אודות

 • Law and Chaos
 • נתנאל
 • ציורמדעיםלנסוע בזמן
 • חייל ממורמר, צייר
 • פתח תקווה
 • 70
 • זכר
 • בן 20
 • הצטרף ב06/04/2017

סטטיסטיקת אנימות

צופה: 1 סויים: 30 בהמתנה: 3 מתכונן לצפות: 14
 • סה"כ: 48
 • פרקים: 25

Knightmare פרסם נושא חדש דיון| חיי המלך או חיינו?

פורסם 09/01/2018

i4ii690.gif
זה הוא! בעל הסמכות, בעל הכוחות! הוא אשר יוביל אותנו לניצחון!
הגנו על המלך!

בהרבה אנימות ישנו את הגיבור בעל הכוחות או המלך בעל הסמכות שאסור להם למות. אתם בוודאי מכירים זאת.
ואני לא מדבר על כך שהגיבור\המלך ניצלים ממוות בזכות התסריט שלא ייתן להם למות, אלא בגלל מעמדם החשוב. כל החברים או החיילים מתאגדים סביבם עם המשפט המוכר "אתה התקווה האחרונה שלנו, נגן עליך בכל מחיר, אסור לך למות", וכן למלך חשוב, שמותו יוביל לאסון נורא.

אתם בוודאי מכירים זאת מאנימות רבות, אבל ישנה אנימה אחת וספר טוב שהייתי רוצה להתמקד בהם:

האנימה הראשונה היא Guilty Crown (כתר האשמה) - מכיל ספוילרים!
auw1l2x.jpg a8qy428.jpg 1dmye7l.png
בחלק השני של האנימה, לאחר שטסוטסוגאמי גאי מת, אנו רואים שארגון "בית הלוויות" התפרק והם עברו לבית הספר של שו.
שם, במהלך הפסטיבל שהתקיים בביה"ס, הצבא איתר את הכוחות של בית הלוויות, עשה מצור על ביה"ס ודרש את אנשי בית הלוויות או שלאט לאט הם מחסלים את כולם!
לאחר ששו השתמש בכוחות הוויד שלו (כוחות המאפשרים לו להוציא מעין התגשמות של לב האנשים ככלי על-טבעי) על מנת להוכיח להם שהצבא לא באמת ישחרר אותם גם אם הם יסגירו את בית הלוויות (ובעצם חושף את עצם היותו משתמש וויד בפני כולם)
התלמידים מבינים את המצב הנורא, ובזכות יאהירו הכריזמטי מיד מוכנים ששו ינהיג אותם, כי הם מבינים שהוא היחיד שבכוחו להושיע אותם!
שו מבולבל ולא יודע מה לעשות, הוא לא יודע להנהיג. לכן נחלץ לעזרתו שוב... יאהירו, בעזרת ראשו החריף, הוא עוזר לשו, ומנהיג אותו למדיניות ווידים, ששו סולד ממנה בהתחלה.
מאחר שווירוס האפוקליפסה התפשט, ולתלמידים יש כמות חיסון מוגבלת, יאהירו מבין שצריך לעשות סלקציה בין התלמידים לפי שימוש הווידים שלהם.
שו כמובן נמצא בראש הרשימה, ולאחריו התלמידים בסדר יורד של חשיבות הווידים שלהם - למי שיש וויד שימושי, הוא זוכה ליותר חשיבות מאלו שמתחתיו, ונותנים לו יותר חיסון, אך כמובן שלא מספרים זאת לתלמידים, מבחינתם זו רשימה לקבוע מי יותר טוב בשביל ההישרדות.
כמה תלמידים וביניהם חברו הטוב של שו, סוטא, שמרגישים מקופחים משום שהם בסוף הרשימה, ומבינים שזו לא סתם רשימה, אלא סלקציה "גזענית" שנקבעת על פי יעילות הוויד שלהם, וקובעת למי מגיע יותר זמן לחיות. הם מחליטים להוכיח לשו (שלא אוהב את מדיניות הווידים בעצמו) שגם הם יכולים להיות יעילים, וזה לא פייר לעשות את הסלקציה הזו.
אך במהלך המבצע שסוטא ושאר הקבוצה עשו ללא ידיעת שו, הארֵה (חברתו הטובה של שו) מתה, ושו מתחרפן כתוצאה מכך.
מתוך כל הצער והזעם שלו, הוא מתעצבן על סוטא ומאשים אותו במוות שלה (מה שנכון. סוטא, יצאת טיפש), ומחליט להפוך להיות ה-מלך. אך לא המלך הטוב כמו שהארה רצתה שיהיה, אלא מלך קשה שמשתמש בסלקציה ללא רחמים.
מכאן שו הופך להיות אכזרי וקר ואולי גם ריאלי, הוא משתמש בסלקציה בגלוי, והוא קובע שיש כאלו שהם "דרגה A", תלמידים בעלי וויד קרבי או שימושי לקרב, שצריכים לשמור עליהם, ומהם סדר התלמידים יורד עד לדרגה F, שחשיבותם פחותה משל בעלי הדרגה הגבוהה מהם, ולכן מסכנים אותם במשימות שהם יכולים למות בהן, נותנים להם פחות חיסון, ואם אין מספיק חיסון, אז הם כנראה ימותו מהווירוס.
וכמובן מי תמיד יעמוד על הרגליים? שו בעצמו. התלמידים שונאים אותו, אבל מה יש להם לעשות, הרי אי אפשר לנצח את הצבא ללא הכוחות של שו.
באמת התוכנית מצליחה, הם מצליחים לשרוד, ואף לברוח (או כמעט מצליחים אילולא סופר גאי הזה, וזה שהתלמידים ניסו לאחר הבריחה להרוג את שו), אך באיזה מחיר זה היה?
אובדן של כ"כ הרבה תלמידים שפשוט מתו כי לא התייחסו אליהם. האם זה היה שווה? האם באמת בשל העובדה שהמלך\בעל הכוחות כ"כ חשוב, זה אומר שאפשר להקריב אנשים אחרים למענו?
עוד דוגמא (אפילו שניים), היא מהספר האדיר "דרך המלכים". (מכיל את ההתחלה, וקטע מעט ספויילרי לאחריו)
הדוגמא הראשונה שלי הוא קאלאדין:
בתחילת הספר, אנו מסתכלים מנקודת מבטו של בחור צעיר בשם "סן". סן הוא חייל שנלחם תחת קאלאדין (אחד מהדמויות הראשיות) שהיה אז מפקד בצבא אמראם.
במהלך קרב גבולות, סן נקלע למצב שנראה חסר סיכוי, הוא נפל בין שישה חיילים של צבא האויב, והיה נראה שהוא אבוד, אך לפתע המפקד קאלאדין זינק לאיזור של סן לבדו, והוא נלחם כנגד ששת החיילים ומציל את סן!
אחח... איזה מעשה הרואי! המפקד בעצמו שומר על חייליו! אבל מה אם הוא ימות? הוא המפקד, לא? בשביל קאלאדין זה לא משנה, הוא שומר על כל חייל שלו, ולא אכפת לו ממעמדות וכוחות, מבחינתו הוא חלק מהחיילים, ואם הם מסתכנים גם הוא מסתכן איתם!
מאוד מאוחר בספר, לקראת סוף הכרך הראשון, מתחולל קרב מטורף בין הפרשנדים לאלת'ים במישורים המנופצים (איזור שלם, שמכיל לוחות של אדמות שבין אדמה לאדמה יש תהומות ורק עם גשרים ניתן לעבור אותם), בו המחנה של דאלינאר (נסיך נעלה, שהוא גם אחד מהדמויות הראשיות) נתקל בבעיה חסרת תקדים, והיחידי שיכול להציל אותו הוא קאלאדין וצוות הגשרים שלו (שנמצאים בגדה האחרת של המישור).
במהלך הקרב בין הפרשנדים לצוות הגשרים של קאלאדין, קאלאדין נפצע קשה ברגלו, וצוותו יוצא להציל את כוחותיו של דאלינאר ללא מפקדם. אך ישנה בעיה, הפרשנדים מוכנים מהגדה השנייה של הצוק להרוג את צוות הגשרים ברגע שיניחו את הגשר, ולכן קאלאדין, שחוזה בדמיונו את מות חייליו האהובים, אוזר כוחות, מנצל את כישוריו המיוחדים עד תום, ויוצא לפני כולם להלחם בפרשנדים למען צוותו!
ושוב, קאלאדין הוכיח את מעלתו, למרות חשיבותו כמפקד ובעל כוחות, הוא מסתכן למען אנשיו! הוא לא יתן להם למות על חשבונו!
i8v9aze.jpg
הדוגמא השנייה שלי הוא דאלינאר קולין:
בתור התחלה, אני אדבר על מעלותיו כגנרל.
דאלינאר קולין הולך בדרך של "תקנות המלחמה האלת'יות". תקנות שנועדו לקצין עצמו ולחייליו.
והוא שומר עליהם בכל תוקף!
ישנם שתי תקנות מעניינות:
1) "כבוד: הקצין לא יזנח את בעלי בריתו בשדה הקרב, וכמו כן לא ינסה לקצור רווח מאובדן בעלי בריתו"
2) תקנה יותר חזקה בעיני היא "מנהיגות: הקצין לא ידרוש מחייליו כל פעולה שהוא עצמו אינו מוכן לבצע."
מה אתם חושבים על מפקד כזה? האם הוא מעורר הערצה או שלמעשה הוא טיפש? אולי לפעמים באמת עדיף להקריב בני ברית על מנת לנצח.
ועוד במהלך הסיפור, בקרב שהתחולל מעט לפני הקרב המתואר לעיל:
כשצוותי הגשרים הניחו את הגשרים, כבר במהלך התנועה שלהם, דאלינאר זינק עם שיריון רסיס (שיריון מיוחד שמופעל ע"י אור סער, ומעניק כוחות אדירים למי שלובש אותו, והוא גם מאפשר ללובש אותו לעבור את בין המישורים בלי הגשרים), על מנת להרוג את הקשתים הפרשנדים שלא יהרגו את אנשי צוותי הגשרים.
אך נשאלת השאלה: למה לו לעשות את זה? אלו בסך הכל אנשי גשרים, הם עבדים שנועדו למות בריצת גשרים, והוא נסיך נעלה! אז למה לו לסכן את עצמו מול אלפי חיילים פרשנדים למען העבדים האלו? ומה אם הוא היה מת? אי אפשר לתאר את הנזק שהיה נגרם מכך שגנרל עליון נפל בקרב!
אך שוב, כמו קאלאדין, דאלינאר לא נותן לזה להרתיע אותו, הוא יסתכן למען חייליו, גם למען העבדים הללו. ואכן הוא עומד בתקנות, "מנהיגות: הקצין לא ידרוש מחייליו כל פעולה שהוא עצמו אינו מוכן לבצע.", אם העבדים האלו הולכים להסתכן במוות בזמן ריצת גשרים, גם הוא יסתכן יחד איתם. אחח... איזו מנהיגות דגולה! או שאולי זו טיפשות מיותרת?

