אודות

  • שדוניט
  • Kazuma desu
  • Do questget lot of money and lay under my Kutatsu.
  • Adventure.
  • KONOSUBA. the starters zone
  • שיחה עם Shizuo
  • 0
  • חבר מכוכב אחר
  • הצטרף ב23/09/2017

Lucifer כתב חוות דעת בתפישה

פורסם 26/11/2018

מדהים. האנימה המפתיעה של העונה

Lucifer כתב חוות דעת בדורארארה!! 2 טן

פורסם 08/11/2018 3 מצאו את זה שימושי

(מכיל ספוילרים, למי שדלא ראה את הסדרה עדיין, הייתי ממליץ לכם ללכת לדף של דורארארה!! עונה 1 בספין, שם יש לי חוות דעת ללא ספוילרים אם הסדרה שווה צפייה או לא, תחליטו אם היא מתאימה לכם שם)

 

הסיום המותח של דורארארה שו היה מותח ביותר(למי שלא יודע, העונה השניה מחולקת לשלושה חלקים, Shou, Ten וKetsu. בעוד שו זהו החלק הראשון, טן הוא השני וקטסו הוא השלישי) ונכנס לדורארארה טן בהייפ מטורף.
אני שמח לבשר שהדורארארה טן וקטסו לא איכזבו כלל.
כפי שהזכרתי בביקורות הקודמות שלי על החלקים והעונות הקודמים בסדרה, הדמויות בסדרה זוכות לפיתוח מדהים שניכר לעין כבר מהפרק השני או השלישי של העונה הראשונה והפיתוח לא מספיק לרגע בכל שלושת החלקים של העונה השניה.
וכך גם העלילה. דורארארה טן זהו המשך ישיר של דורארארה שו, וכך גם דורארארה קטסו לדורארארה טן. ואני שמל לבשר שהעלילה לא עוצרת *לרגע*. היא ממשיכה לרוץ באופן מסחרר עד סוף הסדרה.
אבל פה מגיע הדבר שגורם לשני החלקים האחרונים, טן וקטסו, להיות פחות טובים משו. מה שגורם לזה, זה מה שהופך את זה לטוב כל כך. העלילה המסחררת שלא עוצרת לרגע ופיתוח הדמויות המורכב והעדין שלא מספיק.

-אבל לפני שאדבר על זה יש דבר אחד שחבל לי. בביקורת שלי על העונה הראשונה אמרתי שהמוזיקה באנימה טובה, אבל שיש OST אחד שאהבתי במיוחד. אך בעונה השניה הOST הזה הוסר כמעט לחלוטין, הוא נוגן אולי פעם אחת וזהו וזה חבל לי אישית, מכיוון שהOST לא הופסקו. אבל זה סתם דבר שרציתי לשתף אותו, מן הסתם לרוב זה לא יפריע.-

לבעיות:
כפי שהזכרתי למעלה, מה שהופך את שני החלקים האלה לפחות טובים מהחלק הראשון אלו העלילה ופיתוח הדמויות.
אבל רגע, אלו הדברים שהופכים את הסדרה הזו לטובה כל כך, אז למה אני מתכוון פה? אני אסביר.
פיתוח הדמויות מסובך מאוד והיית צריך לעקוב בדביקות בעלילה אם היית רוצה לעקוב אחר פיתוח הדמויות. אך בטן וקטסו העלילה מתחילה לרוץ בצורה מטורפת ולא עוצרת אפילו לרגע.
בעונה הראשונה התלוננתי על כך שמדי פעם העלילה יורדת ויש רגעים שקטים, וגם אם אני חושב שעדיף שלא יהיו רגעים שקטים, העלילה בעונה הראשונה לא דהרה ללא הפסק במהירות של 400 קמ"ש בלי לעצור במשך 24 פרקים(36, אם מחשיבים את שו, אבל אני אגיע לזה עכשיו). החלק הראשון עשה את מה שדיברתי עליו בצורה מצויינת, הוא לא עצר כלל במשך כל 12 הפרקים. הפרק הראשון היה מעט לא מובן, אך לא איטי כמעט משום בחינה(יש כאלה שיחשבו שהוא היה איטי מעט, אבל אני לא חושב ככה במיוחד) ואם הוא כן, הפרק השני כבר צובר תאוצה ולא עוצר בכלל. אבל היא גם לא מגביר מהירות, הוא פשוט נשאר באותה מהירות.
וזה מצוין.
לעומת זאת, העלילה בטן וקטסו מגבירה מהירות כל כמה פרקים ומרוב שהיא מהירה היא גם מתחילה לבלבל ואם אתה ממש לא מרוכז, אתה פשוט תאבד כיוון בעלילה.
וכיוצא מכך.. אתה לא תבין מה קורה עם הדמויות, כי כפי שאמרתי, פיתוח הדמויות תלוי בעלילה ובקצב שלה.
וזה מה שהופך את טן וקטסו לגרועים יותר משו. בעוד ששו היה איזון מושלם ותיקן את כל הטעויות של העונה הראשונה, העלילה הייתה מהירה אבל לא הקשתה במיוחד לעקוב אחריה ופיתוח הדמויות היה ברור מאוד כל עוד עקבת אחרי העלילה.
טן וקטסו לעומת זאת היו בעלי עלילה מעט מבלבלת, אפילו עם עקבת אחריה, כמוני וכיוצא מכך גם פיתוח הדמויות היה מעט מבלבל. הדבר הוריד את חווית הצפייה, בניגוד לדורארארה שו, שהייתה חווית צפייה מושלמת.
עוד כמה דברים שעצבנו אותי בקשר לטן וקטסו, היה נראה שהם מעט מורחים את הכול. למה אני מתכוון? הדמויות התחילו לעשות דברים שלא באמת מוסברים בצורה טובה ולפעמים הגיעו דמויות שלא קשורות לכלום בלי באמת הסבר טוב שלא נתנו הסבר טוב. הדבר לא היה *נורא*, אבל בהחלט היה ניכר שמשהו השתנה מהחלק הראשון של העונה.
בנוסף שלדעתי טן הייתה יותר טובה מקטסו, קטסו הייתה החלק החלש יותר של הסדרה(זה לא אומר בכלללל שהוא לא היה טוב. כי הוא היה טוב ונהניתי ממנו *מאוד*).
 

