כותרות

 • אנגלית: Devils Line
 • יפנית: デビルズライン

מידע

תקציר

ערפדים חיים בחברה האנושית, ואף ממשלה לא מודעת לעניין, כי הם נראים כמו בני אדם רגילים. למרות שהם לא חייבים לשתות דם כדי לשרוד, ברגע שהם משתוקקים או כועסים, הם יכולים להפוך למפלצות אכזריות.
האנימה סובבת סביב אנזאי, חצי ערפד, וטסוקאסה, תלמידה רגילה.

פרקים

דיונים

 • נושא תגובות צפיות פעילות
 • 18 837
  05/04/2018

  מאת @Ashifu-Sama

חוות דעת

5

 • מאת P.G. Eye
 • 09/04/2018
 • 15 מצאו את זה שימושי

כמה נחמד. כתבתי חוות דעת שלמה על האנימה, ואז שמתי את הציון שלי, והכל נמחק.
(*נשימה עמוקה* אין כמו אנימה ספין!)
הבה נתחיל מהמקור- המנגה.
אין מה להשוות בין האנימה למנגה מבחינתי. המנגה י-פ-י-פ-י-ה. לטעמי היא הייתה עשויה בצורה בוגרת ויפה, ועלילה (שמגיעה לאחר כמה וכמה הכרכים) עם נבלים יוצאים מן הכלל~
לא שיכולתי להתחבר אליהם, ופיתוח הדמויות לא ממש משהו שם... אבל הכל נעשה בצורה מסתורית, ודיי חיבבתי את זה.

מכיל מעט ספוילרים להמשך הסדרה~ 
אנזאי והאטסוקה... יש לי הרבה לומר על הדמויות האלה בתוך הפיתוח דמויות שהזכרתי.
אנזאי מרגיש משיכה מסויימת להאטסוקה  *מסיבהלאמוסברת* מה שממשיך את העלילה, אבל באמתתתת שלא על זה באתי לדבר. אני מניחה שלכמה וכמה אנשים שבמידה ויקראו את המנגה תהיה בעיה עם האהבה ההזויה שאפילו האנזאי לא מבין.... אבל על מה כן באתי לדבר? על האטסוקה, כמובן~
הדמות של האטסוקה מאוד חביבה לדעתי, וקל להתחבר אליה. אומנם יש לה כמה מגרעות (שאחת מהן היא המסטיק שהיא נהפכת אליו לאחר כמה כרכים. לרגע אחד היא קלילה וחמודה (לפעמים מרביצה [היא לא טסונדרה]), שמרגישה כמו דמות מציאותית עם רגשות שתכלס אפשר להבין. ורגע אחר, הדמות שמורחים ומורחים בשביל להעניק לצופים הזדהות והבנה על המצב של השדים ובעיקררררררר - אנזאי. לא שזה רע ככ, אבל היה אפשר לשלב את האופי החמוד שהיה לה בתוך זה, כי ברגעים שהזכרתי היא מרגישה כמו בובת טלאים. - ועוד אחרי שהצלחתי לסבול את זה - הוהו כמה שבאדטפציה הרסו אותה. שברו אותה, יותר נכון.

גם הדמויות הצדדיות חביבות למדי~ אבל הם לא קיבלו פיתוח רב, לצערי(לא להסתמך על המילה שלי כאן, לא סיימתי את המנגה).
וסגנון הציור מדהים גם כן. אני בהחלט מעדיפה את השחור לבן מאשר את האדום הזועק והסגנון המזוויע שמחרבש הכל באנימה. 
נ.ב. קטן, שמתם לב לז'אנר הרומנטיקה באנימה? שמתם לב שאמרתי שלאנימה יש וויב בוגר ורציני? וולפ, 16+ זה הסיווג מבחינתי למנגה, ואני מאמינה שהאנשים מבינכם בעלי הראש הכחול יבינו מייד על מה מדובר~

סיכום המנגה: יפיפה וקלילה עם דמויות בוגרות וחמודות ביותר, עם לא מעט מקומות לתיקון שאני מאמינה שלא נגעתי אפילו בחצי מהם, (מה גם שעם חוש הטעם שלי כנראה שלא אצליח לעלות על כולם) ומומלצת בהחלט לכאלו שמחפשים רומנס (שנראה בהתחלה כאילו דחפו אותו משום מקום) חמוד עם אקשן וסיפור שבינתיים מאוד מוצא חן בעיניי.

