כותרות

 • אנגלית: Durarara!!
 • יפנית: デュラララ!!

מידע

 • סוג: סדרה
 • סטטוס: גמור
 • פרקים: 24
 • תאריכי שידור: 08/01/2010 - 25/06/2010
 • זמן צפייה: 24 דקות
 • ז'אנרים: אקשן מיסתורין על טבעי
 • סיווג: 16+

תקציר

הסיפור מתרחש באזור המסחרי של טוקיו, מחוז איקבוקורו. כנופיות צעירים אנונימיות ותושבים מסוכנים משוטטים להם שם, ואגדה אורבנית אחת העונה לשם "דולאהן" ("Dullahan") הרוכב חסר הראש, שרוכב על אופנוע שחור ללא פנסים או רעש מנוע.

רייוגאמין מיקאדו, הוא תלמיד תיכון רגיל שתמיד השתוקק לריגוש של חיי העיר, והזמנה מחבר ילדות משכנעת אותו לעבור לאיקבוקורו. שם הם עדים לרוכב השחור ביומו הראשון בעיר, מכאן פורץ מאבק על ראשו הנעדר של דולאהן.

מקור: FastSub

דיונים

חוות דעת

9

דורארארה!! ביקורת. ציון: 9/10 אם אין לכם כוח לקרוא את הביקורת, הנה, הציון פה למעלה.

 • מאת Lucifer
 • 07/11/2018
 • 3 מצאו את זה שימושי

דורארארה מתחילה בצורה שקטה ונותנת לך רושם שהיא תתנהל בשקט כמו ההתחלה, משהו בסגנון מרץ מגיע כאריה או השקר שלך באפריל, אבל לא.
כמה מהשני דקות הראשונות היא מזנקת מ0 ל100 וממשיכה לדהור ככה עד סוף הסדרה.
יש מלא דמויות בסדרה וכולן מתנהגות כאילו *הן* הדמות הראשית בסדרה. הסדרה עושה ככה שיהיה אכפת לך מכל דמות ודמות ואתה מרגיש באמת שכל דמות שם היא הדמות הראשית.
דורארארה זו אנימה שבהתחלה מבלבלת מאוד אבל היא מסבירה דברים בחלקים מקוטעים מעט. היא כמו מתחילה מהאמצע ואז מסבירה את ההתחלה ורק אז חוזרת לאמצע וממשיכה. אני אישית אהבתי את זה מאוד, אבל יש כאלה שלא יאהבו את זה.
עוד דבר נוסף שאני חייב להגיד זה הארטסטייל הייחודי של הסדרה, הוא פשוט הולם אותה בצורה מושלמת.
והיו OST שפשוט הוסיפו לאווירה, כמו הOST הזה, שהעלה את ההייפ כל פעם מחדש וגרם לי לצחוק כל פעם חזק כל כךךךךךך, אני צוחק כשאני כותב את זה(הוא ברצינות אחד הטובים ששמעתי, והטעם שלי במוזיקה הוא לא כזה פשוט)
 

היו עוד כמה OST יפים, אבל זה היה המרכזי. 

