אודות

 • Kapara al Shinichiro Watanabe
 • עמנואל
 • עיצוב גרפיג'וג'ורפרנסים מוזיקלים
 • מנעל פורום תותח-על
 • שיר השבוע
 • שיחה עם /
 • Gucci
 • 2000
 • זכר
 • בן 9
 • הצטרף ב18/08/2016

Freeze

פורסם לפני 28 דקות

עדיין אפשר לשלוח סטיקרים לשדרוג שלעולם לא יצא!
- קישור

Freeze הגיב בפוסט של achyo

פורסם לפני 29 דקות

רמת אמינות: השדרוג יצא באחד באפריל

Freeze הגיב בפוסט של kazuto kirigia

פורסם לפני שעתיים

מה אתה מצ'קלף. מביאים את משתמשת במקום

Freeze אהב את [העלאת מודעות] אישור בעיית מאמר 13 באיגוד האירופי #SaveYourInternet

פורסם לפני 3 שעות

יש בעיה די רצינית עם המצב באינטרנט לשנים הקרובות אם לא נעצור את זה.

nz2qet3.jpg

מידע מקדים

יותר משנה אני עוקב אחר חקיקות חוקי אינטרנט באירופה שמשפיעות על העולם.
אחד מן החוקים הגדולים שעברו לפני שנה-שנתיים הוא חוק והנחיות ה"פרטיות" שנדרש מכל חברה ליישם.
אם לא שמתם לב שכל "אתר" גדול מאפשר לכם עכשיו למחוק את המשתמש, לערוך את המידע, לאסוף את המידע ובכללי הנחיות פרטיות ומודעות פרטיות [מלא מיילים].
זה הכל בגלל GDPR ולא מטוב לב של החברות. שאף אחד לא כ"כ מתלונן כי בתכלס זה למען מטרה טובה ולהגן על האדם הקטן.

מה הקשר ולמה בכלל "לעולם" (ישראל) איכפת? ומה הקשר עכשיו?

האינטרנט נהייה מעין כלי "עולמי" שכל העולם די עובד תחת אותם "חוקים" ש"האינטרנט" המציא וממציא לעצמו.
יש כמה ארגונים בין לאומיים שמנהלים את האינטרנט. מתוכם מנהלי הדומיין iana ומנהלי סטנדרט ו"חוקי אינטרנט" ietf [דוגמא לסטנדרט איך אימייל צריך לעבוד]
וכמובן שיש עוד מלא אורגניים כללים שמנהלים את הסטנדרט איך הדפדפן שלכם מרנדר ומנהל דברים [HTML5] בשביל שיעבוד "אותו דבר". (כי בעבר כל דפדפן היה עם חוקים ומנוע משלו, מה שגרם לאינטרנט להישבר כל הזמן) יותר קל ללכת עם "הגל" וליישם דברים גלובאלים במקום לפתח דברים ספצייפים פר מדינה, פר חוקים.

ולכן, אני חושב איגוד גדול של מדינות כמו איגוד האירופאי בהחלט יכול לדרוש שינויים גדולים (טובים ורעים) להעתיד האינטרנט במיוחד לאחר שהוא הצליח עם ההנחיות הGDPR.
אפילו אם "אנחנו יכולים לחסום אותם". ו"לכל מדינה יש חוקים נוספים והנחיות משלה". האינטרנט פשוט לא עובד ככה.
הוא די "גלובאלי" ואנחנו מושפעים מכולם, אנחנו לא יכולים לחסום עולמית את כל אירופה.

בעיית המאמר 13 - "פילטור העלאה" [שונה ל17]

בקצרה זה עוד SOPA או ACTA בתכלס אבל הרבה הרבה יותר גרוע הרבההההההההההה יותר גרוע.

הסיבה לכך שלא משנה איזה תוכן נשלח הוא חייב לעבור "בדיקת פילטור" אם הקובץ המדיה שובר זכויות יוצרים או לא.
וכל חברה, לא משנה איזו, אם היא נכשלת ומעבירה מדיה עם זכויות יוצרים יכולה להתבע. ובקיצור מעיפה את ההגנה של "אנחנו לא אחראים על תוכן של משתמשים" ל"אתם כן אחראים על תוכן משתמשים".
אני ממש מפשט את זה ואני לא עושה לזה צדק בבקשה תחקרו קצת באינטרנט.

