אודות

סטטיסטיקת אנימות

צופה: 3 סויים: 202 בהמתנה: 3 מתכונן לצפות: 1
 • סה"כ: 209
 • פרקים: 752

TsUNaMy WaVe

פורסם 15/04/2019

החוק נגד פוסטים דכואניים/אובדניים/וואטאבר הוא חוק מפלה שרק גורם למצב של האנשים שחווים את הדברים הנוראיים האלה לגרוע אפילו יותר.

מדהים, חוק דיקטטורי שלא קשור ל"בעלים".

 • מאת @-SuBaRu-
  17/04/2019

  תכלס זה די נכון...

  העובדה שמונעים ממני לרשום דברים באתר, לא משנה כמה נוראיים הם מעצבנת אותי. מן הסתם כל עוד אני לא מעליב מישהו אחר

 • מאת @Saltboi
  16/04/2019

  בתכלס החוק הזה הוא כמו לאכול אפונה עם כף גדולה(אוקיי זו אנלוגיה מוזרה אבל תזרמי איתי)

  במקום החוק הזה אפשר פשוט לחוקק שאם יש דחף מסוים לפרוק את התחושות האובדניות/דיכאוניות שלך אפשר פשוט יכול לשים את הכל בתווית ספויילר(ולכתוב אזהרה על הספויילר) ואם הם כותבים את זה בפורום אז הם יכולים לשים כותרת שמזהירה מראש שזה נושא אובדני או דיכאוני.

  באמת שהחוק הזה הוא פתרון קיצוני מדיי, יש אלטרנטיבות לחוק הזה.

  • מאת @Freeze
   16/04/2019

   עזוב אותך, בוא נשים גם קללות והעלבות וירידות בספויילר. מי שלא רוצה שלא יקרא!

   • מאת @Saltboi
    16/04/2019

    סרקזם ברור מדיי מוריד מכל הקטע של סרקזם.

    ובעיקרון כן, מי שלא רוצה שלא יקרא את זה, די פשוט.

   • מאת @TsUNaMy WaVe
    16/04/2019

    משווה העלבה ישירה ומכוונת לפריקה של מישהו שלא מתכוון לפגוע באף אחד... מה אני אגיד לך, איזה טענה חזקה ומוצלחת!

    • מאת @Freeze
     16/04/2019

     אמרו לך למטה למה זה יכול לפגוע גם אם אין כוונה לפגיעה ישירה

     • מאת @Saltboi
      16/04/2019

      הפתרון שלי די דואג לזה, אני לא יודע אם שמעת על המונח של "אזהרות טריגר"

      מזהירים מראש שיש בפורום הציבורי נושא רגיש, פשוט מאוד.

      כמובן שיש כאלה שלוקחים את "אזהרות הטריגר" למקרי קיצון, אבל זה לא הופך אזהרות טריגר לדבר שבהכרח רע.

     • מאת @TsUNaMy WaVe
      16/04/2019

      גם זה שאני רואה שיטסאב פה פוגע בי ועושה לי סרטן במוח. לא ראיתי שאסרו את זה עדיין.
      כל דבר יכול להטריג אנשים. אז בואו פשוט נמחק את האתר וככה בטוח אף אחד לא יפגע D:

      • מאת @Freeze
       16/04/2019

       אם תתאבדי בגלל שיטסאב אני מבטיח לך שזה יאסר בספין 3:

       • מאת @TsUNaMy WaVe
        16/04/2019

        לא ראיתי שמישהו התאבד בגלל הפוסטים האובדניים~

        • מאת @Saltboi
         16/04/2019

         לא הבנתי למה הוא מטריל אותנו ומספק רק טיעון נגד אחד שגם ככה כושל מבחינה לוגית...

         oh well

        • מאת @Freeze
         16/04/2019

         היו אנשים שפגעו בעצמם ופירסמו את זה

         • מאת @Saltboi
          16/04/2019

          בגלל שהם ראו אחרים שכותבים על התחושות האובדניות שלהם? אני מתקשה להאמין לזה.

          וזה לא גורם לפתרון שלי להפוך לחסר תועלת.

          • מאת @Freeze
           16/04/2019

           תשמע זה אתר אנימה. יש מקומות הרבה יותר טובים לפרוק. + הצוות לא ירצה לקחת אחריות אם מישהו כתב משהו אובדני ובגלל כמה טרולים שירדו עליו הוא באמת יתאבד. זה יביא שם רע לאתר, הגיוני מאוד שהצוות לא ירצה את זה, אתה לא חושב?

           • מאת @Saltboi
            16/04/2019

            כן, יש מקומות טובים יותר לפרוק את זה, אבל אם אנשים רוצים לפרוק ולדבר על זה כאן, אני לא חושב שזה ממקומנו לצנזר אותם.

            וחוץ מזה, לא אמור להיות חוק שאומר שאסור לפגוע ולרדת על אחרים?

            למה ללכת למקום קיצוני עם בעיה לא מסובכת כל כך?

            • מאת @Freeze
             16/04/2019

             זה לא הגיוני שהצוות יהיה 24/7 על פוסטים אובדיניים מחשש שהם יצאו משליטה. זה לא אפשרי, אין מספיק כוח אדם לזה, ואם כמה שזה ישמע קר, זה לא שווה את זה.

             כמו שכבר אמרתי, הגיוני שהצוות לא ירצה לקחת את האחריות הזו על כתפיו, כי אם מישהו באמת יתאבד זה יביא שם רע לאתר. ואף אחד לא רוצה את זה.

             • מאת @TsUNaMy WaVe
              16/04/2019

              לאתר יש גם ככה שם רע
              מי אמר שהאתר צריך לקחת אחריות?
              לא ראיתי את את פייסבוק ו-וואטסאפ לוקחים אחריות על זה שאנשים מתבריינים שם על אחרים על ימין ועל שמאל וגורמים לאנשים להתאבד באמת.

