אודות

סטטיסטיקת אנימות

צופה: 7 סויים: 61 בהמתנה: 5 נזרק: 2 מתכונן לצפות: 4
 • סה"כ: 79
 • פרקים: 6

-SuBaRu- פרסם נושא חדש [דיון] יום כיפור והפוסט של מעיין אדם

פורסם 08/10/2019

דיסקליימר - זה הולך להיות דיון שנוי במחלוקת. לכן, אני מבקש לשמור על רמת שיחה נורמלית ולא לערב פוליטיקה ודת, אלא רק להתייחס למועד הזה בעניין המוסרי שלו.

"הימים שלפני יום כיפור שנואים עלי אפילו יותר מהיום עצמו. זו התקופה היחידה בשנה שאני מרגישה לא שייכת לפה. הכול התחיל לפני 20 שנה, כשאחי הקטן יצא עם האופניים לרחובות הלבנים - ולא חזר כשהיה.
את הבכי שמענו כבר מעברה השני של הדלת, אמא רצה לראות מה קרה, ומצאה את האפרוח הקטן והטהור הזה, עוד לא בן עשר, שותת דם ועם סימנים כחולים וחתכים בכל הפנים. מעולף מבכי, מפוחד, וכדי שלא יפלו לו השיניים - מחזיק את הפה עם היד. הוא חטף מכות רצח מקבוצת נערים, רק משום שנסע ביום כיפור על אופניים. "בשם השם", הם היכו אותו עם בקבוק זכוכית בפנים עד שנפל מהרגליים. לא אשכח איך הביט בנו המום ופגוע, לא אשכח את החולצה הלבנה מוכתמת דם. אני רותחת כאילו זה קרה אתמול וכל שנה מחדש מדמיינת מה הייתי עושה להם לו הייתי תופסת אותם. מאז, הרחובות הלבנים ביום כיפור נראים לי כמו מפגן צביעות שמעורר בי סלידה, כי בין האנשים שמגיעים ליום הזה בכנות וברצינות מסתובבים גם אותם אנשים שהכניסו למישהו אגרוף בויכוח על חניה. או אותם אנשים ששדדו קשישה, שדפקו כסא בראש למישהו בבריכה, שבעטו בחתול, שירקו על חייל או על נערה.  כשהגעתי לתיכון, המחנכת לקחה אותנו ל"תשליך" בים. היא הסבירה שהאבנים הן החטאים שלנו - ואם נזרוק אותן למים ניפטר מהם לעולם. ווע ווע, איך עלה לי. יצאתי עליה מול כל הכיתה. איזה מן חינוך זה, לחמוק מאחריות, לחשוב שאפשר פשוט להעלים את כל מה שעשית רע?! יש לה מחיר, לחרטה. ופליז אל תתפלפלו לי עכשיו על ההבדל שבין אדם וחברו לבין זה שבין אדם למקום - זו אותה השיטה, לשים פס כל השנה, כי יש בסוף נקודת יציאה. וזה בדיוק מה שמטריף אותי ביום הזה, הקלות הבלתי נסבלת שבה חלקנו חשים שהם פטורים מאשמה. העבריינים האלה שעולים על שרוואל וכיפה לבנה, צדיקים דמיקולו, שחוזרים למחרת להתנהג כמו אשפה.את הילדים שלי אלמד שאי אפשר להשליך חטאים לים, בגדים לבנים לא ינקו את הדם, יום אחד לא מכפר על מה שעשינו פה בשנה החולפת וגם צום לא יהפוך חלאות לצדיקים - לא לזה התכוון אלוהים.אסביר להם שלהיות אנשים טובים זו עבודה סזיפית קשה, שסוף מעשה במחשבה תחילה, שהדברים שעשו אף פעם לא נמחקים, אבל הם יכולים להשתפר לפעם הבאה. אבהיר להם שסליחה ומחילה הם לא תאריכים בלוח השנה העברי, אלא אורח חיים יום יומי, שחילול קודש זה לא לרכוב על אופניים בכיפור, אלה להכות ילד תמים. אני אבהיר להם שהחבורה שהיכתה את אחי, בדיוק כמו אלו שזורקים אבנים על רכבים, הם הכל חוץ משליחיו של אלוהים. אני אחנך אותם לאהוב את היהדות ולהאמין בה בכל ליבם. אני אשבע להם שלהיות יהודי - זה להיות קודם כל בן אדם."

זה הפוסט שהעלתה הסלבריטאית (נראה לי, לפי מה שהבנתי היא כוכבת ריאליטי) מעיין אדם לפני כארבעה ימים, בו היא מסבירה בדיוק למה היא נגד היום הזה, ולמה היא בחיים לא יכלה להזדהות ולהעריך אותו. הפוסט הזה מסוגל לעורר הרבה מחלוקת, מפני שיום כיפור נחשב כיום רגיש לדת היהודית.

אז מה אתם חושבים? באיזה צד אתם? האם אתם אוהבים את היום הזה ורואים בו הזדמנות מצויינת לעשות חשבון נפשי ולהתנצל על המעשים הרעים שעשיתם? או שאתם רואים את היום דרך העיניים של מעיין אדם, מפגן של צביעות מגעילה.

דיון נעים~

-SuBaRu- פרסם נושא חדש אמני הראפ האהובים עליכם

פורסם 04/09/2019

(ליד כל ראפר שמתי את השיר האהוב עליי שלו)

שלי:

Kanye - Stronger, Ghost Town
Vince Staples - Lift Me Up, BagBak
Run The Jewles - Legend Has It
.Kendrick Lamar - XXX
Death Grips - Hot Head, Giving Bad People Good ideas
Pusha T - If You Know You Know, What Would Meek Do
Drake - God's Plan
Tyler, The Creator - WHAT'S GOOD, ARE WE STILL FRIENDS
Blu - In Remembrance, First Things First
J. Cole - KOD, Neighbors

מיהם הראפרים האהובים עליכם?

-SuBaRu- פרסם נושא חדש [המלצה] Nightcrawler

פורסם 17/08/2019

דיסקליימר - אין שום קשר בין הסרט "חיית הלילה" לבין חיית הלילה של ספין.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªnightcrawlerâ¬â
חיית הלילה | Nightcrawler | מתח, דרמה נאו-נואר | ג'ייק ג'ילנהול,
רנה רוסו, ריז אחמד | 2014 | 117 דקות | נכתב ובויים ע"י דן גילרוי

טקס האוסקר של שנת 2015 הוא אחד המעצבנים שאני ראיתי, אני זוכר שכשמעתי על המועמדים כשהם יצאו לאור, התעצבנתי, ולמה? כי ג'ייק ג'ילנהול לא היה ברשימת המועמדים על התפקיד שלו בנייטקרולר. אמנם הסרט קיבל ביקורות מעולות גם ע"י המבקרים המקצועיים וגם ע"י הקהל הרחב, אבל כמעט כל אחד שישב וגילה שג'ינלהול לא מועמד לאוסקר רצה לדפוק את הראש בקיר (אני חושב שיש גם כאלה שעשו את זה). בכל מקרה, אני די בטוח שלרובכם אין ממש מושג מי זה ג'ייק ג'ילנהול ומה זה הסרט הזה, לכן אני כאן, כדי לומר לכם בדיוק עד כמה נהניתי מהסרט הזה. מפני שלסרט הזה יש את אחד התסריטים (לפחות על התסריט הסרט כן קיבל מועמדות) והליהוקים הטובים ביותר שיצא לי לראות, ולא רק בזמן האחרון, אלא אי פעם. אבל אני מקדים את המאוחר.

הסרט עוקב אחר לו בלום (ג'ייק ג'ילנהול), אדם מובטל שמתקשה למצוא עבודה ומוכן לעשות כל מה שצריך בכדי להשיג אחת. אחרי עוד סירוב מעוד מקום עבודה, בדרכו הביתה, בלום רואה תאונת דרכים ועוצר בצד. את האיזור מקיפים צלמים המצלמים את האירוע ומוכרים את התמונות לחדשות. לו מבין שזו צריכה להיות העבודה שלו, הוא גונב אופניים ומחליף אותם במצלמה ורדיו, מגייס תחתיו צלם (ריז אחמד) וביחד הם יוצאים לתעד את חיי הפשע של לוס אנג'לס. כאשר לו מגיע לזירת הפשע הראשונה שלו בכדי לתעד את האירוע,  הוא מבין כי זה כל המוצא זוכה, להיות נחמד זה לא מה שיביא לו כסף. ככה שלאט לאט לו מתחיל להשיג את אותן התמונות בצורות מלוכלכות יותר יותר, והגבול בין עינתונאי לפושע אצלו מטשטש.

