-SuBaRu-

20/07/2019

ת××× × ×§×©×ר×

אז, חלק מן החיים. דיון על הז'אנר הזה מבחינתי הוא דבר בלתי נמנע, אני הייתי תמיד בטוח שאני אדבר עליו באיזה נושא נפרד. מדבור באחד הז'אנרים הכי אהובים עליי במדיום האנימה והמנגה (למען האמת, אני מעדיף אנימת סלייס אוף לייף על אנימת אקשן ברוב הזמן). רבים מבקרים את הז'אנר על כך שהסיפור בו לא ממש קיים (לכן קשה לרוב למרתן אנימה מהז'אנר הזה), שהאנימה בז'אנר מתרכזות בפעולות יומיומיות ולכן נהיות רפטטיביות ומשעממות. אני פשוט מאוהב בצורה שבה אותן האנימה (הטובות) שמשתייכות לז'אנר הזה לא חוששות לעצור קצת, לתת לצופה להרגע, לחמם לו את הלב ואפילו לגרום לו לפרוץ בבכי, בין אם מעצב או משמחה.

האנימת SOL האהובה עליי היא כמובן מושישי (Mushishi), אני לא ארחיב כאן יותר מדי מפני שכתבתי כבר פסקה שלמה בנושא של יואב שמסבירה בקצרה למה זו האנימה הטובה ביותר שראיתי ועד כמה היא נכנסה לי ללב. מוזמנים לבדוק~

אז מה איתכם? אוהבים את הז'אנר? תנו יתרון שאתם מוצאים בז'אנר הזה ורשמו את אנימת הסלייס אוף לייף האהובה עליכם. לא אוהבים אותו? הסבירו למה. דיון נעים~~

-SuBaRu- תגובה נבחרת

20/07/2019

 לא הבנתם אותי נכון, לא באתי לצאת כנגד סלייס אוף לייף, אלא העליתי נקודה למחשבה בצורת הביקורת הראשית שמפנים לסלייס אוף לייף.

CouloSSoS

20/07/2019

אני אוהב את הזאנר הזה כי הוא מביא לך אווירה כיפית ונחמדה שאנימות אקשן או דרמה או כל ז'אנר אחר, כמעט ולא יכולות להביא לך אווירה כזאת.
אני אישית פחות רואה את הז'אנר הזה כי אני מתחבר יותר לאקשן ושונן... אז אני פחות צופה בזה גם.
 

achyo

20/07/2019

הז'אנר (או בעצם סאב-ז'אנר) האהוב עליי. אני לא חושב שנכון להגיד ש"לא קורה כלום", כי בסלייס אוף לייף טוב קורה הרבה. נכון, יש גם את הניצ'יג'ו והקינירו מוסאיק, שהן נחמדות, אבל בהרבה סלייס אוף לייף-ים (הבאמת טובים), יש עלילה ויש סיפור אחד גדול שממשיך לקרות. 

תסתכל על הסלייס אוף לייף-ים של קיואני, לדוגמה. הארוהי, קלאנאד, קיי-און. כולן סלייס אוף לייף, הן סך הכל מציגות את חיי היום-יום של הדמויות. אבל יותר מהכל הן מציגות סיפור אנושי מתפתח, עם קונפליקטים אנושיים ודרמות אנושיות מאוד.
בסופו של דבר, לצפות בסלייס אוף לייף מבחינתי זה כמו לצפות במישהו עם חיים מעניינים יותר משלך, או לפחות החיים שאתה היית רוצה לעצמך. אתה רוצה שהדמויות יצליחו בשאיפות שלהן. אתה רוצה שהסיפור שלהן ימשיך, ואולי אתה אפילו תתגעגע לדמויות ברגע שהוא ייגמר. עד היום, אפילו שכבר עברה כמעט שנה מאז שצפיתי לראשונה בקלאנאד, אני מדי פעם נזכר בדמויות וחושב על מה אני הייתי עושה במצב הזה או אם אני מכיר אנשים עם אישיות דומה לשל הדמויות. 
בסלייס אוף לייף, בשונה מז'אנרים אחרים הרבה פעמים, יכול להיות סוף רע, כי כמו בחיים, לא הכל מסתדר. הדמויות מגיעות למצב של שבירה הרבה פעמים וזה מה שהופך אותן לפגיעות, זה מה שהופך אותן לדמויות שאפשר להיקשר אליהן ושאפשר לאהוב. 

הרבה מהסלייס אוף לייף-ים שראיתי נתנו לי השראה להיות אדם יותר טוב. יותר מבין, יותר אכפתי. חלק אפילו גרמו לי לרצות לצאת למסע, כשאחרות גרמו לי להתאכזב מזה שלא יצאתי אליו. 

אחרי שכתבתי את זה שמתי לב שבכל מה שכתבתי יש ז'אנרים נוספים מלבד סלייס אוף לייף. אז כן, אנימה שהן נטו סלייס אוף לייף נוטות להיות משעממות וחסרות תכלית, אבל גם זה מבדר מדי פעם. 

Black suit girono

20/07/2019

אנימת slice of life אהובה כנראה nichijou, ויתרון בזאנר, ששונן לדוגמה דווקא יכול להיות רפטטיבי מאוד מהר, כמו שוננים גרועים (blue exorcist nanatsu taizai ועוד),

אז היתרון לפי דעתי, היא בעצם האווירה שזה לא בומבסטי מדיי, לדוגמה אטאק און טיטאן זה טוב, אבל הבעיה היא שבכמעט כל פרק או סאגה, יכול למות לך דמות שאתה ממש אוהב, ככה שאת רוב הדמויות הם זורקים לפח, אפילו שהאנימה עצמה מצויינת, בקשר לslice of life זה נותן לצופה קצת זמן להירגע, כביכול ולדוגמה בnichijou יש הרבה קומדייה, ועוד אנימות slice of life, וגם יש slice of life שכן יש בהם הרבה מיסתורין, או דברים אחרים אני רק מקווה שזה ישאר טוב כמו שזה עכשיו, ושעוד כמה שנים זה לא יהפוך למשעמם כמו באטל שונן. 

