מול הידאן ועוד טון.

גם בוואן פיס יש קרבות מעולים (לאורך כל סאגת המארינפורד, כובעי הקש נגד קומה, ולופי נגד לוצי שהכניס אותי להייפ רציני), אבל עד כמה שהקרבות האלו טובים וחלקם גם משתווים לקרבות של נארוטו, הכמות של הקרבות מעטה יותר, ולאחרונה יש משיכות מיותרות ואנימציה שעדיף לא לדבר עליה  (אם טוי ימשיכו בדרך הזו זה רק ימשיך להתדרדר), לכן נארוטו בפן הזה טוב יותר.

*מודעת לעניין שבמנגה הקרבות של וואן פיס מוצגים בצורה הרבה יותר טובה, אבל אני מדברת פה על האנימה.

ztp4dl0.jpg

העולם

בניית עולם אם יש משהו שאיצ'ירו אודה הוא שלב מעל כולם, לדעתי זה יהיה בניית עולם. העולם של וואן פיס הוא עצום ובנוי לדעתי בצורה מפורטת ופשוט מעולה. יש שמות לאוקיינוסים, יש לכל אזור את האקלים שלו, לכל מקום את הייחודיות שלו. לדוגמא; סקייפיה היא עם תרבות עתיקה והמצאות ייחודיות, דרסרוזה המאופיינת באירועי ותחרויות גלאדיטורים, וואנו שתושביה מתנהלים בה לפי התרבות העתיקה ביפן, ויש את אלאבסטה שמאופיינת עם נוף מדברי ומתקשה למצוא מים מול האי דראם שמאופיין באקלים קר וסופות שלג. מה שעושה הכל לאפילו נחמד יותר, זה שניתן למצוא הקבלות בין דברים בעולם שלנו לעולם שהוא בנה.

את העולם של נארוטו התחלנו להכיר יותר לעומק לדעתי בנארוטו שיפודן, אנחנו מתחילים לבקר במדינות אחרות, ולראות כפרים חדשים. הבעיה היא, שמרגיש לי שהיה אפשר לפרט ולהסביר יותר על המקומות האלו. לכל כפר בנארוטו יש עיצוב מיוחד משלו, אבל ברוב המקרים זה לא יותר מעיצוב, לדגומא, כפר הגשם הנסתר בנוי כולו מצינורות מתכתיים ומבנים ממתכת. מה המשמעות שלהם, ולמה הוא בנוי דווקא ככה?
 מרגיש לי שהבנייה היותר מרשימה היא של העולם של וואן פיס, וגם עיצוב המקומות יותר ריאליסטי וקל לתפישה. בקיצור, +1 לוואן פיס בקטגוריה הזו.

oyhuom7.jpg

דמויות

מבחינתי זה החלק המסובך להשוואה, כי אני אוהבת את שתי הסדרות, ובהן את הדמויות הראשיות והמשניות כאחד.

בנארוטו נעשתה עבודה מדהימה עם עיצוב דמויות ייחודיות ומעניינות כמו איטאצ'י, גאארה, אורוצ'ימארו, מדארה, אוביטו ועוד..
פן נוסף שאני אוהבת בנארוטו, הוא שאפשר לראות בבירור את הסיבה שכל אחד עושה את מה שהוא עושה. הפלאשבקים שמוסיפים לדמויות, מראות לנו באמת את המניעים למה שעושים ומאיפה מגיעה המוטיבציה שלהם.

לדוגמא (ספויילר)
ההתעללות שגאארה עבר בכפר, העבר המעוות של איטאצ'י והמשימה הבלתי אפשרית, אוביטו שראה את רגעיה האחרונים של רין ועוד.. 