תחשבו רגע, אתם עושים ממם (Meme) או משתתפים ממם בין חברים. מה היה קורה אם אתם לא יכולים לעשות את זה יותר?
אתם לא יכולים לשתף את התמונה האהובה עליכם, אתם לא יכולים לשתף את השיר האהוב עליכם, אתם לא יכולים להשתמש בשום תמונה שקיימת באינטרנט, אתם לא יכולים לשתף לינקים לחדשות.
עזבו אותכם פראטיות, זה הורס את כל מהות האינטרנט. ומוסיף בעיות אבטחה, פרטיות, ושלא נדבר על הצנוזרה הכי גדולה שקיימת (ושליטה, ועוד [ועוד פעם "ו"])

[ו]אה כן, בנוסף לזה יש את מאמר 11 (עבר יחד עם 13)

אז לא רק שכל "מדיה" שמעלים לאינטרנט חייב להיבדק וכולנו יודעים שב- 100% לא יעבור אישור, כל "לינק" שאתר רוצה לשתף הוא חייב לשלם לבעל האתר "מס גישה".
לדוגמא;- אני כבלוגר רוצה לרשום פוסט על "שרפה הגדולה באירופה" בשביל להביא מידע שלם ולשתף את הבעיה אז אני מחליט לשים לינק לאתר החדשה ואז להמשיך לרשום על זה במילים שלי ומה אני חושב על זה.
אני אתחייב לשלם לאתר החדשה בכך ששמתי את הלינק ואם לא הם יכולים לתבוע ולמחוק לי את הפוסט.

אז אני לא יכול לעלות תמונות, אני לא יכול לשתף לינקים.
זה האינטרנט שאתם רוצים?

הטכנולוגיה לא קיימת והדרישה בלתי אפשרית

בואו נדמיין לשניה שהחוק "בסדר" וזה לא "צנזורה" וזה לא "שליטה" האם זה אפשרי טכנולוגית?
כן ולא. אבל דגש על הלא. זה אחד מן המצבים שהממשלה פשוט מעבירה חוק מבלי להבין אם זה אפשרי או לא. ולתת לחברות להתמודד עם זה.

אני חושב שהם חושבים שזה אפשרי בגלל הContentID של יוטוב שהוא חוסם אוטומטית סרטונים שמפרים זכויות יוצרים, בכך שהוא מחפש אם השיר קיים במאגר, אם הוידאו\תמונה קיים,
ולתת לחברות "לתבוע" יוצרים בפלטפורמה. אני לא'דע אם אתם גולשים ביוטוב או לא ואם אתם צופים ב"יוטברים" (שזה לא חברות) אבל כל אחד, אבל כל אחד סובל מהContentID וכל יוטבר מתלונן כמה שהוא מזייף
ולוקח מהם את הכסף. ע"י זמזום של שיר בשתי שניות כל הסרטון מבוטל כספית. כמה "מילים" רעים או "תמונות" והסרטון לא עובר או מקבל פרסומות גרועות.
החברה הכי גדולה באינטרנט עם היכולת הכספית הכי גדולה לא מצליחה להכין מערכת נורמאלית וטובה להגנת זכויות יוצרים בפלטפורמה שלה.

איך לעזאזל אחרים יעשו את זה?! אין איזה API שמאפשר לשלוח תמונה ולקבל "OK זה תמונה טובה", ולאף אחד אין עכשיו כסף להוציא יותר ממליון (או מליונים) על פיתוח AI וטכנולוגיה שלא קיימת בשביל שהמערכת אוטומטית תדע אם המדיה חוקית או לא. שלא נדבר על החוזק שרתים ומחישוב שזה ידרוש. אתר מסכן שמאפשר תגובות יכול לקבל תביעה עצומה כי משתמש שם לינק או תמונה שלא "עבר פילטור".