העלילה.. יפהפייה ומסופרת בצורה יפה מאוד, מסקרנת מאוד שמשאירה אותך במתח כל הזמן, וכפי שאמרתי, היא לא עוצרת לשניה למרות- טוב אני אגיע לזה בעוד רגע-, היא כתובה היטב ומאוד מקורית, מאוד, אבל אסור להפסיד אפילו כמה שניות בודדות מפרק מסויים כי אז אתם פשוט תאבדו מעט בעלילה(במקרה כזה הייתי ממליץ לחזור מעט אחורה). 
כמו העלילה, הדמויות כתובות בצורה יסודית וכובשת ויוצא שאכפת לך אפילו מדמויות שמופיעות שם רק לפרק אחד. וכשאני אומר דמויות, אני לא מתכוון רק לגיבורים, גם הנבלים כתובים בצורה מרתקת וגאונית, דבר שאשכרה גרם לי להתעצבן על הנבל כשהוא עשה משהו ולצרוח על המסך(לרוב אני באמת אדיש לנבלים באנימות. זה לא שאני לא כועס עליהם, אבל זה לא שאני ממש שונא אותם כמו הדמות הראשית, מה שהסדרה הזו כן גרמה לי לעשות). היו דמויות שהיו כתובות מעט צולע, לדוגמא היו פעמים שחשבתי שדברים היו צריכים להתבטא על ידי דמויות מסוימות בצורה טובה יותר, או להיעשות בצורה טובה יותר. אך הדבר בקושי ניכר ולא הפריע כמעט כלל לסדרה(יש כאלה שיגידו שהוא לא הפריע כלל לסדרה, אבל אני רגיש מאוד לדברים מהסוג הזה, כך שזה מעט מעט הפריע לי).
אבל הדבר באמת כמעט לא מורגש ולא פוגע כלל בחוויה(גם אם זה מורגש, זה לא פוגע בחוויה עצמה, זה כמו שאתה רואה משפט שהיה יכול להיות מנוסח בצורה יותר טובה, אבל זה לא שהמשפט מנוסח בצורה רעה מלכתחילה, ככה שזה פשוט משהו שאתה חושב שהיה יכול להיעשות בצורה אפילו יותר טובה ממה שהוא עכשיו). 
לסיכום, האנימה, למרות מעט חסרונות בה, פשוט מדהימה. היא באמת מאסטרפיס שכל צופה אנימה חייב לראות.
 

ספויילר
למרות שאישית אהבתי את איזאיה-הנבל הראשי באנימה. שנאתי אותו רצח, אבל באותו זמן הוא היה מרתק כל כך שזו הייתה שנאה שמהולה בסקרנות למהלך הבא שלו ואפילו במעט חיבה.

לפני שאמשיך, ארצה להגיד שאם קראתם עד לכאן ולא צפיתם באנימה, לכו תצפו ואז תחזרו, בגלל שמפה זה רק הדברים שהציקו לי אישית ואולי יהרסו לכם מעט מהחוויה ויעשו מעט ספוילרים(דבר שממש לא הייתי ממליץ באנימה כמו זאת). אז לכו לצפות ורק אז, אם זה עדיין יעניין אתכם, תחזרו.

 

לא רציתי לשים את זה בתוך תיבת ספוילר אז הזהרתי לפני.

טוב, עכשיו אני אדבר על הדברים שהציקו לי. 
אני יודע שאמרתי שהעלילה לא עוצרת לרגע וזה אכן נכון. אבל יש רגעים שהם פשוט מעט משעממים, זה לא שהם מאוד משעממים, הם פשוט.. מעט חסרי עניין? זה לא שזה סבל לצפות בהם, לא קרוב אפילו, אבל הם כמו מורידים הילוך מעט וזה פוגם מעט באדרנלין, במיוחד אתה צופה בסדרה בבת אחת, כמוני.
זה מעט חבל, וזה הדבר שהופך את הסדרה לפחות טובה מבאקאנו, שאין בה רגעים שמורידים הילוך והאדרנלין לא עוצר לרגע. 
וזה הדבר היחיד שמונע ממני לתת לה 9/10 במקום 10/10, אבל זה לא אומר בכלל שהיא לא מאסטרפיס שחובה לראות. כי היא *כן* מאסטרפיס שחובה לראות. 

9

 • מאת UVERworld
 • 07/12/2016
 • 1 מצאו את זה שימושי

עזבו אותי עלילה מי זוכר כבר חיכיתי כל שנה לעוד 12 פרקים ואיבדתי אותה~~~~

הסדרה פגזזזז חולה עליה הOP השני מאסטרפיס שנכנס לTOP 4 EVER

10

 • מאת Yarden Katz
 • 18/01/2018

סדרה אחושרמוטה