אודות

 • I'm fucking amazing.
 • לאפיס
 • ציורעיצוב גרפיסטיבן יוניברסאנימהאוברווטץ' ושיט כזה (אבל לא תמיד)
 • Bitch.
 • כדור הארץ.
 • 0
 • נקבה
 • הצטרף ב27/04/2018

סטטיסטיקת אנימות

צופה: 4 סויים: 11 בהמתנה: 3 מתכונן לצפות: 2
 • סה"כ: 20
 • פרקים: 0

Lapis-lazuli פרסם נושא חדש דיון | tøp מציגים את האלבום החדש - Trench

פורסם 06/10/2018

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªtrenchâ¬â

אחרי 3 שנים מלאות בציפייה, סוף-סוף טוונטי וואן פיילוטס הוציאו את האלבום החדש שלהם.
אחרי שמיעה חוזרת כמה וכמה פעמים, אני מסופקת לחלוטין.
האלבום מסתכם ב14 שירים מגוונים, שונים ועם ייחודיות מדהימה לכל אחד מהם.

מה השוני מהאלבומים האחרים?
tøp ללא ספק הפגיזו באלבום הזה בצורה הכי פשוטה, שילוב של כל שאר האלבומים.
מנגינות שונות ומיוחדות, קליפים לגמרי מושקעים ושלא לדבר על המילים המרגשות.
תוכלו למצוא שירים קצביים, קליטים שברגע שהם נתפסים הם לא עוזבים אותך,
אך באותה מידה מצויים שם גם שירים מרגשים ואפילו מעט עדינים.

Trench הוא האלבום החמישי tøp, אבל הם מוכיחים שהם לא נשחקו עם הזמן.

ממליצה עליו לכולם, מתאהבים בו בקלות.

לשמיעה של האלבום המלא:

לחצו כאן.

שאלות לדיון:

 • מה אתם חשבתם על האלבום?
 • מה השיר המועדף שלכם? מה השיר הפחות אהוב?
 • איפה הייתם מדרגים אותו ביחס לשאר האלבומים?
 • הערות/הארות וכל מה שתרצו להגיד.

Lapis-lazuli פרסם נושא חדש דיון | פלייליסטים.

פורסם 10/09/2018

 

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªplaylist anime gifâ¬â

פלייליסט, מונח שמופיע הרבה בחיים של חובבי ואוהבי המוזיקה.


אז פלייליסט, (או בעברית: רשימת השמעה) הוא פשוטו כמשמעו - רשימת שירים המושמעת במסגרת כלשהי, כלומר הפלייליסט יכול להיות מושמע ע"י האדם היצר אותו במטרה לשמוע אותו בצורה אישית, או בתחנת רדיו ששם המטרה היא לשתף את הפלייליסט בצורה פומבית. (אף על-פי שפלייליסט בתחנות רדיו עובד מעט שונה מאשר אצל פלייליסט שנוצר עצמאית ע"י אדם שמכין אותו להנאתו ושמיעתו האישית [כן כן, תופתעו]. אדבר על זה בהמשך.)

הגדרה טובה יותר ל'פלייליסט', לא יכולתי למצוא - גם לא במילוג או ויקיפדיה. למתעניינים מדוע, הסיבות יהיו בספוילר:
ראשית ניסיתי את ויקיפדיה כדי למצוא הגדרה פשוטה לפלייליסט, שלא קלעה לכיווני:
3545281.png
הגדרה אשר רלוונטית יותר לפלייליסט המושמע בתחנות רדיו, אבל פחות לפלייליסט בכלליותו.
אחר-כך, פניתי למילוג בתקווה למצוא שם מענה להגדרה פשוטה לפלייליסט.
1575429.png
תחילה פלייליסט הוביל אותי למושג 'רשימת השמעה', לכן ניסיתי לפנות להגדרה של רשימת השמעה.
8324416.png
כפי שניתן להבין כאן, מעגל שלא מוביל לאף תוצאה.
תודה רבה באמת, מילוג.

אז כפי שצוין עוד קודם, פלייליסט המושמע בתחנות רדיו שונה מפלייליסט אישי של כל האדם. הסיבה הפשוטה היא שפלייליסט אישי של כל אדם מורכב משירים שהוא בחר ע"פ העדפתו האישית בעוד שפלייליסט של תחנות רדיו מתחשב בגורמים נוספים.  בפלייליסט של תחנות רדיו בדר"כ בכל תקופה מושמעים שירים חדשים יחסית לאותו הזמן, עם שילוב של שירים ישנים יותר וכאלו שנאהבו יותר ע"י הקהל, שכן כל העניין הזה הוא לבחירתו ושיקולו של העורך. השימוש בפלייליסט מבחינת תחנות רדיו מוכר בעיקר אצל גלגלצ. בתקופות האחרונות קיים גם פלייליסט המורכב כמעט אך ורק מבחירתו של הקהל המתבצעת ע"י הצבעה לשירים המועדפים.

עובדה משעשעת שנתקלתי בה במהלך חיפוש קצר בגוגל.
בעת חיפוש של 'רשימת השמעה' בגוגל, נתקלתי בהצעה הבאה:
4406629.png
חיפוש קשור המציע "שירים באנגלית חדשים".
אם תסתכלו על השיר השמאלי ביותר תראו שזה "Lush Life" שאני מניחה שכולם מכירים. 
אבל לאלו שלא, השיר "Lush Life" יצא לפני 3 שנים. לא כל-כך חדש הא?

אז עכשיו, נעבור לדיון:

 • האם יש לכם שימוש בפלייליסטים? מדוע?
 • האם אתם מוציאים יותר נוחות בלחפש בכל שיר שמתאים לאותו רגע, אך לפעמים לא זוכרים את שם השיר או להכין פלייליסט של שירים שיכולים להתחבא בהם שירים לא רלוונטים?
 • (ואלו שאלות שיותר רלוונטיות לכאלו שמשתמשים בפלייליסט:)
 • איפה אתם מעדיפים לשמוע פלייליסטים? (Spotify, YouTube וכו')
 • איזה שיר ימצאו הכי הרבה בפלייליסט שלכם?
 • ושאלה שיכולה להיות משעשעת: האם אתם מאלו שמחרבשים שמות לפלייליסט, נותנים שם מצחיק או מהמסודרים עם פלייליסטים מאורגנים לפי שמות לכל זמן בחיים?

דיון מהנה! 

Lapis-lazuli פרסם נושא חדש סיקור אלבום| Younger Dreams

פורסם 08/09/2018

File:Our Last Night - Younger Dreams.jpg

 

האלבום שייך ובוצע ע"י הלהקה: Our Last Night

ז'אנר: פוסט-הארדקורד

תאריך הוצאת האלבום: 16 ביוני 2015

אורך כולל: 42:11

מספר שירים: 11

ועכשיו נצלול את תוך האלבום:

Prisoners

השיר הראשון שמכניס אותנו לאלבום. השיר מתחיל באינטרו חזק שאורך כדקה והולך ומתגבר. שיר מפתיע בעצמו בפרט וכשיר הפותח בכלל. עדיין, אני יכולה להגיד בצורה בטוחה שזה השיר המושלם לפתיחת האלבום. הוא לגמרי מנפץ כל ציפייה להתחלה יחסית קלילה ושובר כל דעה שהייתה קיימת לגבי האלבום עוד קודם. מצד שני יש להודות, זה שיר שכנראה לא יופיע בפלייליסט המושמע ביותר אצל כאלו שהם פחות חובבי פוסט-הארדקורד, אבל זה עדיין לא מונע את השמיעה וההנאה ממנו גם אם זה לא הז'אנר האהוב עליכם ביותר. 

Road To The Throne

השיר השני שמגיע אלינו באלבום. אני ידעתי אישית מהרגע הראשון ששמעתי אותו, שאני כבר הולכת לאהוב אותו מאוד. להבדיל מהשיר הראשון, הקול של טרבור הוא הדבר הראשון שמושך את תשומת-הלב שלך. לאורך כל השיר דווקא העניין הוא מהבחינה הווקאלית של טרבור. אפילו לכאלה שלא חובבי צעקות, מהרגע הראשון ששומעים את ה"Whoa-oh-oh" צועקים את זה חזק עד רמה כואבת, פשוט כי זה הדבר הכי נדרש לעשות. אומנם שיר יותר קליל, גם מבחינת מילים, אך זה לא משאיר אותו 'חסר משמעות' ומעבר לכך, הוא שיר פשוט נהדר.

Home

השיר הבא שמגיע הוא השיר השלישי באלבום. זה השיר הראשון ששוחרר כסינגל ע"י הלהקה לקראת ההוצאה של האלבום. אף-על-פי שאני מרגישה שיש ניסיון טיפה מוגזם בשילוב הצרחות בחלק מהקטעים, הוא לא מוריד את ההנאה מהשיר. אם לחשוב על זה אפילו טיפה יותר' לאחר שמיעה חוזרת של השיר כמה וכמה פעמים אני מבינה מדוע הם בחרו לשחרר את השיר הזה ראשון. הוא מנסה להכניס את כל המעריצים שמצפים בצורה חסרת-סבלנות כבר לאלבום, אל תוך החוויה שמתקרבת ומגיעה אליהם, ולומר את האמת? הוא עושה את העבודה כמו שצריך.

White Tiger

והגענו לשיר שכנראה הכי ציפיתי לדבר עליו מכל השירים, השיר הרביעי באלבום. בלי התלבטות ובלב שלם, זה השיר האהוב עליי בכל האלבום. אני לא מסוגלת להקשיב לשיר הזה בלי להיסחף לתוכו. המילים בפני עצמן, מילים שבאו להעביר רגשות ואמירות בצורה הכי כנה, עם תיאורים חזקים ופשוט יפיפיים. "As our worlds collide, Nothing can keep us, From ever leaving this place, As our stars align" - אין עוד מה להגיד מעבר לזה. באותו הזמן של השירה עם המילים שכבר תיארתי קודם לכן, מושמעת מנגינה ממכרת ואתה מגיע לשיא של הרגשה שאי-אפשר לתאר אותה, פשוט אי אפשר.

 A World Divided

השיר שמגיע עכשיו הוא השיר החמישי באלבום. ליווי של מנגינה שמאוד מתאימה למסגרת של האלבום ששמענו עד כה, אבל הפעם המיקוד האמיתי הוא במילים. הנה מגיע השיר הבא שנוסף לרשימת השירים בעלי המשמעות החזקה עם האימרה היותר ברורה שיש ללהקה. השיר הזה בה להעביר ביקורת על החברה שאנחנו חיים בה כרגע, אני מרגישה אישית שיש התאמה בין האמירות בשיר לבין מה שבאמת קורה בחיינו היום. שיר שללא ספק צריך ללמוד ממנו הרבה.

Diamonds

השיר הבא הוא השיר השישי באלבום. בדומה אך בשונה לשיר השני באלבום (Road To The Throne), גם זה נחשב כשיר קליל. אך להבדיל מהשיר השני שניתן להרגיש את נגיעות הפוסט-הארדקורד, במקרה הזה השיר קצבי ללא תזכורת לצרחות שהפעם נחסכו מאיתנו ודווקא דבר זה לא הוזיל מאיכות השיר. משמעות הדבר היא שזה שיר שיכול להיות רלוונטי גם לכאלו שבכלל לא חובבי פוסט-הארדקורד, אני אישית כמעט ולא הייתי מצליחה לשייך את השיר לאלבום הזה ישירות אם לא הייתי יודעת שממנו הוא הגיע. בכל זאת, זה לא מונע מהשיר להיות טוב וקליט ולהינות מכל רגע שלו, משהו במוזיקה השונה מסוגל למשוך אותך אפילו יותר.

 Living Now

השיר הפעם הוא השיר השביעי באלבום. אם היה אלמנט בולט אחד בכל השיר זה היה התופים, שגורמים ללב שלך לפעום באותו הקצב. שיר שכבר משמיעה ראשונית שלו אפשר לדעת שהוא שייך לכאן. אומנם פה אין מאפיין לא צפוי, אמירה חדה או כל דבר בסגנון, אבל השיר לא איכזב לרגע. זה היה שיר טוב מתחילתו ועד סופו, יכול להיות שאם הייתי מקשיבה לו אפילו טוב יותר, הייתי מוצאת את העומק הנסתר שלו.

