אודות

Alter פרסם נושא חדש החוויה שלי ב- Path of Exile + הודעה קצרצרה.

פורסם 24/06/2019

path-of-exile-logo.png

יצא לי לשחק לא מעט במשחק Path of Exile (זמין גם בסטים) בשנה שעברה, ולמרות שתכלס לא הגעתי לendgame, כן סיימתי את הקמפיין של המשחק עם שלוש דמויות שונות, ואני מרגיש צורך לספר על החוויה הזו. טריילר למשחק:

בכניסה למשחק עומדת בפניך בחירה בליגה, מה זה ליגה? טוב, בPath of Exile קיים קונספט די נחמד שקיים גם בחלק ממשחקים אחרים בסגנון (למשל דיאבלו) שבו פעם בכל כמה חודשים, מלבד לליגה (אפשר לחשוב על ליגה כעל שרת משחק) הסטנדרטית שתמיד פתוחה ואין בה יותר מידי עניין, נפתחת ליגה זמנית ובה יש מכניקה מיוחדת. לדוגמא, כשהתחלתי לשחק זה היה Betrayal, ובו מלבד הסיפור הרגיל של המשחק יש גם ארגון של אנשים בני אלמוות שמופיעים במפות במהלך המשחק ותפקידך להפריע לפעילותם ולשנות את הקשרים, היריבויות והמבנה של הארגון שלהם על ידי תפיסה של חבריהם לאחר שהבסת אותם בקרב. כמו כן, אם המכניקה המיוחדת של הליגה מקבלת מספיק אהדה מהשחקנים, היא מתווספת למשחק באופן קבוע לאחר שהליגה הסתיימה. בנוסף, חשוב לציין שבליגה חדשה שנפתחת צריך להתחיל שחקן חדש, כל מה שיש לך בעיקרון לא קיים בליגה החדשה, וזה מוסיף המון replayability למשחק. ולבסוף, רוב השחקנים משחקים בליגות הזמניות וגם קיימת קהילה לא קטנה של מירוצים לסיום הקמפיין (שחובה לעשות אותו כדי להגיע לendgame שהוא אטלס המפות, גריד ענק של דאנג'נים שאפשר להיכנס אליהם ובהם מתנהלת מלחמה בלתי פוסקת של השפעה בין הelder לshaper) ובכללי למציאת החפצים החדשים שנוספו ביחד עם הליגה.

You Died, גרסאת Path of Exile
לאחר שבחרתי בליגה הזמנית שהתברר לי שרק התחילה, בירך אותי עמוד של בחירה של דמות, ולצערי הרב לא הייתה כלל אופציה לשנות את המררה של אף אחת מהדמויות, סימן רע בדרך כלל, אבל הייתי מוכן להבליג. כאשר עמדתי מול הדמויות, כל אחת עם סיפור קצר שמספר מה הסיבה שהיא הוגלתה לwraeclast מלאת הזוועות ושבה המתים קמים לתחייה, הייתי די אבוד לגבי מה לבחור, אז עשיתי את מה שכל אחד אחר היה עושה ולאחר בירור קצרצר באינטרנט (כמו שכל משחק rpg דורש), גיליתי שבמשחק הזה, בשונה ממשחקים אחרים, אתה בונה את הדמות שלך לפי הסקיל/ים שאתה רוצה לשחק איתם, והדמויות מספקות רק מיקום התחלתי בעץ passives הענק, וכ-6 נקודות לבזבוז באחד משלוש הסאב קלאסים שיש לכל דמות (שזה חשוב, אבל לא מגביל כל כך).
עץ ענקי שמאפשר לך לבחור בדיוק מה שאתה רוצה שהשחקן שלך יהיה.

לאחר חשיבה לא מעמיקה כל כך, החלטתי ללכת על הwitch ולהיות נקרומאנסר, כי זה נשמע מגניב בזמנו, להשתמש בזומבים כדי להרוג את כל מה שנמצא בדרכי, ואחר כך לצרף אותו לצבא של זומבים ושלדים, תמיד קסם לי הקטע של מיניונס במשחקים, וגם חשבתי שיהיה מעניין לראות עד כמה רחוק אני אצליח לקחת את זה.

די רחוק...

התשובה שהגעתי אליה - זומבים זה מגניב, אבל אני צריך לשמור מרחק מאויבים, ושלזמן את כל הצבא מחדש אם הוא מת באמצע קרב בוס זה נורא ואיום, במיוחד שאתה לא בנית את הדמות שלך בצורה שמאפשרת לך לשרוד יותר מכמה פגיעות של הbig bad boss התקופתי (וגם המיני בוסים די הכאיבו) או לשרוד את המכניקה של הליגה הנוכחית.

לאחר שסיימתי את הקמפיין שמלא בבוסים, מפלצות נוראיות ולבאקראפטיות להחריד עם מחושים, תמנונים, סירנות, קניבלים, זומבים, רוחות רפאים ושילובים מעניינים של כל אלו ביחד, התחלתי להשתעמם מהדמות, ברגע הזה הדמות שלי הגיע למצב שבו הרגשתי שאני פחות משחק במשחק, הקטע של הדמות היה כולו להשתמש בהילה שגורמת לאויבים שנמצאים לידי לזחול, בעוד הזומבים והשלדים שלי מחסלים אותם, דבר שהיה נחמד בהתחלה אבל הפך מהר מאוד למונוטוני ומשעמם.

וזה הוא אטלס העולמות, לאחר סיום הקמפיין הוא נפתח, וכל נקודה במפה הזו היא דאנג'ן ייחודי עם בוס משל עצמו.

אז החלטתי ליצור שחקן חדש. אבל לפני שנדבר על השחקן החדש, נראה לי שזה מקום טוב להסביר טיפה על החפצים ועל ההחפצה (לא של נשים , זה כבר לא בסדר לעשות) של כל דבר בPath of Exile. ובכן, Path of Exile דוגל בגישה מעניינת למשחק, ולפיה, כל מה שיכול להיות חפץ, יהיה חפץ. החל מהדרך לקנות דברים מnpcs ומאנשים אחרים (סחר חליפין עם currency שיכול לשנות את המספרים והנדירות של החפצים שלכם, אך משמש גם ככסף של המשחק) ועד סקילים, כן, סקילים! שהם גבישים צבעוניים שנכנסים לסלוטים ייעודיים בחפצים של הדמויות.

כן, כמעט כל החפצים האלו יכולים להיחשב כסוג של "כסף" מלבד השימוש הרגיל שלהם בשיפור נשקים.

אז איפה היינו? נכון, הדמות החדשה, החלטתי שאני רוצה להיות יותר hands on מבחינת המשחקיות, ובכל זאת רציתי להשתמש במה שלמדתי מהמשחק הקודם, אז הייתי בטוח שאני רוצה להילחם ממרחק יחסית בטוח, אבל בכל זאת שתהיה לי שרידות כלשהי, והפתרון היה ללכת על האססין, שנמצא מאוד קרוב לנקודות בעץ הסקילים הפאסיוויים הגדול שמורידות את היכולת לחסום מתקפות, אבל מביאות 30% של חמיקה מהתקפות פיזיות וקסמים, שזה די גדול מבחינת שרידות לדעתי, ומכיוון שיש גם הנון נקודות של דמג' מסוג chaos, שהוא סוג של הדרך של המשחק לייצג רעל, החלטתי שהסקיל שאתמקד בו יהיה סקיל לחץ וקשת שרוב הדמג' שלו יהיה גם הוא רעל, והגעתי לסקיל כזה "caustic arrow" היורה חץ ולאחר זמן מסוים החץ מתפוצץ ומשאיר אחריו איזור שכל מה שדורך עליו יורעל, עם הדמות הזו כן נהנתי יותר, אבל גם הייתי מאוד תלוי בrng כל פעם שפקששתי ונפגעתי על ידי בוס, כי חוץ מה30% של החמיקה באמת שלא היה לדמות שלי יותר מידי להציע מבחינת שרידות.

