אודות

  • 0
  • חבר מכוכב אחר
  • הצטרף ב06/04/2017

חברים (3)

SH!Taste

פורסם 02/03/2018

טוב מכיוון שאף אחד לא פתח איזה אשכול על נפלאות אמש, אעשה את זה פה בפוסטים~ (המשתמש הראשי כרגיל בבאן מספאם)

אזזז... הכל התחיל בזה שהתעצלתי לקום ב7 ולסוע לירושליים כדיי להגיע מוקדם, ומפה לשם הגעתי באיזה 12, אכלתי ב"japan japan" אוכל תאילנדי משף תאילנדי (ואם הם היו מחליפים את השם יכל להיות גם סבבה בעיני, עד כה זה בושה ליפן). אז הגעתי בנייני האומה! מה קרה אבל משחקים שם בcentipede מה זה התור הזה??!?! ג'יזס (בגלל זה מזמינים מראש :< )
בכל אופן נכנסתי לכנס והופ פוגש את הגיילורד a.k.a  @zaza~  ואז הלכנו לשיעור יפנית בו אני מלמד מורה אחת יפנית xD , ולאחר מכן הפגישה הגורלית עם האליטה של אסיף & באני, היה נחמד לפגוש את כולם וגם את @Chef שלא הגיע כמובן, ואת הבסטי @Futaba Sakura בקוספליי מקסים :>

לאחר מכן הלכנו לפגוש את הwaifu של אלאור עושה הרצאה דיי מעניינת על איידול-הל וכמה חסרי חיים יש בעולם שיבזבזו תואר אקדמאי על פאקינג לאב לייב (הייתי גם עושה את זה אם המשחק היה נפתח לי :< ).

ואז הגיע הקטע הכי "טוב" בכנס, תחרות הקוספליים.
אז השנה לטעמי לא היו קוספליים כאלה טובים לעומת פעמים קודמות, המנחות עשו לי טריגר מרמת הקרינג', בעיות טכניות דיי חמורות שהוציאו את המנחות בכלל במצב akward, וכמובן קאסט אוברייטד של סדרה "בסדר" (מה שקורה שילדים בני 12 רואים סדרה).
אם הייתי מנתח את הקאסט מבחינה ויזואלית, זה היה נוראי. אין מה לומר, הסינכרון בין כולם 0/10, הכל מפוברק, ונראה מאולתר, קטע של ג'נלטמן שלא קשור בשיט לAOT ("חוץ מששני הדברים אוברייטד של 2013" @Ashifu-Sama ) ובעיקרון שיט אם זה לא הובהר.
ואז הגיע כמובן הקטע הכי טובבבבבבבבב, אויש כמה חיכיתי לווווווו!!!! בוקו נו פיקו אקדמיה!!!!!!
אז נשים את ההייט בצד ואומר שבאמת זה היה מהטובים לפחות imo, הקוספליי היה אחלה, הshow היה באמת מקסים ולא מדובב קרינג'י לעברית, ובאמת לא היה לי בעיה חוץ מזה שהסדרה שיט וכל הקהל פשוט עף על זה כאילו מצאו יהלום בתוך חרא.
בנוסף היו עוד הרבה קטעים יפים, כמו nier automata וכו' שכבר אני בקושי זוכר :/

יתר על כן, כמה חווית יותר אישיות היו, להצתלם עם loli guardian jinx שעשתה בעצמה קוספליי מהמם! וגם beatrice מumineko שהיה ברמה גבוהה, וגם שגריר יפן בכבודו ובעצמו שמחופש לLuigi מmario.

ברמה עיקרונית, נהנהתי מאוד מהכנס, רק היה לי תחושה של חסר לי משהו.... (עדיין מנסה להבין מה חסר לי ככ) וכמובן רוצה עוד~ בהייפ על מה שקרב!