              • מאת @Freeze
               16/04/2019

               גם אם היו רוצים לאכוף את זה הם לא יכולים לול. ספין זה לא פייסבוק ולא וואצפ. זה הרבה יותר קטן. אם קורה כאן משהו בסדר גודל כזה, האתר כנראה יסגר.

              • מאת @Saltboi
               16/04/2019

               בכנות אני לא חושב שיש לך טעם בלשכנע אותם, אם הם לא רוצים להקשיב אז שלא יקשיבו, גם אני חשבתי על הטיעון שלך, אין ממש דרך להפריך אותו, אבל זה לא משנה כמה הטיעון הגיוני אם הבן אדם השני לא רוצה להקשיב.

              • מאת @Freeze
               16/04/2019

               אז כדי שלא נגיע למצב שנצטרך להסיר אחריות נמנע את המצב מלכתחילה.

               • מאת @Saltboi
                16/04/2019

                אבל אין לכם ממש אחריות על זה, זה מה שהיא אומרת.

           • מאת @Freeze
            16/04/2019

            אין לי מושג אם אמרו את זה, אבל דרכי הטיפול והאכיפה של זה לא יהיו באן, אלא שיחה אישית עם אותו משתמש. עם הסבר למה נמחק הפוסט

       • מאת @Saltboi
        16/04/2019

        אז אם מישהו רואה מישהו אחר שמדבר על התחושות האובדניות שלו זה יגרום לו לרצות להתאבד?

  • מאת @TsUNaMy WaVe
   16/04/2019

   וואי, הרעיון שלך ממש מעולה!
   אכן, ספוילר ואזהרה זה פתרון פשוט ויעיל. חבל שהמנהלים היקרים שלנו לא חשבו על זה~

 • מאת @urifying $ky₽
  16/04/2019

  החוק אוסר על פוסטים וכל סוג אחר של פריקה אובדנית באזור ציבורי באתר. החוק נחקק מכיוון שכל העמוד הראשי והפורום היו מתמלאים מדי יום בהודעות אובדניות, מה שעכיר את האווירה באתר, הרי, כמישהו עם דיכאון רואה שכל הסביבה בה הוא גולש מלאה באנשים שרוצים להתאבד, הוא גם ירצה. דבר שלילי נוסף שהיה באווירה העכורה באתר היה שלא היה נעים להיות באתר. במקום אתר אנימה, המקום הפך לאתר לפריקות אובדניות ושלאף אחד מהגולשים באתר אין דרך לעזור, כי אינם פסיכולוגיים מורשים ואינם יודעים מה לעשות במצב כזה. המצב הלא נעים הוביל לתלונות רבות שהובילו לחקיקת החוק.

  אם את שואלת אותי, המצב בספין כיום טוב בהרבה מלפני החוק. חוץ מזה, לאותם אובדניים יש עוד מקומות לפרוק חוץ מספין, כמו בני משפחה, רשתות חברתיות אחרות, פסיכולוגיים, חברים קרובים וכמובן שאם רוצים שזה יהיה בספין אז אפשר לפרוק בפרטי למישהו קרוב.

  • מאת @TsUNaMy WaVe
   16/04/2019

   כמו שכבר כתבתי בשאר הפוסט. המצב לא היה מוגזם כמו שאתם מתארים אותו. כמו כן: עמוד הבית =/= כל האתר. יש באתר עוד מלא מקומות בהם לא היית רואה אפילו שמץ של הפוסטים האלו: הפורומים, הצפיה, עמודי מידע על האנימה וכו'. מי שבא לספין רק בשביל עמוד הבית, צריך להבין שהוא הולך לקרוא דברים שעוברים על אנשים - לטוב ולרע.

   חוץ מזה, שליטרלי החוק רק אוסר על אובדניות בצורה "ישירה". מותר לאנשים לכתוב "אני סובל. כואב לי. קשה לי." ולפרט על זה. איך זה פחות דכאוני? איך זה פחות מעכיר את האוויר? כי הוא לא כתוב בפירוש "בא לי למות"? זה רק מראה כמו החוק הזה טיפשי מיסודו ונועד להשתיק אנשים כשהם במצב הכי קשה בעולם. קל לאנשים אחרים להגיד "שילכו למקום אחר", אבל בן אדם שהגיע לספין, וספין זה הפך למקום הבטוח שלו - למה שלא יפרסם את זה כאן? כי אנשים אחרים רוצים להשתיק אותו? דבר כזה יפגע בו אפילו יותר.

   ודבר אחרון שגם כבר כתבתי בתגובות אחרות - אם המצב באמת היה כזה גרוע, זה היה משהו שהיה צריך לטפל בו נקודתית. לא לעשות עונש קולקטיבי וטיפשי כזה. אף אחד לא בא לספין רק כדי להיות אובדני. ואם מישהו כן > זה טרול וצריך לטפל בו. אנשים שבאמת מרגישים רע וצריכים את הפריקות האלו הם אנשים שכנראה היו בספין הרבה זמן והתחילו לסמוך על המקום מספיק בשביל לשתף דברים. אז להשתיק אותם ולצנזר אותם כשהם במצב הכי נוראי שלהם? איכס, גועלי.

   • מאת @urifying $ky₽
    16/04/2019

    אם לא שמת לב לחלק הזה בתגובה הראשונה שלי, אציין את זה עוד פעם - הפורום גם היה מלא בפריקות אובדניות. היו המון נושאים עם תגית ''מלב אל לב''(או לב אל לב[לא זוכר])  בהם אנשים פרסמו דברים כאלו, הייתי שולח אבל פורום ''מלב אל לב'' נמחק ואיתו כל הנושאים. עכשיו לחלק של עמוד הבית, אם הבנתי אותך נכון, את אומרת שאם לא נעים לנו מהדיכאונות שפשוט ניתן להם את דף הבית ולא נכנס אליו יותר? כן, אני לא מוותר עליו, דף הבית הוא אמנם לא כל האתר, אך הוא בהחלט מהווה חלק משמעותי ממנו ולכן לנקוט בצעדים להפוך אותו לנעים יותר זה עדיף מלוותר עליו.