וואן פיס עושה לדעתי עבודה מדהימה עוד יותר עם דמויות. אנו רואים את סיפורי הרקע של הדמויות הראשיות, המשניות ואף של הנבלים. אם משהו לא מסתדר לנו, אפשר להיות בטוחים שיראו בעתיד עוד סיפורים רבים שיקשרו אפילו עם סיפורים של דמויות אחרות.
היופי בוואן פיס הוא שכל כמה זמן, אודה דואג להזכיר לנו שכל הדמויות שהוא מציג חיות באותו עולם, ולכן יש הרבה סיפורים שנקשרים, והרבה קשרים בין דמויות שלא ניחשנו שקיימים לפניי, 

לדוגמא, (ספוילר)

פגשנו את זוג הענקים אוימו וקאשי באניס לובי, וכשהם סיפרו על העבר שלהם, פתאום זה נקשר עם סיפור של דמויות שפגשנו פרקים רבים לפני, זוג הענקים ברוגי ודורי. קרה דבר נוסף כשפגשנו את לולה בסאגת ט'רילר בארק, ובסוף התברר שהיא הבת של ביג מאם.

נארוטו ולופי, שתיהן דמויות קלאסיות שאפשר להתחבר אליהן ולאהוב אותן בקלות. שניהם גדלו ועשו המון שטויות בילדותם, ולשניהם יש חלום שיעשו הכל בשביל להגשים אותו.  בשניהם קיים הרצון להתחזק כדי שיוכלו להגן על היקרים להם, ושלא יצטרכו לאבד אף אחד מחבריהם.
דמויות שמאופיינות בצורה לא כל כך שונה מכל דמות שונאן אחרת, למרות זאת, ואולי בגלל זה, כל כך קל ליהנות מצפייה בהם בזמן שהם מנסים להגיע אל חלומם.

שאלות לדיון:

 • האם צפיתם בסדרות האלו?
 • האם נהניתם מהסדרות?
 • מאיזו סדרה נהניתם יותר?
 • עם מה הסכמתם איתי ובמה לא?
 • על כל אחד מהקריטריונים, איזו סדרה לדעתכם ענתה יותר טוב (עלילה, קרבות, עולם, דמויות)?

מי לדעתם אנימה יותר טובה- וואן פיס או נארוטו?55 הצבעות

 • וואן פיס31 קולות

  56%
 • נארוטו24 קולות

  44%

 

 


אשמח לקרוא את דעתכם ^^

uchiahjr

03/11/2019

לא באמת שאלת כבר קבעת עובדה שוואן פיס יותר טוב :joy:

YishAnime

03/11/2019

איזו אנימה? נארוטו.

Shido kun

03/11/2019

וואו באמת קשה לענות עלזה כי שתיהן סדרות ילדות שלך וגם כל מה שמתרחש שמה זה וואו ראיתי את וואן פיס וברור שאפשר להנות ממנה איך לא  כל דבר בה זה יותר ממושלם ומבחינתי אף פעם לא הרגשתי מריחה בסדרה ולגבי נארוטו אני דיי עצרתי בשיפודן ב151 למרות שראיתי את הסוף וגם אני דיי נהנה מהפילרים שלה וגם נארוטו מזכירה את ישראל באיזשהו אופן והדרמה של שתי הסדרות ממש טובה והמשפטים שמה מעולים :thinking:

MISTER X D

03/11/2019

אנימה? שתיהן חרא
מנגה? וואן פיס קל

Shaykoko2

03/11/2019

אני חושב שדי ציינת פה את היתרונות והחסרונות של כל אנימה, אבל לדעתי וואן פיס יותר טובה.

אני בכללי חושב שוואן פיס הוא אחד הסיפורים הכי טובים שנכתבו ויכתבו באנושות, כפי שציינת בניית העולם וסיפורי הרקע לכל דמות שאודה עשה פשוט מדהימים. אודה לא פוסח על הפרטים האלה והסיפור מרגיש כמו ההרפתקה הכי גדולה בעולם, הרפתקה את עבר הלא נודע.

בוואן פיס יש כל כך הרבה מקום לתאוריות מרוב שהעולם שם כל כך גדול ומפורט ואילו בנארוטו... יש דברים ברורים למדי, בלי מקום יותר מדי לדמיון, חלק מכתיבת הדמויות לקויה למדי ואף פעם לא הייתה לי התחושה שיש לי בוואן פיס אל עבר הלא נודע, כי העולם של נארוטו פשוט לא כזה גדול.