SH!Taste

פורסם 11/11/2017

@SHAY-TOHAMI 

"ואם יש לו שגיאות כתיב זה אומר ש... יש לך ת'זכות לרדת עליו ???????"
ירדתי עליו? אני ראיתי ככ הרבה שגיאות כתיב וניסוח גרוע, אז זה מה שרשמתי: "לפניי שאתה פותח נושא על משהו תלמד עברית דחוף כי זה לג'יט נראה ספאם."
אם הוא רשם משהו שנראה ככ נורא, ולא הבין משפט ככ פשוט שרשמתי והגיב לי את זה: "למה לא הבנתי" 
אז פה התחלתי לחשוד שלבן אדם יש בעיות, ואיחלתי לו בריאות :)

אז ירדתי עליו? זה עיניין של פרספקטיבה, לזווית העין שלי זה היה רק ניתוח מצב שלי, זה שאמרת לי שאני גם צריך ללכת לבדיקה מראה משהו עליך.
האשכול היה בנוי ככ לא היטב, המסר לא הועבר, האשכול היה מנוסח גרוע בכל צורה אפשרית. אז אנא לפניי שאתה תוקף מישהו סתם תבדוק את עצמך ואת האדם מולך.

לילה קסום. 

 

SH!Taste

פורסם 28/09/2017

אזזז היה לי כוח לעשות את האשכול הזה היום אז עשיתי.
מה יהיה באשכול ועל מה אדבר בו? על שמות של סדרות ומשמעויותם (אם שכחתי משהו או שאני לא מדויק תדייקו אותי ותוסיפו גם), יאללה נתחיל:

Danganronpa- חשבתם שזה סתם שם מגניב ללא שום משמעות? אז בתרגום חופשי מיפנית ניתן לפלג את זה לשתי מילים למרות שזה בקטקנה (ואז יקומו האנשים ויגידו לך מאיפה אתה יודע שזו הכוונה?! אז זהו שזה תרגום חופשי שלי ופועל לפי ההיגיון שלי, לא חובה להסכים איתי/ לא אומר שאני צודק)
המילים יתפלגו לdangan=קליע, ronpa=הזמה/הפרכה, הכוונה להפרכת שקר, זה ישמע צולע כ"קליע ההזמה" או משהו בסגנון, אבל זה הרעיון מאחורי השם!~ מי ששיחק במשחק יכול לראות בבירור שזה הכוונה כי ברוב ה"טריאלים" זה מה שעושים, לירות קליעים במשפטים לא נכונים ,וגם לאורך כל הסדרה הקליע מופיע כמוטיב (נגיד בOP).

Noragami- אני חושב שפה כמה אנשים שמו לב שחצי מהשם הם מבינים (הכוונה לGAMI) יעני אלוהים,
אם נפריד תמילים הם יצאו המילים: nora=משוטט/נודד, (וואלה לא סגור על איך לתרגם תשיט הזה הכוונה לSTRAY), והשני זה gami=אל, הקטע בשם לדעתי זה יאטו שכיביכול משוטט ואין לא איזה מקדש בו הוא נשאר לעומת אלים אחרים.

Akame ga Kill- אני בספק אם כולם מודעים לזה שהשם המקורי זה לא KILL, ושביפנית זה KIRU (אפילו כתוב בקנג'י) יצא יפה שזה KILL, אבל וואלה השם של הסדרה בכלל זה akame ga kiru, משמעות:
akame= שם של הדמות הראשית בסדרה=>אקמה, ga= מילית אשר מציינת מי עושה את הפעולה (משהו כזה, תבקשו מOr Halimi הוא תותח בקטע הזה ומבין הרבה יותר ממני במושגים האלו) 
עכשיו כמו שאמרתי כבר המילה האחרונה היא (kiru (not kill והמשמעות של המילה ביפנית היא פועל החיתוך not slice more like slash (במכוון להרג). אז כיביכול זה אקמה תחתוך/ וואט אוור אבל לא "הורגת-kill" הכוונה כאן שהיא חותכת עם החרב כמו שהיא עושה בכל פרק.