אז מהי דעתכם בנושא, האם באמת חייו של אדם גדול, מצדיקים מוות של אחרים?
האם אתם כמו שו ותעדיפו את היעילים לעומת החלשים (לפחות ככה הוא היה באותם פרקים) או כמו קאלאדין ודאלינאר, שלא יקריבו את חייליהם למען המטרה בשום אופן?

שיהיה לנו דיון מהנה!^^

שאלות הכוונה:

 • האם נכון בעיניכם להקריב אנשים למען המטרה?
 • האם אדם שעשוי להציל את כולם שומר גם על החלשים בכל מחיר, גם אם המחיר זה הוא עצמו - זה מעשה הרואי או טיפשות בעיניכם?
 • במידה ואתם הייתם בעלי הכוחות והייתה לכם הבחירה, האם להקריב חיי אחרים למען חייכם, הייתם עושים זאת?
 • בעולם הגיימינג יש מושג הידוע כ"תותח זכוכית" (Glass Cannon) המתייחס לאדם שעוצמת ההתקפה שלו גבוהה מאוד, אך ההגנה והעמידות שלו נמוכים. בהנחה שהמנהיג הוא כוח לא יציב - חזק מאוד אך גם שברירי ודורש המון הגנה והקרבה של סביבתו (יחס קלט-פלט גבוה) - האם בכל זאת שווה לדעתכם לשמור עליו או שמא עדיף להתפשר על כוח יציב יותר?
 • רעים או טובים, פיצוחים או ממתקים, האם הייתם מעדיפים להיות הגיבורים או נושאי הכלים?

Knightmare פרסם נושא חדש ההנהלה ממליצה | משחק | Knights in the Nightmare

פורסם 13/12/2017

un0cd1j.png

v60gm9l.jpg

אחחחח, ה-dept. heaven המפורסמים (לפחות לי, בארץ לא כ"כ מכירים אותם:cry: אבל היי בשביל זה אני פה חח), סדרת המשחקים המדהימה של Sting (וואלה בדקתי רק בשביל הנושא, אני לא מסתכל הרבה על חברות חחח)!^^
ארבעה משחקים מיוחדים - Riviera, Yggdra Union, Knights in the Nightmare, ו- Gungnir, שאם יכולתי להגדיר מה מיוחד בהם - שהם בעלי משחקיות מוזרה ומורכבת ביותר.
אה, וגם סגנון ציור מיוחד, אלגנטי ויפהפה שמייחד אותם מכל משחק או אנימה שאתם מכירים.

כמו שכתוב בכותרת, אני אדבר יותר על Knights in the Nightmare, מאחר שהוא האהוב עלי, וגם בשאר פחות שיחקתי (אפשר לראות את זה מעין סיקור קל, אבל זה יותר "מידע מקיף").

pcej6qc.jpg ewz22ul.jpg

אז מה מיוחד בו?
האמת שצריך לשאול - מה לא מיוחד בו? חחח
מדובר במשחק עם משחקיות מיוחדת במינה, ויוצאת מן הכלל שאישית כבשה אותי.
אני לא אסביר לפרוטרוט את המהלך הטכני של המשחק משום שיש טוטוריאל במשחק (ותודה לאל שכך), אבל מה שכן אגיד שזה משחק בעל המון שלבים (זה טוב למי שאוהב משחקים ארוכים), שמשלב המון אסטרטגיה עם סוג מוזר של פעולה (ארקייד), מערכות מיוחדות ועוד.

גיימפליי

לכל שלב יש מספר מוגבל של סיבובים שבהם אתם חייבים להספיק לסיים את השלב. מטרתכם היא לחסל מספר מסוים של מפלצות על ידי שימוש בסמן נע שמייצג אתכם ואיתו אתם מפעילים את החיילים שלכם בשדה הקרב, תוך כדי שאתם מתחמקים ממתקפות האויבים.

כעת אסביר את מהלך הקרב:
הקרבות מחולקים לשני חלקים - מצב הקרב ומצב התכנון:

אני אתחיל במצב הקרב שהוא החלק הכיף והמטורף ביותר במשחק.

w7sjizv.jpg w29z096.jpg
c38kaqv.jpg
 ta88um0.jpg

אני אסביר את מה שרואים בתמונות למעלה (כן, למרות שזה נראה כמו בלגן) בשני חלקים - ה-HUD והמפה עצמה:

ה-HUD מתפרס על כל קצוות המסך ומכיל ארבעה נשקים בארבעת הפינות, נקודות לשימוש בנשקים (המד עם המספר ליד בצד ימין למעלה), ואת המושג 'זמן' למעלה במרכז (לא באמת 'זמן', אלא החיים שלכם לסיבוב, הזמן מתבזבז כאשר אתם משתמשים בחיילים או נפגעים).