ולכן למרות כל המריחות שיש באנימה של וואן פיס, אני חושב שוואן פיס ללא ספק לוקחת את נארוטו, וואן פיס סוחפת ברמה בלתי יאמנת.

M 2 D 2

03/11/2019

אני מאוד אוהב את שתיהן אבל הפילרים של נארוטו הפריעו לי בטירוף במיוחד שצריך לחכות בין כמה משפטים של הדמויות הראשיות כמה שבועות. 

אבל אני מסכים שהקרבות בנארוטו יותר טובים

למסקנה האנימה שהצבעתי לה היא וואן פיס 

leeloo

03/11/2019

אין לי הרבה זמן או כוח כרגע ממש לפרט אז רק רוצה להגיד דבר אחד: אמנם שתי הסדרות הן שונן - אבל הז'אנרים שלהן עדיין די שונים.

הרבה אנשים (בעיקר אלו שטוענים שוואן פיס ארוך מדי/מרוח מדי) שוכחים שוואן פיס זו סדרת הרפתקאות. זו ליטרלי סדרה שבה המטרה היא לעבור את כל העולם בספינה, בעוד שבנארוטו אין כזו מטרה - יש דברים אחרים שקורים שם, מטרות אחרות. 

עכשיו אכן אפשר להגיד מה יותר טוב מבחינת כתיבה/בנייה של עלילה או דמויות אני מניחה, אבל ברמה הבסיסית אי אפשר להכריע "חד משמעית" כי לכל אחד יהיה טעם אחר - חלק יותר אוהבים את הנינג'ות של קונוהא וחלק יותר אוהבים את הפיראטים.

(אבל כאילו בתור אחת שעכשיו חזרה להייפ וואן פיס משוגע וקוראת הכל מההתחלה, וואן פיס זו אכן אחת הסדרות הכי טובות שאני מכירה מבחינת בנייה של העולם הסיפור והדמויות. פשוט A++. ועם כל כמה שממש נהניתי לקרוא נארוטו, אני לא יכולה להגיד את זה גם עליה)

נ.ב אני מתייחסת האמת רק למנגות. את האנימה של נארוטו לא ראיתי ועם וואן פיס עצרתי איפשהו באזור 730. המנגות מעבירות הכי טוב את הסיפור כפי שהתכוון המשורר המנגקה, ולכן אני חושבת שהכי הוגן לשפוט אותן לפי זה.

vacant courthous

03/11/2019

אנימה - נארוטו

מנגה - וואן פיס

vacant courthous

03/11/2019

 • האם צפיתם בסדרות האלו? נארוטו סיימתי וואן פיס אני צופה
 • האם נהניתם מהסדרות? כן
 • מאיזו סדרה נהניתם יותר? נארוטו
 • עם מה הסכמתם איתי ובמה לא? לא קראתי
 • על כל אחד מהקריטריונים, איזו סדרה לדעתכם ענתה יותר טוב (עלילה, קרבות, עולם, דמויות)? עלילה ועולם - וואן פיס, קרבות ודמויות - נארוטו.

kiniPØP

03/11/2019

 • האם צפיתם בסדרות האלו? סיימתי נארוטו וצופה בוואן פיס.
 • האם נהניתם מהסדרות? כע
 • מאיזו סדרה נהניתם יותר? נארוטו
 • עם מה הסכמתם איתי ובמה לא? אקרא עוד מעט
 • על כל אחד מהקריטריונים, איזו סדרה לדעתכם ענתה יותר טוב (עלילה, קרבות, עולם, דמויות)? דמויות וקרבות נארוטו, עלילה ועולם וואן פיס

 

●SALVADOR●

03/11/2019

וואלה האנימה וואן פיס יותר טובה לדעתי, אין לי ממש סיבה למה פשוט לופי יותר גורם לי להתרגשות וצמרמורות חחח נארוטו היה יותר מידי ילדותי כזה וצפוי לעומת לופי שבכלל לא צפוי לפי דעתי וכל הזמן מפתיע מחדש, בגלל זה אני יותר מתחבר לוואן פיס

דרך אגב ממש נהנתי לקרוא את הסיקור שלך(;

Goldenfire

03/11/2019

בדיוק היום המשכתי את וואן פיס, היא מתעלה על נארוטו בקלות, העולם של נארוטו פשוט לא מתאים לי, בניגוד לבוואן פיס, אני לא יכול לדמיין בעולם כזה מפלצת גדולה וחזקה- זה פשוט לא הולך.

