אודות

 • Kapara al Shinichiro Watanabe
 • עמנואל
 • עיצוב גרפיג'וג'ורפרנסים מוזיקלים
 • מנעל פורום תותח-על
 • שיר השבוע
 • שיחה עם /
 • Gucci
 • 2000
 • זכר
 • בן 9
 • הצטרף ב18/08/2016

Freeze אהב את [העלאת מודעות] אישור בעיית מאמר 13 באיגוד האירופי #SaveYourInternet

פורסם לפני שעתיים

יש בעיה די רצינית עם המצב באינטרנט לשנים הקרובות אם לא נעצור את זה.

nz2qet3.jpg

מידע מקדים

יותר משנה אני עוקב אחר חקיקות חוקי אינטרנט באירופה שמשפיעות על העולם.
אחד מן החוקים הגדולים שעברו לפני שנה-שנתיים הוא חוק והנחיות ה"פרטיות" שנדרש מכל חברה ליישם.
אם לא שמתם לב שכל "אתר" גדול מאפשר לכם עכשיו למחוק את המשתמש, לערוך את המידע, לאסוף את המידע ובכללי הנחיות פרטיות ומודעות פרטיות [מלא מיילים].
זה הכל בגלל GDPR ולא מטוב לב של החברות. שאף אחד לא כ"כ מתלונן כי בתכלס זה למען מטרה טובה ולהגן על האדם הקטן.

מה הקשר ולמה בכלל "לעולם" (ישראל) איכפת? ומה הקשר עכשיו?

האינטרנט נהייה מעין כלי "עולמי" שכל העולם די עובד תחת אותם "חוקים" ש"האינטרנט" המציא וממציא לעצמו.
יש כמה ארגונים בין לאומיים שמנהלים את האינטרנט. מתוכם מנהלי הדומיין iana ומנהלי סטנדרט ו"חוקי אינטרנט" ietf [דוגמא לסטנדרט איך אימייל צריך לעבוד]
וכמובן שיש עוד מלא אורגניים כללים שמנהלים את הסטנדרט איך הדפדפן שלכם מרנדר ומנהל דברים [HTML5] בשביל שיעבוד "אותו דבר". (כי בעבר כל דפדפן היה עם חוקים ומנוע משלו, מה שגרם לאינטרנט להישבר כל הזמן) יותר קל ללכת עם "הגל" וליישם דברים גלובאלים במקום לפתח דברים ספצייפים פר מדינה, פר חוקים.

ולכן, אני חושב איגוד גדול של מדינות כמו איגוד האירופאי בהחלט יכול לדרוש שינויים גדולים (טובים ורעים) להעתיד האינטרנט במיוחד לאחר שהוא הצליח עם ההנחיות הGDPR.
אפילו אם "אנחנו יכולים לחסום אותם". ו"לכל מדינה יש חוקים נוספים והנחיות משלה". האינטרנט פשוט לא עובד ככה.
הוא די "גלובאלי" ואנחנו מושפעים מכולם, אנחנו לא יכולים לחסום עולמית את כל אירופה.

בעיית המאמר 13 - "פילטור העלאה" [שונה ל17]

בקצרה זה עוד SOPA או ACTA בתכלס אבל הרבה הרבה יותר גרוע הרבההההההההההה יותר גרוע.

הסיבה לכך שלא משנה איזה תוכן נשלח הוא חייב לעבור "בדיקת פילטור" אם הקובץ המדיה שובר זכויות יוצרים או לא.
וכל חברה, לא משנה איזו, אם היא נכשלת ומעבירה מדיה עם זכויות יוצרים יכולה להתבע. ובקיצור מעיפה את ההגנה של "אנחנו לא אחראים על תוכן של משתמשים" ל"אתם כן אחראים על תוכן משתמשים".
אני ממש מפשט את זה ואני לא עושה לזה צדק בבקשה תחקרו קצת באינטרנט.

תחשבו רגע, אתם עושים ממם (Meme) או משתתפים ממם בין חברים. מה היה קורה אם אתם לא יכולים לעשות את זה יותר?
אתם לא יכולים לשתף את התמונה האהובה עליכם, אתם לא יכולים לשתף את השיר האהוב עליכם, אתם לא יכולים להשתמש בשום תמונה שקיימת באינטרנט, אתם לא יכולים לשתף לינקים לחדשות.
עזבו אותכם פראטיות, זה הורס את כל מהות האינטרנט. ומוסיף בעיות אבטחה, פרטיות, ושלא נדבר על הצנוזרה הכי גדולה שקיימת (ושליטה, ועוד [ועוד פעם "ו"])

[ו]אה כן, בנוסף לזה יש את מאמר 11 (עבר יחד עם 13)

אז לא רק שכל "מדיה" שמעלים לאינטרנט חייב להיבדק וכולנו יודעים שב- 100% לא יעבור אישור, כל "לינק" שאתר רוצה לשתף הוא חייב לשלם לבעל האתר "מס גישה".
לדוגמא;- אני כבלוגר רוצה לרשום פוסט על "שרפה הגדולה באירופה" בשביל להביא מידע שלם ולשתף את הבעיה אז אני מחליט לשים לינק לאתר החדשה ואז להמשיך לרשום על זה במילים שלי ומה אני חושב על זה.
אני אתחייב לשלם לאתר החדשה בכך ששמתי את הלינק ואם לא הם יכולים לתבוע ולמחוק לי את הפוסט.

אז אני לא יכול לעלות תמונות, אני לא יכול לשתף לינקים.
זה האינטרנט שאתם רוצים?

הטכנולוגיה לא קיימת והדרישה בלתי אפשרית

בואו נדמיין לשניה שהחוק "בסדר" וזה לא "צנזורה" וזה לא "שליטה" האם זה אפשרי טכנולוגית?
כן ולא. אבל דגש על הלא. זה אחד מן המצבים שהממשלה פשוט מעבירה חוק מבלי להבין אם זה אפשרי או לא. ולתת לחברות להתמודד עם זה.