המפה - מכילה את האויבים, החיילים, אובייקטים שיוצאים מהם חפצים ו-NPC (שלא עושים יותר מדי), והיא מורכבת ממשבצות.
"אתם" זה בעצם ה"פקעה" או Wisp באנגלית, שזה כדור האור (ראו בתמונות למעלה) שנשלטת על ידי גלגלת ה-PSP או סטיילוס ה-DS, מפעילה את החיילים (לא אפרט כיצד, את זה תראו במשחק), וצריכה להתחמק ממתקפות האויבים (לדוגמא הכוכבים, והחיפושיות המוזרות שאתם יכולים לראות למעלה).
בנוסף הקרב מכיל מערכת מטורפת שנקראת Law ו-Chaos, שהיא "המערכת" של המשחק. המערכת מורכבת, ולכן אסביר עליה ממש על קצה המזלג. בכל רגע נתון בשלב, אתם נמצאים או במצב Chaos (שאז המסך מלא בערפל אדום וה-HUD נצבע באדום), או במצב Law (אז המסך וה-HUD בכחול). המצב משפיע על כל מיני דברים, אציין אחד מהם רק לדוגמא.
לכל חייל יש טווח התקפה מיוחד משלו (טווח הפגיעה הוא במשבצות), שמשתנה בהתאם למצב בו אתם נמצאים (Law או Chaos)
לדוגמא נקח את הלוחם:
כך הוא תוקף ב-Law (הכחול) וב-Chaos (אדום):
u11hu2r.png

חלק נוסף בשלב הוא מצב התכנון.
coieqsr.png h7ohu81.png

 אחרי כל סיבוב, ישנה רולטה שבה יש מספר מפלצות, כפי שאתם יכולים לראות בתמונה השמאלית (אתם עוצרים את הרולטה, וכל מפלצת שאתם הורגים נעלמת מהרשימה).
לאחר שנבחרו המפלצות, מגיע תכנון הסיבוב, בו אתם בוחרים את החיילים שיכנסו לסיבוב (לפי משבצות שקבועות מראש), ארבעה נשקים, יכולים לבדוק את ההליכה של המפלצות, לתכנן את המהלכים שלכם בסיבוב ועוד (כפי שאתם רואים בתמונה הימנית), ובקיצור - הרבה חשיבה.

טוב, והחלק החשוב ביותר בקרב - איך מנצחים?
ישנה טבלה שמכילה מספר משבצות, כל מפלצת ברולטה היא כמו משבצת בבינגו, הרגתם אותה - המקום שלה מסומן ב-KILL. ברגע שיש לכם שורה אנכית, אופקית או אלכסונית של משבצות מסומנות - ניצחתם בשלב!
(אתם יכולים לראות את הטבלה בתמונה שלמעלה בצד שמאל, מתחת לרולטה.)

כפי שאתם מבינים (או שלא לגמרי הבנתם, לא נורא ^^') המשחק מכיל המון פריטים ומערכות, וזה אפילו לא הכל.
שאני לא אתחיל לדבר בכלל על שידרוג נשקים, הקרבת\מיזוג חיילים, שידרוג חיילים בכללי ועוד.

אם אתם מחפשים גיימפליי שממש לא רואים בכל יום - כבר מצאתם (:

עלילה

ומבחינת עלילה - כן... האמת שאני לא כ"כ הבנתי אותה :sweat_smile:
ועכשיו ברצינות, הנה הסבר קצר על העלילה שנכתב על ידי @Otoshigami :

מבנה העלילה מורכב מאוסף מאורעות מאוד לא ברורים שמתרחשים בקווי זמן שונים. בין השלבים אנו רואים את מהלך הסיפור שנפתח בלילה שבו ה'נערה המשוריינת' המסתורית מעירה את נשמת המלך מתוך כד שהיא לכודה בו, מעט אחרי אירוע נורא ואיום שזכה לשם 'הטרגדיה של טירת אוונטיים', לילה בו הטירה נחרבה וחייהם של אבירים רבים קופחו. נשמת המלך, המכונה לאורך המשחק בשם 'הפקעה' (Wisp), היא בעצם 'סמן' המשחק עליו שולטים בקרבות. מבחינה עלילתית, נשמת המלך מתעוררת בכדי לקחת בחזרה את הטירה מידי הכוחות האפלים והמסתוריים שהשתלטו עליה ואחראים על ליל הטרגדיה. היא עושה זאת בכך שהיא מקימה את האבירים שמתו לתחייה, ומובילה אותם יחד עם הנערה המשוריינת חזרה לטירה.

הסיפור הזה לא מסופר בצורה ברורה כל כך. מנקודת ההווה ואילך כן, אבל כל מה שקדם ללילה בו נשמת המלך התעוררה, מופיע כפלאשבקים לאחר כל שלב, ובסדר לא כרונולוגי. כדי להבין את הסיפור בשלמותו, עלינו לחבר פאזל שמורכב מהמון אירועי עבר שכל פעם אנחנו מקבלים שביב אחר - חתונת הנסיך, הטרגדיה, ברית השלום עם הטיאמט, מות המלך... כל פלאשבאק פותח בזמן ביחס לאחד האירועים האלה ("שלושה ימים לפני הטרגדיה" לדוגמה), ומצד שני ההווה מתייחס אלינו כאילו אנו מכירים את העבר בשלמותו ומבינים תמיד על מה מדובר. ואם כל זה לא מספיק, עוד שבבי מידע נזרקים לפאזל בצורת אמרות שמופנות כלפי המלך, לפני כל שלב, על ידי 'דובר מסתורי'.

תודה אוטושיגאמי ^^

להמחשה, הבאתי לכם מבנה עלילתי של שני שלבים שונים (צד ימין שלב מסוים, וצד שמאל שלב אחר. המבנה מקביל.):

קטע ממש קצרצר מההווה שבא להקדים את השלב (לפעמים סתם כדי לראות את מקום הקרב, ולפעמים סתם ליצור טיפה מתח): 
04ovfgh.png mcsexjn.png

קטע שמספר על הרקע של מה שקורה בכללי (כן, שכחתי לציין שגם זה שופך טיפה רקע):
qqzsc05.png gz9w136.png

קטע של מה שקורה בהווה:
tl7ui6y.png sfcj1of.png

רקע על האיזור של הקרב (אני לא חושב שפעם טרחתי לקרוא את זה חח... וגם את זה לא ציינתי. זה יותר רקע על המקום והעולם):
4tr007z.png 0kkwmr1.png

קטע קצר בו רואים איך אתם נתקלים במפלצות + קטע הדיבור של 'הדובר המסתורי' המדבר אל המלך:
z491luw.png q7yneqa.png
r2rcuzj.png s19usc4.png

ואז הקרב עצמו מתחיל.

לאחר שמסיימים את השלב, רואים סצנה שפותחת בכך שהמפלצות מחוסלות, ולאחר מכן אנו שוב 'שומעים' את הדובר המסתורי:
ltbkd7i.png 57wry9j.png

והקטע האחרון שלפעמים לא מופיע...
פלאשבאק מהעבר שהתרחש באותו מקום או שקשור למאורעות של ההווה (לקחתי את התמונות מסרטונים. זה שבצד שמאל לא הביא את התמונות של הפלאשבאק ><):
2qcx6o9.png
l8yrqi1.png
v6rbmqt.png

מילות סיום

טוב, זהו מהלך המשחק בגדול.
ברור שיש עוד הרבה דברים מעניינים שניתן לפרט עליהם, אבל זה כבר תראו במשחק.^^

אז מי שאוהב משחקים מורכבים, מעניינים, מאתגרים, אסטרטגים ולחוצים בו בזמן, ובעלי + New Game - זה בדיוק המשחק בשבילכם!^^

זהו משחק ל-DS ו-PSP (רגע חכו! אל תשללו מיד עם "סבא שלי שיחק בקונסולות האלה", באמת מדובר במשחק מעולה ששווה לכם לנסות).
אני אישית מעדיף בהרבה לשחק בקונסולות האמיתיות מטעמי נוחות, אבל יש גם אימולטורים למחשב.
ותשחקו ב-PSP, הוא הרבה יותר טוב מהרבה בחינות - הוא הרבה יותר נוח, ויש לו שלושה רואוטים (ב-DS יש שניים)!

אה, ועוד דבר אחרון:
יוצרי המשחקים של ה-dept. heaven אוהבים מאוד דברים סודיים.
אז הנה לכם קישור למדריך מושלם לכל סודות המשחק (גם בשביל משחקיות ראשונה. הסודות לא מסובכים מדי, והדרך לסוף האמיתי טמון בסודות):
https://www.gamefaqs.com/ds/945018-knights-in-the-nightmare/faqs/72544

טוב נגמר לי מה להוסיף בנושא אז כל מה שנותר לי לומר הוא:
שיהיה לכם משחק מהנה, ממליץ לכל אחד לתת ניסיון!^^

הנה סרטון הפתיחה של המשחק ב-PSP ושני גיימפליים להתרשמות:

 

Knightmare פרסם נושא חדש יום הולדת שמח לשמעון!

