אודות

 • I'm fucking amazing.
 • לאפיס
 • ציורעיצוב גרפיסטיבן יוניברסאנימהאוברווטץ' ושיט כזה (אבל לא תמיד)
 • Bitch.
 • כדור הארץ.
 • 0
 • נקבה
 • הצטרף ב27/04/2018

סטטיסטיקת אנימות

צופה: 4 סויים: 11 בהמתנה: 3 מתכונן לצפות: 2
 • סה"כ: 20
 • פרקים: 0

Lapis-lazuli אהב את דיון על אונס והטרדות מיניות באנימות

פורסם 17/10/2018

טוב אין לי כוח לקרוא את כל התגובות פה, אז תסלחו לי שאני מביא את דעתי בנושא בלי לקרוא את כל החמישה עמודים האלה (דיון שופע בספין שהוא לא ספאם? שאפו)

רוב האנימות שמשתמשות באונס עושות את זה כי "זה מגניב!" או "כי זה מלהיב אנשים!", בצורה הכי זולה ועלובה שיש בלי עומק. גם Berserk שיכולה להיחשב כאחת הסדרות היחידות שמשתמשות באונס בצורה יעילה להעברת עלילה (אלו שראו אמורים לדעת על מה אני מדבר) חוטאת בכל שאר כמויות האונס המוגזמות בסדרה שעשויות בצורה עלובה ומטופשת (הסוס שאנס את פרנז לא תרם בשום פאקינג דבר לעלילה)

אונס כן יכול להיות תוכן מעולה להעברת משברים של דמויות עם סיפור עמוק מאחורי הדמות שהסדרה חוקרת אותו, כמו למשל בBitter Virgin, אך בפועל, רוב הסדרות משתמשות בזה בצורה נוראית וזולה. ניקח לדוגמא את Cross Ange, שפשוט הביאה בולשיט של אונס, שוב, ושוב, ושוב. עם נבל אנס דוחה וגרוע. 

זה לא בוגר, זה בדיוק ההפך מזה, זה ילדותי לחלוטין. וכן, אמרתי שזה ילדותי. זה לא תוכן לילדים, אך זה לא בוגר. כמו שסדרות לילדים כמו Heidi וGlass Mask יכולות להיות בוגרות.  

Lapis-lazuli אהב את דיון על אונס והטרדות מיניות באנימות

פורסם 17/10/2018

איכס התגובות בדיון הזה הן אשכרה ג'יפה. גועל נפש. אל תתקרבו אליי

כן, יש הבדל בין מציאות לאנימה. סדרות אנימה נועדו לבידור. אבל כשמראים דברים לקהל צופים, יש דרך להראות את זה.

אתם רואים, רוב האנשים לא באמת יודעים איך זה מרגיש שאתה נאנס או מוטרד מינית. זה אומר, שבלי ניסיון מוקדם, הרושם הראשוני שלכם יהיה מה שיספרו לכם. כשאתם רואים דיווחים על אונס בחדשות הם לא מתארים לכם מה באמת קרה שם. נותנים פרטים בסיסיים, כי אפילו הם לא יודעים את הgory details (וגם אם הם ידעו, אין צב שהיו נותנים להם לפרסם את זה).
זה משאיר חרא כמו תוכניות טלוויזיה וסרטים, שבהם היוצרים יכולים להאכיל את הצופים מה שבא להם. אנימה היא לא המדיה היחידה שבעייתית בנושא הזה- אבל הבעיה בתעשיית האנימה היא ללא ספק ברורה יותר מהשאר.

כי איך היוצר ידע איך זה להיאנס אם זה בחיים לא קרה לו? אז הוא ממציא, ומתבסס על מה שהוא יודע וחושב על הנושא.
ואז רואים את הגועל נפש ש Loni מדברת עליו, שאם זה לא היה לכם ברור: רומנטיזציה.

רומנטיזיציה, כי בטח אף פעם לא למדתם מה זה, זה בייסיקלי לקחת משהו רע - אונס למשל - ולהציג אותו כמשהו "טוב", "חמוד", "רומנטי". אפשר לראות את זה הרבה באינטרנט (רומנטיזציה של דיכאון והתאבדות, עם כל הקאוואי והוורוד, או אפילו הכי אקטואלי- כשהמדיה לוקחת רזון קיצוני ואנורקסיה ומשווקת אותם כמשהו סקסי ונחשק).