אני חושב שהם חושבים שזה אפשרי בגלל הContentID של יוטוב שהוא חוסם אוטומטית סרטונים שמפרים זכויות יוצרים, בכך שהוא מחפש אם השיר קיים במאגר, אם הוידאו\תמונה קיים,
ולתת לחברות "לתבוע" יוצרים בפלטפורמה. אני לא'דע אם אתם גולשים ביוטוב או לא ואם אתם צופים ב"יוטברים" (שזה לא חברות) אבל כל אחד, אבל כל אחד סובל מהContentID וכל יוטבר מתלונן כמה שהוא מזייף
ולוקח מהם את הכסף. ע"י זמזום של שיר בשתי שניות כל הסרטון מבוטל כספית. כמה "מילים" רעים או "תמונות" והסרטון לא עובר או מקבל פרסומות גרועות.
החברה הכי גדולה באינטרנט עם היכולת הכספית הכי גדולה לא מצליחה להכין מערכת נורמאלית וטובה להגנת זכויות יוצרים בפלטפורמה שלה.

איך לעזאזל אחרים יעשו את זה?! אין איזה API שמאפשר לשלוח תמונה ולקבל "OK זה תמונה טובה", ולאף אחד אין עכשיו כסף להוציא יותר ממליון (או מליונים) על פיתוח AI וטכנולוגיה שלא קיימת בשביל שהמערכת אוטומטית תדע אם המדיה חוקית או לא. שלא נדבר על החוזק שרתים ומחישוב שזה ידרוש. אתר מסכן שמאפשר תגובות יכול לקבל תביעה עצומה כי משתמש שם לינק או תמונה שלא "עבר פילטור".

שתבינו, גם אם לכולם היה גישה עכשיו לטכנולגית הקסם הזאת וכל אחד יכול לשלוח את התמונה ולדעת אם זה בסדר או לא, זה יאט את האינטרנט בצורה משמעותית ויגרום לבעיות נוספת סתם.

האטת האינטרנט

אני לא'דע אם אי פעם העלתם סרטון ליוטוב או לא, אבל ליוטוב לוקח כמעט שנה עד שהסרטון שהעלתם "מוצג בהצלחה" ועוד שנה עד שהוא "עושה איכות טובה יותר" ועוד שנתיים יוטוב יכול לבדוק את הסרטון ואז להחליט דברים. זה הכל בגלל שלוקח מלא זמן לפענח משהו. במיוחד "לפענח אם זה מפר זכויות יוצרים". בוא נחלק את זה שניה ממה שאני יודע שיוטוב עושה (טוב אני די מנחש זה פשוט הגיוני מכל הבלוגים וכל החפירה של גוגל).

חפירה איך יוטוב מתמודד עם זה

חילוק פס קול, יוטוב מוציא לעצמו גירסאת פס קול ומריץ את זה במאגר ה"סאונד" שלו, אם משהו יותר מ2 שניות "דומה" (שתבינו זה יכול לזייף) למשהו שקיים במאגר הסרטון ללא מחשבה שניה מבטל את כל הסיפור.
עכשיו סאונד אחרי קימפרוס חכם לא כזה כבד ו"קל להבנה". פס סאונד הוא בעיקר "גלים" אפשר לראות אם הגלים דומים ואז לנחש כן ולא, זה כל מה שיש פה. יש פה נוסחה קיימת שאפשר ללכת עליה.

טכנולוגית המרת דיבור לטקסט של גוגל. יוטוב בקלות יכולה לעשות "טקסט מהאדיו של הסרטון" ואז מהמילים לפענח אם הסרטון בקטע רע או לא. שוב די קל, כי טקסט. ופיענוח סאונד זה משהו גוגל עבד עליו כבר עשור ומשהו שיחסית "אפשרי" בגלל שזה פסי קול.

חילוק תמונות של פריימים (אני בספק שזה קורה), מקפרס את התמונות לגודל מאוד קטן עם קימפרוס כבד ומעביר את התמונות במאגר "התמונות שאסור" עכשיו תמונות, תמונות זה קשה. זה לא "למעלה, למטה גל דומה" זה לא "מילים" זה מלאאא פיקסלים שאין להן משמעות ובשביל לתת להם משמעות צריך לעבור כ"כ הרבה פילטורים שזה לא יואמן. תחשבו על זה שניה, אין דבר כזה "אה זה ריבוע! אני מבין ריבוע!" לא, מחשב מבין 1 ו0.
פיקסל אחד ממומר ל1 ו0. מלא פקסלים אחד ליד השני "עושים" תמונה. אז אפשר לעשות כמה דברים בשביל לנסות לנחש. כמו לעשות שהתמונה תהיה שחור לבן ואז לחשב רק את הפקסלים השחורים והלבנים ולנסות להבין אם "זה קרוב לתמונה אחרת" או ל"תמונה של צורה מסויימת". או לעשות ספרית צבעים ולראות אם הכמות צבעים דומה למשהו אחר. בקיצור זה הדבר הכי קשה שאפשר לעשות וזה ידרוש כוח מחשוב עצום.

אז בואו נצא שניה מיוטוב,
- מצב א' שיש לנו את הטכנולוגיה מקומית: לוקח דקה לעלות קובץ, לוקח 10-30 דקות בדיקת הקובץ 50% הצלחה. (וזה במצב הטוב)
- מצב ב' אין לנו את הטכנולוגיה מקומית ונדרש לשלוח לAPI שהממשלה נותן או שירות חיצוני שעולה $$$: לוקח דקה לעלות קובץ לשרת המקומי, השרת המקומי מעלה לAPI, תלוי בשירות אבל אם זה משהו עלומי השרתים לא יחזקו מעמד והכל יהיה איטי רצח 10-30 דקות העלאה, ואז עוד 10-30 דקות בדיקה ואז קבלת תשובה של כן ולא ואז עוד חצי דקה של בדיקת התמונה שוב ושמירה בשרת.

דמיינו לכם לעלות אלבום תמונות רק שיקח במקום חצי שעה - כמעט יום שלם עד שהוא מאושר וקיים ברשת.

זה פשוט לא יחזיק מעמד בסקאלה גלובאלית

הטכנולוגיה חצי קלאץ קיימת, אפשר איכשהו להבין אם הסרטון דומה "למאגר הסרטונים האסורים" זה פשוט להאכיל את המחשב את הסרטון ולתת לו להבין מהמאגר האישי שלך אם זה בסדר או לא.
זה לא תמיד מצליח וזה יצליח בהצלחה אם המשתמש שהעלה את זה כפי שזה מבלי עריכה, אז אפשר לראות לפי האשינג של הקובץ, אפשר לראות אם התמונות דומות (מבלי להתחיל לנחש) ככה בד"כ מערכות כאלה עובדות. כל עוד המשתמש לא עושה משהו מטורף לתמונה או לסרטון איכשהו אפשר להבין מה זה.