    כן, ''מוות'' הוא מונח שלא בא לאנשים בטוב. מונח שעושה הרגשה רעה בבטן. אני יכול לומר שבשבילי לפחות, אם באים אליי ואומרים לי ''קשה לי''/''כואב לי'', זה הרבה פחות נותן הרגשה רעה מאמירות אובדניות. אז תוכלי בבקשה להסביר לי שוב איך זה ''מראה כמה החוק הזה טיפשי מיסודו''? אני לא מתייחס לקטע של ה''נועד להשתיק אנשים כשהם במצב הכי קשה בעולם'' כי זה טיפשי. אני לא רואה למה שהצוות יבוא יום אחד ויאמר: ''בא לי להשתיק אנשים כשהם במצב הכי קשה בעולם''. וכתבתי, אם ספין זה המקום הבטוח שלהם, יש הודעה בפרטי לאנשים קרובים. קשה לי להבין איך זה המקום הבטוח של מישהו אם אין לו אנשים שקרובים אליו פה.

    איך לא טיפלו בזה נקודתית? לא נתנו באן לכולם, הם אסרו לעשות את הדבר שמפריע. לאנשים שהתחילו לסמוך על המקום מספיק בשביל לשתף דברים כנראה יש אנשים לשתף בפרטי פה, לא משתיקים אותם, בסך הכל אומרים להם שיש מקום לזה.

     
    • מאת @TsUNaMy WaVe
     16/04/2019

     לאסור משהו באופן קולקטיבי זה לא לטפל נקודתית. זה לטפל קולקטיבית שזה בדיוק ההפך. בבקשה, לפחות אל תנסה להפוך את הטענות שלי לטענות שמתאימות לצד שלך, כי הן לא.

     וגם פורום מלב אל לב - שוב, אתה מגזים. כן, היו בערך כמה שעות שאנשים הספימו שם והטרילו שם שזה הציף גם את הפורומים. אבל זה קרה פעם אחת, ומהפעם האחת הזו החליטו למחוק את הפורום. זה לא לטפל נקודותית. שוב, זה לברוח מהבעיה ולהעניש את כולם. עכשיו גם סתם אנשים שרוצים לכתוב שם דברים (שלא קשורים לדיכאון או אובדניות) לא יכולים. מה אני אגיד לך, ממש חכם היה למחוק את הפורום הזה לגמרי.

     ולגבי ה"מונח שלא בא לאנשים בטוב" - זה כל כך סובייקטיבי וזה מה שהופך את החוק למטופש. יש אנשים שגם דיכאון כללי עושה להם רע. יש אנשים כמוך שרק המילה "מוות" עושה להם רע. ויש אנשים כמוני שרואים אנשים שלא יודעים לתרגם ומפרסמים אנימות שהם שחטו עם תרגום גרוע בעמוד הבית ואז זה עושה לי רע. וגם יש אנשים בודדים, שספין זה המקום היחיד שלהם, ופתאום בעמוד הבית הם קוראים איך אנשים אחרים יוצאים ומבלים וכיף להם, זה וגרם להם להרגיש גם כן רע עם עצמם שלהם אין חברים לצאת איתם. (הכל פה דוגמאות)
     למה אתה נמצא מעל כל האנשים האלו שיש דברים שמפריעים להם בעמוד הבית? למה הבעיה שלך עם המילה "מוות" שווה יותר מהבעיה של אנשים אחרים?
     אי אפשר להגביל את חופש השיתוף והפריקה של אנשים ובנשימה אחת להגיד גם ש"זה לטובה". יש אנשים שזה לא לטובה בשבילם. ולכן זה חוק דיקטטורי שלוקח רק צד אחד (מתוך מיליון) בחשבון, והוא טיפשי מיסודו.

     • מאת @urifying $ky₽
      16/04/2019

      אנא סלחי לי על טעותי. אבל בכל זאת, למה טיפול נקודתית בהכרח טוב? איך היה אפשר לטפל במצב נקודתית? במקום להפיל הכל על הצוות(שאת חלק ממנו), אולי תפרטי יותר.

      בנושא פורום מלב אל לב, בכלל לא התכוונתי לספאם שהיה ולמחיקה. דיברתי על כך הפוסטים האובדניים נכנסו דרכו לפורום הכללי, והוקפצו עם הודעות שלא מספקות עזרה מקצועית.

      כן, לי לא נעים עם המונח, ונראה שלרבים נוספים לא נעים. עםכל התלונות שהיו בנושא, אפשר לומר שהיה רוב מסויים באתר שלא היה נעים לו עם האובדניות ולכן נוצר החוק. זה לא כאילו שעשר אנשים אמרו לא נעים והחוק נוצר. כנראה שזה היה מצב שלא היה נעים לכמות גדולה של אנשים באתר, כנראה רוב, ולכן צריך להתחשב בו.

      • מאת @TsUNaMy WaVe
       16/04/2019

       יש כל מיני דרכים לטפל נקודתית ופירטתי חלק מהן קודם וגם בתגובות אחרות. אתה בהחלט צודק שזה אומר שהצוות יצטרך לעבוד טיפה יותר קשה, אבל בשביל זה הוא בצוות, לא? לטפל רק במקרים קיצוניים של שחור ולבן - זה אפשר לכתוב בוטים שיטפלו. כל הרעיון בצוות של אנשים זה שיש להם שיקול דעת, והם יכולים להבין ולברר מתי זה טרול, ומתי זה לא. כמו כן, אם מישהו אחד (שהוא לא טרול) באמת יציף לבד את עמוד הבית, אפשר לדבר איתו פרטנית ולהסביר לו שמותר לו לשתף, אבל לא בצורה מציפה (כי הצפות אסור בכללי באתר - בלי קשר לתוכן).

