אודות

Davidono פרסם נושא חדש [סיקורון/המלצה] 3 סדרות מנגה מומלצות

פורסם 30/06/2019

מאז ומתמיד הייתי בעד להדהיר את קהילת קוראי המנגה בישראל, שזה כולל כמובן את גולשי האתר הזה וכל הבאים איתו. בנושא הזה, אמליץ על שלוש מנגות שאישית אני מאמין שהן שוות קריאה ואשמח אם יחשפו ליותר קהל. אם לא יצא לכם עוד לקרוא מנגות בעבר, אני ממליץ לקרוא קודם את המדריך של אסיף. אז הנה אנחנו מתחילים!


0zzi644.jpg

 

Nijigahara Holograph

אריה, ילדה בכיתה ה', מספרת לחבריה לכיתה אגדה על מפלצת משמידת ערים שבכדי למזער את השמדת העיירה המסופרת, נשלחת בחורה על-ידי אלוהים להזהיר את תושבי העיירה ממנה. עקב הפחד מהמפלצת, שבעה מתושבי העיירה הורגים את הבחורה ומקריבים אותה קורבן למפלצת על מנת שלא תשמיד את עיירתם. אותה מפלצת שוכנת במנהרה הצמודה לבית-הספר בניג'יגאהרה, או לפחות כך טוענת אריה. חברי כיתתה של אריה לא מוצאים חן באגדה, ועל כן הם מתאכזרים אליה וזורקים אותה לאותה מנהרה בה היא טוענת ששוכנת המפלצת. המנגה עוקבת אחרי שבעת תלמידים אלו בתקופות שונות בחייהם, והשפעת המקרה עם אריה על כל דמות באופן פרטי.
0j7rj9o.jpg

הסדרה, ככתוב, קופצת בין תקופות זמן שונות לכל דמות ודמות. על מנת שהקוראים יוכלו לתפוס אחיזה באירועים המתרחשים במנגה, ישנם מספר מוטיבים חוזרים שמסמלים עבורנו את אופי הרגע המוצג בפנינו. (לדוגמא: אריה אמורה להביע את רגשות האהבה-שנאה בין הדמויות;  קופסת החלומות מסמלת תקווה; הפרפרים את תושבי העיר השכנה ועוד, שבהחלט יכול להיות שפספסתי).

שלא כמו ברוב היצירות בסגנון שצרכתי, העלילה מובילה את הדמויות ולא להפך. לדמויות עצמן אין מושג מה קורה בכלל ומבחינתן ההתרחשויות מוצגות כפלאשבקים קלים ותו לא. הדמויות לא מנסות להנגיש את עצמן עם העלילה והקונספט כלל, רק הקורא יוכל להבין מה מתרחש במידה והוא עוקב אחרי הפרטים שמביאים לנו.

עם זאת, אסאנו (המנגאקה - כפרע עליו) משלב אט-אט את סיפורי הרקע של הדמויות והקשר של כל אינדיבדואל עם אריה. תוך הקריאה, התחלתי לחשוב על אינספור תיאוריות בנוגע להתקדמות של התהליך הצפוי לבוא, אך גם זה נעשה עם הצלחה מועטה. אנחנו מרכיבים את הפאזל עם כל פאנל ופאנל, ומצליחים עם הזמן להבין את המקור להתנהגות של הדמויות. קשה לראות מה צפוי לקרות ומה קרה.

אמליץ את המנגה לאנשים/נשים/טף שנהנים מלהפעיל את המוח על מקסימום תוך כדי קריאה. זה מצריך מחשבה, והרבה. קראתי את המנגה כבר פעמים, זה אחרי שקראתי בפעם הראשונה והבנתי שלא הבנתי כמעט כלום, ואני בטוח שעדיין פספסתי פרטים תוך כדי. אז כשאתם מסיימים לקרוא - תקראו שוב. למה? אתם כבר תבינו (או שלא תבינו XD) בעצמכם.

 

Bastard

אני אוהב את סוגת המתח, במיוחד כשהיא מותחת אותי עד קצה הנשימה האפשרי לפני שהיא מציגה לי את אותה סצנה/אירוע להם אני שוחר. יהיה לי קשה למנות על 10 אצבעות סדרות שגרמו לי לרצות פשוט לא לעזוב את אותה הסדרה עד שאני מסיים אותה כלות מבלי להפסיק, מתוך הפחד שכל המתח שנבנה בשלבים יתפרק ויחד איתו תתפוגג מרבית ההשפעה שלו. על כן, סדרת מנגה שטמונה לי חזק בזכרון היא באסטרד (Bastard).
iunmxw1.jpg

המנוואה באסטרד ("אבל דודדדד, אמרת מנגה לא מנוואה >< >< ><". תשובתי: הרשימה שלי - הכללים שלי) עוקבת אחרי ג'ין - תלמיד תיכון שקט ומופנם, חלש מאוד פיזית ובעל כישורי משחק מדהימים שלא היו מביישים את הקאסט של סדרת הדוקו-דרמה "צ'רנוביל" מבית HBO (לכו לצפות, שווה כל רגע. #לא_ממוסחר), ואה כן, כמעט שכחתי, הוא גם בן של רוצח סדיסט המענה נשים במרתף ביתם עבור הנאתו הפרטית עד שנשימתן פרחה. העלילה נכנסת לתסבוכת ברגע שג'ין פוגש בקיון, נערה חברותית ונחמדה, ואביו שם למטרה לקחת גם אותה למרתפו. מכיוון שג'ין יצר קשר עם קיון, הוא יעשה כל מאמציו למנוע מאביו לעשות זאת.