(פה אני מדבר על הסוף: אזהרת ספוילר)!

מה שכן, הפרקים האחרונים של קטסו(הארבעה האחרונים, בערך), היו מדהימים. קטסו סיים את העונה בצורה מצויינת, הטוב ביותר שיכולתי לצפות.
ככה שאולי קטסו לא באמת החלק החלש של הסדרה, למרות שהפרקים האחרים שלו מעט חלשים, אבל הוא מפצה על זה עם סוף מדהים.

 

 

סיכום 

שווה להמשיך לעונה השניה? כמובן! למרות שכפי שאמרתי היו כמה דברים שפגעו מעט בחוויה, זה לא אומר שהחוויה לא הייתה טובה. הדברים האלה פשוט מנעו מהחוויה להיות חוויה טובה יותר ממה שהיא כבר כרגע. 
בכל מקרה, אם ראיתם את העונה הראשונה והחלק הראשון, אל תהססו ופשוט תרוצו לראות את טן וקטסו.
 

אם אתם תוהים היכן הפרקים, העונה הראשונה והחלק הראשון של העונה השניה נמצאים בFAST SUB, רוב הפרקים בדרייב אך את חלקם תצטרכו להוריד במגה. 
את החלקים טן וקטסו לא חיפשתי(למען האמת גם את שו לא חיפשתי, רק במקרה ראיתי שהוא בFAST SUB כשחיפשתי את העונה הראשונה של דורארארה. אני אישית ראיתי את שו דרך נטפליקס), בגלל שהם נמצאים בנטפליקס, יחד עם שו. במילים אחרות, העונה הראשונה נמצאת בFAST SUB וכך גם החלק הראשון של העונה השניה.
והעונה השניה בשלימותה נמצאת אצל נטפליקס(אבל הראשונה לא שם).

אנימה ששווה צפייה.

Lucifer כתב חוות דעת בדורארארה!!

פורסם 07/11/2018 3 מצאו את זה שימושי

דורארארה מתחילה בצורה שקטה ונותנת לך רושם שהיא תתנהל בשקט כמו ההתחלה, משהו בסגנון מרץ מגיע כאריה או השקר שלך באפריל, אבל לא.
כמה מהשני דקות הראשונות היא מזנקת מ0 ל100 וממשיכה לדהור ככה עד סוף הסדרה.
יש מלא דמויות בסדרה וכולן מתנהגות כאילו *הן* הדמות הראשית בסדרה. הסדרה עושה ככה שיהיה אכפת לך מכל דמות ודמות ואתה מרגיש באמת שכל דמות שם היא הדמות הראשית.
דורארארה זו אנימה שבהתחלה מבלבלת מאוד אבל היא מסבירה דברים בחלקים מקוטעים מעט. היא כמו מתחילה מהאמצע ואז מסבירה את ההתחלה ורק אז חוזרת לאמצע וממשיכה. אני אישית אהבתי את זה מאוד, אבל יש כאלה שלא יאהבו את זה.
עוד דבר נוסף שאני חייב להגיד זה הארטסטייל הייחודי של הסדרה, הוא פשוט הולם אותה בצורה מושלמת.
והיו OST שפשוט הוסיפו לאווירה, כמו הOST הזה, שהעלה את ההייפ כל פעם מחדש וגרם לי לצחוק כל פעם חזק כל כךךךךךך, אני צוחק כשאני כותב את זה(הוא ברצינות אחד הטובים ששמעתי, והטעם שלי במוזיקה הוא לא כזה פשוט)
 

היו עוד כמה OST יפים, אבל זה היה המרכזי. 