ת××× × ×§×©×רנ ×ª××× × ×§×©×ר×

ובכן, אני מת על הסרט הזה. הוא מצליח מבחינתי מכל בחינה אפשרית. הסרט נראה נפלא, הוא מציג לנו את לוס אנג'לס המלוכלכת, מה שבעצם מראה על החברה ועל המסר הראשי של הסרט, אנחנו חיים בחברה של סוציופתים. לא רק לו בלום הוא מיוחד בכל הדברים הנוראיים שהוא עושה, אלא כל אדם אחר שהיה נמצא במצבו כנראה היה עושה את אותו הדבר בדיוק. ככל שהסרט מתקדם לו נעשה יותר אכזר, הוא יבצע מעשים נועזים ונוראיים הרבה יותר ויפתח אובססיה כלפי העבודה הזו ויעשה הכל בכדי לבצע אותה על הצד הטוב ביותר. אך הסרט לא רק מציג את המוטיב הספציפי הזה, הוא כמובן מבקר גם את עולם החדשות והמדיה של המאה ה-21. גילרוי מראה לנו איך התעשייה הזו תעשה הכל בשביל רייטינג, וכשאני אומר הכל, אני בהחלט מתכוון לכך. ובכך, כתבת החדשות שאליה לו מוכר את התמונות (רנה רוסו), אכזרית לא פחות ממנו. "תדמיין את מהדורת החדשות שלנו כגברת משוספת גרון הרצה במורד הרחוב", כל מה שמעניין אותה זה הרייטינג, היא במצב עד כדי כך חסר אמפתיה שהיא מרשה לעצמה לחבל בזירות פשע ולשקר לצופים שלה בפרצוף רק כדי לקבל תמונה מעניינת יותר על המציאות ה"משעממת" כביכול. למעשה, היא מוכנה אפילו למכור את הגוף שלה לטובת הרייטינג. נייטקרולר זה לא אותו סרט מבלי ג'ייק ג'ילנהול. נכון, התסריט מהודק, חכם ומותח בדיוק במידה הנכונה, אבל ההופעה של ג'ילנהול היא אחת ההופעות הכי טובות שיצא לי לראות בסרט אי פעם. הוא עד כדי כך משכנע שהפסקתי להסתכל עליו כג'ייק ג'ילנהול, ראיתי רק את לו בלום. גם שאר השחקנים עושים עבודה נפלאה, והם יחדיו מצליחים לתמוך בג'ילנהול ולשמור על הסרט מעניין עד לעשרים הדקות האחרונות שלו, שהן בין המותחות והמזעזעות שראיתי.

לסיכום, אני ממלץ על נייטקרולר בלב שלם, הוא אמנם לא מושלם ויש בו כמה סצנות שלא מושכות את הסרט קדימה בהרבה, אבל התסריט הנהדר וההופעה הבלתי נשכחת של ג'ייק ג'ילנהול שווים הכל. אם מתחשקת לכם חוויה מותחת מאוד עם משחק נהדר ואחד התסריטים הנועזים והחכמים שיצא לי להיתקל בהם, נייטקרולר הוא ללא ספק הסרט בשבילכם.

טריילר

 

-SuBaRu- פרסם נושא חדש [דיון] מקלט \\ Shelter

פורסם 03/08/2019

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªshelter animeâ¬â
 מקלט | Shelter | シェルター | מוזיקה, מד"ב | 6 דקות

 אני לא חושב שהיה אי פעם סרטון באורך כזה זעום (6 דקות בלבד) שהצליח להקיף את עצמו בכל-כך הרבה תשבוחות, הילולים והייפ באף מדיה מכל סוג. ההצלחה הכבירה של סרטון האנימה שנוצר ע"י סטודיו A-1 Pictures גרף כרגע קרוב ל-50 מיליון צפיות ביוטיוב, וזה מבלי להחשיב את כל מי שצפה בסרטון מחוץ ליוטיוב באתרים כמו קראנצ'ירול. כיאה לכל דבר במדיום שצובר פופולריות מסויימת, גם סביב שלטר יש הרבה דעות חלוקות. אותן דעות נעות סביב "הולי שיט, אני בכיתי את החיים שלי" ל-"זה היה הדבר הכי גרוע שראיתי בחיי, אין לי שמץ מאיפה באה כל ההתלהבות". ובכן, גם בספין ראיתי לא מעט אנשים שאוהבים\שונאים\אדישים כלפי הסרט, לכן החלטתי לפתוח עליו דיון קטן. ובכן, מדובר בסרטון קצרצר, ככה שאם לא ראיתם אותו ואתם מעוניינים לעשות זאת, הנה קישור (לחיץ) לצפייה בסרטון בתרגום אנגלי. לאלה שמעוניינים בעברית, יש כאן בספין.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªshelter anime gifâ¬â   ×ª×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªshelter anime gifâ¬â   ×ª×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªshelter anime gifâ¬â

אז אני מניח שאתחיל מדעתי האישית, בפעם הראשונה שצפיתי בשלטר (וזה היה בצורה הכי ספונטנית שאתם יכולים לדמיין לעצמכם) לא ידעתי כל-כך מה לחשוב על זה. בכל זאת, אהבתי מאוד את השיר אבל הסיפור לא היה משהו מפוצץ ולא היה הרבה תוכן (כי זה סרטון של... טוב, 6 דקות). בכל אופן, אני לא יודע למה לא הצלחתי לגבש דעה נורמלית על הסרטון, אבל זה לא משנה, כי צפיתי בו עוד כמה פעמים מאז. והיום? אני מת על הסרטון. הוא לא הדבר הכי מבריק שראיתי אבל בתוך 6 דקות בלבד הוא הצליח להציג שיר נהדר וגם לצבוט לי קצת בקוקורו בסופו. ככה שאמנם זה לא יצירת מופת, ואין לזה ממש איך להיות, אבל עדיין צפיתי בסרטון עוד לא מעט פעמים אחרי זה, והשיר נכנס מהר מאוד לפלייליסט שלי. וזה עוד מבלי לדבר על כך שמבחינה ויזואלית הסרטון הוא לא פחות ממהמם בכל אספקט.

מה אתם חושבים על הסרטון?
~דיון נעים~

מקלט / Shelter

רין, נערה בת 17, חיה בתוך סימולטור עתידני בבדידות יפייפיה אינסופית. בכל יום היא מתעוררת במציאות וירטואלית  כדי ליצור עולם לעצמה, אולם בעולם האמיתי, גופה של רין נמצאת בתרדמת וצפה ברחבי היקום, לד תקועה בסימולציה הוירטואלית שהיא לא תעורר ממנה לעולם...ספיישל סרטון מוזיקה.הסרטון בצד שמאל הוא כל האנימה...

 • 9.13
 • גמור
 • מוזיקה
245

-SuBaRu- פרסם נושא חדש [דיון] אופרות חלל

פורסם 02/08/2019

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªstar wars gifâ¬â

"אופרת חלל היא תת-ז'אנר של הספרות הספקולטיבית וספרות המדע הבדיוני שמתייחס
לרומן הרפתקאות עם דגש על מלודרמה ורומנטיקה המתרחש בעיקר בחלל החיצון.
" (מתוך ויקיפדיה)

אופרות חלל, הז'אנר שנמצא לכל אליטיסט אפשרי בטופ. איל אני יכול שלא לאהוב אותו? ההתקלות הראשונה שלי (ושל חצי עולם) עם הז'אנר הייתה בסרט, איך לא, מלחמת הכוכבים. לשבת בתור ילד בן 10 ולראות את לוק סקייווקר, האן סולו, הנסיכה ליאה ואיך אפשר לשכוח את צ'ובאקה, R2D2 ו- C3PO יוצאים להרפתקה מלאה באקשן, דרמה, רומנטיקה וכיף בכדי להציל את הגלקסיה מכוחות האופל. היופי שמצאתי אז בסטאר וורס היה העובדה שלקחו סיפור קלאסי לחלוטין של טוב מול רע, ונתנו לו טייק מרענן בכך שהציבו אותו "לפני הרבה שנים בגלקסיה רחוקה". גם לאחר ההצלחה המסחרית הכבירה של מלחמת הכוכבים, המשיכו לצאת להם עוד סרטי קולנוע נהדרים כמו האלמנט החמישי, מסע בין כוכבים וסרניטי.