החוזקות של הסדרה לטעמי, הן השילוב הנהדר בין המיסתורין והפסיכולוגיה המרוחים עליה, הפייסינג ההגיוני והאחיד בה, שנותן לנו זמן לעכל את האירועים ולהבין את הסיבות של הדמויות לכל מהלך ולהתאים את עצמנו לסיטואציה, יחד עם תבנית הקריאה של וובטון, שכוללת קריאת פאנלים בגלילה כלפי מטה של הפאנלים, מה שנותן לוובטון גורם הפתעה הרבה יותר גדול ממה שאפשר להציג במנגה רגילה, בה יש מספר פאנלים על דף אחד. כל זה יוצר מתח ואימה בצורה נפלאה ומפתיעה. הכל מרגיש מאוד ריאליסטי ובמקום הנכון.

דבר שני שאני אוהב במנגה, זה הקשר בין הדמויות הראשיות, שכן המנגה בסך הכל מתרכזת רק בארבע דמויות ראשיות לאורך כל 94 פרקיה, מה שנותן הרבה יותר מקום להצגת היחסים בין הדמויות בצורה ממוקדת, ולתת זמן רחב לפיתוח כל דמות ודמות בפני עצמה תוך כדי. הדמויות והסיטואציות במנגה לא מרגישות מופרכות מדי וכל שלב מובן כדבר רציונלי (משוגע ככל שיהיה) בהתאם לדמות.

אני יכול להמליץ על המנגה הזו לכל אוהבי דרמה/פסיכולוגיה/מיסתורין/מתח ואפילו אימה. היא מצטיינת בכל אחד מאלו בצורה גורפת לחלוטין. אישית, אמליץ לקרוא אותה רצוף מבלי להפסיק לתקופה ארוכה באמצע (אם בכלל תוכלו להפסיק). ההשפעה תהיה הרבה יותר גדולה ככה, לפחות לדעתי. אז תפנו לעצמכם זמן, רכבת ההרים מתחילה ולא עוצרת.

 

Gokushufudou

אחרי שתי ההמלצות הקודמות מעלי, חיפשתי סדרת מנגה שקראתי בעלת אופי יותר שמח וחיובי, וזה הרגע שהבנתי: דאמ אני קורא כמעט רק דברים מדכאים, ומכיוון שאין לי ברשימת המנגות שסיימתי מנגה בעלת אופי פחות רציני ששווה כתיבת המלצה, החלטתי לפנות למנגה שעודנה בתקופת הפרסום שלה, ואני לא חושב שיש לה ממש לאן להתקדם עלילתית שכן היא אפיסודית לחלוטין, אבל תשמעו, היא קורעת מצחוק.
y9pmrkb.jpg

גוקושופודאו (או איך שלא מבטאים את זה) עוקבת אחרי טאטסו, חבר אימתני לשעבר בשורות היאקוזה, שאפילו קיבל את כינויו "טאטסו בן-האלמוות". טאטסו פרש מחיי הפשע לטובת חיים נורמלים בתור אדם מן השורה. על כן, בעוד שיש שמזהים אותו עדיין בתור טאטסו בן האלמוות, כעת הוא טאטסו עקר הבית.

אין לי יותר מדי מה לומר על המנגה מעבר לזה שהיא מהנה ומצחיקה בטירוף. סגנון ההומור פועל בצורה של הצבת סיטואציה רצינית ומאיימת כביכול ומתן פתרון חלופי, קומי בצורה מגוחכת לאותה סיטואציה. הארט הרציני של המנגה רק מוסיף לאווירה שהיא אמורה כביכול להשרות, ולראות את זה מתיישב בצורה מדויקת במצב המגוחך פשוט... מדהים, הייתי אומר. לאחרונה יצא פרק 29, וההומור כן חוזר על עצמו מידי פעם, אבל למרות זאת, זה עדיין לפחות משעשע.

ממליץ את המנגה לאנשים בעלי חוש הומור שאוהבים כיף.

 

קריאה מהנה!

Davidono פרסם נושא חדש נתראה בשנה הבאה!

פורסם 31/12/2018

*דמיינו תמונגיף*

 

 

כולנו אוהבים אותן ושמחים לשמוע אותן כל שנה מחדש - קבלו בברכה או שלא את בדיחות ה"נתראה-בשנה-הבאה". 

מכיוון שאני בטוח שלכולנו יש כמה כאלה לפרוק (אפילו לך @Shaykoko2 ) נפתח הנושא. תתפרעו! 

Davidono פרסם נושא חדש ההנהלה ממליצה | אגם הזאבים

פורסם 23/06/2018

o7y66t2.png

בחודש האחרון זמני היה לחוץ מנשוא, הייתי עסוק בדברים חשובים (=טחנתי אנימות) ובהתאם לכך לא היה לי זמן לקרוא ספרים מלבד בשבתות וחגים, אך מכיוון שבחודש באחרון לא פקד אותנו שום חג נותר לי זמן פנוי לספר (במקום אנימות ומנגות) רק בשבתות. אז, השבת הזאתי סוף-סוף יצא לי לסיים עם מאתיים העמודים שנותרו לי עד לסופו של המותחן הבלשי - המעולה "אגם הזאבים". 

