זהו נושא מאוד רגיש. נא להתדיין בכבוד, לא נסבול הסתה בשום צורה. 

YishAnime

11/09/2019

צוטט: oranuto

לכל מנהיג בבחירות יש מטרה ברורה. "אל תבחר ביריב, ותבחר בי".

ביבי לקח את זה צעד אחד קדימה בנושא של "אל תבחר ביריב" והוא הפך את כל האנשים שהם לא הוא בעצם, לאוייבי המדינה. ככה הוא מצייר את כולם. ולצערי, רוב הפוליטיקאים נגררים אחרי השיטה שלו. סליחה היא לא שלו בכלל כי הוא חיקה את הפוליטיקה האמריקאית .

היחידי שמתון יחסית שפוליטיקה הישראלית זה בני גנץ. אבל גם הוא נגרר לעיתים.

שמאלני.

bravo six

12/09/2019

 המטרה היא לא בהכרח לגרד עוד קולות אלא דווקא לפזר את הקולות בצד של האוייב... 
הרעיון של הבחירות הוא נורא פשוט, כל מפלגה מגיעה עם רעיון אידאולוגי ומצע מסויים - כל אזרח מכיר ויודע את המצע ויכול ללמוד על כל מפלגה ומפלגה דרך האינטרנט המדיה וכל השאר, וכל אזרח מצביע למפלגה שהכי קרובה לאידיאולוגיה האישית שלו. 

אבל ברגע שתשמע (או ליתר דיוק שישמיעו לך ללא רצונך) ש-א' הולך עם ב' או ש - ג' חשוד במעשה מסויים או לא החלטתי (או כל ליכלוך אחר) - אתה תחשוב מעט ואולי תלך ותראה עוד מפלגות נוספות שקרובות לאידיאולוגיה שלך, בנקודה הזו יש מצב שאתה תשנה את עמדך ותצביע למפלגה אחרת מזו שרצית להצביע לה בתחילה.

וכך המפלגה שרצית להצביע לה בתחילה איבדה מכוחה, גם אם והקול שלך לא הלך לצד של זה שליכלך, עדיין הצד שליכלך עכשיו "ביתרון" מסויים. כרגע במדינה שבה יש שתי מפלגות גדולות בראש שהן צמודות מוות ויש בניהם הבדל של מנדט אחד לפי הסקרים כל אחת תתלכלך ותעשה הכל כדי לגרוף את המנדט הזה אליה.

חבל שזה ככה, בעיני מי שמפנה אצבע מאשימה כל הזמן מוריד את הסיכוי שאצביע לו...

(^ - ^)

12/09/2019

לא לפני הרבה זמן, כאן פירסמה כתבה על הנושא הזה ובו היא הסבירה למה הפרסומות השליליות הרבה יותר משתלמות מפרסומות חיוביות על עצמם.

לפי מה שאני חוזרת הסיבה שיש פרסומות כאלה היא שאנחנו זוכרים הרבה יותר מסרים שליליים מאשר מסרים חיוביים (כמו שאנחנו בד"כ זוכרים זכרונות רעים מאשר טובים).

אני ממליצה לראות את הסרטון מכיוון שאני אל בדיוק זוכרת איך הוא הלך^^