אודות

 • NEET wanabe בקיץ וסטודנט אומלל בחורף
 • 0
 • זכר
 • הצטרף ב05/09/2016

סטטיסטיקת אנימות

צופה: 4 סויים: 1 מתכונן לצפות: 1
 • סה"כ: 6
 • פרקים: 0

יאיר פרסם נושא חדש [סנסיי סאב] סיום פרויקט Re:Creators!

פורסם 25/05/2018

3epja8e.jpg

~קישור לפוסט בקבוצה~
 

העתק:

היי לכולם!

חיכיתם לזה הרבה זמן (עד כדי כך ששכחתם שאתם מחכים), וסוף סוף ההמתנה הסתיימה והפרוייקט הגיע לקיצו.

אמנם חיכיתם הרבה זמן, אבל חיכיתם בנקודה טובה, כי הפרקים שיוצאים עכשיו הם למעשה כל השיא של האנימה.

אז נתחיל מתודות! בואו נראה... לי ולליה שהכינה את האפקט של הקריוקי. אממ זהו XD

uj4buw6.jpg

מה התוכניות לעתיד? בקבוצה הזאת כנראה שלא אשחרר יותר דברים ואתרכז רק בALS. בגלל הקבוצה הזאת העבודה שלי על עונה 2 של קיי און נדחתה אחרי הכל, וגם ככה אני יכול לתרגם את מה שאני רוצה שם. תכלס, לעבוד לבד על אנימות זה קוץ בתחת ועדיף לעשות את זה כחלק מצוות. אז עכשיו אני אוכל לשבת ולהשקיע רק בקיי און כדי לקדם עם זה תהליכים. כמובן שיש לי כבר תוכניות למה לתרגם אחרי קיי און, אבל... na~i~sho~!

אז כדי לצפות בפרקים אתם תצטרכו להוריד אותם ממגה. למה? כי להעלות לגוגל דרייב זה גם קוץ בתחת (הם מוחקים פרקים והעלאה כל הזמן נכשלת).
אמנם, מי שרוצה לקחת יוזמה ולהעלות אותם בעצמו לדרייב שלו, אני אקשר את הקובץ שלו לצפייה הישירה פה ויהיה אפשר לצפות בזה (אפשר לשלוח לי בפרטי).


#הרגע שאתם קולטים שאין צפייה ישירה

cbhajrn.jpg

:stuck_out_tongue_winking_eye:

בנוסף, העליתי את הפרקים הקודמים שגוגל מחקו, אז מי שרוצה עכשיו לראות הכל במרתון יכול להוריד גם אותם.

קישורים:

~פרק 3~
~פרק 5~
~פרק 9~
~פרק 17~
~פרק 18~
~פרק 19~
~פרק 20~
~פרק 21~
~פרק 22~

נתראה בפרויקט הבא!
7bnb6p4.jpg

יאיר פרסם נושא חדש [הצעה] קבוצה בסקייפ לאימון ביפנית

פורסם 18/05/2018

פתחנו קבוצה שבה אנחנו מתכתבים רק ביפנית, כדי להתאמן על שיחה, כתיבה וקריאה ביפנית.

כרגע אנחנו 5 אנשים שם, ויש לנו גם דובר יפנית מבית (天才変態少女).

אתם מוזמנים להצטרף לקבוצה אם אתם רוצים.

התנאים הם לדעת היראגאנה, קאטאקאנה ומעט דקדוק בסיסי (נגיד משפטי this ha blabla desu, ובערך (לא חובה לדעת בדיוק) איך להשתמש בは、に、へ、で ואלה)

אתם מוזמנים לפנות אליי בפרטי.

毎日とても楽しいです

יאיר פרסם נושא חדש מדריך לתיקון key frames עבור תזמון

פורסם 22/02/2018

שלום לכולם,

כל המתזמנים שביניינו יודעים שכדי להימנע מ-"בליד" צריך לסדר את הכתוביות כך שהן יתחילו ויגמרו בדיוק בחילוף סצנה. באופן מעשי מסדרים את זה כך שמצמידים את הכתוביות בתזמון לקו הסגול שמופיע בפס קול. זה נקרא key frame. 

הבעיה עם הקיפריים האלה היא שהם לא תמיד מדוייקים, ולפעמים זה כל כך גרוע שהם פשוט מפוזרים באקראיות ולא מייצגים שום דבר בוידאו עצמו.

הנה דוגמה לתזמון שעשיתי: לפני שתיקנתי את הקיפריים בוידאו, לא הופיע שם קיפריים בכלל, ולכן התזמון יצא ככה.

dkzsva8.png

שלבים לתיקון:

1.

כנסו לכתובת הזאת: ~קישור~

תורידו install.bat

q5scr5n.png

תריצו את זה (יפתח לכם חלון שחור כזה שמריץ קוד). אם הוא שואל אתכם אם להתקין על הקוד הקודם תגידו כן (ללחוץ y, ואז אנטר).

2.

לכו לוידאו המדובר -->  לחיצה ימנית --> שלח אל--> Creat_Keyframes.bat

 

0gul28y.png

 

כעת הוא יצור לכם קובץ שמכיל את הקיפריים הנכונים.

אחרי שהוא יסיים יהיה לכם קובץ כזה:

nkn8c0c.png

 

3.