אבל בואו נהיה אמתיים עם עצמנו, עצם העבודה ששניתי צבע זה ידפוק הכל, עצם העבודה ששניתי את הרצף פקסלים זה ידפוק הכל, עצם העבודה שחתכתי בצורה מסויימת, העלתי את האודיו וכו'.
פה מגיע הדרישה המטורפת של הבדיקות והפילטורים. זה כוח מחשוב עצום. סבבה לאתר פרטי או לחברה פרטית, לא באמת מעלים כל מאית השניה משהו. ותמיד אפשר "לדחות" משאבים לאחר כך.

אבל סקאלה עולמית? שמליוני משתמשים בדיוק בשניה העכשיו מעלה תמונה? תשתיות ושרתים בקושי עומדים בזה עכשיו להוסיף עוד שלב כבד רצח? זה פשוט יהרוס ולא יתן לאינטרנט לעבוד לכמה ימים.
כי כל שניה כל השירותים האלה יקרסו.

אפשר לזייף בקלות

אני חוזר, מחשב לא חושב או מבין "דברים" כמוכם. היכולת שלנו להבין ולראות את העולם כפי שהוא היא מדהימה שלקחה לנו מליוני שנה (או X יותר) זמן לפתח. אנחנו לוקחים את זה כמובן מאליו אבל דוגרי זה קסם!
לעומת מחשב שאנחנו "מנסים" ללמד אותו להבין "דברים" כמונו, וישנם כמה דרכים.
- "הכמות הצבעים דומה" - אפשר פשוט לשנות צבעים או לשנות את הרצף מבלי שאנחנו נראה שינוי אבל המחשב כן.
- "גודל תמונה" - פשוט לחתוך, והופ, חסר 20% מהתמונה הכוללת, אז אני חותך עוד, ועכשיו יש לי רק 50% מהתוכן לדעת אם התוכן טוב. זה אחוזים נמוכים.
- "לצייר צורות ולהבין" - אה... כן לא.
- עוד אלף ואחד דברים מטמטיים.

אז הדרך "הכי הגיונית" זה לתת לAI ללמוד בעצמו את ה"מאגר תמונות" ולתת לו לנחש אחרי שהוא למד מלא זמן אם התמונות דומות. אבל כל משהו דרסתי זה פשוט יסיט אותו מחדש.
ואם כל תמונה נשארת בהיסטוריה ככמה אחוזי הצלחה הוא הצליח להבין או לא, לא רק שאנחנו נכנסים לבעיות פרטיות אנחנו נכנסים למצב שזה דורש כוח מחשוב עצום!

הבעיה פה, שהמאגר פשוט יגדל ויגדל ויגדל, וכמה שיותר המאגר "של התמונות והמדיה האסורה" גדולה, ככה הבדיקה תהיה איטית ואיטית יותר.

אם הוא יצליח להבין 100% נהדר (בדרך קסם) הוא לא יכול לדעת אם התוכן כן מוגן ע"י חוקי זכויות יוצרים

הידעתם שגם למי שלא מחזיק בזכויות יש "זכויות" להשתמש ביצירה? אפשר להשתמש בכל יצירת זכויות יוצרים למטרות: מחקר, לימודים, פארודיה, סיקור, שימוש הוגן ו...
איך "רובוט" ידע אם היצירה של אותו משתמש הייתה חלק מהאפשרויות המותרות? אם כל מה שהוא יודע זה לזהות אם יש חומר זכויות יוצרים או לא?
אם ההצלחה של מציאת המדיה היא על 70%, ההבנה של המדיה תהיה הרבה, הרבה יותר נמוכה מזה. אנחנו נכנסים כבר לאזור של מודעות מחשבית.
שזה לא רק לא קיים, זה לא יהיה אפשרי או קיים בעוד מלא מלא מלא זמן או אם בכלל. ואם כן, אנחנו נכנסים לעוד שלב פלטור שבכלל יאט הכל.

יותר הגיוני שאנחנו כבר נהיה עבדים לAI האחד והיחיד שיגיד לנו מה מותר ומה לא מאשר שמחשב ידע אם הכוונה של המשתמש הייתה נכונה או לא.

פגיעה בפרטיות המשתמש

שזה קצת אבסורד ואירוני איך שזה נדחף חזק אבל אירופה בעצמה הולכת להפר אותה.

כמובן שההפרת הפרטיות תקפה רק אם חברות יצטרכו להשתמש בגורמים חיצוניים או ממשלתיים להבנת המדיה שלהם.
ואם נשמר מידע על "ההצלחה של ההבנה או כישלון של המדיה" להעתיד.

המידע נשלח לגורם שלישי

הדבר הכי הגיוני שיקרה, איזו חברה גדולה תפתח API מיוחד שיאפשר לשלוח את המדיה לשם ובחזרה תקבל אישור של הצלחה או סירוב.
ככה כמעט כל אתר וחברה תשתמש בזה ויש מצב אפילו שיפתחו כמה חברות כאלה ואפילו המדינה עצמה תעשה את זה.

אוקי סבבה, מעולה מה הבעיה? התמונה שלכם, שהסכמתם לעלות רק לאתר ספציפי עכשיו עובר לגורם שאף אחד לא מכיר וגורם שלא הסכמת שהתמונה שלכם תעבור בשביל "להיבדק".
אם זה גורם ממשלתי, מה אם התמונה שנשלחה לא עוברת איזה פילטור מיוחד ממשלתי שהממשלה אוסרת? [ואז הממשלה עוצרת את האדם על קונספרציות (סתם שתבינו שזה אפשרי)] מה אם זה אתר "נראה חוקי" ששומר כל תמונה ומוכר את זה לאנשהו?
איך, אני, כמשתמש יכול לדעת בוודאות שהתמונה או המדיה שלי שבאופן פרטי לחלוטין תעבור לבנאדם באופן פרטי לחלוטין באמת יהיה ככה? או ישאר ויהיה רק באתר שאשרתי לעלות?

היסטורית הבנה

הדרך היחידה שה"AI" באמת ידע אם הוא עשה עבודה טובה, בכך שהוא שומר את כל ההצלחות והכישלונות שלו בהיסטוריה, זה כמו שאתם מבינים,
לא משנה אם העלתם תמונה מביכה ומחקתם, איזשהו AI יזכור את זה לתמיד, כי "אי אפשר" למחוק לAI את ה"תמונה". זה חלק מה"מוח שלו".

