אודות

Freeze פרסם נושא חדש [פעילות מדיה] אנימה-ספין מגיעה למגילת אסתר!

פורסם 17/03/2019

eyaowlo.png

ברוכים הבאים לתחרות המדיה של פורים!

לפני הכל, ניתן קצת רקע על החג האהוב שלנו, פורים. פורים הוא חג שבו אנחנו חוגגים את הפור (גורל) שנהפך על עם ישראל מגזרתו של המן האגגי הרשע...
לפני הרבה מאוד זמן אי שם בממלכת פרס בה שלט המלך אחשוורוש הוטלה גזרה איומה על ידי המן האגגי בה אמר "להשמיד, להרוג ולאבד את כל היהודים". זמן הטלת הגזרה היה י"ד באדר, אז הייתה עוד תקווה לעם היהודי לעשות משהו בנוגע. וכך עשה מרדכי היהודי. הוא שלח את בת דודתו, אסתר היפייפיה, להינשא למלך שעתה הוציא להורג את אשתו המלכה ושתי, ובכך להפוך למלכה של ממלכת פרס על מנת להציל את העם היהודי מפני גזרתו של המן הרשע. אך היא לא תוכל לעשות את זה לבד, היא צריכה את עזרתכם!

עזרו לאסתר להפיץ את השמועה בעזרת עיצובי פוטושופ של דמויות מהמגילה משולבים עם דמויות אנימה!


 

הסבר על התחרות

מה שתצטרכו לעשות בתחרות זה לקחת דמויות מאנימה אהובה ולהוסיף לדמות הזו מאפיינים שמתאימים לדמות שבחרתם מהמגילה. לדוגמא, רציתי להפוך את דארבי ג'וניור להמן, אז הוספתי לו שפם. בגלל שאין תמונות אמיתיות של הדמויות מהמגילה, נצטרך להפעיל את הדימיון ולעשות את המיטב בלגרום לדמויות אנימה להיראות כמו דמות מהמגילה. בסוף התחרות (28.03.19) אתן ציון לכל תמונה וגם התגמול (נקודות) יהיה בהתאם לתמונה שעיצבתם!

 

דמויות
 

tclzm18.png
אסתר - אסתר היא היפייפיה בסיפור שלנו. התכונות המובהקות שלה הם אומץ וחוכמה. בחרו דמות אנימה נשית והפכו אותה למלכה יפייפיה ביותר!

xf94sae.png
מרדכי - מרדכי הוא הגיבור של הסיפור שלנו, כשאני מדמיין אותו אני רואה איש אצילי, מבוגר וחזק. בנוסף על כך הוא גם חכם גדול!

r5713s1.png
המן הרשע - בחור עם מראה מרושע ולא מזמין. כנראה גם עם שפם וכובע של מכשפות! תעשו אותו כמה שיותר רע ומפחיד.

vpctcs5.png
המלך אחשוורוש - אחשוורוש בחור די טיפש ומקשיב לכל אחד כמעט, לא חושב יותר מדי על דעת עצמו, ותלוי בשריו. הייתי מתאר אותו כבחור שמן ועצלן.

 

אם אתם רוצים לעשות על דמות אחרת מהמגילה שלא ציינתי, אתם יותר ממוזמנים, פשוט תצטרכו להסביר זאת בעת ההגשה.
אתם לא צריכים להשקיע יותר מדי, העיקר שזה יהיה מצחיק ומקורי. צרו את העיצובים הכי מצחיקים, מוזרים, מגניבים ויצירתיים עד כדי כך שיסתובב לנו ת'מוח! 

הערה חשובה: לאחר שעיצבתם דמות אנימה שבחרתם יש לפרסם אותה כאן בנושא בספויילר
עם שם דמות האנימה יחד עם הסבר על איזו דמות מהמגילה ניסתם להפוך את דמות האנימה שבחרתם.



בהצלחה!
 

Freeze פרסם נושא חדש [דיון] רפרנסים מוזיקלים ביזרים בג'וג'ו

פורסם 14/03/2019

5yejaxl.png
 

ובכן הכותרת לא מטעה, כן מדובר ברפרנסים מוזקלים בג'וג'ו ואוליי גם הם ביזרים. מי יודע...

בכל אופן, אם אתם צופים או קוראים ג'וג'ו קשה שלא לשים לב כמה שמות של סטאנדים, דמויות יכולות וכו' קרויים על שמות שירים, אמנים ולהקות מפורסמות. אחד הדברים הדברים היותר מוכרים בג'וג'ו זה הרפרנסים המוזקלים וכנראה גם אחד הדברים שהופכים את הפרנצ'ייז לכל כך מיוחד ומגניב. בנוסף על כך שלפעמים אני רואה להקות אהובות ומוכרות בג'וג'ו, גם יוצא לי להכיר להקות ואמנים חדשים ובכך להוסיף כמה שירים לפלייליסט שלא הייתי מוצא לעולם כמו Weather Report, King Crimson ועוד מלא שאני לא זוכר כרגע...

 אבל חכו זה לא הכל, יש גם טוויסט! מעבר לכך ששמות הסטאנדים והדמויות קרויות על שמות להקות ואמנים מוזקלים אהובים, יש לפעמים גם איזו 'משמעות נסתרת'.
מה זה אומר? לא הרבה, אבל בעצם שיש סיבה לכך שאראקי בחר את השיר או הלהקה הספציפית הזו לסטאנד או הדמות ויש קשר בין הרפרנס לסיפור עצמו.

כמה משלי:
פארט 5 - דיאבולו וקינג קרימזון. קינג קרימזון לא מעלים את השירים שלהם לאינטרנט וקצת קשה למצוא אותם באינטרנט, כמו דיאבולו.
פארט 5 - בלאק סאבת' - בלאק סאבת' היא להקת HEAVY מטאל עם שירים 'אפלים' בדיוק כמו הסטאנד. היכולות של בלאק סאבת' הכי חזקות באפלה שהיא הצל.
פארט 4 - קווין ודיוויד בואי (קירא). השיר המשותף היחידי של קווין ודויד בואי הוא under preasure. מהשם עצמו והשיר אפשר להבין את התחושות של קירא בארק המרדף.
פארט 3 - לשיר וIce Ice baby וunder preasure יש את אותו המקצב, לכן ונילה אייס וקירא הם אחים קונפירמד.

 

כמה שאלות לדיון:

 • האם יש לכם שירים, אמנים ולהקות שהכרתם מג'וג'ו?
 • יש לכם פרשנות ביזרית כלשהי לרפרנסים בג'וג'ו?

שוטו

Freeze פרסם נושא חדש [סיקור-ישן] JoJo's Bizarre Adventure: Stell Ball Run (נכתב ע"י Ashifu-Sama)

פורסם 13/03/2019

oaxln15.jpg

JoJo’s Bizarre Adventure: Steel Ball Run היא היצירה הגמורה האחרונה של המנגקה הירוהיקו אראקי. ואולי גם הטובה ביותר.
המנגה רצה בין השנים 2004-2011 במגזינים Weekly Shonen Jump ולאחר מכן Ultra Jump וזכתה להיות המנגה הפופולארית ביותר בקרב מעריצי סדרת המנגה של ג'וג'ו.


המנגה מספרת את סיפורו של ג'וני ג'וסטאר והסיפור על איך הוא התחיל ללכת, לאחר שפגש את ג'יירו זפלי. ככה לפחות ג'וני מתאר את הסיפור, אך אתם ודאי מעדיפים שאפרט לכם קצת יותר, לא כך?

סיפורנו מתחיל בשנת 1890 כאשר אנשים מכל תבל מתאספים בסן-דייגו שבארצות הברית כדי לצפות בתחילת מירוץ הסוסים הגדול בעולם הידוע בשם "Steel Ball Run". מירוץ בו יותר מ2000 רוכבים יצטרכו להגיע מסן-דייגו ועד לניו-יורק, כאשר המרחק ביניהן הוא 6000 ק"מ. הרוכב הראשון אשר יגיע יזכה בכ50 מליון דולרים אשר מומנו בחסות סטיבן סטיל, נותן החסות ובעלי המירוץ. למירוץ נרשם ג'יירו זפלי, אדם המשתמש בכוח משונה למדי כדי להזיז את שני כדורי המתכת שבבעלותו. ג'וני ג'וסטאר, רוכב סוסים מקצועי לשעבר אשר נשר מהמקצוע עקב שיתוק בחלק התחתון של גופו, החליט לבוא לצפות בתחילת המירוץ כדי להיזכר בימים הטובים.  קצת לפני תחילת המירוץ, ג'וני צופה בג'יירו משתמש בכוח שלו, מה שבצורה מפתיע גורם לרגליו של ג'וני לזוז לשנייה. ג'וני, עוקב אחרי ג'יירו אל המירוץ כאשר הוא נחוש ללמוד על הכוח שגרם לרגליו לזוז. ביחד ג'וני וג'יירו יחוו הרפתקאות רבות בדרכם לניו יורק ויגלו דברים שישנו את חייהם לנצח.

hku0h72.jpg

העלילה בSBR היא אמנם לא העלילה הכי מפורטת ומלאת עומק בעולם, אך ללא ספק בין העלילות הטובות ביותר שנכתבו אי פעם, אך אני סבור שלכתוב לכם רק את זה לא יספיק כדי לשכנע אתכם. אז הנה קהל נכבד, הנימוק החביב שלי.

בתחילת המנגה, המניע שלכם יהיה הדמויות, הם המבחן הראשוני של העלילה, במידה ולא התאהבתם בדמויות כנראה שלא תתאהבו גם בשאר המנגה והציון שלה לא יעבור את ה8 שלכם. אך זעום מספר האנשים שלא נקשרו לדמויות במנגה, הדמויות הם מניע עלילתי חזק בג'וג'ו ואני סבור שכל מי שקרה חלקים 1-6 יודע על מה אני מדבר, אך גם סביר להניח שאם נהנתם מחלקים 1-6 אתם כן תקשרו למה שהדמויות בSBR יכולות להציע. הדמויות הן המניע הראשי שלכם לקרוא, אבל לא היחיד.