Haikyuu- אוקיי אגלה לכם סוד, הייקיו= ליטרלי כדורעף ביפנית, הספורט בקנגי מתפלג לשתיים בשם, לחלק הראשון שקובע את הספורט ולחלק השני שנשאר קבוע כ"קיו" אתן כמה דוגמאות:
yakyuu- 野球- בייסבול,   takkyu-卓球- טניס שולחן/פינג פונג,  roukyuu-籠球-כדורסל ויש עוד הרבה, אחד מהם זה הייקיו וכפי שציינתי כדורעף (排球), אז ככה למרות שציינתי את השמות האלו הם כבר לא ממש משומשות ואני בספק אם כל אחד ידע את המשמעות, כי נגיד כדורסל וכדורעף נוהגים להגיד balley (מהמילה volley ball) וגם baske (מהמילה basketball) אז זה סתם להרחבת הידע.
נ"ב השם הייקיו בקטקנה לכן אי אפשר לומר בבירור למרות שמבינים נראלי שזה כדורעף וזה השם ככל הנראה בקטקנה זה יותר מגניב, וגם יכול ליצור פאן של HQ (ככה הופיע השם בגאמפ כקיצור).

inuyasha- מתפלג ל2 חלקים, חלק הראשון (inu (犬- התרגום:  כלב, 
החלק השני בעייתי טיפה ומעורר מחלוקת: (yasha (夜叉- התרגום: בדרך כלל מצוין כשד, אך יש כאלו שיסברו שהמשמעות היא "רוח הטבע" (nature spirit)
בהתבסס על הסדרה עצמה שני התרגום נראים ריאלים אחרי הכל אינויאשה הוא חצי שד כלב, בנוסף "רוח הטבע" גם יחסית מתאימה לסדרה.
לכן ניתן לתרגם את זה לכלב שד, אך גם כ"כלב רוח הטבע" (צולע מאוד, אולי- dog forest spirit). באינטרנט תוכלו לחפש ולמצוא כמה תשובות ולא הכל "שחור לבן". 

קריאה מהנה (אם באמת מישהו יקרא את זה) מוזמנים להוסיף גם!

SH!Taste

פורסם 28/09/2017

אוקיי חברים, סיימתי בשעה טובה לסדר פחות או יותר את התמונות מיפן בדרייב, אז מוזמנים לראות בקישור למטה.

אפרט קצת על מה היה השנה אם אתם מעוניינים לדעת חוץ מלרפרף בתמונות.
ראשית, השנה הייתי בקיוטו כמה ימים, טיילנו בכמה מקדשים, ארמונות, וגם קייאקים עם מדריך מדהים בעל מבטא kansai מטורף!!! (זה פשוט גמר אותי חחחח).
הייתי ב2 הקרנות סרטים, האחד הוא  no game no life zero (יצא לי לדבר על הסרט אבל לא בצורה מאורגנת אז אעשה זאת שאוכל),
השני הוא גינטמה => חוות דעת..
הייתי מספר פעמים ב: animate, tsutaya, gaming centers צד כל מיני דברים של אנימה/מנגה וחזרתי בשלל דיי רחב של Goods & manga.
בנוסף התנחלתי אצל חבר בבית למספק ימים והיה כיף כרגיל, הוא נהיה ממש hikineet..... אבל לא שינה משהו, והצלחתי אפילו להוציא אותו מהבית, מה שלא קרה בשנה האחרונה.
הייתי בnagasaki במוזיאון לזכר פצצת האטום והאירוע (אין תמונות או תגובה שלי בנושא).
ולבסוף במלון huis ten bosch, ששם היה ככ כיף אבל חבל שהייתי לבד :< , היו שם מספר "עולמות" שכל אחת מהן התאפיינה בנושא שונה כמו אימה, הרתפקה, יצירה, מאכלים, וכו'
אני הייתי במלון שמול הפארק מים, אני קראתי לזה wipe out, זה פשוט היה פארק מים על הים שיש שם מגוון עצום של מתנפחים שונים וכיף שאי אפשר לשכוח. 

בתקווה שלא שכחתי משהו הנה הקישור => לחיץ!