עלילת הספר עוסקת בדייב גרני, חוקר לשעבר ממחלקת הרצח וכיום בפנסיה, אך עברו כבלש לא מרפה ממנו - במיוחד כאשר עמיתו לשעבר, ג'ק הארדוויק מוצא לו כל פעם תעלומה חדשה לפתור. בספר "אגם הזאבים" דייב צריך לפתור ארבעה מקרי התאבדות מוזרים ביותר, כל אחד מהמתאבדים לפני מותו התלונן על סיוט שתוקף אותו כל לילה מחדש: זאב מזנק אליו ודוקר אותו למוות. וכאשר הוא מתעורר, יש לו רצון למות. המשטרה מפנה אצבע מאשימה כלפי ד"ר האמונד המתחמה בהיפנוזה תחת הטענה שהוא רצחם בכך שהוא הפנט אותם והחדיר אליהם את החלום המזעזע הגרם להתאבדותם. אחותו של ד"ר ריצ'רד האמונד, ג'יין, שוכרת את דייב גרני להוכיח את חפותו של אחיה. היא מזמינה את דייב ואישתו מדלן לבית ההארחה השוכן באגם הזאבים הנידח לחקור את המקרה. 
דייב בולש מסביב אחר רמזים שעלולים להוביל לפתרון התעלומה ולסגירת התיק. 

ve60zth.jpg

אחד הדברים שאהבתי בספר הוא שהמחבר לא שוכח את חיי הנישואים של דייב ונותן במה יחסית מרכזית למערכת היחסים בינו לבין אישתו, מדלן, ומשלבה יחד עם העלילה. חיי הנישואים מתבררים כלא קלים כשנתונים לסכנה מתמדת, אך מדלן יודעת לשמור על קור רוח ורוגע גם במצבים הקיצוניים ביותר המוצגים בספר.

הכתיבה עצמה גם כן מעולה וזורמת, הסופר יודע כיצד ואיפה להכניס את הקורא לאווירה של הספר, בעיתים של רוגע, מתח ורמנטיקה גם הקורא מרגיש זאת היטב. אמנם קראתי את הספר בעברית ולא בשפת המקור (אנגלית), אך אני בטוח שג'ון ורדון עשה עבודה מעולה, שכן ספריו הפכו להצלחה בינלאומית.

ג'ון ורדון הוא מחברם של ספרי מתח-בלשי הסובבים סביב הבלש גרני. ספרו הראשון "חשוב על מספר" הפך לרב מכר בינלאומי. מאז הוא חיבר ספרים נוספים כגון: עצמי עיניים חזק, אגם הזאבים ופיטר פן חייב למות. אני ספציפית קראתי רק את השלושה הראשונים מתוך הרשימה הנ"ל ונהניתי מכולם, אך אף אחד מסדרת הספרים לא עוקף לדעתי את "אגם הזאבים".

ציון סופי: 9/ 10 - מומלץ ביותר לכולם.

Davidono פרסם נושא חדש סיקור | !Yotsuba to

פורסם 14/06/2018

 

 
לכל אחד יש תקופות בהן הוא רוצה לצפות בסרטים/ סדרות או לקרוא ספרים בסגנון מסויים; לעיתים מדובר בתוכן ברוטלי ועקוב מדם, לפעמים זה יכול להיות עולם פנטזיה קסום ואפילו סתם לצפות בפרק נוסטלגי וילדותי של בובספוג. אני הייתי די בתקופה של צפייה בתוכן שטותי (אהו-גירלים ומנגאקה-נו-אסיסטנטים למיניהם) ובנוסף הייתי די בתחילת דרכי בתחום המנגה; חיפשתי בנרות אחר מנגה בסגנון - שתתאים למצב רוחי עד שלבסוף נפגשתי בפיסת הזהב המכונה "יוטסובה" ( או Yotsuba and! בלעז).
 
Yotsuba&! | Slice of Life, Comedy, Shonen | Author: Kyiohiko Azum | Ongoing 
nk1a1l1.jpg 
 
יוטסובה קויוואי, ילדה בת 5 ואביה המאמץ, יאוסוקה קויוואי, עוברים דירה לעיר חדשה בעזרתו של חבר      המשפחה -איש גבוה במיוחד- ג'מבו. שכינהם החדשים הם משפחת אייסה, המנגה מתמקדת בעיקר בשלושת בנות המשפחה - פואוקה, אסאגי ואנה. יחד עם כל אלו יוטסובה יוצאת לחקור את העולם. 
כיאה לגילה, יוטסובה מוצגת כילדה אנרגטית, סקרנית, טיפשונת ומוזרה - ממש מוזרה. למעשה, היא כל כך מוזרה שאפילו אביה שלה קורא לה כך. מנגד לכך, יוטסובה אכפתית לסביבתה, אכפתית כדי כך שהיא אף יוצאת להציל את האנושות כולה מאוייבה האיום! המזגן! 

בתחילת הסדרה אנו רואים כי ליוטסובה יש ידע מאוד צר על העולם, אפילו לעומת ילדים אחרים בני גילה. במהלך המנגה היא לומדת על מושגים וחפצים, גם אם לפעמים... ובכן... היא לא מבינה עד הסוף (תראו כבר לבד *שיעול*). 
ממש לא קשה (בלשון המעטה) להתחבר לדמותה הילדותית עם העיניים הגדולות והחיוך התמים התמידי המרוח על פניה של יוטסובה. בכל צ'אפטר וצ'אפטר אנו זוכים לצפות בעולם דרך עיניה של ילדה בת 5. 
 