הדבר הבאמת מרגש פה, הוא המסע הארוך של ג'וני וג'יירו, בו הם עוברים בשלל מקומות עם נופים מגוונים, אנשים מגוונים ובכך החוויות שלהם מגוונות, דבר אשר מאוד עזר להשאיר את העלילה רעננה ולא מאוסה. עוד משהו טוב בעלילה של ג'וג'ו, שממש מצער אותי לקרוא לו דבר טוב ולא מובן מאליו, זה שהדמויות לא תמיד מנצחות, ג'וני וג'יירו לא תמיד יסיימו את הקרב בצד המנצח ולפעמים גם כשינצחו לא ישיגו את מבוקשם. דבר זה קורה בעלילה מההתחלה ועד הסוף. הרבה מנגקות אחרות השתמשו באלמנט הזה אך כשלו, כמו בפיירי טייל כשנאטסו נלחם בגילדארסט, אולי זאת הפעם הראשונה בה הוא מפסיד, אבל ההפסד היה צפוי מהתחלה. הקרבות בSBR לעולם לא צפויים ובחלק מהקרבות, במיוחד בקרבות מרובי הדמויות, אתה לא יודע מי יצא חי ומי לא. בלי קשר למי המנצח ומי המפסיד, הקרבות      בSBR הם בין הקרבות הכי מרשימים שיצא לך לקרוא במנגה ולמען האמת טובים גם מהקרבות ברוב האנימות. למען האמת הקרב האהוב עליי בכל הזמנים גם באנימה וגם במנגה הוא הקרב האחרון של המנגה, אשר נמשך מספר רב של פרקים ובו התוצאות לא היו צפויות לרגע ותמיד היה מתח ותאמינו לי, מעבר לעובדה שאף פעם לא תדעו מה יקרה, יקרו בקרב הזה דברים שיצליחו להפתיע גם את המוחות הסקפטים ביותר. אמנם העלילה נשמעת סתם כמו מירוץ מגניב, אך תוך מספר פרקים תגלו שמתרחשת בו תפנית גדולה בהרבה, אשר תחשף במהלך העלילה ותגרום לכם להסתקרן מרגע לרגע.

עוד מניע מעניין ביותר במנגה הם הקרבות, מעבר לעובדה שאינם צפויים, לפעמים ישנם דברים בקרב שיעניינו אתכם יותר מהתוצאה. מערכת הלחימה בסדרה מגוונת, כאשר הדמויות משתמשות גם בסוסים וגם בכוחות הספין וגם בעזרת סטאנדים - הייצוג של הנשמה שלך בתור 'רוח קרב'. לכל סטאנד יכולת ייחודית משלו ובעזרתו אפשר להרכיב מספר אסטרטגיות שיוצגו במהלך הקרבות. הקרבות יהיו יותר מסתם קרב של כוח פיזי ויצאו מהבסיס של 'החזק ביותר מנצח' בכך שדמויות ישתמשו בשלל טריקים ואסטרטגיות שיעניינו אתכם וירתקו אתכם אל המסך כאשר תקראו את המנגה.

n1wcv8v.jpg

אחד הדברים הכי טובים בכל המנגות שבסדרה של ג'וג'ו, ובעיקר בSBR הן הדמויות המגוונות והעגולות שאראקי מסוגל לכתוב. אני לא מסוגל להאמין שקיימת דמות ראשית בג'וג'ו שלא תשאיר עליכם רושם, אתם תמיד תזכרו דמות בגלל משהו מסויים, לא עוד דמויות שטוחות! לא עוד דמויות משעממות וחסרות אופי! וכמובן.. לא עוד קלישאות! אך אם חיפשתם דמויות מהסוג הזה, אולי לא תהנו מג'וג'ו ברמה המקסימאלית. בסיפור של SBR מגוון דמויות ראשיות,  בהן קיים דגש על שלוש דמויות שבולטות מהשאר, מהסיבה שהן הדמוית בהן הסיפור הכולל מתעסק.

נתחיל בדמות שממנה נובע הסיפור - ג'וני (ג'ונתן) ג'וסטאר, שבעבר כונה על ידי חבריו ומשפחתו "ג'וג'ו". ג'וני הוא בן למשפחה של רוכבי סוסים מקצועיים, כאשר הוא בעצמו בעל יכולות מרשימות ביותר. ג'וני היה בעבר אדם יהיר ורברבן שחשב שמגיע לו הכל, על כך הוא שילם כמובן כאשר עקף את האדם הלא נכון בתור ובכך קיבל כדור במותן, דבר אשר גרם לשיתוק פלג גופו התחתון. הקריירה של ג'וני נפלה לפח, ביחד איתה התהילה ושאר הדברים שג'וני אהב בחייו. אך כאשר בתחילת המירוץ ג'וני פגש את ג'יירו והתעקש שילמד אותו להשתמש בכוחו המיוחד, חייו סוף סוף קיבלו משמעות והוא התחיל "ללכת". במהלך הסיפור ג'וני עבר פיתוח מדהים, כל-כך מדהים שעד היום עוד לא ראיתי דמות שמשתנה כל כך הרבה מתחילת הסיפור ועד סופו (למעט גריפית' מברזרק אולי). השינוי של ג'וני מתבטא באופיו וגם בכוחו הפיזי, אשר יקבל מעין 'שידרוג' גדול מאוד במהלך הסיפור.

ביחד אל ג'וני מתלווה - ג'יירו זפלי, אדם מיסתורי אשר יכול להזיז את כדורי המתכת שברשותו בעזרת כוח מוזר הנקרא "ספין". במהלך הסיפור הקוראים ילמדו הרבה על ג'יירו, סיפור חייו, מניעו וכוחו. ג'יירו הוא בין הדמויות שהכי יעניינו את הקוראים וזאת ניתן להעיד בזכות סקרי המעריצים, בהם הוא תמיד הגיע מקום ראשון (גם כאשר השוו אותו לדמויות מחלקים אחרים של ג'וג'ו). ג'יירו בעצמו עובר פיתוח לא קטן בסיפור, כאשר הוא לומד על העולם שמסביבו ומתנהג בהתאם. אך תפקידו האמיתי של ג'יירו בסיפור, הוא לפתח את הדמות של ג'וני ולהפוך אותו למי שהוא בסוף הסיפור (כמובן שזה לא עוצר אותו מלהיות חשוב באותה המידה כמו ג'וני) לג'יירו יש אופי ציני ומצחיק למדי ובאמת שאי אפשר לא להתאהב בו, מהדקה הראשונה אתם תבחינו בקסמו של ג'יירו, אשר ישבה את ליבכם ברגע.

במהלך הסיפור, ג'וני וג'יירו פוגשים ביריבם הגדול ביותר - דייגו "דיו" בראנדו, נער אנגלי בעל כישורי רכיבה יוצאים מן הכלל, אולי אפילו מהטובים בעולם, אפשר להגיד שלא סתם קוראים לו גאון. דיו בא מאנגליה, שם הוא כבר הספיק לזכות במספר השגים ולהפוך למעין אריסטוקרט, אך בגלל ילדותו הקשה של דייגו, אשר עליה הוא דורש פיצוי, הוא יעשה הכל בכדי להשיג כמה שיותר כסף, כוח ותהילה. דייגו יודע להיות מנומס כשהוא רוצה, אך בגלל ילדותו הקשה טבעו האמיתי מפחיד ומרושע, חזירי, גס ואף מאיים. דייגו ישמש כיריב למופת לזוג הגיבורים שלנו ויגרום אפילו לקוראים לפחד ממנו. גם דייגו מתפתח ככל שהעלילה מתפתחת.

d62vbh7.jpg

למי שקרא כבר חלק מג'וג'ו, אמור להיות קצת מושג כמה אראקי הוא צייר מהולל, הסגנון שלו הוא אחד מהדברים שהופכים את ג'וג'ו להיות מנגה מדהימה. אמנם סגנון ציור זה לא הכל, אך הסגנון של אראקי הופך את המנגה להרבה יותר חיה, הרבה יותר מרהיבה ואולי יגרום לכם לשקוע כמה שניות (ואפילו דקות לפעמים) בעמוד ולהתפעל מרמת הדיוק שיש לנוף ולגוף של הדמויות. סגנון הציור ריאלסטי במיוחד, אך עדיין גורם לכם להרגיש שאתם קוראים מנגה ולא קומיקס או מתסכלים על ציור זהה למציאות. ישנם מידי פעם גם עמודים צבועים שנצבעו על ידי אראקי והם באמת מה שנקרא יצירת מופת, הצביעה לא רק יפה, היא גם יצירתית, אראקי מידי פעם מחליף את צבעי הבגדים, השיער והשפתיים של הדמויות, משהו שנותן הרגשה בהחלט מרהיבה שיגרמו לכל קורא וקורא להתלהב. אך ישנם מספר לא קטן של אנשים שיחלקו על מה שאני אומר פה ויאמרו שהסגנון של אראקי מכוער, שהדמויות לא חמודות, שהן נראות כמו חזיר ועוד המון הסברים למה הוא גרוע. אני לא יכול ממש להגיד שום דבר להגנתי פה, טעם זה דבר סובייקטיבי וכמו שלא כל אחד נהנה מהעלילה של ג'וג'ו, לא כל אחד חייב לאהוב את הציור, הסגנון הזה באמת מיוחד ולא מתאים לכל אחד, אך לדעתי הוא בין הסגנונות הטובים ביותר, הטוב ביותר למען האמת, אבל כמובן שאין באמת דבר כזה 'הכי טוב' כי כל אחד יכול להגיד משהו אחר.