אז בואו ניקח את זה לאנימה.

אונס והטרדה מינית זה רע, נכון? נכון. אפילו אתם יכולים להבין את זה, כל הכבוד! אני גאה בכם.

אז כשמראים לכם משהו כזה, מה אתם חושבים? זה מצחיק? חמוד? רומנטי?
"אוייי, נאטסו מאוהב בלוסי אז הוא נוגע לה בציצי אחרי שנהרסו לה הבגדים במקום להיות בנאדם נורמלי ולהביא לה משהו ללבוש!!!!! היא אומרת שהיא לא אוהבת את זה אבל ברור שהיא כן!!!!!!!!!!!"
לאלה שלא יודעים: לא, הם לא ביחד. הם גם לא "סוגשל" ביחד. גם אם היא כן אהבה את זה (מה שבבירור היא לא אבל בואו נעזוב את זה לרגע), זה עדיין נעשה לא בהסכמה, ולכן זה תקיפה מינית (הוא נגע בה ישירות בזמן שהיא ערומה, זה יותר מהטרדה).

ניוזפלאש: זה לא מצחיק, ולא חמוד, ולא רומנטי.

אבל כשילד חרמן חסר חיים רואה את זה בסדרה האהובה עליו והבחורה "אוהבת את זה", גם אם זה גאג, זה מתחיל להיכנס לו לראש.

עזבו שהוא ילך ויעשה משהו- מספיק שהוא רואה בטלוויזיה כתבה על קורבן אונס, וישר עולות לו כל הסצנות האלה שהוא ראה, וכל האנשים שאומרים שזה בסדר כי היא גמרה אז היא נהנתה גם. ואז הוא גם מתחיל לחשוב ככה.

ואז זה נכנס למוח של אנשים, וזה הופך לבעיה בעולם האמיתי.

אל תגידו לי "את מזלזלת באינטילגנציה של אנשים, זה רק תאורטי, אף אחד לא באמת כזה מושפע" כי אני מכירה המון אנשים שמבחינתם זאת האמת.

וזה רק בנושא של גבר שאונס אישה... אל תתחילו איתי אפילו עם מקרי אונס של גברים, אני אביא לכם הרצאה.

TL;DR - כן זה באנימה, אבל מאמוש, האנימה נכנסת לך לראש, והראש שלך נמצא בחיים האמיתיים.

Lapis-lazuli אהב את puma161~

פורסם 10/10/2018

שלום לך, דבר ראשון מאוד נחמד לי לראות שאתה משתף דברים בקבוצה, אומנם הקטע הזה ספציפית פחות מתאים. אני מבינה שאתה רוצה לשתף את הפחדים שלך כאן, אבל אולי עדיף שתעשה את זה בפורום מלב אל לב, והקבוצה הזאת היא בהחלט לא המקום לפתח דיון על זה.

מצטערת את יצאתי תקיפה מדי.

Lapis-lazuli אהב את דיון | tøp מציגים את האלבום החדש - Trench

פורסם 06/10/2018

עם בלוריפייס הכרתי את הצמד ומאוד אהבתי את האלבום השני והשלישי עד כדי זה הייתי בהופעה שלהם בפראג.
מהאלבום החדש, אהבתי את Nico And The Niners וJumpsuit כסינגלים, לא יצא לי עדיין לשמוע את האלבום החדש והטרקים החדשים, מקווה שאמצא זמן השבוע ואערוך את התגובה :)

Lapis-lazuli אהב את [המלצה] The Film Theorists

פורסם 06/10/2018

:Hello internet! welcome to

cumaxya.jpg

אז, "The Film Theorists" הוא יוטיובר אמריקאי בן 31 (בחודש הבא, 32) הידוע בשם הבמה שלו "MatPat" (קיצור של מאטיו פאטריק).