העלילה.. יפהפייה ומסופרת בצורה יפה מאוד, מסקרנת מאוד שמשאירה אותך במתח כל הזמן, וכפי שאמרתי, היא לא עוצרת לשניה למרות- טוב אני אגיע לזה בעוד רגע-, היא כתובה היטב ומאוד מקורית, מאוד, אבל אסור להפסיד אפילו כמה שניות בודדות מפרק מסויים כי אז אתם פשוט תאבדו מעט בעלילה(במקרה כזה הייתי ממליץ לחזור מעט אחורה). 
כמו העלילה, הדמויות כתובות בצורה יסודית וכובשת ויוצא שאכפת לך אפילו מדמויות שמופיעות שם רק לפרק אחד. וכשאני אומר דמויות, אני לא מתכוון רק לגיבורים, גם הנבלים כתובים בצורה מרתקת וגאונית, דבר שאשכרה גרם לי להתעצבן על הנבל כשהוא עשה משהו ולצרוח על המסך(לרוב אני באמת אדיש לנבלים באנימות. זה לא שאני לא כועס עליהם, אבל זה לא שאני ממש שונא אותם כמו הדמות הראשית, מה שהסדרה הזו כן גרמה לי לעשות). היו דמויות שהיו כתובות מעט צולע, לדוגמא היו פעמים שחשבתי שדברים היו צריכים להתבטא על ידי דמויות מסוימות בצורה טובה יותר, או להיעשות בצורה טובה יותר. אך הדבר בקושי ניכר ולא הפריע כמעט כלל לסדרה(יש כאלה שיגידו שהוא לא הפריע כלל לסדרה, אבל אני רגיש מאוד לדברים מהסוג הזה, כך שזה מעט מעט הפריע לי).
אבל הדבר באמת כמעט לא מורגש ולא פוגע כלל בחוויה(גם אם זה מורגש, זה לא פוגע בחוויה עצמה, זה כמו שאתה רואה משפט שהיה יכול להיות מנוסח בצורה יותר טובה, אבל זה לא שהמשפט מנוסח בצורה רעה מלכתחילה, ככה שזה פשוט משהו שאתה חושב שהיה יכול להיעשות בצורה אפילו יותר טובה ממה שהוא עכשיו). 
לסיכום, האנימה, למרות מעט חסרונות בה, פשוט מדהימה. היא באמת מאסטרפיס שכל צופה אנימה חייב לראות.
 

ספויילר
למרות שאישית אהבתי את איזאיה-הנבל הראשי באנימה. שנאתי אותו רצח, אבל באותו זמן הוא היה מרתק כל כך שזו הייתה שנאה שמהולה בסקרנות למהלך הבא שלו ואפילו במעט חיבה.

לפני שאמשיך, ארצה להגיד שאם קראתם עד לכאן ולא צפיתם באנימה, לכו תצפו ואז תחזרו, בגלל שמפה זה רק הדברים שהציקו לי אישית ואולי יהרסו לכם מעט מהחוויה ויעשו מעט ספוילרים(דבר שממש לא הייתי ממליץ באנימה כמו זאת). אז לכו לצפות ורק אז, אם זה עדיין יעניין אתכם, תחזרו.

 

לא רציתי לשים את זה בתוך תיבת ספוילר אז הזהרתי לפני.

טוב, עכשיו אני אדבר על הדברים שהציקו לי. 
אני יודע שאמרתי שהעלילה לא עוצרת לרגע וזה אכן נכון. אבל יש רגעים שהם פשוט מעט משעממים, זה לא שהם מאוד משעממים, הם פשוט.. מעט חסרי עניין? זה לא שזה סבל לצפות בהם, לא קרוב אפילו, אבל הם כמו מורידים הילוך מעט וזה פוגם מעט באדרנלין, במיוחד אתה צופה בסדרה בבת אחת, כמוני.
זה מעט חבל, וזה הדבר שהופך את הסדרה לפחות טובה מבאקאנו, שאין בה רגעים שמורידים הילוך והאדרנלין לא עוצר לרגע. 
וזה הדבר היחיד שמונע ממני לתת לה 9/10 במקום 10/10, אבל זה לא אומר בכלל שהיא לא מאסטרפיס שחובה לראות. כי היא *כן* מאסטרפיס שחובה לראות. 