       לגבי הפורום, כן, אתה צודק שפעם זה היה ככה. אבל היום זה לא ככה, ולכן הזכרתי מלכתחילה את הנושא ש"בפורום הפריקות האלו לא נמצאות". למען האמת, לא כזה משנה לי אם יש פורום כזה או לא. אבל אם כבר אין פורום, לשים את ההגבלה הזאת גם על המקום היחיד שעוד היה אפשר לפרוק (בפוסטים) רק הופך את העניין לגרוע יותר לפי דעתי.

       בנוגע לחלק האחרון: שוב, לי מרגיש כאילו כל החוק נוצר וקרה בגלל הקיצוניות וחוסר הטיפול. כי הרי לא כולם מספיקים לקרוא את כל הפוסטים, ובמצב נורמטיבי הפוסטים בעמוד הראשי מתחלפים ונעלמים די מהר. אם באמת קרה מצב שהעמוד הראשי הוצף במשהו, זה כנראה היה או בגלל טרולים או בגלל הצפה שהיא בכללי אסורה באתר. הבעיה נוצרה כשאר ההצפה הייתה מנושא אחד, וזה נושא שמפריע ספציפית לכמה אנשים. אז הם התלוננו ספציפית על הנושא ולא על ההצפה (כי מה לעשות, באמת קשה להבדיל בין שני הדברים כשאתה רק משתמש). תסכים איתי,שאם סתם מישהו אחד פתאום יתחיל לפרסם פוסט כל דקה עם תמונה מהפרק שהוא צופה בו כרגע. גם זה יעצבן אנשים והם יתלוננו. אז מה, צריך לאסור לשים תמונות מפרקים בפוסטים? או שצריך לאסור על הצפה? תגיד לי אתה.

       מה שכן, אם אתה הולך לענות לי ש"גם אם תראה רק פוסט אחד עם המילה מוות זה יפריע לך", צר לי, נצטרך פשוט להסכים לא להסכים. אני חושבת שלאנשים יש זכות לשתף מה שעל ליבם. ולא משנה מה יגידו, לדעתי זה לא הוגן לאסור נושאים שלמים בגלל שזה מפריע לאנשים מסוימים. רק מלהביט בתגובות לפוסט שלי אתה יכול לראות שזה לא מפריע לכולם ואפילו לא לרוב.

       לבסוף ארצה גם להודות לך על דיון מעניין ומנומס, בניגוד לכמה אנשים אחרים שהגיבו לי פה ^^

 • מאת @bravo six
  15/04/2019

  יצא חוק כזה בספין @_@ ? 

   

 • מאת @Kūjō, Jolyne
  15/04/2019

  ובדיוק בשביל זה אלוהים קיים!
  את התקווה האחרונה של כל האובדניים בספין, סומכים עליך!

 • מאת @קון-צ'אן
  15/04/2019

  אניממבינה את הבעיתיות שבחוק אבל אני גן יודע שלי זה יכול ליצור טריגר רציני
  הוא לא נועד רק לפגוע בנו
  הוא גם נועד להגן עלינו כשאנחנו לא במצב הזה

 • מאת @RoTeX
  15/04/2019

  זה מטומטם לשתף את הבעיות שלך עם קהילה של אנשים שאתה לא מכיר אפילו ולצפות לקבל מהם עצה אכפתית כי תכלס לבני אדם לא אכפת לאף אחד חוץ מעצמם. רוצה לפרוק ולשחרר? דבר עם כמה אנשים שאתה מכיר בספין טוב בפרטי, תאמיני לי שזה יהיה יותר טוב. החוק הזה, מעין של אדם אחר יראה טיפשי כי אנחנו "קהילה חברתית" אבל בעיני זה חוק סבבה. 

  אני חושב שהחוק הזה מלמד אותנו לא להפתח בפני אלפי אנשים שאפילו לא אכפת להם ממך. אם לומר את האמת אני חושב שלהפתח ככה בפני הרבה אנשים רק יגרום לך להרגיש רע יותר(ככה לפחות אני הייתי מרגיש)

  חוץ מזה אני חושב שעדיף לשמור את הכאב בבטן. לא רואה שום דבר טוב מלומר לאנשים את הבעיות שלי.

 • מאת @オル
  15/04/2019

  אני חושבת שזה די גאוני, אוהבת את החוק הזה. מקל על הכל.

  • מאת @TsUNaMy WaVe
   15/04/2019

   ויש אנשים שזה לא מקל עליהם, אלא מקשה עליהם. אבל כל עוד את בסדר הכל טוב, אה? (:

   • מאת @オル
    15/04/2019

    אמרתי שזה מקל על -הכל-. ילדים או מי שלא יהיה שבאים וכותבים דברים שמורידים אווירה מציקה ומועיקה על כל האתר וגורמים לו להפוך מאתר של אנימה ורשת חברתית עם צדדים חיוביים, לאיזה אתר שבאמת היתה תקופה שהפסקתי להתחבר לפה בגלל שהרגשתי שכל המקום הזה הוא קבוצת תמיכה לכל אלה שיש להם בעיות נפשיות ודכאונות ואין עליהם השגחה מצד ההורים או בלי מודעות עצמית. מי שיש לו בעיה ודכאון לא אמור ללכת בכלל ולהיקבר במסך ובמקלדת, כמובן שזה לא יוציא אותו מהמצב שלו. הדרך לרפא את הנפש היא לצאת מהמסך, ולא להגיד להם "הנה, בואו ותכתבו פואמות עצובות כמה שתרצו". אין בחוק הזה שום דבר שהוא רע לדעתי. כי לשים אותו זה לעשות להם טובה, לכל מי שמחפש רק מקום לברוח אליו וחושב שימצא לו פה חברים, לכל אחד ידוע שמאחורי המסך בסכה"כ עומד מישהו שאתה בכלל לא מכיר, אז מה זה משנה אם מישהו מבין אותי כשאני כותבת פה? המקום הזה לא נועד למחסה בשביל כאלה, לאנשים כאלה יש מקומות אחרים לפנות אליהם. וזה לא שהחוק הזה עולה משום מקום, הוא עולה בגלל שהאתר פשוט הפך ממשהו ססגוני וחיובי וציני (כמו אנימה, שזה הפואנטה שלו בתכלס) לאיזה מקום שהבסיס שלו זה להעביר לאנשים את השעמום והרגשות העצובים שלהם. מי שעצוב לו לא אמור לשבת כל היום ולהישאר פסיבי מול המסך ולהתבכיין, לשים את החוק הזה לדעתי זה פשוט לעזור למי שיש לו בעיה כזו.

    • מאת @TsUNaMy WaVe
     15/04/2019

     אין לך זכות לשפוט אנשים במצב כזה ולהגיד מה הם צריכים או לא צריכים לעשות. כל עוד את לא פסיכולוגית מוסמכת אין לי שום סיבה לסמוך על הדרך שלך "לרפא את הנפש".

     זה שלך פריקות לא עוזרות, לא אומר שהן לא עוזרות לאחרים. יש אנשים שזה עוזר להם ומחזק אותם לקבל תמיכה מאחרים. ויש אנשים שמקל עליהם רק לפרוק - גם אם אף אחד לא מגיב.

     אל תכלילי את עצמך על כולם. מה שאת אומרת הוא עובדתית לא נכון.

     וזה עדיין אתר של אנימה. אף אחד לא אומר לך לנבור בפוסטים של אנשים אובדניים שלא מעניינים אותך. בעמודי הצפיה אין תוכן כזה. בפורום אין תוכן כזה. במאגר המידע על האנימה אין תוכן כזה.

     האתר הזה הוא יותר מרק העמוד הראשי שלו.

     • מאת @オル
      15/04/2019

      לא הבנת כלום ממה שכתבתי? כי זה נראה שאת פשוט מנסה להוכיח את עצמך למרות שיש לך דעה שונה משלי. את נשמעת כאילו את מנסה לייצג את כל מי שרוצה "לפרוק" פה. אני רק הוספתי את דעתי ולא באתי להתווכח איתך.

      • מאת @TsUNaMy WaVe
       15/04/2019

       להגיד "מי שדכאוני צריך לצאת מהמחשב" זה דבר גועלי ולא מתחשב. הבנתי טוב מאוד את מה שכתבת, אבל נראה שאת לא הבנת אותי.

       את לא רוצה לראות תוכן כזה? סלאמתק. לא סיבה לאסור אותו. וזה מחזיר אותי לתגובה הראשונה - זה שלך טוב לא אומר שלכולם טוב. אני מראש הבנתי שמה שהצגת זה דעתך, זכותי להביע את דעתי שהיא נגד.

       • מאת @オル
        15/04/2019

        וואו, את מתנהגת כאילו אנחנו בכנסת. תפסיקי לכפות את הדעה שלך, תגידי "אוקיי, מסכימה, אנחנו מנוגדות" וזהו. כוחניות. נסיים את השיחה? תודה.

        • מאת @TsUNaMy WaVe
         15/04/2019

         חח דה פאק. מי כפה עלייך משהו? ליטרלי כתבתי בפסקה האחרונה שזכותך לחשוב מה שבא לך. אבל כן, זו גם זכותי להגיב מה שבא לי ולחשוב מה שבא לי. אבל אם היציאה הזו עשתה לך טוב, סלאמתק~

         • מאת @オル
          15/04/2019

          את סתם מתייפייפת חחח. לא מסתכלת על עצמך מהצד. התוכן של הפוסט שלך זה כמו פתיון בחכה, וכל מי שמגיב לך את עוקצת אותו ותוקפת אותו, כאילו השקט שלך זה להביע את דעתך ושכולם יאכלו. את מחפשת וויכוחים? נשמעת כמו יצור שניזון מלחפור ולנסות לשגע אנשים עם הדעות הכפייתיות שלך. אם לא הבנת קראי שוב ושוב, כי כנראה את מסרבת להבין את מה שאני כותבת אז את בקטע של "זה לא קשור". אגב מעכשיו אני מפסיקה לענות לך כי את ממש עוף מוזר. עדיף להתרחק.

          • מאת @TsUNaMy WaVe
           16/04/2019

           איזה ניתוח אופי. עשה לך טוב לרדת לפסים אישיים שלא קשורים לתגובות שלי ולמה שפרסמתי? מעניין מי מבנינו באמת לא בסדר (:

 • מאת @Alter
  15/04/2019

  מה שלפי החוק מותר: הכל חוץ מתוכן אובדני. מותר לפרוק, מותר להגיד שרע ומותר לבקש עזרה.

  לא רואה בעיה בחוק הזה, אבל אני כבר לא בצוות, מוזמנת לדבר עם קדוש או דוד או whoever שאת רוצה ולשנות את החוק הזה אם כל כך קשה לך איתו.

  לנו כצוות ספין לא הייתה דרך להתמודד עם כאלו פוסטים, וכשכן ניסינו לפנות לגורמים הרלוונטיים, זה רק גרם לדרמה מיותרת.

  ממש רוצים לפרוק מחשבות אובדניות? מותר בהודעות פרטיות, ואפילו יותר מומלץ לפרוק לאיזה hotline של אנשי מקצוע שיהיו מוסמכים לעזור לכם.