אבל הפורום הזה הוא פורום אנימה ומנגה, אז אולי עדיף לדבר על.. טוב, אנימה ומנגה. ובכן, זה לא סוד שאחת האנימה האהובות עליי היא Legend of The Galactic Heroes, נהניתי ככ מהסיפור שבסופו של יום הציב 2 אדיאולוגיות פוליטיות שונות ונתן להן להרוס אחת את השנייה (הקונפליקטים הפוליטיים של ימין-שמאל שכולנו מכירים), רק שאותם הוא מיקם ברחבי כל הגלקסייה, נתן לכל אחד מהצדדים צבאות ענקיים וחלליות אדירות מימדים. אך בסופו של יום, המאבק היה אידאולוגי בבסיסו. האנימה מבקרת ככ הרבה אספקטים חברתיים, בין אם זה מלחמה, משטר, פרמיטיביות וכו'... ואת כל זה היא עושה דרך הצבת אותו הקונפליקט הברור מאליו אי שם בחלל.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªginga eiyuu densetsu gifâ¬â   ×ª××× × ×§×©×ר×

ישנן עוד ועוד אנימה שמסתכלות על כל מני נושאים שונים, אבל יש גם אופרות חלל שנועדו בכדי לגרום לצופה להנות, ולא רק לחדוב מחשבות עמוקות על הדרך שבה בני אדם מתנהגים. כזו היא Galaxy Express 999, אופרת חלל העוסקת בילד שיוצא למסעות ברחבי הגלקסייה בעזרת רכבת שמרחפת לה בחלל. האנימה היא סוג של טייק לאוטובוס הקסמים, רק שמבקום לחקור את הטבע או את גוף האדם, האנימה משוטטת עם הדמויות ברחבי הגלקסיה בהרפתקה צבעונית ומלאת חן. האנימה מלאה בקאסט חינני, אם זה טטסורו, שנהפך לאורך האנימה מילד לגבר, או אם זו מאטל, שתמיד נמצאת לידיו כדי לתמוך בו ולעזור לו. האנימה מנגישה את אותו טייק שחוק של "כלי תחבורה המטייל בעולם" בפעם השנייה, והפעם נותנת טייק מרענן - מדע בדיוני.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªginga tetsudou 999 gifâ¬â   ×ª××× × ×§×©×ר×

לסיכום, בהחלט מדובר באחד הז'אנרים (או שמא תת-ז'אנרים?) החביבים עלי. אני מאוהב בדרך של הז'אנר לבנות עולם, לספר סיפור ולהציג דמויות. אפילו דברים שיציקו להרבה אנשים כמו המלודרמה הרבה (שקיימת הרבה ב- LOGH), אני יכול לקבל בברכה, כי זה מה שקלאסי בסיפורים האלה.


מה אתם חושבים על הז'אנר?
מהי אופרת החלל האהובה עליכם?

-SuBaRu- פרסם נושא חדש [דיון] וינלנד סאגה פרק 4

פורסם 28/07/2019

e629sac.jpg
יו~
אז אחרי שלושה שבועות שלא קיבלנו בהם כלום, הפרק הרביעי של האנימה הטובה
ביותר שרצה בעונת הקיץ לדעתי (וינלנד סאגה) יצא!

דעתי על הפרק
הפרק הכי טוב עד עכשיו העונה, לא משנה באיזו אנימה.
אם בשלושת הפרקים הראשונים, האנימה הייתה מעולה לדעתי, אבל המנגה עדיין הייתה רמה מעליה, כאן האנימה עקפה אפילו את המנגה. אמנם אין מתחרה באנימה לארט המדהים של המנגה, אבל האנימה הוסיפה דברים שאין לנו במנגה והעצימה אותם. האקשן היה מדהים, הדיאלוגים היו מותחים והרגשות יצאו החוצה, והולי שיט הם יצאו. הפתיח והסיומת לא יכלו לבוא בתזמון יותר טוב. פרק מושלם לדעתי, מכל בחינה.
אגב, שינוי הטיימליין ממש לא מפריע לי.

מה חשבתם על הפרק? 

סאגת וינלנד / Vinland Saga

במשך אלף שנים הוויקינגים בנו לעצמם מוניטין של היותם המשפחה החזקה ביותר ובעלת צמאון לאלימות.ת'ורפין, בנו של אחד מלוחמי הוויקינגים הגדולים ביותר, בילה את ילדותו בשדות הקרב. כעת הוא משחיז את יכולותיו במהלך הרפתקאותיו למען היום בו יוכל לנקום את רצח אביו.

 • 8.94
 • משודר
 • סדרה
413

-SuBaRu- פרסם נושא חדש [דיון] 2019 לבינתיים

פורסם 23/07/2019

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âª2019 animeâ¬â

איך הזמן טס, עברה כבר מעל לחצי שנה משנת 2019, קיבלנו לא מעט אנימה נהדרות שהצליחו מאוד בקרב הקהילה כאן. לכן, אני חושב שאחרי שכבר חווינו מעל לחצי ממה שיש לשנה המטורפת הזו להציע, הדבר האידיאלי מחבר צוות תכנים כמוני זה לפתוח דיון שמסכם את השנה עד עכשיו. גם אם אתם חושבים שזה מיותר כי "עוד לא נגמרה השנה, אז למה לטרוח?", תזרמו (פליז). אז אני חושב שנתחיל, וכשאני אומר זאת אני מתכוון לכך שאני אתן עכשיו את מה שנהניתי ממנו עד עכשיו, כי הדרפתי בלשב מוקדם את מה שלא נהניתי ממנו.
- קחו בחשבון שברשימה שלי יהיו רק אנימה ששודרו בה לפחות 10 פרקים, כי קשה לשפוט אנימה לפי ההתחלה שלה.
- האנימה ברשימה אלו אנימה שהתחילו את שידוריהן בשנת 2019, לא תמצאו כאן אנימה שהמשיכו למרות שהתחילו בשנה שעברה.


ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªmob psycho 100 II gifâ¬â

אז כן, העונה השנייה של מוב היא אנימת השנה מבחינתי, לפחות כרגע. מה הסיבה? ובכן, העונה הראשונה היא בין האנימה האהובות עליי אי פעם והעונה השנייה מצליחה לשמור (בערך) על אותו רף גבוה. שלא תבינו אותו לא נכון, מדובר בעונה מצויינת, מוב חוזר חזק יותר מאי פעם, הקרבות מלהיבים יותר והאנימה זזה בקצב אחיד ומהיר יותר למרות השינוי בטונים (הרי האנימה היא שילוב של אקשן וסלייס אוף לייף). אבל, למרות זאת, עדיין הרגשתי איזושהיא נפילה קטנה, ממש קטנה. בין אם זה היה בחיבור הרגשי שלי עם האנימה או בין עם זה היה בהנאה שלי מהארקים החדשים, אני לא ממש יודע. אבל למרות זאת, זו עדיין האנימה הכי טובה שראיתי ממה שיצא השנה בפער עצום, וזו עונה חובה מבחינתי לכל אחד.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªboogiepop wa warawanai gifâ¬â

בוגיפופ? האנימה השנייה הכי טובה שראיתי השנה? עכשיו זו דעה לא פופולרית. אז אני אוציא את זה ישר, זו לא אנימה מושלמת, היא אפילו לא מתקרבת לכך, אבל למרות הכל, עדיין מדובר באנימה מעולה, אחת כזו שנהניתי בה כמעט לכל אורכה. בזמנים של ימינו, כבר קשה למצוא אדפטציות LN ששוות משהו. כן, מדי פעם יש לך איזה קונוסובה או ריזירו, אבל הסבירות לקבל אנימה כאלה גדולה מהסבירות לחטוף מכת ברק, כי על כל ריזירו אחד, יש 200 נכדו של החכם, אבל אני ממש סוטה מהנושא. בכל אופן, הלייט נובל של בוגיפופ נוצר עוד כשלא ידעו ממש מה זה לייט נובל, בתקופה של הארוהי ותחילת המונוגטרי. האנימה קיבלה "אדפטציה" לפני מעל ל-15 שנים, אבל הפעם סטודיו MADHOUSE החליטו לנסות שוב, והפעם ליצור לנו אנימה הרבה יותר מלוטשת ומושקעת. לא יצא לי עדיין לנסות את האנימה המקורית, אבל כן יצא לי לעיין בין הפרקים, ויכלתי לראות בבירור את השיפור העצום. באופן כללי, הסיפור של בוגיפופ (2019) מותח ומורכב, ונהניתי מאוד להרכיב את חלקי הפאזל ולבנות יחד עם האנימה את הסיפור.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªattack on titan season 3 part 2 gifâ¬â

גאד, מה הלך בעונה הזו. הולישיט. קרו בעונה הזו ככ הרבה דברים במהלך רק 10 פרקים קצרים, שלא יכלתי לעמוד בזה ומרתנתי את כל הפרקים בבינג' אחד ארוך (אני ראיתי את האנימה רק אחרי שהיא הסתיימה, כמנוש אני נוהג לעשות עם אנימה שאני בטוח שאהנה מהן - ונהניתי). אבל, למרות כל הקתרזיס והטירוף, העונה הזו תיזכר מבחינתי (זהירות - דעה לא פופולרית) מבין עונות ה-AOT הפחות טובות. שלא תבינו אותי לא נכון, זו אחלה עונה והיא כמה רמות מעל העונה הראשונה (שלדעתי לא טובה), אבל כל האקשן והטירוף הרגיש לי כאילו הוא נועד לשרת את המעריצים הרבה יותר מאשר להמשיך את הסיפור שאהבתי בל-כך בעונה הקודמת, שהייתה דרמה פוליטית נהדרת. ככה שאני נהניתי מאוד מהאנימה, אבל הייתי שמח אם הייתי מקבל סקאלה קצת יותר רחבה של אירועים ולא רק אקשן חסר מעצורים, שהיה כיף, אבל היה בעיקר אותו, ואני לא החסיד הכי גדול של אקשן. עדיין, אחלה אנימה, לכו לראות (למרות שאתם בטוח ראיתם הכל).

