כותרות

 • אנגלית: Made in Abyss
 • יפנית: メイドインアビス

מידע

תקציר

מערכת המערות העצומה הידועה בשם "התהום", היא המקום היחיד שלא נחקר בעולם. איש אינו יודע עד כמה עמוק הבור העצום, המאוכלס ביצורים מוזרים ומופלאים ומלא בשרידים עתיקים מסתוריים אשר אינם ידועים לאדם המודרני. דורות של הרפתקנים נועזים נמשכו למעמקים הנסתרים של התהום. במרוצת הזמן, אלה הנועזים מספיק בשביל לחקור את התהום נודעו בשם "שודדי מערות".

באוסו, העיירה שסמוכה לקצה התהום, מתגוררת יתומה קטנה בשם ריקו, שחולמת להיות שודדת מערות אמיצה כמו אמה, ולפתור את התעלומה הגדולה של הבור.
יום אחד, כשהיא בוחנת את המעמקים העכורים, היא נתקלת בילד קטן, שלאחר מכן מתברר שהוא בכלל רובוט...

פרקים

חייב להתחבר כדי לצפות בפרקים, לחץ כאן להתחבר או הירשם בחינם.

דיונים

חוות דעת

9

מעדן

 • מאת leeloo
 • 02/01/2018
 • 11 מצאו את זה שימושי

אז, התחלתי את תוצרת התהום מכיוון ששמעתי לא מעט חברים קרובים שלי שאני מעריכה את דעתם שכדאי לראות את זה. ראיתי את הפרק הראשון "כלאחר יד", ואמרתי לעצמי "הפעם אני אראה פרק ביום".
איכשהו אני קונה את השקר הזה כל פעם מחדש...

בכל מקרה, אחרי שגמעתי את הפרקים בשקיקה, אני חייבת להגיד שהסדרה הזו התעלתה על ציפיותיי. משהו אחד ששמעתי מאנשים שמונע מהם להמליץ על הסדרה הזו, היא Over-Sexualizing ילדים בני 12, לרמה שכבר לא נוח לצפות. ואני די מסכימה עם הדבר הזה. האמת היא שבאופן כללי הדבר היחיד שקשה לי עם הסדרה הזו, היא שהם ילדים בני 12. זה פשוט יוצר דיסוננס כזה גדול בין מה שקורה לבין הנראות והאופי של הדמויות הראשיות.

אבל האם זה באמת גורע מאיכות הסדרה הזו?
אני באמת לא חושבת ככה.
יש כמה דברים שהייתי רוצה להדגיש שהופכים את הסדרה הזאת למרהיבה:

- כל הקונספט של התהום, והנופים בו. כל פעם שמשהו חדש נחשף, זה פשוט מרהיב ומרתק, וגורם לך לרצות לראות עוד מהם, לדעת עוד על מה שקורה בתהום ועל פי איזה הגיון הוא עובד.
יחד עם התהום באה קללה. כאשר אתה יורד במורד התהום, הכל בסדר, טוב ויפה (אם מתעלמים מאלפי היצורים השונים שאתה עלול להיתקל בהם וכנראה ירצו להרוג אותך בדרך כזו או אחרת). אולם כאשר אתה עולה בחזרה, הקללה מופעלת עליך. ככל שאתה נמצא עמוק יותר ואז מחליט שבאלך לעלות כמה מטרים למעלה, כך הקללה משפיעה עליך אחרת - באופן קשה יותר.
ברמה הראשונה זה מתחיל מסחרחורת ואופציה להקאה. וזה יכול להגיע למוות...
אם כך, למה אנשים עדיין עושים את זה?
סקרנות. ואני איתם, אני מתה לדעת מה יש בתחתית התהום הזו, מה היה שם לפני, ומה זו הקללה הזו.
אלו שאלות שכמובן לא נענות ב-13 פרקים, אבל היי! תהיה עונה שניה :) ובתקווה זה גם ימשיך יחד עם המנגה.

- המוזיקה. מוזיקת הרקע מהמוצלחות ששמעתי השנה. מוזיקה כזו מעצימת אווירה, כזו מתאימה.
כאשר אנחנו רואים נוף חדש והמוזיקה הזו מתנגנת ברקע, יש לי כמה שניות של "וואו".
יש כמה רגעים, בעיקר בפרק האחרון אותו לא אתאר כמובן, שכל הקטע עצמו היה כל כך עוצמתי, והמוזיקה העלתה את זה עוד יותר. אין כמו לבכות מפרק אנימה ב1:30 בלילה.

- הקשר בין הדמויות.
וואלה, כן, הם ילדים וזה מפריע לי טיפה, אבל אני לא יכולה להתעלם מהקשר הטוב ביניהם.
כפי שכתוב בתקציר ריקו היא ילדה רגילה (וגם מאוד מעצבנת בעיניי, אני חייבת להוסיף), שמוצאת ילד רובוט. בתאכלס, יחד הם מאוד משלימים אחד את השניה. לבד, אף אחד מהם לא היה עובר את הקילומטר עומק לפני שהם היו מתים בצורה כזו או אחרת. מעניין אותי לראות איך הקשר ביניהם מתפתח ומתחזק.
ויש עוד קשרים בדרך... ^^

אבל בעיקר מסקרן אותי לדעת מה יש בתחתית.... ועוד כל כך הרבה שאלות שהצליחו להעלות אצלי מתחילת הסדרה, את רובן אני לא יכולה להגיד בכלל מפאת ~ספויילרים~
הרגיש לי שרוב העונה הזאת הייתה "בואו נציג לכם המון דברים, נעלה בכם המון שאלות, ונעצור בלי לענות על כלום". שזה בתאכלס דבר לגיטימי היום בסדרות אנימה שמטרתן בעיקר לקדם את המנגה (למקרה שלא יהיה להן רייטינג גבוה ואז לא יוכלו להמשיך לעונה שניה).

בינתיים אני לא עוברת למנגה, כי אני רוצה להמשיך עם המדיום המהמם הזה (וגם הבנתי שבמנגה חלק מהדברים המיניים אפילו יותר גרועים ולא כל כך באלי לראות את זה על ילדים בני 12).

לסיכום: ממליצה בחום על הסדרה הזו. יש לה מגרעות ויש לה מעלות, אבל היא בהחלט סדרה יפה ביותר שאפשר לסיים תוך יום ליהנות ממנה.

10

 • מאת Mirai
 • 10/09/2017
 • 7 מצאו את זה שימושי

האנימה נחמדה, הגרפיקה בהחלט יפה, ואופן הציור נאה לעין, כמו כן מוסיקה מאוד יפה לאורך האנימה. ממליצה בחום. 

8

!!!

 • מאת aberisun
 • 18/09/2017
 • 2 מצאו את זה שימושי

!!!!הגבלת הגיל של הסדרה היא 17+!!!

הסדרה יפה ועשויה בצורה מעולה, אבל אני מזהירה, מי שממשיך לצפות בה מעבר לפרקים שמתורגמים כאן, שיהיה מוכן, כי יש לסיבה להגבלת הגיל.