פתחו את הוידאו כרגיל באגיסאב.

בתוך אגיסאב תלחצו על Video --> Open Keyframes

ותבחרו את הקובץ שנוצר לכם.

q0j2ey6.png

עכשיו אתם יכולים להתחיל לתזמן!

תזכרו שבכל זאת זה לא יהיה 100% מדוייק ויש לעבור על הוידאו לאחר התזמון כדי לוודא שאין בלידים.

יאיר פרסם נושא חדש מחפש אנימה

פורסם 21/09/2017

בעיקרון אני לא בטוח אם היא קיימת בכלל, אבל נדמה לי שרציתי לראות אותה פעם ושכחתי ממנה.

זה על מישהי שיש לה חוב לבחור והוא מתייחס אליה רע והיא שונאת אותו. אבל היא מתכתבת עם מישהו בטלפון ומתלוננת לו על ההתנהגות הרעה של הבחור ההוא, ומסתבר שזה אותו אחד והם לא יודעים את זה.

זה אמור להיות שוג'ו רומנטיקה כזה.

תודה לעוזרים!

יאיר פרסם נושא חדש פרקים 14 ו-15 של Re:Creators בעברית! [סנסיי סאב]

פורסם 19/09/2017

היי כולם, יצא דאבל מטורף.
אז צפייה מהנה, ואל תשכחו לעקוב אחריי בקבוצה שלי!

~קישור לפוסט~

 

ot4JtQw-S4q1DW-pYyqb2g.png

חזרה: יוצרים / Re:Creators

אנשים יצרו הרבה סיפורים. שמחה, עצב, וכעס. סיפורים שמרגשים אותנו ושמרתקים אותנו. אבל ככה מרגיש רק מי שצופה מהצד. מה היה אם לדמויות בסיפורים הייתה מודעות? האם עבורם נהיה ישות הדומה לאלים משום ש-'בראנו' את העולם שלהם? העולם שלנו משתנה. ממלכת האלים נענשת. ב-'חזרה: יוצרים', כל אחד הופך ליוצר.

 • 8.76
 • גמור
 • סדרה
343

יאיר פרסם נושא חדש הפילוסופיה של הגל וקיל לה קיל - איחוד הניגודים

פורסם 18/09/2017

נתחיל ממעט רקע על הגל למי שלא מכיר אותו.

הגל הוא פילוסוף שחי באירופה בסוף המאה ה-18.
הוא סבר שמושגים, דברים בעולם, מתפתחים בצורה של ביטוי הניגודים שבהם בזמן ואז שילוב ביניהם.

למשל, אם אני אנטה שמאלה, אז אח"כ אני אנטה ימינה כתנועת נגד, ואז אסיים במאצע כאיזון של השניים. או לפי המשל שהגל עצמו מביא בספרו - כאשר יש ניצן הוא כיבכול האמת של הצמח ברגע זה, אבל ברגע שפורח הפרח, הפרח הופך להיות האמת הרגעית של הצמח והיא סותרת את האמת של הניצן, וכך גם לפרי שבא אח"כ. אבל כל אחד מהשלבים הוא אינטגרלי לקיום של הצמח.

אם נדבר על המציאות, לדוגמה, אז בהתחלה הייתה הגישה הקומוניסטית, שבאה ביחד עם פשיזם, ואז היה שינוי לקיצוניות השנייה – קפיטליזם ואינדיבידואליות, כאשר סוציאליזם הוא שילוב בין השניים.
קומוניזם ופשיזם הם התזה – כל אחד יעבוד ככל שהוא מסוגל וכולם יקבלו אותו דבר. האזרח הפשוט הוא כלי שנועד לשרת את המדינה שהיא הערך העליון.
קפיטליזם ואינדיווידואליזם הם האנטיתזה – שוק חופשי, כל אחד יקבל בהתאם לתרומתו והמדינה קיימת למען האזרח הבודד.
סוציאליזם הוא הסינתזה – אמנם כל אחד מקבל לפי תרומתו למדינה, אבל המדינה גם תדאג לחלשים ותגביל את השוק החופשי במידת מה למען צמצום פערים בחברה, וגם לאדם יש מחוייבות מסוימת למדינה שהוא חייב לעמוד בה.
כביכול קומוניזם וקפיטליזם סותרים זה את זה, אבל שניהם חייבים לבוא לביטוי בתוך ההיסטריה כדי להשתלב וליצור את הסוציאליזם. בערך כמו הניצן והפרח שהופכים לפרי.

השיטה של ראיית ניגודים שעוברים סינתזה יכולה לעזור לנו להבין הרבה תהליכים בחיים. למשל, הקצנה לכיוון ימין ושמאל פוליטיים שקוראת בארצנו היום. או ההקצנה הדתית והחילונית. בפילוסופיה יש תנועות שסותרות זו את זו, ובסוף משתלבות.