הרבה ג'יפה ירוקה על הרצפה שרוצחת הכל בערך.

בהסתכלות אחורה, נורא נהניתי עם שתי הדמויות במהלך הקמפיין, ולא הרגשתי שהמשחק מקשה עליי יותר מידי לסיים אותו עד לאקט 5 שבו כן יש קפיצה די משמעותית בקושי של המשחק ונוספים מפלצות, בוסים ומיניבוסים רבים לעולם של wraeclast שדי מעלים את הקושי ודורשים טיפה יותר מחשבה בבנייה של הדמות ולמידה של המכאניקות של הבוסים והאויבים הרגילים. אני מאוד ממליץ על המשחק הזה לכל אדם ואדם, גם ברמה הקאז'ואלית יותר שלו.

ולקראת הסיום של הפוסט כמה טיפים למשחק שנכתבו בדם ובעיקר בcounter של הפעמים שהדמויות שלי מתו:

 • לאחר האקט השלישי, מתחיל להיות חשוב להעלות את הelemental resistance (אש, קרח וחשמל, מchaos אפשר ומומלץ להתעלם, אין כמעט אויבים שעושים את סוג הדמג' הזה) של הדמות בעזרת חפצים ל75% (שזה המקסימום), כי לאחר מכן נראה שהמשחק מאוזן על זה שיהיה לך מקסימום ברסיסטאנס, ואם אין לך דמות חסונה ביותר, אתה תהיה צריך לשחק על ידי הכללים שלהם.
 • לאחר אקט 5 ולאחר אקט 10 (וסיום הקמפיין בעצם) יש ירידה של 30% מהרסיסטאנס של הדמות שלכם, אז תיערכו לזה מראש עם החפצים שלכם! לאחר אקט 10 צריך 135% ברסיסטאנס מחפצים ופאסיבים כדי להגיע למקסימום של 75%, ואם תתעלמו מהרסיסטאנס אתם תמותו, הרבה.
 • תשתמשו בבילדים מהאינטרנט לדמות הראשונה שלכם, יש אתרים מעולים לכך כמו poebuilds.cc, חפשו שם league starter או budget או new player friendly, אלו בדרך כלל טובים לשחקנים חדשים!
 • הדרופים במשחק הם מאוד תלויי מזל, אבל החפצים החזקים ביותר במשחק הם player crafted, אז אל תתייאשו גם אם לא יוצא לכם יותר מידי unique (המקביל של לג'נדרי).

בגדול הייתי רוצה להרחיב יותר, כי ממש לא הספקתי פה לגעת בקצה הקרחון מבחינת מה שיש למשחק להציע, אבל נראה לי שזה מספיק לעכשיו, לפחות עד שאכתוב סיקור יותר מושקע ומסודר. לבסוף, בעתיד הקרוב יהיה ניתן לצפות בכלל התכנים שיפורסמו על ידי (גם אלו שלא יהיו בספין) בבלוג החדש שפתחתי, מוזמנים לעקוב! (קישור לבלוג).

Alter פרסם נושא חדש [דיון] סצנת הקרב האהובה עליכם בנארוטו, עלול להכיל ספוילרים לסוף האנימה!

פורסם 14/06/2019

ywludcy.gif

נארוטו נארוטו נארוטו, כמה שאנחנו אוהבים לשנוא את הפילרים שלך, את הקצוות הלא סגורים שלך ואת המעריצים המוגזמים שלך. עם זאת, יש משהו שכמעט כולנו אוהבים ויכולים להעריך, וזו סצנת אקשן טובה, כזאת שיכולה להגיד משהו על הדמויות, או כזאת שסתם עם אנימציה או כוריאוגרפיה מעולה, לכל אחד יש משהו למצוא בקרבות אנימה, ואחד מהאנימות הפופולאריות ביותר מג'אנר הבאטל שונן, וכזו שלא מתה עד עכשיו (בורוטו עוד ממשיך, כן?) היא כמובן, נארוטו!

אז מה אני בעצם רוצה מהחיים שלכם בדיון הזה? טוב, חשבתי שיהיה נחמד אם כל אחד יציג את סצנת הקרב האהובה עליו בנארוטו ומדוע הוא אוהב אותה כל כך. הכל תופס, מפשוט "הטכניקה שהוצגה מגניבה" ועד "זה קליימקס מדהים של הדמות ומשהו שחיכינו לו במשך מאות פרקים!"

אז מה סצנת הקרב האהובה עליכם בנארוטו? מדוע?

דיון מהנה לכולם!

נארוטו / Naruto

הסדרה נארוטו שודרה בערוץ הילדים בשנת 2006-2009, לסדרה יש 220 פרקים. הסדרה מספרת על נארוטו אוזומאקי, ילד בן 12 שבתוכו חתום שד מפלצתי הנקרא השועל בעל תשעת הזנבות – קיובי. השועל בעל תשעת הזנבות תקף את כפר הנינג'ות קונוהא (כפר העלה הנסתר), וגרם להרס רב ולהרג של אנשים רבים. על מנת לכלואו השתמש ההוקאגה הרביעי ושמו הוא...

 • 8.79
 • גמור
 • סדרה
1556

Alter פרסם נושא חדש [דיון קהילתי] פעילויות ותחרויות כמוטיבציה לפעילות

פורסם 14/06/2019

שלום לכם ספינרים, אלטר כאן שוב עם דיון מעניין, רלוונטי וmeta כמעט כמו הפואמה שפרסמתי בתחרות הפואמות של @achyo. כפי שאולי שמתם לב, פעילויות הקיץ בעיצומן, ולפי @NormalUser יש עוד המון פעילויות ותחרויות בדרך שיהוו הזדמנויות נוספות לקבל נקודות (שכנראה הולכות להיות שימושיות בקרוב, מי שלא נכנס לצ'אט של ספין מפספס). אך נראה כי לא כולם חושבים שתחרויות, פעילויות ומערכת הנקודות הן דבר טוב.

לדעתם של אנשים אלו, אם ירצו שהפורום יהיה פעיל יפעילו אותו המשתמשים בעצמם, וכי מערכת הנקודות מהווה סוג של חוסר הוגנות כלפיי אלו שלא מעוניינים בתחרויות, במיוחד אם תהיה דרך להשתמש בהם כדי לקבל הרשאות או פרסים נוספים .