אני חושב שמעבר לסגנון היפה של אראקי, עיצוב הדמויות טוב מאוד, לא משנה באיזה סגנון הדמויות האלו יצוירו, העיצוב שלהן לא יהרס והן תמיד יזהרו בשבילי. אם יש דמות שאהבתי את העיצוב שלה במיוחד, זה דייגו, לא משנה אם בסגנון של אראקי או לא הוא תמיד יראה לי מצוין. הוא נראה Badass בצורה מפליאה ואני בספק שמישהו לא יסכים איתי פה (שוב, רק דעה). יש גם דמויות שנראות מוזר ושלא אהבתי, בכל זאת , אי אפשר לאהוב הכל וגם לי יש מגבלות, לדוגמה: מאוד לא אהבתי את העיצוב של מג'נטה מג'נטה, הוא סתם פוזל מכוער ומעצבן. אחת הסיבות שהציור בSBR השתפר פלאים לעומת שאר החלקים של ג'וג'ו, היא שמנגה עברה להוצאה חודשית, מה שנתן לאראקי פי 4 זמן לעבוד על פרק. יותר זמן = יותר השקעה, אראקי לא מתעצל לצייר אפילו לא את הפרט הכי קטן, ג'וג'ו זאת באמת בין המנגות שהמנגקה שלהם מצייר רק בגלל שהוא נהנה, כי כסף כבר לא חסר לו.

tcfbekm.jpg

עוד אלמנט מצוין בג'וג'ו הוא השימוש הענקי ברפרנסים, בעת הכתיבה באתי לכתוב את המשפט "בטח אין אחד שלא שם לב", אבל זה די ברור בהתבסס בעובדה שזה הכי הדברים הכי 'חשובים' בג'וג'ו, לא חשובים כמו העלילה, הדמויות והציור, אך עדיין חשובים למדי. יכול להיות שזאת סתם הנאה פרטית שלי ושל רוב קוראי ג'וג'ו, אבל אני חשוב שזה מהנה ביותר לראות שמות של להקות שאתה שומע ואוהב על דמויות וסטאנדים בג'וג'ו. בנוסף משהו שמאוד שעשע אותי הוא שלהקות שלא הכרתי, חיפשתי לאחר מכן באינטרנט והרחבתי ככה את הפלייליסט שלי והידע שלי במוזיקה, ככה שגם מה שלא הכרתי סיפק לי הנאה. מעבר לשמות של מוזיקאים, בג'וג'ו יש רפרנס לכל דבר שזז, כמובן אני צריך רק להתעסק ברפרנסים שבSBR, כאשר המוכר מכולם הוא תאורית מלבן הזהב של לאונרדו דווינצ'י אשר ליוותה את הדמויות במהלך כל המנגה. קימים עוד עשרות רפרנסים במנגה, לסיפורים, תאוריות, אנשים, סרטים ואלוהים יודע מה עוד. הם יכולים להעביר מסרים מידי פעם, לפעמים שהם פשוט מניעים טובים וריאלסטים לעלילה ולפעמים הם סתם שם כדי שמי שמבין אותם יתלהב שהוא קרא במנגה רפרנס למשהו שהוא מכיר. מה שמאכזב זה שלפעמים הרפרנסים הם סתם שמות ואין להם חשיבות ולפעמים השם של סטאנד יכול להיות סתם ליופי ולא קשור ליכולת שלו, למרות שלפעמים אראקי קישר את זה, משהו שהגביר את ההנאה שלי בהרבה.

בגדול אמרתי כמעט כל מה שיש לי להגיד על SBR, אז קצת לפני הסוף אני רוצה לצאת שנייה מהפן הביקורתי כדי לספר על משהו נחמד שעשיתי בזמן הקריאה. כעקרון כמו שאתם יודעים למנגה אין פסקול, אך עדיין נחמד לשמוע משהו ברקע, אני ממליץ לכולכם להרכיב פלייליסט עם כל השירים שמוזכרים במנגה עצמה, זה יכול לשפר את החוויה. עוד משהו שאתם יכולים זה להיכנס לאתר 8Tracks ולכתוב בחיפוש JJBA או את שם הפארט שאתם קוראים, במקרה הזה Steel Ball Run אתם תמצאו מספר פלייליסטים עם מוזיקה שלרוב תתאים למנגה ותעורר אווירה מצויינת. בנוסף, ישנם המון אתרים בהם תוכלו לקרוא את SBR, אך אני ממליץ במיוחד לקרוא את המנגה באתר בשם Batoto בו יש לפעמים סריקות צבועות והוא גם מחזיק בסריקות באיכות הכי טובה שתמצאו. בכל מקרה עכשיו שסיימתי עם הערות השוליים, הגיע הזמן לסיכום הכולל.

65ro897.jpg

לסיכום, JoJo's Bizarre Adventure: Steel Ball Run היא בין המנגות המעניינות ביותר שקראתי, הסיפור והדמויות שלה שאבו אותי פנימה ולא יכולתי להפסיק לקרוא, כמעט שאין צ'אפטר שהוא לא מעניין ולא קיים קרב שלא ירתיע אתכם למקומכם. כל התחלה וסוף פה הם אפים וגם מה שביניהם. אמנם יש נקודות חלשות מידי פעם, ולא כל דמות תחקק בראשכם לנצח. אבל תאמינו לי, את SBR לעולם לא תשכחו, את ההתחלה מחממת הלב, את הסוף האפי והלא צפוי, את הרפרנסים לאנשים, שירים וסיפורים, את הרפרנסים לחלקים ישנים. כל תפנית ותפנית בעלילה יגרמו לכם להסתקרן ולקרוא עוד ועד, המנגה לא ארוכה מידי ולא קצרה מידי, היא בול במקום. האיזון בכוחות של הדמויות והאיזון של העליות והירידות היו מעולים ודאגו להחזיק את האווירה במקסימום. אין דבר יותר מהנה מלשים מוזיקה ולשבת לקרוא כמה צ'אפטרים של SBR, תאמינו לי. אז את מה שרציתי להגיד רציתי, אני מקווה שכולכם תקראו את SBR ותהנו כמוני. חשוב לציין שגם מי שלא קרא חלקים קודמים של ג'וג'ו יכול (למרות שלא מומלץ) להתחיל ישר מSBR מכיוון שאין לה קשר לחלקים הקודמים.

אני חושב שלאחר קריאה של כל הפרקים של SBR אני יכול בוודאות לתת לה את התואר God-Tier ולהמליץ עליה לכל אחד.

-
הסיקור לא נכתב על ידי, אלא ידי
@Ashifu-Sama התותח אי שם בשנות הטרפפו והוא הסכים לי לפרסם אותו מחדש כאן.
מקווה מאוד שנהנתם לקרוא את הסיקור, הכתיבה שלו הייתה מאוד מעניינת וטובה לדעתי וראיתי המון נקודות שאני מסכים איתן.

 

בכל מקרה, שתפו הרגשות וחוות דעת על פארט 7.

Freeze פרסם נושא חדש [דיון] כוריאוגרפיות אהובות מבאטל שונן

פורסם 10/03/2019

EllipticalFineAuk.webp

אין יותר מדי מה להסביר, אבל בכל זאת. בקצרה כוריאוגרפיה זה התכנון והיצירה של התנועות המדהימות שאנחנו רואים בזמן הקרבות בשונן באטל כמו בתמונה למעלה.

כמה מהכוריאוגרפיות אהובות שלי הם מנארוטו והקרב של קאקשי נגד אוביטו, עם כמה שקשה לי לאהב את האנימה במבט לאחור, לנארוטו בהחלט יש סצנות קרב מדהימות למדי.
גם הקרבות של מוגן וג'ין בסאמוראי צ'מפלו. לא ממש אנימה הכי שונן, אבל עדיין הרגשתי צורך לשתף את זה. אפשר ממש לראות את הרגש באנימציה. [קישור]
וכמובן אנטר × אנטר. יש באנטר יותר מדי קרבות, כולם מדהימים. התנועות שמה ממש חלקות וממש מגניבות. [קישור]

שתפו!

Freeze פרסם נושא חדש ["שדרוג"] האם אתם מכחישי שדרוג?!

פורסם 07/03/2019

t3gyjk7.png
בתמונה: תג מכחישי השדרוג


שלום וברוכים הבאים מכחישי שדרוג יקרים!
"וואאאאו ממש מת כאן לאחרונה."

אזזז, חברים לאחרונה ראינו מלא משתמשים שכותבים קונספירציות מוזרות על השדרוג ועל איך שהכל תרמית אחת גדולה, וגם כאלה שכותבים פוסטים כמו "האתר מת בגלל השדרוג", "השדרוג לא יגיע לעולם..." וכו'. אם אתם עושים את אחד מאלה, אז אתם כנראה מכחישי שדרוג!  אבל אל חשש מכחישי שדרוג יקרים, אנחנו לא נשמיד אתכם מהאתר בגלל זה. לעכשיו לפחות.

ובנוסף על כך שלא נשמיד אתכם, אנחנו גם ניתן לכם להיבדל מכלל הקהילה בכך שנעניק לכם תג שנעשה במיוחד בשבילכם! אני מציג בפינכם את t3gyjk7.png תג מכחישי השדרוג. התג ככל הנראה לא יעשה כלום (או שכן; מואהאהאה), אבל הוא נראה די מגניב אתם לא חושבים? איזה מכחיש שדרוג לא היה עונד אותו?!


Freeze פרסם נושא חדש [דיון] דעותיי על הנבלים הראשיים בג'וג'ו

פורסם 01/03/2019

9ebumhn.jpg
 מנגה: ההרפתקה המוזרה של ג'וג'ו נושא הדיון: דעותיי על הנבלים הראשיים בג'וג'ו
הנושא מסודר לפי הפארטים והוא מכיל ספויילרים מלאים לכל פארט. הקריאה באחריותכם!


בהמשך לסדרת דיוני ופרסומי הג'וג'ו שלי כאן בפורום, היום ארצה לשתף ולדבר איתכם על הנבלים בג'וג'ו. כמו בכל הנושאים שלי, אני אוהב לדבר הרבה מבלי להגיע לעיקר, אז בואו נתחיל עם קצת מלל חסר תועלת שימלא את הפסקה.
ובכן, אם קראתם או צפיתם קצת בסיפורי גיבור ורשע אתם וודאי יודעים איך הקטע עובד. בדיוק כמו שצריך דמות ראשית או קאסט ראשי טוב על מנת שתהיה חווית קריאה או צפייה נעימה, אז כמו כן גם צריך נבל טוב. ואיזה פלא פלאים! 
בג'וג'ו כמעט ולא חסרים כאלה בכלל. בערך...

יש משהו שאני כמעט תמיד נוהג להזכיר כשזה בנוגע לג'וג'ו. והדבר הזה הוא השינוי וההתפתחות שמתרחשים במהלך כל הפארטים. בדומה לשינוי שיש בפרוטגוניסטים בג'וג'ו, כך גם יש שינוי באנטגוניסיטים. מנבלים ענקיים וחסונים שנראים מאוד עוצמתיים ובלתי מובסים (לדוגמא: קארס), לנבלים שפחות ממוקד בהם ההיבטים שציינתי לפני כן, ויותר רמת ה'תחכום', המורכבות ואישיות שלהם (לדוגמא: יושיקאגה קירא). אני חושב שזה שיפור גדול בכתיבת הדמויות של אראקי, כי מי רוצה דמות עוצמתית וכל יכולה בתור נבל? הסיפור הזה כבר חרוש! ולמזלינו השיפור הזה נעשה טוב יותר ויותר ככל שהפארטים מתקדמים.