במקרה ופיספסתם את של 2015-16, הנה הקישור => לינקו דסו~

SH!Taste

פורסם 28/09/2017

gintoki.jpg

~אז היום הייתי בסרט לייב אקשן של גינטמה והייתי רוצה להעביר את דעתי על הסרט עצמו~
ארצה לומר שאני דיי התבאסתי ממספר סיבות וכנראה הציפיות שלי היו גבוהות מידיי...

העלילה שבסרט מחולקת ל2:
Kabuto gari - episode 65
Benizakura arc - episodes 58-61​

ראשית, העלילה של הסרט הייתה דחוסה מידיי, לא היה מספיק מידע והסבר על מה היה בכל הסדרה עד החלק הספציפי הזה, העלילה רצה גם יחסית במהירות עם הדמויות השונות, ככה שאני לא יודע איך אדם שלא ראה את הסדרה יכול להבין היטב מה קרה. 
נפלו הרבה חלקים "לא חשובים", הוכנסו קטעים קומים שלא היו במקור בכלל (אקא פילרים), ושוב זה רק התמקד על חלק מהארק והתעלם מחלקים, אבל עוד אפשר להבין כי הסרט צריך להיות בטווח זמן מסוים.

שנית, הדמויות והקאסט שביצע אותם.
אחד מהדברים המדהימים בגינטמה הוא הדמויות והמדובבים שלהם, כל אחד מהם ניכנס לדמות ומדובב אותה בצורה שלא ניתנת לתאר.
אבל בסרט הדברים נראו אחרת, כולם ניסו לשחק את מיטבם עם העלילה וההומור המיוחד של גינטמה אבל כמה מהם פשוט היו נוראים בצורה קריטית, עד כדיי כך שהאופי של הדמות נראת אחרת בכלל ממה שאנחנו רגילים.
לדוגמה otae, ששיחקה אותה יחסית משהו מפורסמת לפי הבנתי, אבל עדיין היא התנהגה ככ לא דומה והיה נראה שהיא לא יודעת את תפקידה.... כנ"ל hijikata שהתנהג שונה ממה שרגיל לראות ואמר דברים שלא ממש נשמעים כמוהו.

אבל בסופו של דבר עם כל הבעיות שאני מצאתי, עדיין נהנתי מגינטמה כמו שאני תמיד.

הED היה מעולה. פשוט UVERworld.

ציון: 7/10

SH!Taste

פורסם 28/09/2017

טוב היום ארצה לספר על "הפרויקט" שלי בכימיה ועל דברים ווייבים לחלוטין ככה שאם לא תרצו לשמוע, צאו מהנושא. בנוסף שיניתי צבע פונט כדיי להקל על קריאה מקווה שעזרתי....

ראשית, אני מעריץ של הסדרה shokugeki no soma (אם אינכם לא יודעים היא סדרת אנימה על אוכל), אני אישית נהנתי מאוד מהסדרה אם מתחשבים בעובדה שאני מכור לאכול+אנימה+סדרות משונן ג'אמפ זה נורא הגיוני לול.
אז יום אחד צץ לי בראש, בואנה זה נראה טעים!!! למה לא לנסות להכין בעצמי? אז לקחתי את עצמי בידיים ראיתי את הפרק שוב, הלכתי ליוטיוב לראות כל מיני מתכונים והגעתי למטבח, בקיצור הכנתי כבר שני "מנות" (אם אפשר לקרוא לזה מנה חח) מהסדרה.

המנות עצמם היו:

1. Improvised Mackerel Burger Meal- מפרק 4, הקטע היה שמשתמשים בדג (לא יודע אם זה באמת דג המקארל, לי היה בדיוק את הדג בשימורים כמו בפרק שנקרא saba).
2. Chaliapin Steak Don- מפרק 7, בפרק הוא סומה (הפרוטגוניסט) התמודד עם סטייק זול מהסופר נגד מישהי עם סטייק יקר מאוד, השתמש בשיטה מעניינת כדיי לנצח.
(הייתי ממליץ לראות את הסדרה או מדריכים ביוטיוב אם באמת מעניין אותכם גם)

8nq8r0r.jpg

  אולי לא נראה הכי מגרה/אכיל, אבל בכל זאת אגיד את דעתי על הטעם:
1. ההמבורגר היה נחמד בשביל משהו שנעשה משימורי דגים (תחשבו עכשיו אתם לוקחים טונה ומכינים ממנה דבר כזה).
2.ה"דון" היה מדהים! אולי לא נראה משהו בגלל חרא איכות וגם כי זה לא פאקינג אנימציה וזה ^^ 
   אבל באמת שזה היה מדהים! אחד הסטייקים הכי טעימים שיצא לי לאכול (ואני אוכל יחסית הרבה, אפילו היום יצא לי לאכול על האש חח).

