כותרות

  • רומאג'י: Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2
  • אנגלית: Code Geass: Lelouch of the Rebellion R2
  • יפנית: コードギアス 反逆のルルーシュ 続編

מידע

תקציר

העונה שנייה של קוד גיאס.

שנה עברה מאז האירוע הידוע כ'מהפכה השחורה' - המלחמה הכושלת של זרו ומסדר האבירים השחורים כנגד האימפריה הבריטית.
מסדר האבירים השחורים מתחבא מאז בצללים, בחוסר אונים, ורק מצפה לשובו של מנהיגם בעל המסכה.

בינתיים, ללוש לאמפרוג' חי את חייו כתלמיד פשוט באקדמיית אשפורד, מבלי לדעת את זהותו האמיתית, כוחותיו, ועמדתו כאויבה הגדול ביותר של בריטניה.
כשהוא בפיקוח צמוד, C.C, שאינה מסוגלת לקבל את נפילת המסדר, מחלצת אותו בתקווה להשיב למסדר האבירים השחורים את כבודו האבוד, ולתת לזרו לסיים את מה שהתחיל.

חוות דעת

10

טובה מדת' נוט

  • מאת מירון
  • 30/03/2018
  • 4 מצאו את זה שימושי

במשך תקופת זמן התלבטתי באיזה אנימה אתחיל קודם האם להתחיל בדת' נוט ואז בקוד גיאס או ההיפך! ההתלבטות הזאת נוצרה בעקבות שמועות רבות על דימיון בין הסדרות. מלא אנשים יצאו לאחר צפייה בשתי האנימות בתחושה של דה ז'ה וו. ההשוואות ביניהם נעשו בכל מדינה כמעט בעולם. לאחר התלבטות גדולה החלטתי לראות קודם את דת' נוט משום שרבים הביעו אליה חיבה יותר גדולה מקוד גיאס. לאחר כמה חודשים אחרי צפייה בדת' נוט החלטתי לראות גם את קוד גיאס. חשוב לי לציין ששתי האנימות האלו סיפקו את כל השבחים שנאמרו לגביהם. שניהם ברמה האישית אנימות מהטופ שעולם האנימה יכול להציע למתחילים וגם ללא מתחילים, הם מספקות מותחן חסר מעצורים ומשחק חשיבה מרטט. שתי האנימות גורמות לאדם לצאת מנקודת המחשבה הנמוכה שלו ולפתוח את הראש לחשיבה שונה וגבוה. ישנם פעמים שמצאתי את עצמי במהלך שתי הסדרות הללו ברגעים של "מה לעזאזאל הלך כאן?" מרוב שהמהלכים היו חכמים. בקיצור נהנתי מכל רגע של צפייה באנימות הללו. דבר אחד חשוב לי להבהיר שהאנימות הללו לא דומות בכלל! זה שיש להם רעיון כללי דומה זה לא אומר שהם דומות מבחינת הגשה למסך. זה נכון ששניהם מגישים לצופה משחק חשיבה בין שתי דמויות, אבל אם נגיד שבגלל זה שתי הסדרות אותו הדבר אז גם נגיד ששרלוק הולמוס זה חיקוי שלהם כי גם שמה יש משחק חשיבה בין ג'ים מוריאריטי לבין שרלוק הולמס. קוד גיאס מראה תפנית שונה מדת' נוט, אנו רואים שבה הדמות הראשית נלחמת מול אימפריה שלימה באמצעות כוחות על בעקבות מה שנעשה לו בילדות, להבדיל מדת' נוט שכל מטרת הדמות הראשית זה לצאת מהשעימום היום יומי שלו בגלל היותו גאון לא נורמלי. אנו רואים שגם ישנם קרבות פיזים מרהיבים בין היריבות באמצעות רובוטים עם יכולות אדירים, שלא כמו בדת' נוט שזה רק משחק של חשיבה בלי לחימה פיזית. בנוסף, לכל אורך הסדרה אנו רואים את ההבדלים בדמות הראשית ראיטו (דת' נוט) היה דמות חסר רגש ולעומתו ללוש (קוד גיאס) ששואף להיות בלי רגש כמו ראיטו אך בפועל כל דבר שהוא עושה נובע מהרגש שלו. אני יכול לומר שקוד גיאס גרמה לי ריגוש יותר גדול והרבה ממנו נבע בעקבות השינויים שציינתי, ואני חושב שזאת אנימה שכל אדם שצופה בעולם האנימה חייב להגיע אליה. בשבילי היא מאסטרפיס ענקית והלוואי שנזכה לראות ממנה עונה שלישית!

10

  • מאת איינס אול גואן סאמה
  • 31/07/2018
  • 1 מצאו את זה שימושי

מאסטרפיס הסוף כול כך ריגש אותי זה באמת אחת האנימות הכי טובות שראיתי