הציור במנגה הוא אולי אינו הכי מפורט ואיכותי שיש, אך למרות זאת אופן זהו אחד מן הדברים שאני מוצא משעשעים ביותר במנגה - שינוי מצבי הרוח הפתאומיים, הרחבת והקטנת העיניים בהתאם לצורך, קווים משוכים כלפי פנים על מנת להדגיש צעקה וכו' וכו'... הסדרה מפוצצת בהקצנת מצבי רוח עד כדי גיחוך, אי אפשר לקרוא צ'אפטר מבלי לחייך  (לפחות בלב ;). 
הציור נותן חוויית קריאה כיפית וסופר משעשעת לקורא. 
 
לסיכום: 
המנגה יוטסובה מתאימה לכל אדם, בכל גיל - בין אם הקורא בן 11 והן לאדם מבוגר שסך גילו עומד כעת על שבעים שנה. כשקראתי את המנגה חשתי הנאה רצופה ושעשוע אין-סופי. סגנון הציור היה במקום, הכתיבה מעולה ומשעשעת ביותר וקונספט נהדר. מומלץ ביותר! 
 
קרדיטים: קרדיט עצום לי שהשקעתי מזמני ועשיתי הכול לבד, לא נעזרתי בשום דבר חיצוני והכל עשיתי מזכרוני המדהים UwU. חח סתם, סתם ;) תודה ל- @Ashifu-Sama שסייע לי רבות בהכנת הסיקור/המלצה. אשמח לשמוע ביקורות בונות על הסיקור, בסך הכול אני די מרוצה, אך תמיד יש מה לשפר^^

Davidono פרסם נושא חדש סדרת המנגה החדשה מבית הירו-מאשימה

פורסם 29/05/2018

 mmh5ouz.png

11 חודשים לאחר סיומה של "פיירי טייל" הירו מאשימה חוזר עם מנגה חדשה בשם

b5f5hag.jpg

"Eden's Zero". 
~~~~~~~~~~~~~~

הרפתקאה חדשה מבית הירו מאשימה ב-26 ליוני 2018, צפו לזה!

~~~~~~~~~~~~~~~~

הודעתו של הירו מאשימה:

"אתחיל לפרסם את הסדרה החדשה שלי בקרוב!
אני מבטיח לכם שהמנגה תהיה מלאה בהפתעות וריגושים.
בבקשה צפו לזה ב-26 ליוני.
"

מתרגשים? אני כן.

Davidono פרסם נושא חדש דיון | גריפית'

פורסם 25/05/2018

7ttn4cr.jpg

לפני מספר שעות (שעתיים/ שלוש ככה) סיימתי לצפות באנימה המ-ד-ה-י-מ-ה "ברזרק". במהלך הסדרה שמתי לב (איך אפשר לפספס) -לשני בחשיבותו לאורך כל העונה- ידידנו הנאמן, גריפית'. בתחילה גריפית' מוצג לנו כדמות מעוררת השראה רבה, אדם היכול להוביל אלפים לקרב שנדמה מראש חסר סיכוי לניצחון ובכל זאת להביס את אויביו, אך ככל שמתקדמת העלילה רואים שגריפית' מעדיף לקדם את האינטרסים אישיים שלו ואין לו בעיה לפגוע בכל העומד בדרכו. 
כמובן שיש לנו את היוצא דופן המיוחד שבמיוחדים, החזק שבחזקים, המדהים שבמדהימים, האלוף שבאלופים (אוקיי, אני חושב שנשחפתי טיפה) - גאטס!
גאטס הוא האדם אותו גריפית' מעריך מכל, אין לי מה להרחיב כאן יותר מידי מבלי לתת ספויילרים ועל כן לא אתאר עוד את העלילה והדמויות, עכשיו...

שאלות לדיון:

1. מה לדעתכם גרם לגריפית' להפוך בסוף העונה לדבר ההוא

2. למה לדעתכם גריפית' מעריך את גאטס כל-כך? 

- מוזמנים להוסיף שאלות נוספות לדיון^^

*במידה ותשובתכם תכיל מידע חשוב מהסדרה, אנא השתדלו לכתוב אותה בתיבת ספויילר.

דיון מהנה~

Davidono פרסם נושא חדש פעילות | מה הסרט-חסר אות

פורסם 24/05/2018

 

מכירים/ות את המשחק "מה החפץ"?
 במידה וכן - מצויין! במידה ולא... הבה אסביר לכם/ן; אדם א' (כך נקרא לו לצורך הדגמה) מתאר חפץ מסויים ואדם ב' (לצורך הדגמה ;) עונה בשם החפץ וכך עושים משתתפים ב' ו-ג' וכן הלאה...
דוגמא:
אדם א': "יושבים עליו בזמן ארוחה".
אדם ב': "כיסא" + "שוהים בו רוב ימות השנה".
אדם ג': "בית" + תיאור חפץ מסויים

עכשיו, נעלה רמה ונשדרג את המשחק במעט. אדם א' מתאר סרט/ סדרה (יכול להיות אנימה) ומחסיר מהם אות אחת ומחליפה (את האות) באות אחרת כך שהסרט/ סדרה מקבלים תפנית שונה בעלילה. אדם ב' יצטרך לנחש את שם הסרט/ סדרה עם האות ששונתה.
דוגמא:
אדם א': "האנימה מספרת על נער שהפך בפתאומיות לחצי שד-חצי בן אדם לאחר שהסתכל אל עבר הרקיע איתו הלך לדייט".
אדם ב': "שמי טוקיו" + תיאור סרט/ סדרה

במידה ואחד מהמצטרפים לפעילות אינו יודע את התשובה לתיאור, שירשום "מעביר הלאה" + תיאור לסרט/ סדרה אחרים, והמשתתף לאחריו יענה את על התיאור (אם גם המשחק שלאחריו אינו יודע, שיעשה כמו שהסברתי בנ"ל). 
*חשוב להבהיר: אין מנצחים או מפסידים במשחק, כל אחד יכול להשתתף במספר תורות רב כהוות נפשו.