  לדעתי ספין זה לא המקום, וזה השתקף מאוד בחוק ההוא, שבא כתגובה לדיווחים ולבקשות של אנשים מהקהילה שנעצור את התופעה הזו שהייתה מאוד נפוצה במשך תקופה באתר, והמטרה שלו היא להשאיר אווירה טובה בעמוד הראשי ובאתר בכללי.

  • מאת @TsUNaMy WaVe
   15/04/2019

   העובדה שהדבר ה"יחיד" שאסור זה תוכן אובדני הופך את החוק הזה לטיפשי אפילו יותר. אז למישהו מותר לכתוב כאן כמה שהחיים שלו חרא, כמה שהוא סובל, כמה שקשה לו, אבל רק אסור לו להגיד את המילים "אני מרגיש שבא לי למות"? אז בנוסף לכל זה גם חוק קטנוני.

   מותר לפרוק, פשוט אסור להביע במילים את *כל* מה שאתה מרגיש, רק חלק. וזה בעצם החלק שגורם לך להרגיש את הרצון למות, אז זה בסדר!
   אתה מבין כמה זה אבסורד?

   • מאת @Alter
    15/04/2019

    תשמעי, אם את לא מסכימה עם החוק את כרגע במקום שאת יכולה לשנות אותו (או קרובה בשיחה עם קדוש ללהיות במקום לשנות אותו), אז לכי על זה אם את רוצה, תשמשי לנו כדוגמא במקום לבכות פה עכשיו על כמה מה שעשינו לפני חודשים הוא גרוע.

    • מאת @TsUNaMy WaVe
     15/04/2019

     עשיתם לפני חודשים, אבל זה לא שההשפעה שלו נעלמה. בדיוק לפני כמה שעות נמחק פוסט כזה מול העיניים שלי SHRUG.

     וזכותי להתלונן 3:

     • מאת @Alter
      15/04/2019

      וזכותי להתלונן על ההתלוננות בחזרה, ולהזכיר לך שאת יכולה לשנות את החוק שמפריע לך כל כך

      • מאת @TsUNaMy WaVe
       15/04/2019

       א. אכן זכותך
       ב. אם הייתי יכולה לשנות אותו בלי לקחת אחריויות שאני לא רוצה, הייתי עושה את זה. אבל אני לא. אז נשאר להתלונן 3:

       • מאת @Alter
        15/04/2019

        את יכולה, תסכימי להיות ראשית זמנית כל עוד יש חוסר בכוח אדם ותערכי את זה.

        • מאת @TsUNaMy WaVe
         15/04/2019

         אז לשקר שאני רוצה להיות ראשית בשביל להוריד חוק? לא בארסנל שלי.

         • מאת @Alter
          15/04/2019

          לא, להגיד שאת מוכנה להיות ראשית באופן זמני עד שיגייסו צוות, משהו שהיית בסדר איתו בכל מקרה לתקופה ששי ולין תכננו להיות ביפן, לא? חלק מהתפקיד של הראשיים זה לתקן ולערוך את החוקים לפי המצב באתר

          • מאת @TsUNaMy WaVe
           15/04/2019

           מה הקשר בין מחט לתחת.
           למה שאני אגיד שאני מסכימה להיות ראשית (באופן זמני או לא) כשבעצם יש לי "מטרה נסתרת" למחוק חוק מסוים?

           • מאת @Alter
            15/04/2019

            לא כמטרה נסתרת, תצהירי בקול רם על זה מצידי, אני רק אומר שאת יכולה לשנות את זה בקלות ובוחרת להתלונן במקום.

            • מאת @Kūjō, Jolyne
             15/04/2019

             איזה קשה, אבל היא לא רוצה לשנות כלום, היא רוצה להתלונן! תאמין לי אתה, איך נפלת...

             • מאת @TsUNaMy WaVe
              16/04/2019

              לשם שינוי אומר דברים נכונים. אני רוצה להתלונן!!!!

             • מאת @Freeze
              15/04/2019

              כן אה. היא מתלוננת (^:

 • מאת @MISTER X D
  15/04/2019

  מי קבע את החוק?

   

  • מאת @TsUNaMy WaVe
   15/04/2019

   ההנהלה הראשית.

   • מאת @MISTER X D
    15/04/2019

    הנוכחית? קשה לי להאמין שהמנהלים הראשיים הנוכחים יעשו דבר כזה..

    • מאת @Kūjō, Jolyne
     15/04/2019

     כע, איזה בקשה מוגזמת, נכון?
     מפריע למנהלים האלה שעמוד הבית היה מוספאם בילדים שרושמים שהם הולכים להתאבד \ לשתות אקונומיקה \ תלו את עצמם ולא הצליחו.
     אני אומרת בוא נתבע אותם!

     • מאת @o.p.o.v
      16/04/2019

      אתה לא רואה בזה הסרת אחריות? מה הטעם באזור אישי שאתה יכול להביע את הרגשות שלך אם מוחקים תגובות כאלו? אולי גם תתן באן? אני אומר מפריע לך שלרוב זה ספאם?  תשחק טטריס כל היום ואל תכנס לשום רשת חברתית...  למקום שמכריז על עצמו כקהילה חברתית אין מקום למחיקות מהסוג הזה, אף אחד לא אומר תשבו כל היום ותזהו פוסטים אובדניים ותודיעו למשטרה, אני לא מצפה ממישהו פה לאחריות כזו. אבל מחיקת פוסטים? עצוב. 

     • מאת @TsUNaMy WaVe
      16/04/2019

      ולא, הספאם שאתה עושה עם הבאגים שלך יותר טוב? אני רואה שאתה עדיין כאן ולא הוציאו אותך מחוץ לחוק...

      • מאת @Kūjō, Jolyne
       16/04/2019

       באמת איך לא הוציאו אותי עדיין "מחוץ לחוק"?

    • מאת @TsUNaMy WaVe
     15/04/2019

     כן. כולל אלטר שפרש.