שתבינו, גם אם לכולם היה גישה עכשיו לטכנולגית הקסם הזאת וכל אחד יכול לשלוח את התמונה ולדעת אם זה בסדר או לא, זה יאט את האינטרנט בצורה משמעותית ויגרום לבעיות נוספת סתם.

האטת האינטרנט

אני לא'דע אם אי פעם העלתם סרטון ליוטוב או לא, אבל ליוטוב לוקח כמעט שנה עד שהסרטון שהעלתם "מוצג בהצלחה" ועוד שנה עד שהוא "עושה איכות טובה יותר" ועוד שנתיים יוטוב יכול לבדוק את הסרטון ואז להחליט דברים. זה הכל בגלל שלוקח מלא זמן לפענח משהו. במיוחד "לפענח אם זה מפר זכויות יוצרים". בוא נחלק את זה שניה ממה שאני יודע שיוטוב עושה (טוב אני די מנחש זה פשוט הגיוני מכל הבלוגים וכל החפירה של גוגל).

חפירה איך יוטוב מתמודד עם זה

חילוק פס קול, יוטוב מוציא לעצמו גירסאת פס קול ומריץ את זה במאגר ה"סאונד" שלו, אם משהו יותר מ2 שניות "דומה" (שתבינו זה יכול לזייף) למשהו שקיים במאגר הסרטון ללא מחשבה שניה מבטל את כל הסיפור.
עכשיו סאונד אחרי קימפרוס חכם לא כזה כבד ו"קל להבנה". פס סאונד הוא בעיקר "גלים" אפשר לראות אם הגלים דומים ואז לנחש כן ולא, זה כל מה שיש פה. יש פה נוסחה קיימת שאפשר ללכת עליה.

טכנולוגית המרת דיבור לטקסט של גוגל. יוטוב בקלות יכולה לעשות "טקסט מהאדיו של הסרטון" ואז מהמילים לפענח אם הסרטון בקטע רע או לא. שוב די קל, כי טקסט. ופיענוח סאונד זה משהו גוגל עבד עליו כבר עשור ומשהו שיחסית "אפשרי" בגלל שזה פסי קול.

חילוק תמונות של פריימים (אני בספק שזה קורה), מקפרס את התמונות לגודל מאוד קטן עם קימפרוס כבד ומעביר את התמונות במאגר "התמונות שאסור" עכשיו תמונות, תמונות זה קשה. זה לא "למעלה, למטה גל דומה" זה לא "מילים" זה מלאאא פיקסלים שאין להן משמעות ובשביל לתת להם משמעות צריך לעבור כ"כ הרבה פילטורים שזה לא יואמן. תחשבו על זה שניה, אין דבר כזה "אה זה ריבוע! אני מבין ריבוע!" לא, מחשב מבין 1 ו0.
פיקסל אחד ממומר ל1 ו0. מלא פקסלים אחד ליד השני "עושים" תמונה. אז אפשר לעשות כמה דברים בשביל לנסות לנחש. כמו לעשות שהתמונה תהיה שחור לבן ואז לחשב רק את הפקסלים השחורים והלבנים ולנסות להבין אם "זה קרוב לתמונה אחרת" או ל"תמונה של צורה מסויימת". או לעשות ספרית צבעים ולראות אם הכמות צבעים דומה למשהו אחר. בקיצור זה הדבר הכי קשה שאפשר לעשות וזה ידרוש כוח מחשוב עצום.

אז בואו נצא שניה מיוטוב,
- מצב א' שיש לנו את הטכנולוגיה מקומית: לוקח דקה לעלות קובץ, לוקח 10-30 דקות בדיקת הקובץ 50% הצלחה. (וזה במצב הטוב)
- מצב ב' אין לנו את הטכנולוגיה מקומית ונדרש לשלוח לAPI שהממשלה נותן או שירות חיצוני שעולה $$$: לוקח דקה לעלות קובץ לשרת המקומי, השרת המקומי מעלה לAPI, תלוי בשירות אבל אם זה משהו עלומי השרתים לא יחזקו מעמד והכל יהיה איטי רצח 10-30 דקות העלאה, ואז עוד 10-30 דקות בדיקה ואז קבלת תשובה של כן ולא ואז עוד חצי דקה של בדיקת התמונה שוב ושמירה בשרת.