Younger Dreams

והנה גולת הכותרת שלנו, השיר השמיני באלבום שעל שמו הוא נקרא. אני רואה משהו גדול הרבה יותר מאחורי השיר הספציפי הזה. בבחירה שלו להיות שם האלבום, נעשתה הבחירה שלו לייצג משהו חדש בלהקה, תקופה חדשה, יצירה חדשה, דרך חדשה. השיר מבחינת מילים ומבחינת הבנה אישית שיצא לי לדון בה כבר, מדבר על התקופה שהיינו צעירים, בדומה לשירים מוכרים אחרים. הוא מדבר על הזמן שהיינו צעירים ותמימים, שחיינו עם מה שהיה והמשכנו בדרך גם אם לפעמים טעינו. היינו נחושים פשוט להמשיך, כי מעבר לתמימות והנעורים באותו הזמן החלומות היו הדבר הכי גדול ומרוחק שהיה ניתן לחשוב עליו, ועדיין המשכנו לחלום. שלא כמו שיר שמטרתו להביע ביקורת, השיר הזה מביע געגועים לאותן תקופות ואולי משלים עם העובדה שכנראה הן לא יחזרו על עצמן. 

Imaginary Monster

השיר הבא הוא השיר התשיעי באלבום. הוא מזכיר לי את השיר השביעי באלבום (Living Now). עוד שיר שלא בדיוק בלט לי במיוחד. השיר טוב כמו שאר השירים באלבום, שלא תבינו לא נכון. אבל לא הרגשתי משהו שונה בשמיעה שלו, הוא פשוט השתלב באלבום כמו שכל שיר באלבום הזה היה אמור. כמו אמרתי גם לגבי השיר השביעי, לא הייתה נקודת שיא עם המאפיין, או אפילו המשפט הקולע. שוב, יכול להיות שזה כי אני צריכה להקדיש זמן לשמיעת השיר הזה לבדו כדי לשמוע את הייחודיות שלו, מה שאולי יקרה בקרוב.

Forgotten Souls

השיר שמגיע עכשיו הוא השיר העשירי באלבום. אלבום שעד כה, היה מלא ברעש, צרחות ואגרסיביות. לפתע באמצע כל ה'כאוס' הזה, מגיע שיר פשוט למדי אבל מרגש במידה לא מוסברת. שיר סוחף שהרגשתי חיבור איתו. אני לקחתי ממנו את התחושות שרלוונטיות לי, כי לא יכולתי להבין אותו במהות הכי עמוקה ונכונה עד כמה שזה מצער. אני די בטוחה שלא יכולתי להעביר פעם אחת שמיעה של השיר מבלי להזיל כמה דמעות או לשקוע במחשבות. מדהים כמה שהשיר האיטי השקט והרגוע למדי, מפתיע הרבה יותר מכמה שירים אחרים באלבום.

Barricades

השיר האחרון שסוגר את האלבום הוא השיר האחד-עשרה. חייבת להגיד שבשניות הראשונות של השמיעה פחדתי שגם פה אני ארגיש שילוב מוגזם לרמה בוטה ולא טובה של הצרחות בתוך השיר, אבל הייתי חייבת לתת צ'אנס כי זה השיר הסוגר אז הנחתי שאני צריכה להיות פחות שיפוטית, צדקתי במקרה הזה. זה שיר שפשוט צריך לשבת, להקשיב לו וליהנות, כי ככה צריך לסגור אלבום כזה.

האלבום המלא:

לסיכום, שירים שאי-אפשר לצפות להם והכל מתחבר לתוך חוויה אחת של אלבום מדהים. בואו נקדיש גם כמה מילים לעטיפה של האלבום (שמאוד ראויה לו), היא פשוט יפיפיה ומצליחה לתאר בתחושה אחת את מה שמרגישים אחרי סיום של השמיעה שלו. ממליצה בחום.

ציון: 9/10

 כמה שאלות לדיון:

 • מה דעתכם על האלבום?
 • האם הכרתם אותו/את הלהקה?
 • מה השיר האהוב עליכם ממנו?
 • הערות וכל העניין הזה. (נמאס לי לכתוב את זה גאד)

נתראה! 

Lapis-lazuli פרסם נושא חדש [דיון] | אוזניות VS רמקולים.

פורסם 07/09/2018

אוזניות VS רמקולים

אני חייבת להודות, כן, נורא הופתעתי לגלות שלא קיים נושא כזה כבר. באותה מידה של הוויכוח "אוזניות קטנות או גדולות" שמוכר לכולם, "אוזניות או רמקולים" גם הוא, וויכוח עתיק יומין. בכל מקרה, אוזניות ורמקולים - שניהם מוצרים שימושיים והכרחיים מאוד בחיים של אוהבי מוזיקה. אני חושבת שכולם מודעים לכמויות של הסוגים שלהם, האיכויות, הצבעים והמראה ואיך לא, המחירים. אבל זה לא בדיוק הנושא שלנו, אלא שאנחנו מתמקדים בהעדפה של אחד מהם על השני, העדפה קשה ומסובכת מאוד. לכן לשם ההשוואה הבאתי מספר שווה של יתרונות וחסרונות בכל אחד מהמכשירים, כדי להכריע אחת ולתמיד לאן רוב הקולות נוטה (לא, מסתבר שבחירות לא הסתיימו פה.) שנתחיל?

אוזניות

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªheadphones anime gifâ¬â

*עצם זה שלא התבלגן לה השיער כשהיא הניחה את האוזניות זה כל-כך לא אמין.

יתרונות:

♫  שמיעת מוזיקה מבלי להפריע לשאר הסביבה. - כי אין דבר יותר טוב מלשמוע את המוזיקה שלך לבד בלי שאף אחד עוד ישמע או יחטט ובלי הפרעות מיותרות לשאר הסביבה.

♫  בידוד השמע אפשר מאפשר איכות קול טובה יותר. - אין רעשי רקע, איכות הצליל עולה והעוצמה אפקטיבית יותר, כל איכות הקול משתפרת.

♫  ניידות ואפשרות לקחת אותן לכל מקום, בדר"כ לא תופסות מקום. - גם בעת סחיבה שלהן, במקרה ה"טוב" נכנסות לכיס ובמקרה ה"גרוע" תולים אותן על הצוואר.

חסרונות:

♩  מבודדות את האדם מהסביבה. - בעת בידוד של כל צליל המגיע מהסיבה האוזניות חושפות אותו לסכנה כשהוא לא שומע את המתרחש סביבו.

♩  לא תמיד נוחות לאוזן ואף עשויות לגרום לדלקות. - אני בטוחה שכולכם חוויתם את התקופה של חיפוש אחר אוזניות נוחות ונורמליות.

♩  האזנה בעוצמה גבוהה באוזניות עלולה לפגוע בשמיעה. - מין הסתם שקראתם את המשפט הזה אלפי פעמים כשהגברתם את עוצמת הקול באוזניות, אבל עם כמה שהוא מעצבן הוא גם נכון.

רמקולים

ת××× × ×§×©×ר×

*תתחשבו בי, לא מצאתי תוצאה טובה יותר.

יתרונות:

♬  שיתוף מוזיקה עם חברים. - כי לשמוע מוזיקה עם חברים זה תמיד כיף (כל עוד מתגברים על שלב המריבות של בחירת השיר).

♬  אפשרות לשמוע את המוזיקה גם כשאתה לא נמצא בסביבה הצמודה ביותר לרמקול. - אתה לא חייב להחזיק את הרמקול צמוד אלייך כדי לשמוע את המוזיקה, אתה יכול לעבור ממקום למקום ועדיין להאזין למוזיקה.

♬  מסוגל להוות גם כפריט עיצובי. - ואני לא מדברת על איזה רמקול JBL כן? יש המון בתים שרמקול מוסיף עיצוב בהם.

חסרונות:

♪  אפשרות לשמיעת רעשי רקע. - אומנם זה תלוי באיכות ובעוצמת השמיעה אבל קיימים לא מעט רמקולים שעדיין מאפשרים לשמוע את הרעש מבחוץ.

♪  ניידות פחות נוחה אם בכלל אפשרית. - קיימים רמקולים בכלל לא סחיבים בכלל אבל גם אם נלך על רמקולים ניידים, עדיין תצטרכו מקום להניח אותם בעת השמעת המוזיקה.

♪  חוסר אפשרות לפרטיות. - אלא אם אתה בבית/בניין ריק מאנשים, בחדר מבודד רעשים, סביר להניח שאם תשמיע מוזיקה ברמקול אתה לא תהיה היחיד שישמע אותה.

 

טוב אז אחרי שהדגשנו נקודות חשובות בכל אחד מהם (לטובה ולרעה) וערכנו השוואה לשניהם, מגיעה השאלה הגדולה (ואליה יצטרפו עוד כמה שאלות לשם הדיון.):

 • מה אתם מעדיפים, אוזניות או רמקולים? (אם יש סיבה מיוחדת לבחירה שלכם, מוזמנים לציין אותה.)
 • באיזה סוג רמקול/אוזניות אתם משתמשים הכי הרבה? - השאלה מכוונת לחברה של המכשיר כמו JBL ואו לסוג, לדוגמא בנושא אוזניות: כפתור/גדולות וכו'
 • האם יש לכם עוד יתרון/חיסרון לשייך לאחד מהמכשירים? אם כן, זה המקום.
 • סתם עוד הערות. (מעדיפה שיהיו קשורות לדיון ולא דברים כמו "אתמול זרקתי לחתול שלי חתיכת גבינה.")

דיון מהנה!

Lapis-lazuli פרסם נושא חדש סיקור | רגולר שואו, Regular Show

פורסם 31/08/2018

*לא בטוחה שהתמונות יעבדו. חכו עד שאני אתקן את זה.

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªregular show logoâ¬â

שם הסדרה: רגולר שואו , שם במקור: Regular Show | ז'אנר: קומדיה, הומור סוריאליסטי, פנטזיה, הומור שחור | יוצר/ת: ג'יי. ג'י. קווינטל

מספר עונות: 8 | מספר פרקים: 261 | אורך פרק: 11 דקות (פרק רגיל) 23 דקות (ספיישלים) | רשת שידור: Cartoon Network | אתר הסדרה

תקציר כללי: 

הסדרה סובבת סביב חיי היומיום של זוג חברים הכי טובים, מרדכי - העורב הכחול וריגבי - הדביבון. מרדכי וריגבי הם עובדי פארק, מבזבזים את מרבית יומם בניסיון לבדר את עצמם ע"י השגת מיומנויות לא נחוצות וחסרות תועלת בזמן שעות העבודה וישתמשו בכל אמצעי הדרוש לכך. העניין פחות מוצא חן בעיניי הבוס שלהם , בנסון - מכונת מסטיקים. בנסון הוא מנהל הפארק ובעקבות ההתנהגות של מרדכי וריגבי הוא נאלץ לגעור בהם רבות ולא מעט פעמים הסתבך בצרותיהם. כמצפוה, מרדכי וריגבי עובדים עם שלל עובדים משונים אחרים בפארק, לדוגמא: סקיפס - יטי בן-אלמוות שלא ממעט לעזור למרדכי וריגבי, פופס - שהוא בעצם סוכריה על מקל דמוית אדם ונהנה לעיתים מחברתם של מרדכי וריגבי כיוון שהוא די תמים וטיפש, מאסל-מן (או בגרסה העברית האהובה עלינו, איש השריר) - אדם ירוק בעל משקל עודף שלא סובל את מרדכי וריגבי במיוחד שאוהב להתבדח על אמא שלו והיי-פייב גוסט (או שוב, בגרסה העברית האהובה עלינו, רוח הכיף) - רוח רפאים עם יד בקצה ראשה. 