בהצלחה לכולם/ן~

Davidono פרסם נושא חדש דיון | חג השבועות

פורסם 18/05/2018

חג השבועות (המכונה גם "חג הקציר", "יום הביכורים", "חג המים", "חג הגבינות", "חג זריקת הביצים" וכו' וכו') סוף סוף הגיע אוי כמה שחיכיתי לעוגות הגבינה לאחר 50 ימים מייגעים בהם עברנו כל-כך הרבה - חגגנו את חג הפסח, עשינו על-האש ביום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, שרפנו עצים  בל"ג בעומר, צעדנו ברחבי העיר ירושלים ואפילו זכינו באורוויזיון בפעם הרביעית! (כפרע עליך נטע ;)
 
חג השבועות הינו השני מבין שלוש הרגלים וחל בתום 50 יום לספירת העומר, קרי: ו' סיוון. תאריך זה מציין את זמן מתן תורה לעם ישראל בהר סיני. 

מעט ממנהגי החג הרלוונטיים לימינו:

• קישוט הבתים במיני ירק. נהוג לקשט את הבתים ובתי הכנסיות בצמחייה כזכר לביכורים.

• תיקון ליל שבועות. בליל שבועות נוהגים להשאר ערים כל הלילה ולעסוק בלימוד תורה.

•מגילת רות. מנהג יהודי לקרוא את מגילת רות סבת סבתו של דוד מלך ישראל. 

•משחקי מים (כן, זה מנהג יהודי). בחג השבועות נהוג לשפוך אחד על השני מים, מקור החג ביהודי צפון אפריקה. אציין שמנהג זה בוטל בעקבות איסורים הלכתיים בנושא. 

• ועכשיו, למנהג שכולנו חיכינו לו, הסיבה לשמה כולנו מתים על החג הזה... *תופים*תופים*תופים*... *מסך אדום נופל*... *עוד משהו שיוצר דרמטיות*...
אכילת מאכלי חלב ודבש. נהוג לאכול בחג השבועות מעדני חלב ודבש. 

שאלות לדיון:

1. היכן אתם/ן חוגגים/ות את חג השבועות?

2. מהו מאכל החג האהוב עליכם/ן ולמה? (אני מת על עוגות הגבינה הקלאסיות האלה עם הבסקוויטים. מממ נוטף לי ריר רק מלחשוב על זה).

שבת שלום וחג שמח ~

Davidono פרסם נושא חדש 51 שנה לשחרורה של ירושלים

פורסם 14/05/2018


אמנם קצת באיחור, אך רק כעת הזדמן לשכתב נושא זה. 
אז... כ"ח אייר (13 במאי), 51 שנה לשחרורה של ירושלים. 
ירושלים, בירתה של ישראל היהודית (הלאומית והבינלאומית) שוחררה מחדש מידי הירדנים בשלושת ימיה הראשונים של מלחמת "ששת הימים", 1967. במהלך הלוחמה בירדנים ישראל ספגה 202 אבידות בנפש-182 מתוכם חיילים והשאר הינם תושבי העיר ירושלים. יהי זכרם ברוך!

הרבנות הראשית לישראל הייתה הראשונה שמיסדה את התאריך -כ"ח אייר- לציון יום שחרור ירושלים, מספר חודשים לאחר מכן מדינת ישראל גם היא קבעה כן ולבסוף, בציון 30 שנה לשחרור ירושלים, נחקק יום זה כחג לאומי למדינת ישראל. 

אירוע מרכזי ביום זה הוא תהלוכת הדגלנות הנערכת לאורכה של העיר ירושלים בהשתתפותם של עשרות אלפי אנשים, נשים, נערים ונערות ואף צעירים יותר שבאים לחגוג יום זה ולהציג את שמחם. 

דעתי האישית על יום ירושלים:
 יום ירושלים הינו יום ראוי לציון הן לדתיים והן לחילוניים. זהו אחד מן הימים האלה שצריך פשוט לשים את כל המחלוקות המגרדות האלה בצד ופשוט לשמוח מכך יש לנו אחד את השני, שאנחנו חיים במדינה עצמאית וריבונית, שיש לכל אזרחי המדינה הדמוקרטית זכויות שוות והוגנות, שאין אנו תלויים ברחמנותה של מדינה אחרת. שאנחנו סוף-סוף - לאחר אלפי שנים, בבית...

שאלות למחשבה ודיון:
1. האם אתם/ן חוגגים/ות את ירושלים? אם כן, באיזו דרך? 
2. האם נכחתם/ן בירושלים בזמן החג? אם כן, האם לקחתם/ן חלק בדגלנות?

3. האם יש לכם/ן משהו נוסף לשתף בנושא? אם כן, מוזמנים/ות (?)