בעיקרון, לפני מלחמת העולם הראשונה ובין המלחמות הייתה פריחה של אידיאולוגיות. כאשר לפני מלחמת העולם השנייה הכיוון היה פשיזם וקומוניזם, ובין המלחמות האינדיווידואליזם וההומניזם (האמונה באדם כישות בעלת מוסר טבעי שנועדה להחליף את האל). מלחמת העולם הראשונה שברה את האמונה של האנושות באידיאולוגיות טוטליטריות, בעוד שמלחמת העולם השנייה שברה את האמונה שהייתה לאנושות באדם. התוצאה היא עידן הפוסט-מודרניזם. האמונה השוררת היא שאין אמת אחת – ואם נקרא לזה בשמו: אין אמת בכלל. האמונה הזאת השאירה הרבה מקום למאבקי כוחות כדי לכפות את האמונה של קבוצה אחת על אחרת. (ואני לא מדבר על כפייה דתית דווקא למי שלא הבין. מדובר על כפייה של כל מערכת ערכים של קבוצה מסוימת על קבוצה אחרת בדרכים של כוח ורטוריקה. למשל דרך קביעת צורת מערכת החינוך ותכניה).

אז איך כל זה קשור לקיל לה קיל?

כשאנשים אומרים את דעתם על קיל לה קיל, הם בדרך כלל טוענים שזו אנימת אצ'י זולה, וכשהם מנסים לומר מה העלילה והסיפור שלה, הם בדרך כלל מבולבלים. למה?

התשובה היא שקיל לה קיל בדיוק באה לדבר על החלל שנוצר עקב שבירת האידיאולוגיות. תזה, אנטיתזה וסינתזה.
אם נדבר רגע על תחילת הסדרה. מכירים לנו את השחקנים הראשיים. אקדמיית הונוג'י. בית ספר עם משמעת ברזל, החברה מדורגת למעמדות ברורים על פי ערכי האקדמיה, כאשר ההבדלים בין המעמדות באים לידי ביטוי בצורה הפיזית של העיר סביב האקדמיה. גבוה יותר על ההר = מעמד חברתי גבוה יותר ועושר כלכלי. פשיזם מוחלט ואין שום ערך לפרט. מצד שני יש את ריוקו, בהתחלה לפחות היא מייצגת את האינדיבידואליזם. היא לבדה עומדת מול כל ההר שמייצג את המערכת כקוראת עליה תיגר.

_3HGdtGdQCSZOwCQH7sguw.png

ומה הדבר שמכיל בתוכו בדיוק את שני הניגודים האלה? בדיוק, בגדים!

בגדים יכולים לשמש ככלי שמוחק את האינדיבידואל, ורותם אותו למען המערכת. בעיקר מדים. אצלנו בסדרה המדים נותנים למי שלובש אותם כוח, וככל שהוא יותר שטוף מוח מראה הישגים לפי קריטריוני המערכת, הוא מקבל מדים חזקים יותר (או שככה לפחות גורמים לנו להאמין בהתחלה).

בגדים יכולים גם לשמש ככלי אומנותי של הבעה עצמית וחיזוק האינדיבידואל.

RzCNpqYmSb2NJ6lmoWN2og.png

ריוקו לובשת חצאית מיני, וז'קט שנראה מעט גדול עליה באופן מעט מגושם ועומדת בפוזה קשוחה, כאומרת "מי מתעסק איתי?!" וגם "החוקים שלכם מעניינים לי את התחת!".

אבל ריוקו חלשה. היא לא מסוגלת לקרוא תיגר אמיתי על המערכת. עד שהיא מתחברת לבגד מוזר שהוא חזק מכל המדים (30% סיבי חיים במדים הכי חזקים מול 100% סיבי חיים בבגד שלה, כאשר החוזק של בגד נקבע לפי כמות סיבי החיים שבו). אלא שמה? הבגד הזה "סוטה".

TGi4Yp9WRVy34s1em4-_GQ.png

ריוקו, זאת שמייצגת את האינדיבידואליות מתביישת בבגד הזה. בסופו של דבר, בגדים הם המסכה שלנו. הדבר שמסתיר את מי שאנחנו באמת. רק כשריוקו מקבלת את סוג הבגד הזה, היא מסוגלת להשתמש בכוח שלו ביעילות. אבל מה זה אומר לקבל את הבגד? זה אומר לקבל את מי שאתה באמת, ולא מי שאתה רוצה שיחשבו שאתה.
יותר מאוחר מסבירים שהסיבה שהבגד של ריוקו, סנקטסו, הוא כל כך חושפני היא כדי שיהיה מגע מינימלי בין הגוף לבין הבגד, כדי למנוע השתלטות של הבגד על מי שלובש אותו. בניגוד למדים או לבגדים של ריוקו בהתחלה שהם מגדירים את מי שלובש אותם, סנקטסו לא מגדיר אותה.
אפשר לראות את ההבדל בין קיריואין סאטסקי – ראשת מועצת התלמידים והשליטה האמתית של אקדמיית הונוג'י, שמסמלת את המערכת, לבין ריוקו שבהתחלה מסמלת את האינדיבידואליות ואח"כ את הקבלה של עצמי כשילוב של השניים, דרך המעבר למצב לחימה של התלבושות שלהן.
אצל ריוקו זה נקרא "סנכרון סיבי חיים". ריוקו מקבלת את הבגד שבו היא חושפת את עצמה ועובדת איתו בשיתוף. לעומת זאת, אצל סאטסקי זה נקרא "השתלטות סיבי חיים". היא כופה על הבגד לציית לה. יותר מאוחר אנחנו לומדים שהבגד שלה הוא בגד "משתולל" ושאם לא משתלטים עליו, הוא משתלט והדבר כרוך בעונג רב. אז האדם צריך להשתלט על היצר שלו כדי להתאים אותו למערכת. הפיתוי של "השטן" לאבד שליטה למען עונג רב תמיד נמצא שם. מזכיר נצרות? אמת. אימא של סאטסקי היא מסמלת של אלוהים וגם של השטן לאורך הסדרה. הדמות שהיא ההפך מאימא של סאטסקי היא נואי. דמות קרטוניסטית שעושה מה שמתחשק לה מתי שמתחשק לה. היא מסמלת את האנרכיה והכאוס שמול החוקיות והסדר.
 