פגיעה באבטחה

בגלל שזו פעולה כבדה וזו פעולה נחוצה וחייבת אז רוב כוח השרת ילך לשם והוא ויאפשר את זה (כי אלה תמונות ומדיה, זה חשוב).
זה מאוד קל לניצול לרעה פשוט X משתמשים יעלו במכה אחת מלא תמונות כבדות שדרושות מלא כוח חשיבה והשרת פשוט יקרוס.

יש תקיפות אתר שהן בדיוק זה (זה DDOS רמה 6-7), אבל יש מגבלה של עד 8-10 מגה בייט (או פחות תלוי בהגבלת השרת) וזה רק מידע שנשלח לשרת ומת שמקבלים אותו.
עכשיו דמיינו לכם תמונה ששוקלת 20 מגה בייט, שצריכה לעבור בדיקה, פילטור, קימפרוס ושמירה.
וזו פעולה כבדה ו"מאושרת". יהיה מאוד קשה להתמודד עם זה.

מה שיקרה יהיה "תור" עצום שהכל יתקע ושום דבר לא יעלה.אתרים שעובדים בעיקר עם תמונות יסבול מזה.

צנזורה

דוגרי, ה"חוק" הזה מפגר במה הוא תורם? לאף אחד לא לאדם הקטן ולא לאדם הגדול. כל אתר "אינטרנט גדול" באופן פומבי לא משנה מה יוצא נגד זה, כי זה כאב ראש עצום להתמודד איתו.
וכל אדם קטן לא רוצה שיקח ממנו האפשרות לשתף תכנים שלו באינטרנט.

אז למי זה כן תורם? לאתרי המדיה והממשלה.
תחשבו על זה, המאמר 11 יצא בול בשביל אתרי חדשות ומאמר 13 יצא בול להתמודד נגד ניצול לרעה של תמונות של משהו, כמו, נניח נציג ממשלה?

זה נשמע כמו קונספרציה אבל עכשיו רציני, חברות "גדולות" של תוכן יכולים לצנזר תוכן מעכשיו. ולהגיד "כן אני לא חושב שהוא באמת השתמש בזה באופן הוגן וזה לא סיקור, אני תובע אותך והתוכן שלך נעלם".
איך זה אפשרי? זה פשוט בריוניות וצנזורה עצומה בכל תחום. מוזיקה, גיימינג, כתיבה, מידע וכו'.
נניח אני בפייסבוק שלי שר שיר שאהבתי שהייתי ילד שעדיין יש לו זכויות יוצרים, ואני משתף את זה כאילו לחברים שלי, אבל בגלל שזה "אתר אינטרנט פומבי" הפוסט שלי נמחק ישר כי איזו חברה יש לה זכויות השיר.
מחשב לא יכול לדעת אם זה השירה שלי או לא, הוא יודע לפי גלים שזה שיר ספציפי שקיים במאגר.

עכשיו בואו נגיד שאני לא אוהב סדרה מסויימת בנטפליקס אירופאית, אני שם תמונה בשביל להמחיש "על זה אני מדבר" ו"לעשות את זה יפה" כי אין מה לעשות תמונות מאוד עזרות בדברים האלה.
בגלל שזה היה חוות דעת שלילית (ומותרת לפי החוק) אותה חברה יכולה לתבוע את האתר על זכויות יוצרים וזה פשוט ירד ישר.

איך זה לא צנזורה?

כולם יודעים שהדרישה לא אפשרית - הם רוצים שחברות יכשלו בשביל לתבוע

אני די בטוח שהחוק נעשה ככה בשביל לעשות סיפור "עצום מזה" ואז לשנות את החוק בהתאם. זה כל הזמן קורה. זורקים איזה משהו בלתי אפשרי ואז משנים אותו למשהו אפשרי ואז כולם "זורמים עם זה".
כי "זה הפתרון הטוב יותר והגיוני יותר ממה שהיה". אבל לא משנה מה יעשו, זה עדיין יפגע.

גם אם ירד כל הסיפור של פילטור אוטומטי, הם עדיין יכלו לתבוע אתרים וחברות על תכנים עם זכויות יוצרים אירופאיים. ואירופה תוכל בקלות לתקוף אתרים שהיא לא אוהבת (רשתות חברתיות).

אני מניח שזה רק יפגע באירופה כי -

פשוט לחסום את אירופה?

צחוק צחוק, אבל זה נעשה בעבר. אירופה כבר נסיתה והעבירה חוק הדומה למאמר 11 (המס קישורים) וגוגל חדשות פשוט חסם את אירופה ישר.
מליוני אנשים לא הבינו למה אין להם חדשות יותר בגוגל חדשות ולמה הם לא רואים את זה בגוגל.
וכל האתרי החדשות קיבלו נפילה עצומה של תעבורה והתחננו לגוגל להחזיר את השירות מיד. לא לשכוח אתרי חדשות מרוויחים מפרסומות שאנשים נכנסים.
וגוגל הוא המנוע חיפוש הכי גדול באינטרנט. דמיינו לכם רגע, כל אתר חדשות בישראל לא קיים בשום מקום בגוגל יותר, הייתם מוצאים חדשות\נכנסים כל יום לאתר חדשות סתם ככה?

עכשיו כן, רוב הסיכויים שגוגל, פייסבוק, רדדיט, טוויטר פשוט יחסום את אירופה והם ישר יבנו את הבעיה וישנו את החוק.
אבל יש גם סיכוי גדול שהחברות הגדולות האלה ינסו ליישם את החוק הזה ולהקשיב לאירופה. (בעיה עצומה) ולכן אי אפשר להיות אופטמיים ולא לעשות כלום.

כי לחסום את כל אירופה לא רק שזה לא פייר לכל מי שחיי שם, אנחנו חוסמים קהל יעד רציני.
במיוחד שרתים, מלא שרתים גדולים שמחזיקים מלא אתרים גדולים (במיוחד בישראל) פשוט לא יהיו אפשריים לשימוש.

וזה רק ידחוף את אירופה ללכת אחורה טכנולוגית.

הטמטום של אירופה, מי שקידם את החוק בעצמו לא מבין את החוק

זה מה שקורה שאתה מקדם משהו מבלי להבין מה ההשלכות בשביל $$$$, לא אכנס לפולטיקה אבל הטמטום שמשלמים לפולקטאים לדחוף משהו זה רע.
צריכים לעשות עם זה משהו, אבל היי שחיטות תמיד קיים.