פורסם 24/11/2017

היי כולם!^^

היום זהו יום מיוחד עבור חברנו ומנהלנו היקר שמעון!^^

@Akagami no Shimon 

הוא חוגג היום את יום הולדתו ה-18!
 

תוצאת תמונה עבור ‪anime birthdays gif‬‏

קודם כל, תרשה לי לומר תודה רבה לך, על כל ההשקעה שאתה וכל שאר המנהלים הראשיים משקיעים בספין.
הרבה לא יודעים על מה שאתם פועלים מאחורי הקלעים, וכמה שאתם משקיעים מאמצים. אבל אני יודע ועל כך אני אומר תודה רבה!^^
אתה אדם טוב ומנהל ראשי מצויין, שזורם פה עם כולם, צוחק איתנו המשתמשים, ופשוט נותן אווירה טובה לספין!^^

היום אתה יוצא מעולם הקטינים ונכנס לעולם המבוגרים (פחות או יותר, יש עדיין בית ספר לעבור חח)
ולכן אני רוצה לאחל לך המון בריאות, שתזכה שאושר ושמחה תמיד ימלאו את חייך, שיהיה לך עושר, שתצליח בכל אשר תעשה בקלות ולא בקושי, שתמיד יהיה לך נחת ורוגע בחיים
ושתזכה להאריך ימים ושנים עד 120!

:confetti_ball::confetti_ball::tada::tada::confetti_ball::confetti_ball::confetti_ball::confetti_ball::tada::tada::confetti_ball::tada:

מזל טוב!^^

Knightmare פרסם נושא חדש דיון| השקעה והתמדה VS כישרון טבעי

פורסם 16/11/2017

82cffa16c9e417b08dd2b987367d0156.gif vs04947fde3f0d41969f7ab61f7733d947.gif

לכל אחד ואחת מאיתנו יש יתרונות וחסרונות. חלקנו טובים במחשבים ולא בציור, או טובים בשירה ולא במתמטיקה.
לפעמים במהלך חיינו, כשאנחנו נתקעים במשהו שחשוב לנו, אנחנו מתחילים להתאמן עליו שעות על גבי שעות, רק כדי שבסופו של דבר אולי נצליח. ולעומתינו ישנם את האנשים הכישרוניים שפשוט מצליחים באותו הדבר בלא בעיה, כאילו זה חלק מהם, כאילו זה משהו שהם נולדו איתו.

רק אתמול היה לי מבחן במתמטיקה, למדתי אליו כמעט 4 שעות ביום במשך כמעט שבוע במאמצים אדירים! רק על מנת להשיג ציון מזהיר. בעוד שחבר שלי כבר סיים מתמטיקה בכיתה י' וכבר בדרך לתואר, "נולד עם ספר מתמטיקה ביד" כמו שאומרים.
כששאלתי אותו, האם הוא התקשה בכלל. הוא ענה לי שלא כל כך, יש קטעים שהיו קצת קשים אבל בכללי זה זרם לו.
הסיטואציה הזו גרמה לי לפעמים לחשוב 'למה אני משקיע כל כך? הרי אני רואה שזה ממש קשה לי, והמון פעמים אני נופל, והוא לעומת זאת לא מתאמץ בכלל, ומצליח בענק. אולי זה פשוט לא מתאים בשבילי? אולי כדאי לי לוותר? האם אני באמת בכלל יכול להגיע לרמה שלו?'

דעתי בנושא
זה שווה את ההשקעה ואני אף פעם לא אוותר. נכון שאני לא ברמה שלו, ואני לא מנסה להגיע לרמה שלו, אבל בהחלט אני יכול להגיד שההשקעה שלי הייתה שווה. אחרי כל המאמצים והלמידה המפרכת אני יכול להגיד שקרוב לוודאי שהצלחתי במבחן, ואני מאמין שאני אקבל ציון של 90 פלוס! אתם לא תאמינו איזה סיפוק אני מרגיש! אז האם זה היה שווה? בהחלט כן.
ויותר מזה, אני מאמין שבכל דבר ודבר בחיים, לא רק במתמטיקה, אלא ממש בכל תחום בחיים, ניתן להצליח בעזרת השקעה והתמדה גם ללא כישרון, ואפילו להצליח יותר מבעלי הכישרון!

 

"כיתת ההתנקשות" (Ansatsu Kyoushitsu) ו"נערת חיית המחמד של סאקורסו" (Sakurasou no Pet na Kanojo) הן שני אנימות שמציגות דעות קוטביות בנושא:

באנימה כיתת ההתנקשות, מוצג הפערים בין אלו בעלי הכישרון לאלו שהם חסרי כישרון בצורה חזקה ביותר. וכמו שמן הסתם ניחשתם לא נכון על פי התמונות למעלה, אני לא מדבר על הפער בין נאגיסה לשאר חברי הכיתה ביכולות ההתנקשות, אלא דבר פחות מרכזי בעלילה אך עדיין בעל משקל כבד - הפער בין כיתה A לכיתה E.
בבית הספר קונוגיגאוקה יש חלוקה מזעזעת בין בעלי הכישרון לחסרי הכישרון בלימודים. בעלי הכישורן נמצאים בקמפוס הראשי בכיתה A המובחרת בא נמצאים התלמידים הטובים ביותר, בעוד וחסרי הכישרון והתקווה נזרקים לכיתה E  שנמצאת בקמפוס מוזנח ומבודד אי שם בהרים, ומקבלים יחס משפיל ביותר.

מסקנת הסדרה בנוגע לנושא - מכיל ספויילרים לכיתת ההתנקשות (כולל עונה שנייה)

אולם, כאשר מגיע מורה התמנון המסתורי אשר מצליח להרים את מורל התלמידים הללו, הם מתחילים להשקיע בצורה אינטנסיבית, על מנת לעקוף את כיתה A ולהוכיח להם שהם יכולים להצליח. ואכן הנס התרחש, אותם התלמידים חסרי הכישרון הפגינו יכולות יוצאות מן הכלל, אשר הביאו אותם לציונים הגבוהים ביותר בביה"ס, ועקפו את רוב כיתה A כנגד כל הסיכויים.

בנוסף אנו רואים בעל כישרון שהחליט לסמוך יותר מדי על כישרונו - אקאבאנה קארמה, ומרוב הביטחון המופרז שלו בעצמו הגיע למצב שהוא נפל למקום ה-11 בבחינות, ומספר תלמידים שנחשבים להרבה פחות טובים ממנו התעלו עליו בציון. קארמה המסכן הרגיש מושפל בצורה נוראה, אך למד את הלקח ולקראת המבחנים הבאים, הוא פיצה על מה שהכישרון לא מקנה בלימודים ועבודה קשה. אז האם אפשר להתעלות על בעלי הכישרון? כן. האם להיות בעל כישרון זה מדד ההצלחה האבוסולוטי? לא.
להשקעה יש משקל חשוב, חשוב כל כך שיכול לשנות את כף המאזניים... אם כי יש אנימה שתחלוק על ההנחה הזאת בצורה חריפה מאוד...

 

האנימה נערת חיית המחמד של סאקורסו מציגה את חיי היומיום של קנדה סוראטה, המתגורר במעון 'סאקוראסו', מעון לתלמידי תיכון האומנות 'סוימי' שנחשבים למעט 'חריגים' בחברה. הקושי לחיות שם הוא לאו דווקא בגלל שכל מי שסביבו הוא אדם שערכי ההיגיון הסוציאלי הפשוט הוא ממנו והלאה, אלא בעיקר בגלל המכנה המשותף שמוביל למוזרות שלהם - גאונות. סוראטה חי לצד תלמידים מוכשרים ברמה פנומנאלית, בפרט כאשר מגיעה התלמידה החדשה מאנגליה, שִינה מאשירו, שכשרונה באומנות הציור הוא למעלה משל האומנים הגדולים ביותר והייתה יכולה להיכנס לדפי ההיסטוריה של האומנות אם לא שהייתה בוחרת להשקיע את עצמה בתחום איור המנגה. הקושי בחלומו להצליח באומנות שלו, פיתוח משחקי מחשב, מתחיל להיראות כאתגר קשה עד בלתי אפשרי כאשר הוא חי בצילם של המבורכים שאינם מבינים אפילו את פירוש המילה 'מאמץ' או 'השקעה', והכל הולך להם בקלות כמו שלכם קל לפתוח שקית במבה.