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªregular showâ¬â

ועוד לפני התקציר הכללי: כלומר, קצת לפני שמרדכי וריגבי התחילו לעבוד בפארק...

ואיך בעצם הם הגיעו למצב הזה? לכל התוהים, מרדכי וריגבי נכון לרוב הזמן שבו הסדרה מתרחשת - בני 23. אז מה קרה לפני? כמו שיכולתם לתאר לעצמכם, מרדכי וריגבי היו חברים הכי טובים גם בעבר ולמדו באותו תיכון. אז בזמני התיכון, מרדכי וריגבי רצו ללכת שניהם לאוניברסיטה. מרדכי התקבל, אך ריגבי לא. ריגבי רצה להתקבל גם הוא, לכן הוא שינה את מכתב הקבלה של מרדכי בכדי שיכתב שם שהוא נדחה, כלומר לא התקבל גם הוא. אז, שניהם פעלו בצורה הכי הגיונית לפעול כשאתם לא מתקבלים לאוניברסיטה, ומה היא הייתה? הם מיהרו לסיים את מכונת הזמן של המורה למדע שלהם (כי הרי, איזה מין מורה למדע עבר את ההכשרה שלו מבלי להתחיל לבנות מכונת זמן?) כדי שהם יוכלו להגיד לעצמם מהעבר לשפר את הציונים שלהם - כמובן שזאת הצורה לפעול בה. אך לצערם, זה התחיל להשתבש והתפוצץ במעבדה, אז שניהם גורשו ולא יכלו ללכת לאוניברסיטה. לאחר מכן, מרדכי החליט ללכת לבית-ספר לאומנות, ואילו ריגבי, שלא בוגר תיכון ולכן לא הלך לקולג', נשאר בחדר השינה שלו. כמובן, עד שמרדכי נשר מלימודיו (כיאה למי שפוצץ מעבדה בעקבות ניסיון לסיים מכונת זמן). 

וזה למקרה שפיקפקתם עד כה בהיגיון של מרדכי וריגבי: (טוב, במיוחד בשל ריגבי.)

אחד מהקטעים האהובים עליי בתוכנית.

בכל מקרה נעבור לדבר הבא, דמויות:

מרדכי- 

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªmordecai regular show gifâ¬â

מרדכי הוא עורב כחול דמוי אדם בגובה של כ-1.83 מטרים  ("0'6 לפי הסדרה) שעובד בפארק. הוא וריגבי הם החברים הכי טובים מאז ילדותם וחולקים חוויות רבות. שניהם בטלנים בכל הנוגע לעבודתם ונהנים לעשות שטויות ולסבך את עצמם ביחד. מרדכי מהווה דמות יותר בוגרת, מצפונית ואחראית על מעשיה - ההפך מריגבי. דבר זה מוביל את שניהם לוויכוחים, אי-הסכמות ודעות מנוגדות כאשר מגיעה בעיה כאוטית בדרך כלל, אך הם עדיין מסוגלים להתגבר על זה יחד. מרדכי רגיש יותר ולכן נתפס ביותר מצבים בהם רגשותיו משפיעים עליו ואף עוזרים לו בהבנת הסיטואציה. כפי שצוין קודם, היות ומרדכי מהווה דמות בוגרת ומצפונית הוא ממהר בהתנצלויות לרוב אם פגע במישהו ומנסה להוביל לתיקון המצב מבלי ללבות שום בעיה נוספת. מרדכי אוהב מאוד משחקי וידאו ודי טוב בהם. מרדכי מאוהב במרגרט סמית', ציפור אדומה -  מסוג אדום החזה, שמילצרה בבית קפה מקומי שמרדכי וריגבי מין הסתם הרבו ללכת אליו. מרדכי מרבה להסתובב איתה יחד עם ריגבי ואיילין וניסה כמה וכמה פעמים להתחיל איתה מערכת יחסים, אך בהמשך הסדרה הדברים מתחילים להשתבש ולהתגלגל.

ריגבי- 

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªrigby regular show gifâ¬â

ריגבי הוא דביבון חום דמוי אדם בגובה של כ-0.97 מטרים ("2'3 לפי הסדרה) שעובד בפארק. הוא ומרדכי הם החברים הכי טובים מאז ילדותם וחולקים חוויות רבות. שניהם בטלנים בכל הנוגע לעבודתם ונהנים לעשות שטויות ולסבך את עצמם ביחד. ריגבי הוא היפראקטיבי, לא בוגר ושובב מאוד - בשונה לגמרי ממרדכי. ריגבי חי בעיקר בשביל מנוחה והנאה, לפעמים הוא משיג זאת בעזרת מעשיים אנוכיים ולא מוסריים כמו שקר או רמאות, אך הוא לא דמות אגוצנטרית וככל שמתקדמת הסדרה רואים זאת יותר ויותר. לריגבי יש הרגל רע להסתבך בצרות ובדרך כלל הוא זה שמוביל לרוב הבעיות ומסבך בהן גם את חבריו. למרות זאת, הוא מוכיח את עצמו כאדם טוב בהמשך הסדרה, במיוחד כלפי חבריו. ריגבי, לעומת מרדכי לא טוב בכלל במשחקי וידאו אבל אוהב לשחק גם הוא. עוד הבדל בולט בינהם הוא בגדלים כשמרדכי כמעט כפול מגודלו של ריגבי, מה שמוביל אותנו לנקודה אחרת, ריגבי הוא כנראה החלש ביותר מבין עובדי-הפארק. למרות עובדה זאת, זה לא מונע ממנו להמשיך ולהפתיע אותם שהגודל הוא לא זה שקובע (ואם תרצו להיכנס יותר לפרטים, לכו לפרק 10, עונה 4 - "One Pull Up"). יש לו אח צעיר בשם דון, שכן מהווה להפך די גדול מריגבי. איילין, חפרפרת ביישנית שעובדת לצד מרגרט סמית' בבית הקפה המקומי, בעלת רגשות חזקים כלפי ריגבי. תחילה הוא קר ומתעלם בחריפות אף בהמשך כמו במקרה של מרדכי, הדברים מתחילים להתגלגל.

* במהלך כתיבת הסיקור צפיתי גם בגרסה המדובבת של רגולר-שואו והיה משהו שמאוד הפריע לי בריגבי. הקול שלו היה גבוה צייצני ובנימה המבוהלת שקפצה לפעמים הוא נשמע לי מוכר מדי. אחרי ניסיון לזהות למה הוא כל-כך מוכר לי, נזכרתי איפה כבר שמעתי אותו קודם. בקים פוסיבול - רון סטופבל. בדקתי ואכן יש לשניהם את אותו המדובב, מוזמנים לבדוק בעצמכם.

בנסון-

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªbenson regular show gifâ¬â

בנסון דנוונדי הוא מכונת מסטיקים בגובה של כ-1.75 מטרים ("9'5 לפי הסדרה) שעובד כמנהל הפארק. אם אי פעם הרגשתם כאילו בבנסון יש משהו שמזכיר דמות אחרת, כמובן שמצאתם את הדמיון עם סקווידוויד. שתיהן דמויות שמרגישות שאינן מקבלות מספיק כבוד (לפחות במקרה של בנסון זה נפתר לפרק אחד, עונה 6 פרק 16 - "Benson's Suit") ונאלצות לחיות עם עוד שני מציקים שעושים שטויות במרבית היום. במקרה של סקווידוויד אלו בובספוג ופטריק אבל אנחנו מדברים פה על רגולר שואו לכן ברור שבמקרה הזה מדובר על, איך לא, מרדכי וריגבי. בנסון לא בטוח איך לעכל את מרדכי וריגבי, אבל אם צריך לסכם את זה בקצרה הוא די מזועזע אבל לאט לאט כנוע למעשיהם. הוא נוטה להתקפי זעם ובאופן כללי די חם מזג (ומי מאשים אותו כששני עובדים בפארק שעובדים תחתיו מצליחים להרוס לו ימים, שבועות וחודשים) וכאשר הוא מתעצבן הוא מאדים. הוא צועק הרבה מאוד עם משפטים קבועים כמו: "אתה מפוטר!" / "[...] או שאתה מפוטר!" / "תחזור לעבודה!". למרות שכפי שזה נראה, במקרה הזה גם המשפטים האלו לא יעזרו. בתחילת הסדרה בנסון ניסה באופן קיצוני לפטר את מרדכי וריגבי ולגרום להם לאבד את תפקידם, אבל עם "קצת" עזרה מכל שפע הדמויות האחרות (165 דמויות עם איזושהי חשיבות בסדרה, אם נרצה לדייק), מרדכי וריגבי תמיד מצליחים לשמור על עבודתם. בתחילת הסדרה בנסון לא סובל את מרדכי וריגבי במיוחד, אבל ככל שמתקדמים הוא מתחבר איתם יותר ויותר. החל מפרק 10 בעונה 2, "Benson Be Gone", יחסו מתרכך כלפיהם ועם התקדמות קיצונית יותר בסדרה השלושה נותנים אמון אחד בשני ואף הופכים לחברים. אם נלך יותר לעברו של בנסון (ספציפית בפרק 14, עונה 3 - "Think Positive") מסתבר שבמשפחתו נהגו לצעוק ולהוציא כעס, הרבה כעס. הוא חונך לכך שאם לא יצעק לא יקבל כלום בחייו. משתמע מכך שבנסון הרגיש אומלל בעברו ולא בדיוק נהנה מהצעקות מצד משפחתו. בהמשך הסדרה מתגלים עוד דברים על בנסון וחלקם דווקא לא מה שהייתי אומרת "מתאימים" לרושם הראשוני ממנו.

פופס-

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªpops show gifâ¬â

פופס הוא סוכריה דמוית אדם בגובה של כ-1.83 מטרים ("0'6 לפי הסדרה, אבל כולל הכובע שלו זה: 1.93 מטרים. לפי הסדרה:"4'6). אביו המאמץ, מר. מאלארד הוא הבעלים של הפארק. פופס עליז, משונה, נאיבי ואפשר להגיד די טיפש. פופס נוהג לשלם עם סוכריות ומאמין שהן כסף אמיתי. הוא לגמרי ג'לטנמן, מקפיד להיות זקוף ומטופח ותמיד אדיב ונחמד לכולם, כולל מרדכי וריגבי. הוא כנראה הדמות הכי רגישה בסדרה, נתפס לא מעט פעמים בוכה ונסער. מעבר לכך שהוא שונא קונפליקטים וצעקות ואף פונה לבנסון לנסות לרכך אותו בעניין מרדכי וריגבי פעמים רבות. למרות היותו מבוגר הוא מתנהג בצורה מאוד ילדותית ומוזרה ואף מתעלם מהדברים שסביבו. שכן בגלל סיבה זאת רוב עובדי הפארק דואגים לו, בעיקר בנסון. בעבר מתגלה כי בנסון אכן היה רציני ומעט יותר מרוכז אפשר לומר, עד לתקרית קטנה-גדולה שנחשו מי מעורבים בה? לא אחרים מאשר מרדכי וריגבי (ואם נתמקד יותר בפרק, עונה 1 פרק 9 - "Prank Callers"). אומנם זה יותר בגדר חוות דעת אישית אך גם מבחינה עובדתית, כשמתקדמת הסדרה פופס מתגלה כאחת הדמויות המפתיעות ביותר שהיו. (ואפילו החשובות ביותר, אבל לא אגיד מעבר).