דמיינו לכם לעלות אלבום תמונות רק שיקח במקום חצי שעה - כמעט יום שלם עד שהוא מאושר וקיים ברשת.

זה פשוט לא יחזיק מעמד בסקאלה גלובאלית

הטכנולוגיה חצי קלאץ קיימת, אפשר איכשהו להבין אם הסרטון דומה "למאגר הסרטונים האסורים" זה פשוט להאכיל את המחשב את הסרטון ולתת לו להבין מהמאגר האישי שלך אם זה בסדר או לא.
זה לא תמיד מצליח וזה יצליח בהצלחה אם המשתמש שהעלה את זה כפי שזה מבלי עריכה, אז אפשר לראות לפי האשינג של הקובץ, אפשר לראות אם התמונות דומות (מבלי להתחיל לנחש) ככה בד"כ מערכות כאלה עובדות. כל עוד המשתמש לא עושה משהו מטורף לתמונה או לסרטון איכשהו אפשר להבין מה זה.

אבל בואו נהיה אמתיים עם עצמנו, עצם העבודה ששניתי צבע זה ידפוק הכל, עצם העבודה ששניתי את הרצף פקסלים זה ידפוק הכל, עצם העבודה שחתכתי בצורה מסויימת, העלתי את האודיו וכו'.
פה מגיע הדרישה המטורפת של הבדיקות והפילטורים. זה כוח מחשוב עצום. סבבה לאתר פרטי או לחברה פרטית, לא באמת מעלים כל מאית השניה משהו. ותמיד אפשר "לדחות" משאבים לאחר כך.

אבל סקאלה עולמית? שמליוני משתמשים בדיוק בשניה העכשיו מעלה תמונה? תשתיות ושרתים בקושי עומדים בזה עכשיו להוסיף עוד שלב כבד רצח? זה פשוט יהרוס ולא יתן לאינטרנט לעבוד לכמה ימים.
כי כל שניה כל השירותים האלה יקרסו.

אפשר לזייף בקלות

אני חוזר, מחשב לא חושב או מבין "דברים" כמוכם. היכולת שלנו להבין ולראות את העולם כפי שהוא היא מדהימה שלקחה לנו מליוני שנה (או X יותר) זמן לפתח. אנחנו לוקחים את זה כמובן מאליו אבל דוגרי זה קסם!
לעומת מחשב שאנחנו "מנסים" ללמד אותו להבין "דברים" כמונו, וישנם כמה דרכים.
- "הכמות הצבעים דומה" - אפשר פשוט לשנות צבעים או לשנות את הרצף מבלי שאנחנו נראה שינוי אבל המחשב כן.
- "גודל תמונה" - פשוט לחתוך, והופ, חסר 20% מהתמונה הכוללת, אז אני חותך עוד, ועכשיו יש לי רק 50% מהתוכן לדעת אם התוכן טוב. זה אחוזים נמוכים.
- "לצייר צורות ולהבין" - אה... כן לא.
- עוד אלף ואחד דברים מטמטיים.

אז הדרך "הכי הגיונית" זה לתת לAI ללמוד בעצמו את ה"מאגר תמונות" ולתת לו לנחש אחרי שהוא למד מלא זמן אם התמונות דומות. אבל כל משהו דרסתי זה פשוט יסיט אותו מחדש.
ואם כל תמונה נשארת בהיסטוריה ככמה אחוזי הצלחה הוא הצליח להבין או לא, לא רק שאנחנו נכנסים לבעיות פרטיות אנחנו נכנסים למצב שזה דורש כוח מחשוב עצום!

הבעיה פה, שהמאגר פשוט יגדל ויגדל ויגדל, וכמה שיותר המאגר "של התמונות והמדיה האסורה" גדולה, ככה הבדיקה תהיה איטית ואיטית יותר.