מסקנת הסדרה בנוגע לנושא - מכיל ספויילרים כבדים לסאקוראסו

הסדרה הזאת במסקנתה מציגה דעה הפוכה לחלוטין מכיתת ההתנקשות - שום השקעה שבעולם, שום נחישות ושום רצון טוב לא יכולים להתעלות על כישרון טבעי טהור. הסדרה מחטיפה לנו את התובנה הזאת בפרצוף כמה וכמה פעמים שנראים על סף התעללות בדמויות ה'ממוצעות'. סוראטה נכשל במכרז להשקת המשחק שלו, ונאבק עם התסכול הנורא שהחברה שסירבה לקבלו החליטה למרות הדחייה לזרות לו מלח על הפצעים ולגייס את מי שיצרה את הקאבר (תמונת האריזה) של המשחק שלו - מאשירו, שבכלל לא התאמצה כדי לעשות זאת. חברתו, אאוימה נאנאמי, חיה ללא תמיכה כלכלית מהוריה, קורעת את עצמה בעבודות שונות כדי לממן לעצמה קורסים שיגשימו את חלומה - להיות מדובבת. לאורך כל הסדרה היא עובדת ומתאמצת עד כדי התמוטטות פיזית ונפשית, עד שלבסוף, ביום האודישן... היא נכשלת כישלון ששובר אותה באופן מעורר רחמים.
ואם חסרה לכם בדוגמאות האלו ההשוואה לאדם המוכשר, יש לנו גם דמות משנית בשם איינסוורת' ריטה, בת דודתה וחברת כיתתה של מאשירו מימיה באנגליה, ויריבתה הגדולה באומנות הציור. אמנם מאשירו לא ידעה זאת, אך רוב כיתת האומנות לא היו מסוגלים לחיות בצל כשרונה ולכן עזבו, חוץ מריטה, שלא הייתה מוכנה לוותר ללא קרב, והתאמצה בכל כוחה להוכיח שהיא לא פחות טובה ממאשירו, שההשקעה יכולה להתעלות על הכישרון הטבעי שלה, ושזה שמאשירו נולדה עם מכחול ביד לא אומר שאי אפשר להתעלות עליה...
ריטה המסכנה ניסתה להוכיח זאת, התאמצה, נכשלה, ונשברה.

אז סאקוראסו לא מרחמת או מסמפטת מאמצים. כשחיים בצל המוכשרים - נועדים ליפול. להשקיע זה טוב ויפה, אבל מי שנולד מוצלח, הוא אשר יצליח.
מעניין מה קורו-סנסיי היה אומר על זה...

 

כמובן אני לא אומר שבעלי הכישרון הם מכשול שצריך לעבור אותו או משהו בסגנון, אלה שזכו לכישרון בדבר מסויים זה דבר מבורך והם צריכים לנצל את המתנה הנפלאה הזו עד תום.
אך האם זה אומר שצריך לוותר על שאיפתנו?

מה דעתכם?

שאלות הכוונה:

 • מה דעתכם בנושא? האם ניתן להתעלות על כישרון טבעי בעזרת השקעה והתמדה?
 • אתם רואים ערך בהשקעה והתמדה? האם לדעתכם זה שווה את זה?
 • יש לכם כישרון טבעי בדבר מסויים?
 • היה לכם משהו שהשקעתם המון על מנת להשיג אותו? האם הצלחתם או נכשלתם בהשגתו?
 • נתקלתם במקרה שהרגשתם לא נעים משום שמישהו אחר התעלה עליכם בדבר מסויים בקלות, בעוד שאתם ממש השקעתם עבורו?
 • במה הייתם רוצים להיות כישרוניים?
 • האם נתקלתם בעוד אנימות שעוסקות בנושא הזה?
 • רוצים לשחק "כן, לא, שחור, לבן"?

Knightmare פרסם נושא חדש המדריך המלא לעיצוב הפרופיל ב-CSS באנימה-ספין!

פורסם 09/11/2017

964998a6b87501f1ca1fab3babd0f8dc52cf807f_hq.gif

מדריך עיצוב הפרופיל ב-CSS

"כל אחד יכול לעצב פרופיל באנימה-ספין"
-גוסטו לה טיים טראוולר

היי מינה!^^

לאחרונה יצא לי לעצב כמה פרופילים, וזה באמת היה סבבה והכל, אבל נתקלתי במספר בעיות:
א. אין לי תמיד זמן לדאוג לפרופילים.
ב. אני אדם אחד, עם טעם אחד, מה שאומר גם שקשה לעשות את זה לבד, וגם הרבה מהפרופילים שעיצבתי יחסית דומים.

לכן החלטתי לכתוב את המדריך הזה, כדי שאנשים יעצבו את הפרופילים שלהם כרצונם, ולפי העין שלהם.

שלב א'- הקדמה קלילה ומציאת נתיב האלמנט:

כל דף אינטרנט, במקרה שלנו פרופיל המשתמש, מורכב מ-HTML ו-CSS. יש עוד חלק בשם JS אבל זה לא מעניין אותנו (רגע! רגע! אל תברחו! אני מבטיח לכם שהמדריך הזה זורם אם תעקבו אחריו לאט לאט, תלמדו מאפס איך לעצב פרופיל בצורה מושלמת כרצונכם! תאמינו לי שזה נשמע רק מסובך, אבל ברגע שנותנים צ'אנס ולא בורחים מכל המילים המפחידות - מגלים שזה ממש ממש פשוט בפועל! בבקשה תזרמו, אבל תהיו עקביים ורציניים :wink:).
כל פרט ופרט שאתם רואים בפרופיל שלכם, בין אם זה הסרגל העליון שמכיל את האייקונים של ההודעות, התמונה שלכם, ה"קוביות" האלה של הפוסטים, הסרגל שעליו נמצאים מספר ההודעות והחברים, הכפתורים של "רשימת אנימות" ו"שלח הודעה" וכוללללל דבר ולו הקטן ביותר שנמצא על דף הפרופיל שלנו - הכל מכונה בשם "אלמנט" (או מחלקה, אבל בואו נזרום עם זה שקוראים להם אלמנטים למען הטרמינולוגיה הנוחה).

ב-CSS אנחנו בעצם מעצבים כרצוננו את אותם "אלמנטים". אם אלמנט מסוים כדוגמת הסרגל שמכיל את ה"פוסטים, הכל, נושאים" וכו' נראה באופן ברירת המחדל שבו דוד עיצב אותו, או בעצם ככה:
gwfwg6v.png
אנחנו ב-CSS לוקחים את האלמנט ומגדירים לו "תכונות". תכונה היא בעצם העיצוב של האלמנט. לדוגמה, אם האלמנט שלנו הוא הסרגל הזה, והתכונה היא "background-color: green;", העיצוב שיתקבל הוא שרקע הסרגל יהיה בצבע ירוק.
עד כאן פשוט, נכון?

לכתוב את התכונות זה השלב השני, השלב הראשון הוא למצוא את נתיב האלמנט. תחשבו על זה, אנחנו רוצים להגדיר תכונה של רקע ירוק לסרגל הזה למעלה. איך אנחנו בעצם מייחסים את התכונה דווקא לסרגל הזה? אנחנו צריכים למצוא את "השם" שלו, או ליתר דיוק, את הנתיב שלו, שעליו אנחנו נגדיר את התכונות.
בעצם, קוד CSS תקין, כפי שאציג בהמשך, מורכב מ"נתיב האלמנט" + התכונות, בצורת כתיבה מסוימת. ברגע שהבנתם את העיקרון, תאמינו לי שזה פשוט כל כך שלא תאמינו שהסתבכתם בכלל.

אז לשלב הראשון - מציאת נתיב האלמנט הרצוי.

קודם כל צריכים לבחור את האלמנט אותו אנו רוצים לשנות.

לדוגמא נקח את האלמנט של הכפתורים של הסרגל המכיל את "הכל", "פוסטים", "נושאים"... כמו בדוגמא למעלה.
על מנת להגיע לנתיב של אלמנט זה, אנחנו צריכים למצוא אותו בדף הבדיקה. דף הבדיקה הוא דף שמכיל את כל הנתיבים עם כל התכונות שיש בדף הפרופיל שדוד תכנת לנו.
על מנת להגיע אל דף זה, צריך ללחוץ קליק ימיני בעכבר על האלמנט אותו אנו רוצים לשנות ואחר מכן ללחוץ על "בדוק".