מנגד, יש הטוענים כי הפעלה של הפורום שמלווה בפרסים ובפעילויות מצד הצוות רק תעזור להראות למשתמשים מה הפורום יכול להיות אם הם יעשו את הצעד הזה של השתתפות ויצירת תוכן, ושנקודות ופרסים יכולים להיות מוטיבציה מעולה כדי להתחיל ולשמר פעילות גם בתקופות פחות "חמות" מבחינת פעילות באתר.

 • מהי דעתכם?
 • האם אתם לוקחים צד כלשהו בדיון הזה?
 • האם שאלות מנחות יפסיקו להגביל בספין דיונים איי פעם?
 • האם הנושא הזה יכול להיות יותר meta?

 דיון מהנה לכולם!

Alter פרסם נושא חדש [דיון קהילתי] מיקום הפוסטים באנימה ספין

פורסם 04/05/2019

פוסטים באנימה ספין

לקראת ובעקבות יוזמת ה- #השבירה ודיבורי הבטא ל- #שדרוג, יצא לי לחשוב על הפוסטים באנימה ספין והמיקום שלהם באתר. כפי שחלקכם זוכרים, איי שם באוגוסט 2018, הפוסטים נעלמו מהעמוד הראשי ללא התחשבות בדעת הקהל של ספין (מקור), ולאחר מספר ימים הוחזרו עם הגבלות כביכול חדשות שרובן חלו עליהם קודם לכן (מקור) וכל זאת בזמן שהייתה דרמה נוספת ברקע שחלק מן המשתמשים חשבו שהיא קשורה (לא אביא מקור, אבל כולם פה יודעים על מה אני מדבר).

מאז אוגוסט 2018, לא היה דיבור כלל בתוך ומחוץ להנהלת ספין על המיקום של הפוסטים באנימה ספין מלבד הגדרה כללית מאוד שלהם בנושא החוקים הזמניים ושיחות אוף דה רקורד בקבוצת טלגרם. מטרת נושא זה היא לשאול אתכם, קהילת אנימה ספין, מה אתם מעדיפים מהאופציות שעלו במהלך החודשים שעברו בין אוגוסט 2018 ועד עכשיו, ולהיות פלטפורמה להצעות נוספות ולדיון על מיקומם של הפוסטים באתר, אילו חוקים צריכים לחול עליהם ועד כמה צריך להחמיר ולוותר בנוגע לאכיפה בהם.

ההצעות שקיימות כעת:

 1.  להשאיר את המצב as is, ולא לשנות את מיקום הפוסטים, שגישות אליהם והמיקום שבהם הם נמצאים כיום.
 2.  להפוך את הפוסטים להיות אישיים לגמרי, כך שיהיה אפשר לראות אותם בעמוד הראשי רק אם יש לך את פותח הפוסט ברשימת החברים, וכל תוכן פומבי יעבור להיות חלק מאחריות הפורומים (זה בעצם היה המצב לאחר השינוי באוגוסט, ולפני ההחזרה למצב המקורי)
 3. לשלב את שתי הגישות כך שיהיו שני סוגי פוסטים, פוסטים אישיים לרשימת החברים, ופוסטים גלובאליים שיופיעו בעמוד הראשי ויפנו לכל משתמשי אנימה ספין.

דעתי תהיה בתגובות בהמשך, אבל בגלל שזה נהוג פה...

שאלות מכווינות:

 • איזו מן ההצעות שהועלו למעלה היא האהובה עליך?
 • אם אף אחת, האם יש לך הצעה אחרת למעמד ומיקום הפוסטים באתר?
 • מה דעתך על האכיפה הנוכחית בפוסטים?
 • האם יש לך הצעות נוספות?
 • כמה זה 74 פחות 70, ואיך המספר קשור לנושא הזה?

​דיון מהנה לכולם

Alter פרסם נושא חדש [סיקור|מדריך הרשמה] Phantasy Star Online 2

פורסם 09/03/2019

46z4xq3.png

Phantasy Star Online 2
שנת יציאה: 2012 (יפן).
מפיצה: Sega.
סיווג גיל: 13+ (Teen).
שפות: יפנית, אנגלית (תרגום חיצוני, זמין רק למחשב).
פלטפורמות: PC, PS4, Nintendo Switch, PS Vita.
ז'אנר: פעולה, MMORPG, שוטר מגוף שלישי, אנימה.

טריילר וגיימפליי


אז מה היא סדרת המשחקים Phantasy Star
Phantasy Star היא סדרת משחקי RPG שראשיתה ב1987 (עתיקה אפילו יותר ממני!) ומפותחת על ידי SEGA, לסדרת המשחקים היו מספר ריבוטים במהלך השנים, אך בכולם יש סממני עלילה, שילוב מעניין בין פנטזיה למדע בדיוני, ודמויות שחוזרים על עצמם. כמו לדוגמא האויב הראשי של רוב משחקי הסדרה, החשכה העמוקה (Profound Darkness).

מה הוא Phantasy Star Online 2 בפרט
Phantasy star online 2 (או PSO2 בקיצור) הוא האינקרנציה החדשה ביותר והריבוט הכי עדכני של סדרת משחקי Phantasy Star, והוא משחק MMORPG אקשן קומבט המציע מגוון רחב של דמויות להתאהב בהן (ליסה בסט גירל) וסיפור סינגל פלייר יחסית מעניין למשחקי MMO, שצועק וזועק "אני רוצה להיות אנימה!", למשחק זה יש מגוון tie ins ושיתופי פעולה (שבזכותם ניתן להשיג במשחק זה בגדים של דמויות מפורסמות ממספר רב של אנימות ומשחקים כגון פייט, רי זירו, פרסונה 5 ועוד...), אנימה (שחוקרת פן אחר של חלק מסוים של הסיפור, ומשמשת כפרסומת ומדריכון קטן למשחק, למרות שהאנימה עצמה לא משהו מיוחד, אני עדיין אמליץ עליה למי שמשחק במשחק) ואפילו פרסומת יפנית ממש מביכה  (אבל כולנו אוהבים את הפרסומות האלו, אז אין לנו על מה להתלונן).

תקציר התחלת העלילה
העלילה כעת מתחילה מפרק 4 (ואת פרקים 1 עד 3 ניתן לחוות בכל שלב שתבחרו, אבל אפשר לדלג עליהם אם אתם לא בקטע של מסע בזמן והשינניגנס שמסע בזמן גורם לו), ומספרת עליך, סוכן ARKS (שזה ראשי תיבות של Artificial Relict to Keep Species), חלק מהארגון הצבאי של צי הכוכבים Oracle (שהוקם בכדי לחקור את החיים בחלל, אך לאחר מכן הוסב לצורך חיסול הDarkers, יצורי מגיפה שמחפשים להשתלט ולשאוב את כל החיים אליהם, ומהווים חלק מהProfound Darkness) ובעל תפקיד מיוחד בו "Guardian", ביחד עם מישהי ששמה מאטוי, שקם מתא הקפאה בו טיפלו בכם מכיוון שהייתם נגועים בחשיכה (עוד על זה בפרקים 1-3 אם תבחרו לחוות אותם בעצמכם, הם רשות לגמרי אבל מאוד מומלצים) ולוקים באמנזיה קלה. לאחר סיור והסבר כללי על שינוי המבנה הארגוני של ARKS והצגה של דמויות מעברכם (שוב, פרקים 1 עד 3), אתם מתחילים לחקור סוכני ARKS חשודים שמובילים אתכם לגילוי כוכב חדש שנמצא ביקום מקביל, כדור הארץ.