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªdororo gifâ¬â

קשה לי לתאר עד כמה אני מאוכזב שדורורו נמצאת רק במקום הרביעי. נכון, האנימה הייתה טובה בסה"כ, אבל אני מאוכזב שהאנימה היא "רק" טובה, מפני שזו הייתה אמורה להיות יצירת מופת. ברגע שסטודיו MAPPA הכריזו על דורורו, הציפיות שלי היו גבוהות, הרגשתי שזו תהיה האנימה שתראה מה הסטודיו הזה שווה באמת. ובמהלך הפרקים הראשונים, האנימה נפצה את כל הציפיות שהיו לי, עם דמויות נהדרות, סיפור מופתי ורגעים קורעי לב. אבל ככל שהאנימה התקדמה, היא החלה לפשל יותר ויותר, אם זה בסיפור שנהיה אפיסודי לגמרי מה שהתחיל לחזור על עצמו, כי לכל הרפתקה של דורורו והיאקימארו היה את אותו דפוס ואם זה באנימציה, שבהתחלה הייתה נסלחת לאור הסיפור הדמויות המעולים, אבל לאט לאט התחילה להעיק לי. מזל שבסופה, הנאימה תפסה קו עלילה כלשהו, שהצליח לשמור עניין אצלי, ולכן טרחתי לסיים אותה. אז נכון, האנימה טובה, בחלקה מעולה, אבל היא הייתה יכולה להיות הרבה יותר מזה, וזה מאכזב.


אז זה הכל אצלי, כפי שאתם שמים לב, לא ראיתי הרבה דברים, בעיקר כי אני לא מרבה לראות אנימה באופן שבועי ולכן אני מחכה שהרבה דברים יסתיימו ואז אתן להם את הזמן שלי. בכללי, את השנה הזו הקדשתי לאנימה יותר ישנות ופחוךת לדברים החדשים, למרות שגם אותם אני טורח לראות. ועכשיו הגיע התור שלכם, תגיבו למטה איך השנה לדעתכם בינתיים, ממה הכי נהנתם, ממה התאכזבם וכו'... דיון נעים~

-SuBaRu- פרסם נושא חדש [דיון] חלק מן החיים \ Silce of Life

פורסם 20/07/2019

ת××× × ×§×©×ר×

אז, חלק מן החיים. דיון על הז'אנר הזה מבחינתי הוא דבר בלתי נמנע, אני הייתי תמיד בטוח שאני אדבר עליו באיזה נושא נפרד. מדבור באחד הז'אנרים הכי אהובים עליי במדיום האנימה והמנגה (למען האמת, אני מעדיף אנימת סלייס אוף לייף על אנימת אקשן ברוב הזמן). רבים מבקרים את הז'אנר על כך שהסיפור בו לא ממש קיים (לכן קשה לרוב למרתן אנימה מהז'אנר הזה), שהאנימה בז'אנר מתרכזות בפעולות יומיומיות ולכן נהיות רפטטיביות ומשעממות. אני פשוט מאוהב בצורה שבה אותן האנימה (הטובות) שמשתייכות לז'אנר הזה לא חוששות לעצור קצת, לתת לצופה להרגע, לחמם לו את הלב ואפילו לגרום לו לפרוץ בבכי, בין אם מעצב או משמחה.

האנימת SOL האהובה עליי היא כמובן מושישי (Mushishi), אני לא ארחיב כאן יותר מדי מפני שכתבתי כבר פסקה שלמה בנושא של יואב שמסבירה בקצרה למה זו האנימה הטובה ביותר שראיתי ועד כמה היא נכנסה לי ללב. מוזמנים לבדוק~

אז מה איתכם? אוהבים את הז'אנר? תנו יתרון שאתם מוצאים בז'אנר הזה ורשמו את אנימת הסלייס אוף לייף האהובה עליכם. לא אוהבים אותו? הסבירו למה. דיון נעים~~

-SuBaRu- פרסם נושא חדש [המלצה] הסרבן \ Hacksaw Ridge

פורסם 13/07/2019

ת××× × ×§×©×ר×
"כשהעולם נחוש בדעתו לקרוע את עצמו לגזרים,
לא נראה לי שנורא כל כך לרצות לתקן אותו קצת"


לרוב חובבי הקולנוע כאן בספין השם "מל גיבסון" בוודאות מוכר, ולא לטובה. הבנאדם ידוע בתור שוביניסט אנטישמי דתי ומנותק לגמרי מהמציאות. לשם כך, הרבה חובבי קולנוע ואנשים רגילים ברחבי העולם הטילו עליו חרם, משמע הם לא הולכים לראות שום יצירה שלו בקולנוע ובכך לא לתת לו שקל. האם זה נכון? לדעתי לא, מפני שאין שום קשר בין יכולות הבימוי והמשחק של אדם מוסים לבין הדעות הפוליטיות או המדיניות שלו, אבל זה נושא לפעם אחרת, נושא שנקרא "להיות פוליטיקלי-קורקט". היום ארצה לדבר על מל גיבסון מבחינה קולנועית בלבד, ומהבחינה הזו הוא אמן.

"הסרבן" זהו סרטו האחרון של מל גיבסון לעת עתה, סרט מלחמה ביוגרפי אמריקאי עמוס בפטריוטיות בכיכובו של אנדרו גארפילד שיצא בשנת 2016. יש האומרים שהסרט היה הנסיון של מל לחזור למרכז התעשייה כמו שהיה בשנות השמונים והתשעים, בכך שיצר סרט מלא בגאווה אמריקאית ועידוד לשירות המולדת, ובכך שלמרות שהוא אדם אנטישמי, הוא לעדיין ליהק לתפקיד הראשי את אנדרו גארפילד היהודי. הסרט זכה להצלחה מסרחית גדולה גם בארצות הברית וגם בשאר העולם בכך שהכניס מעל לפי-4 מהתקציב המקורי שלו. המבקרים והקהל כאחד הכתירו אותו כאחד מסרטי המלחמה הטובים שנוצרו אי פעם (כמובן, הוצאתי מהמשוואה כרגע את המבקרים שקטלו את הסרט רק בגלל היותו סרט של מל גיבסון) והוא הועמד ללא פחות משישה פרסי אוסקר שונים, מתוכם זכה בשניים: פרס אוסקר לעריכה הטובה ביותר ופרס אוסקר לאונד מיקס הטוב ביותר. בהמלצה הזו אני אציג לכם בדיוק למה אתם צריכים לצפות בסרט הזה, בכדי להתאהב בו בדיוק כמו שאר העולם.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªhacksaw ridge screenshotsâ¬â  ת××× × ×§×©×ר×

הסרט עוקב אחר הסיפור האמיתי והבלתי יאומן של דזמונד דוס, חובש אשר סרב לצאת למלחמה עם נשק מכל סוג שהוא. הסרט מתחיל מילדותו, שם אנחנו רואים את המניע להתנהגות הפציפיסטית שלו, ממשיכים לתקופת נעוריו (רגע לפני גיוסו לצבא), שם הוא מתחיל להתאהב בעולם הרפואה ובאשתו לעתיד דורותי, משם עוברים לתחילת שירותו בצבא, שם המפקדים מתקשים לקבל את העובדה שדוס לא מסכים להחזיק נשק ומסיימים בשדה הקרב, שם דוס מוכיח לכולם אחרת - הוא מוכיח שאש לא תמיד הפתרון הכי טריויאלי למלחמה באש. הוא ננוכח באחד הקרבות הכי אכזריים וקשים בלחמת העולם השנייה, קרב אוקינאווה. כך שהמבנה של הסרט הולך כך: בשעה הראשונה של הסרט אנחנו מוצגים לעבר של דזמונד דוס ולדרך הקשה שהוא עבר בכדי להגשים את רצונותיו ולהיות נאמן לעקרונותיו, ובכך לשרת כחובש ולהציל חיים מבלי לקחת אחרים, בזמן שבזמן הנותר אנחנו נמצאים בשדה הקרב ומוצגים לכל הזוועות שהלכו שם, בלי כמעט הפסקות. במהלך הסרט אפשר גם לראות איך היריבים היפנים נלחמו, ובאיזה שיטות חולניות הם השתמשו בכדי להחדיר משמעת בחייליהם, שלפעמים הרגישו כמו רובטים חסרי אינטיליגנציה, של מה שהם יודעים לעשות הוא להרוג, ולעשות זאת בצורה הכי אכזרית, חסרת רחמים ומייסרת שאפשר לדמיין. תחושת הסכנה אכן קיימת.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªhacksaw ridge screenshotsâ¬â  ×ª×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªhacksaw ridge screenshotsâ¬â

