אודות

  • בלי פאניקה
  • מקסים
  • משחקי וידאוספרים ואנימות
  • חסר חיים מוסמך
  • גיהנום
  • 0
  • זכר
  • הצטרף ב23/12/2016

סטטיסטיקת אנימות

צופה: 3 סויים: 24 נזרק: 2
  • סה"כ: 29
  • פרקים: 0

חברים (4)

The orange dragon הגיב בנושא למה ככה?

פורסם לפני שבוע

צוטט: ציידת הצללים

איך בני אדם מבינים אחד את השני כשהם מדברים? (אל תגידו לי שפה ...אני מתכוונת לאיך הם מבינים למה כל דבר מתכוון ואיך הם מבינים את מה שהם שומעים)

יש חלק במוח שאחראי על זיהוי שפה. כשאנחנו לומדים שפה אנחנו לומדים מילים ומקשרים אותם למשמעויות, אזכור של מילה שאת מכירה מפעיל את המוח והוא מעלה את המשמעות שהוא מכיר למילה. 

The orange dragon הגיב בנושא למה ככה?

פורסם לפני שבוע

צוטט: מלכת האופל

טוב יאללה סתמו פיות ותחזרו לנושא.

למה מילים נשמעות כמו שהן נשמעות? נגיד פואנטה אם אומרים את המילה בהילוך איטי היא נשמעת כמה "פה אין את ה.." אבל מאיפה הגיעה המילה פה למה היא נראת פה כנל לאין ואת:thinking::thinking::thinking:

המילה פואנטה לא הגיעה מהשפה העברית, שאלו אותה משפה זרה אז היא נשמעת כמו המילה המקורית מהשפה שלה. יכלו ליצור מילה חדשה שתבטא את הרעיון של המילה פואנטה אבל או שלא עשו את זה או שכן עשו אבל המילה לא נמצאת בשימוש נרחב.

The orange dragon הגיב בנושא למה ככה?

פורסם לפני שבוע

צוטט: 天使&サタン~♡☆

אוקיי אז..,אני ישאל שאלה על מנת שהדיון יחזור למסלולו.

אומרים שלכל חיה יש תפקיד בטבע.אתם מאמינים בכך?

כן, מערכת אקולוגית מתפקדת כי היא מערכת, הרבה פרטים עובדים ביחד. לכל זן יש פעולה שהיא טבעית בשבילו והוא עושה אותה, ולזה אנחנו קוראים טבע.

The orange dragon הגיב בנושא למה ככה?

פורסם לפני שבוע

צוטט: BHY

שאלה קטנה. היית מוכן ללכת ערום ברחוב? אני מניח שלא. אבל רגע, מי אמר שזה רע? אולי זה בעצם דבר טוב! אומרים שזה מאוד בריא לאוורר איברים מידי פעם. אבל אתה בכל זאת לא תעשה את זה. למה? כי אתה מאמין שזה לא טוב. אני בטוח שגם אם היו מציעים לך כמות אדירה של כסף אתה לא היית מוכן לעשות את זה, אפילו לא למשך שעה. נכון, יש אנשים שהיו מוכנים לעשות את זה, אבל שנינו מסכימים שהבחור או הבחורה שיעשו דבר כזה, הם או מכורים לכסף בצורה יוצאת דופן או משוגעים על כל הראש. ולמה קיימת הסכמה בינינו שזה מעשה שגוי ומטופש? כי שנינו מאמינים שזה מעשה שגוי ומטופש. למה קיימת בינינו הסכמה שאנשים כאלו הם אנשים חולים בנפשם? כי שנינו מאמינים שמי שיוצא אל האוויר הצח ערום כביום היוולדו הוא חולה נפש. האמונה שלך היא זו שמונעת ממך ללכת ערום בחוץ, לעיני כל. אתה בטוח במאת האחוזים שזה מעשה רע וגרוע, אף על פי שאתה לא מצליח להסביר זאת במילים. אתה מאמין שלהיחשף ככה זה פסול, ואתה רואה זאת כעובדה.