ספויילר 1
6scho01.png

זה יפתח לנו את דף הבדיקה שבו יוצג בצד ימין הנתיבים של האלמנט (או למטה בצד שמאל, תלוי בגודל שאתם פותחים את הדף) ובצד שמאל (למעלה) רשימה ענקית של מקורות הנתיבים (זה כמו שמות לנתיבים, וזה יעזור לנו רק למצוא את האלמנט כמו שאני אסביר בהמשך).
כאשר אתם לוחצים בדוק על האלמנט אותו רציתם (במקרה שלנו הכפתורים של הסרגל), הוא יפתח לנו באופן אוטומטי את דף הבדיקה על האלמנט (בדרך כלל הנתיב הראשון שאותו אנו רואים ברשימת הנציבים הוא הנתיב של האלמנט, השאר בדרך כלל הם דברים שקשורים בעקיפין או דברים כאלה, ככל שתצברו ניסיון יהיה לכם יותר קל לזהות מה הנתיב אותו אתם רוצים).

(ראו בתמונה שבספויילר 1)

-----------------------------------------------------------------------------------------

ספויילר 2
3ytxjl0.png
dkwv1ld.png

אוקיי, מצאנו את הדף בדיקה והכל, אבל איך אני אדע בוודאות שזה הנתיבים של האלמנט ולא משהו אחר אולי איזה משהו מאחור או דבר כזה?
על מנת לדעת זאת עלינו לבצע שני דברים פשוטים:

הסתכלו בתמונה למעלה. כאשר אנו מצביעים על מקור הנתיב או על הנתיב עצמו אנו נראה שבפרופיל עצמו האלמטים יסומנו (אם תצביעו על המקור רק הכפתור עליו לחצתם יסומן, משום שמקור הנתיב יורד ממש לעומק, דוד סיווג את כל הכפתורים תחת נתיב אחד, לכל אחד מהכפתורים מקור נתיב משלו).
לדוגמא בדקנו את הכפתור "נושאים", כעת אראה לכם תמונות איך זה נראה עם נצביע על המקור שלו ואם נצביע על הנתיב שלו.

אך זה עדיין לא מספיק, צריך הרבה פעמים לוודא שאכן זה הוא הנתיב הנכון ולא איזה נתיב של משהו מאחור או דבר כזה או אחר. על מנת לעשות זאת נגדיר את תכונת הרקע של האלמנט מחדש.
איך עושים את זה? מתחת לנתיב יש רשימה של תכונות. התכונות הן כל המאפיינים של האלמנט, בין אם זה הרקע שלו, צבע הכתב, ואפילו אם הפינות שלו יהיו עגולות או חדות.
כל מה שעלינו לעשות הוא להוסיף את תכונת הרקע (background) ולהגדיר לו צבע (אני אשתמש לדוגמא ב-red) אם עשינו הכל כראוי ואכן זהו האלמנט שבדקנו צבע הרקע של האלמנט ישתנה לאדום.
ולהלן התמונה בספויילר 3:

ספויילר 3
45wschy.png

ה"פוסטים" לא השתנה משום שיש לו קוד אחר בגלל שהפרופיל מכוון עליו, דוד כיוון נתיב אחר לעמודה שאנו מכוונים עליה בפרופיל.
ברגע שבדקנו וראינו שבאמת זהו הנתיב הרצוי, אנו שומרים לנו אותו בצד וממשיכים לשלב השני. במקרה שלנו, הנתיב יהיה:

#userPost #filterList li a

-----------------------------------------------------------------------------------------

בעית הנתיבים ה"מוסתרים":

כשיש לנו אלמנט שעליו מונחים המון אלמנטים אחרים עד שהם מכסים לגמרי את האלמנט שאנו רוצים, יש לנו בעיה להגיע אל הנתיב של האלמנט הזה, משום שכל מקום שנבדוק הוא ישלח אותנו לנתיב של האלמנט שמכסה אותו.

ספויילר 4
t9ed5f3.png
(קצת קשה לראות את התיבה, מצטער, אבל נראה את זה יותר טוב כשנשנה את רקע התיבה).

לדוגמא נקח את תיבות הפוסטים ששולחים לכם לפרופיל, כל דבר שנמצא על התיבה הזו הוא אלמנט בפני עצמו שמכסה את התיבה - השם של מפרסם הפוסט זה אלמנט בפני עצמו, המילים שמתחת לשם המפרסם (לפני כמה זמן פורסם הפוסט) זה אלמנט בפני עצמו, מה שהמפרסם כתב לכם זה אלמנט בפני עצמו וכן הלאה כל התיבה מלאה בזה. לכן, כאשר תנסו ללחוץ "בדוק" על תיבת הפוסטים, תגלו שבעצם הנתיב שיתקבל לכם בדף הבדיקה הוא הנתיב של הפסקה בלבד ולא של כל הקוביה של הפוסטים. המחשה:

n1kuj4m.png
אולי תגידו "אבל אני רואה את רקע התיבה מאחור? הנה זה לא מכסה", אז זה כן, אתם רואים רק מילים אבל באמת זה פס שלם של אלמנט שהולך לאורך כל התיבה ואני אוכיח לכם זאת על ידי שינוי רקע (לצורך הנוחיות נקרא לאלמנט של שם המפרסם "כותרת" ואני משנה את הפרופיל לשחור על מנת להראות את התיבה) .
(ראו בתמונות שבספויילר 4 ו-5) 

ספויילר 5
כעת הוסיף את הרקע.
qsxhs6q.png
כפי שאתם רואים כל השורה כולה שונתה לצבע אדום ולא רק מה שמסביב לשם, וכך זה עם כל האלמנטים האחרים.

אז איך אנחנו בעצם מוצאים את נתיב האלמנט של התיבה עצמה?
אמרתי שהצד השמאלי של דף הבדיקה מכיל את כל המקורות. רשימת המקורות בדף הבדיקה בנויה בצורה כזו שככל שעולים ברשימה יותר למעלה אנחנו מגיעים למקור כללי יותר של האלמנטים ואני אסביר.
נגיד נקח לדוגמא שוב את הסרגל שמכיל את ה"נושאים", "פוסטים"...
ישנו אלמנט שמכיל את הסרגל שמכיל את כל הכפתורים, וממנו יוצאים תת-מקורות שכל תת-מקור הוא בעצם כפתור אחד מהסרגל, אם עדיין לא כ"כ מובן זה יבואר לכם בתמונות שבספויילר 6:
 

ספויילר 6
47t20lh.png
לאחר שמצאנו את הכפתור, עלינו לעלות במקורות עד שנמצא את המקור שיסמן את כל הסרגל:
73wxa2r.png 

עכשיו נעשה אותו הדבר לגבי תיבה:

ספויילר 7
ymhzfnd.png
כעת נעלה ברשימת מקורות ונחפש את המקור של התיבה:
osip7j0.png
אוקיי מצאנו את המקור, אבל תמיד כדאי לוודא שזה אכן זה. נשנה את הרקע:
137u4ww.png
והנה אכן צבע התיבה שונה, ובעצם מצאנו את נתיב התיבה שהוא "post section.".

-----------------------------------------------------------------------------------------

עד כאן מציאת הקודים

-----------------------------------------------------------------------------------------

שלב ב' - הכנסת הקודים לתוך העיצוב:

אוקיי אחרי שהבנו איך למצוא את הנתיבים, הגיע הזמן לדעת איך גם להכניס אותם (כל מה שאתם משנים בדף הבדיקה, לא משתנה באמת, ברענון אחד הכל חוזר לקדמותו).

-----------------------------------------------------------------------------------------

ספויילר 8
4tbbnqc.png
0i03h5b.png

קודם כל כדי להכנס למקום של הכנסת הקודים לוחצים על השם שלך למעלה > נכנסים להגדרות > עיצוב > ואז תראו שני אפשרויות "פרופיל" ו"רשימה". (ראו בספויילר 8)
 כעת אדבר על הפרופיל שהוא העיקרי ועל הרשימה אדבר אחר כך.

 אם תלחצו על הפרופיל יפתח לכם סוג של טבלה שלשם מכניסים את הנתיבים.

ספויילר 9
wsyjnde.png

אוקיי, אנחנו יודעים איך למצוא את הנתיבים, ואיך למצוא את התכונות שאותם אנו רוצים, אבל איך מכניסים את זה לטבלה?