בסרטונים שלו הוא לוקח נושא בסרט או סדרה (גם אנימה) מסוימים ומסביר איך זה אפשרי אם בכלל ולפעמים גם משתף איך לא, תאוריות משונות. (רוב הסרטונים שלו מערבים את כל סוגי המדעים).
הערוץ נפתח ב-12 במאי 2014 לאחר הצלחה מסחררת של ערוץ נוסף שלו בשם "The Game Theorists" בו הוא עושה אותו הדבר רק עם משחקי וידאו (נפתח ב-2011).

בכל סרטון שלו הוא משלב גם קומדיה וגם מידע ברור מאוד ומוסבר בצורה פנומינלית (כדי שהצופים לא ירדמו, כנראה ;) ופונה אל בני נוער עד מבוגרים וקשישים.

הערוץ עומד כרגע על כ-7 מיליון רשומים ובכל שבוע הוא מעלה סרטון שנע בין 11 ל-20 דקות (בממוצע). 
הנה סרטון על המקור של הטיטאנים מ-"https://www.youtube.com/watch?v=-XwHQxXpt_k&t=5s :"Shingeki no Kyojin (יש בעיה עם ה-Iframe כרגע אז כנסו לקישור).
מלבד הערוץ הזה וערוץ תאוריות המשחקים שלו, הוא גם שחקן, סופר ומפיק ויש לו סדרה ב-YouTube Red בשם  "MatPat's Game Lab"

דעה אישית - 10\10, כל סרטון מעניין, מחכים, מלא במידע ובבדיחות עסיסיות :) יופי של דרך להעביר את הזמן ובכל סרטון תלמדו משהו חדש (לא מבטיח).

אני מניח שרובכם לא מכירים אותו, אז תנו לו צ'אנס :)
m6kyg5v.png

 

*בכדי להכנס לערוץ יש ללחוץ על הלוגו.

*דבר ראשון (ודי חשוב), כל הסרטונים שלו הם באנגלית.
*דבר שני, כיוון שמדובר בערוץ YouTube רגיל, התוכן חינמי לחלוטין! 
*דבר שלישי, אם אתם מחשיבים את עצמכם לגיקים\חנונים\פריקים\סתם רוצים להיות חכמים יותר, זה המקום בשבילכם :)

 

אני הייתי איתמר~ @Lapis-lazuli , זה בשבילך :)

Lapis-lazuli אהב את הפוסט של Senpai

פורסם 22/09/2018

היה ממש מגניב (נראה שאסכם את הכל ביום ראשון)~

5v9oa1v.jpg

Lapis-lazuli אהב את Shaykoko2

פורסם 10/09/2018

נחמד ביותר, ממש אהבתי את השלישי :)

@Lapis-lazuli 

Lapis-lazuli אהב את רעיונות למנגות שכתבתי ואני צריך שתאמרו מה הכי טוב

פורסם 10/09/2018

הרשו לי להגיב בתור אדם שכבר שנים מריץ סיפורים שונים בראש שלו (בלי קשר למנגה דווקא, אבל מריץ).

בתור התחלה, אני אישית לא התחברתי לאף אחד מהם. הרעיונות די חרושים שמיצו את עצמם, את האמת, ולא נשמעים כמו משהו מעניין במיוחד שיכול באמת להחזיק מעמד, מצטער לבשר.

אני ממליץ לך שלא להתייחס למה שאנחנו חושבים - תתרכז בסיפור אחד ופשוט תפתח אותו, מוזמן אפילו להכין אחד חדש אם הרעיון שאתה כבול בתוך תבנית מסויימת מעיק עליך. פיתוח זה לא משהו שבא בחצי דקה, ואם זה באמת מעניין אותך (או גם אם לא, וזה תוצאה של אין לי כח להקשיב בשיעור [@אני]) - תקח רעיון מסויים ותתחיל לפתח אותו. יצא לי לחשוב בעבר על מספר רעיונות שבתכלית שלהם מטומטמים להחריד ונשמעים בנאליים לחלוטין, והם די השתפרו כתוצאה מפיתוח - אל תאיץ בעצמך להתחיל לכתוב מנגה, גם אם אתה ממש רוצה את זה - תן לזה זמן, כי אחרת אתה תתייאש אחרי פריים אחד. אל תחשוב על זה בתור "מה שהכי ירצו אני אעשה", אלא בתור "אני אקח רעיון שמוצא חן בעיניי ואפתח אותו", כי זה נראה שהרעיונות שלך כרגע בשלבים מוקדמים לחלוטין וזקוקים לפיתוח. קח את הרעיון שהכי מעניין אותך כרגע, שאתה חושב שיש לו הכי הרבה פוטנציאל או שיש לך הכי הרבה מוטיבציה כלפיו כרגע ופשוט תחשוב על כל מני פנים שלא חשבת עליהם (המלצה אישית: תתחיל בלעצב דמות מסויימת, משם זה בא בצורה הרבה יותר קלה [ואם יש שיעור משעמם - זה ה-דבר], תחשוב על יחסים שאתה רוצה שיהיו לו עם דמויות אחרות ומה בעצם הרעיון שלו, משם כל הרעיון בא באמת בצורה פשוטה יותר, והדמויות מעניינות יותר).