ספינות
הדבר הראשון שתתבקשו לעשות לאחר שתתחברו יהיה לבחור "ספינה", אלו בעצם השרתים במשחק ורוב הקהילה דוברת האנגלית (כולל אותי) נמצאת בספינה 02.
לאחר שבחרתם בספינה 02 (כי אם אתם לא דוברי יפנית זה יהיה מבאס לבחור באחת אחרת) תעברו למסך יצירת השחקן ולבחירת גזע.

יצירת דמות
כן, יש boob סליידר, סוטים.

גזע
בן אנוש (Human): בני אדם רגילים לחלוטין.
ניומן (אני לא מתרגם את זה, Newman): אלפים, יש להם כמות מוגברת של פוטונים (זה השם של מאנה במשחק הזה).
קאסט (Cast): הגזע עם הכי הרבה שוני בין זכר לנקבה, הזכרים בגזע זה נראים כמו רובוטים (זה הגזע שקיים בשבילכם, אוהבי מכה) והנשים נראות כמו אנדרואידיות (זה בשבילכם, אנשים שאהבו נוקו נוקו דאש ורוצים ליצור לעצמם וואיפו רובוטית).
דיומן (Dewman): בני אנוש עם קרניים (והגזע היחיד שיש לו את האופציה לעיניים שלא באותו הצבע, לכל הוויבס פה).
בין הגזעים יש הבדלי סטאטים, אך הם מינוריים מאוד, גזעים מסוימים יוכלו לשים נשקים ברמות טיפה שונות, אבל ההבדל ממש לא משמעותי, אז תבחרו את מה שאתם חושבים שנראה הכי טוב.
קלאס

קיימות שש אפשרויות התחלתיות לקלאס במשחק בזמן יצירת השחקן:
Hunter: נלחם מקרוב, עם חיים גבוהים וסקילים שמתאימים לשרידות, משתמש בחרב לשני ידיים (Swords), צ'יינבלייד (wired lances), כידונים (Partizans) ובגאנבלייד (Gunlash), זה הקלאס הטאנקי במשחק, אך הוא גם אחד האיטיים יותר. תבחרו בקלאס הזה אם אתם אוהבים להיות טנקים שלא ניתנים לעצירה (מילולית אם בחרתם בגזע הcast).
Ranger: לא, זה לא הקלאס שמשתמש בקשתות, הריינג'ר מתמחה בלחימה מטווח בינוני, פגיעה ויצירה של נקודות תורפה, ומשתמש ברובי סער (Assault Rifles), משגרים (Launchers, רובה גדול שיורה טילים) וגאנבלייד (Gunlash). 
Force : הרד מייג' של המשחק, מסוגל להשתמש בקסמים ונלחם מרחוק, יכול להשתמש בקסמים ממגוון רחב של אלמנטים והסקילים שלו מוכוונים לעשות המון נזק בעזרתם, הפורס משתמש במוטות (Rods), טליסמנים (Talis, חלק מהם נראים כמו דול דיסק מיוגיהו, ואתה זורק קלפים, הרעיון מאחורי טליסמנים הוא שהקסמים שאתה משתמש בהם יצאו מהטליסמנים שאתה זורק במקום מהדמות שלך) וגאנבלייד (Gunlash).
Braver: קלאס זה מסוגל להילחם גם מקרוב וגם מרחוק ומשתמש בחץ וקשת (Bullet Bow), בקטאנה (Katanas) וגאנבלייד (Gunlash). תבחרו בקלאס זה אם אתם ווייבים טראש כמוני אוהבים קלאס הייבריד של BURST DPS מרחוק או DPS מתמשך מקרוב.
Bouncer: נלחם בעיקר מקרוב, אבל מסוגל גם להשתמש בקסמים, זה הוא הקלאס עם הכי הרבה Mobility במשחק, משתמש בנעליי סילון (Jet Boots, אחד המהנים, רולרבליידס שמרחפים), שתי חרבות (Dual Blades) וגאנבלייד (Gunlash).
Summoner: מאמן פוקימונים, הקלאס הזה נחשב לאחד היותר קלים לשחק במשחק, והוא משוחק באופן שונה מאוד מהקלאסים האחרים, אתם מגדלים חיות שילחמו במקומכם, זה די פשוט.

כמו כן, ישנם קלאסים נוספים אשר לא ניתן להתחיל איתם את המשחק, אבל ניתן לשנות את הקלאס אליהם בהמשך (הקלאס של הדמות הוא משהו שניתן לשנות בכל רגע שרוצים, רמת הדמות תלויה ברמה של הקלאס שנבחר, וכך גם הסקילים שלו):

Fighter: נלחם מקרוב ומשתמש בשני סכינים (Twin Daggers), חרב פיפיות (Double Sabers, תחשבו הלייט סייבר של Darth Maul), אגרופנים (Knuckles) וגאנבלייד (Gunlash).
Gunner: נלחם מטווח קרוב, מספק תנעה ומהירות התקפה גבוהות מאוד, משתמש ברובה סער (Assault Rifles), שני תת-מקלעים (Twin Machineguns) וגאנבלייד (Gunlash).
Techer: הוואייט מייג' של המשחק, מתמחה בהרפיה ובאפים של דמויות, משתמש בשרביטים (Wands) טליסמנים (Talis) וגאנבלייד (Gunlash).
Hero: לקלאס הזה ניתן לעבור רק אחרי שתעלו שלושה קלאסים אחרים לרמה 75
(אחד מכל אחד מהרשימות הבאות:[Hunter, Fighter, Bouncer], [Ranger, Gunner, Braver], [Force, Techer, Summoner]), הקלאס מתמחה בהחלפת נשקים תוך כדי לחימה ומשתמש ביכולות שונות מהקלאסים שחולקים אתו נשקים, הנשקים בהם הוא משתמש הם חרבות לשתי ידיים (Swords), שני תת-מקלעים (Twin Machineguns) וטליסמנים (Talis).

עיצוב הדמות
טוב, אז בחרתם את הקלאס, עכשיו המשחק יוביל אתכם למסך ובו תעצבו את המראה של הדמות שלכם, שבו אתם יכולים לבלות שעות על עיצוב השחקן והקול שלו, עם המון סליידרים ואפשרויות לבחור מהן (בהמשך אתם תוכלו לקנות עוד בגדים וסגנונות שיער, אז שזה לא ידאיג אתכם), או אם אתם מרגישים עצלנים, אתם יכולים לרדת טיפה למטה ללחוץ על כפתור ה Randomize All ולצחוק על המפלצת הנוראית שהמשחק יצר.

הרשמה למשחק והורדה שלו
כן, אתה ילד גדול, אבל שום דבר לא הכין אותך לבוס הכי קשה במשחק, טופס ההרשמה.