Davidono פרסם נושא חדש חידה לקהילה

פורסם 22/04/2018

אוהיו^^

אתמול קראתי אשכול שלם (5 עמודים) שמדבר על כמה שהאתר 'מת' ושימי הזוהר שלו כבר חלפו מזמן. לא הייתי בתקופת הזוהר של ספין ולכן אני לא רואה יותר מידי חוסר פעילות בפורום (אני יודע שספין זה לא רק הפורום), אבל שמעתי מהותיקים יותר בקהילה שהפורום באמת נהיה משעמם ומוצף במלא שיט פוסטינג לעומת מה שהיה בעבר... לכן החלטתי לפתוח אשכול בשביל לעזור ולו מעט להחיות את הפורום. אני יודע שזה לא יותר מידי ולא אשכול כל-כך מושקע, אבל לבנתיים זה הרעיון היחיד שיכלתי לחשוב עליו עד שיהיה לי רעיון יותר טוב ומושקע בעז"ה~

לנושא: 

*חידה*
את מועדון המעריצים "אנימה פנטסטיק" (אני יודע, שם לא מבריק במיוחד) הקימו 4 נערים שגילם הממוצע  15.
לאחר שנתיים עזב נער אחד בן 20 והצטרפו שניים חדשים - אחד בן 15 ואחת בת 22.  מהו הגיל הממוצע במועדון המעריצים כעת?
(1). 17

(2). 15

(3). 20

(4). 16
 

כללים לפתירה:

א. חובה לנמק את תשובתכם.                                 ב. יש לכתוב את התשובה בתיבת ספויילר.

נ.ב. אני לא בטוח לאיזו קטגוריה האשכול הזה מתאים, בחרתי במשחקייה, אם זה לא מתאים בבקשה תשנו (ההתלבטות הייתה או זה או 'דיבורים').

Davidono פרסם נושא חדש לוח שידורים

פורסם 20/04/2018

לוח שידורים לאנימות שיוצאות כרגע. צירפתי לרשימה את האנימות המוכרות יותר בהם לפחות חלק מהקהילה צופים באופן קבוע. אם ישנה אנימה שברצונכם שאצרף לרשימה גם כן, תעדכנו אותי בתגובות. 

*לוח שידורים*

~ יום ראשון ~

• אומנות החרב אונליין 3: גאן גייל | Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online

• פרסונה 5 האנימציה | Persona 5 The Animation

• וואן פיס | One Piece

• סאקורה לוכדת הקלפים : ארק הקלפים השקופים | Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen


 ~ יום שני ~

• שוקוגקי נו סומה : המנה השלישית | Shokugeki no Souma: San no Sara

• גולדן קאמוי | Golden Kamuy

• פסנתר היער | Piano no Mori


  ~ יום שלישי ~

• שדי טוקיו: re | Tokyo Ghoul: re

• תלתן שחור | Black Clover

• תיכון DxD גיבור | Highschool DxD Hero

• רוכב חלשלוש: קו התהילה | Yowamushi Pedal: Glory Line

 

  ~ יום רביעי ~

• בורוטו: נארוטו הדורות הבאים | Boruto: Naruto the Next Generations

• חברה תלת מימדית: בחורה אמיתית | 3D Kanojo: Real Girl

• חייו הנוראיים של סאקי קוסאו עונה 2 | Saiki Kusuo no Ψ-nan 2nd Season

• אליס או אליס: האח הסיסקון והאחיות הקטנות התאומות | Alice or Alice: Siscon Niisan  to Futago no Imouto

• לופן השלישי: חלק 5 | Lupin Sansei: Part V

• יו☆גי☆הו! וריינס | Yu☆Gi☆Oh! VRAINS

 
 ~ יום חמישי ~

• שטיינס; גייט 0 | Steins; Gate ZERO

• פוקימון שמש & ירח | Pokémon Sun & Moon


 ~ יום שישי ~

• לאוטאקואים קשה לאהוב | Wotaku ni Koi wa Muzukashii

• מגאלו בוקס | Megalo Box


  ~ שבת ~

• אקדמיית הגיבורים שלי עונה 3 | Boku no Hero Academia 3rd Season

• שבעת חטאי המוות 2: תחיית הדיברות | Nanatsu no Taizai: Imashime no Fukkatsu

• יקירי בתוך הפרנקס | Darling in the FranXX

• קו השדים | Devils Line

הבלש קונאן | Detective Conan

 

לרשימה המלאה (באנגלית)--- https://www.livechart.me/schedule/tv

Davidono פרסם נושא חדש אפליקציה ללימוד יפנית - באנגלית

פורסם 08/04/2018

החלטתי ללמוד יפנית, לא יודע כמה זמן תמשך לי המוטיבציה לזה, מקווה שהרבה ;)

האם מישהו מכיר אפליקציה שמלמדת יפנית, אך בכיתוב באנגלית?

הכוונה שבמקום じゃぱねせיהיה כתוב Japanese (אני יודע שלא ככה אומרים 'יפנית' ביפנית..). לרוב כשאני רוצה ללמוד בסיס של שפה אני לומד באפליקציה מומלצת Duolingo, אך אפליקציה זו אינו מלמדת יפנית בכיתוב באנגלית. אשמח להמלצות. תודה מראש~

Davidono פרסם נושא חדש Text Emojis

פורסם 04/04/2018

מי היה מאמין מה השעמום יכול לעשות (~_~). אני כעת עושה מעין פרוייקט לליקוט Text Emojis מכל מיני אתרים בעולם. ראיתי שמשתמשים בזה הרבה חובבי אנימה לכן החלטתי לרכז את כל מה שהצלחתי להניח עליו את ידי. 