את החוויה האישית שלי עם הסרט הזה אני יכול לתאר בשתי מילים פשוטות - רכבת הרים. הסרט הזה היה תענוג לצפייה, הוא מעניין לכל אורכו וחוסך בפרטים יבשים (בכל זאת, מדובר כאן בסרט פעולה הוליוודי עם תקציב, לא בסרט דוקומנטרי על פרטים יבשים), יגבסון ריכז בסרט הזה את כל הדרמה, הייאוש, האבל, אך גם התקווה, הנחישות והגבורה שיש לא רק במלחמה העולם השנייה, אלא במלחמה באופן כללי. הוא הצליח לשלב בצורה מושלמת טון מלנכולי יחד עם טון אופטימי. גם המשחק בסרט מצדיק את האוסקר שאליו הוא היה מועמד, אנדו גאפילד בסרט הזה ישבה את כל מי שרק יסתכל לו בעיניים, הוא משכנע ברמות שאין לתאר. זה אולי לא התפקיד הכי טוב שלו אי פעם, אבל זה תפקיד נהדר, אחד כזה שאני ועוד מליוני אנשים נזכור לו לעוד הרבה זמן. טרסה פלאמר היא לא שחקנית שהצליחה אי פעם לעשות עלי רושם כלשהו, אבל כאן היא עושה את התפקיד הכי טוב שראיתי ממנה אי פעם ופער עצום לעומת שאר התפקידים הממוצעים שלה. מערכת היחסים בינה לבין גארפילד הייתה נהדרת, היא הייתה בדיוק הסוכר שצריך לפזר מדי פעם בין כל המלנכוליות ששוררת על דמותו של דוס, היא הייתה המוטיבציה שלו להמשיך ובאותו הזמן ניסתה לעצור אותו. ניגבי כמה דמעות על הדרך, אני לא אשקר. גם הדמויות המשניות ביניהם אביו של דוס (היוגו ויבינג), יריבו של דוס שמתפתחת ביניהם חברות חזקה (סם וורת'ינגטון), ומפקדו של דוס (ווינס ווהן הפאקינג גבר) מגולמים בצורה נהדרת ומשאירים הרבה רגעים רטובים, גם בעיניים וגם למטה. אם כבר רטוב, אז הסרט הוא מבחינה וויזואלית אורגזמה לעיניים. הסרט מרגיש כמו סרט מלחמה ישן, אך עם כל התקציב והציוד המתקדם שיש היום, זה יוצר כמה סצנות מדהימות, בעיקר בשדרה הקרב, ששם, גיבסון לא חוסך בפרטים, הדם משפריץ בכמויות לא נורמליות, איברים קטועים עפים באוויר וראשים מתפחלצים מול המצלמה. זה אולי דוחה, אבל זה מחדיר בך את הזעזוע הנדרש.


ובכן, זאת הייתה אמורה להיות המלצה קצרה, אבל מצאתי את עצמי נסחף בכתיבה וחופר די הרבה, ככה שאתם מוזמים להנות מהתוצאה. אני רק אדגיש שוב שמדובר במחינתי בסרט חובה לכל אחד, זה סרט כמעט מושלם (החיסרון הוא כל מיני שינויים כאלה ואחרים שגרמו לסרט להרגיש בקטעים ממנו יותר מדי מלודרמטי ולעוס) ואני ממליץ עליו בלב שלם. מקווה שנהנתם מההמלצה מהסיקור הזה, ולהתראות~

טריילר (מתורגם לעברית)

 

"הסרבן" באתר Imdb | "הסרבן" באתר Rotten Tomatoes 

-SuBaRu- פרסם נושא חדש [דיון] מנגות שצריכות להיות מוצגות במוזיאון

פורסם 11/07/2019

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªoyasumi punpunâ¬â
(התמונה המדימה הזו נלקחה מהמנגה Oyasumi Punpun)

אז היי לכולם!
כידוע לרוב קוראי המנגה כאן באתר, מנגה היא לא רק מדיום ספרותי, אלא גם מדיום אומנותי לכל דבר.
לכן, כאן ארצה שתשתפו את המנגות עם הארט הכי יפה לדעתכם. הארט לא חייב להיות ריאליסטי, או מתאים
לאווירת המנגה והטון שלה, אלא הארט שהכי התחברתם אליו, אחד שהכי נהנתם להסתכל עליו במשך שעות.


אז אני אתחיל עם המובן מאליו - וגאבונד. קשה לי לחשוב על מנגה שמשתווה לארט המדהים של וגאבונד, אפילו מנגות 
אחרות של אינואה (היוצר) לא משתוות לואגאבונד מבחינת הארט, למרות שגם הן לא פחות ממהממות. היום, קנו לי את
הווליום הפיזי של וגאבונד, ורק מרפרוף קטן אני כבר הבנתי שהקריאה הולכתלהיות חוויה מופלאה.
הנה תמונות להמחשה:
ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªvagabond mangaâ¬â  ×ª××× × ×§×©×ר×


עכשיו הגיע התור שלכם! אז קדימה, תגיבו למטה! אל תייבשו אותי :<

 

-SuBaRu- פרסם נושא חדש [דיון] Vinland Saga פרקים 1-3

פורסם 07/07/2019

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªvinland saga anime screenshotsâ¬â
היי כולם!
אז, שלושת הפרקים הראשונים של וינלנד סאגה, האנימה הכי מצופה שלי לשנה הזו,
יצאו במכה אחת וכבר עכשיו אפשר לראות אותם!
מה חשבתם על הפרקים?
לקוראי המנגה - ספויילרים בתיבה!

דעתי על הפרקים 
הולי שיט, פאק, הם אשכרה עשו את זה! אלה היו פרקים נהדרים, ככ נהניתי מכל אספקט כמעט. נכון, הפרק הראשון לא ממש קשור לעלילה (הוא רק מציג את הדמויות ונותן הצצה מאוד יפה לאנימה). נכון, ה CGI בהתחלה לא משהו, אבל הכל משתפר לגמרי בפרק השני, אני מצפה בקוצר רוח לפרקים הבאים!    

 

ספויילר מהמנגה
למה לעצור כאן??!!! למה לא להראות איך אבא של ת'ורפין מת???!!! סעמקק! 

 

סאגת וינלנד / Vinland Saga

במשך אלף שנים הוויקינגים בנו לעצמם מוניטין של היותם המשפחה החזקה ביותר ובעלת צמאון לאלימות.ת'ורפין, בנו של אחד מלוחמי הוויקינגים הגדולים ביותר, בילה את ילדותו בשדות הקרב. כעת הוא משחיז את יכולותיו במהלך הרפתקאותיו למען היום בו יוכל לנקום את רצח אביו.

 • 8.94
 • משודר
 • סדרה
413

-SuBaRu- פרסם נושא חדש [דיון] אמנים לא מעורכים מספיק

פורסם 01/07/2019

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªanime singer gifâ¬â

אני די בטוח שלכולנו כאן יש את היוצר הזה, שרק אנחנו אוהבים ולא הרבה מכירים, אבל אנחנו רוצים שהוא יקבל הרבה יותר אהדה וחשיפה. ובכן, בשביל זה קיים הדיון הזה! כאן זה המקום שלכם להכיר לכולנו אמנים פחות מוכרים שאתם אוהבים, הם מקבלים עוד אהדה, אנחנו מקבלים מה לשמוע, זה win win situation. אז, אני אהיה הראשון.

אני רוצה להמליץ על אמן אמריקאי בשם Outasight. הוא יוצר שירי היפ-הופ אלטרנטיבי והוא לא מקבל מספיק אהדה מבחינתי. אין לו שירים גרועים מבחינתי, הקול שלו מאוד ייחודי (בעיקר לזמר לבן) והשירים שלו ככ קצביים וגרוביים שקשה לי לחשוב איך אפשר לא להינות בזמן השמיעה. לאחרונה, אחד השירים (הכי טובים שלו) הופיע בטריילר של הסרט "ספיידרמן: ממד העכביש", מה שהביא לו עוד קצת קהל, אבל ממש לא מספיק. לכן, אני אבחר בו כזמר שלא מוערך מספיק, אחד כזה שארצה שעוד אנשים ישמעו ויהנו מהשירים הנהדרים שלו. הנה כמה דוגמאות לאהובים עליי.

אז עכשיו הגיע תורכם!