בואו נתחיל

דיו ברנדו: 
דיו ברנדו הוא הנבל די טיפיקלי. הוא שרירי, עצום חזק ועוצמתי. זה נובע מהטבע שהיה לג'וג'ו בתחילת הדרך, ומההשראה ששאבה מסדרות MANLY אחרות בתקופה כמו הקוטו נו קן שהייתה להיטה בתקופה אז. אבל מה שמיוחד פה זה שיש לנו גברים חסונים שנלחמים עם פוזות מוזרות שלא נראות הגיוניות לביצוע בכלל. מה שאני אוהב אצל דיו זה את כמה שהוא פיסכופת. למשל, כשהוא הורג את אביו המאמץ, ג'ורג' ג'וסטאר הוא אפילו לא מרגיש שום דבר. אין לו שום בושה או חרטה. אין אפילו קמצוץ של הרגשות האלה אצלו. ממה שהבנתי גם מכמה סרטונים נהדרים ביוטיוב זה שיש לו המון סימבוליזם לסרטי ערפדים, למשל הצליל WRY שהוא עושה. (קישור)  עם זאת, המוטיבים שלו קצת מהא. כל מה שהוא רוצה תכלס זה כוח והוא רע לשם רוע.

קארס: 
כפי שאמרתי בהתחלה, קארס הוא דמות די אולטימטיבית, כל עוד השמש לא פוגעת בו. בנוסף על כך הוא גם מאוד אינטלגנטי. הוא היוצר של מסכת האבן שדיו לבש על מנת להפוך לערפד. הסיבה לכך שהוא יצר את מסכת האבן היא כדי שהוא ואנשיו ('אנשי האבן') יוכלו ללכת תחת השמש מבלי להישרף. אך מסכת האבן לא הייתה מספיק בשביל לגרום לו ללכת תחת השמש. בשביל להשלים את משימתו הוא היה צריך את האבן האדומה של אסיה\אג'ה (Aja אין לי מושג). כשאנשי האבן האחרים ראו את התעווה של קארס לכוח הם מיד רצו לעצור אותו. קארס כמובן ניצח את כולם בזכות כוחתיו המדהימים~. אני חושב שקארס הוא נבל לא רע בכלל, יש לו רקע מעניין ומטרה לא רעה בכלל. רפרנס מצחיק פה, זה ששלושת אנשי האבן הגדולים הם (Wammu (Wham), Esidisi (ac/dc), Kars (the cars שקרויים על להקות גדולות משנות ה-70 וה-80.

דיו (שוב): 
הוא חזר אלינו שוב הישר מפארט אחד, רק שהפעם יש לו D גדולה בשם. הדעות שלי עליו די רלוונטיות גם כאן, אין הרבה שינוי לדמות שלו לדעתי, הוא נהיה אולי יותר פסיכי. אני חושב שאיך שהוא הוצג בפארט 3 היה ממש מגניב. היה הרבה מסתורין סביבו ובנוסף גם הייתה ציפייה רבה לקרב האחרון, לפחות לי. מה שכן, הקרב הסופי נגד ג'וטארו היה קצת מוזר כי נראה שדיו שכח להשתמש בעיני הלייזר והיכולת שלו להקפיא דברים. אבל כמו שאני מכיר את דיו, השחצנות שלו גברה עליו והוא חשב שהוא מסוגל להביס את ג'וטארו רק עם הסטאנד שלו לבד. או שפשוט אראקי 4×
:goat:הרפרנס פה הוא לרוני ג'יימס דיו ולשיר שלו Egypt The chains are on.

קירא יושיקאגה: 
קירא יושיקאגה הוא הרוצח השכונתי הידידותי שלכם, ואוליי הנבל הכי מקורי אבר. אין לו מטרות גדולות כמו "להשתלט על העולם" או משהו בסגנון, כל מה שהוא רוצה לעשות זה לחיות חיים שקטים ושלבים ולעשות את התחביב שלו מדי פעם. התחביב שלו זה לרצוח אנשים, ובעיקר נשים עם ידיים יפות כי למה לא?! כמובן שג'וסקה הקינק שיימר מדרגה עליונה לא מוכן לקבל את זה, אז הוא מנסה להביס את קירא. הקרב הראשון של קירא היה נגד ג'טארו וקויצ'י אבל בעיקר קויצ'י. בסוף הקרב קירא מצליח להימלט ולשנות הזהות שלו עם הסטאנד Cinderella ומפה לשם אנחנו מקבלים את אחד הארקים הטובים ביותר בג'וג'ו. הארק של החיפוש אחר קירא הוא הארק אחד המעניינים והמותחים ביותר שהיו בג'וג'ו. כל הסטאנדים שנשלחו על ג'וסקה והשאר בארק היו מגוונים ונבדלים אחד מהשני. ואף קרב לא הרגיש לי מאוס כמו בפארט 3. בנוסף על כך, היו גם מלא הפתעות, למשל בדיוק כשחשבנו שג'וסקה והשאר עומדים למצוא את קירא ולהביס אותו, קירא מצליח להתגבר על המצב והוא ננקב על ידי החץ פעם שנייה ומקבל פצצה שלישית שמאפשרת לו להחזיר את הזמן אחרוה כל פעם שמישהו מגלה את זהותו. זה היה קונספט ממש מעניין ונראה שאראקי לא מוכן לשחרר מקונספט של שליטה על הזמן, אנחנו נראה את זה גם בהמשך... הרפרנס של קירא הוא שהוא נראה כמו דויד בואי והסטאנד שלו הוא קילר קווין (הלהקה). השיר היחיד של דויד בואי וקווין ביחד זה Under pressure שבעצם ממש מתאר את כל התחושות של קירא בארק האחרון של פארט 4.

דיאבולו:
על דיאבולו אנחנו בהחלט לא יודעים כלום והוא נשאר מיסתורי עד שלב מסויים במנגה כשהוא מוצג לראשונה עם הסטאנד שלו קינג קרימזון, שגם היכולת שלו די מסתורית. והמסתורין זה הדבר שהופך את דיאבולו לנבל ממש טוב. אפילו בסוף הפארט אנחנו לא יודעים עליו הכל ויש הרבה מקום לחשיבה עליו ולשאלות שלא נענו. למשל, מיהו אביו? איך אימו ילדה אותו בבית הסוהר? ומהי הזהות האמיתית של דיאבולו? דופיו או דיאבולו? זוהי אחת השאלות שאנחנו נאלצים להישאר איתה אפילו לאחר סיום הפארט, וכל מה שאנחנו יכולים לעשות זה לפתח ספקולציות והשערות על מנת לענות על השאלות האלה. לדיאבולו יש רקע מעניין ללא ספק. בנוסף על כך, האישיות שלו מעניינת לא פחות. הפחד של דיאבולו להחשף והרצון שלו להיות חבוי ומסתורי כל כך גדול שהוא מוכן אפילו להרוג את בתו כדי שלא ישתמשו בה נגדו. זה מאוד מיצאותי אגב. ניתן לראות שברגע שגילו שטריש מקושרת אליו, חלק מהמפיה החליטו לבגוד בו ולצאת למרדף אחריה.
עם זאת, אני חושב שהבאסה היחידה עם דיאבולו זה הקרב הסופי של הפארט. הקונספט של סטאנד רקוויאם הוצג לנו ממש לקראת הסוף והוא היה ממש מגניב, אך זה הרגיש טו מאצ'. הקצב היה מהיר מדי לדעתי, לא היה זמן להבין מי נגד מי ואיך הכל עובד. אבל חוץ מזה, הכל טוב. לא מצאתי רפרנס לדיאבולו, אשמח שתגידו אם אתם מצאתם. 

הנריקו פוצ'י: 
אם הייתי רוצה לתאר את פוצ'י בקצרה הייתי אומר שהוא מעין המשכיות של דיו.
כנער פוצ'י תמיד היה מסוקרן ברעיון של גורל, ובאמונה שכל דבר שקורה יש לו משמעות וסיבה קוסמית. כשהיה נער הוא נתקל בדיו בכנסייה המקומית בעיירה שלו. הפגישה הזו השפיעה רבות על פוצ'י והעצימה את האמונה בגורל. ובכך גם ירש את הרצון של דיו שהיה "להשיג את גן עדן". פוצ'י רואה בדיו כאב ואפילו ברמה מסויימת כאל. עם זאת, דיו לא רואה אותו באותה הצורה, אבל העובדה שפוצ'י היה כל כך קרוב אליו, זה מעיד על משהו. פוצ'י כל כך מעוור על ידי הרעיון של הגורל עד כדי כך שהוא לא מסוגל לראות שהמעשים שהוא עושה הם רעים ומצדיק אותם באמונה שמה שהוא עושה זה הדבר הנכון. (".
evil that doesn't know it's evil is the worst"). לסיכום, פוצ'י לא רואה את מעשיו כרעים מפני שהוא עושה אותם למען מטרה נעלה. הוא נבל וגם לא באותו הזמן.

פאני וולנטיין: 
פאני וולנטיין הוא הנשיא ה-23 של ארצות הברית וה"אנטגוניסט" של ג'וני (ג'ונתן) ג'וסטאר וג'ירו זפלי. לוונלטיין יש מטרה אחת, והיא לאסוף את כל חלקי ה'גופה' תוך כדי מרוץ הSBR על מנת להפוך למשתמש הסטאנד האולטימטיבי ובכך להבטיח את בטחונה של ארצות הברית לעד מפני כל איום. הפרוטגוניסטים שלנו ג'וני ג'וסטאר וג'ירו זפלי גם כן מעוניינים באיסוף החלקי ה'גופה' מסיבות אנוכיות למדי ובכך מתחילה היריבות בינהם על מי ישיג את ה'גופה'. וולנטיין רוצה להיפטר מג'וני וג'ירו, אבל בגלל שהם הדמויות הראשיות הוא לא מצליח כמובן. הסטאנד של וולנטיין הוא D4C והיכולת של הסטאנד הזה היא לעבור בין יקומים כאשר הוא שם את גופו או חפץ כלשהו בין שני משטחים ואומר "דוג'יאן". היכולת הזו ממש מגניבה והופכת אותו תכלס למשתמש הסטאנד הכי חזק בכל הסדרה, כי ברגע שקורה לו משהו הוא יכול להחליף גוף מיקום אחר. בנוסף על כך, היא נותנת לנו את הקרב הכי ארוך (עם מלא תוכן) ואדיר שהיה אי פעם בג'וג'ו. לסיכום, לוולנטיין אי אפשר ממש לקרוא נבל מפני שבסופו של דבר מטרותיו הרבה  יותר טובות מהמטרות הגיבורים שלנו, ג'וני וג'ירו שהיא בסופו של דבר לגרום לג'וני לעמוד שוב...