בנוסף, בעולם של נארוטו הצבעים קהים יותר, פחות יפה.

וול, אני לא יכול להרחיב יותר כי את שתי האנימות ראיתי מזמן, גם ככה אני מרגיש שאני סתם מקשקש...

*אה, ונארוטו טוב יותר מבחינת קצב התקדמות (לא כולל פילרים), וואן פיס היא כנראה האנימה היחידה שיכולה למשוך פתיח ו"בפרקים הקודמים" שש דקות

 

❣ⒶⓃⒾⓂⒺ

04/11/2019

צוטט: ●SALVADOR●

וואלה האנימה וואן פיס יותר טובה לדעתי, אין לי ממש סיבה למה פשוט לופי יותר גורם לי להתרגשות וצמרמורות חחח נארוטו היה יותר מידי ילדותי כזה וצפוי לעומת לופי שבכלל לא צפוי לפי דעתי וכל הזמן מפתיע מחדש, בגלל זה אני יותר מתחבר לוואן פיס

דרך אגב ממש נהנתי לקרוא את הסיקור שלך(;

נארוטו ילדותי? איך?

leeloo

04/11/2019

צוטט: ●SALVADOR●

וואלה האנימה וואן פיס יותר טובה לדעתי, אין לי ממש סיבה למה פשוט לופי יותר גורם לי להתרגשות וצמרמורות חחח נארוטו היה יותר מידי ילדותי כזה וצפוי לעומת לופי שבכלל לא צפוי לפי דעתי וכל הזמן מפתיע מחדש, בגלל זה אני יותר מתחבר לוואן פיס

דרך אגב ממש נהנתי לקרוא את הסיקור שלך(;

לופי עצמו לא כזה מפתיע חחח הוא פחות או יותר אחת הדמויות הכי צפויות שיש

הוא מפתיע את העולם שהוא נמצא בו חחח לא אותי בתור קוראת (לא אומרת שזה דבר טוב או רע, הרבה פעמים אומרת OH SHIT בקטע ממש טוב על דברים שהוא עושה חח כי זה מטורף בעולם שלו. אבל מפתיע בהתחשב בסיטואציה? נופ)

●SALVADOR●

04/11/2019

צוטט: ❣ⒶⓃⒾⓂⒺ

נארוטו ילדותי? איך?

וואו עבר זמן מאז שראיתי את האנימה אז קשה לי לפרט בדיוק מה ילדותי בה, אבל מה שאני כן זוכר ממנה זה פחות מלחמות עם "דם" ואקשן מטורף אלה קצת אומנויות לחימה וחיות קטנות, שלא תבין אותי לא נכון, אני משווה אותה לוואן פיס, כמובן שנארוטו היא אחת האנימות הטובות שראיתי אבל לעומת וואן פיס היא קצת רגועה כזאת

●SALVADOR●

04/11/2019

צוטט: leeloo

לופי עצמו לא כזה מפתיע חחח הוא פחות או יותר אחת הדמויות הכי צפויות שיש

הוא מפתיע את העולם שהוא נמצא בו חחח לא אותי בתור קוראת (לא אומרת שזה דבר טוב או רע, הרבה פעמים אומרת OH SHIT בקטע ממש טוב על דברים שהוא עושה חח כי זה מטורף בעולם שלו. אבל מפתיע בהתחשב בסיטואציה? נופ)

חחח כמובן, אחרי כל מה שהוא עבר שום דבר שהוא עושה ויעשה לא יפתיע אותי, אבל פתאום הוא יכול להוציא איזה סגנון לחימה חדש או צורה חדשה, בזה הוא לא צפוי ודווקא מאוד מפתיע אותי כל פעם מחדש! 

leeloo

04/11/2019

צוטט: ●SALVADOR●

חחח כמובן, אחרי כל מה שהוא עבר שום דבר שהוא עושה ויעשה לא יפתיע אותי, אבל פתאום הוא יכול להוציא איזה סגנון לחימה חדש או צורה חדשה, בזה הוא לא צפוי ודווקא מאוד מפתיע אותי כל פעם מחדש! 