כמו שהזכרתי כבר, המשחק הוא משחק שמסובך טיפה להירשם אליו, וזה בגלל שהוא משחק יפני, וצריך חשבון Sega יפני בשביל להתחבר למשחק. קיים מדריך להרשמה למשחק באנגלית, אבל החלטתי לתרגם אותו לצורך נוחות שימוש של הקהילה הישראלית.
אבל לפני שאנחנו נרשמים למשחק, אני מאוד ממליץ להוריד את הלאנצ'ר החלופי למשחק, שמספק גם פאטצ' שמשנה את שפת המשחק כמעט לגמרי לאנגלית (90% מתורגם) מהקישור הבא ולהתחיל להוריד דרכו את המשחק, תהיו צריכים בערך 60 ג'יגה של מקום פנוי בשביל המשחק הזה.
ההרשמה מחולקת למספר שלבים, שניתן למצוא בקישור הזה באנגלית, אבל אל תדאגו כי תרגמתי לכם את רוב תהליך ההרשמה:

שלב 1: חשבון SEGA יפני
היכנסו לאתר הרשמי של SEGA יפן ותלחצו על הכפתור הירוק הגדול שכתוב עליו SEGA ID
שלב 2: מייל
nmklh0n.jpg
שלב 3: אישור מייל

אם הגעתם למסך הבא, תיכנסו למייל שלכם ותאשרו אותו על ידי לחיצה על הקישור שיופיע במייל.

ned4qmv.jpg
שלב 4: שם משתמש וסיסמא
i2k2c0r.jpg
שלב 5: תאריך לידה ושאלה סודית

את החלק הזה לא תרגמתי מאנגלית או יפנית כי הוא ארוך מידי לתמונה פה), אבל הנה ההנחיות באנגלית: http://www.bumped.org/psublog/wp-content/uploads/2012/05/Secret-Question.jpg
והנה רשימה של שאלות סודיות והתרגום שלהן באנגלית:

 • 通っていた幼稚園(保育園)の名前は? The name of the kindergarten or nursery school you went to.
 • 生まれた町名は? The name of the town/city you were born in.
 • 最初に乗った車の車種は?First Car Make or Model.
 • 子供の頃の憧れの選手は? Childhood role model.
 • 初恋の人のファーストネームは? First name of your first love.
 • 最初に飼ったペットの名前は? First pet’s name
 • 中学校三年生の時の担任は?Your third-year middle school homeroom teacher.

לאחר מילוי פרטים אלו תעברו אל עמוד שבו תאשרו את הסכמתכם לתקנון של SEGA ותגיעו לחלק הקשה ביות

שלב 6: CAPTCHA BOSSFIGHT
כן, תאלצו להשתמש בכישורי היפנית המדהימים שלכם כדי לנצח את הבוס הזה, ואין יותר מידי מנוס משלב זה, תשתמשו פשוט במקלדת ההירגאנה שנמצאת בקישור הזה בשביל להתאים את מה שיש בתמונה לטקסט, או שפשוט תבקשו עזרה ב#account-help בדיסקורד הבא: https://discord.gg/pso2
שלב 7: סיום ההרשמה
ניצחתם, יש לכם משתמש PSO2!

דעה אישית

העלילה, ספויילרים לקווי העלילה המרכזיים של כלל הפרקים שיצאו עד כה, דלגו אם אתם מעוניינים להתעלם מספויילרים
העלילה של PSO2 מחולקת ל5 פרקים (בקרוב יצא גם פרק 6):
פרק 4: פרק 4, שהוא הפרק בו מתחילים את המשחק, מספר על הגילוי של כוכב חדש אשר נמצא ביקום מקביל, שהוא בעיקרון כדור הארץ, וממנו פולשים אל העולם שלכם אנשים אשר מתחזים לסוכני ARKS, אך מתברר שבעולם שלהם, יש משחק ששמו phantasy star online 2 (כן, הם הלכו לשם) שבו הם משחקים, וחלקם משחק בו בהוראת ארגון מסתורי ששמו Mother Cluster שמנסה לגלות עוד ועוד על המשחק והעולם שבתוכו. פרק 4 מספר לא רק את הסיפור שלך, אלא גם את הסיפור של נערת בית ספר והמסע שלה לפקפק בעולם שהיא הכירה ולעמוד בזכות עצמה. כמו כן, פרק 4 קורה זמן קצר לאחר האנמה של PSO2, אז אם יש לכם המון זמן פנוי, הייתי צופה באנימה תוך כדי המשחק, למרות שזה אוד לא חובה והאנימה עצמה די בינוני.
לאחר מכן אפשר לעבור לפרקים 1-3 או לפרק 5.
פרקים 1-3 מספרים על העבר של הדמות שלכם כסוכני ARK חדשים, וכוללים הרבה מסע בזמן ומלחמה באפלה העמוקה ובדארקרס שהיא שולחת על כוכבים, הסיפור מאוד מעניין אבל יש בו ממש מעט cutscenes ביחס לפרקים 4 ו5 שמעבירים בעזרתם את העלילה, וזאת מכיוון שפרקים 1-3 הם הפרקים הראשונים שפותחו, ועד יציאת פרקים 4 ו-5 היו הפרקים מהם מתחיל הסיפור של המשחק.
פרק 5 שולח אתכם למימד מקביל נוסף ובו כוכב שכולו מלא בפאנטזיה שלוקחת אותנו לthemes טיפה שונים מאלו של פרקים 1-4 כי הוא מתרכז יותר בפנטזיה מאשר הsci-fi שהיה בפרקים שקדמו לו, עם ממלכה, שלדים ומפלצות אחרות כאויבים המרכזיים, בפרק זה נפתחת לדמות יכולת חדשה, Dark Blast שמאפשרת לו להשתמש בכוחות של האויבים שלו, הדארקרס, כדי להילחם בהם.
אישית אהבתי את פרק 4, ואני עוד בעיצומו של פרק 5 (עצרתי בכדי ליצור שחקן חדש לאחרונה, אז ייקח לי טיפה זמן להגיע לשם שוב כדי לסיים אותו), את פרקים 1-3 פחות אהבתי כי מה לעשות, הם כללו המון משימות "הרוג x וחפש משהו במפה" שלאחריהן יש קאטסין קצרצר, או כך לפחות היו כשהן היו הפרקים הראשונים ששיחקו בהם לפני היציאה של פרק 5.
הגראפיקה
כמו שאתם יודעים מהסיקור האחרון שלי, אני משחק בהמון משחקים שיצאו מזמן ואני מסקר אותם עכשיו, שנים אחרי היציאה (אבל רק משחקים שעוד שווה לשחק בהם, כן?), ולכן כנראה לא יפתיע אתכם לדעת שגם הגראפיקה של המשחק הזה לא מרשימה כלכך, ובעצם לא הייתה מרשימה גם בשנת יציאת המשחק. האנימציות יכולות להיות די בינוניות (ורק לא מזמן כפות הידיים והאצבעות קיבלו אנימציות של תזוזה, באופן חלקי, בסטורי מסוים), אבל בכל זאת, היה יכול להיות גרוע יותר, ונראה לי שעצם זה שהמשחק לוקח vibe כל כך אנימאי עוזר לקבל את האנימציה והגרפיקה הטיפה מיושנת הזו. 
המוסיקה
המוסיקה די גנרית בהתחלת המשחק האמת, ולא כלכך אהבתי אותו, אבל זה משתפר כשפותחים את Tokyo והלאה משם, וגם יש להם איזה קטע מוזר כזה של לעשות קונצרטים בתוך המשחק עצמו של איידול שלהם (quna) ששרה, או של כל מיני דברים מעניינים אחרים (כמו הקולאבורציה עם Persona dancing moon night) ושם גם המוסיקה לא רעה, ולהיות נוכח בהם מביא באפים לזמן מסוים אחריהם, אז יש את זה.
משחקיות
כמו שכבר אמרתי למעלה, PSO2 הוא MMO אקשן קומבט, שזה משהו שלגמרי קונה אותי, אז אני מאוד משוחד לאהוב אותו. המשחק מציע מגוון די רחב של אופציות משחק, כמו להשתמש בקסמים, פוקימונים זימונים, להילחם מקרוב, לפגוע בנקודות תורפה של אויבים עם נשקים מרחוק (רמז, תעברו למצב כיוון חופשי בעזרת z אם אתם משתמשים בAR נגד בוסים, זה מקל מאוד על כיוון לנקודות התורפה) או לחימה מקרוב עם מגוון של להבים ונשקים. בגדול יש במשחק הזה משהו כמעט לכולם, גם לאלו שפחות אוהבים את ג'אנר הMMO הקלאסי. אבל בכל זאת, אני צריך להזהיר אתכם מראש, המשחק מאוד מאוד גריינדי בשלבים מתקדמים שלו, אז אם אתם לא אוהבים להשקיע זמן, אתם תתחילו להתקדם ממש לאט במשחק
אופנההההההההה
איך זה יהיה סיקור של אלטר אם אני לא אדבר על האפשרויות קאסטומיזציה במשחק? המשחק עושה המון אבל המון קולאבורציות עם אנימות ומשחקי מחשב, כמעט כל חודש יש משהו חדש שקשור לאנימה זו או אחרת שניתר להשיג בעזרת גאצ'ה סטייל microtransaction, או אם אתם לא מעונינים להשקיע במשחק כסף, ניתן לקנות משחקנים אחרים את כל התלבושות דרך החנות שמרכזת אותם, בין התלבושות יש המון תלבושות מrezero, persona 5, fate/stay night, persona 3 ועוד המון המון המון אחרים. כמו כן המשחק מציע מגוון רחב של תלבושות מקוריות עם סטיילים שונים.
נקודת ביקורת אחת שיש לי בקטע הזה הוא שיש משמעותית יותר אפשרויות אופנה לדמויות נשיות במשחק מאשר לדמויות גבריות, מה אני אגיד לכם, SEGA יודעים מה מוכר.

