אודות

  • 0
  • זכר
  • הצטרף ב23/04/2018

סטטיסטיקת אנימות

צופה: 9 מתכונן לצפות: 2
  • סה"כ: 11
  • פרקים: 0

Axer dozko

פורסם 08/08/2019

שליטה בגורל | דונקישוט דופלמינגו | ניתוח דמות | וואן פיס

"אדם לא נולד מפלצת, הוא נהפך מפלצת". 
הכאב הכי גדול של דופלמינגו בכל חייו היה שהוא בחיים לא הצליח לשלוט על שום דבר בילדותו, העולם שיחק בו כפין בלוח השחמט והוא נשאר רק עם רגשות תסכול כאילו העולם מתנכל בו וחיפש אחר אשם מדומה. לדופי נשבר, הוא תירץ לעצמו אשם מדומה, רצח את אביו ומפה כדור השלג רק גדל. לאחר המקרה בא טרבול ומכר לילד קטן ומתוסכל סיפור אבירים על שליטה וכוח, דופי שלא רצה יותר לתת לעולם לשלוט בו הסכים. הוא רדף אחרי כוח, מעמדו האיץ והוא השיג את הפרי שהכי מאופיין את הפנטזיה הגדולה ביותר שלו, הלוא היא שליטה, הוא כבר לא יתן לאמא שלו לחלות, הוא לא יתן לאנשים לצחוק עליו, הוא לא יתן לאבא שלו לנטוש את הסלסטיאל דרגון, הוא עכשיו השולט, כל העולם מונח בכף ידו כ"בובה על חוט".
אבל כמובן שכמו בכל אובססיה לאט לאט גם הגבולות שלו החלו להטשטש וההבדל בין מה שצריך לעשות למה שנכון לעשות כמעט ולא היה קיים.
הזמן עבר ובמרוצת השנים דופי כבר מזמן לא הקורבן, דופי הוא השולט, והצורה הטובה ביותר להראות שליטה היא נגד האחר, דופי החל להתנכל לאחרים, הוא היה ברוטלי מאוד, הוא היה אכזרי מאוד וכל זה רק בשביל להוציא קצת תסכול, להראות לעצמו שהוא השולט, הרי תמיד עדיף להיות הטורף ולא הנטרף.
יום אחד דופי מוצא את המראה של עצמו, ילד חסר אונים שהעולם מתנכל אליו ופאק כמה שלוו היה דומה לדופי, אך בדיוק כמו שמפלצת נהפכה למפלצת כך היא גם הייתה יכולה להפוך לאדם טוב ולוו הוא דוגמא לכך, אותה נקודת מוצא, חסר הורים, מלא תסכול על העולם ופתאום בא אדם ומוכר לו סיפור על שליטה וכוח, מי לא היה קונה את זה?! כנראה שרוזיננטה.
ולמרות כל מרדף השליטה דופי עדיין מתחרט על המעשים שלו, הוא כול החיים חיפש שליטה ועדיין החיים ניצחו, הוא מתחרט על רצח רוזיננטה, הוא מתחרט על רצח אביו, הוא מתחרט על כל כך הרבה דברים שפשוט לא היו בשליטתו, כל המהלומות, כל הטעיות, הוא לא רצה שזה יגיע לזה, שום דבר לא היה בשליטתו, לא עכשיו ולא אף פעם, הוא יודע שהכל זה שקר, הרי עוד במארינפורד הוא אמר "צדק הוא מי שינצח", דופי מזניח את האידיאולוגיה לצד הכוח, לצד מה שטומן העתיד, הרי מי צודק רק הזמן יקבע, רק הגורל.
וכשכול חלום השליטה הזה התפוצץ לו בפנים בדסדרוסה הוא סוף סוף הפנים את רוע הגזרה, בדיוק כמו דון קישוט גם הוא הושפע מאגדה אורבנית, אגדה אורבנית שניתן לשלוט בגורל, כי אולי הבריד קייג' לא ניתן לשבירה, אבל הרולטה כבר מזמן שברה אותו.
אולי החוטים שלו עבים, אך הם אף פעם לא יצליחו לשלוט בקובייה.
ודופי, דופי הוא בסך הכל ציפור פלמינגו פצועה שעומדת על רגל אחת, בין אם יפול ובין אם יעמוד את זה רק הגורל יחליט, בדיוק כמו לכולנו.

 

z0rv9ym.jpg