לא הייתי קוראת למתקפות חדשות פעם בכמה זמן "הוא מפתיע אותי כל פעם מחדש" אבל whatever rocks your boat חח

❣ⒶⓃⒾⓂⒺ

04/11/2019

כמו ש- leeloo אמרה, מרגיש לי ממש מוזר לנסות להשוות בניהם.

צפיתי בשניהם, הם שני האנימות האהובות עלי בכל הזמנים!

נהנתי יותר מוואן פיס. כי יש בה פשוט כל מה שאפשר לבקש מאנימה, ושאני צופה בה אני ישר נשאבת לתוך הסיפור. והדמויות? אי אפשר שלא להתחבר אליהם, גם ל"רעים" בגלל שוואן פיס לא מציג עולם של שחור או לבן, אלא עולם אמיתי, שלכל אדם יש עבר ומטרה שמשכתבת להם את האישיות, ומובילה אותם בסידרה, וכולם מתחברים יחד עם המטרות, החלומות והפעולות שלהם שמזיזות את כל הסיפור קדימה. וזה פשוט תענוג לקריאה/צפייה.

בנארוטו יש דמויות נהדרות, סיפור נפלא ועלילה טובה אבל אין את אותו חיבור שמחבר הכול יחד לעולם אחד כמו אצל וואן פיס, בוואן פיס אין צורך להמשיך בעלילה ולכן קוראים דברים, אלא דברים תמיד קוראים בגלל הדמויות וככה העלילה תמיד מתקדמת גם אם הסיפור כבר לא באותו סיפור או אי, גם אם הדמויות שלנו המשיכו לאי הבא העולם של וואן פיס תמיד ממשיך להתקיים סביבם וזה תמיד ממלא את הסיפור ונתן עומק להכול.

לכן אין ספק שנהנתי יותר מוואן פיס

עם מה הסכמתי? כמו שאמרתי, ממש קשה לי להשוות בניהם ככה לפי נושאים כי כל אחת מהאנימות שונה בקטע שלה, בכל אחת יש קרבות טובים לפי אותו סוג שמתאים לסיפור ובכל אחת יש דמויות שמתחברות אליו... אז קשה לי להגיד עם מה אני מסכימה או לא.

אז אין לי תשובה מי יותר טובה, אבל כמו שאפשר להבין- בשבילי וואן פיס היא מספר 1 ^^

❣ⒶⓃⒾⓂⒺ

04/11/2019

צוטט: ●SALVADOR●

וואו עבר זמן מאז שראיתי את האנימה אז קשה לי לפרט בדיוק מה ילדותי בה, אבל מה שאני כן זוכר ממנה זה פחות מלחמות עם "דם" ואקשן מטורף אלה קצת אומנויות לחימה וחיות קטנות, שלא תבין אותי לא נכון, אני משווה אותה לוואן פיס, כמובן שנארוטו היא אחת האנימות הטובות שראיתי אבל לעומת וואן פיס היא קצת רגועה כזאת

חשבתי שהתכוונת לדמות של נארוטו (שנארוטו עצמו ילדותי...) אבל התכוונת לאנימה עצמה ו... אין לי מושג איך הגעת לזה, היא ממש לא ילדותית יש בה עומק ורגשות מכל הסוגים שלדעתי ילדים דווקא לא יבינו כמו שצריך.

ממליצה לך לצפות בה שוב! בטוחה שאז תבין ותיזכר~

ItacHX

08/11/2019

אני מאד אוהב את נארוטו וזה  , אבל וואן פיס לא יודע לא למה זה פשוט משעמם אותי , יש קטעים מעניינים וזה אבל זה פשוט משעמם אותי כי הם מושכים תפרקים וזה ולא יודע זה פשוט משעמם אותי