אם הוא יצליח להבין 100% נהדר (בדרך קסם) הוא לא יכול לדעת אם התוכן כן מוגן ע"י חוקי זכויות יוצרים

הידעתם שגם למי שלא מחזיק בזכויות יש "זכויות" להשתמש ביצירה? אפשר להשתמש בכל יצירת זכויות יוצרים למטרות: מחקר, לימודים, פארודיה, סיקור, שימוש הוגן ו...
איך "רובוט" ידע אם היצירה של אותו משתמש הייתה חלק מהאפשרויות המותרות? אם כל מה שהוא יודע זה לזהות אם יש חומר זכויות יוצרים או לא?
אם ההצלחה של מציאת המדיה היא על 70%, ההבנה של המדיה תהיה הרבה, הרבה יותר נמוכה מזה. אנחנו נכנסים כבר לאזור של מודעות מחשבית.
שזה לא רק לא קיים, זה לא יהיה אפשרי או קיים בעוד מלא מלא מלא זמן או אם בכלל. ואם כן, אנחנו נכנסים לעוד שלב פלטור שבכלל יאט הכל.

יותר הגיוני שאנחנו כבר נהיה עבדים לAI האחד והיחיד שיגיד לנו מה מותר ומה לא מאשר שמחשב ידע אם הכוונה של המשתמש הייתה נכונה או לא.

פגיעה בפרטיות המשתמש

שזה קצת אבסורד ואירוני איך שזה נדחף חזק אבל אירופה בעצמה הולכת להפר אותה.

כמובן שההפרת הפרטיות תקפה רק אם חברות יצטרכו להשתמש בגורמים חיצוניים או ממשלתיים להבנת המדיה שלהם.
ואם נשמר מידע על "ההצלחה של ההבנה או כישלון של המדיה" להעתיד.

המידע נשלח לגורם שלישי

הדבר הכי הגיוני שיקרה, איזו חברה גדולה תפתח API מיוחד שיאפשר לשלוח את המדיה לשם ובחזרה תקבל אישור של הצלחה או סירוב.
ככה כמעט כל אתר וחברה תשתמש בזה ויש מצב אפילו שיפתחו כמה חברות כאלה ואפילו המדינה עצמה תעשה את זה.

אוקי סבבה, מעולה מה הבעיה? התמונה שלכם, שהסכמתם לעלות רק לאתר ספציפי עכשיו עובר לגורם שאף אחד לא מכיר וגורם שלא הסכמת שהתמונה שלכם תעבור בשביל "להיבדק".
אם זה גורם ממשלתי, מה אם התמונה שנשלחה לא עוברת איזה פילטור מיוחד ממשלתי שהממשלה אוסרת? [ואז הממשלה עוצרת את האדם על קונספרציות (סתם שתבינו שזה אפשרי)] מה אם זה אתר "נראה חוקי" ששומר כל תמונה ומוכר את זה לאנשהו?
איך, אני, כמשתמש יכול לדעת בוודאות שהתמונה או המדיה שלי שבאופן פרטי לחלוטין תעבור לבנאדם באופן פרטי לחלוטין באמת יהיה ככה? או ישאר ויהיה רק באתר שאשרתי לעלות?

היסטורית הבנה

הדרך היחידה שה"AI" באמת ידע אם הוא עשה עבודה טובה, בכך שהוא שומר את כל ההצלחות והכישלונות שלו בהיסטוריה, זה כמו שאתם מבינים,
לא משנה אם העלתם תמונה מביכה ומחקתם, איזשהו AI יזכור את זה לתמיד, כי "אי אפשר" למחוק לAI את ה"תמונה". זה חלק מה"מוח שלו".

פגיעה באבטחה

בגלל שזו פעולה כבדה וזו פעולה נחוצה וחייבת אז רוב כוח השרת ילך לשם והוא ויאפשר את זה (כי אלה תמונות ומדיה, זה חשוב).
זה מאוד קל לניצול לרעה פשוט X משתמשים יעלו במכה אחת מלא תמונות כבדות שדרושות מלא כוח חשיבה והשרת פשוט יקרוס.