יש עוד הרבה הפכים שמשתלבים באנימה לאורכה. למשל שלטון דרך הכסף – קפיטליזם, מול שלטון דרך הפחד – הפשיזם. הדבר הזה מתרחש בסאגה באנימה שבה בית הספר של סאטסקי יוצא למסע כיבוש על בתי ספר אחרים, שכל אחד מהם מייצג שיטה מסוימת. למעשה, כבר פירשו את הסדרה כמסמלת של ההיסטוריה של יפן ואפילו יש הקבלות למיתולוגיה.
למשל, אקדמיית הונוג'י מסמלת את יפן תחת הכיבוש האמריקאי (התנגדות בעזרת חיקוי).
יש גם התייחסות לטבעה של הנשיות ועוד.

ספויילר

הנאום של סנקטסו ושל ריוקו בסוף מביע בדיוק את הרעיון של הגל:

סנקטסו: נולדתי עם האפשרות להתפתח. ויום אחד פיתחתי רצון משלי ויכולתי לתקשר עם אנשים.

ריוקו: נכון, אנחנו לא בני אדם ולא בגדים!

סנקסט: אבל, באותו הזמן אנחנו בני אדם, בגדים וכל דבר!

ריוקו: בני אדם לא יכולים להפוך לבגדים! בני אדם הם בני אדם! בגדים הם בגדים! זה מי שאנחנו!

הגוף של ריוקו למעשה מורכב מסיבי חיים, והבגד שלה יוצר על ידי בני אדם והוא בעל תודעה של בן אדם ולא של בגד. ריוקו וסנקטסו הם הפכים שלאט לאט התקרבו זה אל זה והפכו להיות משהו באמצע.

בסוף כולם עירומים ומקבלים אחד את השני בזכות מי שהם ולא בזכות הבגדים שהם לובשים.

7Z-KMhJ4SLud6vD0SxoRdg.png

קצת כמו האדם הראשון לפני החטא.

רק רציתי להראות שבאנימה הזאת יש עומק עקב זה שראיתי שמלכלכים עליה שהיא שטחית.
לסכם את כל הרעיונות שיש בה ואיך הם מתפתחים זה מורכב וארוך, ויותר מכל, מישהו כבר עשה את זה (אמנם באנגלית). לכן זו רק טעימה שלדעתי היא יחסית מרכזית באנימה.

מי שרוצה להעמיק יכול ללכת ולקרוא את המאמר שיש על הסדרה באנגלית:
~קישור~

קישור לצפייה בתרגום של פאסט סאב:
~קישור~ 

 


 

קיל לה קיל / Kill la Kill

הסיפור מתרחש בבית ספר תיכון בו  מדים  מקנים לתלמידים כוח ויכולות מסוימות, אך לכל המדים יש רמה.נשיאת מועצת התלמידים, סאטסקי (Satsuki Kiryuuin), רודה בתלמידי בית הספר ביד ברזל.תלמידה חדשה בשם ריוקו מאטואי (Ryuuko Matoi) יוצרת מהומה. היא אוחזת חרב חצי-מספרייםומחפשת אחר דמות מסתורית שאחראית לרציחת אביה,אך מולה ניצבים...

 • 7.93
 • גמור
 • סדרה
241

יאיר פרסם נושא חדש Girls und panzer VS Girls und ships ההשוואה המתבקשת שאף אחד לא עשה!

פורסם 11/09/2017

אני אתחיל בטיפה רקע על האנימות למי שלא מכיר.
שתי האנימות מתרחשות בעולם של העתיד הקרוב-רחוק, שבו הטכנולוגיה דומה לזו שיש לנו, אבל עקב עליית פני הים האנושות הפכה להיות הרבה יותר מעורבת בים. ב-Girls und panzer (להלן בנות וטנקים), יש ערים קטנות על גבי ספינות ענק, ובכל ספינה כזו יש בית ספר, שהוא הדגל של הספינה. יש גם ערים ביבשה, אבל הרבה מהאוכלוסיה גרה על ספינות ענק בים. 

הספינה של הבנות שלנו:

תוצאת תמונה עבור ‪girls und panzer ships‬‏

 

ב-high school fleet (להלן בית ספר צי) אין ערים על ספינות שנעות בים, אלא ערים על הים הקרוב ליבשה.
תוצאת תמונה עבור ‪ハイ スクール フリート 日本‬‏

 

בשתי האנימות הבנות משתתפות בפעילות צבאית משתי סיבות, מצד אחד כסמל לשלום, כמו המשפט "פרחים בקנה ובנות בצריח", וגם מהאמונה שהעוצמה שהפעולה הצבאית דורשת תעצב לבנות אופי חזק, תגביר את הנשיות שלהן ותהפוך אותן בכללי לבני אדם טובים יותר.