 קישורים מומלצים
דיסקורד ובו הקהילה האנגלית הגדולה ביותר
בלוג ובו מפורט מידע עדכני על כלל העדכונים ושליפות הגאצ'ה במשחק
הקהילה האינטרנטית הגדולה ביותר למשחק
אתר הלאנצ'ר שמרגם את המשחק
 

אתם הולכים לשחק במשחק? שמעתם עליו פעם? אשמח לשמוע את דעתכם והערותיכם בתגובות! (וסליחה על החוסר בתמונות, אני צריך לעדכן את המשחק אבל ייקח לזה זמן, אעלה תמונות מהמשחק למדריך בהמשך אם יהיה ביקוש גדול)

Alter פרסם נושא חדש [הכרזה] חוקים זמניים והגדרות יסוד (עודכן ב24.3.19)

פורסם 10/12/2018

 

חוקים זמניים והגדרות יסוד

כפי שאתם אולי כבר יודעים, תקנון האתר נמצא כעת בכתיבה מחדש. תחילה, הרעיון היה לחכות לשדרוג בכדי לבדוק את המים ולראות לאן הוא ייקח אותנו בשביל שנוכל להתאים את התקנון ואת התנהלות הצוות אליו. אולם, בעקבות דיווחים חוזרים ונשנים, ובעקבות אכיפה לא סדירה של הצוות של חוקים אשר נמצאים כעת בכתיבה, החלטנו לעשות סדר בבלגאן ולשחרר באופן זמני חלק מן הטיוטה של התקנון כחוקים סדירים לפורום של אנימה ספין. חשוב לנו לציין כי מדובר בטיוטה ראשונית שעלולה להשתנות, ואם יש למישהו הצעות לשינוי או שיפור של חלק או כלל חוקים אלו, הוא יותר ממוזמן להציע את הצעותיו על ידי שימוש בכפתור הדיווח או בעזרת שליחת הודעה פרטית לאחד מחברי הצוות.

הגדרות יסוד

תוכן משתמש (באנגלית: User content). הגדרה: כל תוכן אותו משתמש יוצר ברחבי האתר כגון:

 • נושא
 • תגובה
 • פוסט
 • חוות דעת

נושא (באנגלית: Topic). הגדרה: נושא הוא רשומה בפורום של אנימה ספין, ועליה ניתן להגיב. על כל נושא בפורום לקדם דיון מסוג כלשהו, או להציג נושא (אנימה\משחק\שיר\תוכן אחר) באופן שנותן מקום לדיון עליו. על שאלות פשוטות ונושאים שלא משאירים מקום לדיון או דברים אשר לא מתאימים לאף קטגוריה של הפורום, ראה ערך: פוסט.

פוסט (מאנגלית: Post). הגדרה: פוסט הוא רשומה באזור האישי של משתמש, ובו יש חופשיות גדולה יותר מזו הקיימת בנושאים בפורום. על פוסט לעקוב אחרי חוקי האתר אך הוא אינו מחויב להשאיר מקום לדיון או להציג נושא כלשהו, כמו כן, בפוסט ניתן לפרסם סרטון\תמונה\טקסט באופן יותר חופשי מאשר בפורום. למרות זאת, אסור להציף את העמוד הראשי של האתר על ידי פוסטים.

ספאם (באנגלית: Spam - נושא/הודעה/פוסט/חוות דעת זבל)
הגדרה: ספאם הינו תוכן משתמש שתכולתו אינה קשורה לתוכנו של האתר, ו/או חלק ממנו ומעודדת משתמשים רבים לסטות מהדיון ולהגיב הודעות שאינן במקום, או קשורות לתוכן הנושא, מיותרות, מציפות את עמודי האתר, יוצרות אי-סדר, חסרות תוכן, פוגעניות או עוברות על תנאי שימוש אלו.

 • סוגי ספאם:
  • מלל חסר משמעות.
  • אשכול ו/או תגובה העוברים על תנאי שימוש האתר.
  • הצפה של תוכן.
  • תוכן פרסומי לא מאושר.
  • תגובות הכוללות רק סמיילי/מספר/אות.
  • סרטוני יוטיוב ללא טקסט נלווה המקדם דיון.
  • תגובה אשר לא תורמת לדיון כלל (כגון: תומך, מחזק, לא נכון וכל דבר בסגנון ללא ביסוס).
  • נושאי פארודיה על נושאים קיימים, אם לא אושרו על ידי הנהלת האתר.
 • אם הבחנתם בספאם בתוכן משתמשים ו/או מהלן העוברים על תנאי השימוש ועונים להגדרה המופיעה בסעיף זה, אתם יותר ממוזמנים לדווח לצוות האתר ע"י לחיצה על כפתור ה-"דיווח".
 • אין להגיב תגובות המכילות בקשות ניהוליות (קרי; נעילה, עריכה, מתן אזהרה, מחיקה, נעיצה או העברה) לצוות האתר. יש אך ורק לדווח על כך ע"י לחיצה על כפתור ה-"דיווח".

