אודות

  • 0
  • זכר
  • הצטרף ב30/05/2018

עידן | sabo

פורסם 31/05/2019

יום יבוא ויהיה פה שינוי. שינוי בגישה של אנשים. כשאותו יום יבוא, אנשים ותיקים עם ניסיון יבינו שהם לא אמורים *לקבוע* את המסלול של הצעירים, אלא אמורים לתת להם לנסות אותו בעצמם.

למי שלא הבין, אני מדבר על כך שפאנסאברים ותיקים פשוט מגדירים לפאנסאברים המתחילים מה לעשות. אני לא אפרט על כל מה שפאנסאברים ותיקים אמרו והגדירו לפאנסאברים מתחילים, אבל לא מזמן ראיתי משפט שכבר לא יכולתי להתעלם ממנו - "אז אתה נמצא בפאנסאב מהסיבות הלא נכונות". המשפט הזה מאוד הרגיז אותי כי... איך לעזאזל בן אדם זר מגדיר לאדם אחר מאילו סיבות הוא אמור להיות בפאנסאב?! אחרי שראיתי את זה, עלו לי עוד שאלות כמו: מי קבע שדווקא האנשים עם הניסיון הנוכחי הם אלה שקובעים? אולי אם הם יתנו לאנשים מתחילים להתנסות, אותם מתחילים יגלו שיטה אפילו טובה יותר מזו של הותיקים? כי בסופו של דבר, בקצב הזה, הפאנסאב בארץ לא ישתפר ולא יתקדם בכלל, ואני בטוח שגם הפאנסאברים הותיקים לא רוצים שזה יקרה.

בכל מקרה, חשוב לי להגיד שהשינוי שעליו דיברתי, לא יכול לבוא מהאנשים הותיקים, אלא דווקא מהאנשים החדשים והמתחילים, אנשים שרוצים ללכת לפי מה שהם רוצים, אבל הם לא רוצים להתווכח עם אלה ש"כבר יש להם ניסיון".

לכן, אם אתה פאנסאבר ותיק שלא מסכים עם מה שאמרתי, אתה מוזמן להגיב פה את הדעה שלך. אבל, אני מודיע מראש שלא אענה לתגובה שלך כי המטרה שלי היא לא לנסות לשכנע *אותך*. המטרה שלי היא לנסות לשכנע את אלה שבאמת רוצים ומוכנים לעשות שינוי. 

ובחזרה למתחילים שביניכם, אם אתם רוצים ללכת בדרך שלכם, לכו על זה ואל תתנו לאף אחד להגדיר ולקבוע לכם מה לעשות. פשוט תעבדו בחופשיות, והשינוי כבר יבוא לבד...

עידן | sabo

פורסם 20/02/2019

הייתי רוצה לפתוח עידן חדש.
עידן שבו כולם מדברים בכבוד אחד אל השני.
עידן שבו הסטיגמות מהעבר ייעלמו.
עידן שבו כולם אמיתיים ומדברים בכנות.
עידן שבו כל אחד יכול להגיד את דעתו מבלי שיקפצו עליו ויגידו שהוא טועה.
עידן שבו כולם שווים.
עידן שבו מהירות ואיכות התרגום לא יפגעו אחד בשני.
עידן בלי סבל, שכולם יהיו בו מאושרים.

ואני חושב שבתור עידן (השם שלי), אני יכול לפתוח עידן (תקופה) כזה. בעצם, כבר פתחתי אחד כזה. קוראים לו וואן פיס נקאמה. האתר שלי מתאר את העידן שהייתי רוצה שיהיה. כולם שם מדברים בכבוד אחד אל השני, אין שם סטיגמות מהעבר, כולם שם אמיתיים ומדברים בכנות, כולם שם יכולים להגיד את דעתם מבלי שיקפצו עליהם ויגידו שהם טועים, כולם שם שווים, מהירות ואיכות התרגום שם לא פוגעות אחת בשנייה אלא משפרות אחת את השנייה, והכי חשוב, שם, אין לי שום סבל, אני באמת מאושר! אני מי שאני רוצה להיות!

אבל האתר שלי קטן יחסית. נכון, יש לנו אלפי צופים שאני מאוד מעריך, אבל ביחס לשאר האנשים שיש בעולם, אנחנו רק טיפה בים...

אבל אני מאמין, שעם הרבה טיפות כאלה, נוכל לבנות יחד ים משלנו, עולם משלנו, עידן משלנו!