בבנות וטנקים מתקיימים במסגרת מועדון טנקים קרבות ידידות וטורנירים בין בתי ספר שונים. בדרך כלל המטרה היא או להשבית את כל הטנקים של הקבוצה היריבה, או להשבית את טנק הדגל של הקבוצה היריבה. כמובן שאין סכנה ממשית לבנות עצמן, שכן הפגזים שמשתמשים בהם הם מסוג מוחלש ולא פגזים אמיתיים.

בבית ספר צי מלמדים את הבנות לתפעל ולהשיט ספינות קרב, כאשר אלו שיראו מצוינות וירצו להמשיך בזה יהפכו בסופו של דבר לבנות ים כחולות, שזה המקבילה למשמר החופים שלנו.

 

אז תכלס, נתחיל להשוות ביניהם.

מבחינת עלילה: 
העלילה של בנות וטנקים היא העלילה הגנרית שראינו מליון פעמים. רוצים לסגור את בית הספר, אז בואו נציל אותו דרך הישגים במועדון הטנקים/איידולז (לאב לייב)/משהו וכו'.

לעומת זאת אצל בית ספר צי יש עלילה די מעניינת. מיסאקי ומואקה, שתי חברות ילדות שתמיד העריצו בנות ים כחולות וחלמו להיות כאלה, יוצאות להפלגת הבכורה שלהן, כל אחת כקפטן של ספינה אחרת. מואקה, תלמידה מצטיינת ואחראית היא הקפטן של הספינה הכי גדולה, ומיסאקי (הדמות הראשית) היא הקפטן של ספינה קטנה שאליה הגיעו כל הכושלים. מיסאקי היא תלמידה ממוצעת, אבל נראה שהיא קיבלה את תפקיד הקפטן בגלל היחס החם שלה כלפי צוות הספינה, שהיא רואה כמשפחה. כמובן שהיא עצמה ואלה שסביבה מפקפקים בבחירה בה כקפטן.

הספינה של מיסאקי (משמאל) מול הספינה של מואקה (מימין):
DRN8vNp1RCmfb1FsTbpa9g.png

בהפלגה הזו הספינה של מיסאקי מאחרת ב3 שעות להגיע לנקודת המפגש בגלל כשל במנועים, וכשהן מגיעות מחכה להן קבלת פנים של הפגזה עליהן מספינת המדריכה שלהן. הן מנסות להתנצל ברדיו, אבל אין תגובה. הפגזים מתקרבים וכל פעם הפגיעה נעשית יותר מדויקת וגורמת לנזק לספינה. בהחלטה של רגע אחרון הן יורות טורפידו בחזרה ובורחות משם.
שם מתחיל סיפור מאוד מעניין, שבו הבנות לוקחות חלק משמעותי. לסיפור הזה יש סוף שסוגר אותו יפה ב12 הפרקים של האנימה.

הדמויות וההתפתחות שלהן:
בחלק הזה לטעמי זה החוזק הברור של בנות וטנקים והוא מנצח פה את בית ספר צי בלי בעיה בכלל.
על פניו יש לנו קאסט דמויות רחב ודומה, אבל אם נשים לב טוב נראה את ההבדלים הגדולים. אם אדבר באופן כללי, המוקד הכללי של הדמויות בבית ספר צי וההתפתחות שלהן הוא חוסר הביטחון העצמי שיש להן בהתחלה והחוויות וההתמודדויות שגורמות להן להאמין בעצמן ולקבל את עצמן. תוך כדי כך גם אחת את השנייה. בבנות וטנקים המוקד הוא למצוא את מה שמיוחד בך ואת הדרך שלך לעומת המורשת שלך ומה שחינכו אותך עליו.
תבינו טוב למה אני מתכוון כשאסביר על כל אחת מהדמויות הראשיות.

הדמות הראשית של בית ספר צי, מיסאקי אקנו
תוצאת תמונה עבור ‪ハイ スクール フリート gif‬‏

מעריצה את בנות הים הכחולות מאז שהיא קטנה ורוצה להפוך להיות כמוהם. אבל היא בעלת ציונים ממוצעים, ואין לה הרבה ביטחון עצמי. התכונה הטובה היחידה שלה היא שהיא רואה בצוות הספינה כמשפחה ולכן מסוגלת להתחבר לכולם. לא ברור למה היא מתאימה להיות קפטן חוץ מזה ולמה היא יודעת לקבל החלטות נכונות בזמנים קשים. מהמשך לומדים שהיא מעדיפה תמיד לעזור למי שבצרה על חשבון נטישת התפקיד שלה, מה שגורם לצוות שלה שיצטרך לדאוג לעניינים בשבילה. ההחלטות שהיא והבנות צריכות לקבל במהלך הסדרה מחייבת אותה ללמוד להאמין בעצמה ולהיות החלטית עם מה שהיא רוצה לעשות. למשל, כשהן נכנסות לטווח ירי של ספינה גדולה שיורה עליהן, ויש עליה מישהי שהיא רוצה להציל, היא חייבת להחליט אם לברוח או להילחם.