הקפצה (באנגלית: Bump) היא הפעולה בה משתמש מגיב לנושא אשר עבר זמן רב מאז התגובה האחרונה בו, ובכך "מקפיץ" את הנושא לראש הנושאים בפורום. פעולה זו נראית באור רע, מכיוון שאם נושא לא היה פעיל כבר זמן רב, ככל הנראה הנושא כבר איננו רלוונטי לדיון. למרות שהקפצה בדרך כלל נראית כדבר רע ואסור ברחבי הפורום, מותר להקפיץ נושאים שעוד רלוונטיים. נושאים רלוונטיים הם בעיקר נושאי דיון וסיקורים.

החוקים

 1. תרבות דיון וכבוד הזולת הינם ערך עליון בקהילת ספין ואין כל צורך בתגובות שמכערות את אווירת האתר. יש להתייחס בכבוד לכל משתמשי האתר ובכל תכניו. יש להתנהל בצורה נכונה ולשמור על שפת כתיבה נקייה מביטויים פוגעניים, מהשמצות, מגזענות, מסקסיסטיות, מהקטנות או שפה גסה; ניבולי פה, קללות, העלבות, הפגנת זלזול בכל דת, אומה, מגדר, קבוצת גיל, קבוצה אתנית, דעה פוליטית, דעה לא פופולרית או נטייה מינית. איומים שונים לגבי פעולות בחיים האמתיים, הסתה מכוונת בצורה ישירה או עקיפה למשתמש ו/או קבוצת משתמשים.
  1. יש להביע דעה  ו/או ביקורת בצורה נאותה, בונה ומכובדת לכל. וניסיונות שונים למשוך תשומת לב, גם אם היא שלילית - לא תתקבל בברכה.
 2. אין להפיץ ו/או לפרסם תכנים שאינם מתאימים לקטינים. תכנים הכוללים מוטיבים אירוטיים, גרוטסקה ואלימות, כגון: פורנוגרפיה, תמונות זוועה, תכנים בלתי חוקיים אחרים בשום מצב. בדיונים בעניין אנימות וסדרות עליהן קיימות מגבלת גיל לצפייה, אין לפרסם שום תוכן ללא אזהרה מראש בצורה בה מודע לכל, כי תוכן המפורסם כאן אינו תואם קבוצת גיל כזו או אחרת.
 3. פרסום אשר פוגע ו/או עלול לפגוע בצנעת הפרט או ברגשות הציבור, כולל גם הפצה או פרסום של תוכן העלול לעודד התנהגות פלילית בכל צורה שהיא או עבירה על חוקי מדינת ישראל, ימחק מיידית מהאתר וידווח למשטרת ישראל.
 4. משתמשים כפולים, הינם משתמשים שנפתחו בנוסף למשתמש הראשון של אדם כלשהו. משתמשים כפולים מותרים כעת באנימה ספין אך עם הסייגים הבאים:
  1. משתמש שהורחק מהאתר באופן זמני או תמידי אינו רשאי להגיב בפורום עם משתמש נוסף. משתמשים אשר הורחקו מן האתר הורחקו כחלק מעונש ויורשו לחזור לאתר רק לאחר תום תקופת הענישה או לאחר ערעור מוצלח.
  2. פתיחת משתמש נוסף לצורך ספאם, פרסום או כוונה זדונית אחרת אסורה.
 5. אין לפרסם בפורום נושאים המכילים קישורים לסיקורים ותכנים באתרים חיצוניים אשר עלולים להתפרש כנושאי פרסום של אתרים אלו (לדוגמא נושא שיש בו קישור לסיקור באתר חיצוני אשר אותו אתם כתבתם). עם זאת, יש מספר חריגים לחוק זה:
  1. פרסומי הוצאות/הכרזות של קבוצות פאנסאב.
  2. פרסומים אשר אושרו על ידי צוות האתר.
 6. אין לפרסם פוסט תומך/מקדם/בעל אופי אובדני. צוות אנימה ספין מבין כי לפעמים המצב נהיה קשה ועולה צורך לפרוק, אך יש גבול שאנו לא מסכימים שאותו יעברו באתר. כמו כן, צוות אנימה ספין כן תומך בשיתוף רגשותיכם עם חבריכם באתר באופן פרטי, ומעודד אתכם לפנות לגורמים מוסמכים כדי לקבל עזרה מקצועית יותר מזו שאנו מסוגלים לספק לכם כאנשים ללא הכשרה פורמלית בנושא.

דיווחים

באנימה ספין ישנה מערכת דיווחים המאפשרת למשתמשי האתר להפנות את תשומת לב ההנהלה אל המתרחש באתר.  שימוש במערכת זו, הוא בעיקר למקרים שעוברים על תנאי השימוש באתר ומצריכים טיפול מחברי צוות האתר, כמו:

 1. ביטויים פוגעניים, גזענות, סקסיסטיות, הקנטות, הקטנות או שפה גסה; ניבולי פה, קללות, העלבות, והשמצות.
 2. הוצאת דיבה, פגיעה במשתמש, פרסום אתרים מתחרים וכל עבירה אחרת על החוקים אשר נמצאים בתקנון האתר ובחוקים בנושא זה.
 3.  כדי להפנות את תשומת לב ההנהלה לנושאים שאמורים להינעל. כמו כן, אין לדווח על נושאים אשר לא קשורים לניהול האתר כגון צפייה ישירה, פרקים, פאנסאב וכדומה.

חוקים ותקנות אלו תקפים באתר מרגע זה, אי קריאת החוקים לא פוטרת מעונש!

Alter פרסם נושא חדש [סיקור] Warframe

פורסם 28/08/2018

 

 

warframeLogo.png

המודעים (Sentients) ניצחו. הם הפכו את כלי הנשק שלנו, הטכנולוגיה שלנו, נגדנו. ככל שהתקדמנו יותר, כך גברו ההפסדים שלנו. המלחמה תיגמר בהפסד אלא אם תימצא דרך חדשה. בייאושנו פנינו אל הריק (Void), הלילה המסנוור, אל הגיהינום שבו נכשלו המדע וההיגיון שלנו. לקחנו כמה מן המעוותים שחזרו מהמקום ההוא ובנינו מסגרת סביבם, מסגרת אשר תתעל את הסבל שלהם. נתנו להם את הנשקים של הדרך הישנה, רובה ולהב. לוחם חדש, קוד חדש, נולד.דחויים אלו, הטנו (Tenno), הפחו למושיעים שלנו. לוחמי-אל אלו של פלדה וזעם הכו את אויבינו באופן שהם לא יכלו להבין. אקסקלבר היה הראשון.
-ארכיון וורפריים של האורוקין (Orokin).

תאריך יציאה: 2013.
סטודיו פיתוח ומפיצים: Digital Extremes.
סיווג גיל: 17+ (Mature)
פלטפורמות: (בפיתוח) PC, Xbox One (Gold), PS4, Nintendo Switch
ז'אנר: שוטר מגוף שלישי, פעולה, מדע בדיוני, נינג'ות, מולטיפלייר.