סקיפס-

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªskips regular show gifâ¬â

סקיפס הוא יטי בן-אלמוות בגובה של כ-1.98 מטרים ("6'6 לפי הסדרה) שעובד בפארק. הוא החכם, הבוגר והשפוי מכל עובדי הפארק אפשר להגיד. כמעט בכל מקרה פונים אליו, כיוון שהוא כמעט והיחיד שמסוגל לפתור את כל הכאוס המתעורר בפארק, אבל באופן מפתיע הוא לא תמיד צודק. בדר"כ בעת בעיה הוא אומר "ראיתי את זה כבר קודם" ומציע פיתרון. לא ברור אם הוא מטיל ספק וליגלוג בבעיות או באמת ראה אותן בעברו (כי בהתחשב בכך שהוא בן-אלמוות, הכל אפשרי.) בכל מקרה, הוא לרוב פותר את הבעיות די טוב. כשמו סקיפס (באנגלית Skips=דילוגים), הוא מדלג ולא הולך. דבר די מצחיק ביחס לדמות כה רצינית ונותנת השראה כמוהו. סקיפס עובד טוב ויעיל וכנראה היחיד שמבצע את עבודתו בפארק, למרות זאת הוא מפגין חוסר ידע עצום במחשבים וטכנולוגיה עכשיווית. (שוב, מדובר ביטי בן-אלמוות שנראה איזשהו חלק ממנו נשאר עוד בעבר. אבל אם אתם רוצים לראות את הקרב הקשה ביותר של סקיפס עם הטכנולוגיה, לכו לעונה 3 פרק 15 - "Skips vs. Technology" למרות שגם בפרקים האחרים אפשר לראות את זה בפתרונות המגוחכים שהוא מציע לבעיות טכנולוגיות.) בהמשך הדרך שבה הוא שומר על דרך חיי האלמוות שלו מתגלה ומעוררת גיחוך רב אך מתקבלת. (את הסיפור של סקיפס אפשר לראות בפרק שמוקדש ברובו לו, עונה 5 פרק 22 - "Skips' Story") מתגלה ברוב הפרקים שסקיפס יודע לנגן על גיטרה בס ודווקא לא רע בזה.

מאסל-מן (/איש השריר)- 

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªmuscle man regular show gifâ¬â

מיטשל "מאסל-מן" סורנשטיין הוא אדם כבד משקל בצבע ירוק בגובה של כ-1.63 מטרים ("4'5 לפי הסדרה) שעובד בפארק. הוא מאוד לא בוגר ולא יציב ורוב הזמן מרבה לספר בדיחות. רוב הבדיחות שלו אם כמעט לא כולן הן בדיחות "אמאשלי". בדיחות "אמאשלך" לא מצליחות לו ונועדות כדי לעצבן את כולם, מלבד חברו הטוב ביותר, היי-פייב גוסט. הוא גס רוח ובעל אגו בשמיים אבל בסופו של דבר במקרי מצוקה, הוא אכפתי כלפי חבריו. (הייתי רוצה להגיד מנומס אבל זו מילה מאוד גדולה בשבילו.) לפעמים יש לו התפרצויות זעם בדומה לבנסון, שכן במקרה שלו מתערבבות עם אגו מופרז וגסות רוח. תחילה ואף לאורך חלק גדול מהסדרה נראה כי הוא מרדכי וריגבי לא הסתדרו במיוחד אבל לאט לאט הם הצליחו לחזק קשר טוב יותר. ככל הנראה הוא שאב את השראתו מאביו שנהג באותה צורה כמוהו עם אותו סוג של בדיחות. בעברו מאסל-מן קיבל את כינוי בצדק כי אכן היו לו שרירים והיה מתאמן חזק, אך משהו השתבש שם בדרך. (ואם אתם רוצים לדייק יותר, בפרק 11 עונה 5 - "Power Tower", רוב הסיפור סביב זה מתגלה.)

היי-פייב גוסט (/רוח הכיף)-

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªhigh five ghost regular show gifâ¬â

היי-פייב גוסט הוא רוח רפאים עם יד בגודל מלא שבולטת מקצה ראשו שעובד בפארק. היי-פייב גוסט הוא החבר הכי טוב של מאסל-מן ולרוב נותן לו כיפים בשביל ללוות את הבדיחות שלו. (לפעמים כאות הצלחה של הבדיחה ולפעמים פשוט כליווי גם אם היא לא מוצלחת.) נראה שהוא באמת מוצא את הבדיחות של מאסל-מן כמשעשעות ומצחיקות. (כנראה גם היחיד.) היי-פייב גוסט לא מרבה לדבר והפעמים שבהן דיבר היו ספורות. בגלל שמו ומראהו ניתן לו הכינוי "היי פייבס" והוא משמש פעמים רבות את הסובבים אותו. אחיו הגדול "לואו-פייב גוסט" (הבעיה שבלתרגם סדרות, זה להרוס תיחכום כמו זה) עובד כקצין משטרה. 

דעה אישית:

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªregular show gifâ¬â

רגולר שואו זה שם מתאים בדרך מדהימה להפליא לסדרה שמסוגלת לקחת אפילו מטלות רגילות כמו כיסוח דשא, הכנת נקניקיות וסידור כיסאות - ולהפוך את אי-ביצוען כראוי לכאוס מוחלט. עם דמויות ראשיות מצחיקות ובנויות פרט-פרט שפשוט רוצות למצות כל רגע וכל הזדמנות בחיים שלהן, לא משנה איזה מחיר ועוד מגוון של דמויות משנה ליצניות ומשעשעות והכי חשוב: בלתי נשכחות. משהו בכל פרק של הסדרה מטמיע בי חותם. יכול להיות שאלו בעיקר אותן הדמויות הראשיות עליהן דיברתי עוד קודם, שפשוט עושות הכל בצורה שמסבכת אותן אבל עדיין, מצליחות לפתור את זה עם טוויסט מצחיק שמעלה לא פעם חיוך עם גיחוך על הפנים. עם כל המתנשאים שקוראים לתוכנית וולגרית, כי הם לא נתנו גם לפשטות שבה לפעמים צ'אנס. מי אמר שפשטות והומור קצת קיצוני יותר זה דבר רע? אבל בכל מקרה גם עם טונה של ביקורות שליליות אני לא מוצאת את עצמי משנה את דעתי. הסדרה עוצמתית ומחביאה בעצמה משהו שהוא מעבר להומור, אבל גם אם נתקמד בהומור שהוא מעולה בפני עצמו, בבניית העלילה שהיא פשוט מדהימה ובדמויות שפשוט נכנסות לך לאיזשהו מקום בלב, גם אם תרצה וגם אם לא. יש סיכוי לא רע שאתם לא תבינו מה שאני אומרת פה, כי כנראה ששמעתם שם על הסדרה או ראיתם פה שניים-שלושה פרקים ובמקרה הטוב, כמעט סיימתם עונה. אבל אני רואה אותה כיותר מסדרת "כבדרך אגב". מעל הכל אני חושבת שזאת סדרה שכן הצלחתי ליצור איתה חיבור ריגשי. הסדרה היא מעבר לטובה ולמוגזמת בחיים, היא סדרה שאפשר למצוא את החלקים הקטנים להזדהות בה. היא נכנסה מעבר למסך לפחות אצלי. 

אז אם הייתי צריכה לדרג: 10/10, ואני לא מרגישה שאני נמרצת או מגזימה.

ואם באופן מפתיע יש מישהו שמזדהה איתי, אפשר לקבל "OOOOHH" ארוך מכם? ואל תשכחו להרים את היד הימנית שלכם כשאתם עושים את זה. 

ת×צ×ת ת××× × ×¢××ר âªregular show gifâ¬â

והנה כמה שאלות לדיון:

 • האם הכרתם את הסדרה לפני כן?
 • מה דעתכם על הסדרה? (במקרה והכרתם.)
 • במקרה ולא הכרתם, האם תשקלו לצפות בה?
 • כל מה שבאלכם עוד להגיד, אבל לא באמת. (כי זה לא מעניין אף אחד.)
 • ואם יש הערות על הסיקור. (לא שאני באמת אקרא את זה, כן?)

אז לכל מי שהבין דבר או שניים, צפייה מהנה! 

Lapis-lazuli פרסם נושא חדש פעילות | דרג את השיר/אלבום שמעלייך

פורסם 26/08/2018

9556272.gif

פעילות קטנה ונחמדה שעובדת בדר"כ. (נקווה שזה יצליח.)

הנה הסבר לאלו שלא יודעים איך זה עובד:

ההסבר:
משתמש מסוים נותן שיר מסוים/אלבום לבחירתו ואז המשתמש שאחריו מצטט אותו, מדרג את השיר/אלבום שהוא הציע (ויכול גם להסביר למה הוא אוהב/לא אוהב את השיר) ונותן שיר חדש, ככה הפעילות יכולה להימשך לנצח בערך. (למרות שלא יקח לה הרבה זמן למות.) 
כלומר:
אני: מפרסמת שיר
משתמש א': 5/10, לא הסגנון שלי - מפרסם אלבום.
משתמש ב': 8/10, אהבתי - מפרסם שיר.
וככה זה ממשיך.

---

אז אני אתחיל:

 

 

Lapis-lazuli פרסם נושא חדש סיקור, דיון | Panic! At The Disco

פורסם 25/08/2018

רמת הכאב הפיזי והנפשי שחוויתי מהסיקור הזה בלתי ניתנת לתיאור. בבקשה תהרגו אותי.

 1353357.gif

Panic! At The Disco

נתקלתי בהרבה סוגי מוזיקה, המון שירים ולהקות ועדיין - פאניק! אט דה דיסקו היא בין הלהקות היחידות שאני יכולה להגיד שבאמת אהבתי. אין יום שאני מעבירה בלי לשמוע שיר שלהם ולכן גם החלטתי עליהם סיקור.

(הדבר הזה מוקדש לך @anilina )

מידע כללי:

Panic! At The Disco היא להקת רוק אלטרנטיבי מנבדה, לאס וגאס. היא הוקמה ב2004 ע"י ארבעה חברי ילדות- ברנדון יורי (שהתחיל בהלהקה כגיטריסט אך בהמשך כאשר שאר חברי הלהקה שמעו את קולו בחזרות, הפך לסולן), ריאן רוס (שהיה במקור סולן וגיטריסט אך וויתר על היותו סולן עבור ברנדון והמשיך כגיטריסט בלבד), ספנסר סמית' (שהיה מתופף) וברנט וילסון (שהיה בסיסט). מאז 2015 החבר הרשמי היחיד בלהקה הוא ברנדון יורי, אבל הוא נתמך ע"י קנת' האריס כגיטריסט, דן פאולוביץ' כמתופף וניקול רו כבסיסטית, שכן אלו עוזרים לו גם בסיבובי הופעות. למרות שברנדון הוא החבר הרשמי היחיד נכון לעכשיו הוא מסוגל לשלוט בכמה תפקידים במקביל ומעבר להיותו הסולן הוא יודע לנגן על תופים, פסנתר, קלידים וגיטרה בס .

 

2005-2007

1533761.jpg

A Fever You Can't Sweat Out - אלבום הבכורה

מספר שירים: 13, משך זמן כולל: 39:46

סינגלים:

 1. The Only Difference Between Martyrdom and Suicide Is Press Coverage
 2. I Write Sins Not Tragedies
 3. But It's Better If You Do
 4. Lying Is the Most Fun a Girl Can Have Without Taking Her Clothes Off
 5.  Build God, Then We'll Talk

חברי הלהקה הגיעו לקולג' פארק, מרילאנד, כדי להקליט את אלבום הבכורה שלה מיוני עד ספטמבר 2005. הלהקה אומנם הגיעה רק עם כמה שירים אך השקיעה עבודה רבה וזמן רב כדי להקליט ולסיים במהירות את שאר האלבום. חברי הלהקה שהו שם חמישה וחצי שבועות ולדבריהם הם חיו בחדר שינה אחד, עבדו בכל יום כ12-14 שעות ללא יום חופש אחד. הלחץ השפיע עליהם מאוד באותו הזמן, אך עם הזמן שמו לב כי ההשקעה השתלמה לבסוף. האלבום יצא ב-27 ספטמבר 2005. ניתן לחלק את האלבום לשני חלקים עיקריים, הראשון הוא פאנק אלקטרוני ושני מכיל בתוכו פסנתר, אקורדיון וכלים כאלו ואחרים. מכירות האלבום החלו יחסית לאט, כ10,000 בשבוע הראשון ליציאת האלבום. אך בעקבות הצלחת הסינגל הראשון של הלהקה "I Write Sins Not Tragedies", עלתה ההכרה ללהקה ואף מכירות האלבום. בתחילת אוגוסט זכה האלבום במעמד אלבום פלטינה. בחודש מאי 2006, הודיעה הלהקה (לMTV News) ​​כי הבסיסט המקורי, ברנט ווילסון, עזב את הלהקה. הוא הוחלף ע"י ג'ון ווקר. העניין גרר מריבה בין ווילסון ללהקה. תחילה פנה ווילסון גם הוא לMTV News וטען כי פוטר בשיחת טלפון בה רק ספנסר, (כנראה גם ברנדון וריאן היו אך לא אמרו מילה.) ואפילו לא נאמרה לו סליחה. לאחר מכן ספנסר שלח מייל ארוך ומפורט לMTV News וציין שם בין השאר, "קיבלנו את ההחלטה בגלל חוסר האחריות של ברנט והעובדה שהוא לא התקדם בצורה מוזיקלית עם הלהקה", בנוסף ספנסר גילה כי ווילסון לא השמיע או כתב אף חלק על הבס באלבום הבכורה שלהם. במקום זאת, יורי נאלץ להקליט את החלקים האלו. חברי הלהקה התחילו את סיבובי ההופעות הראשונים שלהם בשנים אלו. האלבום קיבל ביקורות מעורבות רבות ועד היום שנוי במחלוקת. עם זאת, אי אפשר להתווכח עם ההצלחה שצבר.