     • מאת @Alter
      15/04/2019

      כו, האלטר הזה.

      מחיקה של הפוסטים היא יותר טובה ויותר ניתנת לאכיפה מלשמןר על כל פוסט כזה 24/7 שלא יגידו לפותח הפוסט צשהו שבאמת יגרום לו להתאבד.

      ספין לדעת ההנהלה הנוכחית+אני חושבת שאין לנו יכולת להתמודד עם זה, ושהמקום של זה הוא לא ספין.

     • מאת @MISTER X D
      15/04/2019

      מאוד לא מתחשב מצדם..

 • מאת @shark furry
  15/04/2019

  מא ממתי יש חוק כזה ולמה לול תנו לאנשים לפרוק בשקט

  • מאת @Freeze
   15/04/2019

   מותר לפרוק

  • מאת @TsUNaMy WaVe
   15/04/2019

   כבר די הרבה זמן האמת. זה אכן חוק טיפשי.

 • מאת @dvirov
  15/04/2019

  רוב מי שרושם כאן פוסטים כאלה הוא סתם אידיוט 

  זה הסיבה שיש את החוק הזה-הגיוני לגמרי 

  וזה לא המקום לדברים כאלה לדעתי

  • מאת @TsUNaMy WaVe
   15/04/2019

   אנשים עם קשיים הם אידיוטים? מי אתה שתחליט את זה בדיוק?

   ומקום שמתיימר להיות רשת חברתית (הפוסטים) זה בדיוק המקום לזה. אף אחד לא מחייב אותך לקרוא.

   • מאת @dvirov
    15/04/2019

    אם יותר מחצי מהאנשים שמפרסמים הם לא באמת רציניים ופותחים סתם 

    אז יוצא שאנשים מגיבים לזה בתור בדיחה אז זה מקבל את ההשפעה ההפוכה 

    בכל מקרה יש מקומות טובים יותר לפנות אליהם במקרים כאלה 

    • מאת @TsUNaMy WaVe
     15/04/2019

     אם אנשים מנצלים את הפלטפורמה לטרולים ודברים רעים - אני מסכימה איתך, זה משהו שצריך לטפל בו.
     אבל כשזה משהו לגיטימי? יש לתת לו מקום. פשוט באתר הזה לא יודעים לנהל, אז פשוט מכלילים ואוסרים הכל במקום לנהל כל מקרה לגופו.

     וגם אם יש מקומות טובים יותר, יש אנשים שהגיעו לספין וזה הפך למקום בטוח עבורם. אין שום סיבה לאסור עליהם משהו כזה.

     • מאת @Alter
      15/04/2019

      תנהלי את וזהו

     • מאת @dvirov
      15/04/2019

      איך אפשר לדעת עם משהו אמיתי או לא ?

      תשובה: אי אפשר 

      בשביל לא להיכנס למצבים כאלה הם אוסרים את הכל כדי לא להתחיל להיכנס לויכוח של האם זה אמיתי או סתם טרול

      • מאת @TsUNaMy WaVe
       15/04/2019

       כן, אפשר. אם זה משתמש מוכר בספין, שפעם בכמה זמן כותב פוסט כזה - אין סיבה לא להאמין לו.
       אם זה משתמש חדש שמפרסם רק דברים כאלה - ברור שזה טרול.
       והכי גרוע, אפשר לדבר עם הבן אדם בפרטי ולברר. טרול לא יתנהג כמו מישהו שבאמת חווה קשיים כאלה.

       צריך קצת להגדיל ראש, זה הכל.

 • מאת @o.p.o.v
  15/04/2019

  כן, מסכים לחלוטין. אמנם זה מציק לפעמים שנכנסים לעמוד הראשי ומה שרואים זה "אני פורש והחיים שלי בזבל" אבל הי, זה אתר שמתיימר להיות רשת חברתית ואם זה מה שמתמש מרגיש זכותו המלאה להביע את זה, במיוחד שזה בפוסט.... אני לא ידעתי על החוק הזה ואם זה נכון אז לכאורה זה נראה שהוא נועד כדי להציג מצג שווא של "הכל טוב" ו"החיים סבבה" ויש לנו אתר שכל המשתמשים שלו שמחים ורעננים.... וזה חמור בעיניי כי זה הופך מרשת חברתית לח%& תעשייתי. 

 • מאת @loo
  15/04/2019

  זה חוק בכל האתרים?

  • מאת @TsUNaMy WaVe
   15/04/2019

   זה חוק בספין.

   • מאת @loo
    15/04/2019

    ואלה? לא ידעתי

    אני יכולה להבין למה עשו את זה- בגלל שזה יכול להשפיע באופן קיצוני על אנשים.

    אבל כל דבר יכול להשפיע על משהו באופן קיצוני.

    ואת צודקת- אז מה אם אנשים רושמים דברם  כאלו, זה בשביל לשחרר לחץ, מתח ואת הכאב שיש להם. אם הם ישמרו בפנים זה עוד יותר גרוע. זה כמו שאתה סתם מעלה פוסט שהיה לך יום רע ואתה עצבני.

    אבל יכול להיות שאנשים יגיבו לפוסטים כאלו לא טוב ואז זה יגריע את המצב, לכן בשביל זה יש את הצוות שיבקר על כך.

     

    את זה צריך לשאול את ההנהלה העליונה למה יש את החוק הזה (הסיבה לכך).