פשוט אנשים זקנים לא יודעים טכנולוגיה, אומרים להם "פשוט גונבים תמונות" "הינה החוק" מבלי להבין שום דבר אם זה אפשרי או לא והופה.

החלק המפגר, הרוב סירב למלא זמן ורק השנה זה עבר. יש אפס ידע על הפוליטקה האירופאית, אבל אצלהם זה קצת שונה.
זה עובר כל מיני שלבים נכון לעכשיו ה"חוק" אושר כהנחייה ולא כחוק, הכוונה זה פשוט "הנחייה" לא משהו חובה ליישם אבל הם יכולים לעשות עם זה משהו.
זה צריך לעבור אישור לעבור כחוק חובה לכל אירופה בקרוב. הם מציעים בשלבים, מקומי, ואז באיגוד כל שנה וכו'.

הכוונה שהמאמר הזה כבר מלא מלא שנים נדחה ונדחה ונדחה והשנה הוא נדחה שוב, אבל ההצבעה נוספת קראה והיא קיבלה מספיק הצבעות לעבור.
*מלא* לא רוצים את זה. *שום תושב* לא רוצה את זה.

אוקי נשמע רציני ורע, מה אפשר לעשות?

כמו שתמיד עשינו כשזה קורה. שתפנו את הבעיה, דברנו על זה, יצאנו להפגנות, גרמנו לממשלה להבין.
זה לא פעם ראשונה שמאיימים על האינטרנט שזה גם לא תהיה הפעם האחרונה.

יש אתר שמאז תחילת כל הסיפור הוא מנסה לעשות הכל בשביל להציל את האינטרנט ולצאת נגד ההנחיות:
https://saveyourinternet.eu
מסביר את כל הסיפור, את הרצף הזמנים, את ההחלטות ומה אפשר לעשות בשביל לצאת נגד זה.

סתם בשביל הקטע שאריות ממה שקרה עם SOPA: (תבינו שזה לא קונספט חדש שמנסים להרוס את האינטרנט)

כמובן בגלל שאנחנו בישראל אין לנו ממש יד או דרך באמת באמת לעשות משהו, אבל אני חושב שכמה שיותר אנשים ידעו על זה,
לא משנה מאיזו מדינה לא משנה ממי יהיה לחץ גדול יותר לאירופה להקשיב לכל העולם ולא לחשוב שהם כל העולם.

אנחנו כבר מעצמה גלובאלית ואינטרנטית, אנחנו צריך להגן ולשמר את הכלי שמחזיק ומחבר את כולנו.
לא לתת לחברות וממשלה להרוס לנו את החופש הביטוי, לצזנר אותנו, לעקוב אחרינו ולשלוט בנו.

רציתי לשתף אותכם על משהו שאני כבר שנה שלמה עוקב וחושש ממנו שנהיה מציאותי.
בבקשה ממכם שתשתפו את הבעיה, תחקרו על זה, תעבירו את זה לאנשים. העולם שקט מדי על משהו שהוא מאוד נוראי.

סרטונים הקשורים לנושא:

Freeze אהב את התגובה של W. Minerva בפוסט של Wonder

פורסם לפני 23 שעות

את לא צריכה שיהיה ביקוש למשהו כדי לפתוח קבוצה באותו נושא.

את יכולה ליצור קבוצה, להעלות תוכן באופן סדיר, ולאט לאט אנשים יחלו להכנס לקבוצה ולתוכן שאת מעלה בה ומתוך סקרנות הם יגיבו לפוסטים, ישתתפו בפעילויות שלך וכדומה, ואם הם ימשיכו להתעניין, הם יעקבו אחר הקבוצה.

ממש לא צריך ביקוש בשביל זה מלכתחילה.

בהצלחה :)

Freeze אהב את בדיחה

פורסם לפני 3 יום

איך מכינים נושא ספאם נעול?

מצרכים:

1 - ספאמר משועמם.
1 - מנהל כועס.

אפשר להוסיף גם באן לתערובת ולקבל מנה מוצלחת (;

בקיצור, ננעל. פעם הבאה נפנק במנת גורמה~

טוב, זרמתי קצת עם ההומור. ברצינות יותר עכשיו:
אשמח אם לא תגרום לאי נעימויות וספאם מיותר ברחבי האתר. ניתן לעשות נושא כזה בפוסט וזה סבבה ומשעשע.
המשך יום נחמד~

Freeze אהב את סלמגים באנגלית

פורסם לפני 3 יום

"זה לא להרוג אותך, אבל זה לכאוב אוהב הגהינום"

אין בעד מה. לילה טוב.

Freeze אהב את אקדמיית הגיבורים שלי הסרט - שני גיבורים בתרגום לעברית!

פורסם לפני 3 יום

אני... הגעתי רועדת מהתרגשות לפרסום המרגש שלנו!!!!!!!!!!!!!

אם אתם באמת רוצים להודות לנו, קראו את הפוסט באתר והגיבו שם!
https://paradisesubs.wordpress.com/2019/03/20/%D7%90%D7%A7%D7%93%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%92%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%9C%D7%99-%D7%94%D7%A1%D7%A8%D7%98-%D7%A9%D7%A0%D7%99-%D7%92%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D/

Freeze אהב את הפוסט של Chef

פורסם לפני 4 יום

*חברים הודעה חשובה, תתרחקו מ @Freeze כמה שיותר. הבן אדם גונב רכוש

s006rai.jpg

Freeze אהב את leeloo

פורסם לפני 4 יום

תודה רבה :heart_eyes:

Freeze אהב את Senpai

פורסם לפני 5 יום

זה שלדעתך זו חרא סדרה, לא אומר שזה ככה בשביל אחרים. ואם אתה בכלל לא צופה בזה, מה הטעם של התגובה שלך *כאן* בקבוצה? 