2007-2009

8838540.jpg

Pretty. Odd. - אלבום שני

מספר שירים: 15, משך זמן כולל: 48:46

סינגלים:

 1. Nine in the Afternoon
 2. Mad as Rabbits
 3. That Green Gentleman (Things Have Changed)
 4. Northern Downpour

לאחר תקופה קטנה של פיתוח רעיונות, ב6 במרץ 2007, הגיעה הלהקה להר צ'לרסטון, נבדה, והחלה בתהליך כתיבת האלבום החדש. אחרי הקלטות וחישוב מסלול בנוגע אלבום, הלהקה חזרה ללאס וגאס, לאולפן החזרות הישן שלהם בו כתבו את אלבום הבכורה שלהם. הלהקה נכנסה לאולפן ההקלטות של Palms Casino Resort, אולפן הקלטות ששימש עוד המון להקות ויוצרים כמו ליידי גאגא, מארון 5, אמינם ועוד רבים מוכרים.בחודש ינואר 2008, הלהקה חשפה לוגו חדש בו הורידה את סימן הקריאה משם הלהקה והפכה ל: Panic At The Disco. האלבום יצא ב21 במרץ 2008. הלהקה תיארה את האלבום השני כאורגני יותר ומעודן יותר מאשר אלבום הבכורה וגם באופן מקרי ושלא בכוונה, מזכיר את המוזיקה של הביטלס. המכירות של האלבום היו שוברות שיאים מבחינת הלהקה. 54,000 עותקים ביום הראשון למכירות ו139,000 עותקים בשבוע הראשון בארצות הברית. זה היה שבוע המכירות הגדול ביותר של הלהקה לאותו הזמן. האלבום הגיע למעמד זהב בבריטניה. האלבום הזה זכה לביקורות חמות לעומת קודמו. בארי וולטרס לדגומא, שכינה את אלבום הבכורה של הלהקה "מביך", קרא לאלבום הזה, נועז ויפה. סיבוב ההופעות של אלבום זה סבב בעיקר סביב איכות הסביבה ומאמץ להיות מועדים לסביבה. הלהקה עבדה עם שני ארגונים אקולוגיים ללא מטרות רווח. הלהקה עבדה מאוד קשה על מחזור באותו סיבוב הופעות עד לרמה שבה הדפסת חוברות הסיבוב הודפסו על נייר ממחוזר עם דיו סויה.

2009-2012

5324023.jpg

Vices & Virtues - אלבום שלישי

מספר שירים: 10, משך זמן כולל: 38:02

סינגלים:

 1. The Ballad of Mona Lisa
 2. Ready to Go (Get Me Out of My Mind)
 3. Let's Kill Tonight

באביב 2009, הלהקה החלה להקליט חומר לאלבום השלישי שלהם. ב-6 ביולי 2009 ריאן רוס וג'ון ווקר הודיעו על עזיבתם מהלהקה באמצעות האתר הרשמי של הלהקה. רוס הסביר שהוא הציג את הרעיו בפני סמית' בארוחת צהריים. "ספנסר ואני אכלנו ארוחת צהריים ואז עלתה השאלה הגדולה, 'מה אתה רוצה לעשות?', ואמרתי 'טוב, אני חושב שזה יהיה הכי טוב שנעשה משלנו לזמן מה.' והוא אמר 'אני שמח שאתה אומר את זה, כי התכוונתי להגיד את אותו דבר.' ולא היה שום ויכוח, שזאת באמת הדרך הטובה ביותר שזה יכל לעבוד." בהמשך נודע כי השיר "New Perspective" הוא השיר הראשון שנכתב בלי רוס ו-ווקר. ב10 ביולי 2009 נודע כי הלהקה החזירה את סימן הקריאה והם חזרו להיות: Panic! At The Disco. השיר החדש "New Perspective" יצא לבסוף ב28 ליולי 2009. בסיבוב ההופעות של הלהקה באותו הזמן, איאן קרופורד ודלון וויקס מילאו את מקומם של רוס ו-ווקר. הלהקה נכנסה לאולפן בתחילת 2010 ובילתה את רוב השנה בהקלטה של האלבום השלישי שלה. באותו הזמן, דלון וויקס הצטרף להרכב הרשמי של הלהקה - מה שהפך את הלהקה לבעלת 3 חברים. למרות שדלון לא הופיע באלבום הוא הופיע על העטיפה של האלבום, עומד מאחרוי ברנדון וספנסר עם מסכה. ב22 במרץ 2011 יצא האלבום. האלבום קיבל ביקורות חיוביות יחסית.

2012-2015

7483187.jpg

Too Weird to Live, Too Rare to Die! - אלבום רביעי

מספר שירים: 10, משך זמן כולל: 32:32

סינגלים:

 1. Miss Jackson
 2. This Is Gospel
 3. Girls / Girls / Boys
 4. Nicotine

אחרי סיבוב ההופעות של האלבום השלישי, ברנדון, ספנסר ודלון החלו לכתוב ולהתכונן לאלבום הרביעי. במהלך ההקלטה של האלבום, הגיטריסט איאן קרופורד שהצטרף ללהקה ב2009 לאחר עזיבתם של רוס ו-ווקר, עזב בטענה שהוא רוצה לעשות מוזיקה "אמיתית". ב15 ביולי 2013, האלבום הוכרז והתגלה ששמו הוא "Too Weird to Live, Too Rare to Die!". הסינגל הראשון "Miss Jackson", פורסם ב15 ביולי 2013 גם הוא, במטרה לקדם את האלבום. האלבום יצא ב8 באוקטובר 2013. זמן קצר לפני סיבוב ההופעות הראשון של האלבום, ספנסר סמית' נאלץ לעזוב את סיבוב ההופעות כדי להילחם בהתמכרות לאלכוהול ותרופות אותן צרך עוד מהתחלת האלבום השני של הלהקה. ברנדון הכריז שסיבוב ההופעות ימשך גם ללא ספנסר בזמן שיקבל את העזרה שהוא זקוק לה. מאז עזיבתו של ספנסר, דן פאולוביץ' מחליף אותו בסיבובי הופעות. בראיון ב23 בסמפטמבר 2014 ברנדון אמר כי הוא כבר חשב על רעיונות לאלבום החמישי. עם זאת הוא לא היה בטוח האם זה יהיה עבור אלבום לPanic! At The Disco, או לאלבום סולו. ברנדון גם ציין כי בזמן הקרוב של נראה כי ספנסר יחזור ללהקה.

2015-2017

7152095.jpg

Death of a Bachelor - אלבום חמישי

מספר שירים: 11, משך זמן כולל: 36:06

סינגלים:

 1. Hallelujah
 2. Victorious
 3. Emperor's New Clothes
 4. Death of a Bachelor

ב2 לאפריל 2015, הודיע ספנסר כי הוא עוזב את הלהקה באופן רשמי. באותו חודש בראיון, חשף ברנדון כי הוא עובד על חומר חדש לאלבום החמישי של הלהקה.ב20 באפריל פירסם ברנדון את "Hallelujah" כסינגל, ללא התראה מוקדמת. בסוף חודש ספטמבר 2015, פורסם גם הסינגל השני של האלבום, "Victorious". ב22 באוקטובר 2015, באמצעות דף הפייסבוק הרישמי של הלהקה, ברנדון הכריז על האלבום החמישי וחשף כי שמו הוא "Death of a Bachelor". זהו האלבום הראשון שנכתב ע"י ברנדון עם צוות של כותבים. בנוסף באותו הזמן השתנה תפקידו של דלון מחבר רישמי בלהקה, חזרה לחבר בסיבובי הופעות בלבד. תפקידו של דלון התפרסם במהלך קידום האלבום, כי הוא כבר לא היה חבר להקה רישמי, הוא אישר זאת ב24 באוקטובר 2015. הלהקה פירסמה קאבר לשיר המפורסם של קווין "Bohemian Rhapsody", באוגוסט 2016, בשביל הפסקול של הסרט "Suicide Squad"

2017-הווה

2002790.jpg

Pray for the Wicked​ - אלבום שישי

מספר שירים: 11, משך זמן כולל: 34:11

סינגלים:

 1. Say Amen (Saturday Night)
 2. High Hopes
 3. King of the Clouds

ב11 באפריל 2017, הכריז ברנדון כי הוא עושה את הופעת הבכורה שלו בברודווי באחד התפקידים הראשיים בקינקי בוטס. ברנדון ביצע את ההצגה במשך עשרה שבועות, ממאי עד אוגוסט 2017. ב19 במרץ 2018 ניגנה הלהקה הופעת הפתעה עם בסיסטית חדשה, ניקול רו. ב21 במרץ 2018 הלהקה פירסמה שני שירים חדשים מתוך האלבום החדש, "Say Amen (Saturday Night)" ו"(Fuck A) Silver Lining". באותו זמן הלהקה הכריזה גם על האלבום החדש "Pray For The Wicked". האלבום יצא ב22 ביוני 2018. האלבום קיבל ביקורות חיוביות ומחזיק ממוצע של 70 מתוך 100 בהתחשב ב9 ביקורות ענייניות וחשובות עיקריות

 

דעה אישית:

אני כל-כך אוהבת את p!atd. ופשוט מאוהבת בברנדון.

אני בטוחה שיש עוד מאות אלפי להקות, מתחילות או באמצע דרכן ואפילו מצליחות מוכרות ומפורסמות. אבל עם הכבוד לכל אחת מהלהקות האלה, אני בטוחה שבחיים אני לא אמצא להקה אחת שתשווה לp!atd. מהשירים הישנים שלהם עד לחדשים ביותר, גם האהובים עליי וגם הפחות טובים, אני פשוט מקשיבה להם שוב ושוב מבלי שימאס. אני כל-כך מתרגשת כשיוצא שיר חדש ומקנאה בכל מופע שאני לא יכולה להגיע אליו. אני מעולם לא ספרתי כמה זמן אני מכירה את p!atd אבל אני לא חושבת שזה משנה. הם ליוו אותי מספיק תקופות בחיים בשביל שאני אוכל להגיד, אני פשוט אוהבת אותם. אני לא יכולה להעביר שבוע שלא לדבר על יום מבלי לשמוע אותם. בבוקר, בצהריים, בערב ומתי שמתחשק, השירים שלהם בנויים לכל תקופה ולכל זמן שאני רוצה וצריכה. עם כמה שאני אשמע ביקורתית אני מרגישה שיש דברים מעבר בשירים של p!atd. אני לא אוהבת פופ  חסר צבע שכל המטרה שלו היא רק למשוך יותר מעריצים וצפיות ומספר המילים בו מגיעה ל50 מילים מקסימום, וכמובן שאני לא מדברת על כל שירי הפופ אלא רק על הסוג הצובר תאוצה בלי סיבות מוצדקות. אני מרגישה שיש משהו מעבר במילים של p!atd, בקצב ובקול של ברנדון. אני מאמינה שמי שחושב שאין אדם מושלם, לא שמע את ברנדון עדיין. 