ספויילר 10
כך זה בדף הבדיקה:rv91u5i.png
וכך זה בקוד:
xz7uipq.png

פשוט עושים את הנתיב בדף הבדיקה ואז מעתיקים את הנתיב רק עם התכונות שאנחנו רוצים לשנות, כמו שאנחנו רואים בדף הבדיקה - הנתיב, סוגר מסולסל שפותח את הנתיב, מתחת לזה התכונות, ולבסוף מתחת לתכונות סוגר מסולסל שסוגר את הנתיב. (הסתכלו בספויילר 10)

בתמונה אתם רואים קוד של פריט ששיניתי לו את הרקע (background) הוספתי לו כמו מסגרת צללית כזו (box-shadow) ושיניתי את הצבע של הכתב (color).
אחרי ששינינו את האלמנט לוחצים על "שלח" ובודקים אם האלמנט השתנה, אם הוא לא השתנה תעשו ctrl F5 (לא רק F5 אלא ctrl F5), ואם עדיין לא השתנה סימן שמשהו לא בסדר בקוד ותלכו לבדוק מה הבעיה (אולי לא סגרתם את הנתיב עם סוגרים מסולסלים, או אולי אפילו שכחתם להוסיף אחרי אחד מהתכונות של שינוי האלמנט את הסימן ; בקיצור ישנם המון סיבות פשוט תראו אם זה תואם את התמונה ששמתי).

בקוד שלם זה נראה כך:

ספויילר 11
3akxep9.png

כפי שאתם יכולים לראות, שמים נתיב אחרי נתיב (סימנתי לכם איפה כל נתיב מתחיל ומסתיים בקווים שבצבע תכלת).

-----------------------------------------------------------------------------------------

הוברים\אקטיבים\ פוקוס\ וויסיט:

אולי שמעתם מעצבי פרופילים שאומרים את המילה "הובר". אז מהו בעצם הובר?
מכירים את זה שאתם מצביעים עם העכבר על כפתור בפרופיל של מישהו וזה משנה צבע, נגיד כפתור בעל רקע בצבע אדום הופך לכחול? אז זה הובר.
אראה לכם בפרופיל שלי את ההובר:
 

ספויילר 12
l0ktpr6.png
jglfxwe.png
זה הובר.

אקטיב זה אותו הדבר רק שרואים את זה כשלוחצים באופן ממושך על האלמנט.

פוקוס וויסיט אלה שני דברים שבאמת לא צריך לדעת מה אלה, פוקוס זה דבר שכמעט ולא נצרך לכלום, וויסיט אפילו אין לי מושג מה זה. חחח

 

ספויילר 13
82oi517.png
jf7ep87.png
כפי שאתם יכולים לראות ברגע שסימנתי את ה- "hover:", האלמנט של כפתור רשימת האנימות הפך לשחור (שזה ההובר שלו), ואני לא הצבעתי עליו.

אוקיי אחרי שהבנתם מזה הובר, אני אראה לכם איך למצוא הובר בדף הבדיקה (באותה דרך בודקים אקטיבים ואת כל השאר) על מנת שתוכלו לראות קודם כל את מה שאתם עושים לפני שאתם מכניסים את הנתיב לפרופיל. (הסתכלו בספויילר 13)
כשאתם בודקים אלמנט אתם תראו אך ורק את הנתיבים שלו ללא הוברים, כדי לראות את ההוברים אתם צריכים ללחוץ למעלה על hov: ואז יפתח לכם ארבעה אפשרויות (hover, active, focus, visit) שליד כל אחד יש ריבוע לסימון. את מי שאתם מסמנים הוא יוצג מעל הנתיב של האלמנט עם אותו שם ותוספת hover: בסוף ועם רשימת התכונות שלו (ובנוסף, האלמנט אותו רציתם לשנות יראה כאילו אתם מצביעים עליו, כדי שתוכלו לראות מה אתם עושים מבלי כל רגע להצביע עליו באמת).

אוקיי אחרי שהבנו איך למצוא הובר, איך אנחנו כותבים את זה בקוד עם ההובר?
למעשה זה כמו מיני קוד בתוך הקוד של האלמנט:
תמונה של המבנה:

ספויילר 14
fhxl31e.png

 

תקפידו מאוד על כך שגם לקוד וגם להובר יש סוגר מסולסל שסוגר אותם וסוגר מסולסל שפותח אותם זה חשוב, אחרת לא יקרה כלום.

-----------------------------------------------------------------------------------------

לשנות כמה פריטים בקוד אחד:

אוקי אני מניח שבמקרה ויש לכם שני אלמנטים שאתם רוצים אותם עם אותן תכונות ועם אותו הובר ועם אותו הכל, לאף אחד מכם לא מתחשק עכשיו ליצור קוד לכל אחד מהם בנפרד. למזלנו ה-CSS היא שפת תכנות ממש נוחה והיא פתרה לנו את הבעיה!^^
אז כך עושים את זה: פשוט כותבים נתיב של אלמנט מסויים ואז אחריו פסיק רווח ואז כותבים את הנתיב של הפריט השני:

תמונה של מבנה הקוד:

ספויילר 15
cw50eio.png
7iwi22m.png 

ואתם יכולים לעשות כמה כאלה שאתם רוצים.

-----------------------------------------------------------------------------------------

אוקיי עד עכשיו למדנו על הפרופיל, עכשיו הסבר קצרצר ממש על רשימה:

לגבי הרשימת אנימות:
 

ספויילר 16
u7y67i3.png


פשוט את כל הקודים שאתם עושים על רשימת האנימות, אתם צריכים להכניס אותם לתוך הטבלה של ה"רשימה":

ספויילר 17
hp2x8w5.png
מתנה קטנה
ראיתם שהבאתי הרבה פעמים כדוגמא את תכונת שינוי צבע הרקע, נכון? בעצם במדריך הראיתי לכם איך לזהות נתיבים, לכתוב אותם ולהוסיף להם תכונות, אבל לא הבאתי לכם את התכונות עצמן. אז בחלק הזה ליקטתי בשבילכם תכונות עיצוב דומיננטיות כמו שינוי צבע הכתב, צבע הרקע, גבולות וצלליות מסגרת. את שאר התכונות אתם מוזמנים לבדוק בעצמכם בפרופילים של אחרים על ידי כניסה לדף הבדיקה וזיהוי התכונות שהם השתמשו בהם על האלמנטים שלהם.
להלן תכונות שימושיות:
הרקע לפרופיל: רק תכניסו שם של הכתובת של התמונה שאתם רוצים (גודל מינימלי ואידיאלי 1920x1080)(זה הקוד היחיד שצריך לתת את כל התכונות שלו, אחרת נוצר בעיה מסויימת)
.userBg {
    background-image: url(https://images7.alphacoders.com/681/681499.jpg);
    background-color: black;
    background-attachment: fixed;
    background-size: cover;
    background-repeat: no-repeat;
}
צבע כתב:
color: #f00;
צבע רקע:
background: rgba(132, 157, 253, 0.68);
בורדר (מסגרת): (px- קובע את הגודל, solid- קובע את סוג הקו [קו מקווקו, קו שלם] solid זה קו שלם, והאחרון זה הצבע של המסגרת)
border: 2px solid #f00;
מסגרת צללית: (px הראשון (0)- מיקום המסגרת (x כמו במערכת צירים), px שני (0)- y (כמו במערכת צירים), px שלישי- כמה שהמסגרת מטושטשת כזו, px רביעי- הגודל של פיזור המסגרת)
box-shadow: 0 0 3px 3.4px #d70000;
ישנם עוד המון המון תכונות, ואותם תוכלו ללמוד לבד, תכנסו לפרופילים של אחרים תראו תכונות מיוחדות שהם עשו כמו תמונות עגולות וכל הדברים האלה, תבדקו את האלמנטים האלו כמו שלימדתי אתכם, ותשחקו עם התכונות שאתם רואים עד שתמצאו את מה שאתם מחפשים. באמת לא מסובך, במיוחד שהרבה מהתכונות הן בעלות שמות הגיוניים, צריך אנגלית פשוטה מאוד כדי להבין את משמעות התכונות.
הנה דוגמה של רשימת תכונות שאני יכול לגלות מדף של אדם אחר:
ספויילר אחרון החביב
xi7h1ym.png
כפי שאתם רואים, בסרגל הזה שלו יש תכונות צביעת רקע (background) לצבע שחור (שאגב, שכחתי לציין, אבל את קוד הצבע המדויק כולל שקיפות אפשר לבדוק על ידי לחיצה על הריבוע הקטן שלפני הrgba שמופיע בתמונה בשחור. ייפתח לכם כלי לבחירה מדויקת של צבע. אני מאמין שתסתדרו), יש לו תכונת עיגול קצוות (border-radius) מכוונת ל-12px (אתם מוזמנים לשחק עם זה ולראות איך זה משתנה ככל שאתם מוסיפים או מפחיתים px ולהתאים את זה לפרופיל שלכם כרצונכם), ותכונה של צל תיבה (box-shadow) שהוא ניצל אותה כדי לעשות "זוהר" בצבע תכלת מסביב לאלמנט.
מבינים? ככה תוכלו לראות אפקטים עיצוביים שונים וליישם אותם בנתיבים שתמצאו ובקודים שתכתבו בפרופיל שלכם!^^