זו האמונה עליה אני מדבר. יש כאן תכונה טבעית לחלוטין שטבועה בכל אדם ואדם, ששומרת עליו שפוי. השפיות הזו, שאולי לא מובן למה היא קיימת, היא קו המחשבה שאליו נוטות כל הדתות וכל מערכות החוק בעולם. הן רואות באמונה דבר מוכח באופן מוחלט. אולם, חלקן קרובות אליו יותר מהאחרות, ומכיוון אף-אחת מהן לא זהה לשניה, מאיליו ייווצר דירוג מסויים, שמציין כמה קרובה כל דת אל קו השפיות האידיאלי, כמה מערכות החוק קולעות לקו המחשבה האמיתי והנכון.

בשביל להבין איזו אמונה היא ה-אמונה, צריך לחקור, ללמוד, ולחפש, וזה דבר שחלק גדול מהאנשים כיום נמנעים מלעשות. הם מסתירים את הפחד שלהם מלטעות מאחורי הכותרת שאי-אפשר לטעות, ש"כל אחד והאמונה שלו", ואלה שבאמת מאמינים בזה נמצאים בבעיה - במצב של חולי נפש מסויים. יכול להיות שיש להם סיבות אחרות מלבד הפחד לטעות. אני הבאתי אותו רק כדוגמא. יכול להיות שזו עצלות, אידיאולוגיה תועה, דעה משובשת או כל השקפה לה אנו קוראים בטעות "אמונה". ה"אמונה" הזו היא השקפה, ואתה יכול להיות ממש בטוח שהשקפה מסויימת היא נכונה, אבל אתה תמיד תיקח אותה בערבון מוגבל, כי זו רק ההשקפה שלך, וכי יכול להיות שההשקפה של השני נכונה יותר. לדוגמא; צריכת בשר מול צמחונות מול טבעונות.

אני מסכים לחלוטין שה"אמונה" לעיל היא דבר אינדיבידואלי. גם לי, וגם לך, וגם לשייח, וגם לרב, וגם לכומר, וגם לבודהיסטית, וגם לאפיפיור, וגם לנשיאי המדינות השונות, וגם לאטאיסטית, וגם לחילוני, וגם לעובד הזבל... לכולנו יש השקפות ודעות שונות לגבי נושאים שונים ומשונים. אבל עצם השכנוע העצמי שאין אמונה אחת ויחידה, שאין קו מנחה לאמת - דבר שחלק לא מבוטל מכלל האמונות לכל אורך ההיסטוריה דגלו בו - הוא דבר שמונע מאיתנו להגיע אל קו השפיות האמיתי, אל האמונה העובדתית, המוכחת והקיימת.

מלבד זאת, כאשר אתה אומר שאתה מאמין ביהדות כי אתה לא יודע אם היא אמיתית או לא, אתה בעצם מצהיר על עצמך - באמת סליחה על הביטוי - כפתי חסר שכל שמתעצל לחפש את מה שהוא צריך למצוא. ועכשיו תגיד "נו? ומה איתך? גם אתה נולדת יהודי, ואתה מאמין שהיהדות היא דת האמת רק כי גם ההורים שלך יהודים, אז אל תהיה קרציה ותרד עליי סתם כי גם אתה פתי!". אז אתה צודק שנולדתי יהודי והדעה שלי קצת משוחדת, אבל זה לא אומר שאני פתי, כי אני כן חוקר ובודק האם היהדות היא באמת הדת השפויה ביותר. מבפנים. מתוך המחקר שאני עשיתי ועושה, ואני עוד רחוק מלסיים, היהדות היא הדת הכי קרובה לאמונה האמיתית ושכל שאר הדתות הרבה פחות אמיתיות ממנה.

לגבי מה שאמרת שלדעת זה לא להאמין - אתה צודק. אלו שני מושגים שונים מאוד, אולם מפאת חוסר ההבנה העכשווי שלי במושג "ידיעה", אני לא רוצה ולא יכול להצביע על השוני בין השניים. מה שאני כן יכול להגיד לך זה ששני המושגים מציינים עובדה מוגמרת, ולא מחשבה מצוצה מהאצבע.