 

 

-SuBaRu- פרסם נושא חדש Spider-Man: Into the Spider-Verse [ביקורת סרט]

פורסם 01/07/2019

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªspiderman into the spider verseâ¬â

זכרונות... דצמבר 2018, כל העולם ואשתו עפו על הסרט, "זה סרט גיבורי העל של המאה ה-21", "סרט מבריק". בכל מקום, לא משנה איפה, כולם אהבו את הסרט. אז מה איתי? אני הלכתי לראות את הסרט עוד בטרום בכורה שלו בזמן טיול בר-מצווה בלונדון, חוויתי חוויה אדירה, לא אשקר, אבל לא מספיק אדירה בכדי שאוכל להכריז על הסרט הזה כסרט הספיידרמן הטוב ביותר, אחד כזה שמתעלה על סרטים נהדרים כמו ספיידרמן 2002, שהיה חלק בלתי נפרד מהילדות שלי, וספיידרמן הומקומינג, שהוא אחד מסרטי הקומיקס האהובים עליי בכל הזמנים (וראיתי לא מעט כאלה), משהו בממד העכביש היה חסר, איזה משהו שלא הצלחתי לשים עליו את העין, ואת המשהו הזה גיליתי אחרי ריוואטץ'.


ממד העכביש סובב בעיקר סביב מיילס מוראלס, נער צעיר בחטיבת ביניים הנעקץ ע"י עכביש ומחליט להפוך לספיידרמן. אבל רגע, אתם בטח שואלים משהו כמו "זה לא הגיוני, לספיידרמן קוראים בכלל פיטר פארקר, והוא תלמיד תיכון, איך בדיוק זה קורה? התשובה, מיילס הוא לא מהיקום הראשי של מארוול, יקום 616, היקום שבו העלילה המרכזית של הקומיקס מתחרשת, אלא מיקום אחר (שחכתי את המספר שלו, זה לא מופיע בסרט, לא לדאוג), הגיוני? לאחר שקיבל את הכוחות, מיילס נקלע לקרב אכזרי בין פיטר פארקר (שמשום מה בחרו לעשות בלונדיני, השד יודע למה) לבין קינגפין, אוייבו האכזר, קינגפין מנסה לפתוח שער אל מימדים אחרים, מה יכול לקרוע את החומות בין המימדים ולהביא לקלאסטרפאק אחד ענק, לכן פיטר צריך לעצור אותו. אך לצערנו, פיטר מוצא את סופו המר ומפסיד בקרב, בנשימותיו האחרונות מעביר פיטר למיילס את הדיסק-און-קי שבעזרתו אפשר לנטרל את השערים. אל מיילס מצטרפים כל מיני ספיידרמנים  מכל מיני יקומים שונים ומשונים, ספיידר-גוון - הבחורה, ספיידר-נואר - ספיידרמן הלוקח השראה מסרטי ה"פילם נואר" של שנות השלושים, פני פארקר - דמות אנימה (עם רובוט הנתון לשליטתה), ספיידרהאם - חזיר המצוייר בסגנון לוני טונס ואיך לא גם פיטר פארקר, של היקום הראשי - גרוש, מובטל ושמן. ביחד, הם צריכים להביס את קינגפין ולנטרל את השער, ובכך לא להציל רק את העולם, אלא את כל היקומים.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªspiderman into the spider verse gifâ¬â

לעומת פיטר פארקר, הנוצר לו אי שם בשנות השישים המוקדמות, מיילס נוצר בשנת 2011, משמע הוא מותאם הרבה יותר אל המאה הנוכחית - המאה ה-21. הוא בן לאבא אפרו אמריקאי ואמא מקסיקנית, הוא פוגש ילדים מעורבים כמוהו ברחוב, ולעומת פיטר שתחביבו היה צילום, מיילס חובב גרפיטי. בתחילת הסרט אנו עדים לחיים היומיומיים של מיילס, הוא מדבר ספרדית בבית עם אמו, הוא יוצא לרחוב, מדביק מדבקות על שלטי רחוב, ומתנהג כמו אמריקאי מהשורה. אפשר לראות את הרחובות של ברוקלין בפירוט עצום, מהבניינים ועד לכל סוגי הילדים והאנשים שמתהלכים ברחובות. הסרט מצליח לתפוס תמונה מאוד ריאלסטית של חיי הנוער בניו יורק, בייחוד בברוקלין, מה שהצליח להכניס אותי מאוד לאווירה של הסרט, אווירה מאוד מודרנית ומגניבה, פחות אשכנזית כזו, וטוב שכך, כי זה מוסיף לו לא מעט נקודות זכות.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªspiderman into the spider verse gifâ¬â

אז איך סיפור, המכיל בתוכו כל כך הרבה יקומים, וריאציות וקווי עלילה שונים, מצליח לשמור על סיפור רציף ואחיד מבלי להרגיש כמו בילדאפ המוביל לכלום שמתרסק בסוף (ראו דוגמת "ספיידרמן המופלא 2")? התשובה, הסרט יודע טוב מאוד מה הוא אמור להיות, הוא לא בא לפתוח יקום קולנועי שיכניס מיליארדים, הוא לא בא להיות טריילר של שעתיים לסרט הבא, הוא בא להיות סרט משל עצמו, אחד עם התחלה, אמצע וסוף, אחד שיודע טוב מאוד מה הוא עושה. הסרט עוסק בראש ובראשונה במיילס, בלי שום עלילות צד מגוחכות ומיותריות ובלי שום משולשי אהבה, הסרט עוסק כמעט ורק בפיתוח הדמות של מיילס, ולא בשום דבר אחר שמוריד מהחשיבות של קו העלילה הראשי, הסרט אמנם מכין קרקע גם להמשכים שכנראה עתידים לבוא, אך קודם כל, היוצרים דאגו שהסרט יהיה מהנה ומעניין בכוחות עצמו.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªspiderman into the spider verse gifâ¬â

כפי שציינתי, הדמויות המרכזיות בסרט הן מיילס, חבורתו וקינגפין. אז נגעתי כבר בדברים שמייחדים את מיילס מגיבורים אחרים, אבל לא דיברתי על הפיתוח הנהדר שלו. מיילס מתחיל כילד מגושם, הוריו מרעיפים עליו אהבה ודאגה ללא הפסקה, ובכך הוא לאט לאט נהיה מתוסכל, הוא רוצה להיות עצמאי, לחליט דברים בעצמו, מבלי שיאמרו לו מה אסור ומה מותר. כאשר מיילס מקבל את הכוחות שלו, הוא נבהל, הוא לא מצליח לשלוט בהם, הוא נהיה מתוסכל ומתחיל לחשוב שלא יצא ממנו כלום. מה שמיילס היה צריך כל הזמן הזה בשביל ללמוד לשלוט בכוחות, הוא להתבגר ולהפוך לגיבור שהוא שאף להיות, ובכך, נוצרה אחת הסצנות הטובות שראיתי בסרט אנימציה אי פעם, גם מבחינה טכנית וגם מבחינה אמוציונאלית. משם, מיילס כבר בוגר, עכשיו הוא ראוי להתייצב מול קינגפין, ובדיוק כמו שמיילס ושאר החבורה מאמינים בו, כך גם אני האמנתי. מבחינתי, הדמות שלו לא הייתה יכולה להעשות טוב יותר.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªspiderman into the spider verse gifâ¬â

מה שהופך את החבורה של מיילס למהנה לצפייה זו העובדה שכל אחד מהם מייצג סגנון שונה בקולנוע, כפי שציינתי מקודם. פיטר פארקר (של היקום הראשי) הוא ללא ספק הדמות שהכי נהניתי לראות בסרט, אם זה בפיתוח הדמות ובהתבגרות של בתור בן-אדם וההבנה שראיית העולם שלו הייתה מוטעית, או אם זה בהומור הנהדר, הוא היה פשוט תענוג. גוון היא חזקה, עקשנית, מגניבה, ופשוט נהדרת, גם היא עובדת פיתוח מעולה מילדה נרקיסיסטית ומעצבנת אל בחורה בוגרת. ספיידר-נואר שואב השראה ענקית מפילם נואר, הוא מדבר בסגנון הדיבור של שנות השלושים, הוא הולך מכות באותה הצורה שהלכו לפני כמאה שנה, ולמרבה האירוניה, הוא בשחור לבן. ספיידר-האם ופני פארקר הם פארודיות, כל אחד לנושא שלו ואצל כל אחד זה בא לידי ביטוי בצורה אחרת, במקרה של פני, היא זורקת שורות ביפנית מדי פעם, ובמקרה של ספיידר-האם, הוא שולף דברים בגודל לא פרופוציונאלי מהכיס סטייל באגס באני, הוא משמיע נחירות חזיר מדי פעם, וכו'.. המאפיינים האלו הופכים כל אחת מהדמויות האלו לנהדרות ומבדרות מאוד. אבל מה גיבורים שווים מבלי נבל איכותי, כפי שאומר הפתגם "גיבור יכול להיות טוב עד כמה שהנבל שלו רע". אז האם קינגפין מספק את הסחורה? האם הוא מצליח לעורר אמפתיה אבל תוך כדי שנאה? כן, האמת שכן. המעשים שהוא עושה הם מטופשים וחסרי אחריות לחלוטין, אבל המניע שלו הוא מאוד טהור וקל להבין מאיפה הוא בא ולרחם עליו. אבל אני עדיין חושב שאהבתי אותו בעיקר בגלל הסדרה בנטפליקס של דרדוויל, לכו לראות מיד.

