רוצים להשתתף בפעילויות כיפיות?
- לחצו כאן בשביל עוד פרטים

אודות

  • 0
  • זכר
  • בן 32
  • הצטרף ב29/07/2018

NormalUser הגיב בפוסט של Yonatan29586

פורסם לפני 4 יום

אני עדיין מחכה ל4K...

NormalUser הגיב בפוסט של Freeze

פורסם 16/07/2019

צ'יקליפו עלייי

NormalUser הגיב בפוסט של Freeze

פורסם 05/07/2019

קבלת לייק אחי!

NormalUser הגיב בפוסט של שם חסוי

פורסם 02/07/2019

להיפגש במתחם סגור עם אבטחה, כמות אנשים גדולה.
סתם ככה להיפגש לא, אנחנו מאוד חופרים ודוגלים לאנשים לא להדליף שום מידע פרטי באתר.
סתכל בתקנון

NormalUser הגיב בפוסט של Etz_Mezuyaf

פורסם 02/07/2019

פףף חלום בלתי אפשרי
 @Freeze הוא הספינר הכי טוב!

NormalUser

פורסם 02/07/2019

מזה כל ההתראות האלה על לג'נדקון פף

NormalUser אהב את [סיקורון/המלצה] 3 סדרות מנגה מומלצות

פורסם 01/07/2019

מאז ומתמיד הייתי בעד להדהיר את קהילת קוראי המנגה בישראל, שזה כולל כמובן את גולשי האתר הזה וכל הבאים איתו. בנושא הזה, אמליץ על שלוש מנגות שאישית אני מאמין שהן שוות קריאה ואשמח אם יחשפו ליותר קהל. אם לא יצא לכם עוד לקרוא מנגות בעבר, אני ממליץ לקרוא קודם את המדריך של אסיף. אז הנה אנחנו מתחילים!


0zzi644.jpg

 

Nijigahara Holograph

אריה, ילדה בכיתה ה', מספרת לחבריה לכיתה אגדה על מפלצת משמידת ערים שבכדי למזער את השמדת העיירה המסופרת, נשלחת בחורה על-ידי אלוהים להזהיר את תושבי העיירה ממנה. עקב הפחד מהמפלצת, שבעה מתושבי העיירה הורגים את הבחורה ומקריבים אותה קורבן למפלצת על מנת שלא תשמיד את עיירתם. אותה מפלצת שוכנת במנהרה הצמודה לבית-הספר בניג'יגאהרה, או לפחות כך טוענת אריה. חברי כיתתה של אריה לא מוצאים חן באגדה, ועל כן הם מתאכזרים אליה וזורקים אותה לאותה מנהרה בה היא טוענת ששוכנת המפלצת. המנגה עוקבת אחרי שבעת תלמידים אלו בתקופות שונות בחייהם, והשפעת המקרה עם אריה על כל דמות באופן פרטי.
0j7rj9o.jpg

הסדרה, ככתוב, קופצת בין תקופות זמן שונות לכל דמות ודמות. על מנת שהקוראים יוכלו לתפוס אחיזה באירועים המתרחשים במנגה, ישנם מספר מוטיבים חוזרים שמסמלים עבורנו את אופי הרגע המוצג בפנינו. (לדוגמא: אריה אמורה להביע את רגשות האהבה-שנאה בין הדמויות;  קופסת החלומות מסמלת תקווה; הפרפרים את תושבי העיר השכנה ועוד, שבהחלט יכול להיות שפספסתי).

שלא כמו ברוב היצירות בסגנון שצרכתי, העלילה מובילה את הדמויות ולא להפך. לדמויות עצמן אין מושג מה קורה בכלל ומבחינתן ההתרחשויות מוצגות כפלאשבקים קלים ותו לא. הדמויות לא מנסות להנגיש את עצמן עם העלילה והקונספט כלל, רק הקורא יוכל להבין מה מתרחש במידה והוא עוקב אחרי הפרטים שמביאים לנו.