בכל מה שכתבתי למעלה, אני לא באתי לשנות אף אחד. לא באתי לשכנע אותך שהיהדות היא האמת המוחלטת או שהנצרות היא השקר בהתגלמותו. באתי לבאר נקודה שעלתה כאן בפוסט. אם אתה לא רוצה לקבל את הדברים שכתבתי - אל תקבל, ואם אתה כן רוצה לקבל - תחקור לבד, ואל תקפוץ אף פעם למסקנות, כי רוב הסיכויים שעדיין לא הבנת.

דבר ראשון. אני לא חושב שללכת ברחוב בערום זה דבר רע ושגוי כמו שאתה חושב או שאנשים שעושים את זה הם חולי נפש. אני לא הייתי עושה כי זו לא פעולה שמתאימה לי, אבל אם אדם אחר היה עושה את זה הייתי מבין שמערכת המורלים שלו שונה משלי במקום להגיד שהוא חולה נפש כי הוא לא מתנהג איך שהייתי רוצה שהוא יתנהג.

התכונה הטבעית ההיא היא בעצם הרצון של אנשים לשליטה על החיים שלהם. זה זהה עכשיו למה שזה היה לפני 3000 שנה. אנשים רצו הסברים לדברים שקורים אבל לא היה להם אז הם המציאו לעצמם הסברים. אבל הן לא רואות באמונה דבר מוכח, הן רואות באמונה שלהן דבר מוכח. אמונה ששונה ממקום למקום בגלל שהתרבויות שונות, אתה אומר שיש "קו שפיות" אחד שהוא נכון אבל זה טיפשי. לתרבויות שונות יש חוקים ומוסר שונה, הן רואות את העולם בצורה שונה ויצרו לעצמם אמונה לפי זה.

אתה חושב שאפשר "לטעות" ו"להיות צודק" אבל אי אפשר לטעות בנושא כזה. אמונה זה נושא שאי להוכיח כצודק או מוטעה. אתה חושב שיש אמונה אחת צודקת ושכל השאר טועים אבל הרבה אנשים מדתות שונות יגידו לל אותו הדבר, רק שהם יגידו שאתה זה שטועה. יש אנשים שמוכנים לקבל את זה שאנשים אחרים שונים מהם אז הם מאמינים בדברים שונים. זה לא מחלה נפשית, זה הגיון בריא. אפשר לחיות כשאתה מאמין באמונה שלך ויודע שאחרים יאמינו בדברים אחרים.

פעם נוספת, אתה כותב שיש קו שפיות אחד ואמונה אחת מוכחת אבל אין. כמו שכתבתי, אנשים ותרבויות משתנים ממקום למקום ויוצרים לעצמם אידיאלים שהם רוצים לחיות לפיהם. זה שיש הרבה אידאלים לא אומר שאחד מהם חייב להיות נכון. אין אמת אוניברסלית אחת, יש הרבה אמיתות קטנות שלא נוגעות אחת לשנייה.

אני לא מאמין ביהדות. לדעתי כל דת פשוט לא יכולה להיות נכונה כי אנשים כתבו אותה. זה הופך אותה למשהו שהוא לא אוניברסלי. אני לא פטי, כמו שאתה כותב, אני אדם עם אמונות שונות משלך. במקרה הזה, חוסר אמונה.  זה לא אומר שאני עצלן שלא חוק, אני יודע מספיק על דתות כדי לא להאמין בהן. חוץ מזה, לא קראתי לך פטי, אני יודע שאתה בוחר להאמין אז אני לא נכנס לחיים שלך.

ידיעה אמיתית מציינת עובדה מוגמרת, משהו כמו "כדור הארף מקיף את השמש" משהו שאנחנו יודעים שהוא נכון או לפחות מבינים שהוא נכון לפי ההבנה שלנו. אמונה היא חשיבה שמשהו נכון לפי תחושה. כמו דת, משהו שאנשים מאמינים בו כי הם חושבים שהוא נכון. אמונה היא לא עובדה מוגמרת.