שאלות לדיון:

 • מה אתם חושבים על כל נבל ראשי בג'וג'ו?
 • מיהו הנבל הראשי המועדף עליכם ולמה? 

שיהיה דיון פורה~!

Freeze פרסם נושא חדש מוזיקת ג'אז ביפן ובאנימה

פורסם 22/02/2019

vzdvowi.gif
בגיף:  Spike Spiegel מ-Cowboy Bebop

וואו, נושא שהוא לא על ג'וג'ו? זה חדש...
לפני שתקראו את הנושא, הערה חשובה היא שהנושא נכתב בצורה שהוא כאילו תוכנית רדיו, אז לקרוא בקול רדיופוני (;


שלום וברוכים הבאים מאזינים יקרים ל.. מקורה של מוזיקת הג'אז, ובפרט ביפן.
...הערב נדבר על מוזיקת ג'אז וכיצד היא נמצאת באנימה ואיך הגיעה ליפן!


בכל מקרה, נגש מייד לעניינו להערב! אז מוזיקת ג'אז, מהי בדיוק? על פי ההגדרה הנחמדה של וויקיפדיה* מוזיקת ג'אז היא מוזיקה שממזגת יסודות קצביים מערב אפריקאניים הבנויים על ריבוי קצבים, שזה בעצם ניגון של כמה צלילים או כלים מוזיקליים בו זמנית, ותוך כדי כל השילוב והערבוב של הנגינה והצלילים הללו נוצרת הרמוניה מדהימה שאנו קוראים לה ג'אז! בנוסף לשילוב וערבוב שיש לנו בג'אז, אחד האלמנטים המובהקים והיפים בעיני זה האלתור. האלתור בג'אז הוא חלק אינטגרלי בלתי נפרד, זאת מכיוון שבמוזיקה המערב אפריקאנית שממנה נבע הג'אז, האלתור היה הכרחי. 

עכשיו כשאנחנו יודעים בערך מה זה ג'אז, מאיפה הג'אז הגיע? ואיזה ניסוי בדיוק השתבש שגרם לתוצאה הזו? ובכן כמו כל הדברים בעולם שלנו אראקי יסד את הג'אז ואת המוזיקה בכללי- *השידור נקתע*.
נראה שחזרנו... בכל מקרה! שורשי הג'אז ואבותיו המייסדים הם הרגטיים, המארש וכמובן הבלוז. כל אלה הם סגנונות מוזיקליים, והם היו השירים שנוגנו בזמן העבודה של האנשים השחורים שבאמריקה בראשית המאה ה-20. תקליט הג'אז הראשון שהוקלט היה בשנת 1917, והוא נוגן על ידי תזמורת ה"אוריג'ינל דיקסילנד ג'אז בנד", כל חבריה היו נגנים לבנים מניו אורלנס. ידוע גם כי ג'אז היה מנוגן גם בתזמורת כלי נשיפה שכונתיות בניו אורלנס. אך באותה התקופה הג'אז לא תפס תואצה ולא היה נפוץ במיוחד. האלמנט המוזיקלי אשר הביא את הג'אז לפופולריות המרבית שלו הוא הסווינג שהתחיל מאוחר יותר בשנות ה-30 למאה ה-20.

אוקיי, אנחנו יודעים מה זה ג'אז, איפה הוא התחיל ואיך הוא התפרסם, אז הוא לעזאזל הוא הגיע ליפן? ובכן, עם הפופולריות שג'אז צבר לאחר שנות ה-30 משלחות ג'אז אמריקאיות החלו במסעם מעבר לימים לארץ השמש הזורחת, יפן. אך הרבה לפני, אני מדבר על תקופת מלחמת העולם השנייה, ג'אז היה נקרא על ידי הרשות היפנית "מוזיקת האויב" והם ניסו לאסור עליו, אך כמובן שהג'אז מצא את דרכו אל לבבותיהם של האנשים היפנים, ולכן הנסיונות לאסור אותו לא צלחו. לאחר הכיבוש יפן האמריקאי, מוזיקת ג'אז התפרסמה אפילו יותר משום שחיילים האמריקאנים רצו לשמוע את המוזיקה שהיו שומעים במולדתם באמריקה.
 

ג'אז יפני ומציאתו בעולם האנימה המופלא והמופרע...
יחד עם כמה המלצות לאנימות עם אלמנטים של ג'אז בתוכן


יש מלא האומרים שנגנים יפניים לא יכולים לקרוא לעצמם נגני ג'אז אמיתיים, וזאת משום שהם נמצאים כל כך רחוק ממקורות הג'אז המערב אפריקאניים. אך, אנחנו ב-2019 חברים, זה כבר לא משנה! ומעבר לכך, ליפן יש קטע שהולך ורק תופס תאוצה מאז המצאת האינטרנט וקישור העולם כולו. יפן מושפעת מתרבויות אחרות. מאחורי כל המוזיקה המזרח מערבית והפופ, אתם גם תופתעו לגלות מוזיקת ג'אז. אך לא סתם ג'אז, ג'אז יפני.

אחד הדברים שעזר מאוד ל'ז'אנר' הזה להתפרסם זה המדיה, ובפרט אנימות כגון; Cowboy Bebop, Sakamichi no Aporon, Samurai Champloo ועוד רבים...
אך, בחרתי את האנימות האלו קודם כל מפני שהן אנימות שראיתי וגם במקרה שלושתן באנימות האהובות עליי, אבל גם בגלל שהן אנימות מאוד מפורסמות עם סאונדטראק ואלמנטים של ג'אז.


box4t53.gif

Cowboy bebop:
האנימה נכתבה על העתיד הרחוק של בני האדם. כדור הארץ הוחרב וכל מי שנשאר שם הם שורדים של האסון שקרה בנסיון לפתוח שער בין גלקטי שיכול לשגר אותך למרחקים אדירים בין שניות שגרם לחרב של כדור הארץ כשכשל והתפוצץ. האנימה בכלל לא עוסקת בזה האמת, זה מסופר באחד הפרקים פשוט. לביבופ אין בדיוק עלילה, כל מה שקורה שם, פשוט קורה (זה היה רפרנס). האנימה היא יותר על הדמויות והקרבות מאשר סיפור עם עלילה כבדה. וכמובן, לביבופ יש את אחד הסאונדטראקים הטובים ביותר שנעשו בתולדות האנימה לדעתי (זה די אובייקטיבי). הסאונדטראק של ביבופ הוא סאונדטראק ג'אז עם שירים מפורסמים כמו: Tank, The real folk blues, The Egg And You וכנראה גם כל הטראק. האנימה עצמה לא על ג'אז, אבל אחד הדברים היותר מהנים באנימה זה הקרבות המטורפים שקורים לצד המנגינות המדהימות האלה. בקיצור, אם אתם אוהבים אנימות עם דמויות מעולות, הומור בשפע, מוזיקה טובה ופרקים מלאי תוכן וכיף, אז ביבופ בדיוק בשבילכם.
ציון: 10\10.


5ejh0tb.gif

Sakamichi no Aporon:
האנימה הזו בשונה מביבופ, כן יש לה עלילה. בנוסף על השוני ביניהן, ביבופ חושפת את הצופה יותר למקורות הג'אז עם השורשים המערב אפריקאניים עם ג'אז יותר קצבי, והג'אז שמוצג באפולון הוא ג'אז יותר רגוע. האנימה מספרת את סיפורם של שלושה תלמידי תיכון וכיצד הם מבלים את זמנם אחר הלימודים בניגון ג'אז. שלושתם הם; קאורו נישימי, סנטורו קוואבוצ'י וריטסוקו מוקאה. ובכן ריטסוקו לא מנגנת, אבל היא כן שרה על שניצלים ויש לה תפקיד חשוב מאוד בעלילה. קאורו (נקרא 'בון' על ידי סנטורו) בא ממשפחה אמידה עם מלא כסף, ומשם בא השם 'בון' שאומר טחון בכסף. בון עבר לא מזמן לבית הספר בו ריטסוקו וסנטורו לומדים ושם הם הכירו היכרות מוזרה. בון מנגן בפסנתר מילדותו מוזיקה קלאסית, מוזיקה שהיא די רחוקה מהג'אז כי בה צריך להיות מדויק ללא שום אלתורים. עם השתלשלות המקרים בון מתחיל להתעניין בג'אז בזכות סנטורו וכך הם בעצם מכירים ומתחילים את הקשר שלהם. האנימה הניבה מספר גרסאות כיסוי לכמה להיטי ג'אז אהובים כגון: Someday my prince will come, My Favorite Things, והאהוב עליי אישית: Moanin.
אני ממליץ את האנימה הזו לכל מי שאוהב דרמה מציאותית עם דמויות עם פיתוח טוב ועלילה טובה שמצליחה לחבר הכל יחד. ואם אתם חובבים ג'אז, אז נקודות אקסטרה לכם כי אתם ממש תהנו. ואם אתם לא אוהבים ג'אז, אוליי האנימה הזו תפתח אתכם לג'אז. שווה לנסות!
ציון: 10\10

wxi1ou1.gif

S-S-Samurai Champloo:
סאמוראי צ'מפולו... זו האנימה הראשונה שראיתי בידיעה שהיא תהיה אנימה עם אלמנטים של ג'אז. כשראיתי את אפולון הייתי מופתע לגמרי, זה גם מסביר את ההתרגשות שלי לאפולון והציון שנתתי לה. בכל אופן! מספיק לדבר על אפולון... סאמוראי בדיוק כמו ביבופ ללא עלילה. הסיפור מתרחש בתקופת האדו (אמצע המאה ה-17) של יפן, התקופה בה הסאמוראיים שלטו ביפן והיו יריבים בלתי מובסים. הקאסט שלנו בנוי משלושה דמויות: מוגן, ג'ין ופו קאסומי. האנימה מתחילה עם מוגן וג'ין בדרכם להוצא להורג בגין התפרצותם בקרב חרבות באמצע הרחוב שפצע את השומרים של השליט של האזור בו הם היו. לבסוף השומרים תופסים אותם... השניים מצליחים להימלט מהוצאה להורג וישר רוצים להמשיך את הקרב שהתחילו. אך בדיוק לפני שזה קורה פו מטילה מטבע ומפה לשם שלושתם במסע אחר סאמורי בעל ריח של חמניות. כן אני יודע, אין חמניות ביפן! אבל את זה כבר תגלו לבד (;. בכל אופן, כמו בביבופ, הקרבות הם לשמע מוזיקת היפ הופ ראפ ולפעמים ג'אז. לפעמים זה היה מרגיש כאילו אני צופה בקארטון אמריקאי שמספר על יפן ולא ההפך. המוזיקה משנה כל כך את האווירה של האנימה ויכולה להרחיב את הפליליסטים שלכם עם שירים מדהימים כמו: Battlecry, Aruarian dance, Shiki no Uta, Mystline. האחראי על המוזיקה באנימה הוא לא אחר מהאגדה, ג'ון סבה או בשם הבמה שלו Nujabes שזה שמו בהיפוך (Seba Jun). לצערי הרב מאוד, ג'ון סבה נפטר בשנת 2010 כתוצאה מתאונה קטלנית, אך המוזיקה שלו עדיין חיה וממשיכה להשפיע על אנשים רבים. בכל אופן, סאמוראי צ'מפולו היא אנימה למי שאוהב סיפור עם מלא אקשן, קרבות וכירוגרפיה מדהימה. בנוסף על כך האנימציה מהמת. עם זאת, היו כמה פרקים שהרגישו לי טיפה OFF. אבל זה לא אמור למנוע ממכם לאהוב אותה ואת המוזיקה הסופר ממכרת שלה.