טריילר

מידע על המשחק
במשחק זה אתם משחקים את אחד מלוחמי הטנו, אלו המסוגלים להשתמש בשריונות המלחמה (Warframes), המשחק מתנהל בתצורה של מפת כוכבים עם משימות עליהן, שרובן הגדול מתרחש במפות יחסית קטנות, אך ישנו איזור פתוח בכדור הארץ (Plains of Eidolon) בו העולם מתנהג בצורה של עולם פתוח (מפה מאוד גדולה עם אויבים שמסתובבים בה באופן חופשי), ובקרוב הולכת לצאת מפה נוספת כזו בוונוס (Fortuna).

מפת הכוכבים
2rrrpe0.png
2bwtmt.png

המשחק מאוד מגוון ומציע מספר רב של סוגי משימות לצוותים של עד ארבע שחקנים. ריגול: סוג משימה ובה על השחקנים להתגנב לשלושה מחשבים שמורים ולהוציא מהם מידע חסוי, השמדה: סוג משימה ובה המטרה היא להרוג מספר מסוים של אויבים, לכידה: סוג משימה ובה על השחקנים למצוא ותפוס אויב ספציפי לפני שהוא מספיק להתחמק, הישרדות: במשימה זו על השחקנים לשרוד במשך זמן של כפולות של 5 דקות מבלי שיאזל להם החמצן (נופל מאויבים ויש מגדלים שמופיעים שניתן לחדש איתם את החמצן), הגנה: משימה שבה המטרה היא להגן על מכשיר מגלים של אויבים, התנקשות: משימה ובה על השחקן להרוג בוס, ועוד.

משימות משימות משימות
10cm3qt.jpg
1zoi5nc.jpg
2he91kg.jpg

דעה אישית

עלילה
העלילה של וורפריים מתחילה באופן יחסית חלש לאחר טוטוריאל זריז, ובעצם השחקן נזרק אל העולם בלי יותר מידי החזקת ידיים, כאשר השחקן לא יודע יותר מידי על עצמו או מול מי או מה הוא מתמודד, בעוד הוא מובל על ידי הדמות שהעירה אותו משנתו מרובת השנים, הלוטוס. לאחר התקדמות במפת הכוכבים, בערך בסביבות הכוכב אורנוס, השחקן מתחיל לגלות מי ומה הוא, ולמה הוא עושה את מה שהוא עושה. בעצם, המשחק עצמו בזמן השחרור לא כלל כמעט סיפור בכלל, אך במהלך השנים המפתים הוסיפו עוד ועוד חלקים, ואף לא מזמן הם הוציאו משימה עלילתית שמסבירה על מקורות הוורפריימים, איך מייצרים אותם, ועוד. אני לא רוצה להרחיב פה כל כך בכדי להימנע מספויילרים, אז אתן לכם לחקור את העולם של וורפריים בעצמכם.

משחקיות

כפי שהוסבר כבר בשלב מוקדם יותר, השחקן מגלם את אחד מהטנו, לוחמים עוצמתיים בעלי היכולת להשתמש בשריונות הוורפיים, המשמשים כקלאסים במשחק, לכל וורפריים יש ארבע יכולות ייחודיות בשבילו, כאשר היכולת הרביעית היא בדרך כלל החזקה ביותר והמאפיינת של הקלאס שלו (CC, דמג', סאפורט) אך ישנם יוצאי דופן בהם הוורפריים יכול לשמש למספר מטרות שונות. ביחד עם שריון הוורפריים לשחקן יש גישה למאות נשקים שונים המחולקים לשלושה קטגוריות: נשק ראשי, שהוא רובה גדול יחסית, קטגוריה זו כוללת סנייפרים, מרססים, שוטגאנים, רובי לייזר, חץ וקשת, משגרי טילים, משגרי רימונים ומגוון סוגי נשקים אחרים. נשק משני, המכיל רובים קטנים יותר, כמו מיני שוטגאנים, מרססי אוזי, אקדחים, סכיני זריקה (קונאי ושוריקנים), ומשגרי טילים קטנים. נשקים לטווח קרוב: הנשקים בהם השחקן רוצה להשתמש כאשר האויבים מתקרבים טיפה יותר מידי, קטגוריה זו מכילה הכי הרבה סוגי נשקים, וביניהם: חרב, שתי חרבות קצרות, חרב ומגן, נשקי זריקה (Glaive), חרבות לשתי ידיים (Heavy Blade), קטאנה, חרבות סייף, גרזנים, גאנבלייד (Gunblade), מצ'טות, אגרופנים, סכינים, מוטות, קלשונות, חרמשים, שוט ואפילו מניפה עם להבים.

מגוון רחב של נשקים
2rgghn4.png
9uulbq.png

אישית מצאתי את עצמי משתמש בעיקר בנשקים לטווח קרוב ובסנייפרים, עם נשק משני מרסס, אבל באמת שממש נהנתי להתנסות במספר רב של נשקים במהלך שעות המשחק הרבות שלי (3787 שעות בתוך המשחק שמתוכן מעל אלף שעות במשימות עצמן), ואני ממליץ לכם גם להתנסות בעצמכם ולמצוא את סוגי הנשקים האהובים עליכם.

הGo to שלי
vooqww.png

גרפיקה

הגרפיקה של וורפריים אומנם איננה הכי טובה בשוק, ולא כל כך מיוחדת בשוואה לכותרים חדשים יותר, אבל היא די מרשימה למשחק ששוחרר בשנת 2013, ומציעה לנו מגוון של נופים מרהיבים להסתכל עלהם בזמן המשחק, בין אם אנחנו על הרים מושלגים או במישורי כדור הארץ, הגרפיקה מצליחה להעביר באופן יחסית יפפה את האווירה של המקום בו אנו נמצאים.

סאונד

הסאונד בוורפריים הוא אולי הכלי הכי משמעותי שיש לו בשביל לייצר את האווירה במשחק, בין אם זה התופים השבטיים שמושמעים בזמן פעולה, או מנגינות שמאפיינות מקומות מסוימים, וורפריים אף פעם לא נכשל כשזה מגיע למוזיקה. אבל אני באמת חושב שכדאי שאמעיט פה במילים ואתן לכם לשמוע בעצמכם.

warframe ost

הקהילה

בדרך כלל אני לא מוצא לנכון לדבר על הקהילה של משחק, אבל וורפריים הוא באמת משחק שונה מהשאר מבחינת הקהילה שלו, בין אם זה הצוות של הוויקי שעובד בכדי שכל פרט קטן במשחק יהיה זמין לכל שחקן שרק רוצה למצוא אותו, או האנשים הראנדומליים שמקדישים הרבה מזמן המשחק שלהם במיוחד בשביל לעזור לשחקנים חדשים (אפילו יש שרת דיסקורד שלם שמוקדש לעזרה לשחקנים חדשים), תמיד אפשר למצוא מישהו שיהיה מוכן לעזור לך, והרוב הגדול של הקהילה נורא חיובית בקבלה שלה של אנשים אחרים.

סך הכל, אני נותן למשחק 9/10

קישורים שימושיים

הwiki של המשחק, מכיל את כל מה שאתם צריכים כשחקני וורפריים, מכיל ספויילרים.
שרת הדיסקורד הלא רשמי, אך הפופולארי ביותר ובו נמצאים גם חלק ממפתחי המשחק.
אתר המשחק.
הפורום הרשמי של המשחק.