אני לא רוצה שתשכנע אותי שדת אחת נכונה, אני רוצה שתסביר את העמדה שאני הגבתי עליה ולא הסכמתי איתה, זה דיון, ככה זה עובד. אני לא קופץ למסקנות, אני מבין מספיק כדי להיות מרוצה מזה, אני רציתי שתסביר את הדעה שלך.

The orange dragon הגיב בנושא למה ככה?

פורסם לפני שבוע

צוטט: BHY

אני אולי אכתוב דברים בצורה טיפה נוקשה, אבל אני לא בא לפגוע.

אז אני מסביר לך שוב; להגיד "כל אחד והאמונה שלו" זו טעות מוחלטת!

אם את חושבת שהאמונה שלך יכולה להיות טעות, תבדקי את זה - כי אפשר - ותגלי שאפשר להוכיח אם היא נכונה או לא. אמונה היא לא דבר אינדיבידואלי, פרטני, שכל אחד מחליט לעצמו מהי האמונה הנכונה לפי השכל הקטן שלו. אמונה היא דבר מוחלט, אמיתי, דבר שלא ניתן להכחיש אותו. לחזור ולהגיד שרק אני חושב ככה ושלכל אחד יש את מה שהוא מאמין בו, זו טעות שטותית שנובעת מחוסר הבנה. זהו. אל תחזרי על זה שוב ותגידי שאי-אפשר להיות בטוחים, כי אפשר להיות בטוחים, בצורה מוכחת, לא בצורה של מחשבה צרה ולא כ"כ עניינית. אם/כאשר תחפשי במקומות הנכונים או תשאלי את האנשים הנכונים, תוכלי למצוא את התשובות שאת מחפשת.

מה שאתה מפספס זה שאי אפשר להוכיח אמונה. אפשר להאמין וזה בסדר, אבל "להאמין" זה להאמין בגלל שאתה לא יודע. זה למה אנשים לא אומרים "לדעת" אלא להאמין, זו לא עובדה. ובניגוד למה שאתה כותב, אמונה היא כן אינדיבידואלית כי כל אחד מאמין במשהו אחר. אתה מאמין ביהדות, מישהו אחר בנצרות ואני לא מאמין. זה שאתה מאמין שהאמונה שלך היא זו שצודקת לא משפיע בכלל על הנוצרי או עליי, אנחנו נמשיך לחיות את חיינו באמונה שלנו, או בחוסר האמונה הזו.

The orange dragon הגיב בנושא האנימה תלתן שחור - לא מה שחשבתם.

פורסם 08/11/2019

אני חושב שאתה ממש מגזים בהאשמות שלך ומסתכל "לעומק" על דברים שלא באמת נמצאים שם. אני לא יודע אם האנימה כבר גמרה עם הסאגה הזו אבל המנגה כן ובתור מי שקרא אותה אני יודע שמה שאתה חושב -שהאלפים חזרו לחיים לנקום אחרי "שואה" לא נכון מבחינה עלילתית, גם לא בצורת משל כי זה לא המסר שהסדרה העבירה.

הסימנים היהודיים הם די הגיוניים, תורת הקבלה נחשבת מיסטית לתרבויות אחרות אז סדרה על קסם תזכיר אותה כשמדובר בקסם עתיק. ראיתי עוד אנימות שמשתמשות בסימן הזה.

The orange dragon הגיב בנושא ואז, אייקון

פורסם 02/10/2019

מעולם לא הלכתי לאייקון אבל השנה ברנדון סנדרסון מגיע אז אני אגיע למפגש מעריצים ולאירוע חתימות. לא יודע הרבה על הכנס מעבר לזה.

The orange dragon הגיב בנושא אמנים ישראליים אהובים

פורסם 21/06/2019

קצת מוניקה סקס, מרסדס בנד והבלויים וגם אז אני לא שומע הרבה מזה. אני לא מכיר הרבה להקות רוק ישראליות אז...

