The Doctor

12/08/2019

Lucifer / לוציפר

whymbs9.jpg

"בהתחלה... המלאך לוציפר נודה מגן העדן ונידון לשלוט בגיהנום לנצח. עד שהוא החליט לקחת חופשה..."

2016 | פנטזיה, פשע, דרמה |  70 פרקים (ארבע עונות) | פרק כ43 דקות | יוצר: תום קאפינוס

דמויות ראשיות:

nmvjbfp.jpg jkb0byf.jpg pql0w17.jpg zhwympl.jpg 82eg5p5.jpg b5m969i.jpg
קלואי דן אמנדיאל לינדה לוציפר                   מזיקין

 

תקציר: הסדרה מתמקדת בחייו של לוציפר מורנינגסטאר, לשעבר שליט הגיהנום, שלקח חופשה בלוס אנג'לס, קליפורניה ועובד כמנהל מועדון לילה יחד עם שדה בשם מאזקין סמית ומנהל אורח חיים של נער שעשועים. לאחר שזמרת שהכיר נרצחה, החל לשתף פעולה עם משטרת לוס אנג'לס, ובייחוד עם בלשית בשם קלואי דקר, כיועץ אזרחי.

k9mlzct.jpg o375s9q.jpglhx2s4v.jpg

דעתי על הסדרה:

זאת סדרת משטרה שאני מאוד אהבתי, ממש נהניתי לראות את כישורי המשחק של השחקן הראשי, טום אליס, ובנוסף הבדיחות שבדרך כלל על דברים מיניים הצחיקו אותי ונהניתי לשמוע אותן.

זו סדרה שמאוד אהבתי בגלל המתח שבחקירת הפשעים, הקומדיה והדברים המסתוריים שרציתי לגלות שגרמו לי לראות את זה פרק אחר פרק ללא הפסקה.

נ"ב: יצאה העונה הרביעית לא מזמן וזאת העונה שהייתה הטובה ביותר בעיניי.

בקיצור זאת סדרה שמאוד נהניתי לראות אותה מקווה שגם אתם תאהבו את הסדרה.

דיון:

האם ראיתם את הסדרה?

אם כן, מה דעתכם עליה?

אם לא, האם אתם מתכוונים לראות בעקבות הסיקור?

מה דעתכם על הסיקור עצמו?

המטרה של הנושא היא לשמוע ביקורות אז אשמח אם תעירו על דברים שנראים לכם לא טוב.

FreeKy

12/08/2019

צפיתי בפרקי כל העונות שיצאו עד כה, בהתחלה נהנתי מאוד ו"טרפתי" את הפרקים. השחקן שמגלם את לוציפר עושה לדעתי עבודה נהדרת, אם זה בהבעות הפנים או בטון הדיבור. הסדרה מתנהלת בצורה דומה לסדרות משטרה אחרות שיצא לי להתקל בהן (csi,ncis וכו') אם זה מצד העבודה המקצועית ופיענוח התיקים, ואם זה מצד הדרמה שמתרחשת בפן האישי של הדמויות מחוץ לעולם העבודה שלהן. 
למרות שנהניתי בצפייה בעונה הראשונה, כבר לקראת אמצע העונה השנייה התחלתי להרגיש ירידה ברמת ההתלהבות שלי, ואפילו יותר מזה, שעמום. הסדרה חזרה על עצמה בכל פקר מחדש באופן מייגע. תמיד אותו סדר פעולות, אותם דברים שצופים מראש שיקרו.
מתחיל בפשע שצריך לפתור, לוציפר שמבין משהו אחד בצורה ההפוכה לגמריי, ויכוח עם קלואי הבלשית, ולבסוף פתירת הפשע ומסקנה של לוצי לגבי עצמו.
זה לא שלגמריי לא נהניתי מצפייה בסדרה, למרות שמבחינתי הייתה הדרדרות ברמה עדיין היו פרקים שהיה לי מהנה מאוד לצפות בהם, ופעם נוספת אני רוצה לציין את העבודה הנהדרת של טום אליס שאני חושבת שהתפקיד נוצר בשבילו, פשוט הסדרה הפכה להיות מבחינתי סדרה שאני יכולה לתת לה להמשיך לרוץ על מסך הטלויזיה תוך כדי שאני הולכת להכין אוכל או להתפנות בשירותים ולחזור אליה בלי להרגיש שפספסתי.

נ"ב: לפחות סוף העונה הרביעית השאיר לי מעט טעם של עוד, ובגלל שנורא קשה לי להתחיל ולא לסיים משהו, כנראה אצפה גם בחמישית.