 הנה דוגמא קטנה {מהרבה יותר}; ( מי שרוצה פתחתי ערוץ בטלגרם בו אפרסם את שאר הטקסט אימוג'יס. לינק לערוץ--- https://telegram.me/Text_Emojis )


(っ⌒‿⌒)っ - I wanna hug you
(¬_¬) - Paranoid
(¬,¬”) - Oops
(`∇´)ψ - Devil
(¬_¬”) - Smart aleck
(ˇ▼ˇ) - Yawn
(>,<) - Doh
(‾.‾ ) - Tired
(♥ε♥) - Love kiss
(-̩-̩__-̩-̩) - Cry
(*¬*) - Drool
ƪ(˘▽˘ƪ) - Worship
/(´▽)/ - Dance
(´╹〽╹) - Undecided
(╯‵Д′)╯- Angry
(>.<) -.Ouh
(o_o) - Eek
(e_e) - Tears
(=_—) - Fight
(p_P) - Cry
(:_.) - Alien
(・ω・´) - Bear
(≧◡≦) - Blushes
\(0.O)/ - w00t
(ˇ_ˇ’!l) - Ashamed
(ˇ_ˇ) - Blank
(•ˋ _ ˊ•) -.Mad
(⌣_⌣) - Desperate
\(˘̩̩̩▽˘̩̩̩)/ - Dance
(◦’ںˉ◦) - Wink
( * ̄∇ ̄*  ) - Embarrassed
(V)(;,,,;)(V) - Dr. Zoidberg
(T.T) - Tears roll down
(Q_Q) - Why
(U_u) - Not ok
(O_.). - Have you seen this
(—_-) - Quite pleaset
(ˆ௰ˆ) - Meow
(☼Д☼) - Shocked
(♥͡_♥͡) - Love
(•͡.•͡) - You sure
(˘⌣˘)ε˘) - Kiss for you
┬─┬◡ノ(° – °ノ) - Table set up
(-__-) - Tired
(Ç_ç) - Why you’ve do this
(-□-)︵* - Blow Kiss
(☉__☉”) - Eek
\(‾▿‾\) - Dance
(っ'з')っ- I wanna kiss you
~(‾▿‾~)(~‾▿‾)~ - Dance together
(˘з˘) - Smooch
(¯―¯٥) - Oops
(╯_╰”) - Shame
(˘⌣˘) - Smile
(‾‾^‾‾) - Conceited
(–˛ — º)-Sleep
ƪ(ˆ▽ˆ)ʃ - Yes
(ʃƪˆ▿ˆ) - Thank you
(•_¤) - Borg
(ღˇ◡ˇ)~♥ - Blow kisses
(//_^) - Emo
(*-*) - What
(^____^) - Aww
(X_x).- Dead
(@_º)- Crazy
ヽ(´ー`)ノ - Help here
ヽ(Д´)ノ -.Frustrated
(`ハ´) - Angry
┐(‘~;)┌ - It wasn’t me
(・ー・) - Stare
(ó.ò) - No
(^3^) - Kiss
(¬‿¬) - Sneaky
(∩_∩) - Happyщ
(ºДºщ) - Whaaa
( ︠ु௰︡ू) - Want smooch
( ꒪⌓꒪) - Want it
('-') - Expressionless
(´∀`) - Happy
(\_/) - Mad
(õ_ó) - What the fuck
(⌒▽⌒)☆ - Drunk
\m/ (>_<) \m/ - Rock on
(>-‘.’-)> - Pikachu
\(ˆ⌣ˆ)/ - Yayt
(‘.’t) - Hands up
(゚Д゚) - Scared
(ˆ⌣ˆ​) - Smile
✌(◕‿-)✌- Peace
┒(⌣˛⌣)┎ - Meditate
(@_@) - Puppy eyes
(°J°) - John Lennon
(V_v) - Servedm 
(_ _) - mWorship
(¬º-°)¬ - Zombie
Happy - :) :-) * 
Sad - :(
Excited - :D
Tongue Out - :P
Laughing - XD
Love - <3
Surprised - :O
Winking - ;)
Tongue-tied - :&
Crying  - :*( :'( 
Worried - :S
Displeased - :\
Angry - >:(
Cool - B)
Indifferent - :
Evil - >:)
Dunce - <:-
Disbelief - O_o
High Five - o/\o
Cheer - \o/
Kiss.- :^*
Yawn - |-O
Robocop - ([(
Robot - [:]
Mickey Mouse - °o°
Santa - *<
Homer Simpson - ~(_8(I)
Marge Simpson - @@@@@:^)
Bart Simpson - ∑:-)
Rose - @>-->--
Fish - <*)))-{
Pope - +<:-)
Lenny - ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skateboarder - o[-<]:
Arrow - <------K
Sword - <========[===]
Uncle Sam - =):-)
Wilma Flintstone - &:-)
Dog - :o3
Smile/Joy - ^_^ (^_^) *
Troubled/Angry - (>_<)
Nervous - (^_^;)
Sleepy/Annoyed - (-_-)
Confused - ((+_+))
Smoking - o○ (-。-)y-゜゜゜
Octopus - C:。ミ
Fish - >゜)))彡
Bow - <(_ _)>
Wink - (^_-)-☆
Cat - (=^・・^=)
Excited - (*^0^*)
Shrug - ¯\_(ツ)_/¯
Headphones - ((d[-_-]b))
Tired - (=_=)
Table-flip - (╯°□°)╯︵ ┻━┻
Rage - (ಠ益ಠ)
"Do it" - (☞゚ヮ゚)☞
Ultraman - (o
 Look of Disapproval - ಠ_ಠ
8) - Cool
:3 - Cute
:x - Silence
:| - Blank
:? - Confused
:> - Grin
:B - Show Teeth
:< - Unhappy
8. - Eek
:C - Very Sad
:O - Oops
:’) - Happy Cry
:[ - Vampire
//:=| - Hitler (WTF)
:$ - Embarrassed
>:( - Mad
D: - Oh noes
D’: - Cry
8o - Anxiety
:\ - Sceptical