"על טעם וריח אין מה להתווכח", המשפט הזה שכולם כבר זכו לשמוע אותו לפחות פעם אחת בחיים. כל אחד ומה שהוא אוהב ומתחבר אליו, איש לא הכריח אותך לצפות. כל קבוצה תתרגם מה שהיא אוהבת לתרגם, לצפות או לא? זו בחירה שלך :)

Freeze אהב את [פרסום/דיון] מקום רחוק יותר מהיקום, פרקים 12-13 (הסוף) [אלס]

פורסם לפני 6 יום

נשמח אם תעקבו אחרינו בספין!
https://www.anime-spin.net/%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%A6%D7%94/antylicense-subs/

~~~

gzSqX4y.png sLw5MZm.png
(לחצו על התמונות כדי להגיע לפוסטחם ולקישורי הפרקים)

~~~

שבוע שעבר לא פתחתי נושא, אז הפעם הנושא הוא על שני הפרקים האחרונים. תודה לכל מי שהשתתף בדיונים על הפרקים בזמן ההוצאה של האנימה, זה היה ממש נחמד. מקווה שזה היה נחמד גם לכם.

שאלות מנחות, פרק 12: (בלי תשובות שלי עליהן הפעם. אולי אגיב עם תשובות מאוחר יותר.)

 • נתחיל מהסוף כי זה פשוט הכי דורש - מה חשבתם על הסצנה האחרונה?
 • מה חשבתם על 'המכתב האחרון' של שיראסה לאמא שלה? (המונולוג הפנימי של שיראסה בו היא מספרת על המסע ועל החברות שהיא מצאה)
 • ולשאלות הקלילות: האם הייתם רוצים לנסוע בחתול שלג? האם הייתם במקום קר כל כך שהיה אפשר להשתמש בבננה בתור פטיש ולתקוע מסמר? האם יש לכם סצנה אהובה בפרק, ואם כן, מהי?

שאלות מנחות, פרק 13: (אני מאוד מקווה שלא סגרתם את הפרק ברגע שהכתוביות התחילו! כי יש דברים אחרי!)

 • מה דעתכם על כך ששיראסה השאירה את מיליון הין שלה באנטארקטיקה?
 • מה דעתכם על כך שמגו, אחרי כל מה שקרה איתה בהתחלה, החליטה ללכת בעצמה לקוטב הצפוני?
 • ולסיכום, מה דעתכם על הסדרה כולה? ^^

כמובן שאתם יכולים לכתוב בלי קשר לשאלות.

Freeze אהב את טופ 10 | צמדים באנימה

פורסם לפני שבוע

היי לכולם, זה הבחור הזה שאתם מתים עליו, זאילייס! :)
היום באתי לדבר אתכם על צמדים. באנימות השונות נתקלנו בהרבה צמדים, יריבים נצחיים אך גם חברים מדי פעם או כאלה שפשוט רואים אותם יחד כל הזמן. החלטתי ליצור רשימה של טופ 10 צמדים באנימה.

כמובן שהרשימה היא לפי דעתי בלבד, וכוללת רק אנימות בהן צפיתי ויצא לי באמת להכיר את הדמויות, לשם כך צמדים מאנימות שלא צפיתי בהם כמו נארוטו וסאסקה או לופי וזורו למשל לא יהיו.
אשמח כמובן אם תכתבו את דעתכם על הרשימה ואולי אפילו תגיבו מה הצמד האהוב עליכם באנימה 

מקום 10
ג'ונתן ג'וסטאר + דיו בראנדו
אנימה: ההרפתקה המוזרה של ג'וג'ו | חלק 1 - דם רפאים

תוצאת תמונה עבור ‪Jonathan and Dio‬‏
השניים נפגשו לראשונה כשדיו נשלח לאימוץ על ידי אביו של ג'ונתן, כבר בהתחלה דיו מראה חוסר רחמים כלפי הכלב של ג'ונתן, מה שגורם כבר לפיצוץ הראשון ביניהם. הם גדלו יחד 7 שנים תחת אותה קורת גג, למרות שהיה בהם שנאה, הם ידעו שיש לשניהם קשר גדול יותר ממה שנראה, ונלחמו זה בזה בקרב הסופי שלהם, לבסוף הם מתו יחד בעוד שג'ונתן מחבק את ראשו של דיו, ולאחר 100 שנים דיו מופיע שוב עם הגוף של ג'ונתן. מה שמסמל שהשניים הפכו ל"אחד" מטאפורית ופיזית.
מקום 9
הארוקה נאנאסה + מאקוטו טאצ'יבנה
אנימה: חופשי!

תוצאת תמונה עבור ‪Makoto and Haru‬‏
השניים חברים טובים עוד מבית הספר היסודי, ומשם נפגשו יום יום, גרים יחד באותה השכונה, כל בוקר מאקו מגיע לביתו של הארו ואומר לו את אותו המשפט "בוקר טוב, הארו-צ'אן." ומושיט לו יד לצאת מהבריכה או האמבטיה אליה הוא נכנס כמעט כל הזמן. מה שעוד מייחד אותם זה ההפכים שלהם, הארו תמיד אדיש וסגור בעוד שמאקו תמיד שמח וחברותי. השניים תמיד עובדים יחד בקבוצה, מסתובבים בכל מקום יחד, ונשארו חברים טובים עד היום. אפילו כשהם התחרו זה בזה, רק רוח טובה הייתה ביניהם. בכל מקרה וצרה, אחד יעזור לשני.
מקום 8
סון גוהאן + פיקולו
אנימה: דרגון בול

תוצאת תמונה עבור ‪Gohan and Piccolo‬‏
הכל התחיל מהיום בו אביו של גוהאן, סון גוקו, נהרג. בעודו בן 4, הוא נשלח למשך חצי שנה למדבר מרוחק על ידי פיקולו והוכרח להשאר שם. למרות שהוא התקשה, פיקולו הופיע מדי פעם ועזר לו. לאחר מכן הוא ראה את הפוטנציאל שלו גודל וגודל, ואימן אותו בעצמו. כשהקרב הגדול מול הסאיינים הגיע, וגוהאן הקטן עמד למות, פיקולו עמד מולו ובלם את ההתקפה בשבילו ונהרג. גוהאן תמיד כיבד והעריץ את פיקולו, ופיקולו תמיד נתן לו עצות ותמיכה כמו האבא השני שלו. לאחר עוד כמה שנים, כשגוהאן כבר התבגר, פריזה שחזר לחיים ירה בו כמות גדולה של יריות בגוף וחורר אותו, אך שוב פיקולו מגיע ומציל אותו, מוכיח שהוא עדיין אותו המאסטר הגדול שהגן עליו בעבר. השניים מתאמנים יחד ועובדים יחד, ותמיד תומכים זה בזה כל הדרך. 
מקום 7
מליאודס חטא זעם הדרקון + באן חטא חמדנות השועל
אנימה: שבעת חטאי המוות