הדמות הראשית של בנות וטנקים, נישיזומי מיהו
תוצאת תמונה עבור ‪miho girls und panzer‬‏

גדלה במשפחה מבוססת היטב בכל מה שקשור לקרבות טנקים וסגנון הלחימה של המשפחה נחשב מאוד. הם מתמקדים במשמעת ברזל, והתמקדות במטרה בכל מחיר. הם מתפקדים כמו צבא. בית הספר המובל על ידי משפחת נישיזומי זכה באליפות העולם בטנקים במשך 9 פעמים ברציפות, אלא שבפעם העשירית, עם מיהו כקפטן, בגלל החלטה מסוימת של מיהו הם הפסידו.
מיהו החליטה לברוח מכל זה ועברה בתיכון לבית ספר שאין בו מועדון טנקים. אלא שלצערה הרב הקימו אותו מחדש (כדי למנוע מבית הספר להיסגר) והכריחו אותה להצטרף ולהפוך לקפטן (שזה די הגיוני בהתחשב בזה שהיא גדלה והתחנכה על זה).
בהתחלה היא לא מתלהבת מזה בכלל, אבל לאט לאט היא מגלה שבסגנון שבו היא מלמדת אותן לשחק, ועם היחסים שהן מפתחות אחת עם השנייה, היא נהנת. כן, היא מעולם לא חשבה על מלחמות הטנקים כדבר שאפשר ליהנות ממנו.
אם נשווה בין הסגנונות, אז אם הסגנון של משפחת נישיזומי הוא כמו צבא, הסגנון של מיהו הוא כמו גרילה. התקפות פתע, תכסיסנות, ויצירת בלבול בקרב האויב.
משפחת נישיזומי בכלל לא מרוצים מה-"שם הרע" שהיא עושה להם ורוצים להביס אותה ומהר. השיא של העונה מגיע בקרב בין בית הספר של מיהו, עם מיהו כקפטנית, לבית הספר של משפחת נישיזומי, עם אחותה הגדולה של מיהו כקפטנית. האם המשפחה של מיהו יכירו בסגנון האישי של מיהו או לא? האם מיהו תכיר בסגנון האישי שלה עצמה?

דוגמה נוספת, אחת מהחברות של מיהו במועדון הטנקים, איסוזו האנה, היא בת למשפחה של מסדרי פרחים מסורתיים. כשהאימא שמעה שהבת שלה התחילה עם הטנקים "הברבריים" האלה, היא אפילו רצתה לנשל אותה מהשם ומהירושה המשפחתית. איסוזו תמיד הרגישה שמשהו חסר בסידורי הפרחים שלה, ושהיא רוצה ליצור סידורי פרחים עם יותר כוח.
ועוד ועוד.

מבחינת אנימציה:
בנות וטנקים יצא בשנת 2012, בעוד שבית ספר צי יצא בשנת 2016. המצנח הברור בקטגוריה הזאת הוא בית ספר צי. יש הרבה יותר אנימציה ממוחשבת שמשולבת באופן טבעי בתוך האנימציה הרגילה. זה נראה הרבה יותר טוב וזורם.
תוצאת תמונה עבור ‪high school fleet gif‬‏

 

מבחינת אקשן:
כאן המנצח הוא דווקה בנות וטנקים. בעיקר בגלל שספינות כל כך גדולות ויחסית איטיות, רוב הזמן הפוקוס הוא בתוך הספינה. אם יש טקטיקה מסובכת בקרב, זה דבר ארוך ועשוי להיות לאורך רוב הפרק. הרבה פעמים הם חוזרים על אותה אנמציה בהתקפה של טורפדו.

עם הטנקים יש מלא טקטיקות, הקרב דינמי ומשתנה מרגע לרגע. זוויות הצילום מגניבות (דרך החור של התותח למשל, או דרך החלון של נהג הטנק).
giphy.gif

giphy.gif

למסקנה, אני ממליץ לראות את שניהם. אני אישית מעדיף מעט יותר את בנות וטנקים, כי התחברתי יותר לדמויות, אבל בסופו של דבר זה עניין של טעם ולמי אתם יותר מתחברים. אסור גם לשכוח שבנות וטנקים יצא קודם, ולכן מבחינת מקוריות הוא נחשב יותר.
שניהם בעלי 12 פרקים. לבנות וטנקים יש גם סרט.
לצערי אף אחד מהם לא מתורגם לעברית כרגע.

 

יאיר פרסם נושא חדש המלצות למורה ליפנית

פורסם 08/08/2017

עוד מעט נגמרים לי המבחנים ואני רוצה להתחיל ללמוד יפנית. עוד לא החלטתי אם ללמוד בקבוצה או בפרטי.

ההתלבטות שלי היא כי מניסיון שלי, כשאני לומד בקבוצה תמיד יוצא שאני מתקדם יותר מהחבר'ה האחרים, ואז אני סתם מבזבז את הזמן. מצד שני, קבוצה נותנת לי מסגרת ומוטיבציה, בעוד שלבד אני עלול למרוח. 

האידיאל מבחינתי זה ללמוד פרטי יחד עם עוד מישהו שגם תופס שפות מהר.

המלצות למורה + הצעות להצטרפות יתקבלו בברכה.

עדיף בסביבות ירושלים, אבל אם אתם מכירים משהו ש-zettai משתלם, אני מוכן להתגמש.