יש תקיפות אתר שהן בדיוק זה (זה DDOS רמה 6-7), אבל יש מגבלה של עד 8-10 מגה בייט (או פחות תלוי בהגבלת השרת) וזה רק מידע שנשלח לשרת ומת שמקבלים אותו.
עכשיו דמיינו לכם תמונה ששוקלת 20 מגה בייט, שצריכה לעבור בדיקה, פילטור, קימפרוס ושמירה.
וזו פעולה כבדה ו"מאושרת". יהיה מאוד קשה להתמודד עם זה.

מה שיקרה יהיה "תור" עצום שהכל יתקע ושום דבר לא יעלה.אתרים שעובדים בעיקר עם תמונות יסבול מזה.

צנזורה

דוגרי, ה"חוק" הזה מפגר במה הוא תורם? לאף אחד לא לאדם הקטן ולא לאדם הגדול. כל אתר "אינטרנט גדול" באופן פומבי לא משנה מה יוצא נגד זה, כי זה כאב ראש עצום להתמודד איתו.
וכל אדם קטן לא רוצה שיקח ממנו האפשרות לשתף תכנים שלו באינטרנט.

אז למי זה כן תורם? לאתרי המדיה והממשלה.
תחשבו על זה, המאמר 11 יצא בול בשביל אתרי חדשות ומאמר 13 יצא בול להתמודד נגד ניצול לרעה של תמונות של משהו, כמו, נניח נציג ממשלה?

זה נשמע כמו קונספרציה אבל עכשיו רציני, חברות "גדולות" של תוכן יכולים לצנזר תוכן מעכשיו. ולהגיד "כן אני לא חושב שהוא באמת השתמש בזה באופן הוגן וזה לא סיקור, אני תובע אותך והתוכן שלך נעלם".
איך זה אפשרי? זה פשוט בריוניות וצנזורה עצומה בכל תחום. מוזיקה, גיימינג, כתיבה, מידע וכו'.
נניח אני בפייסבוק שלי שר שיר שאהבתי שהייתי ילד שעדיין יש לו זכויות יוצרים, ואני משתף את זה כאילו לחברים שלי, אבל בגלל שזה "אתר אינטרנט פומבי" הפוסט שלי נמחק ישר כי איזו חברה יש לה זכויות השיר.
מחשב לא יכול לדעת אם זה השירה שלי או לא, הוא יודע לפי גלים שזה שיר ספציפי שקיים במאגר.

עכשיו בואו נגיד שאני לא אוהב סדרה מסויימת בנטפליקס אירופאית, אני שם תמונה בשביל להמחיש "על זה אני מדבר" ו"לעשות את זה יפה" כי אין מה לעשות תמונות מאוד עזרות בדברים האלה.
בגלל שזה היה חוות דעת שלילית (ומותרת לפי החוק) אותה חברה יכולה לתבוע את האתר על זכויות יוצרים וזה פשוט ירד ישר.

איך זה לא צנזורה?

כולם יודעים שהדרישה לא אפשרית - הם רוצים שחברות יכשלו בשביל לתבוע

אני די בטוח שהחוק נעשה ככה בשביל לעשות סיפור "עצום מזה" ואז לשנות את החוק בהתאם. זה כל הזמן קורה. זורקים איזה משהו בלתי אפשרי ואז משנים אותו למשהו אפשרי ואז כולם "זורמים עם זה".
כי "זה הפתרון הטוב יותר והגיוני יותר ממה שהיה". אבל לא משנה מה יעשו, זה עדיין יפגע.

גם אם ירד כל הסיפור של פילטור אוטומטי, הם עדיין יכלו לתבוע אתרים וחברות על תכנים עם זכויות יוצרים אירופאיים. ואירופה תוכל בקלות לתקוף אתרים שהיא לא אוהבת (רשתות חברתיות).

אני מניח שזה רק יפגע באירופה כי -

פשוט לחסום את אירופה?