(מעבר לזה שלהשתמש בגיפים שלו זה אחד הדברים האהובים עליי וכנראה שאני אערוך את הנושא הזה ואוסיף אליו בערך 50 אלף גיפים שלו.)

 5126726.gif

אז אולי קצת הגזמתי אולי קצת לא, אבל זה תמיד מותר. בכל מקרה בנימה יותר מתונה, אני חושבת שp!atd, הם מעולים. הם פשוט טעם נרכש. כן בהתחלה הייתי שומעת שני שירים שלהם מקסימום שלושה, עד שהתחלתי להיפתח לעוד אלבום ועוד אלבום והתאהבתי לחלוטין. יחסית למטרה הראשונית ותקופת העבודה ההתחלתית שלהם, אני חושבת שהם מעבר לאיזו להקה מדוכאת וזרוקה, גם אם הם התחילו בתור תלמידים שהשקיעו את רוב זמנם בזה- תראו לאן הלהקה הגיעה עכשיו. זה מעבר ליכולות והשקעה, זה גם כוח רצון. 

המלצות:

7165114.gif

ובחרתי בגרסה של הפסנתר. למה? זה הרבה יותר רגוע ונותן לשיר את המקום המקורי שלי, לרגש ולהתחבר. כל פעם שאני שומעת את השיר הזה הוא פשוט נוגע בי מחדש. המשמעות מעבר למילים, שאפשר לפרש אותה כל אחד לפי איך שהיא מתחברת לו. פשוט אוהבת את השיר הזה.

אם אנחנו כבר בשירים מרגשים, הנה עוד שיר מדהים מהאלבום האחרון של הלהקה, שהוא גם זה שסוגר אותו. כנראה השיר היחיד העצוב בכל האלבום, אבל לא מונע ממנו לגרום לך גם לשמוח מהצד השני. עוד שיר מרגש עם מילים מדהימות ועם הקול של ברנדון ואני לא יכולה שלא לשמוע אותו שוב ושוב.

אני לא מצליחה להסביר, אבל משהו בשיר פשוט מושך אותי אליו. הוא פשוט בין האהובים עליי אבל מאלה שאני לא מצליחה להסביר בדיוק למה.

אני לא חושבת שצריך להסביר. ובין השירים הכי טובים שיצאו ללהקה, בין הביצועים הכי טובים שהיו לברנדון אי פעם. אין מה להוסיף ואני בטוחה שכולם מסכימים.

השיר האחרון שאני אמליץ עליו, כי אם אני אמשיך זה לא יגמר. שיר שלגמרי שווה לשמוע וליהנות ממנו, לא בדיוק אופטימי אבל עדיין מעולה.

 

שאלות לדיון שכולכם מאוד רוצים לענות עליהן:

 • הכרתם את Panic! At The Disco קודם?
 • הכרתם שיר שלהם קודם? אם כן, איזה?
 • מה השיר האהוב עליכם שלהם? (אם יש לכם)
 • מה דעתכם על הלהקה? (יכול להיות מהרושם שהסיקור נותן או רושם קודם)
 • הערות, ביקורות או סתם בקשות יתקבלו בברכה. (לא באמת.)

מקווה שאהבתם את הסיקור ונהניתם!

6931424.gif

אני ממש לא הרגשתי רצון הולך ומתגבר להרוג את עצמי ככל שהשקעתי עוד ועוד זמן בדבר הזה, אני הולכת לקוות שהמקום מת ואף אחד לא יקדיש שתי דקות לקרוא את הזוועה הזאת. לטובתי וגם לטובתכם אם אתם רואים את זה, תתעלמו.

 

 

ככה אני מרגישה עכשיו:

7920527.gif

Lapis-lazuli פרסם נושא חדש דיון| סטיבן יוניברס- אחרי הפרקים החדשים. (הנושא מכיל ספויילרים לשני הפרקים החדשים שיצאו)

פורסם 20/05/2018

*יש לציין שהדיון יכלול ספוילרים ולכן לא מומלץ למי שעוד לא ראה את הפרקים/נחשף לספוילרים העיקריים בהם.

טוב, לא מזמן פורסמו שני הפרקים החדשים של סטיבן יוניברס: "Can't go back" + "A single pale rose", שניהם עוררו המון תגובות בקרב המעריצים.

רוב המהומה הייתה סביב התגלית שרוז היא בעצם פינק דיימונד. מכאן ניתן להסיק כי, סטיבן הוא לא רוז קוורץ, אלא פינק דיימונד. בנוסף לתגלית הזו יש עוד כמה השפעות ותוצאות, לדוגמא: הפיוז'נים ריינבו קוורץ וסמוקי קוורץ הם בעצם ריינבו דיימונד וסמוקי דיימונד. הנשקים והיכולות של פינק-רוז, הם בעצם נשקים ויכולות של דיימונד וכו'.

 

8566907.gif

 

המון מעריצים החלו להצהיר כי נרמז כבר קודם כי רוז היא בעצם פינק. (למקרה ואתם מפקפקים, ניתן ללכת אחורה יותר. תגלית אחרת שהייתה היא כי שם המשפחה של גרג הוא לא באמת "יוניברס-Universe" אלא "דמאיו-DeMayo", דבר שנרמז במעורפל קודם. איפה ומתי? בעונה הראשונה, פרק 44. כשסטיבן התקשר אל קוני בשביל לשאול אותה על סדרת הספרים, אמא של קוני קראה לה ואמרה "קוני! סטיבן יוניברס הזה רוצה לדבר איתך!" ואז לחשה יותר "אני נשבעת שזה לא השם האמיתי שלו". אומנם, לא רמיזה משמעות אך בכל מקרה קיימת.)

מפה לשם הגיעו המון תמונות וגם וויכוחים על טענות מגוכחות ורציניות שעוסקות בתגלית ובעצם זה שהיה ניתן לחזות אותה קודם.

4521165.png

9398866.png

וכמובן יש את אלו שניצלו את הסיטואציה לבדיחות:

8666615.png

7766164.png

6181158.png

נושא נוסף שעלה בעקבות הפרקים הוא איך לא, לאפיס לאזולי. חשבו שיחול שיפור בתפיסת העולם של לאפיס, שסופסוף היא תישאר ותילחם לצד סטיבן והשאר אך זה לא קרה והיא ברחה שוב. יש שכינו אותה אנוכית, יש שכינו אותה פחדנית ויש שהצדיקו אותה. אבל דבר אחר שקרה בנושא לאפיס, היא קיבלה שיר! כן כן, כמו כמעט כל הדמויות המשפיעות בסדרה, עכשיו גם ללאפיס יש שיר ואני חייבת לציין שהוא מדהים.

ואלו המילים למעוניינים:

It all became so lovely
Those blue skies above me
Those funny feelings I had never felt before I met you
I thought I'd stay a while
I tried to learn to smile
So many colours I had never even known

Maybe I'd find myself sitting on that distant shore
Maybe I'm not alone

Then I see the colours fading
Gentleness of light escaping
Shadows of my fear invading
Have I seen this all before?

I know that there's something residing
That terror deep inside me
I couldn't understand how you could be so bold

Maybe I'd find myself smiling on that distant shore
Maybe I'm not alone

בכל מקרה, אלו היו פרקים מאוד מעניינים ומשפיעים להמשך לפחות לטעמי ואני לא יכולה לחכות לפרקים הבאים.

אז כמה שאלות לדיון:

 • מה חשבתם על הפרקים?
 • איך הרגשתם/איך הגבתם/מה חשבתם אחרי שהתגלה שרוז היא בעצם פינק?
 • מה דעתכם על הבריחה החוזרת של לאפיס ומה דעתכם על השיר שלה?
 • תרגישו חופשי להוסיף מה שיש לכם להגיד.

מקווה שנהניתם סה"כ.

Lapis-lazuli פרסם נושא חדש ציור טיוטה של אריה?

פורסם 20/05/2018

טוב, אז זאת מין טיוטה של אריה אני מניחה.

יש שתי תמונות, הראשונה עקומה אבל יש חתימה, השנייה פחות עקומה אבל אין.

אשמח לביקורות וחוות דעת.

4646577.jpg

6037464.jpg

Lapis-lazuli פרסם נושא חדש סטיבן יוניברס-Steven Universe| סיקור

פורסם 28/04/2018

7212328.jpg

שם הסדרה: סטיבן יוניברס, שם במקור: Steven Universe

ז'אנר: מצויר, קומדיה, אקשן, מד"ב, דרמה

יוצר/ת: רבקה שוגר

מדובבים ומדובבות:

סטיבן- זאק קליסון / Zach Callison

פרל- דידי מגנו הול / Deedee Magno-Hall

אמתיסט- מיקאלה דיאטז / Michaela Dietz

גארנט- אסטל / Estelle

גרג- תום סקרפלינג / Tom Scharpling

לאפיס לזולי- ג'ניפר פז / Jennifer Paz

פרידוט- שלבי רברה / Shelbi Rabara

ג'ספר- קימבלרי ברוקס / Kimberly Brooks

קוני- גרייס רולק / Grace Rolek

לארס- מת'יו מוי / Mattew Moy

סיידי- קייט מיקוצ'י / Kate Micucci

רוז קוורץ- סוזן איגן / Susan Egan

תקציר כללי:

הסדרה סובבת סביב נער שמו סטיבן יוניברס. סטיבן אינו נער רגיל אלא חצי בן אנוש וחצי קריסטל ג'ם (Crystal gem - אבן קריסטל), האבן שלו היא רוז קוורץ והיא ממוקמת בביטנו. הוא ירש אותה מאימו, רוז קוורץ, שהייתה קריסטל ג'ם מלאה (וגם האבן שלה הייתה ממוקמת בביטנה). רוז התאהבה באביו של סטיבן, גרג, הביאה את סטיבן לעולם אך לשם כך נדרשה לוותר על עצמה וקיומה בשביל ללדת אותו. סטיבן גר בביץ' סיטי יחד עם הקריסטל ג'מס האחרות ועם אביו גרג. שלוש הקריסטל ג'מס שליוו אותו מהתחלו הן פרל, גארנט ואמתיסט. לאחר מכן מצטרפות גם קוני לאפיס ופרידוט. ההתחרשויות בסדרה מובילות לעברן של רוב הדמויות ולכמה מהתעלומות הגדולות, הגדולה ביניהן הוא עברה האמיתי של רוז.

9751620.gif

דמויות:

טוב, כל הספוילרים יהיו בספוילר.

סטיבן:

סטיבן הוא חצי נער אנושי וחצי קריסטל ג'ם. האבן שלו היא רוז קוורץ והיא ממוקמת בביטנו, הוא הבן של רוז קוורץ- קריסטל ג'ם מלאה וגרג- בן אנוש. סטיבן הוא דמות אופטימית וחיובית. סטיבן נדיב ותמיד מנסה ורוצה לעזור לכולם, כשאשר אינו מצליח סטיבן מוצא את עצמו במצב שבו אינו יודע מה לעשות וכיצד להתמודד עם הסיטואציה. סטיבן גדל ללא אימו אך קיימות דמויות נשיות רבות בחייו שמלוות אותו. ה3 הבולטות הן: גארנט, פרל ואמתיסט. סטיבן עובר שינוי משמעותי מתחילת הסדרה עד העונות האחרונות בו הוא גדל ומתגבר, מבין יותר טוב את האחריות המוטלת עליו וככל שהוא מתעמק במתחרש סביבו, בניסיון לעזרה ויותר מהכל- בעבר של אימו, הכל מתחיל להסתבך.