יאיר פרסם נושא חדש [סקר] Hibike! Euphonium VS K-ON!

פורסם 25/07/2017

לחלק מכם שלא מודעים לכך, אצלנו באתר באלס יש סקר דומה, אבל נראה שאנשים לא כל כך שמים לב אליו. 

אז החלטתי לעשות גם סקר פה, כי זה באמת מעניין אותי.

מה אהבתם יותר?24 הצבעות

 • K-ON!17 קולות

  71%
 • Hibike! Euphonium7 קולות

  29%

 

יאיר פרסם נושא חדש Re:Creators פרק 13 [סנסיי סאב]

פורסם 22/07/2017

https://www.anime-spin.net/%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%A6%D7%94/senseisub/recreators-%D7%A4%D7%A8%D7%A7-13

צפייה מהנה!

חזרה: יוצרים / Re:Creators

אנשים יצרו הרבה סיפורים. שמחה, עצב, וכעס. סיפורים שמרגשים אותנו ושמרתקים אותנו. אבל ככה מרגיש רק מי שצופה מהצד. מה היה אם לדמויות בסיפורים הייתה מודעות? האם עבורם נהיה ישות הדומה לאלים משום ש-'בראנו' את העולם שלהם? העולם שלנו משתנה. ממלכת האלים נענשת. ב-'חזרה: יוצרים', כל אחד הופך ליוצר.

 • 8.76
 • גמור
 • סדרה
343

יאיר פרסם נושא חדש סיום פרויקט קיי-און! Don't say you are lazy! [אלס]

פורסם 16/07/2017

~קישור לפוסט ולפרקים~
(אגב, מי שצופה רק בקיי און, כנסו לאתר של אלס גם ביום רביעי, יהיה סקר שקשור לקיי און).

Becuase im realy lazy… סתם

עובדה, סיימנו את הפרויקט, סימן שאנחנו לא לייזי בכלל, כולנו!

crazy? ממש לא. צריך להיות crazy כדי לא לאהוב את הפרויקט הזה וליהנות מהעבודה עליו.

בכל אופן, זה היה פרויקט מרגש ולשמחתי יש לי עוד הרבה לעבוד עליו (עונה 2 וסרט וזה), לצערכם אתם תצטרכו לחכות קצת עד שזה באמת יתחיל לצאת. (אולי נתאם שזה ייצא יחד עם עונה 2 של היביקה? XD אבל יש לזה פי 2 פרקים, אז קצת פחות) מה ליה אומרת בנידון? (ככה סוחטים תגובה בכוח חח)

atwaqJ7.png
לי אין יותר מדי להגיד בנידון, חוץ מזה שרוב הסיכויים שעונה 2 של היביקה תצא לפני חח. אבל גם זה לא בטוח P:
בכל מקרה, בחזרה לדבר על קיי-און. האמת שיש לי סיפור די מיוחד עם קיי-און. צפיתי בזה בקצב יציאה של זה כשזה רק יצא, וכך המשכתי הלאה עם העונות והאובות וזה. האמת… שחלק מהסיפור של עם קיי-און הוא גם טיפה לא נעים, ובגלל זה באותה תקופה האנימה השאירה לי טעם טיפה רע בפה, למרות שזה בכלל לא היה באשמתה. אבל! עבר המון זמן מאז, וכמובן שהתגברתי על העניין ופשוט נהנתי לחזור לאנימה החמודה הזו ולעבוד עליה! היו לי שותפים מצויינים לעבודה (התרגום הנהדר של יאיר והתזמון הנהדר של גל [ברוב הפרקים, היו בערך 3 שאני תזמנתי]), והיה ממש כיף לעבוד על האנימה הזו שוב! כמו כן, מישהי מאוד חשובה בחיים שלי גם נורא אוהבת את האנימה הזו (יש מצב שאפילו יותר מיאיר!  ), ולכן זה הפך את העבודה עליה לאפילו יותר מיוחדת בשבילי 3:
בנוסף, אתם יודעים שאני אשת הדברים הטכניים, אז רק אוסיף דבר אחד אחרון: ההורדה בטורנט היא באץ' לכל הפרקים והאובה. נשמח אם תורידו את כל הבאץ' ותעזרו לשתף!


עכשיו נשמע גם (ממש) קצת מגל, המתזמן של הפרוייקט:

2LB1ZUi.png
שלום, שמי גל.
אני הייתי המתזמן של (רוב) העונה הראשונה של קיי-און אך לקראת הסיום המחשב שלי נהרס  , זה היה פרויקט די מהנה ומלמד והיה ממש נחמד לעבוד עליו. בהצלחה לנו בפרויקט הבא! 3:

 

בחזרה אליי,
מה שליה אמרה אמת, תקשיבו לה.
הפרק הקודם היה מרגש מאוד, אקשן, אדרנלין, יואי רצה לבית ספר. חח אולי לא אקשן, אבל בהחלט זה הראה כמה גדלנו מאז פרק 1. בפרק הזה מציגים לנו פן אחר שאי אפשר שלא להתאהב בו במועדון שלנו – האווירה. הפרק כולו מדגיש לנו שאחד מהדברים שהתפתחו זו האווירה של הביחד. ימי חורף קרים הרבה פעמים מלווים באיזו תחושה רומנטית וגם טיפה עצובה, אבל ביחד מרגישים חמימות. כל אחת ואחת מהמועדון שלנו יוצאת ל-quest לבדה, עוברת משבר, וביחד הן מתגברות על הכל.