עם זאת, אסאנו (המנגאקה - כפרע עליו) משלב אט-אט את סיפורי הרקע של הדמויות והקשר של כל אינדיבדואל עם אריה. תוך הקריאה, התחלתי לחשוב על אינספור תיאוריות בנוגע להתקדמות של התהליך הצפוי לבוא, אך גם זה נעשה עם הצלחה מועטה. אנחנו מרכיבים את הפאזל עם כל פאנל ופאנל, ומצליחים עם הזמן להבין את המקור להתנהגות של הדמויות. קשה לראות מה צפוי לקרות ומה קרה.

אמליץ את המנגה לאנשים/נשים/טף שנהנים מלהפעיל את המוח על מקסימום תוך כדי קריאה. זה מצריך מחשבה, והרבה. קראתי את המנגה כבר פעמים, זה אחרי שקראתי בפעם הראשונה והבנתי שלא הבנתי כמעט כלום, ואני בטוח שעדיין פספסתי פרטים תוך כדי. אז כשאתם מסיימים לקרוא - תקראו שוב. למה? אתם כבר תבינו (או שלא תבינו XD) בעצמכם.

 

Bastard

אני אוהב את סוגת המתח, במיוחד כשהיא מותחת אותי עד קצה הנשימה האפשרי לפני שהיא מציגה לי את אותה סצנה/אירוע להם אני שוחר. יהיה לי קשה למנות על 10 אצבעות סדרות שגרמו לי לרצות פשוט לא לעזוב את אותה הסדרה עד שאני מסיים אותה כלות מבלי להפסיק, מתוך הפחד שכל המתח שנבנה בשלבים יתפרק ויחד איתו תתפוגג מרבית ההשפעה שלו. על כן, סדרת מנגה שטמונה לי חזק בזכרון היא באסטרד (Bastard).
iunmxw1.jpg

המנוואה באסטרד ("אבל דודדדד, אמרת מנגה לא מנוואה >< >< ><". תשובתי: הרשימה שלי - הכללים שלי) עוקבת אחרי ג'ין - תלמיד תיכון שקט ומופנם, חלש מאוד פיזית ובעל כישורי משחק מדהימים שלא היו מביישים את הקאסט של סדרת הדוקו-דרמה "צ'רנוביל" מבית HBO (לכו לצפות, שווה כל רגע. #לא_ממוסחר), ואה כן, כמעט שכחתי, הוא גם בן של רוצח סדיסט המענה נשים במרתף ביתם עבור הנאתו הפרטית עד שנשימתן פרחה. העלילה נכנסת לתסבוכת ברגע שג'ין פוגש בקיון, נערה חברותית ונחמדה, ואביו שם למטרה לקחת גם אותה למרתפו. מכיוון שג'ין יצר קשר עם קיון, הוא יעשה כל מאמציו למנוע מאביו לעשות זאת.

החוזקות של הסדרה לטעמי, הן השילוב הנהדר בין המיסתורין והפסיכולוגיה המרוחים עליה, הפייסינג ההגיוני והאחיד בה, שנותן לנו זמן לעכל את האירועים ולהבין את הסיבות של הדמויות לכל מהלך ולהתאים את עצמנו לסיטואציה, יחד עם תבנית הקריאה של וובטון, שכוללת קריאת פאנלים בגלילה כלפי מטה של הפאנלים, מה שנותן לוובטון גורם הפתעה הרבה יותר גדול ממה שאפשר להציג במנגה רגילה, בה יש מספר פאנלים על דף אחד. כל זה יוצר מתח ואימה בצורה נפלאה ומפתיעה. הכל מרגיש מאוד ריאליסטי ובמקום הנכון.