תוצאת תמונה עבור ‪fan art Meliodas and Ban‬‏
לאחר שבאן בן האלמוות נכלא והמוציאים להורג לא הפסיקו לנסות להפטר ממנו, הוא החליט שהוא מתבצר במקום ולא קם יותר לשטויות שלהם. אך יום אחד הגיע מליאודס, שאמר לו לבוא איתו. באן סירב ואמר לו "תנסה להזיז אותי", מליאודס העיף אותו בקלות. באן התלהב, ואמר לו שהוא יחזיר לו על זה מתישהו. מאז, השניים תמיד מתחרים זה בזה בקרבות, הורדות ידיים, ותחרויות שונות ונוספות. הם ידועים כחברים טובים, ובאן אפילו נושא איתו צלקת על הצוואר שלו ממליאודס, שאמנם לא מכוונת ככה אך היא מסמלת גם מזכרת ממנו למקרה שיפרדו. כשאסטארוסה ניסה להרוג את מליאודס, באן חנק אותו וניסה למנוע ממנו לעשות זאת, תוך כדי שהוא בוכה את נשמתו, אך נכשל.
מקום 6
סון גוטן + טראנקס ברייף
אנימה: דרגון בול

תוצאת תמונה עבור ‪fan art Goten and Trunks‬‏
הילדים הצעירים של שני הגיבורים הגדולים מהסדרה. הם תמיד יהיו יחד, עוברים הרפתקאות יחד ואפילו מתמזגים ליישות אחת בשם גוטנקס. הם החברים הכי טובים, וקרובים זה לזה כמו אחים. גם כשהם עושים שטויות, הם עושים זאת יחד, והם הייצוג הכי טוב בדרגון בול למילה צמד. עם כמה שהם לא נלחמו יותר מדי, כשהם כן נלחמו הם עשו זאת בדרך המיוחדת שלהם, המצחיקה והרברבנית אך חסרת האחריות. היה להם סרט בו הם כיכבו בעיקר מול ביו ברולי. גם כשהם התבגרו בסוף זי, הם עדיין התחרו זה בזה מי יהיה הכי חזק. 
מקום 5
ג'וזף ג'וסטאר + שיזה אנטוניו זפלי
אנימה: ההרפתקה המוזרה של ג'וג'ו | חלק 2 - נטיית הקרב

תוצאת תמונה עבור ‪fan art Joseph and Caesar‬‏
ג'וג'ו נשלח למצוא אדם מיוחד ברומא שיעזור לו. הוא היה במסעדה, בשולחן הקרוב ישב מישהו משונה שדיבר עם בחורה, וג'וג'ו נגעל ממנו וקרא לו רודף שמלות. השניים נלחמו זה בזה ובסופו של דבר גילו שהם היו אמורים להפגש ולעבוד יחד כצוות, השניים עברו מבחנים ומכשולים בדרך שלהם לשליטה בטכניקת ההאמון, שניהם חלקו גורל של סבא ואבא שמתו על ידי אנשי הפילר והזומבים שענדו מסכות אבן. לאחר המוות הכואב והמצער של שיזה, הוא השאיר את הבנדנה שלו ואת הנוגדן שג'וג'ו היה צריך בתוך כדור מרחף, ג'וג'ו נכנס לזעם וכאב על מותו, ענד את הבנדנה שלו על ראשו ונקם את מותו, ג'וג'ו תמיד הרגיש ששיזה נלחם יחד איתו בנשמה שלו וצופה בו מלמעלה. 
מקום 4
איזוקו "דקו" מידוריה + קאטסוקי "קאצ'אן" באקוגו
אנימה: אקדמיית הגיבורים שלי

תמונה קשורה
עוד מהגן השניים היו יחד באותה מסגרת, והדפוס תמיד חזר על עצמו, מידוריה העריץ את באקוגו ורצה להיות כמוהו, ובאקוגו תמיד שנא אותו והחטיף לו. מה שעוד היה משותף ביניהם, שניהם תמיד רצו להיות כמו אולמייט, הגיבור מספר אחת והגיבור הכי אהוב עליהם. השניים סיימו חטיבה, וממש אחר כך באקוגו הותקף על ידי נבל, מידוריה רץ בלי לחשוב אל תוך הקרב וניסה לחלץ אותו, מה שגרם לבאקוגו להרגיש מושפל שחסר תכונה מנסה להציל אותו. כמה שבועות חלפו, והם הגיעו לאקדמיית יו.איי, שם הם ניהלו את הקרב הראשון שלהם. בסוף העונה השנייה, הם היו צריכים לעבוד יחד, כדי להביס את אולמייט במסגרת של מבחן באקדמייה, באקוגו המשיך להתנגד ולהתנגד עד שהוא הבין שהם חייבים לשתף פעולה, באקוגו היה תקוע וחטף מאולמייט מכות בעוד שמידוריה יכל פשוט לברוח, אך הוא בחר להציל אותו ולסחוב אותו החוצה יחד. לאחר כמה זמן, היריבות שלהם שוב התחממה בקרב נוסף של השניים בסוף העונה השלישית, שם חשפו זה לזה סודות די גדולים ואישיים לגבי הרגשות שלהם והרצונות שלהם. 
מקום 3
סון גוקו [קאקארוטו] + הנסיך וג'יטה
אנימה: דרגון בול

תמונה קשורה
מי לא מכיר את היריבים הנצחיים האלו? הכל התחיל כשוג'יטה הגיע לכדור הארץ, במטרה להרוג את כולם, לקחת את כדורי הדרגון בול ולקבל חיי נצח. גוקו נלחם מולו בקרב קשה ביותר, ולבסוף ניצח אותו בעזרת חבריו, קרילין יכל להרוג את וג'יטה ולסיים את הכל, אך גוקו ביקש ממנו להניח לו לעזוב את הכוכב, בגלל שהוא רוצה להלחם בו בעתיד. עם הזמן, וג'יטה נהפך לאנטי גיבור ועבד ביחד עם גוקו בקרבות רבים, כמו נגד סל או פריזה, ולאחר מכן נהפך לרשע בשנית בעזרת שליטת המוח של באבידי, ונלחם בגוקו בשנית. אחרי החזרה של השניים לחיים הם התמזגו לשתי יישויות: וג'יטו, באנימה, וגוג'יטה, בסרטים (וסוג של באנימה בגלל שהסרט החדש קאנון). האופי שלהם מנגד זה את זה ודומיננטי ביותר, גוקו אינו רציני וחושב תמיד על אוכל, בזמן שוג'יטה תמיד רציני וחושב תמיד על הגאווה שלו. עם הזמן וג'יטה נהפך לטהור לב והשניים ממשיכים להלחם זה לצד זה נגד איומים שונים, ונקלעו לקרב נוסף זה נגד זה, כשמים קדושים יצרו שכפול עוצמתי של וג'יטה. הם נלחמו זה לצד זה מול זאמאס בתור וג'יטו, מול ג'ירן בתור סופר סאיין בלו קאיוקן ואבולושן ומול ברולי בתור גוג'יטה ומתאמנים כיום אצל וויס בכוכב של בירוס. על מנת להמשיך להתחזק ולעקוף אחד את השני.
מקום 2
אדוארד אלריק + אלפונס אלריק
אנימה: אלכימאי המתכת