ת××× × ×§×©×ר×

אבל, דמויות וסיפור זה לא הכל. בכל זאת, מדובר בסרט אנימציה, במדיום חזותי, אחד כזה שהשמיעה והראייה עובדים בו נהדר, הריי זה לא ספר. ואיך האנימציה והפסקול? פשוט מושלמים, לא פחות. האנימציה מדמה קומיקס, אם זה בפאנלים במוצגים על המסך, בבועות הקריינות או באפקטים (כשיש פיצוץ, מופיע "בום!" גדול). מפני שהאנימה מתעסקת בקרע בין יקומים, מן הסתם יש שיא ויזואלי בסוף, והוא פשוט מהמם, כל שנייה היא תעווה לעיניים. גם הבימוי ותנועות המצלמה נהדרות, ואני חייב להחמיא לעיצוב הדמויות המעולה, שמוסיף עוד יותר לדמויות ולמאפיניהן. לגבי הפסקול, הוא ברובו מרוכב מראפ, תוכלו למצוא בו אמנים כמו ג'יידן סמית' ועד שמיק מור עצמו (האחד שמדבב את מיילס), יש בו כמה וכמה שירים נהדרים שהוספתי מיד לפלייליסט, והוא רק תורם עוד לחוויה של "המאה ה-21" ולגרוב ולסטייל הרבים בסרט, פשוט תענוג.


לסיכום, האם הסרט טוב מהומקמינג? לדעתי, עדיין לא. אבל בכל זאת מדובר במאסטרפיס קולנועי לכל דבר, רכבת הרים של רגשות, כיף, קומיקס וראפ. אחת כזו שאני ממליץ לכולם לעבור יום אחד, רצוי כמה שיותר בקרוב. לסיום, קחו את השיר האהוב עליי מהסרט, בכדי שתיכנסו קצת לגרוב.

 

-SuBaRu- פרסם נושא חדש [דיון] עונת קיץ 2019 הגיעה, בואו נדון קצת!

פורסם 26/06/2019

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªsummer anime gifâ¬â

עונת הקיץ... החום בשיאו, הילדים הקטנים שבחופש מקרייקים מזרחית בבוקסה כל היום, ובעיקר, זו ההזדמנות המושלמת לכל צופי האנימה להסתגר בבית במזגן ולחרוש כל היום. עונת הקיץ באנימה כבר קרובה מאוד, AnimeMIL כבר לא ממש פעיל ולכן אין סרטון עונתי שלו, לכן ארצה לדון איתכם היום במה כדאי לצפות מכל הסדרות הפופולריות שיוצאות בשלושת החודשים הקרובים. הנוסחא לא הולכת לעבוד כמו בסרטונים שלו, אלא מה שיקרה כאן הוא שאני אקח את כל האנימה הפופולריות ואתן את דעתי - האם אצפה בהן, אתן להן נסיון או אתעלם מקיומן. כמובן שיש עוד המון אנימה פחות פופולריות שלא אוכל להכניס לכאן כרגע, מפני שגם אני בנאדם, ויש גבול לכמה תקצירי אנימות אצ'י והארם זולות אני יכול לתרגם, אבל אם בכל זאת יש משהו שאתם ממש רוצים שייכנס לרשימה שכאן, תגיבו למטה ואני אערוך את הנושא ואוסיף. אז בלי יותר מדי חפירות, בואו נתחיל! (נ.ב - האנימה כאן מסודרות לפי סדר הפופולריות של MAL)


 

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªdanmachi season 2â¬â
האם זה שגוי להתחיל עם בנות במבוך? 2 | Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka II
אקשן, הרפתקאות, קומדיה, רומנטיקה, פנטזיה

אחח, איסקאי.. מה יהיה? תמיד האיסקאי יעמוד בראש האנימה הפופולריות ביותר היום, הא? בכ"מ, דאנמאצ'י חוזרת לעונה שנייה אחרי 4 שנים של פגרה (כן כן, עוד AOT). לא ידוע מה יהיה האורך של העונה הזו, אך הניחוש שלי הוא 12 פרקים בשביל ששתי העונות ילימו אחת את השנייה ל-25.
על מה זה? אתם חייבים לראות את העונה הראשונה בכדי להבין את השנייה, מפני שמהמידע שיש לי (בתקווה שהוא נכון), העונה ממשיכה בדיוק מאיפה שעצרה קודמתה.
האם אני אצפה בזה? לא, לא ממש מצאתי את העונה הראשונה של דאנמאצ'י כמשהו שמושך אותי באופן אישי לכן מעולם לא ראיתי אותה וכנראה שגם לא אעשה זאת בזמן הקרוב, כך שלא אצפה בעונה השנייה. אם אהבתם את העונה הראשונה ואתם צמאים לעוד תוכן מהאנימה אז לכו לצפות בה, אם אתם אוהבים איסקאי אז לכו לצפות בעונתה הראשונה בכדי שתוכלו להינות מההמשך, אם אתם אני - תמשיכו לקרוא, יש דברים יותר טובים.
ערך מוסף: הנושא של | • Darkbring • |

גזר הדין: לא בשבילי, לא יודע, לא אכפת לי, לא אצפה.

 


 

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªdr stoneâ¬â
ד"ר סטון | Dr. Stone
מדע-בדיוני, הרפתקאות, שונן

האדפטציה החדשה הזו למנגה של שונן ג'אמפ הקיץ מבוצעת ע"י סטודיו TMS, היוצרים של מגאלו בוקס, רילייף, אקירה והעונה השנייה של אשיטה נו ג'ו. איזה סיבה יש לי לא להתרגש כאן? ד"ר סטון היא האנימה החדשה הפופולרית ביותר שיוצאת בעונה הקרובה, אחרי שהמנגה הצליחה מאוד בשונן ג'אמפ גם מדיום האנימה רוצה קצת ניסויים מדעיים מסובכים העונה, אז האם סנקו וחבדיו יספקו את הסחורה? נשאר רק לחכות ולגלות.
על מה זה? 
ביום גורלי אחד, כל האנושות מתאבנת בעקבות קרן אור מסנוורת. לאחר כמה מילניומים מתעורר תלמיד התיכון אוקי טאיג'ו בעולם של פסלים. אך למזלו, הוא אינו לבד. חברו חובב המדע סנקו התעורר כבר לפני כמה חודשים, וכעת הוא מתכנן איך לשחזר את האנושות בעזרת כוח המדע. (נלקח מהמאגר של ספין)
האם אני אצפה בזה? שמעתי דברים נהדרים על המנגה מכל כך הרבה אנשים עד לרמה שאני כבר לא יכול להישאר אדיש יותר, כך שכן, היא עוברת מבחינתי.
ערך מוסף: הסיקור של יהב

גזר הדין: צפייה עד הסוף, מן הסתם.

 


 

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªArifureta Shokugyou de Sekai Saikyouâ¬â
מעבודה רגילה להכי חזק בעולם | Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou
אקשן, הרפתקאות, הארם, פנטזיה

בכל עונה יש את האנימה שגורמת לקהילה לבכות על כך שיצרו אותה בכלל, העונה הזו יש לנו את אריפורטה, אדפטצייה של לייט נובל מז'אנר ההארם והאיסאקי (אבל איסקאי זה לא ז'אנר!!) המבוצעת על ידי סטודיו Asread, הלא הם היוצרים של מיראי ניקי. מה כבר יכול להשתבש?
על מה זה? 
האג'ימה נאגומו בן ה-17 הוא אוטאקו רגיל. אך חייו הרגילים של להיות ער בלילות ולישון בבית הספר משתנים לגמרי כשהוא, יחד עם שאר חברי כיתתו, מזומנים לעולם פנטזיה. שם מתייחסים אליהם כאל גיבורים והם מקבלים על עצמם את המשימה להציל את האנושות מהכחדה. מה שיכל להיות הגשמת חלומו של כל אוטאקו, הופך בעבור האג'ימה לסיוט. בעוד ששאר חברי כיתתו מקבלים כוחות אדירים, עבודתו של האג'ימה היא להיות סינגריסט, והיכולת היחידה שלו היא יכולת המרה. חבריו מציקים לו וצוחקים על חולשתו, והאג'ימה נכנס ליאוש עמוק. האם הוא יצליח לשרוד בעולם של מפלצות ושדים, כשכוחו בקושי עולה על כוחו של נפח פשוט? (נלקח מהמאגר של ספין)
האם אני אצפה בזה? הכל, הכל יכול להשתבש. ראינו את זה מיליון פעמים מבוצע בצורה זולה ומעוררת בחילה, למה גם צריך את הפעם המיליון ואחת? התשובה, לא צריך, לכן אני לא אצפה בזה. אם הארם מטומטם ואיסקאי לא מקורי עושה לכם את זה, תהנו לכם. אני הולך לשמור הרבה מרחק מהדבר הזה.
ערך מוסף: טוב מאוד שאין.