וכעתתתתתתת הרגע שכולכם ציפיתם לווווווווו
האנימה!
.PLS kill me
הוהוהוהוהוהו האנימה. כמה שיש לי לספר עליה. ציפיתי שתהיה גרועה בהשוואה למנגה רק מהטריילר, המדובב של אזאי היה ככ לא מתאים לדמות שלו ורק קטעים בודדים באמת עניינו אותי בגלל שעוד לא ראיתי אותם במנגה - אבל חוץ מזה, נראה כאילו המנגה לא קיבלה את האדטפציה הראויה לה.
"ומה את חושבת אחרי הפרק הראשון? הרי את לא יכולה להחליט הכל רק מהטריילר!"
*שקית*
*מקיאה*
*לוקחת גלולה להרגעה*
*מגלה שזה היה לוצינוגן*
משהו כזה~
האכזבה שלי גדלה בצורה בלתי יאמנת ממנו. רק עם הגישה הנכונה, והסטודיו הנכון באמת שהיה אפשר לשנות טיפה ולעשות מזה יצירת מופת. ממה שראיתי מהפרק הראשון, החששות שלי היו נכונות ונורא מכך, אני מתחילה לחשוב שזה אפילו גרוע מהם.
ראשית כל, האנימציה.
היא הייתה... סבירה מינוס, אני מניחה.
לא נראה כאילו השקיעו מחשבה באנימציה, והיא לא כזאת שהייתי מלהבת ממנה יותר מדי. מה גם שבמנגה מופיעים קטעים שממש הייתי רוצה לראות באנימציה טובה, זה היה מאוד מוסיף. רק שנראה כאילו השקיעו בסנגון הציור וברקע יותר מאשר בהם - רק שפשוט השקיעו שם יותר מדי, ואני מתכוונת ליותר מדי. ברמה שזה כמעט מזוויע להסתכל על זה מרוב הנצנצים שדוחפים לי שם.
למען האמת לא פירטתי כאן ככ, מאותה הסיבה שאם הייתי נכנסת לנושא, היה ככ הרבה מה לתקן. (+העובדה שיש את התריק הזול והידוע של הזזת המצלמה כדי לחסוך תנועות! כי מי לא יכול להתגעגע אליו כשדוחפים לך אותו בכל פריים~)
שנית, הפסקול.
אם אני לא טועה בהגדרה של פסקול, (ואני באמת מקווה שלא כי לא לגמרי הבנתי מה זה) הקטעים בהם הכניסו את המוזיקה היו כמו לשים ברקע את liszt la campanella בזמן ריקוד טנגו.
מענג לאוזניים, לא?
(*הרגע בו כולם מגגלים* תנו לי לחסוך לכם, זאת מנגינת פסנתר.)

ומכיוון שעד כה יצא רק פרק אחד, אני לא יכולה לפרט ככ על דברים כמו פיתוח דמויות או עלילה (שאני מאוד מצפה להשוות אותה למנגה ולראות איך דחפו משהו שנמרח במשך 50+ כרכים של 45 עמודים, ל12 פרקים של 24 דקות) ואשאיר את הדברים כמו שהם. 

סיכום האנימה: באמת, באמת, באמת, שהיה אפשר לעשות מזה דבר מדהים. למנגה יש לא מעט חסרונות ובעיות משלה, אבל היא חביבה וחמודה מאוד. והאנימה כאין וככלום לעומתה. (אפשר לפרש את זה גם כ"האדטפציה הייתה ככ גרועה שאפילו מנגה ברמה כזאת קיבלה דרדור למטה" - איך שתרצו, כל אחד ודעתו.) באנימה היו המון מקומות לשיפור, ובכנות שלא הייתי ממליצה עליה בשלב הזה. אבל מי יודע? אולי אחד מהטוויסטים של המנגה יצטרף לכאן, ותתחיל חגיגה גדולה שבה כלללל הדברים שהזכרתי יעלמו להם, או שהיא פשוט תעלה אצלי באיזה נקודה או שתיים.

ואהאהאמ דבר שכנראה רובכם תהיתם לגביו "קו השדים זה לא פשוט נסיון של סטודיו לחקות את טוקיו גול?"
 הא..... תנו לי להסביר את זה, ואני מקווה שזה יובהר הפעם לאלו שמתנגדים ושונאים את האנימה עוד לפני שצפו/ראו את הפרק הראשון (אם זה בגלל מה שקרה בפרק עוד אפשר להבין, אם זה על סמך המחשבה שהשוו אותו לטוקיו גול והתאכזבו.... זה דבר שונה.) לשם שינוי. האנימה היא לא טוקיו גול, אין לה שום מטרה לחקות את טוקיו גול, ואין לה שום קשר אל הסדרה מלבד שהתקציר בספין נשמע כמו קופי פיסט של טוקיו גול.
בין אם אתם אוהבים את טוקיו גול או לא, בבקשה, אל תשוו את האנימה/המנגה אליו. אם תשפטו יצירה בהשוואה ליצירה אחרת, לא תוכלו לראות את הטוב שבה. אחת מבין השתיים תעפיל על השניה והצל יכסה אותה עד לרמה בה תזרק לאשפה - לא חרם? תצפו בפרק הראשון, תשנאו אותה אחרי שצפית בקצת ואמרתם לעצמכם שאתם לא מסוגלים יותר, זה עוד סביר. אבל דעה מבלי שצפיתם בפרק אחד? דעה על סמך התקציר, ולא יותר מכך? דעה על סמך השוואה אל יצירה אחרת? זו פשוט טיפשות מכל בחינה לדעתי. (מה גם שהאנימה באמת השחטה לדעתי ולא הייתי ממליצה עליה לכל יצור שעדיין חי בעולם הזה - אבל זה... משהו שונה ;)

אני מקווה שהבהרתי כאן דבר או שניים, ואם אתם ממשיכים להיות עקשנים ולהדבק לדעה שלכם ולסתור את דבריי בדרך כזו ואחרת - תהנו לכם איתה. כל עוד היא ממלאת בכם אפילו טיפה של ביטחון עצמי כלשהו, אני בטוחה שהיא שווה את זה.

1

 • מאת Shinigami ►
 • 15/04/2018
 • 6 מצאו את זה שימושי

זו אנימה חזקה, אני מקווה שמישהו שמתרגם כראוי יתרגם אותה.

1

 • מאת KaTeX
 • 07/05/2018
 • 1 מצאו את זה שימושי

לבנתיים אנימה נחמדה, להגיד ששווה צפיה? זה כבר עניין של מה אתם אוהבים, אם אתם אוהבים ערפדים וזה לכו על זה

אשנה ת'ציון כשהיא תסתיים