אוקיי חבר'ה, עד כאן המדריך לעיצוב CSS, מקווה שהוא עזר לכם, מאחל לכם בהצלחה בזה, ואני מצפה לראות את הפרופילים שלכם מעוצבים בסגנון שלכם!^^

בהמשך ארחיב את המדריך, ואני אוסיף אנימציות, ועיצוב SCSS שלא חייבים להשתמש בו אבל הוא מקל על העבודה.

(לגבי עכבר זה יותר מסובך או שתנסו להבין מהפרופיל שלי או שתפנו אלי, בעיקר בגלל התמונות עצמן, צריך הרבה פעמים לסדר אותן שיהיו מתאימים לעכבר).

שאלות, מענות, טענות ועוד, אתם יכולים לשאול כאן.
בהצלחה!^^

ותודה רבה ל- @Otoshigami על העזרה הגדולה שהוא עבר לי על כל המדריך!^^

Knightmare פרסם נושא חדש דיון| שבילים של חלומות

פורסם 02/11/2017

d8oangk.gif

אני בשדה קרב, מולי צבאות של מאות ואפילו אלפי לוחמים וכמו כן מאחורי כשאני חלק מהם. בעודי מחזיק חרב שלופה בידי, וקרן שופר נשמעת באוויר. אני מסתער לשדה הקרב, פוצע לוחם אחד, שניים, ובשלישי... אני מקבל חבטה חזקה ונופל. אני מרגיש את הכאב, הוא כ"כ אמיתי! אני מרים את מבטי כדי לראות מהיכן קיבלתי את הפציעה, ואני רואה לוחם כשידו מורמת כלפי מעלה מכוונת לראשי. אני נבהל וצורח, הוא מניף את ידו במהירות ו... אני קם בבהלה בבוקר במיטתי כשאני בריא ושלם.

חלומות הם דבר מוזר. זה יכול להיות סתם חלום פשוט על מבחן משעמם בביה"ס, קרב סוער, ואפילו לפעמים אנחנו יכולים פתאום לעוף באוויר כאילו הכל בסדר, כאילו שזה טבעי לגמרי שאנחנו עפים.
כמו כן חלומות יכולים לבוא גם כסיוטים, מפחידים כ"כ שאנחנו קמים בבהלה מהמיטה כשהלב שלנו פועם בחוזקה כאילו כמעט נהרגנו.

מצד אחד, המורה שלי פעם סיפר לנו בכיתה שהוא עשה עבודה על חלומות, והוא אמר שלפי מחקרים מסוימים חלומות מושפעים ממה שאנחנו עוברים ביום יום, וזה זמן שהמוח עדיין פועל בזמן החלום, ולפעמים אפשר לקבל פתרון לבעיות מסוימות דרך החלום (אני מקווה שאני זוכר נכון, זה היה ממזמן, ואני צריך לשאול אותו שוב, אבל זה משהו כזה בערך).

אבל מצד שני, ישנם חלומות כ"כ מופרכים והזויים ולא נראה שיש להם קשר בכלל לחיינו.

אז חלומות זה דבר בעל משמעות או לא?
מה דעתכם?

שאלות הכוונה:

 • לפי דעתכם לחלומות יש משמעות?
 • מה דעתכם על סיוטים? מאיפה הם נובעים?
 • האם אתם בדרך כלל זוכרים את החלומות שלכם?
 • האם אתם מאמינים בחלומות שחלמתם?
 • מה החלום הכי משמח שחלמתם?
 • מה החלום הכי מפחיד שחלמתם?

שאלות בונוס:

 • מה החלום הכי מופרך והזוי שהיה לכם, שגרם לכם לחשוב "מה לעזאזל חלמתי כרגע"? XD
 • האם קרה לכם שהצלחתם להבין שאתם חולמים בתוך החלום?
 • מה אתם מעדיפים לאכול כריות נוגט או כריות מוקה?

Knightmare פרסם נושא חדש ציור| Fate\Apocrypha - Ruler

פורסם 11/08/2017

לרגל שידור של הפייט החדש שיוצא עכשיו, החלטתי לעשות ציור של רולר (ז'אן דארק).

ומאחר ואני אוהב לפרסם את הציורים שלי אני אפרסם אותו גם כאן (פרסמתי גם בקבוצת הציור) חחח.:stuck_out_tongue_winking_eye:

אני בהחלט יכול להגיד שזה הציור הכי טוב שעשיתי עד עכשיו!^^

אשמח לקבל ביקורות.^^

4tu286a.jpg

אז מה דעתכם?

Knightmare פרסם נושא חדש [ציור] ללוש מקוד גיאס!

פורסם 20/07/2017

זה הציור האחרון שלי, והוא הכי טוב שיצא לי אי פעם!
מה אתם חושבים?
uy7wx7l.jpg
תודה רבה ל- @~MiYo~ על העזרה הרבה בציור! ^^

Knightmare פרסם נושא חדש |דיון| ראיטו ממחברת המוות, רוצח או גואל?

פורסם 18/07/2017

אני לא יודע אם שאלו את השאלה הזו בעבר, אבל אני בכל זאת אשאל.

כידוע לכל מי שצפה, לאורך האנימה המפורסמת מחברת המוות, ישנה שאלה פילוסופית עמוקה לגבי פעולותיו של ראיטו.
האם זה אכן טוב שהפושעים מתים? האם זה בסדר שבן אדם יחיד ישפוט מדעתו את הפושעים? או במילים אחרות, האם ראיטו גואל או רוצח?

מה דעתכם? איך תשפטו את השופט? איך תשפטו את ראיטו?
אני מבקש (ממי שמוכן) שלא רק תסמנו את דעתכם, אלא גם תביאו נימוקים לבחירתכם.

רייטו רוצח או גואל?144 הצבעות

 • גואל!55 קולות

  38%
 • רוצח!47 קולות

  33%
 • אחר42 קולות

  29%

למי ששואל את דעתי:

ספויילר
לפי דעתי, מצד אחד ראיטו עושה מעשה שבעיני נכון, מאחר שפושע שרצח או אנס וכו', מגיע לו מוות על כך, אך מי שעושה את זה בעיני זה לא בסדר.
אם זה היה משפט האל, אז זה היה בסדר לגמרי, כי האל לא יכול לטעות, הוא יודע הכל.
אך מצד שני, כשבן אדם שופט את הפושעים, אפילו עם חוש צדק מטורף כמו של ראיטו, זה לא בסדר, משום שהוא מוגבל, ולא יכול לדעת את כל הנסיבות למה שקרה, ולכן יכול להיות טעויות.
ולכן לפי דעתי ראיטו הוא משהו ביניים, הוא לא בדיוק רוצח, וגם לא בדיוק גואל, אלא באמצע.

דיון נעים! :wink: 

מחברת המוות / Death Note

ראיטו יאגמי, תלמיד גאון בן 17 מיפן, הגיע לשלב שבו הוא מרגיש שחייו משעמים אותו. תמיד להצליח בלימודים, הצלחה חברתית, להיות טוב בספורט. והבעיה, שאין לו איך להיפטר מהשעמום הזה. עד שיום אחד, פתאום, נופלת מחברת מוזרה מהשמים בזמן שראיטו בשיעור. לאחר השיעור ראיטו מחליט להרים ולבדוק אותה ורואה שכתוב עליה "Death Note"...

 • 8.05
 • גמור
 • סדרה
1403