Lucifer כתב חוות דעת בויולט אברגארדן ספיישל

פורסם 06/11/2018 2 מצאו את זה שימושי

טעימה קטנה מהסדרה שנגמרה. כמו פרק אקסטרה מעניין ויצירתי.
שווה צפייה למי שראה ואהב(מן הסתם שאהב.. מי לא יאהב) את ויולט אברגרדן.

Lucifer כתב חוות דעת בדורארארה!! 2 שו

פורסם 06/11/2018 2 מצאו את זה שימושי

עונה 2 נפלאה לדוראראה. אני חייב להגיד שמה שתפס לי את העין(כמו בעונה הראשונה) זהו הארטסטייל, שהוא פשוט יפהפה.
העונה הזו מזכירה לי את באקאנו, המון דמויות, כולן מתנהגות כדמויות ראשיות, המון עלילות קטנות שמתחברות בסוף לעלילה אחת. 
פיתוח הדמויות נעשה בצורה נפלאה וכך גם העלילה. לדעתי האנימה הזו היא ממש כמו באקאנו. פשוט הגרסה המודרנית.
כמובן שבאקאנו ודורארארה אלו סדרות שונות לחלוטין בטון ובאווירה שלהן, אבל כשראיתי שכל דמות שם מתנהגת כמו דמות ראשית(ויש שם כמה דמויות ראשיות קלאסיות)
 

ספויילר
כמו אנרי, הנערה שהיא עם חרב חיה בתוכה, דמות קלאסית לאנימות שונן באטל ודרמה. וכמו הבחור הברמן הבלונדיני, שהוא פשוט יכול להיות דמות מדהימה לאנימת קומדיה. ואיזאיה, שהוא דמות מושלמת לאנימות פסיכולוגיה, פילוסופיה ומתח, דמות שמזכירה לי מאוד את קירה ואל ממחברת המוות, בנוסף שאפילו קצת אל לולוש די בריטניה מקוד גיאס.
ויש עוד כמה וכמה דמויות שהן דוגמא לדמויות כאלו. ומרתכזת יותר בבדיחות סמויות, אקשן והעלילה עצמה. אני חייב להגיד שהפרק הראשון והשני מעט מעט איטיים(למרות שאפילו הם מלאים באקשן), אבל לאט לאט הסדרה תופסת תאוצה ולא מפסיקה לרגע עד הרגע האחרון.
הסדרה באמת חובה צפייה. 

פיתוח הדמויות בדורארארה הוא פשוט מצוין, כבר בעונה הראשונה שמו לב לזה מההתחלה, אבל בעונה השניה הדמויות ממשיכות להתפתח אפילו יותר ולהתעצב מבחינת אישיות, ערכים ועוד.
אבל האנימה הייתה יכולה להיות כבדה מאוד אם אלו היו רק הדמויות והעלילה, אך האנימה מלאה בסיטואציות שגורמות לך לצחוק ודמויות צדדיות שמופיעות פה ושם שמפיגות מעט את המתח:

ספויילר
כגון האבא של המדען המחתרתי, מיקה, סייג'י וזוג האוטקואים שחברים של קאדוטה ותמיד בוואן מדברים על דברים הזויים.

זה נוגע לכל העונות וחוץ מהבדיחות האנימה מלאה ברפרנסים לסדרות אנימה, זוג האוטקואים, הבחור והבחורה שתמיד בוואן, הם כל הזמן עם מנגה או לייט נובל אחר.
למעשה בדוראראה טן(החלק השני של העונה השנייה), רואים אחת מחזיקה SAO(נראה שאין לה טעם טוב במיוחד...) ואת הבחור מחזיק נובל של BUNNY GIRL SENPAI.
כל פעם הם קורעים אותי מחדש, הזוג הזה.
האנימה הזו לוקחת את כל הבעיות הקטנות שהיו בעונה הראשונה ומתקנת אותן לחלוטין ובשל כך היא מקבלת ציון של 10/10. היא עונת המשך *מדהימה* לעונה ראשונה מדהימה.

Lucifer כתב חוות דעת בוואן פאנץ' מן: דרך לגיבור

פורסם 06/11/2018 8 מצאו את זה שימושי

חחח
מי היה מאמין שזה הסיפור מאחורי החליפה:) כל כך מתאים לאנימה הזו
חחחחחחחחחחח

Lucifer כתב חוות דעת בגוסיק

פורסם 02/11/2018