דבר שני שאני אוהב במנגה, זה הקשר בין הדמויות הראשיות, שכן המנגה בסך הכל מתרכזת רק בארבע דמויות ראשיות לאורך כל 94 פרקיה, מה שנותן הרבה יותר מקום להצגת היחסים בין הדמויות בצורה ממוקדת, ולתת זמן רחב לפיתוח כל דמות ודמות בפני עצמה תוך כדי. הדמויות והסיטואציות במנגה לא מרגישות מופרכות מדי וכל שלב מובן כדבר רציונלי (משוגע ככל שיהיה) בהתאם לדמות.

אני יכול להמליץ על המנגה הזו לכל אוהבי דרמה/פסיכולוגיה/מיסתורין/מתח ואפילו אימה. היא מצטיינת בכל אחד מאלו בצורה גורפת לחלוטין. אישית, אמליץ לקרוא אותה רצוף מבלי להפסיק לתקופה ארוכה באמצע (אם בכלל תוכלו להפסיק). ההשפעה תהיה הרבה יותר גדולה ככה, לפחות לדעתי. אז תפנו לעצמכם זמן, רכבת ההרים מתחילה ולא עוצרת.

 

Gokushufudou

אחרי שתי ההמלצות הקודמות מעלי, חיפשתי סדרת מנגה שקראתי בעלת אופי יותר שמח וחיובי, וזה הרגע שהבנתי: דאמ אני קורא כמעט רק דברים מדכאים, ומכיוון שאין לי ברשימת המנגות שסיימתי מנגה בעלת אופי פחות רציני ששווה כתיבת המלצה, החלטתי לפנות למנגה שעודנה בתקופת הפרסום שלה, ואני לא חושב שיש לה ממש לאן להתקדם עלילתית שכן היא אפיסודית לחלוטין, אבל תשמעו, היא קורעת מצחוק.
y9pmrkb.jpg

גוקושופודאו (או איך שלא מבטאים את זה) עוקבת אחרי טאטסו, חבר אימתני לשעבר בשורות היאקוזה, שאפילו קיבל את כינויו "טאטסו בן-האלמוות". טאטסו פרש מחיי הפשע לטובת חיים נורמלים בתור אדם מן השורה. על כן, בעוד שיש שמזהים אותו עדיין בתור טאטסו בן האלמוות, כעת הוא טאטסו עקר הבית.

אין לי יותר מדי מה לומר על המנגה מעבר לזה שהיא מהנה ומצחיקה בטירוף. סגנון ההומור פועל בצורה של הצבת סיטואציה רצינית ומאיימת כביכול ומתן פתרון חלופי, קומי בצורה מגוחכת לאותה סיטואציה. הארט הרציני של המנגה רק מוסיף לאווירה שהיא אמורה כביכול להשרות, ולראות את זה מתיישב בצורה מדויקת במצב המגוחך פשוט... מדהים, הייתי אומר. לאחרונה יצא פרק 29, וההומור כן חוזר על עצמו מידי פעם, אבל למרות זאת, זה עדיין לפחות משעשע.

ממליץ את המנגה לאנשים בעלי חוש הומור שאוהבים כיף.

 

קריאה מהנה!

NormalUser

פורסם 01/07/2019

 @Davidono קרא לי שמן!

NormalUser הגיב בפוסט של NormalUser

פורסם 25/06/2019

7guh0pt.jpg

NormalUser הגיב בפוסט של Naruto Uzumaki

פורסם 25/06/2019

אם יהיה לי מספיק אוכל אז לא, אם לא, אז כן לצערי >,:

NormalUser

פורסם 25/06/2019

טוב כמה ממכם קיבל אימייל לגבי הכנס וכמה ממכם קיבל התראות על הכנס?
מנסים פה טכנולוגיה חדשה אנשים (לא חדשה בעולם, חדשה לספין)

ו @Freeze די לשנות לי את האווטאר כל הזמן#!%

NormalUser הגיב בפוסט של Naruto Uzumaki

פורסם 25/06/2019

בבקשה אחרת לא יאכילו אותי!

NormalUser הגיב בפוסט של Naruto Uzumaki

פורסם 25/06/2019

אל תשכח ללחוץ על זה!