צחוק צחוק, אבל זה נעשה בעבר. אירופה כבר נסיתה והעבירה חוק הדומה למאמר 11 (המס קישורים) וגוגל חדשות פשוט חסם את אירופה ישר.
מליוני אנשים לא הבינו למה אין להם חדשות יותר בגוגל חדשות ולמה הם לא רואים את זה בגוגל.
וכל האתרי החדשות קיבלו נפילה עצומה של תעבורה והתחננו לגוגל להחזיר את השירות מיד. לא לשכוח אתרי חדשות מרוויחים מפרסומות שאנשים נכנסים.
וגוגל הוא המנוע חיפוש הכי גדול באינטרנט. דמיינו לכם רגע, כל אתר חדשות בישראל לא קיים בשום מקום בגוגל יותר, הייתם מוצאים חדשות\נכנסים כל יום לאתר חדשות סתם ככה?

עכשיו כן, רוב הסיכויים שגוגל, פייסבוק, רדדיט, טוויטר פשוט יחסום את אירופה והם ישר יבנו את הבעיה וישנו את החוק.
אבל יש גם סיכוי גדול שהחברות הגדולות האלה ינסו ליישם את החוק הזה ולהקשיב לאירופה. (בעיה עצומה) ולכן אי אפשר להיות אופטמיים ולא לעשות כלום.

כי לחסום את כל אירופה לא רק שזה לא פייר לכל מי שחיי שם, אנחנו חוסמים קהל יעד רציני.
במיוחד שרתים, מלא שרתים גדולים שמחזיקים מלא אתרים גדולים (במיוחד בישראל) פשוט לא יהיו אפשריים לשימוש.

וזה רק ידחוף את אירופה ללכת אחורה טכנולוגית.

הטמטום של אירופה, מי שקידם את החוק בעצמו לא מבין את החוק

זה מה שקורה שאתה מקדם משהו מבלי להבין מה ההשלכות בשביל $$$$, לא אכנס לפולטיקה אבל הטמטום שמשלמים לפולקטאים לדחוף משהו זה רע.
צריכים לעשות עם זה משהו, אבל היי שחיטות תמיד קיים.

פשוט אנשים זקנים לא יודעים טכנולוגיה, אומרים להם "פשוט גונבים תמונות" "הינה החוק" מבלי להבין שום דבר אם זה אפשרי או לא והופה.

החלק המפגר, הרוב סירב למלא זמן ורק השנה זה עבר. יש אפס ידע על הפוליטקה האירופאית, אבל אצלהם זה קצת שונה.
זה עובר כל מיני שלבים נכון לעכשיו ה"חוק" אושר כהנחייה ולא כחוק, הכוונה זה פשוט "הנחייה" לא משהו חובה ליישם אבל הם יכולים לעשות עם זה משהו.
זה צריך לעבור אישור לעבור כחוק חובה לכל אירופה בקרוב. הם מציעים בשלבים, מקומי, ואז באיגוד כל שנה וכו'.

הכוונה שהמאמר הזה כבר מלא מלא שנים נדחה ונדחה ונדחה והשנה הוא נדחה שוב, אבל ההצבעה נוספת קראה והיא קיבלה מספיק הצבעות לעבור.
*מלא* לא רוצים את זה. *שום תושב* לא רוצה את זה.

אוקי נשמע רציני ורע, מה אפשר לעשות?

כמו שתמיד עשינו כשזה קורה. שתפנו את הבעיה, דברנו על זה, יצאנו להפגנות, גרמנו לממשלה להבין.
זה לא פעם ראשונה שמאיימים על האינטרנט שזה גם לא תהיה הפעם האחרונה.

יש אתר שמאז תחילת כל הסיפור הוא מנסה לעשות הכל בשביל להציל את האינטרנט ולצאת נגד ההנחיות:
https://saveyourinternet.eu
מסביר את כל הסיפור, את הרצף הזמנים, את ההחלטות ומה אפשר לעשות בשביל לצאת נגד זה.