ציון: 10\9.5

כל האנימות שדיברתי עליהן הן יצירותיו של Shinchiro Watanbe כפרעליו, חולה הג'אז והבחור המגניב ביותר בתעשיית האנימה.

כמה המלצות שלי לג'אז יפני שלא קשור לאנימה:

במידה ושרדתם עד לכאן, כל הכבוד! אני מעריך את זה מאוד. באמת.
היה לי מאוד כיף לכתוב את כל זה. שלכם, פריז.


שאלות לדיון:

 • מה אתם חושבים על ג'אז יפני?
 • ראיתם אנימות עם פסקול עם ג'אז?
 • יש לכם המלצות משלכם?

Freeze פרסם נושא חדש [מעבדה] יצירת סטיקרים לאנימה-ספין!

פורסם 21/02/2019

mg217ph.png



שלום משתמשי אנימה-ספין היקרים

אני לא יודע אם שמתם לב, אבל ממש לאחרונה נוספה טכנולוגיה "שדרוגית" סופר-דופר חדישה והיא הצ'אט הגלובאלי. אתם מוזמנים לקרוא על הטכנולוגיה החדשה הזו בנושא הזה* ולהציע רעיונות לשיפור שם.
עם זאת, גם היא כמו ספין שבורה עם מלא תקלות, אך משתפרת ומתפתחת מרגע לרגע (#דוד).

אחד הרעיונות שהיו לנו, הצוות לשיפור הטכנולוגיה הזו היא לעשות "חבילות" סטיקרים יחודיות לספין שתוכלו להשתמש בהן ולשלוח אותן בצ'אט הגלובאלי. אבל מה זה סטיקר בעצם? סטיקר זו תמונה קטנה שאתה יכול לאסוף ולשלוח לחברים שלך. התמונות הקטנות האלו בדרך כלל הומוריסטיות ועוזרות לך להגיב לסיטואציה בצורה יותר טובה וספציפית מאימוג'י למשל. אז כאלה, רק בחבילות של בדיחות או ריאקציות דומות.

בכל אופן, כאשר הטכנולוגיה השדרוגית והחדישה תהיה מספיק טובה, אני מניח שהיא גם תיושם בהודעות הפרטיות, אך זה עוד רחוק מאיתנו. אזזזזזז, אנחנו בעצמנו חשבנו על כמה "חבילות" סטיקרים מצחיקות וטובות בשבילכם. אך זה לא מספיק לדעתנו, אנחנו רוצים גם את המוערבות שלכם בפרוייקט הזה. וזו בעצם מטרת הנושא, אנחנו רוצים שאתם תכינו סטיקרים מגניבים ומיוחדים עבור הפרוייקט הזה.

אז קדימה שתפו את הסטיקרים שלכם כאן!

כללים לשיתוף ופרסום סטיקרים:

 • על הסטיקרים לעמוד בחוקי האתר. סטיקרים מיניים, פוגענים, מחפיצים, גזעניים אסורים בהחלט וימחקו. 
 • על הסטיקרים להיות בגודל שקטן מ-500×500 פיקסלים. מומלץ גם לעשותם ביחס של 1:1.
 • אין לשלוח 'חבילה' של סטיקרים שמכילה פחות מ-10 סטיקרים. תהיו יצירתיים, צרו המון!
 • מומלץ מאוד שהסטיקרים יהיו בנושא אנימה או ספין. זה כנראה יעלה את הסיכויים שנבחר ב'חבילה' שלכם!
 • קבצו את הסטיקרים בקובץ ZIP עם קישור הורדה.
 • הסטיקרים חייבים להיות בפורמט PNG, WEBP או JPG. אי אפשר לשלוח GIF או כל פורמט graphic interchange.

Freeze פרסם נושא חדש חברים מהאינטרנט

פורסם 09/02/2019

plr9g7o.gif

בתור ילד בכיתה ד' - ה' הייתי נוהג להסתובב ברחבי האינטרנט ובעיקר בשרתי מיינקראפט (: כחלק מהפעילות היומיומית שלי. לאט לאט גם התחלתי להכיר אנשים מהאינטרנט וממשחקי מחשב שונים ולדבר ולשחק איתם באופן כמעט קבוע. אפילו היו לי כמה חברים מהאינטרנט שהייתי מדבר איתם כל יום ומדבר איתם על משברים של ילד ביסודי וכו'. אבל זה מעולם לא התקדם מעבר לזה, מעולם לא הגיע הרגע הזה שאמרנו: "היי, בוא ניפגש!", אז לא ממש הייתי מחשיב את זה כקשר 'אמיתי' אפשר לומר. אבל זה השתנה. עד לפני שנה או קצת פחות, מעולם לא חשבתי על האפשרות של לפגוש את האנשים שהכרתי באינטרנט בחיים האמיתיים. אך, זה נהפך למציאות ומשהו שאני עושה לא מעט לאחרונה. בהתחלה כשהייתי מכיר אנשים דרך הרשת בחיים לא חשבתי שיהיה לי איתם קשר טוב כמו אנשים שהכרתי במציאות, עם זאת הופתעתי לגלות שאני יכול להכיר אנשים מדהימים שיש לי איתם שיחות ארוכות ומהנות גם דרך האינטרנט. כיום אני יכול לומר שיש כמות לא קטנה של חברים שיש לי איתם קשר ממש טוב שהכרתי דרך האינטרנט ורובם כנראה גם מספין.

אז עכשיו כמה שאלות לגביי חברים מהאינטרנט:

 • מה אתם חושבים על להיפגש עם אנשים מהאינטרנט? בעד או נגד?
 • האם נפגשתם כבר עם אנשים מהאינטרנט? איך הייתה הפגישה?
 • האם הפגישה בינכם שיפרה את הקשר או להפך?
 • האם הם מספין? אם כן תייגו אותם!

Freeze פרסם נושא חדש [סיקור] Jojo no Kimyou na Bouken: Stone Ocean

פורסם 26/01/2019

b2r50iu.jpg
מנגה: ההרפתקה המוזרה של ג'וג'ו: אבן ים מנגקה: הירוהיקו אראקי
אם לא הגעתם עד לסוף פארט חמש של ג'וג'ו מומלץ שלא תקראו.

אז החלטתי לעשות סיקורון קצר-צר על החלק השישי של המנגה העדיין רצה, ההרפתקה הביזרית של ג'וג'ו (Jojo no Kimyou na Bouken). ובכן, אתם אוליי שואלים "למה לעשות סיקור על החלק השישי?" גם אני שואל את עצמי את אותו הדבר... אני מניח שהסיבה היא שפארט שש מיוחד ושונה מהפארטים הקודמים שלו לדעתי (לא בהכרח אומר שהוא טוב, פשוט הוא 'שונה ומיוחדת'). זה בטח די ברור במבט ראשון למה הוא שונה, אבל אם איכשהו לא שמתם לב, יש לנו נקבה כג'וג'ו! כמובן אין עם זה שום דבר רע, זה פשוט שונה מהפארטים הקודמים. לאחר שקראתי את פארט שש אם הייתי צריך לתאר לכם כמה מוזר הוא מאחד עד עשר כנראה שהייתי עונה מאה. בנוסף על כך, זה מדהים אותי כמה סגנון הכתיבה והציור של אראקי (המנגקה) השתנה עם השנים. מפארט אחד שבו יש פרוטגוניסט גדול ושרירי לפארט חמש ושש שהדמויות יותר אלגנטיות והעיצוב שלהן יותר מתמקד באופנה מאשר עוצמה. בכל אופן, לפני שאסחף עם הדיבורים בואו נתחיל ב'סיקורון' מקווה שתהנו~.

 

עלילה


הסיפור שלנו סובב סביב ג'ולין קוג'ו, בתו של ג'וטארו קוג'ו. הכל מתחיל ביום סגרירי וגשום בו אנחנו רואים נערה במכונית אדומה בוהה בגופה מתה ללא צל של חיים. הנערה הזו היא לא אחרת מג'ולין, הדמות הראשית של הפארט הזה. בעקבות זה היא מורשעת ברצח אותו אדם ונגזרים עליה 15 שנות מאסר. כמובן שהיא לא רצחה את האדם, מה שקרה זה שהפלילו אותה ברצח על מנת להכניס אותה לבית הסוהר. בית הסוהר אליו היא נשלחת נקרא 'Green Dolphin Street Prison'. בבית הסוהר היא מקבלת סיכה בצורת חיפושית מאביה. זוהי לא סתם סיכה כמובן, ג'ולין מנסה להבין מה מיוחד בסיכה ותוך כדי שהיא נוגעת בה היא נדקרת ממנה וכך היא מעוררת את כוחות הסטאנד שלה. לסטאנד שלה יש את היכולת להפוך את הגוף שלה לחוט. בעזרת היכולת החדשה שהיא עתה קיבלה היא מסוגלת להסתגל לחיים החדשים שלה בבית הסוהר.