1043347.gif

ספויילר

בגלל עצם היותו קריסטל ג'ם, סטיבן קיבל כוחות מיוחדים שלא נראו קודם. הוא מסוגל לזמן מגן ובועת מגן, להיכנס לחדר שקט מעוצב עננים משלו, לרפות ולרחף. סטיבן הצליח לרפא את האבן השבורה של לאפיס לאחר שהוציא אותה מהמראה בעזרת הרוק שלו. לסטיבן יש אריה ורוד (הוא מכנה אותו באנגלית "Lion") האריה כנראה היה שייך לאימו והיא החזירה אותו מהמתים/ריפאתה אותה כשהיה במצב אנוש. סטיבן יכול למצוא חפצים של אימו ברעמתו של האריה ואף להיכנס לתוכה. בדומה לכך הוא יכול לעשות זאת עם חברו לארס. סטיבן הציל את לארס לאחר שמת, הוא החזיר אותו והפך אותו למעיין זומבי ורוד, שיערו של לארס הוא בצבע של שיערו של האריה וסטיבן יכול להיכנס מהשיער של האחד ולצאת משיערו של האחר. סטיבן הצליח לבצע פיוז'ן (fusion-מיזוג/איחוד) עם חברתו, קוני. שם הפיוז'ן שלהם הוא "סטיבוני" וזה פיוז'ן חזק במיוחד. במהלך קרב עם ג'אספר הצליח סטיבן לבצע פיוז'ן לראשונה עם קריסטל ג'ם, אמתיסט, וליצור את סמוקי קוורץ. סטיבן נידון למשפט בשם אימו על כך שהיא ניפצה את פינק דיימונד. סטיבן לקח את כל האשמה עליו אך ניצל מהמשפט בזכות לארס. סטיבן מנסה לחקור כיצד באמת התנפצה פינק דיימונד אבל זה רק מסבך אותו עוד יותר.

פרל:

פרל היא קריסטל ג'ם שנחשבת יקרה, מסוג פנינה. קריסטל הג'ם של פרל ממוקם במצחה. פרל הייתה חברה בקריסטל ג'מס עוד עם רוז והכירה אותה טוב. פרל משמשת כדמות אימהית דאגנית ועקשנית. פרל מקפידה לדאוג לסטיבן בכל רגע נתון. פרל תמיד דאגה כי סטיבן לא יצליח לבצע פיוז'ן כמו שצריך.

8978640.gif

ספויילר

פרל הייתה מאוהבת באימו של סטיבן, רוז קוורץ. פרל חוותה שיברון לב כאשר רוז בחרה בגרג ולא בה. משוער כי פרל שייכת בעצם לוואיט דיימונד, שכן, לכל דיימונד יש פרל משלה. לבלו דיימונד בלו פרל, צבעה של בלו פרל כחול כמו של הדיימונד שלה והאבן שלה ממוקמת בחזה כמו הדיימונד שלה. לילו דיימונד ילו פרל, צבעה של ילו פרל צהוב כמו של הדיימונד שלה והאבן שלה ממקומת בחזה כמו הדיימונד שלה. צבעה של פרל הוא לבן והאבן של ממוקמת במצח, כמו וואיט דיימונד, מכאן ניתן לשער כי היה ביניהן קשר. פרל מאוד מתקשה להתגבר על עברה תחילה, היא מאוד מתגעגעת לרוז אך לומדת להתגבר עליה. סטיבן ופרל מתחברים ופרל מתחילה להיות דאגנית כלפיו אך גם לשחרר. פרל ביצעה פיוז'ן עם רוז קוורץ שנקרא "ריינבו קוורץ". למרות הקשים שלה עם אמתיסט היא ביצעה איתה פיוז'ן מדהים "אופל". כאשר פרל הייתה צמאה לשלמות היא רימתה את גארנט בשביל לבצע את הפיוז'ן לסרדוניקס. יחד עם גארנט ואמתיסט הן יצרו את אלכסנדריט והביסו את מלכיט. סטיבן גילה כי פרל היא בעצם אבן שניתן להזמין למטרות שירות, כמו של הדיימונדס, אבל היא מרדה בהזמנה שלה בשביל להצטרף לרוז קוורץ. פרל מסוגלת לזמן מהאבן שלה חניתות והולוגרמות.

אמתיסט:

 אמתיסט היא קריסטל ג'ם שהאבן שלה ממוקמת בחזה. שלא כמו אמתסיט אחרות, היא נמוכה וקטנה אבל עדיין חזקה יותר מהן ומוכיחה את עצמה כדמות מלאת עוצמה. היא חצופה, משעשעת, עקשנית ושובבה. אמתיסט נוצרה בכדור הארץ כחלק ממשלחת מהומוורלד. אמתיסט לא משמשת דמות אימהית לסטיבן אלא מלמדת אותו לעשות שטויות אך גם להפיק מהן לקחים.

3845154.gif

ספויילר

אמתיסט היא הקטנה ביותר בחבורה של הקריסטל ג'מס. רוז קוורץ, אימו של סטיבן, היא זו שעזרה לה לכל אורך דרכה. אמתיסט מתקשה תחיל אך לאחר מכן מקבלת את עצם היותה "פגומה". סטיבן מסביר לה שהוא מעריץ אותה כך למרות שג'אספר לועגת לה וקוראת לה "בדיחה". סטיבן יוצר יחד איתה את הפיוז'ן "סמוקי קוורץ". פרל ואמתיסט חוו מחלוקות וניסו כמה וכמה פעמים להתמזג אך ללא הצלחה. בפעם בה הן היו צריכות להציל את סטיבן הן הצילחו ליצור את אופל. אמתיסט נבדלת מרוב הג'מס בגלל עצם היותה שונה במימדיה ושונה מהקריסטל ג'מס בזה שהיא נוצרה ב"גן הילדים" ולא בהומוורלד. אמתיסט מצליחה להתיידד לאט לאט עם פרידוט. לאמתיסט יש תחביב לשנות צורה. אמתיסט מסוגלת לזמן שוטים מהאבן שלה.

גארנט:

 גארנט היא המנהיגה הנוכחית של הקריסטל ג'מס לאחר רוז. אבניה ממוקמות בכפות ידיה. היא שקטה, רגועה, אינטיליגנטית, ממומשמעת והחזקה מבין כולם באותו הזמן. גארנט מתחילה כדמות מאוד מסתורית ולא ברורה אבל לאחר מכן היא מתפתחת רגשית ומביעה הרבה אהבה לסטיבן. גארנט היא דמות מאוד אימהית אך משחררת בחייו של סטיבן. גארנט נתפסת כמושלמת בעיניי הרוב.

5809955.gif

ספויילר

בהמשך מתגלה כי גארנט היא פיוז'ן של שתי אבנים, ספאייר ורובי. רובי היא חיילת מהמעמד הפשוט שהחוותה פיוז'נים פעמים רבות אך רק עם אבנים מסוגה. ספאייר היא אבן יקרה הניתנת לכל דיימונד, כיוון שבסאפייר היכולת לנבא את העתיד. סאפייר מסוגלת גם לרחף. גארנט היא פיוז'ן שמייצג את האהבה בין רובי וספאייר. רובי וספאייר התאהבו ורובי הצילה את ספאייר מפרל ובאותו הזמן הן קיומו פיוז'ן בטעות אל מול בלו דיימונד, לאחר מכן הן ברחו יחד וכך יכלו להתקיים בצורה של גארנט. רובי וספאייר הן הפכים שונים מה שהופך את גארנט למושלמת. גארנט יציבה בתכונותיה כיוון שהיא משלבת גם את התכונות של ספאייר וגם של רובי. לדוגמא: כעס וסלידה, שני הפכים שמתאזנים וחיים בשלווה בגארנט. גארנט רואה בפיוז'ן כמשהו טהור וקדוש ולכן מאוד מתעצבנת כאשר פרל מרמה אותה בשביל לבצע פיוז'ן. עם כל פיוז'ן חדש בין שתי אבנים גארנט מתרגשת יותר ויותר. גארנט אמרה כי פיוז'ן הוא לא שניים ולא אחד. גארנט הייתה מאושרת כשאשר סטיבן הצליח לבצע פיוז'ן לסטיבוני ולסמוקי. גארנט התרגשה לפגוש את רודונייט, פיוז'ן שמייצג קשר הדוק של אהבה. לגארנט יש שלוש עיניים אותן היא מסתירה מתחת למשקפי השמש שלה. הנשק של גארנט הוא מעין כפפות אגרופים ענקיות וחזקות. גארנט מסוגלת לראות את העתיד ולהעניק את היכולת לראות את העתיד. בהמשך גארנט מספרת לסטיבן, לארס, רודונייט וכמה אבנים נוספות בהומוורלד שעברו על החוקים של הומוורלד ונחשבות "פגומות", את סיפורה של רוז קוורץ. גארנט מספרת כי רוז ניפצה את פינק דיימונד.

קוני:

קוני היא החברה הכי טובה של סטיבן ומכירה מקרוב את כל הקריסטל ג'מס. סטיבן מאוהב בקוני ובהמשך רואים שגם קוני מרגישה משהו כלפיו. תחילה קוני הייתה ילדה ביישנית אך בהמשך היא מתגלה כדמות אמיצה ועצמאית.

6330016.gif

ספויילר

סטיבן מבצע את הפיוז'ן הראשון שלו עם קוני ויוצר את, סטיבוני. הפיוז'ן מעיד על כך שיש חיבור עמוק מאוד בין קוני לבין סטיבן. עם הזמן בעונה השנייה קוני מתחילה ללמוד סיף אצל פרל, פרל רואה בקוני את מי שתגן על סטיבן אפילו תמורת חייה כמו שהיא הגנה על רוז. לאחר מכן קוני מצטרפת לקריסטל ג'מס והיא בת האנוש הראשונה שחברה בקריסטל ג'מס. בזכות סטיבן קוני מסוגלת להתמודד עם הקשיים שהיא חווה ולומדת להתמודד עם טעויות שקורות. לקוני יש את החרב של רוז קוורץ, אמא של סטיבן. בפיוז'ן של סטיבוני קוני נותנת את מיומנויות הלחימה שהיא למדה אצל פרל. סטיבוני משתמשת בחרב של רוז שיש לקוני ובמגן של סטיבן. כיוון שהרבה חלקים חשובים בהתפתחות העלילה, סטיבן חווה כסטיבוני גם קוני חוותה אותם וחזתה בכל מני חלומות על קריסטל ג'מס, דיימונדס וכו'. גארנט לימדה את קוני וסטיבן לחיות בשלווה בתור סטיבוני בשביל שלא תיווצר התפרקות אם אחד מהם מרגיש קושי. קוני לומדת בסדרה להציג להוריה גם את הרצונות שלה ולא להיות רק מופנמת. קוני היא קוראת נלהבת של ספרות פנטזיה ומנסה למשוך גם את סטיבן לתוך זה. קוני באה לסטיבן רבות בשביל אימונים. 

פרידוט:

פרידוט היא ג'ם מהומוולרד שאבנה ממקומת במצחה. תחילה, פרידוט נשלחה כטכנאית שנשלחה ע"י הומוורלד בשביל לבדוק ולשפץ התקנות אחרונות על כדור הארץ. לכל אורך העונה הראשונה היא מהווה איום של הקריסטל ג'מס ומנסה להשמיד אותן. בהמשך תפקידה משתנה והיא הופכת לדמות אחרת ועומדת בבחירה של התלבטויות קשות.