אז בעצם עד פה זה המנות שהכנתי, ויש עוד הרבה מתוכננים כמו הפרויקט שיהיה פה למטה P:

אז הגענו לפרויקט בכימיה! על מה הוא היה? נחשו בעצמכם....... רמז=>(בישול מולקולרי)
הפרוייקט בכימיה הינו פרוייקט גמר בו זוגות מחליטים לעבוד על נושא כלשהו תחת הנושא העצום שנקרא כימיה, אני והשותפה "החלטנו" (אני לא ראיתי בכלל בחירה) לעבוד על בישול מולקולרי כי זה צ'אנס ללמוד על בישול מולקולרי ולהגיע לרמה של המאכלים בnakiri alice מהסדרה. נאקירי היא המומחית בסדרה לגסטרונומיה מולקולרית, במילים אחרות בישול באמצעות טכניקות מיוחדות שנלקחות מנושא הכימיה כמו הקפאה בחנקן נוזלי, יצירת קוויאר מלאכותי (פה מי שראה את הסדרה צריך להבין לאן חטרתי) ועוד.
העבודה עסקה ביצירת קוויאר מלאכותי כפי שסומה יצר ב"קרב האוכל" נגד נאקירי, בסדרה סומה השתמש באצות כדיי לעשות מהם קוויאר. אך אנחנו עסקנו עם שוקולד.

איך התהליך עובד? התהליך נקרא ספריקציה, וישנם שני דרכים לבצע אותם הישירה וההפוכה, בעבודה השתמשנו בהפוכה כי היא היעילה בשבילנו.
בתהליך הספריקציה ישנם שני חומרים המגיבים הגורמים להיווצרות הקרום העוטף את הנוזל (במקרה שלנו השוקולד), החומרים הם סידן לקטי ונתרן אלגינט.
ספריקציה ישירה- יוצרים כדוריות מנוזל שאין בו סידן, כלומר מערבבים את הנוזל עם הנתרן אלגינט, ולאחר מכן מטפטפים לתערובת של מים עם הסידן הלקטי.
ספריקציה הפוכה- יוצרים כדוריות מנוזל שמכיל סידן (כלומר מוסיפים את הסידן לנוזל) ולאחר הקפאה טובלים אותם בתערובת של מים ונתרן אלגינט
בשתיהם נוצר קרום כי נוצר בסופו של דבר מגע בין החומרים העיקרים שהוא האלגינט עם הסידן, ולבסוף נוצר הקוויאר המלאכותי.
(אם תרצו לשמוע מה הפואנטה בכל הפרוייקט ומה בדקתי תשאלו פה/פרטי)

תמונה+סרטון (הסרטון מראה בעיקר על הצורה של הקוויאר והמרקם שלו, הקוויאר יחסית גדול לעומת מה שמכירים מהסופר)

MsBM5WPJBZhdpnPrZNj510Ncq13SAiH_PXYxVWtX4iewBdNbqwE9LtPhQCj-dpb6i8R7cvIRKI-qv4SVxzKmif38pMRl5X1PDUhLvc4KNbEOJf9NAbQcU5RABfOIrB6cBXLMa4BoA3SY2Na7Bwn9cb3gh.png

מיכוון שבפרוייקט הקוויאר היה מועט וגם על שוקולד, שלא כמו בסדרה, אני כבר מתכנן הפעם לא במסגרת בית ספרית לעשות פעם נוספת ספריקציה והפעם כמו בפרק.
במקרה ואני באמת אזוז על עצמי אשלח לפה תוצאות ^_^