The orange dragon הגיב בנושא וואן פיס: דיון: דמויות ואירועים מהסדרה שמתבססים על ספרים ועלילה ודמויות בדיוניות ואמיתיות

פורסם 21/06/2019

העיר water 7 כנראה קיבלה השראה מוונציה.
העיצוב של חלק מהגורוסיי מגיע ממדינאים אמיתיים.
השם של דופלאמיגו, דונקיחוטה דופלאמינגו, ואח שלו רוזינאנטה מגיעים מהסיפור הספרדי המפורסם על דונקיחוטה- זה השם של הדמות הראשית ורוזינאנטה זה השם של אהובתו. גם דרסרוסה מבוססת על ספרד אז יש פה קשר.
המתקפות של אנל מבוססים על אלי ברק ממיתולגיות שונות. התופים על הגב שלו מבוססים על ראיג'ין, אל ברק יפני, שהיה לו סט דומה של תופים שאיתם הוא יצר את הברק.

The orange dragon הגיב בנושא מידע על זורו- מוואן פיס(עלול להכיל ספויילרים)

פורסם 19/06/2019

צוטט: שם חסוי

טכנית היה את אשורה, וזורו כן אמר שהוא מרגיש בחרב תאווה לדם.

זה חלק מהקטע של כובעי הקש. כובעי הקש הם קבוצה של פיראטים שנלחמת בשלטון, הם מורדים. בהרבה דתות שדים מסמנים מרד והתנגדות לשלטון וזה למה כובעי הקש מיוצגים בתור שדים. ההשראה ללופי הגיעה מהדמות של סאן וו קונג מהמיתולוגיה הסינית- מלך הקופים שקרא תיגר על גן עדן והבודהה, כמו שלופי נלחפ נגד הממשלה העולמית, סאנג'י תוקף עם מתקפות של אש שהוא קורא להן הרגל של השטן, זורו משתמש באשורה- דמות של שד או אל מהינדואיסם, ברוק הוא שלד מהלך ששולט בנשמות עם מוטיבים של גיהנום במתקפות שלו, רובין נקראה ילדת שדים מאז שהיא קטנה וצ'ופר נקרא מפלצת לאורך כל הסדרה. זה חלק מהמוטיב של כובעי הקש. יכול להיות שזה תומך בתאוריית העין אבל לדעתי זה פשוט מסביר למה לזורו יש שד במתקפה שלו.

The orange dragon הגיב בנושא מידע על זורו- מוואן פיס(עלול להכיל ספויילרים)

פורסם 19/06/2019

צוטט: שם חסוי

אני גם ממש לא מעריץ של התאוריה הזאת ושל היוצר שלה, אבל בנוגע לחרבות המקוללות- זה סוג של דבר ידוע שהחרבות כאילו "מקוללות". אפילו זורו אמר שהוא מרגיש בה "תאווה לדם". יש תמונה שלו פותח אותה? לא שמתי לב. ונסה שזה יהיה מהמנגה. טואי נוטים לעשות שטויות.

כל הקטע עם הקללה לא בהכרח אומר משהו, לא עשו עם זה כלום לכל אורך הסדרה מאז שהוא השיג את החרב. הוא השתמש בה כמו חרב רגילה.

הקטע עם העין יכול להיות טעות באנימציה. ראיתי את זה באנימה ולא מצליח למצוא תמונה מהנגה, זו טעות שלי.

The orange dragon הגיב בנושא מידע על זורו- מוואן פיס(עלול להכיל ספויילרים)

פורסם 18/06/2019

צוטט: ariel kun

כע היא הרבה יותר מורחבת אני ישאיר אותה פה אם ישלך כוח לראות 

זה בכלל לא מורחב, הבחור הזה פשוט ממציא פרטים ומנחש קשרים שאין להם שום ביסוס ואז קורא לזה "תאוריה". כל התאוריה מבוססת על זה שאמרו שהחרב מקוללת, לא היתה שום הוכחה פיזית של קללה על זורו, רק אמרו את זה.

זורו התאמן שנתיים עם הסייף הכי טוב בעולם, הגיוני שהוא יפצע בזמן הזה. והחלק הכי חשוב הוא שזורו כן פותח את העין הזו בזמן סופת שלגים בפאנק האזארד.