          ' '\̵͇  \З= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =Ε/̵͇  /’ ’            
▄︻̷ ┻ ═━一
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
ʕ•ᴥ•ʔ
(▀ Ĺ̯▀   )
(ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง
༼ つ ◕_◕ ༽つ
(づ。◕‿‿◕。)づ
 ' '\̵͇  \З=( ͠° ͟ʖ ͡°)=Ε/̵͇  /'            
(ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧ ✧゚・: *ヽ(◕ヮ◕ヽ)
[̲̅$̲̅(̲̅5̲̅)̲̅$̲̅]
┬┴┬┴┤ ͜ʖ ͡°) ├┬┴┬┴
( ͡°╭͜ʖ╮͡° )
(͡ ͡° ͜ つ ͡͡°)
(• Ε •)
(ง'̀-'́)ง
(ಥ﹏ಥ)
﴾͡๏̯͡๏﴿ O'RLY?
(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻
[̲̅$̲̅(̲̅ ͡° ͜ʖ ͡°̲̅)̲̅$̲̅]
(ノ◕ヮ◕)ノ*:・゚✧
(☞゚∀゚)☞
| (• ◡•)| (❍ᴥ❍Ʋ)
(◕‿◕✿)
(ᵔᴥᵔ)
(╯°□°)╯︵ ꞰOOQƎƆⱯɟ
(¬‿¬)
(☞゚ヮ゚)☞ ☜(゚ヮ゚☜)
(づ ̄ ³ ̄)づ
ლ(ಠ益ಠლ)
ಠ╭╮ಠ
     ' '\̵͇  \З=(•_•)=Ε/̵͇  /' '   
/╲/\╭( ͡° ͡° ͜ʖ ͡° ͡°)╮/\╱\
(;´༎ຶД༎ຶ)
♪~ ᕕ(ᐛ)ᕗ
♥‿♥
༼ つ ͡° ͜ʖ ͡° ༽つ
༼ つ ಥ_ಥ ༽つ
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
( ͡ᵔ ͜ʖ ͡ᵔ )
ヾ(⌐■_■)ノ♪
~(˘▾˘~)
◉_◉
\ (•◡•) /
(~˘▾˘)~
(._.) ( L: ) ( .-. ) ( :L ) (._.)
༼ʘ̚ل͜ʘ̚༽
༼ ºل͟º ༼ ºل͟º ༼ ºل͟º ༽ ºل͟º ༽ ºل͟º ༽
┬┴┬┴┤(・_├┬┴┬┴
ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
ᕦ(Ò_Óˇ)ᕤ
┻━┻ ︵ヽ(Д´)ノ︵ ┻━┻
⚆ _ ⚆
(•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
(。◕‿‿◕。)
ಥ_ಥ
ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ
⌐╦╦═─
(☞ຈل͜ຈ)☞
˙ ͜ʟ˙
☜(˚▽˚)☞
(ง°ل͜°)ง
(。◕‿◕。)
(╯°□°)╯︵( .O.)
(っ˘ڡ˘Σ)
ლ(´ڡლ)
(°ロ°)☝
。◕‿‿◕。
( ಠ ͜ʖರೃ)
╚(ಠ_ಠ)=┐
(─‿‿─)
ƪ(˘⌣˘)Ʃ
(¬_¬)
( ⚆ _ ⚆ )
(ʘᗩʘ')
☜(⌒▽⌒)☞
。◕‿◕。
¯\(°_O)/¯
(ʘ‿ʘ)
ლ,ᔑ•ﺪ͟͠•ᔐ.ლ
(´・Ω・`)
ಠ~ಠ
(° ͡ ͜
凸(`0´)凸
凸ಠ益ಠ)凸
凸(⊙▂⊙✖ )
┌П┐(►˛◄’!)
凸(-0-メ)
凸(`⌒´メ)凸
凸(`△´+)
( ︶︿︶)_╭∩╮
凸(`ι _´メ)
凸(>皿<)凸
凸(^▼ェ▼メ^)
t(=n=)

t(- n -)t
凸(¬‿¬)
┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
┌∩┐(ಠ_ಠ)┌∩┐

נ.ב. אני לא יודע אם מותר לפרסם את זה בפורום או לא. אשמח שאם אסור אקבל הערה שלא לעשות זאת יותר :)

Davidono פרסם נושא חדש מה האנימה שמדורגת אצלכם הכי גבוה?

פורסם 31/03/2018

ראיתי שפתחו אשכול לבדיקת האנימה שנתתם לה ציון 1, אז חשבתי לעצמי למה לא לפתוח אשכול הפוך? אז... מה האנימה שמדורגת אצלכם הכי גבוה?

אצלי זה:

1. Hellsing Ultimate

2. Grave of the Fireflies

3. Wolf Children