B5N9A5i.png

אבל יש עוד פרק!! כן, זו אובה. כבר חפרתי אז קצר. הבנות שלנו הולכות להופיע עם החבר'ה הקשוחים ומפיצות את תרבות התה ועוגה. אז חשבתם שאתם קשוחים? תחשבו שוב!
"אל תתעסק איתנו! אלא אם יש לך תה ועוגה!"

sQolVBU.png

צפייה מהנה, ונתראה בעונה 2!

יאיר פרסם נושא חדש Re:Creators פרק 12 [סנסיי סאב]

פורסם 14/07/2017


היי חברים,
כמו שכבר הבנתם אני בתקופת מבחנים, עד כה מתקדם יפה, ולא נשאר עוד הרבה.
~קישור לפוסט ולפרק~

פרק 13 הוא פרק ריקאפ, אבל עשו אותו ממש מצחיק, ככה ששווה לראות אותו. מטאורה היא המנחה של הפרק הזה, והיא נוטה לספר דברים מנקודת מבטה. 
 

dsZDtTJhTsOcdG7sj96WOg.png

כן, בטח. אחלה מודעות עצמית יש לה חח

אז אני יכול לתרגם את הפרק הזה ולהמשיך להתקדם לפי הסדר, או לדלג עליו ולהמשיך מיד לפרק הבא שממשיך את העלילה ולחזור אליו בשלב מאוחר יותר. 
זו בחירה שלכם.
תענו על הסקר הזה ולפי זה יוחלט: 

 

מה לתרגם קודם?35 הצבעות

 • פרק 13 - ריקאפ25 קולות

  71%
 • פרק 14 - המשך עלילה10 קולות

  29%

 

אז זה הכל להיום, תיהנו מהפרק וצפו לפרקים הבאים. כבר אמרתי שאני מתכוון לתרגם הכל! 

יאיר פרסם נושא חדש K-On! פרק אחרון! מזל שיש עוד אקסטרה, אובה, עונה וסרט

פורסם 09/07/2017

שבוע טוב!

~קישור לפוסט ולפרק~

כשמטפסים על הר גבוה, אנחנו לפעמים מסתכלים למטה ומופתעים כמה התקדמנו בלי לשים לב. רק אחרי שעשינו דרך ארוכה אנחנו מסוגלים להסתכל אחורה ולהבחין בה. ככה זה בכל דבר בחיים.
יואי שלנו שבהתחלה הייתה חולמנית חסרת מטרה, שלא יודעת מה לעשות עם עצמה ולא חושבת על אחרים, עוברת באותה הדרך שבה היא עברה בהתחלה, רק שפעם היא לא נופלת. יש לה מטרה, יש לה כיוון, היא גדלה מאז. היא אומרת לעצמה מהפרק הראשון, את לא צריכה לדאוג יותר, אני כבר סידרתי את הדאגות שלך. אבל היא לא היחידה שגדלה. איך מיו שבהופעה הראשונה הייתה כל כך לחוצה מסוגלת להופיע בלי דאגות, ובהתחשב בפחד הקהל שיש לה, זה די מדהים.

צפייה מהנה!

QpU21AI.png

קיי-און! / K-ON!

היראסאווה יואי היא נערה שאננה וחסרת דאגות שבדיוק עלתה לכיתה י'. מבלי לבדוק יותר מדי, היא מחליטה שברצונה להצטרף למועדון המוזיקה הקלה. המועדון, הכולל רק עוד שלוש בנות נוספות, עומד בפני סכנת סגירה אם לא תצטרף אליו חברה רביעית. בעזרת ממתקים ותה, מצליחות הבנות לשכנע את יואי. וכך, למרות שיואי אינה באמת יודעת...

 • 8.07
 • גמור
 • סדרה
159

יאיר פרסם נושא חדש כשמגיע משבר, הוא מכה בגדול! קיי-און! פרק 11

פורסם 02/07/2017

קישור לפוסט:

http://alsubs.net/כשמגיע-משבר-הוא-מכה-בגדול-קיי-און-פרק-11/

ועקבו אחרינו! עוד עוקב 1 אנחנו ב100, נראה מי זה יהיה.

קישור לעקוב אחרינו:

https://www.anime-spin.net/קבוצה/antylicense-subs/

היי חברים,

חג בחינות שמח לכולם (כן, בטח…)

להרבה מאיתנו יש חבר או חברה שהם הכי טובים. אם פתאום יש להם חבר חדש ואנחנו מתחילים לקנא, זה עלול להוביל לריבים. אל תשכחו שמה שבנינו ביחד במשך הרבה זמן הוא יחודי ולא הולך לאיבוד.

ריטסו, תפסיקי להיות כל כך קנאית!

ותדאגו לגיטרות שלכם כמו צריך (לא כמו יואי).

ואל תדחו דברים, במיוחד לא טיפול בניירת.

אם תוודאו לשמור על כל הדברים האלה יהיו לכם חיים יפים!

לגבי Re:Creators, אני עובד על זה, לא לדאוג. כמו שאמרתי, יש לי בחינות.

Lzxejca.png