3257539.gif

ספויילר

פרידוט חוזרת בעונה השנייה בתפקיד משמעותי יותר. כאשר היא חוזרת היא נתפסת ע"י הקריסטל ג'מס וכורתת איתן ברית לחיסול ה"אשכול" שנשתל ע"י הומוורלד בשביל להרוס את כדור הארץ. כשנתקלים בה לראשונה פרידוט נראית מרשימה ומאיימת אך זאת רק בגלל שלבשה חליפה משופרת. כשהיא נתפסת החליפה שלה נאבדת ומוסרת והיא נראית קטנה יותר ואף מעט משעשעת, בערך בגודלה של אמתיסט. בחלק האחרון של העונה השנייה היא לומדת להתגבר על מה שלימדו אותה בהומוולרד על כך שהכל פועל בהיררכיה וסמכות ואין מקום לרצונותיה ודעותיה ולומדת על חברות, קשרים וחיים, במיוחד בגלל סטיבן. בהמשך היא מכריזה על עצמה כחברה בקריסטל ג'מס. היא עצבנית ויכולה להיות חמת מזג אך לומדת מטעויות. בהמשך היא מגלה שיש לה יכולת לשלוט במתכות, אומנם היכולת שלה לקויה, אך היא מצליחה לזמן על ג'אספר חתיכה מתכתית כשהיא מאיימת על סטיבן ואמתיסט וכך לפוצץ אותה. לא ברור מה הנשק שלה. לפרידוט הייתה הזדמנות להסגיר את הקריסטל ג'מס לילו דיימונד אך היא בחרה למרוד בה ולהתחצף אליה. פרידוט חיה באסם של משפחת יוניברס יחד עם לאפיס.


לאפיס לזולי:

 לאפיס היא ג'ם מהומוורלד שבעת המנוסה נסדקה ונכלאה במראה. יותר מאוחר המראה נלקחת ע"י הקריסטל ג'מס. סטיבן מוצא אותה ומוציא את לאפיס ואחר כך גם מרפא את הסדק שלה. כאשר לאפיס משתחררת היא לא בוטחת בקריסטל ג'מס שכן השאירו אותה כלואה ובוטחת רק בסטיבן ולכן תוקפת אותן. מאוחר יותר לאפיס עוברת בחירות משמעותיות ודמותה משתנה.

1001848.gif

ספויילר

לאחר שסטיבן מרפא אותה לאפיס חוזרת להומוורלד ומספרת מה שידעה ועברה ונשלחת משלחת להשמיד את כדור הארץ וכשהכל נראה אבוד לאפיס משמידה את המשלחת. לאחר מכן לאפיס מצילה את הקריסטל ג'מס מג'אספר בכך שמבצעת איתה פיוז'ן ואז כולאת אותה בתחתית הים. לאפיס מקריבה את עצמה המון במהלך הסדרה בשביל דמויות שונות. בהמשך ג'אספר חוזרת ומבקשת מלאפיס שתעשה איתה פיוז'ן שוב ושיחזרו לצורת מלכיט, שהייתה פיוז'ן חזק ביותר. לאפיס מסרבת ואומרת כי זה לא בריא לשתיהן, כיוון שאומנם לאפיס אהבה להיות בצורת הפיוז'ן של מלכיט אך התחילה להיות צמאת כוח ולא הרגישה שלמה עם הפיוז'ן. לאחר התלבטויות ועזיבות לאפיס מחליטה להישאר בכדור הארץ. לאפיס מתחברת מחדש עם פרידוט ויחד שתיהן חיות עם חיית המחמד החדשה שלהן, באסם של משפחת יוניברס. האבן שלה ממקומת בגבה. ללאפיס היכולת לשלוט במים. לאפיס מסוגלת ליצור כנפיים ממים והרכיבה עליה את סטיבן כמה פעמים.

ג'אספר:

ג'אספר היא ג'ם מהומוורלד ואוייבת מושבעת של הקריסטל ג'מס. האבן שלה ממוקמת במקום האף שלה. ג'אספר מסרבת להראות כל חולשה ואו לקבל עזרה. ג'אספר מביעה בגלוי מה שהיא חושבת על כל אחד. ג'אספר בטוחה בשלב כלשהו שסטיבן הוא בעצם אימו, רוז.

6247774.gif

ספויילר

תחילה ג'אספר התנגדה בכל תוקף לפיוז'ן וכינתה אותם כ"טקטיקה זולה שנועדה רק בשביל להפוך ג'מס לחזקות יותר". לאחר שחוותה את הפיוז'ן עם לאפיס היא נהייתה צמאת כוח וגעגועים לפיוז'ן איתה ולכן התחננה בפניה לעשות זאת שוב. היא מבצעת פיוז'ן עם לאפיס לאחר שמובסת ע"י גארנט, פיוז'ן בעצמה. לאחר מכן כשג'אספר חוזרת בגן הילדים ונתקלת בסטיבן, אמתיסט ופרידוט, היא מבצעת פיוז'ן נוסף עם מפלצת פגומה. שכן, ג'אספר היא מטרת הנקמה של אמתיסט לאחר שג'אספר הביסה את אמתיסט וקראה לה "בדיחה". באותו הזמן סטיבן אמר לאמתיסט שהוא חושב שהיא מדהימה בדרכה שלה ואז נוצר הפיוז'ן סמוקי קוורץ. ג'אספר, סירבה להיות מובסת ע"י פיוז'ן נוסף ולכן ביצעה את הפיוז'ן עם המפלצת. לפיוז'ן עם המפלצת היו תוצאות הרסניות והשאירו צלקות ועיוותים על ג'אספר בעצמה. ג'אספר הובסה ע"י פרידוט שהעיפה עליה חתיכת מתכת שנתקעה בה.

לארס וסיידי:

לארס וסיידי הם שניים בגיל העשרה שעובדים בחנות דונאטס בה סטיבן מבקר לעיתים קרובות. לארס חסר אחריות והתחשבות, חסר ביטחון, נואש, לא ידידותי במיוחד ושלילי. סטיבן מוצא בלארס חבר קרוב למרות שליליותו וההתרחקות שלו מסטיבן. סיידי ידידותית, עצמאית, ביישנית אך יכולה להיות אחראית ובעלת יכולת פיקוד. סטיבן מוצא גם בסיידי חברה די טובה. לסיידי יש קראש על לארס ונראה כי לארס מחבב לא פחות את סיידי. היחסים ביניהם מלאי חיבה אך ויכוחים וחוסר הסכמות שמגיעות לבסוף לפרשות.

7328061.gif

ספויילר

בעונות הרביעית והחמישית לארס מקבל תפקיד חשוב. לארס נחטף יחד עם סטיבן והועבר איתו להומוורלד. לארס לומד להתגבר על פחדיו, להתגבר על חששותיו שיפדח את עצמו ועל מחשבותיו שלא יהיה מספיק טוב. לארס מקריב את עצמו להשמיד רובוטים שנשלחים לסרוק את הסביבה אחר אבנים פגומות (כמו פיוז'נים בין אבנים שונות), אחריו ואחרי סטיבן. לאחר שלארס מת סטיבן בוכה עליו ובעזרת כוחות הריפוי שלו לארס חוזר לחיים. אך לארס לא חוזר בצורה רגילה, גופו נצבע ורוד (כמו הגוף של אריה) ושיערו נצבע ורוד בהיר גם הוא (בגוון רעמתו של אריה) וסטיבן מסוגל להיכנס לתוכו כמו שהוא יכול לבצע עם רעמתו של אריה. לארס הופך להיות מנהיג חבורת המורדים בהומוורלד. באותו הזמן סיידי שנותרה על כדור הארץ מפסיקה לעבוד בחנות הדונאטס ומקימה להקת רוק.

רוז קוורץ:

רוז קוורץ היא המנהיגה המקורית של הקריסטל ג'מס, אימו של סטיבן שוויתרה על צורתה הפיזית בשביל שיוולד. האבן שלה ממוקמת בביטנה. רוז מופיעה כדמות חזקה וחשובה בחייהם של רוב הדמויות בסדרה. רוז מעולם לא פגשה באמת את סטיבן אך השאירה לו הודעות וחפצים.

4150986.gif

ספויילר

מסופר כי רוז הייתה חיילת של פינק דיימונד אך היא מרדה בה. רוז הכירה את פרל, פרל התאהבה בה ויחד הן ביצעו אל מול גרג את הפיוז'ן "ריינבו קוורץ". רוז פגשה את גארנט כשהייתה פיוז'ן בפעם הראשונה והיא צירפה אותה לקריסטל ג'מס. רוז אמרה לה "אל תשאלי שאלות יותר, כיוון שאת התשובה", ניתן לראות כי המשפט הזה השפיע מאוד על גארנט כיוון שהיא באמת לא שואלת הרבה שאלות במהלך הסדרה. רוז נתנה ביטחון עצמי לאמתיסט כשפגשה אותה כאשר הייתה קטנה ואמרה לה "את מושלמת כמו שאת". רוז מואשמת בניפוץ של פינק דיימונד וסטיבן נשפט במקומה. יש לרוז קשר עם אריה שהשאירה לסטיבן ובין השאר השאירה אצלו הודעות וחפצים שרצתה להעביר לסטיבן. גארנט סיפרה כי רוז ניסתה להסביר לפינק דיימונד על החיים בכדור הארץ שרוז התלהבה מהם לא מעט. רוז התאהבה בעוד בני אדם לפני גרג. במשפט של סטיבן מוכח כי לא בטוח שדווקא רוז הייתה זו שניפצה את פינק דיימונד.

אריה:

אריה הוא אריה ורוד מסתורי שמגן על סטיבן ובעל יכולות משונות קסומות שמתקשרות לסטיבן. סטיבן מגדל את אריה כחיית מחמד לכל דבר. אריה בעל קשר חזק לסטיבן ונותן לו לרכוב עליו, לדאוג לו, ללטף אותו וכו'.

4750972.gif

ספויילר

סטיבן מסוגל להיכנס לרעמתו של אריה. אריה נותן לסטיבן וקוני את נשקה הסודי של רוז קוורץ, החרב שלה. אריה מספק מזכרות מרוז שנמצאות בעולם בתוך הרעמה שלו. סטיבן מצא שם הודעת וידיאו מאימו. האריה הופיע לראשונה במדבר ועקב אחרי סטיבן לביתו. פרל הייתה בהלם לראות את האריה ויותר מזה לגלות על הקשר של האריה לרוז שכן רוז לא סיפרה לה על האריה ופרל הייתה בטוחה כי רוז גילתה לה הכל. מתגלה כי תחילה אריה היה אריה רגיל שניצל ממוות ע"י רוז ופיתח את יכולותיו הקסומות (כמו במקרה של לארס עם סטיבן).

הפסקול:

9800757.gif

 הפסקול של סטיבן יוניברס הוא מדהים ואף הטוב ביותר שיצא לי להיתקל בו. השירים מופיעים בכל סיטואציה בה מנסים להעביר מסר ורגש מסוים בצורה בולטת יותר. דוגמא לכך: בשיר "It's over, isn't it?" מיוצג הגעגוע החזק שבשיר בשילוב הקטע בתוכנית. רוב השירים נכתבו ע"י רבקה ושאר הכותבים בסדרה שפעלו יחד ושיתפו כל מילה בכל שיר אחד עם השני. לכל דמות יש כלי מוזיקלי המלווה אותה באופן בולט יורת בשירים שלה. במקרה של פרל זה פסנתר, במקרה של גארנט זה סינתי סייזר, במקרה של סטיבן זה יוקלילי וכו'. השיר האהוב עליי הוא דווקא Love like you, שיר שלדעתי מעביר מסר מדהים מצד של רוז.

שירים בולטים:

Sronger than you

It's over. Isn't it?

Do it for him/her

Here comes a thought

Both of you

Love like you

דעתי על הסדרה:

טוב, אני חושבת שזאת סדרה מדהימה ללא ספק. החל מהדמויות שלה, העלילה, ועד הפסקול והבדיחות הקטנות. בסדרה מעבירה מסרים מדהימים דרך פרקים ושירים, הדמויות מייצגות קשיים ודברים שיכולים להיות רלוונטים בחיי היום יום ונותנות אופציה להזדהות איתן. הסדרה להיות מאוד משעשעת אבל גם עמוקה, לאחרונה יש התפתחות מדהימה בעלילה ואני באמת מחכה כל הזמן לראות עוד ועוד פרקים. זו ללא ספק אחת הסדרות האהובות עליי בכלליות וסדרת הקארטון האהובה עליי בפרט. ממליצה בחום לראות אותה.

מוזמנים לשתף בדעתכם ולתת ביקורת על הסיקור.

מקווה שאהבתם ונתראה מתישהו 3:

4741175.gif