גזר הדין: לא, פשוט לא.

 


 

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªVinland Saga animeâ¬â
סאגת וינלנד | Vinland Saga
​אקשן, הרפתקאות, היסטורי, דרמה, סיינן

אמג, אני לא מאמין שסוף סוף הגיע הזמן לדבר על וינלנד סאגה. זו הייתה האנימה שהכי ציפיתי לה השנה, ולמה? כי אמנגה היא אחד הסיפורים הכי טובים שיצא לי אי פעם להתקל בהם. היא מותחת, מלאת אקשן ואמוציות ופשוט מרתקת. אמנם לא הגעתי לקצב השבועי אך אני קרוב מאוד לעשות זאת כך שאני כן יכול להביע דעה על הארקים שיופיעו במהלך 24 הפרקים של האנימה ולשפוט אותם לפי האדפטציה. סטודיו וויט ידוע בתור סטודיו שמשקיע המון באדפטציות שלו, ולוינלנד קיבלנו במאי מוכשר ביותר (פאראסייט) ותסריטאים ממש טובים. אפילו ה-CGI שיכול להלחיץ כמה אנשים, נעשה ע"י האנשים שהיו אחראיים על האנימציה של Ajin, כך שאין שום סיבה לדאגה.
על מה זה? 
במשך אלף שנים הוויקינגים בנו לעצמם מוניטין של היותם המשפחה החזקה ביותר ובעלת צמאון לאלימות. ת'ורפין, בנו של אחד מלוחמי הוויקינגים הגדולים ביותר, בילה את ילדותו בשדות הקרב. כעת הוא משחיז את יכולותיו במהלך הרפתקאותיו למען היום בו יוכל לנקום את רצח אביו. (נלקח מהמאגר של ספין)
האם אני אצפה בזה? בחייאת רבאק, זה פאקינג וינלנד סאגה, ברור שכן!
ערך מוסף: יש את המנגה, לכו תקראו מיד.

גזר הדין: כן, הולי שיט כן!

 


 

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªEnen no Shouboutaiâ¬â
מכבי אש בוערים | Enen no Shouboutai
​אקשן, מדע-בדיוני, שונן

את ג'וג'ו אתם מכירים? אני מניח שכן. אז פייר פורס היא אנימה מהיוצרים של ג'וג'ו, סטודיו דיוויד פרודקשן. היא מבוססת על מנגה מ Shounen Magazine (המגזין של פיירי טייל, צורתו של קול ונאנאטסו נו טאיזאי) ויש בה בנות שוות. קניתי אתכם?
על מה זה? 
בשנת 198 לתקופה הסולרית בטוקיו, צוותי מכבי אש מיוחדים נלחמים בתופעה הנקראת 'דלקת אדם ספונטנית' - בני אדם רגילים הופכים לכבשנים חיים בשם 'אינפרנאל'. אמנם האינרפנאלים הם הדור הראשון לתופעה זו, אך דורות מתקדמים מחזיקים ביכולת לשלוט באש ולשמור על צורתם האנושית. שינרה קוסאקאבה, נער אשר קיבל את הכינוי 'צעדי השד' בזכות יכולתו להצית את כפות רגליו מרצונו, מצטרף לפלוגת כוח האש המיוחדת 8, המורכבת מאנשים אחרים שמסוגלים לשלוט באש, ויחד הם מטפלים בכל אינפרנאל שנקלע בדרכם. כאשר נחשפת סיעה שמייצרת אינפרנאלים בעצמה, שינרה מתחיל לגלות את האמת על השריפה המסתורית שגבתה את חיי משפחתו לפני 12 שנים. (נלקח מהמאגר של ספין)
האם אני אצפה בזה? מאנשים שניסו את המנגה לא שמעתי דברים טובים במיוחד, אבל האקשן והאנימציה נראים נהדר לפי הטריילר.
ערך מוסף: אין.

גזר הדין: אני עוד סקפטי לגבי זה, אתן לזה נסיון של כמה פרקים ונראה איך זה יהיה.

 


 

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªToaru Kagaku no Acceleratorâ¬â
מאיץ קסום מסוים | Toaru Kagaku no Accelerator
כוחות-על, על-טבעי, פנטזיה, בית ספר

זה ספין-אוף (סיפור צד) לאינדקס, לא צריך להחריב יותר מזה.
על מה זה? 
האספרים באקדמי סיטי מחולים ל-6 רמות. רמה 0 משמעותה שהאספר חסר כל כוח, ורמה 5 משמעותה שהאספר בעל כוח עצום. מכל שבעת מיליון האספרים החיים באקדמי סיטי, רק שבעה מהם מדורגים ברמה 5, והאחד שמדורג גבוה ביותר הוא האספר שנקרא "המאיץ". הסדרה עוקבת אחרי סיפורו של המאיץ. (נלקח מהמאגר של ספין)
האם אני אצפה בזה? זה נראה נחמד מאוד, אבל לא שמעתי דברים טובים במיוחד על האדפטציה של הפרנצ'ייז הזה.
ערך מוסף: אין.

גזר הדין: אם אין קשר בין הספין-אוף הזה לעלילה המקורית ולא צריך שום ידע קודם, אני אצפה בזה, אם צריך, אז סאלאמת.

 


 

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªKarakai Jouzu no Takagi-sanâ¬â
טאקאגי-סאן אלופת ההקנטות עונה 2 | Karakai Jouzu no Takagi-san 2
חלק מן החיים, קומדיה, רומנטיקה, בית ספר, שונן

שמעתי דברים נהדרים על האנימה הזו, שהיא ממש מצחיקה וחמודה ושהיא הייתה תענוג ללא מעט אנשים, ככה שזה נראה לא רע בכלל. אגב, התחילו לתרגם אותה לא מזמן, ככה שלאנשים שחייבים מתורגם, אל תאבדו תקווה.
על מה זה? 
עונת המשך לעונה הקודמת, צריך לראות את הקודמת בכדי להבין את העונה הזו.
האם אני אצפה בזה? שוב, שמעתי דברים נהדרים על אנימה הזו, אשלים את העונה הראשונה בקרוב בשביל להיות מוכן לבינג' על השנייה.
ערך מוסף: אין.

גזר הדין: למה לא?

 


 

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªGiven animeâ¬â
גיוון | Given
דרמה, מוזיקה, רומנטיקה, שונן איי

כל העולם ואשתו חושב שהמנגה נהדרת, הטריילרים נראים מעולה והסטודיו שאחראי על האדפטציה הוא מנוסה מאוד ומוכר מאוד. בקיצור, אין ממה לחשוש.
על מה זה? 
יום אחד, ריטסוקה אואנויאמה התחיל להרגיש ששני תחביבים שהוא מאוד אהב בעבר, לשחק כדורסל ולנגן על גיטרה, מתחילים לשעמם אותו. אבל אז הוא פוגש במאפויו סאטו, אדם בעל גיטרה שבורה, ומחליט לעזור לו ולתקן אותה. ברגע שריטסוקה מסיים לתקן את הגיטרה, סאטו מתחיל להדבק אליו. אך לאחר שריטסוקה שומע את סאטו שר, זה משאיר עליו רושם עמוק. (נלקח מהמאגר של ספין)
האם אני אצפה בזה? אמרתי שלאנימה הזו אין הרבה סיכוי להשתבש, זה אולי תקף בשביל המון אנשים, אבל לא בשבילי. אני פשוט לא מתחבר לשונן איי ולכל הפאנסרביס שיש שם, בנים מתנשקים בלי קונטקסט לא עושים לי את זה ואין לי כוח לצרוח שוב על המסך בכל פעם שמשהו מלא בבולשיט קורה, כך שאני אוותר.
ערך מוסף: אין.

גזר הדין: לא תודה.

 


אז זהו, עברתי על מספיק אנימות לדעתי. שוב, אם יש משהו ששחכתי, תרגישו חופשי לכתוב כאן למטה ואני אוסיף אותו. ועכשיו, לשאלת מליון הדולר:

למה אתם מצפים מהעונה הקרובה ומדוע?