יש לי מספר רעיונות קיימים, אבל אישית אני מתרכז כל פעם ברעיון מסויים - במה שבא לי יותר באותה התקופה (למשל, כרגע אני בתקופה שאני מתרכז ברעיון אחד שלוקח לי רהרבה זמן כי אני מאוד זהיר איתו, נכון לכרגע התחלתי לחשוב על דמויות משניות למרות שאין לי כיוון לעלילה, בתקווה שהשלב שאני בו יעזור לך להתמצא בפיתוח ולהבין למה אני חותר), במה שיותר נוח לי ופשוט במה שאני רוצה, לא מה שאחרים רוצים.

בקשר למה שאמרתי לך על הרעיונות - עכשיו כשהסברתי לך את הכוונה שלי, אל תוותר ותקח את זה קשה - פשוט תנסה לפתח את הרעיונות הללו, כי הם בשלב מוקדם מאוד נכון לכרגע. מעבר לזה, אם אתה מרגיש שקשה לך להתרכז ברעיון מסויים ולהמשיך הלאה, תתחיל מהתחלה - תחשוב מה אתה מחפש ויעניין אותך (רעיון כללי לחלוטין, גם בלי עלילה ובלי כיוון עלילה, עדיפות לאווירה+אלמנטים שאתה מעוניין בה), ותתחיל בלצייר סקיצות לדמויות. הסקיצה לא חייבת להיות מי-יודע-מה, אלא סקיצה פשוטה לחלוטין. מוזמן גם לחשוב על הרעיונות במקלחת ולדמיין דמויות, אופי ומראה בראש שלך, כדי שתוכל לעבוד עם זה לאחר מכן.

הרעיונות לא עד כדי כך גרועים, פשוט אתה צריך לפתח אותם.

Lapis-lazuli אהב את [דיון] | אוזניות VS רמקולים.

פורסם 07/09/2018

נושא מהמם ♥

 • מה אתם מעדיפים, אוזניות או רמקולים? (אם יש סיבה מיוחדת לבחירה שלכם, מוזמנים לציין אותה.)

אוזניות. מעבירות בצורה איכותית את השיר, בידוד גבוה + noise cancelling system, לא מפריע לסביבה. ה"חסרונות" בסה"כ שימוש לא נכון של המשתמש באוזניות, לכן אני לא רואה בהם כחיסרון כלשהו.

 • באיזה סוג רמקול/אוזניות אתם משתמשים הכי הרבה? - השאלה מכוונת לחברה של המכשיר כמו JBL ואו לסוג, לדוגמא בנושא אוזניות: כפתור/גדולות וכו'

השימוש העיקרי בheadphones של BOSE כשאני במחשב/טלפון ונמצא סטטי ולא בתנועה, ביוםיום בזמן תנועה אוזניות bluetooth קטנות בצורת שרשרת לצוואר (ממש נוח).

 • האם יש לכם עוד יתרון/חיסרון לשייך לאחד מהמכשירים? אם כן, זה המקום.

נראלי שלא צוין המושג "noise cancelling".

 • סתם עוד הערות. (מעדיפה שיהיו קשורות לדיון ולא דברים כמו "אתמול זרקתי לחתול שלי חתיכת גבינה.       

אתמול זרקתי על הכלב שלי פרוסת פסטרמה.