    • מאת @o.p.o.v
     15/04/2019

     על מה את מדברת??? אם הנתונים פה נכונים ונניח שלמעלה מאלף מחוברים במהלך יממה אחת ורוב רובם הם נערים ונערות בגילאי ההתבגרות, חייבת להיות מערכת מיועדת כדי לזהות מישהו במצב לא טוב ואפילו אם 80 אחוז יהיו סתם לצומי עדיין זה גיל לא פשוט ויש נוער שעובר דברים לא פשוטים אז בואי... פעמיים הצעתי להנהלה הקודמת להקים צוות שיעקוב אחרי זה ופעמיים ענו לי אותה תשובה "המנהלים הראשיים עוקבים וזה מספיק" עשיתי בזמנו (גם אלאור וגם שמעון חסרים מאד בקטע הזה היום ) את הבדיקות שלי וזה היה נכון ב90 אחוז מהמקרים.. אז ירדתי מיזה והנחתי שגם עכשיו הצוות ממשיך לעקוב. אבל למחוק ?! טיפת אחריות.. 

     FYI באתר כמו סטיפס על פוסט אובדני אתה מקבל ניידת לבית, זו אחריות.

     • מאת @loo
      15/04/2019

      לא הבנתי על מה אתה יוצא עלי

      • מאת @o.p.o.v
       15/04/2019

       לא יצאתי עלייך. הסברתי למה אני לא מסכים עם מה שאמרת:

       אני יכולה להבין למה עשו את זה- בגלל שזה יכול להשפיע באופן קיצוני על אנשים.

       לא מסכים בכלל, רק אם יגיבו להם באופן שיגרור את זה למקום לא טוב אז על הצוות להתערב. אבל לא לפני ולמחוק את עצם הפוסט. מה את חושבת שאתר חברתי מייצג? 

       • מאת @Alter
        15/04/2019

        כדי לעצור דבר כזה יהיה צריך צוות 24/7 על כל הפוסטים.

        • מאת @o.p.o.v
         15/04/2019

         אם זה יגיע לאלימות מילולית יש מערכת שקוראים לה דיווחים.. ואף אחד לא בא בטענות על צורת הפיקוח (ולטענתך אין מספיק כח אדם , מעניין כשהצעתי טענו שיש דיי והותר ואין צורך בצוות מיוחד לכך) מה שמפריע זה שמוחקים כאלו פוסטים.. באיזה קטע? 

       • מאת @loo
        15/04/2019

        אמרתי את זה ואז רשמתי ''טענת נגד''

        • מאת @loo
         15/04/2019

         כתבתי פוסט שלם על כל מיני מחשבות שרצות ואתה יכול לשים לב לדברים שכתבתי ותגובה של עצמי אליי בפוסט עצמו

         לדוגמא:

         1. אני יכולה להבין למה עשו את זה- בגלל שזה יכול להשפיע באופן קיצוני על אנשים.

         2. אבל כל דבר יכול להשפיע על משהו באופן קיצוני.

          

         1. אבל יכול להיות שאנשים יגיבו לפוסטים כאלו לא טוב ואז זה יגריע את המצב          2. לכן בשביל זה יש את הצוות שיבקר על כך.

         • מאת @o.p.o.v
          15/04/2019

          נו? אני דיברתי על החלק הראשון ורק עליו, אין לי בעיה עם מה שכתבת אחר כך וגם לא על זה שצריך לשאול מישהו בהנהלה אם זה נכון. אם זה לא היה ברור מקודם אז אני מתקן את עצמי ^^.  

          • מאת @loo
           15/04/2019

           אוקיי

 • מאת @RoTeX
  15/04/2019

  אני חושב שזה חוק סבבה.
  מה עדיף כל 10 פוסטים לראות ילד שבוכה כי נשפך לו השוקו או משהו אז הוא רוצה להתאבד?

  אני בעד שאנשים רוצים לדבר על הבעיות שלהם ואני אפילו פה למענם.

  אבל ברצינות לילדים פה בספין כמעט ויש חיים דבש אבל הם מתבכיינים על שטויות.

  • מאת @TsUNaMy WaVe
   15/04/2019

   אז? זכותם להתבכיין, וזכותך לא לקרוא. אני בטוחה שלא יהרוג אותך וגם לא אף אחד אחר לא לקרוא את כל הפוסטים בספין.

   • מאת @RoTeX
    15/04/2019

    כשחושבים על זה לעומק החוק מאוד מטומטם מבחינתי הוא סבבה אבל מבחינת "קהילה חברתית"

    זה המעשה המטופש ביותר לעשות

 • מאת @♡~Rem
  15/04/2019

  גם אם יש את החוק הזה, אני די בטוחה שיש אנשים שעדיין מפרסמין את הפוסטים האלה. (חוץ מזה מסכימה איתך במאה אחוז)

  אגב, פירסמת את זה כי זה קשור אלייך, או כי רצית להביע דעה? 

  • מאת @TsUNaMy WaVe
   15/04/2019

   אז זהו - שגם אם הם עושים את זה מוחקים להם את זה. אז לאכוף את החוק יודעים טוב מאוד.

   כן, כתבתי את הפוסט הזה כדי להביע דעה, כי ראיתי היום פוסט כזה, והפלא ופלא הוא כבר נמחק.

   • מאת @♡~Rem
    15/04/2019

    מוחקים אותו? אוקיי זה פשוט לא בסדר. אין דרך לשנות את זה או משהו? 

    לרגע חשבתי שזה בגלל שמשהו קורה לך, נלחצתי. את זוכרת במקרה מי פירסם את הפוסט הזה?

     

    • מאת @TsUNaMy WaVe
     15/04/2019

     לצערי אני לא זוכרת מי פרסם. בכל מקרה, מניחה שפנו לבן אדם גם בפרטי ואמרו לו על ה"חוק" הזה. ואני בטוחה שזה לא היה לא נעים ושעכשיו הוא מרגיש גרוע יותר.

     • מאת @♡~Rem
      15/04/2019

      זה כבר מתחיל להרגיז אותי. העובדה שפונים לאדם דכאוני בפרטי בתלונות על כך שהוא משתף את מה שהוא מרגיש..זה ממש לא בסדר. אנסה לברר מי זה, אני רוצה לדבר איתו/איתה.