בשונה מהפארטים האחרים גם כן, העלילה נמצאת בתוך בית סוהר כך שכללי המשחק משתנים אפשר לומר, מוסיף לאלמנט ההפתעה שבסיפור ולאווירה; "אתה לעולם לא תדע מי עומד לתקוף" או משהו כזה. לדעתי השינוי היה לטובה, אבל הביצוע יכל להיות יותר טוב. מה שהפך את חווית הקריאה שלי לפחות מהנה זה בעיקר הנבלים והקרבות שהיו בבית הסוהר, אדבר על זה בהמשך. בכל אופן, הנבל הראשי שלנו מתגלה לנו כהכומר של בית הסוהר והוא בעצם האחד שמושך בחוטים. בדומה לפארט 3 עם דיו, כל פעם נשלח אל ג'ולין והחבורה נבל חדש שהוא כפוף וסוגד לנבל הראשי. 

 

דמויות


כמו בכל פארט של ג'וג'ו, בפארט שש יש לנו קאסט מגוון ואפילו די רחב. כל דמות לדעתי נבדלת אחת מהשנייה, ייחודית ובעלת רקע מעניין ושונה.

ג'ולין קוג'ו:
ג'ולין בדומה לאביה היא נערה רגזנית עם פתיל קצר. היא הייתה נחשבת לעבריינית חסרת תקנה שלא תגיע לשום מקום. היא הפילה את האשמה ותירצה את התנהגותה הרעה על אביה שלא היה נמצא ברוב ילדותה. היא הייתה מבצעת מספר לא קטן של פשעים מינוריים ואפילו נכנסה לכלא כמה פעמים בגלל אותם פשעים. כל זה היה על מנת למשוך את תשומת לבו של אביה שמעולם לא היה שם בשבילה. לאחר שנגזר עליה מאסר ל-15 שנה בכלא והיא מקבלת את הסטאנד שלה, היא מגלה בגרות ונחישות.
בהתחלה ג'ולין נראית כמו הגירסא הפחות 'אימואית' של ג'וטארו בנעוריו, אבל לאחר שהיא מקבלת את הסטאנד שלה ומגלה את רגשותיו האמיתיות של ג'וטארו כלפיה היא משתנה, ולטובה. במהלך הסיפור ג'ולין עדיין נשארת עם האישיות הרגזנית אבל היא נהיית יותר קשוחה על מנת לשרוד בבית הסוהר. אני שמח לראות שהתפוח לא נפל רחוק מהעץ במקרה של ג'ולין. בדומה לג'וטארו, אולי כלפי חוץ היא לא נראית אדם נחמד במיוחד, אבל כשאתה נותן לה להתקרב אליך אתה מגלה אישיות חמה ואוהבת שתעשה הכל למען חבריה. ניתן לראות את האצילות הזו מספר רב של פעמים במהלך הפארט.

הרמס קוסטלו:
הרמס היא נערה צעירה חמומת מוח שמעדיפה לפעול ורק לאחר מכן לחשוב על מעשייה. היא מתגאה במי שהיא והיא נאמנה לחבריה ולסובביה. היא גם כן כמו ג'ולין קיבלה את הסטאנד שלה מאותה סיכה שג'וטארו שלח עבור ג'ולין לבית הסוהר. כמובן שזה לא היה מכוון שהיא תקבל סטאנד, אבל הסיכה התגלגלה לתוך ידיה וכתוצאה מכך היא קיבלה את הסטאנד שלה"Kiss". הסטאנד שלה יכול לשכפל חפצים לשני שכפולים זהים באמצעות מדבקה שהיא מדביקה לחפץ אותו היא רוצה לשכפל. כשהיא מוציאה את המדבקה מהחפץ שהיא שכפלה, שני השכפולים מתנגשים במהירות ונגרם נזק לחפץ אותו היא שכפלה. בהמשך הפארט מתגלה לנו הסיבה האמיתית מדוע הרמס הגיעה לבית הסוהר ושיש לה מטרה נסתרת בשהותה שם.

אם אני אהיה כנה, לא מתתי על הרמס, אבל אני חושב שהיא בהחלט דמות מצחיקה, לא בגלל שיש לה חוש הומור נהדר או משהו כזה, אלא בגלל הסיטואציות שהיא יוצרת ונקלעת אליהן תוך כדי קרבות או סתם ככה במהלך הפארט.

אמפוריו אלנינו: (ספויילר מינורי)
אנחנו לראשונה רואים את אמפוריו כשג'ולין בדרך לחדר הביקורים, שם היא עומדת לפגוש את ג'וטארו. עד לחלקים קצת יותר מאוחרים של ההתחלה אמפוריו הוא דמות מסתורית ולא ממש ידוע לנו מיהו. לאחר מכן מתגלה לנו שהוא נולד בבית הסוהר ויש לו סטאנד בשם "Burning Down The House". הסטאנד מאפשר לו לראות ולהיכנס לחדרים שהיו קיימים לפני השריפה שפרצה בבית הסוהר אשר השמידה את החדרים האלו. אני לא אוסיף על מנת לא לספיילר כי לאמפוריו 'יש סודות שצריך לגלות לבד', אבל אומר שהוא מתחבר לג'ולין ועוזר לה במהלך הפארט.

ג'וטארו קוג'ו:
זו לא הפעם הראשונה ולא השנייה שג'וטארו מופיע בפארט מחוץ לפארט העיקרי שלו, פארט שלוש. למעשה זו כבר הפעם השלישית שהוא מופיע בפארט אחר משלו. הוא מופיע מעט מאוד ביחס לפארט ארבע, אבל יותר מחמש זה בטוח. זה מעניין לראות איך ג'וטארו מתנהג כאב לביתו. ונראה ששוב, התפוח לא נפל רחוק מהעץ. בדומה למקרה עם ג'וטארו ואביו, גם ג'וטארו לא היה נוכח בילדותה של ג'ולין. אנחנו לא יודעים יותר מדי פרטים על אביו של ג'וטארו חוץ מהעובדה שהוא נגן ג'אז, אבל במקרה של ג'וטארו אפשר להבין מדוע הוא לא היה דמות אבהית ולמה הוא לא היה נוכח בילדותה של ג'ולין- לא הייתה לו שום דוגמא לכך. עם זאת, למרות הסגפנות וחוסר הרגשות שג'וטארו בדרך כלל מציג, הוא הצליח להראות לנו צד אוהב וחם במהלך הפארט ואני חושב שזה שינוי נחמד מילד אדג'י אימו שלא מסוגל להגיד שהוא אוהב את אימא שלו.

 

הקרבות והנבלים


לדעתי, דבר חשוב מאוד שפארט שש לוכה בו הוא קרבות טובים. אל תבינו לא נכון, היו לדעתי המון קרבות מוצלחים, ביזרים, מעניינים וכיפיים לקריאה, אבל עם זאת, היו המון קרבות יחסית שפשוט לא היו טובים, ואפילו גרועים. רבות היו הפעמים שאמרתי לעצמי "וואו, מתי הקרב הזה כבר יגמר, אני רוצה להמשיך את הסיפור" מהסיבה שהיו המון נבלים שהיו להם סטאנדים גרועים שפשוט הרגישו מוגזמים ולא שייכים. בנוסף על כך, הקסם של הקרבות בג'וג'ו לפעמים לא היה מורגש. אותו הקסם של להבין את הקרב דרך התמונות ודיאלוגים קצרים בין הדמויות ומעט מאוד בועות טקסט עם מלא הסברים ארוכים על היכולות של הסטאנדים. אבל עם זאת, אני חושב שפארט שש מחזיק את המוניטין שלו על זה שיש לו דמויות ראשיות מעולות ונבל אפילו מעולה כפליים.

הייתי רוצה לפתוח כאן דיון על הנבל אבל יש יותר מידי על מה לדבר וגם יותר מידי ספויילרים.

 

דעה אישית והמלצה


אם לא אמרתי את הדעה שלי מספיק פעמים במשך הסיקורון, פה אומר אותה אפילו יותר. (: כפי שאמרתי בפסקת הראשונה, פארט שש הוא הפארט הכי מוזר מבין שאר הפארטים לדעתי, עם סטאנדים יחודיים וקצת יותר מדי מתוחכמים עד להתרחשויות על טבעיות שנראות כאילו אימא טבע יצאה ליום חופש. יכול להיות שהדעה שלי היא לא שלי לחלוטין ואני קצת מושפע מדעת הכלל של הקהילה וזו הסיבה שאני חושב שפארט שש הוא פחות טוב מפארטים אחרים. אבל כפי שאמרתי בפסקה מעל, היו המון רגעים פחות אהובים עליי בפארט, אבל למרות זאת אהבתי את פארט בגלל הדברים שהיו טובים. אז אם חשבתם לעצמכם "ובכן, אם זה פארט פחות טוב, אז לא כדאי לקרוא אותו!" אז תחשבו שוב, קודם כל לא מדלגים על חלקים בג'וג'ו. זהו איסור מוחלט. אני חושב שלאחר החצי השני של פארט שש ושהנבל האהוב שלנו נחשף הכל עולה בצורה אקספודנציאלית וזה שווה את החלקים הפחות טובים של הפארט. זה אולי ישמע קצת סותר את מה שאמרתי לפני זה, אבל אני אומר דבר כזה: אני לא אוהב את פארט שש למרות הפגמים שלו, אלא אני אוהב אותו בגלל הפגמים שלו.

אני מקווה שנהנתם לקרוא את ה'סיקור' שלי על הפארט.
אם קראתם עד לפה, תגיבו ותביעו דעה אם גם אתם קראתם את הפארט.
אם קראתם עד לפה ולא קראתם את פארט שש, תגידו אם השתכנעתם לקרוא אותו.

Freeze פרסם נושא חדש זוכי תחרות הבאנרים + בחירת באנר לדף הראשי

פורסם 15/01/2019

788922l.png 


שלום וברוכים הבאים משתמשים יקרים,
זהו הרגע שחלקכם חיכתם לו מאוד, הכרזת זוכי תחרות הבאנרים לדף הראשי! מצטער שלקח זמן כה רב, פשוט רצינו שתעריכו את הבאנרים יותר. סתם צוחק.
לפני שאתחיל אני רוצה לומר שלאחר שאכריז על הזוכים שאני וסגל השופטים בחרנו, יהיה סקר שבו אתם תוכלו להצביע לבאנר שאתם רוצים שיופיע בדף הראשי!
אני יודע שבהתחלה הובטח שהבאנר המנצח יופיע בדף הראשי, אבל החלטנו לשנות את זה כדי שגם לכם, הקהילה יהיה קול בבחירת הבאנר לדף הראשי.