תוצאת תמונה עבור ‪edward and alphonse‬‏
שני האחים ממשפחת אלריק, אד האח הגדול ואל האח הקטן. לאחר שאיבדו את אמם, הם ניסו לבצע התמרה ולהחזיר אותה לחיים, אך בגלל טעות ועבירה על החוק, אל פשוט התפרק לגמרי ונעלם, אד היה בלחץ ולא ידע מה לעשות, וניסה להחזיר את אח שלו בכל דרך אפשרית, ושילם על זה בידו הימנית ורגלו השמאלית, והתמיר את גופו של אחיו לתוך שריון מתכתי. השניים הלכו למקומות שונים, פגשו אנשים שונים וחקרו אלפי דברים רק כדי למצוא את הדרך לחזור לעצמם. הם תמיד דאגו זה לזה ונלחמו יחד כצוות. הם עברו גיהינום אך עברו אותו זה לצד זה. שניהם בנוסף חלקו את שנאתם כלפי אבא שלהם, שעזב אותם בגיל צעיר ביותר והשאיר אותם ממש יתומים. הם התבגרו עם השנים תוך כדי שהם הכירו זה את זה מקרוב יותר ויותר ככל שהמשיכו בדרך. הם לא נתנו לשום דבר לעצור בעדם להגיע למטרה ובסופו של דבר אדוארד הקריב את היכולת אלכימיה שלו רק כדי להחזיר את אלפונס לקדמותו. 
מקום 1
גון פריקס + קילואה זולדיק
אנימה: האנטר איקס האנטר

תוצאת תמונה עבור ‪Killua and Gon‬‏
הילדים האלה היו בדיוק בני 12 ונפגשו יחד במבחני קבלת רשיון ההאנטר, כבר מההתחלה זה היה נראה שמדובר בחברות מופלאה. קילואה היה ידוע בתור ילד שלא היה לו חברים בגלל משפחת המתנקשים בה הוא גדל וגון הגיע מכפר קטן בו הוא גר יחד עם דודה שלו. והשניים היו נאמנים זה לזה מתחילת האנימה ממש עד סופה. הם נלחמו יחד מול כל יריב שהיה להם, שיתפו פעולה בזירת גן העדן ושיחקו יחד בגריד איילנד, עם הזמן השניים התבגרו ביחד וחיו תחת אותה קורת גג לכמה תקופות שונות. משם שניהם הגיעו לצורות האולטימטיביות שלהם, קילואה הגיע לגאדספיד וגון הגיע לצורה האמיתית והעוצמתית שלו. קילואה היה הורג כל אחד שרק ניסה לאיים על גון, ובעבר כשקילואה ברח לו, הוא כעס על עצמו ומשום כך ניסה להתאבד אך גון הציל אותו בזמן שהיה עיוור, השניים היו מקריבים הכל רק כדי להשאר זה עם זה ולהשאיר זה את זה בחיים. השניים עשו כל כך הרבה זה למען זה, קילואה הגן על גון כשהוא לא יכל להשתמש בנן במשך חודש שלם גם בלי ידיעתו, גון ספג מכות רבות רק כדי להוציא את קילואה מהבית שלו, קילואה סחב את גון כשהוא גסס כדי שאחותו תרפא אותו, גון איבד את עיניו למענו, וכשגון היה מושפע על ידי נן אפל, חיבוק של קילואה ומשפטים מהלב שלו החזירו אותו לקדמותו. החברות שלהם הייתה מאוד מאוד ייחודית וחזקה שאין כמותה. גם כשהם נפרדו זמנית, הם עדיין היו זה עם זה בלבם ונשמתם.

 תודה רבה על הקריאה :)
השקעתי בכתיבה פה בערך שלוש שעות ^^'

אם אתם רוצים אתם מוזמנים להגיב איזה צמד הכי אהבתם מהרשימה ו\או הצמד שהכי אהבתם שגם לא ברשימה :)
אשמח אולי ללייק קטן זה לא כואב 3>

Freeze אהב את [דיון] רפרנסים מוזיקלים ביזרים בג'וג'ו

פורסם לפני שבוע

האם יש לכם שירים, אמנים ולהקות שהכרתם מג'וג'ו?
בהחלט, לא הכרתי את דיו (כמו גם את הרפרנס לשיר 'Holy Diver' במראה של The World) ואת השיר ''Sheer Heart Attack" של קווין (ועוד כמה שלא זכורים לי).

יש לכם פרשנות ביזרית כלשהי לרפרנסים בג'וג'ו?
בפארט 4 קירא לא סתם נראה כמו דיוויד בואי, הוא נראה כמו הדמות האפלה ביותר שבואי יצר - The White Duke.
ואולי יש באישיותו מספר רפרנסים נוספים לדיוויד בואי כמו למשל בארק המרדף הוא בורח לאיזורים שונים במוריו, מה שאני רואה כרפרנס לשיר 'Station To Station' שנכתב בזמנה של הדמות The White Duke.

דבר נוסף לגבי דיוויד בואי הוא שהוא היה משנה את מראהו ומתחפש לדמויות שיצר (כמו שבג׳וג׳ו קירא החליף את מראהו על מנת לחמוק מגיבורינו).

ארצה גם להוסיף לקינג קרימזון את הסצנה בה הוא מעמיד לדין את ברונו כרפרנס לשיר (או לאלבום) 'The Court Of the Crimson King'.

אם אזכר בדברים נוספים, אערוך את התגובה.
דיון מקסים, שאפו פריז.