סתם בשביל הקטע שאריות ממה שקרה עם SOPA: (תבינו שזה לא קונספט חדש שמנסים להרוס את האינטרנט)

כמובן בגלל שאנחנו בישראל אין לנו ממש יד או דרך באמת באמת לעשות משהו, אבל אני חושב שכמה שיותר אנשים ידעו על זה,
לא משנה מאיזו מדינה לא משנה ממי יהיה לחץ גדול יותר לאירופה להקשיב לכל העולם ולא לחשוב שהם כל העולם.

אנחנו כבר מעצמה גלובאלית ואינטרנטית, אנחנו צריך להגן ולשמר את הכלי שמחזיק ומחבר את כולנו.
לא לתת לחברות וממשלה להרוס לנו את החופש הביטוי, לצזנר אותנו, לעקוב אחרינו ולשלוט בנו.

רציתי לשתף אותכם על משהו שאני כבר שנה שלמה עוקב וחושש ממנו שנהיה מציאותי.
בבקשה ממכם שתשתפו את הבעיה, תחקרו על זה, תעבירו את זה לאנשים. העולם שקט מדי על משהו שהוא מאוד נוראי.

סרטונים הקשורים לנושא:

Freeze הגיב בפוסט של Senpai

פורסם לפני 19 שעות

חרטה

Freeze הגיב בפוסט של Kūjō, Jolyne

פורסם לפני 19 שעות

כנראה שcommon sense זה דבר חבוי אצלו <:

Freeze הגיב בנושא גיבורי אנימה מבוגרים

פורסם לפני 21 שעות

לאדע אם זה נחשב, אבל מאקויה מ"Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana wo Kazarou". ראיתי את הסרט אתמול בהארוקון ונזכרתי בדיון שלך חחח. בכל אופן, בתחילת הסרט היא בת 15, ובסופו היא 'זקנה' (המראה שלה לא משתנה כי היא בת אלמוות). אך, זה לא הכל, גם אריאל (הדמות הראשית השנייה) מתבגר, מקים משפחה ונהיה זקן. עם זאת, ברוב הסרט הוא כנראה מתחת לגיל 30, אבל מאקויה כנראה הגיעה לגיל 30 כבר שאריאל בנעוריו (אמצע הסרט).

Freeze הגיב בפוסט של משתמש

פורסם לפני 22 שעות

#באן

Freeze אהב את התגובה של W. Minerva בפוסט של Wonder

פורסם לפני 23 שעות

את לא צריכה שיהיה ביקוש למשהו כדי לפתוח קבוצה באותו נושא.

את יכולה ליצור קבוצה, להעלות תוכן באופן סדיר, ולאט לאט אנשים יחלו להכנס לקבוצה ולתוכן שאת מעלה בה ומתוך סקרנות הם יגיבו לפוסטים, ישתתפו בפעילויות שלך וכדומה, ואם הם ימשיכו להתעניין, הם יעקבו אחר הקבוצה.

ממש לא צריך ביקוש בשביל זה מלכתחילה.

בהצלחה :)

Freeze הגיב בנושא יש לי כמה שאלות אשמח לעזרה - וחדש פה :)

פורסם אתמול

צוטט: achyo

אהלן! מקווה שאהבת את האתר. 

הטיימר בכניסה סופר עד לאחד באפריל. אז השדרוג כביכול יגיע. או שלא. לא יודע. 
השדרוג הוא מעין שכתוב לאתר, שישפר כל אספקט ואספקט שלו. 

רק ממבט על דף הבית ועל הפורומים אתה יכול להבין שהאתר מאוד פעיל. הקהילה פה חייה ואני לא חושב שהיא תמות בזמן הקרוב. מבחינתי כל עוד ממשיכים להגיע אנשים חדשים זה אומר שהקהילה חייה, ועובדה שעוד ממשיכים. 

אני מקווה שתישאר באתר ושתהנה מהזמן שלך בו! בהצלחה! 

חג שמח! 

 

למה אתה משקר?

לנושא: ברוך הבא! מקווה שתהנה כאן, ומי יתן ותיצור טוכן עיחוטי.