אז ללא עיכובים נוספים, בואו נתחיל!

במקום השלישי 
באנר מספר 1
j45jpn7.jpg
במקום השני
באנר מספר 2
429t0ur.jpg
במקום הראשון!
באנר מספר 3 
ucn7bcl.webp
באנר מספר 4
xh00uod.jpg 

מזל טוב לכל הזוכים!
עבודה טובה מאוד!!

ועכשיו, לסקר!

Freeze פרסם נושא חדש [דיון] ה-אנימות שלכם מ-2018

פורסם 14/12/2018

inubn14.gif


עם כמה שזה מצער או לא, בקרוב מאוד שנת 2018 עומדת להיגמר ואנחנו עומדים להגיד לה שלום ולהתראות יחד עם עונת שידור האנימות להשנה.
אני חושב שכולם כאן יכולים להסכים איתי שהייתה עונת שידור מאוד 'מעניינת', שנויה במחלוקת ובעיקר גרועה - סתם צוחק.
בכל אופן, כל אחד כאן יכול להגיב מהי האנימה המועדפת עליו השנה ומהי האנימה השנואה עליו השנה ולמה, כמה, והמה?

שאלות לדיון:

 • מה אתם חושבים על עונת השידור של 2018?
 • אילו אנימות אהבתם מהשנה?
 • אילו אנימות לא אהבתם מהשנה?
 • אילו אנימות איכזבו אתכם?
 • שאלה למתקדמים: לאילו אנימות אתם מצפים בשנת 2019?

שיהיה 'דיון פורה ומהנה'! 

Freeze פרסם נושא חדש 001 אנימציה קצרה, סיפור ארוך

פורסם 14/12/2018

o8kzy0u.gif

אזזזז, לאחרונה הופנתה תשומת ליבי לאנימציה קצר-צרה בת 37 שניות ממשחק הפורום מוצלח מאוד :> שפתחתי לא מזמן (לכו לשם). האנימציה עצמה די מוזרה והיא לא הדבר הראשון שתחשבו עליו שיגידו לכם 'אנימה', למעשה זה אפילו לא הדבר האחרון שהייתם חושבים עליו אם היו אומרים לי 'אנימה', רחוק מזה... בהתחלה לא חשבתי יותר מדי על האנימציה הקצרה הזו, אבל לאט לאט לאחר כמה ריווטצ'ים הבנתי שיש לזה קצת יותר משמעות משנראה על פני השטח, אז החלטתי לחקור ולנסות לנתח יותר ויותר. האנימה שאני מדבר עלייה נקראת 001. לאנימציה עצמה אין יותר מדי אספקטים ויזואלים מרשימים במיוחד, אבל, למרות זאת האנימציה מצליחה להעביר מסר כלשהו. וזה לבד מדהים מבחינתי. 
(הוספתי את האנימה גם לספין אז אתם מוזמנים ללכת ולתת חוות דעת גם שם - 001*)

 

אז בואו נתחיל עם קצת רקע על היוצר, Shall we?


האנימציה 001 נוצרה ב2013 ב7 לפברואר, על ידי מסאקי אוקודה, בוגר אוניברסיטת האומנות 'Tama Art University' ואוניברסיטה לאומנות בטוקיו. אבל אלו פרטים יבשים ומשעממים. בכל אופן, לבחור יש כמה וכמה אנימציות קצרות באותו הסגנון של 001 כגון; Orchestra וPetting a Dog והוא מעלה אותם למשתמש שלו בVimeo. בקיצור, למסאקי יש מספר לא קטן של אנימציות ביזאריות ומעניינות באותה מידה. אני ממליץ לכם לעבור על כמה מהם להסתכל, לנסות להבין ולשתף עם חברים ולראות מה הם חשבו...

 

001, משמעויות ופרשניות?


אוקיי, אז בואו נתחיל 'לנתח' את האנימציה הקצרה הזאת. מה אנחנו רואים בעצם? בהתחלה אנחנו רואים קו שמנקה נקודות, כמו וישר של מכונית ביום גשום וסוער. אז אנחנו בתוך מכונית ביום גשום? אוקיי. לאחר 10 שניות של גשם אדם קופץ אל תוך השמשה של המכונית וכל פעם שהוישר של המכונית עובר על הפנים של האיש הוא נהיה זקן יותר ויותר - עוד לפני שהוא מתנגש בתוך השמשה של המכונית ניתן לראות את האיש כתינוק. המגע הראשון שלו עם המכונית הוא כשהוא כבר נער, לאחר סיבוב של הוישר על פני החלון והפנים של האיש הוא נהיה כבר מבוגר ולאחר עוד סיבוב איש זקן ולבסוף, גופה מתה ללא שום צל של חיים. מה זה אומר? אין שמץ של מושג. סתם. כמובן שזה מייצג לנו את מעגל החיים של האדם - תינוק, נער, מבוגר, זקן ומת. יש מצב שזה גם פשוט איזשהו נהג מסטול מהתחת שנוהג וזה מה שהוא רואה, אני לא יודע. 

בכל מקרה, שמתי את התת-כותרת של החלק הזה בנושא בסימן שאלה מכיוון שלכל אחד יש טייק שונה ופרשנות שונה לגמרי לכל דבר, יכול להיות שאני בכלל טועה ואין שום משמעות לכמה פריימים הקצרים האלה, אבל לדעתי מה שמייחד את האנימציה הזו, זה שהיא לא מכתיבה לנו משהו מסויים ואבסולוטי, אלא שאנחנו בוחרים מה לראות ומה יוצא לנו מזה (שוב, יכול להיות שאני סתם מנפח את זה). אני לא חושב שלאנימציה יש משמעויות עמוקות שגורמות לך לחשוב באמת, אבל אני חושב שהרעיון עצמו של בחירת המשמעות ל'כמה פריימים' האלה זה מה שמופלא בסוגת אנימציות האלה.

וול, זה כל מה שיש להגיד בנוגע ליוצר והאנימציה 001.
אני מקווה שנהנתם מהאנימציה, ואם לא אז לפחות מהכתיבה שלי.

אני משאיר כאן כמה שאלות שתוכלו להביע דעה ולדון על הנאמר:

 • מה אתם חושבים על סוגת האנימציה הזו?
 • מהם הפרשנויות שלכם מהאנימציה? (יש לבסס)
 • ראיתם סרטונים אחרים של מסאקי, מה חשבתם עליהם?

001 / 001

אנימציה קצרה שנוצרה על ידי מסאקי אוקודה. באנימציה רואים נהג תחת השפעות ויזואליות כלשהן. תחת אותן השפעות ניתן לראות את מעגל החיים חולף אל מול עיניי הנהג - מתינוק, לנער, למבוגר, לזקן ולבסוף, לגופה ללא צל חיים.

 • 9.33
 • גמור
 • ona
7

Freeze פרסם נושא חדש [משחק] תאר את האנימה בארבע מילים

פורסם 10/12/2018

5iu47w2.gif

שלום וברוכים הבאים משתמשי ספין
ל'תאר את האנימה ב4 מילים!'

 

טובבב אז איך המשחק פועל?
אתם מתארים אנימה ב4 מילים בלבד ומישהו אחר אמור לנחש איזו אנימה תיארתם.
לאחר ניחוש מוצלח של האנימה שתיארתם המשתמש שניחש יתאר בעצמו אנימה ב4 מילים.
מובן? לא? טוב אז הנה דוגמא:

משתמש א: עיר משוגעת, רועשת ומוזרה
משתמש ב: kekkai sensen אולי?
משתמש ג: זה בטוח ג'וג'ו פארט 4, נכון?
משתמש א: *מצוטט את משתמש ג* נכון מאוד, עכשיו תורך!
משתמש ג: סבא ונכדו יוצאים למסע
...
והלאה והלאה @~@

מספר הבהרות:
- במידה וניחוש נענה יותר משישה פעמים מכמה משתמשים ללא הצלחה, אתם רשאים לשלוח תיאור חדש!
- נא להתשדל להגיב רק בתורכם - כלומר אם ניחשתם נכון.
- נא לא לתת תיאורים כללים מדי כגון: 'ילד עם שיער שחור'

בקיצור, תהיו יצירתיים, תנו תיאורים מותאמים ומדיוקים לאנימה שלכם,
וכמובן... שגם כאן חוקי האתר תקפים, אז לא להתפרע.


משחק התחל!

 

Freeze פרסם נושא חדש [תחרות] הבאנר אשר יהיה בדף הראשי!

פורסם 08/12/2018

df0itru.png


שלום וברוכים הבאים, משתמשי ספין ל...
תחרות הבאנרים לדף הבית של אנימה-ספין!
(עד יום חמישי, 10.1.2019 בשעה 23:59)

- עוד תחרות עיצובית? מה חדש...

‏איך מצטרפים לתחרות?
כמו בתחרויות הקודמות, תגיבו כאן בנושא שאתם רוצים להצטרף.

‏איך תתנהל התחרות?
עליכם להכין באנר מקורי וחדש של אנימות מעונת החורף שנועד לתחרות הזו לדף הראשי של אנימה-ספין!
פורמט תגובת ההגשה יהיה כך: [תגית ספויילר] הבאנר* שם האנימה*

לאחר מועד ההגשה אני והצוות נעבור על כל הבאנרים ונחליט איזה באנר הטוב ביותר!

כללים וחוקים לתחרות:
* על הרקע להיות בגודל של 650 × 1920 פיקסלים.
* חובה על הבאנר להיות מעונת החורף הקרבה - אחרת יפסל.
* על הרקע להיות מוכן במיוחד בשביל התחרות ולא רקע שהכנתם קודם לכן.
* אין לגנוב רקעים - במידה והתגלתה גניבה של באנר המשתמש יפסל מיידית וייענש.
* ניתן להגיש באנרים מעונות המשך של אנימות מעונות קודמות.
* על הרקע לעמוד בחוקים ובתקנון של האתר.
* על הבאנר להיות מוכן על ידכם - מי שמגיש.

(אני משאיר לעצמי את הזכות לשנות את החוקים במידת הצורך)

סגל השופטים:
@Pucci |ו| @Senpai |ו| @UVERworld |ו| @Shaykoko2 

חלוקת פרסים!
מקום ראשון - 200 נקודות + תג שווה רצח 
מקום שני - 150 נקודות!
מקום שלישי - 100 נקודות!

 


בהצלחה לכולם!
מצפה מכם לבאנרים יפים!