לגבי הסיקור, אני חושבת שיכולת להרחיב הרבה יותר ממה שכתבת. 
הייתי שמחה לקרוא יותר בהרחבה על נקודות כמו דעתך לגבי העלילה, הדמויות, רמת המשחק, האפקטים, ואפילו לגבי הסאונדטרק. 

yukki

12/08/2019

סדרה טובה, לא משהו שהפיל אותי מהכיסא.

חוץ מזה, עונה 3 הייתה מיגעת למדי. היו יכולים להכניס את התוכן עם פחות חקירות שכבר התחילו לשעמם.

~ shiri chan ~

12/08/2019

אחלה סיקור, אחת הסדרות שיש בנטפליקס לדעתי.

השחקנים מעולים ויש אחלה עלילה, ולא לדבר על זה שטום אליס הבן אדם הכי סקסי בנטפליקס כן? והכי חשובה זאת איבב שמשחקת אותה ענבר לביא שחקנית ישראלית :)

ללי987

12/08/2019

אני ראיתי רק את העונה הראשונה של הסדרה ואני חייבת להגיד שלא ממש התלהבתי זה סדרה נחמדה לדעתי להעביר את הזמן והשחקן הראשי משחק ממש טוב את הדמות של לוציפר אהבתי את זה שזאת לא דמות ראשית רגילה שאפשר למצוא כמעט בכל סדרה למרות שלא ממש התחברתי לאופי כל כך וגם הסדרה התחילה לשעמם אותי אחרי כמה פרקים כי הכל חזר על עצמו ולא היה שום דבר שונה אבל לאנשים שאוהבים סדרות של משטרה וכאלו שחוזרות על עצמם בערך כל פרק עם קצת קונפליקטים פה ושם אז הם יאהבו את הסדרה

The Black Mermaid

12/08/2019

סדרה מדהימה!! ממליצה לראות אותה לכולם. שחקנים מדהימים, מתאימה לקהל יעד גדול מאוד, עלילה ממש ממש טובה,הם יודעים לגעת בדיוק במקומות הנכונים לרגעי דרמה טובים ורגעים מרגשים ובאותו הזמן גם כותבים קורע מצחוק. אקשן טוב, רומנטיקה טובה... פשוט טוב.
נ.ב.
הסיקור שלך ממש מוצלח:blush:

The Black Mermaid

12/08/2019

אגב הם כבר עובדים על עונה חמישית ואחרונה

anime boy

12/08/2019

שמעתי על הסדרה הזאת כבר פעם, ובדיוק עכשיו אני מחפש בנטפליקס משהו מעניין. נראה שבזכותך אני אתחיל אותה~

עשית אחלה סיקור.טנקס

Intopa

13/08/2019

איפה ענבר לביא מזה, אל תאמינו לו

Shaykoko2

13/08/2019

אני מצטער אבל זה לא סיקור. לכתוב פרטים יבשים, ולשים תמונות כל אחד יכול. בסיקור אתה אמור לתת ניתוח קליל לדמויות, את התקציר לכתוב בעצמך (בשביל להעביר את תחושותיך לקוראים) ולא לקחת מנטפליקס. אתה אמור להרחיב בדעה האישית קצת (הרבה) יותר על מה אהבת ומה לא אהבת, להרחיב את העלילה, ההתרחשות, המקוריות בסיפור, פיתוח הדמויות ועוד המון המון המון דברים אחרים.

אם לא הייתי רואה לוציפר אני מבטיח לך שלא הייתי משתכנע לראות את הסדרה מה"סיקור" הזה.

אישית אני כן צופה בלוציפר, תקוע בעונה השניה כי היא די חרא בלשון המעטה. למרות זאת אני חושב שהדמות של לוציפר בנויה היטב, היא מסתורית, מעניינת, מרגשת והשחקן מגלם אותה נהדר. אני לא יכול לתת ניתוח מלא לדמות מאחר ואני יחסית בהתחלה. אני מאוד אוהב שלינדה היא המפתח לפיתוח הדמויות ועוזרת להם להגיע להבנות על עצמם, על העולם ועל החברים שלהם. 

הנקודות meh בסדרה הן האפקטים, אפקטים מזוויעים. ולבסוף, המריחה שיש בפרקים. אם אתם הולכים לגרום לי לצפות ב43 דקות של פרק תעשו את זה בצורה שתגרום לי להנות ולעקוב אחרי כל דקה ולא להרדם באמצע משעמום ורק בסוף אחרי כל הסבל הזה להטיל פצצה- זה פשוט לא עובד ככה.