מת-על-אנימה.

20/07/2019

אני לא רואה את זה ככה, סלייס אוף לייף לא אמורות להציג סיפור מדהים, הן אמורות להציג אנשים מדהימים, קשרים בין-אישים ופחות או יותר חלק מהחיים של אדם.
וזה למה אני כל כך אוהב לצפות ביותר איכותיות מבניהם, ברוב הפעמים הדמויות יותר אנושיות ויותר מעניינות מזאנרים אחרים, דברים שאני אישית מאוד אוהב לראות (-; 
אני פתוח לדיון

MISTER X D

20/07/2019

באארור שאוהב את הז'אנר. היתרון בז'אנר בשבילי זה העובדה שהכל ככ צ'יל. לפעמים אין לי חשק לראות קרבות בומבסטיים וטרנספורמציות מטורפות. לפעמים אני פשוט רוצה להתיישב על הכיסא. לעשות ביד ולראות כמה cute highscool girl עושות את מה שהן עושות ביומיום. האם זה משעמם? אולי. 
רציתי להמשיך לכתוב את הנקודה אבל שמתי לב שכל מה שיש לי לומר זה למה cute high school girls זה דבר טוב ולא משעמם.
קיצקוץ הז'אנר הזה נהדר כי הכל מרגיש זורם. יש לך יותר זמן להתחבר לדמויות והכל מרגיש צ'יל. אני לא ארחיב עוד, כי @achyo די גנב לי את הנקודות.
אנימה אהובה בז'אנר? Daily Lives of High School Boys, כי זה ככ מצחיק. הלוואי והחיים שלי היו ככ קומיים.
גם The World God Only Knows היא אנימה מעולה, ממליץ בחום. 
דיון מעניין, תמשיך כך~

Lior kimelman

20/07/2019

מאוד אוהב SOL, אחת האנימות שאני הכי אוהב היא Yuru-Camp.

FreeKy

14/08/2019

אוקי, אז מסתבר שתחת לא מעט אנימות אפשר לראות בתיאור את ז'אנר slice of life, ולכן לא פלא שגם אם במחשבה ראשונה חשבתי שלא ראיתי הרבה אנימות מהז'אנר הזה, בסוף התברר לי שראיתי יותר ממה שחשבתי.
מודה, לא הז'אנר המועדף עליי.
הרבה פעמים יצא לצפות באנימה ולהשתעמם. אני מבינה שיש אנשים שרואים את היופי בלראות סיפור אנושי, התפתחות מסויימת של דמות, להזדהות אולי עם רגשות וקונפליקטים שהתקלת בהן הדמות, ועדיין, הרבה פעמים אני מוצאת את עצמי צופה באנימה ולא מצליחה להתעניין יותר מידי ולעיתים רחוקות להגיע להחלטה לדלג על פרקים או לעשות את הדבר המעצבן ביותר בעיניי והוא להפסיק באמצע.
אם זה מתחיל באנימות כמו "מקום רחוק יותר מהיקום", "טוראדורה" או "נסיעת האביב הכחול", ועד "מרץ מגיע כאריה" (אל תהרגו אותי), היה לי נורא קשה "להשאב" לסדרה. לא הצלחתי כ"כ להזדהות עם הדמויות, לא הצלחתי להבין את המטרה של מה שאני רואה, ומצאתי את עצמי מחכה שהפרק רק יסתיים כבר.
זה לא שכל האנימות מהז'אנר האלה לא טובות, יש את "אנוהאנה" שנהניתי ממנה וגם את "ויולט אברגארדן" שגם איתה הצפייה הייתה נהדרת.
יכול להיות שמה שמביא לי בעצם את הרושם הלא נכון על הז'אנר הזה הוא שקיימות הרבה אנימות שמסווגות כחלק ממנו אבל רק חלק קטן מהן באמת טוב. יצא לי לראות יותר מידי אנימות שמגוללות סיפור על תלמידי בית ספר בתקופת מבחנים, שרבים בהתחלה ואז מתפתח בניהם סיפור אהבה. אנימות שמלאות בפרקי חוף ים עם שקיעה יפה וסצנה שנמשכת יותר מידי זמן שמראה איך הרוח מעיפה בצורה מושלמת את השיער של הדמות. אני לא חושבת שאנימה טובה בהכרח צריכה להיות כזו שמלאה בקרבות מטורפים, תעלומות שונות, או מישהו עם כוחות על טבעיים, אני פשוט צריכה דמויות שאצליח להבין מי הן ומה הסיפור שלהן, מה שיגרום לי להקשר אליהן ולמטרות שהן שואפות להגיע אליהן בחיים. אני רוצה לראות מסע של דמות, את ההתפתחות שלה ואיך היא מתגברת על הקשיים, אבל שלא יהיה בצורה נדושה ומאוסה.
ברור לי של slice of life יש את הקסם שלו, אבל או שזה פשוט לא בשבילי או שבאמת לא מצאתי את הסדרות הנכונות לצפות בהן.

oranuto

14/08/2019

זה הז'אנר האהוב עליי רק ברגע שהוא נוגע בנושא הדכאון. לדעתי דכאון ומשברים נפשיים זה הדבר החזק ביותר שיכול להוביל דמות ועלילה.